Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) vlevi válasza AtHoS (#2048) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem a monitor :(
Mert a printscreen-be belenagítva tökéletesen látszik a probléma.
Vagy a te látásod nem érzékeny már erre a dologra, vagy csak nem tudod mit kell nézni.
Rázoomoltam, és úgy nagyítottam rá.
Beszarsz, hogy az egyes karakterek függőleges vonalai között nincs két egyforma.

Tableten, telefonon más a helyzet, ott rendben van a dolog, mert ott a magas DPI elrejti ezt, de egy 27" 1440p-s monitor (vagy 24-es fullhd) azon nagyon nagyon látszik.

(#2052) Ablakos válasza vlevi (#2047) üzenetére


Ablakos
őstag

Az én (minőségre kritikus :B ) szememnek a jelenlegi betű kinézet tökéletesen szép,
meg színes.:) (LG 34UM88)
A hibát a frissítés okozta. (Ezt a további hsz-ben írtam is.)
Maradok a Vivaldinál.

(#2053) totron válasza Sweet Lou 6 (#2050) üzenetére


totron
addikt

A végeredménybe mégis mindig tud kerülni különbség. Legyen az esztétika vagy étvágy, lehetne heterogénebb a dolog, vagyis mit tud jobban a Vivaldi ezek közül a funkcionális tulajdonságok közül?

(#2054) Sweet Lou 6 válasza totron (#2053) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Mivel a renderelő motor (Chromium) megegyezik, ilyen szinten azonos a többivel.

sweetlou6.wordpress.com

(#2055) vlevi válasza Sweet Lou 6 (#2054) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem nem. Az operát meg el bírom viselni, de a Vivaldi olyan szinten szellemkepes, homályos nekem, hogy most is ment a kukába.
Pedig kétféle gépen, más videó kártyával próbáltam

(#2056) Wolfskin válasza AtHoS (#2031) üzenetére


Wolfskin
őstag

Óvatlanul frissítettem. Nem tartotta meg a multiline-t... :O :O :O
Kezdhetem előröl a beállítgatást..:? :F

@(#2046) Szirtimorc: és akkor most ez a megoldás? kikapcsoljuk az adblockert? Nekem minden mással rendbe működik (Vivaldi 4.2, opera, és sehol nem akad az adblockerrel)

Szerintem visszatérek a 4.2-re és marad örökösnek...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2057) Wolfskin válasza Wolfskin (#2056) üzenetére


Wolfskin
őstag

Illetve de. :R

ezeket a fájlokat kell átmásolni, illetve felülírni

Application\5.2.2623.48\resources\vivaldi\
multiline-tabs.css
browser.html
multiline-tabs.scss

kíváncsi leszek a facéra

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2058) Wolfskin válasza Wolfskin (#2057) üzenetére


Wolfskin
őstag

És a face is begyógyult, egyelőre legalábbis "nix ugribugri" :C

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2059) AtHoS válasza totron (#2049) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Írtam én besírós vs nem besírós témában egyetlen karakter is? Nekem nem rémlik.
Azt próbáltam pedzegetni illetve érdeklődtem, hogy .... sarkítva .... 27"@FullHD monitor tulaj észreveszi, míg 27"QHD monitor tulaj pedig nem...de ez is csak feltételezve és érdekelne, hogy tesztelték-e valahol a különböző monitorokat egymáshoz képest ilyen témában és esetleg levontak-e olyasmi következtetést, hogy az ilyen jellegű karakter rendereléshez mely típusoknál nem észrevehető a vele járó probléma.

Mert ahogy írjátok, hogy "átcsúszik" a karakter egy része, akkor hátha van olyan felépítésű kijelzővel rendelkező, amelynél ez nem jelentkezik. Vagyis a besírós vs nem besírós olyan közel kerül egymáshoz, hogy szinte észrevehetetlen a különbség.

De ezért is írtam, hogy ha véletlenül lenne is ilyen megjelenítő, akkor az esetleges böngészőben alkalmazott oldalnagyítás ezt az észrevehetetlenséget felülírhatja.

Persze, ha nem akarjátok érteni mi felől érdeklődtem, gondolkodtam az nem baj, egyelőre mindenkinek adott a választás lehetősège ;)

read-only mode on the forum

(#2060) vlevi válasza AtHoS (#2048) üzenetére


vlevi
nagyúr

De, van (volt) erről rengeteg értekezés.
Réges régen, Chrome-ban, az about:config-ban lehetett állítani a rendelés módját, de ezt már nagyon régen megszüntették.
Nem véletlenül van külön kiegészítő hozzá.

(#2061) Ablakos


Ablakos
őstag

Aki ért a .css -hez...
Nagyon zavar, hogy megszünt a zöld lakat, ezért fabrikáltam egy kis kódot, de a :hover nem akar működni.
Annyi lett volna a vágyam, hogy a lakat -az egér fölé húzással - valami más háttérszínnel mutatkozzon.
Lehetséges ez?

/* Security padlock */
.SiteInfoButton.secure, .SiteInfoButton.certified {
    fill: #FFFFFF;
    background-color: #006400;
}
 .SiteInfoButton.secure, .SiteInfoButton.certified: hover {
    fill: #FFFFFF;
    background-color: #228B22;
}  

[ Szerkesztve ]

(#2062) Beren válasza Ablakos (#2061) üzenetére


Beren
tag

A hover elé biztosan nem kell szóköz, tehát nem .SiteInfoButton.certified: hover, hanem .SiteInfoButton.certified:hover
Ezen kívül nem tudom, hogy a .SiteInfoButton.secure-ra is akarsz-e hovert. Ha igen, akkor a negyedik sornak így kell kinéznie: .SiteInfoButton.secure:hover, .SiteInfoButton.certified:hover
Szóval egyben valami ilyesmi:
/* Security padlock */
.SiteInfoButton.secure, .SiteInfoButton.certified {
fill: #FFFFFF;
background-color: #006400;
}
.SiteInfoButton.secure:hover, .SiteInfoButton.certified:hover {
fill: #FFFFFF;
background-color: #228B22;
}

[ Szerkesztve ]

(#2063) Beren válasza Ablakos (#2061) üzenetére


Beren
tag

Közben csekkoltam, nem az igazi a végeredmény, de a :hover így működik.

(#2064) Beren válasza Ablakos (#2061) üzenetére


Beren
tag

Próbáld meg így, kipróbáltam, működik:
/* Security padlock */
.SiteInfoButton.secure,
.SiteInfoButton.certified {
    background: #006400 !important;
border-radius: 3px; /* ez nem kell feltétlenül, de kicsit szebb vele... :-) */
}
.SiteInfoButton.secure:hover,
.SiteInfoButton.certified:hover {
    background: #228B22 !important;
}
.SiteInfoButton.secure svg path:nth-child(1),
.SiteInfoButton.certified svg path:nth-child(1),
.SiteInfoButton.secure:hover svg path:nth-child(1),
.SiteInfoButton.certified:hover svg path:nth-child(1) {
    fill: #ffffff !important;
}
.SiteInfoButton.secure svg path:nth-child(2),
.SiteInfoButton.certified svg path:nth-child(2),
.SiteInfoButton.secure:hover svg path:nth-child(2),
.SiteInfoButton.certified:hover svg path:nth-child(2) {
    fill: #1e421d !important;
}

[ Szerkesztve ]

(#2065) Szirtimorc válasza Wolfskin (#2058) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Kíváncsi vagyok, próbálkozom.
Portablét használok (sajnos nem teljes értékű, pedig jó lenne)

(#2066) Wolfskin válasza Szirtimorc (#2065) üzenetére


Wolfskin
őstag

Én is azt használok, és az enyém már viszi a facét teljesen a frissítés óta.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2067) Ablakos válasza Beren (#2064) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszönöm, ez már jó lesz. :R

(#2068) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
A jelszó kezeléssel, megjegyzésével van problémám a Vivaldiban. A transmissiont a NAS-on úja kellett raknom, más jelszót, nevet adtam meg, mint régen volt, viszont a böngészőben még mindig a régi név/jelszó párost jegyezte meg, amit próbáltam a beállításokban módosítani, de ott olyan opció nem volt, csak törölni lehetett. Töröltem, majd újraindítottam a Vivaldit és rámentem a böngészőben a lapra, ott már az üres név/jelszó páros előugró ablak fogadott, amibe beírtam az új nevet/jelszót. El is fogadta, viszont nem ajánlotta fel, hogy elmenti. Így minden esetben, ha indítom a Vivaldit és arra a lapra lépek, minden esetben be kell írni a nevet és a jelszót, ami bosszantó. A jelszavak listájánál sem lehet hozzáadni. Tud valaki erre megoldást, hogy "észrevegye" és megjegyezze a Vivaldi a belépési adatokat? Vagy esetleg egy bővítményt tud valaki ajánlani ehez?

(#2069) AtHoS válasza poirot (#2068) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hosszútávra inkább Jelszókezelők

Ingyenes verzióban pl. Bitwarden, KeePass

read-only mode on the forum

(#2070) poirot válasza AtHoS (#2069) üzenetére


poirot
senior tag

Használom a keepass-t, nekem az a bajom, hogy a Vivaldi böngésző jelen esetben nem ajánlja fel, hogy elmenti a jelszót, így nem is illeszti be legközelebb sajnos.

(#2071) AtHoS válasza poirot (#2070) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Értettem a problémád, de ha KeePass-t használsz, akkor miért nem abban mented a Transmission oldalának hozzáférési adatait?

Esetleg Beállításokban kapcsold ki egy újraindítás erejéig a Weboldalak jelszavainak mentését, majd utána vissza, hátha megjavul.

Lehet szinkronizálás kavar be -> Távoli adat alaphelyzetbe

Ha "csak" ehhez az oldalhoz van mentve Vivaldi-ban jelszó, akkor az is megoldás lehet, ha a User Data/Default mappából leállított Vivaldi mellett áthelyezed első lépésben máshová a Login Data és Login Data-Journal fájlokat

Amúgy pedig transmissionhoz: transmission-remote-gui egyszer bekonfigolod aztán sanyi
Androidra pedig [EZ]

read-only mode on the forum

(#2072) poirot válasza AtHoS (#2071) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm a válaszod, használom a transmission GUI-t, csak néha szükségem lenne erre az oldalra, és inkább a Vivaldi jelszó kezelője felől közelítek, és csodálkozom, hogy nem ajánlja fel, hogy elmentse, miután töröltem az elözőt, vagy módosíthassam a beállításokban.
Köszönöm a segítségedet.

(#2073) Ablakos


Ablakos
őstag

Lehetséges az itt listázott könyvjelzőket betűrendben látni? Nem találom a megoldást.

(#2074) repvez


repvez
addikt

már kérdeztem régebben, de még mndig nem oldodott meg a problémám, és nem tudom, hogy mi lehet a gond.
Tehát ha a facebookon egy hirre rákattintok, hogy megnézzem , akkor ugye uj ablakban megnyitja az oldalt, de az oldalak nem töltödnek be teljesen pár kisebb szines csik megjelenik és görgetni lehet az oldalt, de se szöveg se kép nem látszik.

Ha külön megkeresem az oldalt és ott megnyitom ugy jo , az index , vezess , meg az ilyen hirportálok oldalai mind ilyen, de ahogy irtam, ha a face nélkül nyitom meg akkor jo.

(#2075) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!

Ma frissített a Vivaldi 5.4.2753.31 (Stable channel) (64 bites) -re és észrevettem, hogy mikor értesítés jön a Facebook-ról, illetve a Youtube-ról, rákattintok az értesítésre, akkor nem ugrik a megfelelő linkre (messenger, vagy a megfelelő youtube csatorna).

Előtte csak rá kellett kattintanom az értesítésre és megynyilt egy új lapon.

(természetesen PC-n)

Tapasztaltatok ilyesmit?

[ Szerkesztve ]

(#2076) AtHoS válasza poirot (#2075) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én meg azt vettem észre, hogy a délelőtt felrakott Vivaldi.5.4.2753.28.x64 frissítés nem talált újabb verziót, így kézzel kellett leszednem a Vivaldi honlapról a Vivaldi.5.4.2753.33.x64 verziót és......és a hülye Vivaldi a saját weboldaláról letöltött telepítőfájlnál rákérdezett, hogy valóban meg akarom-e tartani :DDD

Hát ezek nem kivételeznek semmivel ezek szerint ;]

Sajnos a problémádban nem tudok segíteni, nekem egyetlen értesítés sem érkezik egyetlen weboldalról sem, így semmi tapasztalatom ezen a téren :B

read-only mode on the forum

(#2077) poirot válasza AtHoS (#2076) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm a válaszod.

Most megint jött egy frissítés a Vivalditól; 5.4.2753.33 (Stable channel) (64 bites)
Majd meglátom.

(#2078) Ablakos


Ablakos
őstag

(Stabil 5.4)
Megy a kereső bár javaslat valakinek? Akár mit csinálok (új profil,kereső motor csere) semmit nem ad fel.

(#2079) AtHoS válasza Ablakos (#2078) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Aztán be van-e kapcsolva a keresőmezőre a keresési javaslatok megjelenítése? Legalább 2 helyen is be lehet/kell kapcsolni -> Beállításoknál üsd be: keres majd a találati lap közepén és alján van rá 1-1 opció a bekapcsolásra

read-only mode on the forum

(#2080) Ablakos válasza AtHoS (#2079) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszi, ezt eddig nem vettem észre, hogy a Privacy alatt is van kapcsolási lehetőség. Mindig kitöltöttem a suggest url-t és ment a kereső mezőben a javaslat.
Most már javasol :B

[ Szerkesztve ]

(#2081) classic B válasza AtHoS (#2079) üzenetére


classic B
aktív tag

Nálam mindenhol be van kapcsolva, mégsem javasol. Ez így van már x verzió óta...

(#2082) Ablakos válasza classic B (#2081) üzenetére


Ablakos
őstag

A google suggest URL alap telepítésben nincs beállítva. (nem tudom miért)

(#2083) classic B válasza Ablakos (#2082) üzenetére


classic B
aktív tag

Ezt állítottam be oda: https://www.google.com/complete/search?client=chrome&q=%s
Így sem működik a cím mezőben, a keresőmezőben már igen.

[ Szerkesztve ]

(#2084) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, hogy ne kelljen feleslegesen telepítenem inkább itt kérdeném meg. Androidon van olyan beállítása, hogy a böngésző bezáráskor törölje a gyorsítótárat? A reklámblokkoló jól működik és a zavaró sütis engedélykéréseket is tudja blokkolni?

(#2085) classic B válasza Krystal_s (#2084) üzenetére


classic B
aktív tag

Szia!
Igen, van olyan beállítás, hogy törölje bezáráskor az előzményeket, gyorsítótárat, sütiket.
A reklámblokkolóban vannak listák: Easylist Cookie List, I don't care about cookies. Egyéni listát is vehetsz fel, de ahhoz ismerni kell az url-t.

(#2086) Krystal_s válasza classic B (#2085) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi, akkor kipróbálom. 🙂

(#2087) Ablakos


Ablakos
őstag

Nem tudok rájönni, hogy lehet az ablak felosztást a tabok között szervezni 3db tab esetében :(
Úgymint: 1. tab a baloldali képernyő rész vertikálisan elválsztva a 3. és 4. tabtól, amelyek (3. és 4. tab) pedig a jobb oldali részben horizontálisan vannak elválasztva egymástól. Remélem nem zagyva a leírás :B

Megoldható?

[ Szerkesztve ]

(#2088) AtHoS válasza Ablakos (#2087) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én csak a bal-jobb oldalak felcserélésével tudtam létrehozni, tehát jobb oldalt foglalja el a teljes magasságban a 3. megnyitott lap

read-only mode on the forum

(#2089) Ablakos válasza AtHoS (#2088) üzenetére


Ablakos
őstag

Igen ez nekem is megy.

(#2090) AtHoS válasza Ablakos (#2089) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pedig megpróbáltam trükközni, hogy 4 lapot mozaikosítok és törlöm egyiket a bal oldalról, de auto 2+1 rendszerbe dobja a maradékot

read-only mode on the forum

(#2091) Ablakos válasza AtHoS (#2090) üzenetére


Ablakos
őstag

:DD Akkor hajrá! Reggel több mint egy órát küzdöttem.

(#2092) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Pár hete kezdődött, hogy Andoidos mobilon + tableten és wines számítógépen is szinte napi rendszerességgel előfordul, hogy böngésző indítását követően alapból nem vagyok bejelentkezve ph! aloldalaira, holott minden bejelentkezéskor kipipálom, hogy sehonnan ne léptessen ki, illetve böngészőkben nincs bekapcsolva a kilépéskori adattörlés + sütimentés engedélyezve az összes aloldalra

Egyetlen közös pont: Vivaldi böngésző használata bekapcsolt, minden adatra vonatkozó szinkronizálással.

Pár hete kezdődött ez a jelenség, de tegnap éjjel írtam egy hozzászólást és 5 perc múlva már újra be kellett jelentkezzem.

Bugos topikban érdeklődtem, Lezso szerint valami törölte a sütiket

Takarító programokat nem használok, így fogalmam nincs mi törölhette :F

Ami viszont furcsa - ha valóban sütitörlődés az oka -, hogy más oldalaknál ez nem fordul elő, csak kimondottan a ph! lapcsalád oldalainál. Szelektív sütitörlés lenne :F

Valaki tapasztalt még ilyen jelenséget?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2093) AtHoS válasza AtHoS (#2092) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet ph! bug lesz, mert Lezso úgy látja 24 óránként vagyok kiléptetve. Ha ma éjszaka is ki leszek léptetve, akkor jeleznem kell és mélyebb utánajárás lesz belőle

read-only mode on the forum

(#2094) Ablakos


Ablakos
őstag

Win11-ben már nem csak natív ablaknál működik a snap layout. :C

(#2095) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali!
Egy kis problémába ütköztem Vivaldi alatt. Elég régóta használom, de két hete áttértem Linux ra. A disney+ nem akar menni. Na most az FF sem ment, de ott neten találtam leírást rá, amit megcsináltam és ott megy a Disney.
De Vivaldi alá nem találtam semmit. A DRM a gondja, de a plugin be van kapcsolva, sőt még up to date is. Valakinek ötlet?
Még ezek után sem hajlandó elindulni a lejátszás.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2096) AtHoS válasza Sub-ZeRo (#2095) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Első blikkre hw/sw gyorsítás probléma lehet, ha valamelyik driver nem DRM kompatibilis

read-only mode on the forum

(#2097) Sweet Lou 6 válasza Sub-ZeRo (#2095) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ezt próbáltad?

Fix which work for me go to vivaldi://components and update Widevine Content Decryption Module because Vivaldi does not update automatically.

sweetlou6.wordpress.com

(#2098) Sub-ZeRo válasza Sweet Lou 6 (#2097) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen. Megnéztem, frissítettem és up to date.
Még újra is indítottam és semmi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2099) Sub-ZeRo válasza AtHoS (#2096) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Firefox alatt megy. Ott is mókolni kellett a drm-et de megy. Vga-hoz nem nyúltam ott sem.
De HBO go pl. megy Vivaldin. Disney nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2100) AtHoS válasza Sub-ZeRo (#2099) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jó, de az nem derült ki, hogy FF HW gyorsítással vagy anélkül fut ill. Vivaldi szintén melyik módban működik. Bár biztos ezt is megnézted

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.