Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) repvez


repvez
addikt

tudja valaki, hogy hogyan lehet visszaállitani a fix oldalsávnak azt a funcioját, hogy megtartsa a beállitott méretét?
Mert most összehuzom amenynire csak lehet kb 16-od részre az oldalnak, de ha uj oldalt nyitok akkor majdnem az 1/3adára kiugrik ujra és megint vissza kell huzni oldalra.
Eléggé zavaro tud igy lenni mig egy régebbi verzioknál, sokkal kisebb volt eleve a mérete és mindig fix volt, nem igen lehettt huzogatni, de nem is kellett mert jol elvolt ott oldalt nem zavarta igy az oldalak betöltését.

A másik dolog amit itt elöttem is kérdeztek az engem is érdekelne, hogy hogy lehetne kigyomlálni a kedvencekből a oda nem kivánatos elemeket, mert manuálisan nem lenne a legjobb vagy legalább csoportositani lehetne automatikusan, hogy az egyforma oldalak amiket esetleg többször elmentettem kiderüljenek .
Jelenleg 1000 környéki oldal van elmentve nagyságrendileg.

A legfrissebb 64 bites snapshot van fenn
Vivaldi5.7.2887.3 (Hivatalos verzió) (64 bites)
Ellenőrzés107647a3f1c6d28442d887520cb8823e7d8e4e0f
OSWindows 10 Version 21H2 (Build 19044.2364)
JavaScriptV8 10.8.168.22

(#2152) AtHoS válasza repvez (#2151) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Folyamatosan nyitva van nálad az oldalsáv?

Nálam nincs folyamatosan nyitva, de ha kinyitom, akkor konzekvensen ugyanolyan szélességűre nyílik, tehát nem változik a szélessége.

Esetleg széleség beállítása után bezárod, majd újra kinyitod, hátha ilyenkor lerögzíti a méretet.

LinkMan programról tudok, amiben lehet sok trükköt alkalmazni könyvjelzőkre. Tud chrome könyvjelzőket importálni, így gondolom Vivaldi exportált könyvjelzőit megeszi

Tud keresni duplikátumokat és ellenőrizni a mentett linkek működését (Bookmark validation & Page change check) pl. kijelölt mappán (alul kék sáv)

Alapból meg kell vásárolni, de 30 napig próba verzióként teljes értékűen működik, szóval annyi idő alatt rendbe lehet rakni vele a könyvjelzőket

szerk.

No persze Linkman-hez [link] [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2153) poirot válasza AtHoS (#2152) üzenetére


poirot
senior tag

:R Köszönöm a linkeket a LinkManhoz. :R

(#2154) repvez válasza AtHoS (#2152) üzenetére


repvez
addikt

igen nálam folyamatosan nyitva van a kedvencek sáv, ez volt az egyik ok amiért váltottam vivaldira,mert más böngészönél ezt nem lehet megtenni,csak egy menüt lenyitni ami bezárodik miután kiválasztom a linket.
DE pár honapja valammit változtattak és ha uj lapot nyitok akkor egy nagyobb kedvencek sáv jelenik meg és minden egyes alkalommal össze kell huznom, hogy ne logjon be anynira a képbe
Ez foleg olyankor zavaro, mikor mondjuk FB oldalt megnyitom, eddig ugy volt, hogy a bal oldalon a kedvencek sáv középen a hirfolyam és bal oldalon a chat ablak böven elfért igy nem takart ki semmit, de most ha megnyitom a FB-ot akkor a nagyobb kedvencek sáv miatt a hirfolyam jobbra tolodik és a chat ablak rálog a hirfolyamra amitol nem látom , igy minden alkalommal a kedvenceket el kell huzni vissza balra .

illetve ahogy régebben is irtam, a linkekre történo uj ablakban megynitott oldalak nem mindegyike látszodik valami oknál fogva. ha fontos akkor ki kell másolni a linket és átvinni másik bongészöbe ott megjelenik gond nélkül.

(#2155) AtHoS válasza repvez (#2154) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Teszt kedvéért most bekapcsolva hagytam az oldalsávot és nem lebegő módban, mert akkor ugye az aktuális weboldalt teljes szélességben rendereli és a weboldal fölé rakja bal oldalon a nyitott oldalsávot -> kitakarva ezzel az adott weboldal bal szélét.

Tehát most a tesztelgetés alatt keskenyebb lett a weboldalak szélessége az oldalsáv szélességével.
De gondolom ez nem újdonság számodra :B

Nos, lapfülön + -al új fül nyitása, oldalsáv Könyvjelzőiből új oldal nyitása, váltogatás már megnyitott lapok között egyáltalán nem volt befolyással az oldalsáv szélességére, az FIXen maradt végig.

Vivaldi-ból kilépés, majd újraindítása után szintén ugyanezt tapasztaltam

Ezt a verziót használom: 5.6.2867.50 (Stable channel) (64 bites)

Másik problémádra tudsz betenni linket azon oldalakról, melyek nem látszódnak oldalsávos könyvjelző linkekből való megnyitásnál?

HW render be van nálad amúgy kapcsolva? Esetleg kikapcsolt állapotban a problémásan "nem látszódó" oldalakat megnézheted, hátha ennyi csak velük a probléma

Amúgy próbáltad azt amit írtam?
Oldalsáv szélesség beállít -> oldalsáv bezár (bal alsó kapcsoló vagy jobb felül X) -> Vivaldiból kilép -> Vivaldi indít -> oldalsáv ismét bekapcsol

read-only mode on the forum

(#2156) repvez válasza AtHoS (#2155) üzenetére


repvez
addikt

Nem a kedvencekből megnyitásal, hanem ha a FB hirfolyamában kattinztok rá egy cikkre akkor sokszor ilyen eredményt kapk
( [link] )Ez a link a cimsorban hozzá EDGE alatt tökéletesen megjelenik
vivaldiban meg ilyen
[kép]

Az oldalsáv meg ilyen ha minimálisra összehuzom manuálisan :
[kép]
ÉS ha uj lapot nyitok akkor meg visszaugrik ilyen szélesre
[kép]

Ha már manuálisan visszahuztam és uj fulet nyitok akkor nem, de ha egy teljesen uj ablakot akkor minden alkalommal.

(#2157) AtHoS válasza repvez (#2156) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tudom nem fog boldogítani, de hvg oldala nálam teljesen rendben nyílik meg, bár nem face-ről nyitottam, csak arról a linkről, amit betettél a hozzászólásba.
Amúgy erre a hibára talán a beépített reklámblokkoló lehet a probléma forrása. Na én azt egyáltalán nem használom.

Összehúztam minimálisra az oldalsávot, nyitottam új ABLAKOT (és nem lapot) ahogyan Te is és maradt ugyanolyan méretű. Bekapcsoltam a vízszintes menüt, mert nálam csak Vivaldi gomb van használatban (hátha az okoz ilyen problémát), de sajnos nálam ugyanúgy maradt beállított minimum FIX szélességen az oldalsáv.

Egyelőre nincs ötletem mi lehet nálad, hacsak nem a nálam stabil nálad snapshot különbség az oka

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2158) repvez válasza AtHoS (#2157) üzenetére


repvez
addikt

mindenesetre köszi , hogy megnézted, egyébként ha csak simán beirom a HVG-t akkor nekem is megjelenik simán az oldal gond nélkül, csak akkor jelntkezik ez ha a FB on keresztül irányitana át és nyitná meg az oldalakat.
Nem egy olyan világprobléma csak azért macera, hogy egy kattintás helyett uj ablak nyitás és rákeresni a cikkre külön.

LEhet, hogy vissza kéne állnom a stabilra nekem is, de a multkorinál is valami macera volt és azt hittem, hogy majd egy uj telepités megoldja a problémát, de a stabilrol snapra váltva minden beállitás maradt ahogy volt,
ez egyrészt jo másrészt meg nem.
Egyrészt jo, hogy minden dolog és kedvencek megmarad másrészrol, meg ha valamit elálitott az ember a flag részen és már nem emlékszik mit akkor az is marad az uj verzioval is.

(#2159) repvez


repvez
addikt

a napokban megint van valami gond a böngészövel más nem találkozott vele?
Nálam nem tudom , hogy mi miatt de vannak YT videok aminél csak fekete kép van . elindul a video hang is van csak épp fekete a kép.
A videoval nincs baj,. mert ha átmásolom mondjuk EDGE be akkor gond nélkül megy.

(#2160) poirot válasza repvez (#2159) üzenetére


poirot
senior tag

Tudnál adni egy linket?

(#2161) mufflika


mufflika
tag

Nálam nincs ilyen hiba. Sőt, mióta csak ezt a böngészőt használom, se egy riasztás, se egy kéretlen alkalmazás. Nagyon jó lett, firefox már nem a mai világba való, max csak a megszállottaknak.
chromeot hagyjuk.
még Opera és Vivaldi közötti különbségeket nem találtam.

(#2162) Sweet Lou 6 válasza mufflika (#2161) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

még Opera és Vivaldi közötti különbségeket nem találtam.

Opera nem szinkronizálja a kiegészítőket pl.

sweetlou6.wordpress.com

(#2163) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!

A vivaldi-ban a prohardver nem biztonságosként jelenik meg w7 alatt.
Melyik frissítés kell hozzá, hogy ne reklamáljon?
Köszi!

Gyurka

(#2164) energomatt válasza Gyurka6 (#2163) üzenetére


energomatt
senior tag

Windows 10.

(#2165) Ablakos válasza Gyurka6 (#2163) üzenetére


Ablakos
őstag

A lakatra kattintva mit mutat win7 alatt? (esetleg a PH tanusítvány képe...)

(#2166) Gyurka6 válasza energomatt (#2164) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi, az alatt jó, és másik w7 is megfelelően lett frisírve, de most nem találom el, hogy melyik kell.

Ablakos: folymatban....

Gyurka

(#2167) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#2166) üzenetére


Gyurka6
őstag

Gyurka

(#2168) htc07 válasza Gyurka6 (#2167) üzenetére


htc07
addikt

alul tudsz képet feltölteni, amit így húzol be, az csak nálad látszik

(#2169) Gyurka6 válasza htc07 (#2168) üzenetére


Gyurka6
őstag

Ott próbáltam... de az sp2 telepítésével megoldódani látszik a gond.
(Ugyan nem teljesen, a szelessav.hu lapon a szelessav.net -re mutató link (sebesség mérés) nem minden gépen lesz jó, de ez már csak hab a tortán...)

Gyurka

(#2170) Ablakos


Ablakos
őstag

A http://pioneer.vtuner.com oldalon a személyes beállításoknál fura karakterek jelennek meg.

Lehet ezt bővítménnyel vagy más módon javítani?

(#2171) betyarr


betyarr
veterán

annyira jó ez a böngésző,nagyon élvezem mióta (újra) rátaláltam.anno elég ergya volt,még akkoriban talán csak bétaként,de legalábbis nagyon kezdeti állapotban volt.azonban,most nem adnám semmiért!még rpi-n is ezt használom chromium helyett,megelégedéssel!

abban segítsetek légyszi,hogy ha private módban böngészek és tegyük fel,elfogadom az összes cookiet az adott oldalakon (amik persze jól lenyomkövetnek és megtudják azt is milyen kotont használok-pedig nem használok :DDD ),azok ilyenkor tudnak gyűjtögetni adatokat vagy nem?vagy a böngészési session végéig jól nyomkövetnek?vagy hogy van ez? :R

(#2172) Ablakos válasza betyarr (#2171) üzenetére


Ablakos
őstag

Azt gondolom tudod, hogy a private böngészés nem az internet felől véd, hanem a számgépen bejelentkezett más felhasználók nem fogják látni, hogy merre böngésztél. (előzmény nincs, cookie törlés tab bezáráskor stb.)
A nyomkövetés tiltása(nehezítése), meg egyéb rejtőzködés a vpn technika feladata.

[ Szerkesztve ]

(#2173) betyarr válasza Ablakos (#2172) üzenetére


betyarr
veterán

aha,közben utánaolvasgattam.
csak kissé idegesít,hogy nem minden weboldal egyszerűsíti le a cookiajit.jó lenne,ha mindegyiknél kilehetne választani,hogy összes elutasítása,vagy szükséges cookiek használata lehetőséget.főleg arra gondolok,amikor van a kb. 100db "jogos érdek" és majd mindegyik be is van kapcsolva :U

[ Szerkesztve ]

(#2174) htc07 válasza betyarr (#2173) üzenetére


htc07
addikt

tiltsd le a sütiket, ha ennyire zavarnak :DDD

(#2175) betyarr válasza htc07 (#2174) üzenetére


betyarr
veterán

hiába.attól még nem vagyok előrébb.pl. itt is milyen pofátlanok:


plusz,amit említettem is,a beállításokban végtelen+1 jogos érdek,ami szinte mind aktív :U

(#2176) troller válasza betyarr (#2175) üzenetére


troller
senior tag

I don't care about cookies

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#2177) Ablakos


Ablakos
őstag

Nem tudok rájönni, hogy kell rss oldalt beállítani olvasásra. :B
pl. https://mandiner.hu/tag/rss felveszem a hírcsatornához (hivatkozási cím stb.) és megjelenik az oldalsávon az rss listában, de egyetlen cikket sem hoz le. Nyomkodom a frissítést, de semmi :(
Használja valaki ezt az olvasót?

(#2178) Ablakos válasza Ablakos (#2177) üzenetére


Ablakos
őstag

Felvilágosítottak, hogy a címsorban megjelenő rss linken keresztül lehet feliratkozni. A honlapon található link nem ugyanaz. Nem is ment azzal.

(#2179) Fred23 válasza troller (#2176) üzenetére


Fred23
nagyúr

Perpill droidos mobilon:

(#2180) Fred23


Fred23
nagyúr

Vivaldi vs Firefox netezésre konfigolt állapotban, mobilon:

(#2181) repvez


repvez
addikt

mi ez az új munkaterületek fül ? mire jó?
5.8as vivaldi és megjelent egy ilyen fül a lapok elött.

(#2182) AtHoS válasza repvez (#2181) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Erre gondolsz? [Workspaces – Vivaldi Browser snapshot 2970.3]

Ilyen nálam stabil ágon nincs

read-only mode on the forum

(#2183) repvez válasza AtHoS (#2182) üzenetére


repvez
addikt

gondolom igen snapshotot hasnálok akkor ez lehet, de nem igen tudom, hogy mire és hogyan lehetne használni.
Annyit tudok, hogy a megynitott oldalakat lehet csoportositani és szervezni, de ,hogy ez miért jo vagy , hogy hogyan arra nem jöttem rá.
Addig meg nem akarom kiprobálni mig nem tudom, hogy ha elállitok valamit akkor vissza is tudjak mindent ugy állitani ahogy volt elötte.

(#2184) repvez


repvez
addikt

és egy technikai jellegú problémám is lenne nem tudom, hogy másnál ez elöjött e, de a kormányablak oldalára nem tudok vivaldin belépni, mert mindig kiirja , hogy töröljem a sütiket , viszont ha edge alatt jelentkezem be akkor minden gond nélkül sikerül.
Nem tudom, miért de vannak olyan oldalak ahol valamiért ezek a beléptetések vialdinl nem edge alatt meg mennek.

illetve még egy olyan gond is van, hogy dark modot használok és ha QR kodot kér a beléptetéshez egy oldal akkor a fekete háttér miatt nem mindig látszik a QR kod se, mert azt is megváltoztatja inverz szinekre.

(#2185) classic B válasza repvez (#2184) üzenetére


classic B
aktív tag

Törölni kell az ügyfélkapuhoz tartozó sütiket. Nem a böngészővel van baj.

(#2186) Ablakos válasza repvez (#2184) üzenetére


Ablakos
őstag

https://kau.gov.hu ide szinte naponta bemegyek vivaldival és működik.

Csak ötletelni tudok. :U private ablakban próba, követés, reklám blokkolás kikapcsolása, egyéb blokkoló extension kikapcsolása

(#2187) AtHoS válasza Ablakos (#2186) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jaja, ezt csak megerősíteni tudom. Igaz nem napi szinten, de amikor szükséges, akkor gond nélkül be tudok lépni (minap pl. online földhivatal ügyintézéshez kellett belépnem, gond nélkül ment)

DARK módnak pedig nagy szar a megvalósítása. Asztali gépen nem használom, de mobilon több alkalommal vissza kell váltsak normál megjelenítésre, mert sötét módban egyes weboldalakon éppen nem látható/értelmezhető részek vannak

read-only mode on the forum

(#2188) htc07 válasza repvez (#2184) üzenetére


htc07
addikt

ez nálam is mindig előjön, sütitörlés megoldja.

(#2189) betyarr válasza repvez (#2184) üzenetére


betyarr
veterán

mindegyik böngészőnél követelőzik az oldal,nem csak a vivaldinál.törlöd,belépsz,örülsz.
én session only hagyom meg a kukikat,így manapság nem áll fenn ilyen probléma.

(#2190) poirot


poirot
senior tag

Windows 11 használok, 34 collos monitoron, de ez nem is annyira lényeg, ma vettem észre, hogy a háttérben lévő nyitott ablakok nem "ugranak" előre, sem úgy, hogy a háttérben félig kilógó részére kattintok, sem úgy ha a tálcán lévő ikonjára kattintok. Sőt bármit újabban megnyitok, akkor is marad a Vivaldi elől. Ha be van zárva, akkor bármelyik, Edge, Total commander, bármi más a megszokott módon üzemel. Most volt valamikor frissítés. A Vivaldi beállításaihoz nem nyúltam, szóval tanácstalan vagyok. Ha valakinek van tippje, kérem ossza meg velem.
Vivaldi5.7.2921.65 (Stable channel) (64 bites)

Sztornó; újraindításakor megjavult. :))

[ Szerkesztve ]

(#2191) karldergroße


karldergroße
senior tag

Többéves együttműködés után úgy döntöttem, hogy leváltom a Vivaldi-t, mint alapértelmezett böngészőt. A szoftver egyre nehezebben nyílik meg, folyamatosan lassul. Jelen pillanatban az Edge sokkal gyorsabb nála. A Vivaldi mellett szólt nálam a tabok függőleges irányba történő rendezhetősége, de ezt - igaz, ablakocskák nélkül - az Edge is tudja. Úgyhogy le nem törlöm, néha ránézek, de nem fogom napi szinten használni.

(#2192) classic B válasza karldergroße (#2191) üzenetére


classic B
aktív tag

Valamit kezdhetnének már a GUI-val is, mert a többihez képest nagyon lassú és a dizájn is idejétmúlt.

(#2193) vlaci79


vlaci79
senior tag

Hali!
Utoljára a Vivaldi.5.6.2867.62.x64.exe verzióban tudtam így ablakban (bármilyen méretű) videót lejátszani bármelyik weboldalt nézve.
Mindig megnézem az új változatokat, de megint visszarakom a Vivaldi.5.6.2867.62.x64.exe változatott...

(#2194) AtHoS válasza vlaci79 (#2193) üzenetére


AtHoS
nagyúr

És most akkor mi is a probléma?
A felső "sáv" híján (tehát kézzel kell nagyítani az ablakot a sarkokban) nálam most is ablakban lejátszható YT-ról videó

szerk.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2195) vlaci79 válasza AtHoS (#2194) üzenetére


vlaci79
senior tag

Kép a képben funkció használatát macerásnak találom,
Nem tudom 1 mozdulattal valamelyik desktop egyik negyedébe elrakni a videot.
Üres fekete területek marhára zavarnak.
Teljes képernyős mód ablakban amit használok videókhoz.
Ez az ami hiányzik.
Egy gyakoribb elrendezés amit használok.

ctrl + F11 Felhasználói felület elrejtése vagy megjelenítése
Windows Egymás melletti ablakok elrendezése nagy hézagokat hagy az ablakok között.

[ Szerkesztve ]

(#2196) zodo


zodo
nagyúr

Üdv.!

Kipróbálnám a böngészőt de már az elején elakadtam.
Miként tudnék gmail.hu mail címet hozzáadni a levelező fiókokhoz?

IMAP manuális: Authentication failed vagy OAuth választáskor: bad syntax
POP3 esetében szintén Authentication failed

(#2197) AtHoS válasza zodo (#2196) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Biztos, hogy gmail pont HU címet akarsz hozzáadni? Csak mert GYIK részen IMAP-ot meg sem említik. Nehogy véletlenül keverve legyen a google féle pont COM eredeti verzióval :B

gmail.HU POP3 és SMTP beállítások [link] :

"POP3, SMTP beállítások
Bármilyen levelezőprogrammal használhatja G-Mail postafiókját, a POP3 protokollt használva.

Beérkező levelek kiszolgálója (POP3 server): pop.gmail.hu
Felhasználónév: felhasználónév@gmail.hu (itt helyettesítse be a saját felhasználónevét)
Jelszó: postafiókjának jelszava
Port: 110

Kimenő levelek kiszolgálója (SMTP server): ezt az internetszolgáltatójától kapja
Felhasználónév: az internetszolgáltatójától kapott felhasználónév
Jelszó: az internetszolgáltatójától kapott jelszó
Port: 25 (alapértelmezett)

Fióknév (felhasználónév): a teljes e-mail címet kell megadni (felhasználónév@gmail.hu)

Figyelem! Ha POP3 protokollal tölti le leveleit, a levelezőprogramok alapértelmezett beállítása szerint azok törlik a leveleket a szerverről, így weben később nem lesznek elérhetők. Amennyiben ott is meg szeretné tartani a leveleket, úgy azt a levelezőprogramban be kell állítani."

read-only mode on the forum

(#2198) zodo válasza AtHoS (#2197) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen, biztos hogy .hu mert gondolom a .com-al semmi probléma nem lenne de azt ki sem próbáltam.
Kapott segítséget megtaláltam google segítségével csak nem hittem hogy ehhez fel kell keresnem a szolgáltatómat. :U
Megnézem a Digi (mint szolgáltaó) levelezés beállítás faq-t hátha segít.

(#2199) AtHoS válasza zodo (#2198) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha csak nem kell engedélyezni net szolgáltató fiókban/ügyfélszolgálaton a külső POP3/IMAP elérést, szerintem nem igen tudnak ebben neked segíteni.

gmail.hu-t kellene kérdezned ezzel kapcsolatban, ha nem működik a POP3 [link]

szerk.

De ugye, ha "Authentication failed" üzenet jön, akkor a net szolgáltató nem tud mit tenni, mivel a kimenő kérés rendben lefut, de szerver oldalon kerül hibába, tehát keresd a gmail.hu ügyfélszolgálatát, tegyék rendbe a külső elérést

Szóval
pop.gmail.hu
felhasználónév@gmail.hu
jelszó
Port: 110

Mondjuk azt nem vágom, hogy smtp mennyire befolyásolhatja a levelek lekérést, amit jelen esetben tényleg full net szolgáltató kell biztosítsa

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2200) zodo válasza AtHoS (#2199) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi a segítséget de azt hiszem megválók a .hu címeimtől, sokkal egyszerűbb.

Megj. 2008 óta van internetem és használtam az Opera böngészőt ill. lett .hu címem első lépésként. Galiba talán 2 éve alakult ki mikor azt hiszem kétlépcsős hitelesítést kellett beállítani. Addig az Operából kivett de külön letölthető Mail Opera is tökéletesen kezelte a .hu címeket aztán ott lett vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.