Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) Fred23 válasza Rat.Sand (#2298) üzenetére


Fred23
nagyúr

De sokan vannak így vagy hasonlóan szerintem. Nálam megy még a YT reklámblokkolóval szépen, egy darab hirdetés nélkül, de ha eljutunk esetleg odáig, hogy ez változik, lemondok inkább a YT-ról, nem fog földhöz vágni. Simán megcsinálom akár azt is, hogy letiltott oldal lesz nálam, linkre kattintva se érjen meglepetés.

(#2302) repvez válasza Rat.Sand (#2298) üzenetére


repvez
addikt

azt nem értem, hogy az ilyen dolgokat simán benyeli a nép és nem bojkotálja vagy nem csinál peticiot miatta, de hogy egy mozifilmet forgassanak ujra mert valami nem tetszik nekik benne arra meg a fél világ feliratkozik.
Azt megértem, hogy a YT video készitök ez után kapják a pénzt, de azért ennek is meg lenne a normális része, hogy mi az ami már a néző szorakozásának a rovására megy és mi az ami még belefér .

A TV-ról is ezért szoktam le, mert nem voltam hajlando reklámot nézni ,hogy megszakitsák kis fimrészlettel öket. arról nem is beszélve, hogy mintha összebeszéltek volna a csatornák, és mindegyiken egyszerre van reklám, tehát még az sincs, hogy addig átkapcsolok.
Ezért maradt a film streaming, de azt is elkurták, hogy minden gyártó kulon szolgáltatót csinált és ha mindre külön elöfizetek az több mint 50k lenne annyit nem fogok költeni rájuk.
Ugyan ezért kezdtem el a YTon nézni ismeretterjesztö dolgokat nézni, de ha ez is fizetös lesz vagy átmegy nézhetetlen reklámfolyammá akkor erről is leszokok.

Annyira elment ez az egész a profit irányba ,hoyg már nem érdeklik oket a nézök érdekei igényei.

(#2303) repvez


repvez
addikt

ma uj értesitéssel "9rvendeztetett meg" 3 videot enged megnézni utána már nem használhatom .
:W

(#2304) Ablakos


Ablakos
őstag

Amikor bezárok egy fület, az egész vivaldi néhány másodpercre (2-4sec ) megáll. Semmire nem reagál a felület, nem kattintható semelyik fül. Mintha lefagyott volna, de ezután mintha mi sem történt volna. M.2 nvme ssd-n fut a win, memória bőséges.

Lehet, hogy egyedi a (hektikus) problémám, esetleg másnál is előfordul?

(#2305) Jorus válasza repvez (#2303) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én a Vivaldi gyári blokkolóját használom, teljesen jól működik vele a YT, nincsenek reklámok és ilyen figyelmeztetés sem. Próbáltad úgy, hogy uBlockban fehérlistázod a YT--ot, és a Vivaldi blokkolását rajta hagyod?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2306) poirot válasza Ablakos (#2304) üzenetére


poirot
senior tag

Sajnos a Vivaldi sem tökéletes, nálam például ha Facebook-on nézek videókat, csontig lefagy, úgy kell kilőnöm a Vivaldit. Az, hogy mikor fagy le itt, esetleges, de minnél tovább nézek ott videót, annál biztosabb.
Szóval mindenkinél van probléma, csak nem biztos, hogy belefutott még.
És ha újra húznád a Vivaldit?

[ Szerkesztve ]

(#2307) repvez válasza Jorus (#2305) üzenetére


repvez
addikt

ha az ublock origin plugint kikapcsoltam,de nem töröltem le akkor sem volt jó, betettem a vivaldi blokkolás kivételek közé és ott beállitottam neki, hogy a követést blocckolja az sem volt jo, csak akkor tudtam a YT ot megnyitni és videokat lejátszani ha a teljes blockolást kiiktattam rola.
ÉS igy nem egy hanem egybol 2 reklámmal inditott a video amit meg szerettem volna nézni és persze még közbe is.

(#2308) Jorus válasza repvez (#2307) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én általánosságban AdGuardot használok, YT-ot whitelistelve, amiatt nem nyavajog a YT, esetleg egy próbát az is megérhet, ha nem ragaszkodsz az uBlockhoz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2309) repvez válasza Jorus (#2308) üzenetére


repvez
addikt

köszi, de ez is fizetös. ennyi erüvel a YT prémiumra is elöfizethetnék és akkor nem kell semmi sem, hogy használni tudjam, eddig meg volt minden oldva ingyenesen vagy a beépitett szürökkel.

(#2310) AtHoS válasza repvez (#2309) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mi fizetős? :F [link]

read-only mode on the forum

(#2311) poirot válasza repvez (#2309) üzenetére


poirot
senior tag

Csatlakozva ismét a beszélgetéshez, ma nálam is feljött ez a blokkolás, ha kikapcsoltam mindent, akkor meg élvezhetetlen egyes videók nézése. Viszont nem mindegyiknél, főleg politikai müsorokat szoktam nézni, ott még nem láttam. Amelyik mondjuk nagyon érdekel, azt lekapom JDownloaderrel, megnézem a vinyóról, emellett kap egy unlike-ot. Az esetek 60 százalékában meg zenéket szoktam leszedni MP3-ban, szóval itt is megkerülöm a reklámokat.
Itt egy "elborzasztó" video, tele reklámmal, ha még nem szaladtatok bele. [link] .
Persze érdekelt és egy perc alatt lekaptam reklámmentesen.

(#2312) Jorus válasza repvez (#2309) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az AtHoS által linkelt bővítményt használom, ingyenes.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2313) troller


troller
senior tag

Nekem nem dob reklámot és nem is panaszkodik, pedig uBlock Origin + Sponzorblock bekapcsolva.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#2314) poirot


poirot
senior tag

Adblock, UO kikapcsolva, viszont az Adblock for Youtube be van kapcsolva. Valamikor ha megnézem, akkor elém vágja et az előugró ablakot;

[kép]

Itt csak rányomok az oldal frissítés gombra az előugró ablakon és akkor békén hagy. Ha viszont kikapcsolom még az Adblock for Youtube bővítményt is, akkor "elszabadul a pokol".

Egyenlőre nekem így megfelelő. Eggyel több kattintás, azt jól van az úgy.

[ Szerkesztve ]

(#2315) poirot válasza poirot (#2314) üzenetére


poirot
senior tag

Tegnap óta, nem tapasztaltam semmi féle felugró ablakot a Youtube-on, semmi korlátozást, mindent hagytam úgy ahogy leírtam. Ma sem volt semmi. Szóval kiváncsi leszek.

(#2316) mufflika


mufflika
tag

De jó, hogy átálltam erre a böngészőre. :D És most már végre iOS on is elérhető. :R

(#2317) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
Szoktam nézegetni a Facebook-on videókat. (Jó tudom ez nem normális, de hát mindenkinek lehetnek hóbortjai)
A lényeg, hogy változó videó megnézése után, lefagy a Vivaldi, le kell állítanom, és újra kell indítanom. Nos kb. egy hete cseréltem processzort, alaplapot, előtte is meg volt ez a hiba, meg most is. Pedig most jóval erősebb a gépem, mint a régi felállásban.
Ti tapasztaltatok ilyent? Köszönöm a válaszokat.

(#2318) Jorus válasza poirot (#2317) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szoktam én is FB-n videókat nézni, de nem tapasztaltam hasonló problémát, sőt, az elmúlt hónapokban, amióta Vivaldit használok, még más okból történő fagyással sem találkoztam.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2319) AtHoS válasza poirot (#2317) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha HW gyorsítás engedélyezve van és van Dgpu is a gépedben, ami maradt ugyanaz, akkor nem csodálkozom

read-only mode on the forum

(#2320) poirot válasza AtHoS (#2319) üzenetére


poirot
senior tag

Köszi a választ, most kikapcsoltam a hardveres gyorsítást, meglátom.

(#2321) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

A Vivaldis nézetben szemmel láthatóan hiányzik a "Google értékelés" link, míg a Firefoxoson ott van. Van tippetek mi okozhatja?

(#2322) Krystal_s


Krystal_s
addikt

A Beállításokban a Jelszavaknál van olyan, hogy Jelszavak exportálása.
Arra, ha rányomok nem történik semmi.
Nálatok működik?

A másik az Eszköztáron megjelenő Kiegészítők/Bővítmények. Alapból megnyitásnál csak a Bővítmények kezelő ikon (puzzle) jelenik meg és rá kell klikkleni, hogy látni lehessen a bővítményeket.
A bővítményeknél külön bejelöltem egyesével, hogy jeljenek meg az eszköztáron, de alapból mégsem lehet őket látni.
Mi lehet a gond ezzel? :F
Megnyitásnál ilyen.

Akkor jelennek csak meg, ha külön rányomok a kapcsolóra.

[ Szerkesztve ]

(#2323) Ablakos válasza Krystal_s (#2322) üzenetére


Ablakos
őstag

Nálam sem működik az export, bár a vivaldi sync. passwordon kívül nem tárolok egyebet.

Itt lehet a megjelítéssel variálni: Settings -> AddressBar -> Toggle only hidden extension

[ Szerkesztve ]

(#2324) classic B válasza Szirtimorc (#2321) üzenetére


classic B
aktív tag

Szemmel láthatóan a Firefoxban hiányzik a Vivaldiban megjelenített értékelés.

(#2325) Szirtimorc válasza classic B (#2324) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Ez is igaz, viszont a Vivaldiban hiába kattintok a linkre nem történik semmi (azaz a szöveges értékelések nem elérhetők), míg FF-nél simán odaugrik. Az lenne a fontos, hogy Vivaldinál is elérhető legyen.

[ Szerkesztve ]

(#2326) classic B válasza Szirtimorc (#2325) üzenetére


classic B
aktív tag

Egy linket tegyél már be légyszi, mert most rákerestem a cukrászdára és nálam minden rendben van. Valamilyen blokkoló vagy kiegészítő nem zavarhat be?

(#2327) Krystal_s válasza Ablakos (#2323) üzenetére


Krystal_s
addikt

Próbáltam ott is beállítani, de nem működik jól.
Van 5 db bővítmény, abból 3-nál jelöltem be, hogy: Rögzítés az eszköztárra
2-nek kellene rejtettnek lenni.
A Beállítások - Címsorban ,ha bejelölöm, hogy a Rejtett bővítmények a legördülő menüben, akkor az eszköztárról eltűnik az összes bővítmény és csak a legördülőben látszik az összes, attól függetlenül, hogy melyik rejtett és melyik rögzített. A másik kettő lehetőség, hogy Csak rejtett és a Minden megjelenítésre pedig csak abban különbözik, hogy az összes megjelenik mindkettőnél, de a Minden megjelenítésnél előjön a puzzle jel is, ami alatt nincs semmi.

Sehogy nem tudom beállítani, hogy ne jelenjenek meg azok, amiknél nem lehet beállítani semmit, ezért látni sem szeretném az eszköztáron.

Kipróbáltam egy másik, de portbale Vivaldiban is és ott sem működik sem a jelszavak exportálása, sem az, hogy melyik bővítmények jelenjenek meg az eszköztáron.

(#2328) Krystal_s válasza Krystal_s (#2327) üzenetére


Krystal_s
addikt

és a megjelenített bővítmények sorrendjét sem engedi állítani.... :\

(#2329) Szirtimorc válasza classic B (#2326) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Bármelyik google értékelésnél ez a helyzet, csak pont ennél a cukrászdánál tűnt föl (parallel használom a Vivaldit a FF-al), ahol a pontszámot kiírja, ha meg rákattintok a vélemények darabszámára (2738), akkor újratölti ezt az oldalt. Szerintem a bővítmények nem okozhatják, alig van valami.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2330) Krystal_s válasza Krystal_s (#2327) üzenetére


Krystal_s
addikt

Megoldottam a bővítmények megjelenítését...
A jelszavak exportálása is működik, csak nem az alap Beállítások menüben.

(#2331) classic B válasza Szirtimorc (#2329) üzenetére


classic B
aktív tag

Nálam ma így jelenik meg: [kép]
Viszont tegnap nem ilyen külön ablakban mutatta az értékeléseket, hanem a találatok részhez szúrta be, amiről sajnos nem készült képernyőkép.
Nekem nem a Vivaldi az alapértelmezett, rendszeresen ürítem a gyorsítótárat és a sütiket, ahogy tegnap is tettem. A Google oldalán egy ctrl+F5 ill. a weboldalhoz tartozó sütik törlése lehet megoldaná ezt a problémát. :F

(#2332) AtHoS válasza classic B (#2331) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam is ilyen előugrós részbe rakja ki a szöveges értékeléseket

Szirtimorc

Vivaldi beépített reklámblokkolója aktív nálad? (Beállítások - Adatvédelem és Biztonság részen az ablak alsó fele) Mert nálam nem aktív

read-only mode on the forum

(#2333) Jorus válasza Szirtimorc (#2329) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálam ilyen, minden blokkoló is aktív, AdGuard, uBlock, ABP, stb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2334) Szirtimorc válasza AtHoS (#2332) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

A reklámblokkoló csinálta, meglepődtem rajta.
Köszönöm mindenkinek!

(#2335) Krystal_s


Krystal_s
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#2336) heny67


heny67
csendes tag

Helló Mindenkinek!
Hogyan lehet az egyes weboldalak nagyítását rögzíteni, hogy ne keljen minden megnyitáskor a megfelelő méretűre nagyítani? (vivaldi linux)
A válaszokat előre is köszönöm!

(#2337) poirot válasza heny67 (#2336) üzenetére


poirot
senior tag

Beállítások/ weblapok/Lapnagyítás használata. Itt NE legyen kipipálva és akkor megjegyzi az adott oldalon az általad beállított nagyítást.

(#2338) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Egy hete elmentettem pár lapfület munkamenetként. Csoportba voltak összefogva, kijelöltem a csoport összes lapját és ezt mentettem el a kijelölésen jobb klikk, majd x kijelölt lap mentése munkamenetként választva.

Most szerettem volna visszanyitni megnyitáskor megnyitás lapként választva, de csak egy üres gyorshívós ablakot hoz be.

Tesztre mentettem most egy szintén összerakott lapcsoportot és azt is ugyanúgy nem nyitja vissza... :(

DE

Most gondoltam áthelyezem a próba lapcsoportot új ablakba és azt mentem kompletten nem csak néhány kijelölt lapot, erre az áthelyezés menüben azt írja a munkamenet megnyitásával nyitott ablakra, hogy Ablak x aktív lappal. Újra ránéztem, de csak az előbb is tapasztalt egyetlen gyorshívó van nyitva, viszont, ha a kurzort a gyorshívó fülre viszem, akkor függőlegesen miniatűrökkel hozza az elvileg elmentett visszanyitott lapokat, de sajnos ha lehúzom az egeret, akkor eltűnnek a miniatűrök

Mi a tök van?

Szerk.

Bakker, ha bezárom a session-hoz nyitott (egy üres gyorshívót tartalmazó) ablakot, akkor megjelenik az elsődleges ablakban a megnyitott lapcsoport a többi fül között közvetlenül az utolsó rögzített lap után :DDD
Hát kétlem, hogy ez szándékosan így lett tervezve

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2339) repvez válasza AtHoS (#2338) üzenetére


repvez
addikt

gyébként rájött valaki, hogy a munkaterületek lap mire jo miért van ott az elsö helyen ?

(#2340) Ablakos válasza repvez (#2339) üzenetére


Ablakos
őstag

Nagyon király funkció. Csoportosítani (pl aktuális feladat szerint) a lapokat.
(Az Edge-ben is van valami hasonló, de a megvalósítása közel sem ilyen jó.)

(#2341) repvez válasza Ablakos (#2340) üzenetére


repvez
addikt

szoval ha jol értem ez egyfajta lapcsoportositás? és ez el is mentödik automatikusan bármikor ujranyilnak?
Mert most hiába vanmegnyitva sok lapfül ha valaki bezárja az egész böngészöt akkor eltunik minden és nyithatom meg egyesével.

Ez eléggé bosszanto mert ha nem figyelek és a keresztgyerekek elöbb érnek a géphez mindhogy kikapcsoljam , akkor ök bezárják és veszett az addigi lapk sorrendje és megnyitása

(#2342) Ablakos válasza repvez (#2341) üzenetére


Ablakos
őstag

Az okát nem tudom, hogy nálad miért nem mentődik minden. Természetesen (teljes vagy csak háttérben fut bezárásra) visszaáll mindegyik beállított munkacsoport. (Ha nem tenné, az váló ok. ;] ) Ráadásul egyes munkaterületi csoportokon belül a tabokat külön is lehet csoportosítani.

[ Szerkesztve ]

(#2343) repvez válasza Ablakos (#2342) üzenetére


repvez
addikt

köszi.
Az az érdekes, ha ugy kapcsolom ki a gépet, hogy nyitva vana böngészö és start menu leáálitás, akkor másnap a gép indulásakor vivaldira kattinva minden ugy van ahogy este hagytam.
Viszont, ha a vivaldit a piros X-el bezárom és ugy kapcsolom ki a gépet akkor a másnapi induláskor egy darab gyorsinditos ures lap fogad.

(#2344) Ablakos válasza repvez (#2343) üzenetére


Ablakos
őstag

A chrome://settings => system => Continue running background apps when Vivaldi is closed kikapcsolva lehet még egy próba. Talán így leállítva (kikapcsolva a gép) tisztességesen elmenti a nyitott folyamatot.

(#2345) AtHoS válasza Ablakos (#2344) üzenetére


AtHoS
nagyúr

repvez

Jaja, normál Beállítások - Általános - Böngésző indulásánál: Utolsó munkamenet (szükséges a "Munkaterületek" funkcióhoz) legyen kijelölve, különben a munkaterületek használata sem lesz megoldás.

Ilyenkor mindent IS ment X-el bezáráskor. Legalábbis pár éve így használom és mindig visszakapom a bezáráskori állapotot kövi indításkor

A munkaterületek akkor van első helyen, ha úgy akarod. Mert ugye Vivaldiban az UI-t úgy szabod testre ahogy szeretnéd -> jobb klikk a kívánt részen és Szerkesztés - Eszköztár testreszabása

Amúgy tök jó a munkaterületek, így az alapból használt ablakból "száműztem" ~200 lapot 9 munkaterületre és így már csak 100+ maradt a főablakban ;]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2346) Ablakos


Ablakos
őstag

Lehetséges, hogy nem vivaldi topic téma, de hátha valaki...
Bizonyos weblapokon a frissítés( az F5-re ütök) a lap tetejére ugrik, de vannak lapok, ahol ott frissül az oldal, ahol éppen tart. Akár a legalsó szegmensben. Ez a böngészőtöl függ vagy valami más miatt van így?

(#2347) repvez


repvez
addikt

nemtudom másnál is volt e ilyen , vagy most frissult valami, de eddig sötét modban használtam a vivaldit és a flags részen a force dark modot is bekapcsoltam, hogy mindenhol sötét hátteres legyen ahol nem támogatott a dark mode.
Ez néha eléggé rösszl nézett ki föleg itt a prohardveren is, mert inverz szineket használt és hát pár szin inverz kombinácioja azt eredményezte, hogy szinte olvashatatlan kontraszt lett a szöveg és a háttér között.

De ma is minden ugy volt ahogy eddig, de pár orája, meg megynitottam egy oldalt ahova napi szinten járok és majd kiverte a szemem,mert full fehét háttér fogadott ahogy eredeti szinnel használja az oldal nincs dark modja.

ÁS bementem a vivaldi beállitásaiba és a téma választás automatán volt , pedig eddig csak ha jol tudom normál és dark volt, most van automata is.
átváltottam dark modra, de nem igen változott semmi sem, ujra megnyitottam a beállitást és látom, hogy most már a beállitásoknál van egy kis jelölö nyégzet a force dark mod használatához, nem kell a flags menube kutakodni,
VBepipálva az opciot visszaállt a régi rend, mindenhol sötétbe látom a lapkat.

DE nem tudom, hogy mikor és hogy állitodott át, mikor ma még nem frissitettem vagy nem jött hozzá javitás a vivaldihoz. egyébként
ezt használom :
6.5.3222.3 (Hivatalos verzió) (64 bites)

(#2348) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nálatok rendesen működik az odalak fordítása?
Kikapcsoltam az automata fordítást, de amikor rámegyek egy külföldi oldalra, akkor a címsávnál az Olvasó nézet és a Könyvjelzők ikon között megjelenik az Oldalfordítás ikon is, amire kattintva lehetőség van a teljes oldal lefordítására. Nálam csak részlegesen fordítja le az oldalakat... Többnyire csak azt a részt, ami pont a képernyőn látszik, de görgetve az oldalt már nagy része marad eredeti nyelven. Pl, mint itt ezen az oldalon.

Különösebben nem érdekelne, mert használok külön Kiegészítőt is, amit Firefoxon megszoktam (Simple Translate), de annak meg az ikonja nem jelenik meg a címsorban ott, ahol a Vivaldi beépített van, csak külön jobb oldalt a kiegészítők között látszik, de az másra van...
Firefoxon itt itt is megjelenik.

[ Szerkesztve ]

(#2349) Ablakos válasza Krystal_s (#2348) üzenetére


Ablakos
őstag

Sohasem tudtam a beépített translatorral dolgozni. Elfelejti a cél nyelvet (magyar). Az általad linkelt oldalon ezt látom

Hiába van kiválasztva a cél nyelv csak erőlteti angolról->angolra. Ezért más célnyelvet választok, majd újra magyart, akkor magyarra fordít. Nane :O

Inkább az IMTranslatort vagy legújabban az EdgeTranslate a kedvencem. Az ET még pdf dokumentációkon is megy.

Ikon probléma: settings -> address bar -> extension visibility

(#2350) AtHoS válasza Krystal_s (#2348) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam is részlegesen fordít, sok dolgot angolul hagy a mondatban, stb...bár nem szoktam fordíttatni, csak most ránéztem, mert érdeklődtél

Simple Translate van nálam is használatban, de a kieg ikonján kattintva a megnyíló popup ablak bal alsó sarkában van lehetőség az oldal fordítására, de pl. az általad linkelt oldalt kvára nem fordítja le...mondjuk más oldalt sem -> közben kiderült, hogy a ghostery kieg fogja meg a fordítást a sok google hülyeség miatt, szóval ghostery-t kikapcsolva az említett "Az oldal fordítása" link működő fordításhoz vezet

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.