Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Lortech válasza odonye (#650) üzenetére


Lortech
addikt

Parancssorba? :D
Beírod futtatásba, hogy cmd.exe, ekkor lesz egy parancssorod, és oda.
Biztos, hogy jó helyen jársz? ;]

Thank you to god for making me an atheist

(#652) manrick


manrick
tag

Sziasztok!

egész nap küzdök egy problémával, gondoltam most már megkérdezlek titeket is, hátha tudtok segíteni.
A probléma a következő:

Készítettem egy weboldalt, amire feltettem egy js alapú szöveg szerkesztőt. A szerkesztőben megírt szöveget úgy nyerem ki, hogy js-ben írtam egy metódust, ami belemásolja a tartalmat egy textboxba. A probléma ezzel az, hogy a textbox definiálásakor nem adhatom meg a runat="server"-t mert így nem teszi bele a szöveget. Ezt még értem is, mert kliens oladli a javascript. Amit viszont sehogysem tudok megoldani, az az, hogy ennek a texbox-nak a tartalmát, hogyan adom át a szervernek?

Remélem érthető amit írtam, nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni.

Előre is köszönöm,
Manrick

Az éremnek két oldala van. Nézz a háta mögé is!

(#653) orbano válasza manrick (#652) üzenetére


orbano
félisten

nem értem mi a gond. beletöltöd egy textboxba, ami része egy formnak, és szépen elpostolod az űrlap kitöltésekor. ha nem megy (és tényleg nem), akkor szólj ide, megnézem én anno hogy csináltam, már nem emlékszem pontosan.

A vér nem válik VAZZE!™

(#654) amargo


amargo
addikt

Visual Studio 2008-ban Designer mode-ban (amikor az objektumokat dobálod a form-ra) hogy lehet kikapcsolni az XP style-t? Tehát, az XP-ben az XP style van beállítva, a fejlesztett programban kivan kapcsolva tehát classic ként jelenik meg, de amikor dobálják rá az objektumokat akkor nem és ez idegesítő.. valami beállítás?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#655) atm*RefeeZ


atm*RefeeZ
tag

Sziasztok:)

Az érdekelne,hogy miként tudnám megoldani,hogy a program amit írok bővíthető legyen...ergo szeretném, ha a drága listboxomban megmaradnának a korábban megadott adatok éééés utólag is hozzáadhassak tetszőleges számú adatot. Gondolom én magát nem fogja felülírni a lefordított program, szóval, ha sejtésem nem csal, akkor valami plusz fájllal+fájlkezeléssel,ugye? Amennyiben igen, érdekelne, hogy valaki ilyen gyorstalpaló módon vagy útbairányítás szinten elmagyarázná-e miként, ha pedig nem így,akkor hogyan (illetve tévedek-e és felülírja az magát,ha szépen kérem..:D). Ezen kívül meg majd az érdekelne ,hogy hálózatot hogy tudok vele használni szal pl egy egyszerű chat programot mennyire lenne nehéz megírni? Köszönöm előre is! :)

(#656) amargo válasza atm*RefeeZ (#655) üzenetére


amargo
addikt

DataBinding, DataSource ezeken a területeken nézzél körbe. Gyors talpaló rengeteg van a neten ezek közül. CodeProject.com, MSDN. Az adat onnan jön, ahonnan nem szégyenled, az interface-t kell csak megoldani. A felülírás-ra meg, gondolom van neki egy AddRow nevezetű metódusa :) (vagy hasonló)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#657) atm*RefeeZ válasza amargo (#656) üzenetére


atm*RefeeZ
tag

Köszönöm szépen,utána fogok járni és csak akkor zaklatok itt legközelebb akárkit is, ha nem találom meg, meg ha senki nem mondja el lehet-e hálózatra programot fejleszteni így ill. kb. hogyan:DDD Köszönöm mégegyszer:)

(#658) shev7 válasza atm*RefeeZ (#657) üzenetére


shev7
veterán

halozatot? nem boynolult, keress hozza tutorialt.

Szerver: nyit egy portot, hallgatozik
Kliens: megprobal csatlakozni egy ip/port kombora

ha felepult a kapcsolat, akkor lehet egymasnak adatokat kuldozgetni.

Kb ennyi. A melyebb reszekhez meg tenyleg talalsz jo kis leirast akar MSDN-ben.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#659) amargo válasza atm*RefeeZ (#657) üzenetére


amargo
addikt

Úgy tanul az ember, ha keress és kérdez, ez természetes.
Egy jó tanács: codesearch. De a kérdésedre megkaptad a választ.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#660) atm*RefeeZ


atm*RefeeZ
tag

sziasztok ismét!

köszönöm a múltkori segítséget, kicsit haladtam,ugyan nem databindinggel,se datasource-szal,de helyette streamreader-el. lényeg, hogy egyet előre léptem. a program pontos futásához viszot jó volna tudni,hogy pontosan hány sorból áll az adott megnyitott text file, ezt miként tudnám meghatározni? googleztam egy keveset már és nem túl sok dolgot találtam. a legjobb ötletem az volt,hogy megnézem milyen hosszú a file és annyi sorig ellenőriztetem,feltéve,hogy lehet olyan marha,aki karakter/sorral dolgozik (noha a file-t magát a program generálná,szal ez elvileg lehetetlen lenne, viszont mivel dátum+szöveg formátumban mentene el adatot így elég esélytelen megmondani,hogy ossza el x-el a karaktereket és annyi sor van, úgyhogy nem tudom.) arra gondoltam még, hogy a sorok mögé iratok a programmal valami jelet,és azokat számolná meg,de ez is elég barbár módszer és nem sokban tér el az előzőtől. na..nagy kavart teremtettem már itt valószínűleg, úgyhogy a kérdés a végére végülis annyi, hogy van-e valami parancs vagy módszer amivel egyszerűbben meg lehet határozni,hogy egy adott text hány sorból áll:) köszönöm előre is :B

ui.: kicsit későn jutott eszembe (és valószínűleg erre előbb rájövök, mint az első kérdésre..) de az is érdekelne, hogy több formot egyidejűleg miként tudok megjeleníteni? tényleg köszi:) :W

[ Szerkesztve ]

(#661) Lortech válasza atm*RefeeZ (#660) üzenetére


Lortech
addikt

A kérdés inkább az, miért szeretnéd tudni előre a fájl sorainak számát. Ha te állítod elő a fájlt, akkor egyszerűen beleírhatod egy meghatározott sorba, pl az elsőbe.
Több formot úgy tudsz egyidejűleg megjeleníteni, hogy példányosítasz egy form típusból és hívod a show vagy showdialog metódusát.

Thank you to god for making me an atheist

(#662) atm*RefeeZ válasza Lortech (#661) üzenetére


atm*RefeeZ
tag

hmm,sokkal egyszerűbb,tényleg:)nem értem miért bal kézzel vakarom a jobb fülem tövét;)
a formos dolgot pedig köszönöm szintén! :C

(#663) exactsolutio


exactsolutio
csendes tag

Kihívást kereső, profi szoftverfejlesztőket (C#, .NET) keresünk több partencégünk számára.

A lehetőségekről bővebben itt: http://exactsolutions.hu/pages/vallalatir.html

Amennyiben valamelyik lehetőség felkeltette érdeklődésed, küld el önéletrajzod az info@exactsolutions.hu és az exacthr@gmail.com e-mail címekre.

Exact Solutions

(#664) Syncmaster


Syncmaster
csendes tag

Sziasztok

Egy kérdésem lenne lehet kicsit bonyolult de azért leirom.... Irok egy kis programot és célom az vele ( projektorral lenne együtt használva) hogy amikor elinditom a programot bejön egy form pl. és ott azon belül azt akarom elérni hogy kitudjam választani a monitorom ( display1) vagy a projektort ( display2) ha kiválasztom a display2-t akkor onnantól a projektor azt fogja kivetiteni amit én a programban csinálok : pl. Képeket vetitek, vagy szöveget teszek ki, törlöm a szöveget , stb stb..

Aki tudja hogyan kell ezt megcsinálni kérem irjon pmben vagy válaszoljon ide nagyon megköszönném nagyon jól jönne a válasz :)

Mellékeltem egy képet aki véletlen nem értené: [link]

Display1 meg a display2 gyorsba beraktam egy texboxba csak az ábrázolás miatt :) tudom, hogy nem igy kell :)

(#665) Blackmate


Blackmate
senior tag

Lenne egy kis problémám Visual Studio vs. Mobimouse terén. Az mellékelt ábra mindent elmond:

Error

Na most a helyzet az, hogy természetesen ahogy feljön a hibaüzenet, a mobimouse kilép. Ugyebár a debuggolásra semmit se csinál, tehát a végeredmény ugyanaz. A hiba előjött VS 2005 és 2008 alatt is. A JIT debuggert disabledre raktam, akkor is. Töröltem egy registry bejegyzést, és akkor is. VS uninstall meg volt, akkor is :W

Szeretném a mobimouse-t nem 5 percenként újraindítani. Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#666) Lortech válasza Blackmate (#665) üzenetére


Lortech
addikt

drwtsn32 -I parancs volt?

Thank you to god for making me an atheist

(#667) Blackmate válasza Lortech (#666) üzenetére


Blackmate
senior tag

Áhá, hogy a Dr. Watson lesz így az alapértelmezett hibakereső. Kipróbálom. Remélem használ. Köszönöm a helpet. :R

[ Szerkesztve ]

(#668) yash


yash
senior tag

Na, jövök én is ide tanulni. Elkezdtem egy könyvet, most abból tanulok, címe: Microsoft Visual C# Step By Step... elég használható a könyv, akit érdekel! Megvettem, 35 euro volt, de megéri szerintem! Teljesen az alapoktól mutatja be a C# nyelvet, alapvetően már kizárólag WPF alkalmazásokat készíttet az első perctől kezdve (leszámitva az első konzolos példát), kérdésem: WPF-é a jövő? Csak azért kérdem, mert ebben XAML van (és nem tudom ez pl jó-e), meg hasonló dolgok, amik igencsak elütnek a jólmegszokott nativ .net forms alkalmazásoktól... csinál ilyet valaki? Mindegy, megtanulom ha már elkezdtem, csak érdekelne, hogy mennyire van erre kereslet...

(#669) atm*RefeeZ


atm*RefeeZ
tag

sziasztok ismét

az érdekelne, hogy miként tudom rendeltetésszerűen használni a savefiledialog-ot?olvasgattam róla sokmindent,de valahogy mindig a lényegi rész maradt ki így alig értem miről szól a működése:( annyit sejtek, hogy jó,ha lerakok hozzá a formra egy savefiledialog1-et mondjuk. (nem tudom,hogy ez feltétlenül szükséges-e,elképzelhetőnek tartom:) ) aztán létrehozok egy változót mondjuk

savefiledialog a = new savefiledialog();

aztán a tanár a kiadott anyagban dialogresultot emlegetett, gondolom így kell neki egy dialogresult típusú változó is,de ez nem feltétlenül szükséges, ha jól láttam a leírásokban. no, az érdekelne, hogy ahhoz, hogy általam megadott fájl-ba az kerüljön, amit én szeretnék, és hogy egyáltalán lementődjön, mit kellene tennem?ha valaki útbaigazítana megköszönném:)

(#670) Lortech válasza atm*RefeeZ (#669) üzenetére


Lortech
addikt

SaveFileDialog svfd = new SaveFileDialog();
if (svfd.ShowDialog() == DialogResult.OK)
{

}

Showdialog megnyitja a mentés párbeszédablakot, az if-hez tartozó utasításblokkra akkor esik a vezérlés, ha a user okézta az ablakot. Az if-en belül a svfd.Filename néven érheted el a dialógusban kiválasztott fájl nevét.
Az svfd.OpenFile() visszaad egy streamet, amibe tudsz írkálni az if-en belül.
A DialogResult-ból nem kell változó, ez egy enumeráció, így jó, ahogy írtam.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#671) yash


yash
senior tag

légyszi, vki magyarázza el, mi az az enumerácio, és egy macskafarknyi példát rá, ez eddig az életemből kimaradt, és zavar, hogy nem ismerem ezt a fogalmat! :F most már éve ota rebesgetik és nincsen rola fogalmam :F

(#672) Lortech válasza yash (#671) üzenetére


Lortech
addikt

Nevesített jelzőértéknek szoktam használni. Mondjuk van egy függvény, ami kétféleképpen működik, és átadsz paraméterként egy enum értéket, ami jelzi, hogy épp melyik kell.

enum algoritmus {buborek, quick, shell}

class {
void rendez(int[] tomb, algoritmus alg)
{
if (alg == algoritmus.buborek)
{...}
else if (alg== algoritmus.quick) {...}
...
}
...
rendez(szamok, algoritmus.quick);

Megcsinálhatnád, hogy átadsz egy int-et (valójában az enum is castolható intté, 0-tól vannak sorszámozva a címkék, de szabályozhatod is a típusdefinícióban) , de akkor meg fejben kell tartani hívás helyén is meg a fogadó oldalon is..
Vagy persze lehet külön függvényeket is gyártani minderre, az a legtisztább, de a lényegét meg lehet érteni a példából.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#673) yash válasza Lortech (#672) üzenetére


yash
senior tag

aztarohadt, ez nagyon magas volt... nem veszem a lényeget :F alacsonyabb lépcsőfok? :F mi a cél itt? mire találták fel?

na várjál, vmit sejtek... addig sejtem, hogy pl tegyük fel, van egy szótárprogi, angol-magyar magyar angol, akkor ugyanaz a függvény tudja csinálni, ha paraméterként átadom a forditási-irányt mondjuk, a többi már csak a függvényben levö gány kérdése... de a kodot még mindig nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#674) Lortech válasza yash (#673) üzenetére


Lortech
addikt

Na várjál.
Azt hiszem, ez szokott lenni a tankönyvi példa:
enum Het {hetfo, kedd, szerda, csutortok, pentek, szombat, vasarnap}

Ekkor lesz egy Het nevű típusod. Ebből csinálhatsz változót, ami a Het.hetfo, kedd ... stb értékeket veheti fel. Ezzel azt csinálhatsz, amit akarsz, átadhatod paraméterként, összehasonlíthatod más Het típusú értékekkel, lekérheted a sorszámát az értéknek stb. Mondjuk átadhatod egy függvénynek, hogy milyen nap van ma, és az az értéktől függően csinál majd valamit. Átadhatnád számokként (0..6), vagy stringként is, de ez azért jó a számhoz képest, hogy az érték egyben a szöveges neve, ergó nem kell utánanézni, hogy melyik sorszám milyen szemantikával rendelkezik, illetve sztringhez képest azért jó, mert nem tudod elgépelni, illetve ha mégis, az fordítási idejű, szintaktikai hiba, nem szemantikai.
Kerestem egy példát.
[link]

Igazából meg lehet lenni nélkül, de néha adja magát.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#675) yash válasza Lortech (#674) üzenetére


yash
senior tag

megértettem az alapját. bár még mindig nem értem, hogy ez miért olyan hűdejó, ennyi erővel hivhatnám nagyjából konstants-listáknak is, nem?

(#676) amargo válasza yash (#675) üzenetére


amargo
addikt

enum Month { jan=1, feb, mar, apr, may, jun, jul, aug, sep, oct, nov, dec };
Gondold meg, hogy egy függvénynek csak ezt adod paraméterül:
func(Month.jan | Month.jun | Month.dec);
És már is mind a 3ágat bejártad :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#677) yash válasza amargo (#676) üzenetére


yash
senior tag

Ezt most igy nem egészen értem... Meg tudod erősíteni Lortech, hogy jót mond a srác? Nekem ez az alapján, amit megértettem, inkább úgy tűnik, mintha egy adott függvényt csak 3 adott paraméterrel hivhatnál meg a defenició szerint, már ha ez amit igy leirt amargo, szintaktikailag érvényes formula.

(#678) amargo válasza yash (#677) üzenetére


amargo
addikt

Egy integrális típus értékét meghatározott módon felsoroló típusúvá alakíthatjuk. Ha az érték nem esik a felsoroló típus értékhalmazába, a konverzió eredménye nem meghatározott:

enum flag { x=1, y=2, z=4, e=8 };

// tartomány: 0:15

flag f1 = 5;

// típushiba: 5 nem flag típusú

flag f2 = flag(5);

// rendben: flag(5) flag típusú és annak tartományán belüli

flag f3 = flag(z|e);

// rendben: flag(12) flag típusú és annak tartományán belüli

flag f4 = flag(99);

// meghatározatlan: 99 nem esik a flag tartományán belülre

Az utolsó értékadás mutatja, miért nincs automatikus konverzió egészrõl felsoroló típusra;
a legtöbb egész érték ugyanis nem ábrázolható egy adott felsoroló típusban.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#679) atm*RefeeZ válasza Lortech (#670) üzenetére


atm*RefeeZ
tag

köszönöm szépen,azt hiszem közelebb vagyok hozzá,este le is tesztelem, hogy megértettem-e és megírom az eredményt:)

valaki meg tudná mondani, hogy meg lehet-e csinálni szless hogyan szless azt, hogy mikor megnyomom a formon az alap exitbox vagy quitbox vagy mi a szöszt,akkor automatikusan előtte végrehajtódjon mondjuk egy mentés vagy bejöjjön egy üzenet vagy ilyesmi,szal arra az event-re lehet írni akármit? köszönöm előre is:)

(#680) yash válasza amargo (#678) üzenetére


yash
senior tag

hmm... nem gépeltél el valamit?

"flag(12) flag típusú és annak tartományán" ez a tömbindex vagy mia franc nekem homály... vagy nem értem, mi vana zárójelben, ez most függvéyn vagy mi? :B

(#681) Lortech válasza yash (#680) üzenetére


Lortech
addikt

Szerintem ezt akarta: flag f2 = (flag)5; és így tovább a többinél.

atm*RefeeZ: wtf is szless?
A formnak a FormClosing eseményére kéne írni egy eseménykezelőt. Ez a form bezárása előtt aktiválódik, mikor lefut, akkor jön a FormClosed.

Thank you to god for making me an atheist

(#682) atm*RefeeZ válasza Lortech (#681) üzenetére


atm*RefeeZ
tag

hali

szless = "/" vagy "\" attól függ,hogy bekk vagy sem:DD

köszi az útbaigazítást,megnéztem bytes-on,írtam is egy ilyet

private void MainPage_FormClosing(object sender, FormClosingEventArgs e)
{
DialogResult dr = MessageBox.Show("c","",MessageBoxButtons.YesNo);
if (dr.Equals(DialogResult.No))
{
e.Cancel = true;
}
else MessageBox.Show("Kilépés");
}

de valami nem kóser,nem fut le ez amikor bezárnám a programot,pedig gond nélkül lefordul,se warn se error. tipp esetleg?:)

[ Szerkesztve ]

(#683) norbiphu válasza atm*RefeeZ (#682) üzenetére


norbiphu
senior tag

pedig ennek működnie kéne.
a formod InitalizeComponent metódusában, this.FormClosing += formclosingeventhandlere(MainPage_FormClosing) megvan ugye?

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#684) atm*RefeeZ válasza norbiphu (#683) üzenetére


atm*RefeeZ
tag

eddig nem volt:) most így néz ki :

public Form1()
{
InitializeComponent(this.FormClosing += FormClosingEventHandler(MainPage_FormClosing));
}
nomost ez így valahogy nekem dob 2 hibát amiket még úgy értenék is de nem tudom a helyes szintaxist mivel ezekhez a dolgokhoz még nem sok lövésem van. a hibák a következőek:

-System.Windows.Forms.FormClosingEventHandler' is a 'type' but is used like a 'variable'
-No overload for method 'InitializeComponent' takes '1' arguments
bármi ötlet, hogy mi kellhet még vagy mit tettem ilyen rosszul,hogy ennyire bántsam?:D

(#685) norbiphu válasza atm*RefeeZ (#684) üzenetére


norbiphu
senior tag

nem paraméter, a törzsébe kell írni.
így:

private void InitializeComponent()
{
this.FormClosing += new System.Windows.Forms.FormClosingEventHandler(this.MainPage_FormClosing);
}

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#686) atm*RefeeZ válasza norbiphu (#685) üzenetére


atm*RefeeZ
tag

jaja,köszönöm,épp az imént írtam át ilyen formára

InitializeComponent();
this.FormClosing += new FormClosingEventHandler(MainPage_FormClosing);

most már fut,és köszönöm a türelmedet:)

(#687) Lortech válasza atm*RefeeZ (#686) üzenetére


Lortech
addikt

Menj a form designerre, jobb oldalt ott van a property window. Klikkelj a form címsorára a designeren. Ekkor prop. window-ban a form tulajdonságai lesznek. Ott kattints a villám ikonra. Megjelennek a form eseményei, kiválasztod a FormClosing-ot és dupla klikk rá. Ekkor létrehozza neked az eseménykezelő metódus vázát, és rá is köti az eseményre a designer.cs-ben.

Thank you to god for making me an atheist

(#688) yash válasza Lortech (#687) üzenetére


yash
senior tag

vs 2008-ban C# WPF-nél hol a villám ikon? :U vagy itt hogy van? engem is érdekelne, hol lehet eseményeket kutatni...

(#689) yash


yash
senior tag

Sima C# app-nál megtaláltam, de WPF-nél nincs ilyen ikon. Itt nincsenek események vagy mi? :Y

[ Szerkesztve ]

(#690) Lortech válasza yash (#689) üzenetére


Lortech
addikt

Windows Formsról volt szó..

WPF-nél az elem létrehozásánál az intellisense felsorolja az eseményeket is, villám ikonnal, és ha ráböksz akkor egyből fel is ajánlja, hogy create new event handler, a xaml mögötti c# kódban létre is jön a kezelő.
Pl írod, hogy <Button szőköz és itt dobja fel az intellisense a listát.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#691) amargo válasza yash (#689) üzenetére


amargo
addikt

Komolyan azt gondolod, hogy WPF-nél nincsenek események? Feleslegesen írnám le, úgy sem hinnéd el merre van. De annyit elárulok, hogy van :) Kicsit keresgélj ott van az, csak rossz helyen nézed ;)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#692) norbiphu válasza Lortech (#687) üzenetére


norbiphu
senior tag

hasonlókat akartam írni, de már késő volt. viszont minden eseménynél ezt tudnám tanácsolni. gyorsabban megcsinálod, és nem is tudod elcseszni. ha meg véletlen nem jó, akkor a hiba a saját eventhandleredben van. :K

(nem bánnám ha egyszer java alá is lenne olyan IDE, mint a VS, de az nem most lesz :( )

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#693) atm*RefeeZ válasza Lortech (#687) üzenetére


atm*RefeeZ
tag

köszönöm tényleg, meglett:)

két újabb dolog érdekelne. az egyik, hogy meg lehet-e csinálni, hogy close()-nál ne fusson le ez a formclosing (gondolom nem lehet de hátha van valami beállítás ami figyeli,hogy csak x gombra kattintva jöjjön elő, amúgy meg megcsinálom máshogy,csak hátha van egyszerűbb módja mint amit én csinálnék:D)? a másik pedig, hogy a formomat tudom-e kusztomizálni?mármint..mondjuk ps-ben csinálnék valami form alapot meg hozzá gombokat,azokat be tudnám importálni vagy abból nem nagyon lehet építkezni?

köszi előre is:)

(#694) Lortech válasza atm*RefeeZ (#693) üzenetére


Lortech
addikt

Kusztomizálni ( :Y :D) a controlokat a propertyjein keresztül tudod. Színek, háttér stb. Nyilván photoshopban rajzolgatott controlt nem fogja neked a visual studio megenni. Rajzolsz egy felületet és megadod háttérnek..

két újabb dolog érdekelne. az egyik, hogy meg lehet-e csinálni, hogy close()-nál ne fusson le ez a formclosing (gondolom nem lehet de hátha van valami beállítás ami figyeli,hogy csak x gombra kattintva jöjjön elő, amúgy meg megcsinálom máshogy,csak hátha van egyszerűbb módja mint amit én csinálnék)?

Már a kérdésből látszik, hogy valamit nem jól csinálsz, vagy valamivel nem vagy tisztában, mert ezeket megfelelő átgondolással ki lehet kerülni.

Thank you to god for making me an atheist

(#695) atm*RefeeZ válasza Lortech (#694) üzenetére


atm*RefeeZ
tag

köszönöm a kusztomtippet:DD

könnyel elképzelhető, hogy valamit nem értek, nagyjából 2 hónapja ismerem a c#-ot és az oop se volt eddig túlzásba vive, a drága oktatók a csodaiskolában elég keveset mondanak el,lévén, hogy a gyopárabb néphez igazítják az anyagot. tanulnék szívesen,de úgy nehéz,hogy a tanár nem mond többet mert nem akar kivételezni meg elrémiszteni a többieket,hogy nem két checkboxból állhat egy form meg egy gombból...
amúgyan..hogyan kerülhetném ki ezt a dolgot? láttam ilyet, hogy application.close vagy ilyesmi,valami másik fórumon írták, pl arra gondoltál?

mod: meglestem. application.exit() és ezzel sem megy,szóval érdekel tényleg,hogy miként tudnám ezt kikerülni:)

[ Szerkesztve ]

(#696) Lortech válasza atm*RefeeZ (#695) üzenetére


Lortech
addikt

Eleve mondjuk nem windows forms, wpf alkalmazásokkal kéne kezdeni, meg event handlereket gyártani, mikor vsz. fogalmatok sincs mi is az az event, meg delegate, mi miért van úgy, ahogy, csak kliketi klikk aztán lesz valami belőle. Ez nem programozás, hanem ilyen random gányolás.
Nem fika (max az oktatóitok felé) akarna lenni, de tényleg csak szilárd alapokkal engednék valakit windows forms projekt közelébe.

Nincs semmi trükk, ha beraksz valamit a form_closingba, akkor az le fog futni ha bezárod a formot (akár csillaggal, akár tálcán). Nyilván máshogy kell megoldani, de ehhez látni kéne, hogy mit akarsz csinálni, és milyen kóddal.

Thank you to god for making me an atheist

(#697) atm*RefeeZ válasza Lortech (#696) üzenetére


atm*RefeeZ
tag

nem veszem én fikának,eszem ágában nincsen. tudom, hogy rossz módszerrel tanulom a dolgokat,de sajnos kevés mást tudok csinálni,így kérik számon,ez alapján mondják meg ők,hogy mit tudok. ha sokkal komolyabban akarok foglalkozni vele akkor mindenképpen neki kell majd állnom megtanulni mindent a legelejéről. mindenesetre köszönöm az idődet és mindenki idejét aki segít bármilyen buta kérdésemmel jövök is ide:)

(#698) yash válasza norbiphu (#692) üzenetére


yash
senior tag

java: Netbeans?

(#699) yash válasza Lortech (#696) üzenetére


yash
senior tag

Én tudom mi az event :D Egyébként, nekem van hozzá könyvem, csak most nem nagyon volt rá időm, hogy olvasgassam (meló orrba-szájba, és nem számitógép előtt ülős sajnos).

Megtaláltam az event handlereket is. Hát igen, kicsit furcsa ez a WPF még nekem, nem gondoltam volna, hogy csak ilyen XAML gányolással lehet elővarázsolni... kicsit fapadosnak tűnik nekem. Mindenesetre, én azért nem nulla háttérrel kezdtem, annoa C64 Basic, majd Pascal, minimális Delphi, kis C, szóval azért sejtem mik vannak alap szinten, de event handlereket még pl sosem gyártottam (meg enum-okat sem :D ). Ami késik, nem múlik, csak tudnék már haladni a könyvvel is :W

(#700) norbiphu válasza yash (#698) üzenetére


norbiphu
senior tag

azt használom. lassú, sok memóriát eszik, az uml pluginja meg egy rakás sz*r. :)

szerk: habár nb.org szerint 6.1 gyorsabban indul + a kódkiegészítés is gyorsabb. kicsit szkeptikus vagyok :D

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.