Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) poirot válasza Ablakos (#2250) üzenetére


poirot
senior tag

Na megjavult, ebben a pillanat. A profilom is visszajött, Facebook is.

(#2252) repvez


repvez
addikt

nálam is megjavult, akkor ez volt a gond, mert érdekes modon aztán nem mindegyik oldalnál volt gond, viszont EDGE alatt meg azok az oldalak is jok voltak ami vivaldin nem.

(#2253) poirot válasza poirot (#2243) üzenetére


poirot
senior tag

Sziasztok!
Ismét ugyanaz a helyzet a Vivaldival, mint szeptember elsején. Vagyis, hogy itt a prohardver-en egy linkre rákattintva nem történik semmi. Ergo nem tudom megnyitni. (Csak úgy, ha megnyitás másik ablakban..)A múltkor egyszer csak megjavult, de nem valószinű, hogy attól, hogy töröltem a cooki-kat. Már egy napja ilyen. Az edge-ben megnyitva, minden müködik.

:((( :((( :(((

(#2254) Sweet Lou 6 válasza poirot (#2253) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Újratelepíteni próbáltad?

sweetlou6.wordpress.com

(#2255) poirot válasza Sweet Lou 6 (#2254) üzenetére


poirot
senior tag

A múltkor már úja telepítettem, de nem akkor javult meg, hanem ahogy írtam, egyszer csak jó lett, idáig. :(

(#2256) Ablakos válasza poirot (#2255) üzenetére


Ablakos
őstag

Gondolom nem proxy környezetben használod. Minden beállítás lapon van egy reset gomb a lapalján. Azokat érdemes lenne sorban végig nyomogatni, hátha valamelyikre ez a link probléma megoldódna.

(#2257) poirot válasza Ablakos (#2256) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm a választ. Nem, nincs proxy. Mindig úgy használom ahogy már évek óta, most jött elő, kb. 2-3 hete. Már töröltem a lapon cookie-kat, minden adblockot feloldottam, de mivel "ezer éve" a Vivaldit így használom, már nem szoktam a beállításaiba belepiszkálni. És csak ennél az egyetlen oldalnál, sehol máshol. :((( :((( :(((

(#2258) troller válasza poirot (#2257) üzenetére


troller
senior tag

Ha megnyugtat (gondolom nem :D ) nekem is ugyanezt produkálja tegnap óta a PH.
És mind a két gépen amin használom egyszerre szállt el (otthoni gép + céges laptop).
Az otthonin feltelepítettem portable-ként, ott így megjavult, szinkronizálás után is jó.
Céges laptopon sajna vagy egy fél éve elvették az admin jogunkat, ami 10+ éven keresztül megvolt, így most nem tudok telepíteni :((( :O .

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#2259) poirot válasza troller (#2258) üzenetére


poirot
senior tag

Köszi a választ. Mondjuk nem nyugtat meg, csak csodálkozom, hogy nekünk kettőnknek van vele problémánk. Ha esetleg rájössz a megoldásra, kérlek oszd meg velünk. :R
Portable-t nem rakom fel, mert az ebből a szempontból az Edge megfelel.

(#2260) norba69 válasza troller (#2258) üzenetére


norba69
senior tag

Nálam az I don't care about cookies ideiglenes kikapcsolása, PH cookie elfogadása megoldotta.

(#2261) poirot válasza norba69 (#2260) üzenetére


poirot
senior tag

:R :R
I don't care about cookies kikapcsolása a Prohardver-en megoldotta ezt a gondot. Köszönöm.

(#2262) poirot válasza poirot (#2261) üzenetére


poirot
senior tag

Nem csak itt, hanem a lapcsaládnál is (IT café, Hardverapró stb.) ki kellett kapcsolni.

(#2263) troller válasza norba69 (#2260) üzenetére


troller
senior tag

Köszi a tippet, nekem is rendbejött :R

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#2264) Ablakos


Ablakos
őstag

Edge-ben van egy nagyon kellemes funkció. Egy lapot ki lehet tűzni, mint önálló alkalmazást start menübe vagy tálcára. A Vivaldiban van valami hasonló? (a startmenü link csak azt az egy lapot nyitja, kezeli)

(#2265) Sweet Lou 6 válasza Ablakos (#2264) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

PWA weboldalak esetében igen (pl. Reddit, Twitter).

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#2266) troller


troller
senior tag

Tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#2267) AtHoS válasza poirot (#2262) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pénteken (nem voltam a héten gépközelben) új sütis elfogadó felugróval találkoztam ph oldalnál, plusz újra hozzá kellett adnom a kivételekhez az auth.rios.hu vagy a rios.hu címet (már nem emlékszem melyiket dobta be)

Szóval valamit kavartak a háttérben

szerk.

Mondjuk ph és társai nálam adguard kivételei között van

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2268) zodo


zodo
nagyúr

Nem rég tértem át erre a böngészőre, egészen megszoktam.
Hiányzik néha a kijelölés/ pl.: árfolyam váltás.

Azt esetleg be lehet állítani hogy a levelezést 1 gombnyomásra bezárjam?
Nálam most külön kell a lapon és oldal sávon is kell x-nem.

Képernyőkép mentésnél nem lehet "Mentés másként" választani hogy ne kizárólag a beállításokban megadott mappába mentsen?

(#2269) poirot válasza AtHoS (#2267) üzenetére


poirot
senior tag

Igen, észrevettem, utána, hogy elfogadtam, vissza is lehetett kapcsolni a bővítményt.

(#2270) poirot válasza zodo (#2268) üzenetére


poirot
senior tag

A beállításoknál keress rá a képernyőmentés -re, ott megadhatod, hogy hová mentsen a Vivaldi.

Mentést másként... nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#2271) zodo válasza poirot (#2270) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi.
Igen csak mappát lehet megadni nincs más lehetőség, max. utólag átmozgatni a kívánt helyre.

(#2272) NeoPampalini válasza poirot (#2236) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Na, én tegnap-ma estem át ezen (Linux Mint).

6.1.akármi verzió volt fent, egyik óráról a másikra elkezdte azt csinálni, hogy 100%-ra leterhelte a procit, plusz telicsapta a swap-et (holott a 16 GB memóriából alig 5 GB volt használva).

Mindezt függetlenül a megnyitott lapok számától.

Ma mindössze annyit csináltam, hogy előbb feltettem a legújabb 6.2-eset, de ettől nem javult meg.

Aztán egy vivaldi fórumos hozzászólás alapján elkezdtem kutakodni a beállítások között az Enable mail, calendar and feeds opcióknál; itt csak a Detect feeds in Web Pages volt aktiválva, kiszedtem róla a pipát majd újraindítottam a böngészőt.

Eddig jó, legalábbis most normál használat mellett másfél órája nem jelentkezett ez a lehalás.

(#2273) poirot válasza NeoPampalini (#2272) üzenetére


poirot
senior tag

Nálam azok a beállítások soha nem voltak bekapcsolva, és úgy fagyott.

(#2274) Jorus


Jorus
nagyúr

Arra van beállítási lehetőség, hogy ha egy adott oldalt adott nagyításon használom, akkor azt megjegyezze, és a legközelebbi megnyitáskor is azon az adott nagyításon jelenjen meg?

Ezt természetesen megtaláltam a menüben, de ez nem ezt állítja, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2275) Ablakos válasza Jorus (#2274) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha jól emlékszem ezt régóta tudja. (implicit) A weboldalhoz tartozó nagyítást megjegyzi.

(#2276) Jorus válasza Ablakos (#2275) üzenetére


Jorus
nagyúr

Most ismerkedem még a Vivaldival, de ahogy látom, nem jegyzi meg. Pl. beállítom a PH-t 130%-ra, bezárom a tabot, majd megnyitom ismét a PH-t, és 100%-on jelenik meg az oldal.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2277) poirot válasza Jorus (#2274) üzenetére


poirot
senior tag

Nálam nincs kipipálva és megjegyzi a lapok nagyítását.

Lehet, hogy személyhez rendeli az ilyen beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#2278) Jorus válasza poirot (#2277) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ahh, köszi szépen, kivettem a pipát, és így már megjegyzi a nagyítás beállítását. :) Ezek szerint rosszul értelmeztem a beállítást.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2279) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Hmm tök jól szívat a Vivaldi. Aliexpress oldalán ha rámegyek a My Ordersre, akkor átvált arabra a lap jobb szélén csak :((( . Már cseréltem jelszót, de akkor is. Csak az a része az egész webshopnak. Chromeban tökéletes.
https://ibb.co/yPP1DkG

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#2280) SharpSA


SharpSA
veterán

Megjelent a iOS-ra is a Vivaldi. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#2282) Ablakos


Ablakos
őstag

Nézegettem az rs bútor virtuális sétáját. Akadozás, brutális processzor használat. Ugyanez az web oldal edge böngészőben csodálatosan simán szalad.
Másnál is ilyen kínlódással működik a "3d" séta? (természetesen a hardveres gyorsítás be van kapcsolva)

(#2283) junior11 válasza Ablakos (#2282) üzenetére


junior11
veterán

Az Edge nálam is szinte minden esetben gyorsabb, kevesebb proci és memóriahasználattal. Talán csak a Brave teljesít hasonlóan. Persze ahányféle HW és beállítás, annyiféle eredmény is születhet.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2284) AtHoS válasza Ablakos (#2282) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ránéztem, de procit alig használt közben, VGA terhelése járt 40% körül, nem akadt simán futott 1x-1x betöltéskor megakadt (HW ACC bekapcsolva)

read-only mode on the forum

(#2285) Ablakos válasza AtHoS (#2284) üzenetére


Ablakos
őstag

Fura. Nálam nagyon keményen dolgozik a hardver, ha megy a virtuális séta.


(#2287) Ablakos válasza Rat.Sand (#2286) üzenetére


Ablakos
őstag

vivaldi://flags/#ignore-gpu-blocklist
Itt matattam a beállításokban (mint a kutya próbálkoztam :B ) és most olyan jó, mint az EDGE böngészőben.
Köszi a tippet.

(#2288) Jorus válasza Ablakos (#2285) üzenetére


Jorus
nagyúr

Megnéztem én is, default beállításokkal 1-2 % plusz CPU terhelést okoz a virtuális séta.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2289) repvez


repvez
addikt

a legujabb frisitéssel, másnak is bedobálja a YT, hogy blokkolo használata miatt használjak prémium verziot? vagy ez nem a vivaldi miatt van csak épp egybesesett a frissitéssel?
De ha igy van akkor , hogy lehet megoldani, hogy a YT videokban ne legyenek reklámvideok és mukodjon ugy ahogy eddig volt reklám mentesen ?
u block origin van fenn , de ha jol tudom akkor a vivaldiban is volt valami gyárilag

(#2291) repvez válasza Rat.Sand (#2290) üzenetére


repvez
addikt

igen asztali gép és a 64 bites nightly-t használom win 10 pro 64 biten
Vivaldi6.4.3152.3 (Hivatalos verzió) (64 bites) Ellenőrzésf203cce527b7903e76d706406fe08239bbddb04eOSWindows 10 Version 22H2 (Build 19045.3448)JavaScriptV8 11.8.172.9

(#2292) poirot válasza repvez (#2291) üzenetére


poirot
senior tag

Nekem 6.2.3105.54 (Stable channel) (64 bites)
JavaScriptV8 11.6.189.22 van.
Windows 11 Version 21H2

Esetleg tudnál adni egy linket egy YT videóra, ahol feldobja ezt a figyelmeztetést? Mert én még nem találkoztam vele. Köszi.

(#2293) repvez válasza poirot (#2292) üzenetére


repvez
addikt

https://youtu.be/EfHCJ-lubsc?si=hxruRNBN1tboU0e-
ennél feldobta, de sztem bármelyiknél ha elöször nyitom meg egy uj oldalon a YT-ot, de az érdekes, hogy ha ki X-em és nem nyomok semmilyen gombra akkro lejátsza a videot gond nélkül, gondolom ez még csak egy amolyan figyelmeztetés, hogy ne használjak blokkolot,de késöbb ez majd változik, hogy addig nem játsza le mig ki nem kapcsolom vagy nem fizetek elö.
Mint ahogy egyes weboldalakon már igy van, ha jol tudom, a media klikk vagy valamelyik ilyen online nézhető adásoknál, ha blokkoloval nézem akkor be se tölti a videot.

(#2294) poirot válasza repvez (#2293) üzenetére


poirot
senior tag

Megnéztem, köszi. Az elején van egy kis reklám, ami egy zöld csík részlet mutat, meg felül a képernyőn, hogy fizetett promociót tartalmaz. Ezt simán át tudom lépni, sőt vannak olyan videók, ahol nem az elején van a hirdetés, hanem lejátszás közben ott meg főleg látszik a zöld csík, azt is simán áthúzom. Azt hiszem valamelyik bővítményem jelzi így.

(#2295) aki33 válasza poirot (#2294) üzenetére


aki33
csendes tag

SponsorBlock YouTube-ra - Szponzorok átugrására [link]

(#2296) poirot válasza aki33 (#2295) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm, már fent van. A beállításait nem piszkáltam, de most belenéztem, elméletileg át kellene ugorni ezeket. Na majd jobban figyelem.

(#2297) repvez válasza poirot (#2294) üzenetére


repvez
addikt

n erre a bockolásra gondoltam.
Nekem egy ekkora es ilyen feliratot dob fel a video elött és kell várnom pár másodpercet mire megjelenik az X és bezárhatóm ezután tudom folytatni a videot gond nélkül... egyelöre. eddig ilyen nem volt. az hogy a bal felso sarokba kiirja, hogy fizetett hirdetést tartalmaz az anynira nem zavar, de a videot eddig a blockolonak hála nem szakitja meg semmi , hogy valami gyogyszer vagy más reklámot toljanak az orrom alá és át kelljen ugrani. de ha kikapcsolom akkor 1-2x ez lenne .

(#2299) poirot válasza repvez (#2297) üzenetére


poirot
senior tag

Köszi. Ilyen ablakot még nem láttam a Youtube-on.

(#2300) junior11


junior11
veterán

Nemrég volt róla cikk, hogy a Google elkezdte fokozatosan bevezetni a YouTube-on, hogy hirdetésblokkolóval rendelkező felhasználóknál tiltva lesznek a videók, csak kikapcsolva vagy Prémiumra előfizetve lehetséges.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.