Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Tottu


Tottu
senior tag

Üdv!

Nem tudjátok véletlen, hogy létezik-e a VS-hez portable verzio?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#602) Gregorius válasza Tottu (#601) üzenetére


Gregorius
őstag

Portable mint...?

(#603) amargo válasza Gregorius (#602) üzenetére


amargo
addikt

Ha jól értem olyat keres, ami egy könyvtárba teszi fel minden cuccát és nem nyulkál a rendszerbe.

Tottu
Én nem tudok róla, hogy létezne VS-ben ilyen, ha már csak a komplexitásából indulunk is ki..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#604) lakisoft válasza amargo (#603) üzenetére


lakisoft
veterán

hááát szerintem is elég nehéz portable-t csinálni ... :(

(#605) Tottu válasza amargo (#603) üzenetére


Tottu
senior tag

Pontossan, ahogy mondon!

Hát akkor lehet telepítésnél jobban odafigyelek, hogy a fölös cuccokat ne rakja fel.
Egyébként a 2005 és 2008 között mi a kölünbség?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#606) Gregorius válasza Tottu (#605) üzenetére


Gregorius
őstag

Ha nem vagy kifejezetten a 2005-ös projektformátumhoz kötve, akkor a 2008 gyakorlatilag mindent tud/tartalmaz, amit a 2005 (a J#-ot kivéve, de szerény személyem még emberrel nem találkozott, aki J#-ban fejlesztett). Sebességben is jobbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#607) Tottu válasza Gregorius (#606) üzenetére


Tottu
senior tag

Rendben, köszi a választ! Akkor majd kipróbálom ezt a 2008-at is.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#608) lakisoft válasza Gregorius (#606) üzenetére


lakisoft
veterán

Én semmi kölönbséget nem vettem egyenlőre észre ... persze kis apróságokat leszámítva ... de hát majd idővel kiismerem a 2008-at is! :C

(#609) amargo


amargo
addikt

ha jól láttam az eddigi legfontosabb változást nem emeltétek ki, igaz ez .NET 3.0 (meg felfele) érhető el. Hogy tudod debuggolni a .NET-et, tehát ha valami félre kefélődik és nem jössz rá miért eddig reflector al nézted meg, de így futás időben nem láttad.. most már lehetőséged van megtudni, hogy a nemjelzett kód mégis mi a fészkes fenét csinált (és nem kell mindent áttúrni..).

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#610) Lortech válasza amargo (#609) üzenetére


Lortech
addikt

Arra gondolsz, hogy kivételnél oda tudsz ugrani a .NET-es osztály forrás nézetére és deguggolni ?

[link]
[link]

Ez tényleg komoly dolog, és sokaknak segítségére lehet.

De azért van még jópár fontosabb új feature:
WPF support, XAML designer, LINQ, C# 3.0, .NET 3.5, JS intellisense és debug, SQL Server 2008 támogatás, AJAX, css újítások és még sok más.

Thank you to god for making me an atheist

(#611) amargo válasza Lortech (#610) üzenetére


amargo
addikt

Igen, köszi a linket, elfelejtettem rakni..

Még ami jó feature, hogy lehet váltani a .NET verziókat, sajna csak 2.0-ig lehet lemenni.. pedig elég sokat kell 1.1-et is használnom.. kicsit zavaró(notin), csak a fejlesztő eszközök elvesznek több mint 10gigát.. sőt!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#612) CrusherW válasza amargo (#611) üzenetére


CrusherW
tag

Hello

azért a 10 gigát lelehet redukálni valami barátibb méretre, élből MSDN local help et fel sem kell tenni (nem tudom, azt belevetted-e a 10GB -ba), az meg a másik, hogy kilehetírtani azokat a lehetőségeket amiket nem használsz.

ÉS amit még felhoznék mellette, hogy WPF fejlesztésnél nagyon jól működik MS Expressionnal, bár ez utóbbi még nem 100 as, de elég kényelmes

(#613) amargo válasza CrusherW (#612) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem amiket írsz csak azok tehetik meg, akik állandó net kapcsolattalélnek(még a céges gépre is felteszem a local-t sokkal gyorsabb igaz ott nagy vinyó van, notival meg nem mindig van net) és fejleszteni is egy területen szoktak.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#614) CrusherW válasza amargo (#613) üzenetére


CrusherW
tag

Az evidens, hogy gyors, viszont egyrészt, számomra a local szinte használhatltan, vagy rossz kereső kulcsokat adok meg, nem is tom viszont a kalsszikus MSDN mindenre választ ad, és ha net fejlesztésről van szó, még mindig ott van asz asp.forums.
Bár igaz, hogy ehhez állandó net kapcsolatra van szükség, de ilyen munkahelyeken azthiszem ez nem nagy elvárás, laptopon a vonaton meg csak nem akar az ember fejleszteni. Tehát számomra teljesen kihasználatlan ez a lehetőség. Másrészt, egy VS akkor mutatja meg az igazi erejét ha munkacsoportokban dolgozik az ember, ott pedig szinte biztos hogy lesz aktív net kapcsolat. Nem hiszem hogy helytálló az, hogy nagy ritakság az olyan igazi programozó aki nem tud munka közben net közeleben lenni. De valóban, aki ennek ellenére nem tud, tényleg jól jöhet a local.De, ne legyen igazam, csak gondoltam énis kicsit fényezem a VS2k8 at :)

Szerk: Most néztem át pontosan hogy miket tett fel nekem a VS (Professional 90 days trial természetesen:)). Nekem meg sem közelíti a 10gb ot, pedig még a DX SDK -t is belevettem, és nem turkáltam bele, és full setupot használtam.

[ Szerkesztve ]

(#615) orbano válasza CrusherW (#614) üzenetére


orbano
félisten

valamit rosszul használhatsz a telepíthető msdn libraryban, mivel teljesen ugyanolyan jól használható, mint a webes. vonaton pedig kiválóan lehet programozni, ennél hasznosabban nem lehet azt az időt eltölteni :)
az indexes keresőt pedig assz'em nem tudod online módban használni. bár még nem próbáltam. :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#616) CrusherW válasza orbano (#615) üzenetére


CrusherW
tag

Valoban valamit rosszul használhatok, ezt fetebb is elismertem, hogy szerintem a kereső kulcsoknak rosszat adok meg, jobban fekszik a netes, mivel azonos kereső kulcsoknál 1-10 találtban tudi szerepel a válasz :) A vonaton programozást meg majd egyzer kipróbálom, lehe hogy serkenti az agyműködést :D

(#617) amargo válasza CrusherW (#614) üzenetére


amargo
addikt

Nézd nálam 6-9ig van meg a VisualStudio MSDN-el együtt. Számold újra.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#618) skuvik


skuvik
csendes tag

Angolul legalább középfokon beszélő C#, .NET fejlesztőknek, BI-osoknak ajánlunk munkalehetőséget nemzetközi környezetben, budapesti munkavégzéssel.

Részletes leírás és pályázati feltételek: www.avis-bsc.hu/jobs.html

(#619) Goose-T


Goose-T
veterán

Sziasztok! Kooperatív képzésre keresek diákokat, nézzetek be ide. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#620) csaboo


csaboo
tag

Helló! Előre is bocsi a lámaságomért, de egyszerűen nem jövök rá mi lehet a probléma ezzel a kóddal:

TextReader commentReader = new StreamReader(pathInfo);
string commentLine = commentReader.ReadLine();
int z = 0;

for (z = 0; z < posInfo; z++)
{
commentLine = commentReader.ReadLine();
richTextBox1.Text = richTextBox1.Text + commentLine + "\n";
}
commentReader.Close();

Tehát annyiról van itt szó, hogy megnyitok olvasásra egy text filet, amiből ki szeretnék szedni egy bizonyos sor-blokkot - erre próbáltam ezt a for ciklust létrehozni, egy a bökkenő: jelenleg látható formájában azt csinálja amit kell, vagyis a file elejétől (z = 0), egy bizonyos sorig (z < posInfo; a "posInfo" tárolja a kulcs szövegsor számát a fájlon belül) olvassa a szövegfájlt, majd az eredményt soronként dobálja bele a textboxba. Ehelyett én azt szeretném, hogy ne a fájl elejétől olvasson, hanem mondjuk a posInfo-tól felfelé 6 sorral kezdődőleg - nos nekem itt az lenne a logikus, hogy mondjuk z = posInfo - 6; de ezzel nem működik megfelelően, a file elejétől kezdve ír ki 6 sort. :F
Szóval marhára nem értem, hogy mi nem jó, biztos vmi orbitális baromság van benne, de egyszerűen nem vagyok képes most észrevenni...de az is lehet, hogy logikailag hibás az egész...segítség! :W
Köszi! :R

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#621) Lortech válasza csaboo (#620) üzenetére


Lortech
addikt

Persze, hogy a fájl elejétől fog olvasni, ha egyszer a cikluson belül nem használod fel az olvasáshoz a ciklus változót, meg semmi paramétert, hanem egyszerűen csak kiolvasol belőle. Igazából nem is értem, hogy gondoltad.

Sok megközeleítés lehetséges, pl
string s = File.ReadAllText(pathInfo);
Aztán a string Split metódusával egy string tömbre vágod \r\n vagy \n sorvégek mentén, és már tudsz hivatkozni a megfelelő sorra a tömbben. (ez akkor lehet megoldás, ha kis fájlról van szó)

Vagy csinálsz két ciklust, az elsőben olvasol ReadLine-nal annyiszor, amennyivel eljutsz a kívánt sorpozícióba (közben a beolvasott sorokat eldobod) , a másikkal meg ténylegesen beolvasod a kívánt sorokat.

Vagy egy db ciklusban számolod, hány sort olvastál már be, és ha elérted a keresett sort, akkor fűzöd csak a richtextboxhoz az azutániakat.

stb.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#622) csaboo válasza Lortech (#621) üzenetére


csaboo
tag

Jajj. Na igen, igazából már én is ott tartok, hogy nem értem, hogy hogy gondoltam, cseppet tele van a fejem. Elég nagy fájlokról van szó, már amennyiben a több 1000 sor nagynak számít, tehát az első megoldás ezek szerint ugrott.
Próbálkozok a többivel...

Köszi a helpet!

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#623) amargo


amargo
addikt

Hi nem értem miért nem tudom a property-t eltárolni..

Ennek mi a baja? a Designer fileba mindig null-t tárol csak el. Nem értem mi a baja?

public class Tesztemesztem : DataGridViewTextBoxColumn
{
public Tesztemesztem()
: base()
{
}

private string test;
public string Test
{
get { return test; }
set { test = value; }
}
}

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#624) amargo válasza amargo (#623) üzenetére


amargo
addikt

váááááh de durva.. Bocs erre nem gondoltam :)

public class Tesztemesztem : DataGridViewTextBoxColumn
{
public Tesztemesztem()
: base()
{
}

private string test;

public string Test
{
get { return test; }
set { test = value; }
}

public override object Clone()
{
Tesztemesztem col = (Tesztemesztem)base.Clone();
col.Test = this.test;
return col;
}
}

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#625) orbano válasza csaboo (#620) üzenetére


orbano
félisten

a legelső sor miért meg mindig a süllyesztőbe? inicializációkor csinálsz egy readlinet és kiolvasod az első sort. aztán a ciklusban megint readline-nal kezdesz. nem értem.
egyébként pedig muszáj végigolvasnod a filet, mivel a streamreader tudomásom szerint szekvenciális elérést biztosít. mást nem is tud textfile esetén.

A vér nem válik VAZZE!™

(#626) odonye


odonye
csendes tag

Üdv bocs, a hülye kérdésért. Visual Studio 2005-ben hova fordítja a programokat? Mert 2003-ban megkérdi, hova tegye, de én itt ilyesmire nem emlékszem.

(#627) Lortech válasza odonye (#626) üzenetére


Lortech
addikt

A projekt Bin/Debug könyvtárába, vagy amit megadsz a solution tulajdonságainál build outputnak.

Thank you to god for making me an atheist

(#628) csaboo válasza orbano (#625) üzenetére


csaboo
tag

Helló!
:DDD Az egy nagyon sz*r kódrészlet volt, azóta sikerült megcsinálni a dolgot 2 for ciklussal, most működik szépen (köszi Lortech!).

Viszont felmerült itt még 1 probléma: richTextBox adott sorába hogyan lehet sztringet beszúrni? Tehát ha mondjuk azt szeretném, hogy a 9. sorába fűzze bele azt, hogy: "működj ribi!", mi a teendő? Próbálkoztam ilyesmivel, hogy:
richTextBox1.Lines.SetValue("szöveg", x); - ahol x lenne a sor száma, de ez nem akar működni. /lehet hogy a "szöveg" nem jó neki?/
Viszont a GetValue meg működik érdekes módon...az egyből kiolvassa a megadott sorban lévő sztringet.
Van vmi ötletetek?

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#629) Lortech válasza csaboo (#628) üzenetére


Lortech
addikt

A richtextbox lines get propertyvel csak egy másolatot kapsz az eredeti tömbelemről. Így azt változtatva nem módosítja a szövegdoboz belső állapotát.

Az egész tömböt viszont felül tudod írni a már módosított tömbbel, pl:

string[] sorok = richTextBox1.Lines;
//n. sort átírod szovegre.
sorok[n] = szoveg;
richTextBox1.Lines = sorok;

Thank you to god for making me an atheist

(#630) csaboo válasza Lortech (#629) üzenetére


csaboo
tag

Jaja, közben én is találtam egy VB-es fórumot, ahol ilyesmiről írtak...mindjárt kipróbálom mit tud a kód :)
Köszi megint Lortech! :C

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#631) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Tud valamelyikőtök már kész numerikus bevitelimezőt? Ami a textbox (vagy környékéről) származva lenne?
Köszönöm!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#632) Lortech válasza amargo (#631) üzenetére


Lortech
addikt

Maskedtextbox? Bár meglepődnék, ha nem ismernéd.

Thank you to god for making me an atheist

(#633) amargo válasza Lortech (#632) üzenetére


amargo
addikt

Kicsit másmilyenre gondoltam, olyanra, mint a windows kalkulátorban van. Már nagyjából készen van(makacs dolgok, mint rendes pozicionálása a kurzornak, szelektálás, törlések.. stb), csak egyszerűbb lett volna. De ha van 5let :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#634) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ok, már mind1.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#635) peterszky


peterszky
őstag

A Listboxot lehet úgy felparaméterezni, hogy max pl. 5 eleme legyen vagy 5 elemet jelenítsen meg?

What else you gonna do on a Saturday?

(#636) peterszky válasza peterszky (#635) üzenetére


peterszky
őstag

+ kérdés: forráskódból UML diagrammokat generálni van-e valamilyen használható program?

What else you gonna do on a Saturday?

(#637) peterszky válasza peterszky (#635) üzenetére


peterszky
őstag

Ezt a problémát sikerült leküzdenem nagynehezen :DDD

public void Listaba_Iras()
{
if (Legjobb_Ot.Items.Count < 6)
{
Babu_Tablan = 0;
Babu_Tablan = Eredmeny();
Legjobb_Ot.Items.Add(Babu_Tablan + " " + textBox1.Text);
}
else {
Legjobb_Ot.Items.RemoveAt(5);
Babu_Tablan = 0;
Babu_Tablan = Eredmeny();
Legjobb_Ot.Items.Add(Babu_Tablan + " " + textBox1.Text);
}
}

A forrásfájl -> uml program még mindig érdekelne :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#638) Lortech válasza peterszky (#636) üzenetére


Lortech
addikt

Ejh, tipikus. ;]
Csak nem valami progtechféle tárgyra kell?

Uml diagramokat?
Forrásból legfeljebb a class diagramot tudod megcsinálni, mást nem nagyon.
Pl. [link]
Altovára lehet igényelni egyhavi licenszet, ha jól emlékszem.

Thank you to god for making me an atheist

(#639) peterszky válasza Lortech (#638) üzenetére


peterszky
őstag

Van benne az is :) Ez most Grafikus Felületű Alkalmazások 1 (leánykori neve Elemi Alkalmazások Fejlesztése 3 :DDD ). ProgTech1-en ilyeneket rajzolgattunk, meg tanultuk az elméletét, most a programok mellé kell csinálgatni őket, de mint tudjuk az _igazi_ programozó lusta :)) Köszönöm a linket :R

What else you gonna do on a Saturday?

(#640) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék készíteni egy anyagnyilvántartó programot egy cégnél, ahol Oracle adatbázis van. Lehetőleg C#-ban szeretném megcsinálni, bár a nyelvet még nem ismerem. Azért döntöttem ez mellett, mivel a GUI-t úgy hallottam sokkal egyszerűbb C# alapokon megcsinálni, mint mondjuk Javaban. Googléztam már eleget, de benneteket is megkérdeznélek, hogy nem tudtok-e kiindulásként segíteni egy picit, pl. hol érdemes elindulni C# tanulásban, Oracle-C# összekapcsolása mennyire bonyolult, valamint a "Visual Studio C#" és a ".Net C#" között van-e különbésg, és ha igen, akkot mi. Én úgy gondolom, hogy a dotnet csak a CS egy újabb felülete, van aki szerint ez két különböző technológia. Errül esetleg tudnátok írni/linklni egy picit?

Előre is köszi!

(#641) Lortech válasza Stehe (#640) üzenetére


Lortech
addikt

A .NET a technológia és a keretrendszer. C# egy programozási nyelv, amely gyakorlatilag egybeforrt a .NET-tel, mivel önmagában nincs sok értelme. A .NET technológiát felhasználva programozunk C#-ban. A Visual Studio pedig egy fejlesztői környezet, amely támogatja a .NET-es és natív alkalmazások fejlesztését, előbbit például C# nyelven.
Szándékosan nem a kérdéseidre próbáltam válaszolni egyenként, mert néhol értelmetlen, értelmezhetetlen volt számomra.
C# + .NET párossal könnyű, illetve inkább azt mondanám, hogy kényelmes GUI-t fejleszteni, ahogy az adatbázishátteret is kényelmes megírni, mert jó támogatás van hozzá a keretrendszerben.
Hozzáértőnek semmi sem bonyolult, egy Oracle adatbázis behúzása, adatbázis séma osztályok legenerálása jóesetben pár perc, de úgy, hogy nem ismered egyáltalán azt, amiben fejleszteni akarsz.. hát mindenesetre érdekes lesz.

Thank you to god for making me an atheist

(#642) Stehe válasza Lortech (#641) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi a gyors választ! Én igazából Oracle-vel foglalkoztam eddig, csak jött az ötlet, hogy kellene alá egy felület, hogy a felhasználók is tudjanak recordokat hozzáadni, és akkor gondoltam a .NEt-re. Bocs, ha értelmetlenül fogalmaztam, eddig én sem nagyon láttam át.
Java, C++-t körülbelül ismerem, nem hinném hogy gond lenne a C# megtanulása. Csak kíváncsi voltam, hogy tulajdonképpen mennyiben is más ez a technológia, mivel GUI készítést eddig nemcsináltam. Amúgy a kérdés azért merült fel, mert van egy Visual Studio 2005 C# könyvem, ami alapján szeretnék elindulni, de .Net-ről nincs benne szó, pedig mindenhol azt hallom, hogy .Net-ben kellene megcsinálni. Szóval ha Visual Studio 2005 környezetben megírom a progit C# nyelven, akkor az tulajdonképpen nem .Net platform. Ha abba szeretném beleásni magam, akkor hagyjam ezt a köynvet, vagy akkora difi azért nincs?

Köszi előre is!

(#643) Lortech válasza Stehe (#642) üzenetére


Lortech
addikt

Bármit megírsz C#-ban, azt a gyakorlatban .NET platformra írod (vagy épp monora, mindegy). A könyvben amikor le van írva egy példaprogram, az a .NET futtatórendszerre fog lefordulni a .NET keretrendszer felhasználásával. Mint mondtam, C# és a .NET gyakorlatilag elválaszthatatlanok, mert C#-ban .NET-es alkalmazásokat készítesz. (csűröm csavarom már háromféleképpen)
Az a könyv nem csak a C#-ról mint nyelvről szól, mert a nyelvi elemeken túl biztos, hogy ad egy képet a .NET platform alaposztályairól is. Nyilván ettől nem leszel .NET guru, de maga a nyelv elsajátítása is szükséges, nem beszélve a Visual studioról.
Nevem alatt találsz egy cikksorozatot - jutott ameddig jutott -, talán tud adni egy kezdőlöketet.

Thank you to god for making me an atheist

(#644) peterszky válasza Stehe (#642) üzenetére


peterszky
őstag

Én is most kezdtem el tanulni iskola keretein belül a C#-ot.
Írsz egy grafikus felületű programot, a te gépeden szépen el is fut. Átteszed egy olyan gépre, amin nincs .NET installálva, ott nem fut, legalábbis nekem még nem sikerült működésre bírnom :) Tehát, ha megírod VS alatt a grafikus C# progit, az bizony .NET-es lesz.
Ha marhaságot írtam volna, akkor Lortech kolléga biztosan kijavít. Nekem eddig ezek a tapasztalataim.

What else you gonna do on a Saturday?

(#645) amargo válasza peterszky (#644) üzenetére


amargo
addikt

Leegyszerűsítve a dolgokat, igen.

De halkan hozzáteszem, 1.1, 2.0, 3.0, 3.5(MS), mono, pnet(linux).
Úgy kell elképzelni mint a javát (gyak az csak másképpen nevezve by MS..) ott is szükséged van a java applet-re, hogy futtatni is tud.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#646) Lortech válasza amargo (#645) üzenetére


Lortech
addikt

Mármint JVM-re, hogy futtatni tudja a java appletet vagy egyéb alkalmazást.

Thank you to god for making me an atheist

(#647) amargo válasza Lortech (#646) üzenetére


amargo
addikt

Volt egy hosszabb változat, amit megvagdostam, de kicsit értelmetlenül hangzik tényleg amit írtam a Virtual Machine szócska nélkül. Elnézést mindenkitől.

Helyesen:
ott is szükséged van a VM-re, hogy futtatni is tud az appleteket. Ahogy a C# nál, csak itt dll-be van csomagolva.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#648) odonye


odonye
csendes tag

Üdv! Visual studio-ban elkezdtem próbálkozni C#-al, de most feltámadt bennem az igény, hogy parancsosrból fordítsak. Mindent meg is csináltam, de amikor el akarnéám indítani a csc.exe-t felugrik majd egy pillanat alatt eltűnik. olyan mint amikor ReadLine nélkül futtatom a hello wolrd programot.

(#649) Lortech válasza odonye (#648) üzenetére


Lortech
addikt

Parancssoros programokat parancssorból szokás futtatni, és akkor látod a kimenetet is. De mit akarsz látni rajta amúgy? Kiadod a parancsot a paraméterekkel és lefordítja neked.

Thank you to god for making me an atheist

(#650) odonye


odonye
csendes tag

De mibe adjam ki a parancsot?(bocs a hülyeségért amúgy). Az a gond, hgoy nem tudom hova.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.