Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) görkoris tib válasza Zsuzsi20 (#750) üzenetére


görkoris tib
csendes tag

Szerintem ezt minden programnyelven ugyan úgy kell megcsinálni. C#-ban csak annyival tart tovább, hogy visual studioban rákattintasz az új konzol alkalmazás gombra.

ez a szöveg minden hozzászólásomnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#752) csadrienn


csadrienn
csendes tag

Sziasztok!
Ismét én írok! Leírtam a múltkor a másik feladatot is, és arra nem kaptam segítséget. Valaki könyörüljön meg rajtam, és segítsen nekem plíííz!!! :F :(
A feladat: Tervezzünk egy olyan programot, amely három egész típusú adatból megkeresi a maximális és a minimális értéket, valamint kiszámítja az átlagukat!
Előre is nagyon köszönöm, mert már csak egy hetem van, és le kell adnom.
Üdv: Adrienn

(#753) Lortech válasza csadrienn (#752) üzenetére


Lortech
addikt

Ez a feladat komoly amúgy? "Tervezzünk... " - Jóhogy UML diagramokat nem kell hozzá csinálni.
Na inkább nem mondok semmit.

Már megírtam, de kitöröltem végül. ;] Nincs kivétel, nem támogatom, hogy házi feladatokkal járjanak ide az emberek megoldást várva, és nulla tudással menjenek át a tárgyból.

Rettentően egyszerű a feladat, ha ez sem megy...
Ha bármi kérdésed van, ami nem a feladat teljes megoldására irányul, akkor eskü segíteni fogok.
Ugyanezt mondom Zsuzsi20-nak is.

Thank you to god for making me an atheist

(#754) cucka


cucka
addikt

Valószínűleg az elhangzott feladatok ugyanannak a tanárnak az agyszüleményei. Egyáltalán, tervezni kell, vagy be is kell gépelni azt a kemény 5 sort, ami ezeknek a feladatoknak a megoldása? Meg különben is, melyik az az iskola, ahol olyan szinten oktatják a programozást, hogy félév végére eljutnak az ilyen "adjunk össze két számot" bonyolultságú feladatokig? Meg tulajdonképpen mi értelme így oktatni a programozást, ráadásul pont c#-ban..

[ Szerkesztve ]

(#755) r0by válasza Lortech (#748) üzenetére


r0by
addikt

SqLite-ot próbáltam, bejön az sql miatt. Thx!
Még 1 kérdés, szintén csak elméleti, nézzétek el tudatlanságom. Van egy formom. Csináltam hozzá menüt is. Mondjuk most csak legyen 2 feladata az appnak. Az egyik nevek felvitele, a másik pedig nevek törlése.
E két műveletet menüből lehet kiválasztani. De azt hogy oldom meg, hogy az ablakban mindig csak az adott feladathoz tartozó vezérlőelemek jelenjenek meg? Úgy akarom, hogy ne másik formon jelenjen meg, hanem a fő formon.
Gondolom valahogy csoportoba kell őket foglalni(de mivel?) és a hide() és show() metódusokkal kell variálni? Vagy hogy?

(#756) csadrienn válasza cucka (#754) üzenetére


csadrienn
csendes tag

Kedves Cucka!

Már ne is haragudj, de attól, hogy Zsuzsi20-nak is akkora kell leadni a dolgokat mint nekem, nem jelenti azt, hogy ismerjük egymást, és, hogy ugyanannak a tanárnak az agyszüleménye!!! Vagyis gőzöm sincs arról ki az a Zsuzsi20, egyébként. Már említettem korábban, hogy nem akarok programozó lenni, nem tehetek arról, hogy ilyet is tanítanak. Attól még másból lehetek jó, hogy ehhez nem értek.
Azért mertem erre a fórumra írni mert a korábbi fórumhozzászólásokat olvasgattam, és elég sokan nagylelkűen segítettek másoknak, és bíztam abba, h nekem is fognak. De hát, erről ennyit! Minden esetre köszönöm annak, aki megpróbál segíteni nekem.

De már nincs szükségem a segítségedre, mert ma vizsgáztam belőle és sikeresen!!!

(#757) Lortech válasza r0by (#755) üzenetére


Lortech
addikt

Célszerű megtanulni kódból megcsinálni a form felületet, ha egy picit is bonyolultabb működésre van szükség.
Létrehozod a controlt, felparaméterezed (pozíció, méret stb), hozzáadod a megfelelő konténerhez. (form, panel, groupbox...), majd eltávolítod őket.

Pl.
TextBox tb = new TextBox();
//param
this.Controls.Add(tb); // ha a this a formod
Hozzáadja a formhoz szövegdobozt.

this.Controls.Remove(tb)
Eltávolítja a szövegdobozt a formból.
megj: A tb objektum ettől még nem feltétlenül szűnik meg, attól függ, hogy hoztuk létre.

Érdemes tanulmányozni a formhoz tartozó designer.cs fájlt, hogy megértsd a működését. Onnantól kezdve már könnyű a dolog, sokféleképpen megoldható a feladat.

A konténereknek vannak jó tulajdonságaik, amikkel a hozzá tartozó controlokat csoportosan lehet vezérelni, pl. elég eltávolítani a panelt ahhoz, hogy a hozzá tartozó controlok mindegyike megsemmisüljön (ha nincs rá máshonna referencia), vagy ott a Visible tulajdonság, amivel el lehet tüntetni egyszerre őket, vagy az Enable tulajdonság, amivel inaktívvá tehetők.

Bizonyos esetekben célszerű lehet újrahasznosítani a controljaidat, amennyiben lehetséges és nem bonyolítja el a programot.
Pl. van egy textboxod, aminél megadsz felhasználónevet, hogy azonosítsa a felhasználót. Mikor ez megvolt, el akarod tüntetni ezt, és egy másik textboxot akarsz kirakni hogy bevigyen egy másik inputot a felhasználó. Ehhez felhasználhatod az előző textboxot, ahelyett, hogy megsemmisítenéd az objektumpéldányt, és létrehoznál egy újat. Csak át kell praméterezni, pl. pozíció, méret, egyéb paraméterek (text), eseménykezelők.

Thank you to god for making me an atheist

(#758) ArchElf válasza r0by (#755) üzenetére


ArchElf
addikt

Az egyszerű megoldás a Panel, TabControl vagy a GroupBox.
Mazochisták csinálhatják MDI-vel is :)

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#759) r0by


r0by
addikt

Köszönöm a válaszokat!
Gyors ki is próbáltam (holnap házi kresz vizsga, nincs többre most időm) a dolgokat. Persze a legegyszerűbb módón :)
A tabcontrol tökéletesnek tűnne, de ha levesz a tabokat, akkor már nem lehet rá egy textboxot sem tenni.
Így a második a groupbox, ami már túgy működik, ahogy nekem kell.
Még1x thx!

(#760) ArchElf válasza r0by (#759) üzenetére


ArchElf
addikt

Miért veszed le a tabokat? Az a dolguk, hogy fent legyenek :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#761) ArchElf válasza csadrienn (#752) üzenetére


ArchElf
addikt

Segítek, ha azt mondom, hogy sorba kell őket rendezni, és kiszámítani az átlagukat?
1) Array.Sort(..)
2) foreach(...)

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#762) ArchElf válasza csaboo (#717) üzenetére


ArchElf
addikt

Én saját tesztelő alkalmazást készítettem (mivel minden komponenst nekem kellett csinálni azokat amúgy is kellett tesztelni). Amúgy tesztelni illik:
- szintaktikailag (gondolom a programos lefordul)
- szemantikailag (olyan tesztadatokkal tölteni fel, aminek tudod az eredményét, és összehasonlítani a programeredményeivel)
- streszteszt (mi történik, ha a feldolgozási sebességnél nagyobb terheléssel tömöd programodat)
Amúgy a CodeProject-en olvastam (link) mostanában egy cikket a program-tesztelésről, nézz utána, ha még érdekes. Gondolom, nem gond, hogy angol.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#763) Lortech válasza ArchElf (#761) üzenetére


Lortech
addikt

Már eldicsekedett vele, hogy levizsgázott. :C

Min/maxhoz és átlaghoz felesleges azért rendezni, főleg ha nem három elem van, hanem 3 millió, nagyobb az időbonyolultsága, mint egy sima iterációnak. Meg hát ezen a szinten foreachcsel bombázni.. :)

Thank you to god for making me an atheist

(#764) yash válasza Lortech (#763) üzenetére


yash
senior tag

"ezen a szinten foreachcsel bombázni"

mélyvízben tanul meg hamar úszni az ember ;] :))

(#765) r0by válasza ArchElf (#760) üzenetére


r0by
addikt

Azért, mert első gondolatra az tűnt logikusnak, hogy felül a menüszerkezetet használom navigációra. De jobban belegondolva a hasonló csoportba tartozó műveleteket tehetem tabokra is, így sokkal kevesebb menüpont is elég.
Előbb-utóbb körvonalazódik a dolog :)

(#766) r0by


r0by
addikt

Van ezzel kapcsolatban még egy kérdésem, sajna az előző hsz-t már nem tudom szerkeszteni.
Szóval eddig minden ok, de felmerült egy újabb kérdés :) Ha több tabot illetve groupboxot használok, akkor a megjelenítés szempontjából mindet számon kell tartani? Mert ugye mindegyik konténer visible tulajdonságát false értékre kell állítani, kivéve amit éppen látni kell.
Van van erre valami rém egyszerű megoldás?
Hülye fejjel arra gondolnék, hogy esetleg ki lehetne olvasni valahonnan, hogy melyik konténerről jöttem? Mert akkor könnyű lenne.

[ Szerkesztve ]

(#767) ArchElf válasza Lortech (#763) üzenetére


ArchElf
addikt

Direkt írtam a sort-ot, mert három elemnél még nem szignifikáns a sebesség-különbség, amúgy meg kevesebb kód, mint egy foreach - minimum, maximum. Meg ugye alapban kevesebb változó is kell hozzá (persze meg lehet oldani egyetlen plusz változóval is).

Amúgy ha valaki nem születik bele a "sima" for-ba, a foreach általában könnyebben megérthető/használható... Tisztán támogatja azt a kezdeményezést, hogy buta (GUI) programozó minél kevesebb kódot írjon.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#768) ArchElf válasza r0by (#766) üzenetére


ArchElf
addikt

TabControl.TabPages (TabPageCollection) property-n keresztül el tudod érni az összes tab-ot, ha erre voltál kiváncsi. Sajna a TabPage elemeket nem lehet "hagyományosan" eltüntetni (ui nincs Visible tulajdonsága). Ezeket csak úgy tudod fel-lerakni, ha elveszed-hozzáadod a tabodhoz. Legyegyszerűbb egy előre elkészített ás láthatatlan tabcontrol-ról fel-le pakolni a tabokat a látható de alapból üres tabcontrol-ra.

TabControl.SelectedTab property az aktív tab.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#769) Lortech válasza ArchElf (#767) üzenetére


Lortech
addikt

Tényleg nem a kötözködés, hanem a diskura miatt még megjegyzések:
A sort egy elég böszme nagy metódus, a háttérben olyan mennyiségű többletkóddal, hogy 3 elemnél meg ezért totál értelmetlen használni, főleg ha nem is rendezésre van szükség. Mire eljut a tömb rendezéséig, addigra elemi eszközökkel, kb. 5 sornyi kóddal már ki is irattam a megoldást.
A foreach meg rendkívül jó dolog, de a konkrét esetben kétségeim vannak, hogy egyáltalán tudja-e, mi az a tömb, gyűjtemény stb. Valamiért 3 elemről szólt a feladat.
Valamint úgy gondolom, hogy foreach használatának nincs sok értelme anélkül, hogy pontosan ismeri a működését, és egy sima int tömb bejárásánál a konkrét esetben nem is lényeges az előnye a forhoz képest (kódmennyiség, hatékonyság, átláthatóság).
DE: eredetileg nem ezért mondtam, hogy túlzás a for, hanem mert kényelmes ugyan a használata, de nem egyszerűbb, több tudást feltételez, nem véletlenül tanítják később, és erős a gyanúm, hogy fogalma sincs róla.

Thank you to god for making me an atheist

(#770) ArchElf válasza Lortech (#769) üzenetére


ArchElf
addikt

Ebben igazad van: persze, hogy gányolás, amit írtam.
Amúgy én azon mosolyogtam ezerrel az egyetemen (levelező), hogy míg a "leggyorsabb" könyv címe is úgy szól, hogyan tanuljunk meg xyz-ben programozni 24 óra alatt, addig az egyetemen félévenként "megtanultuk" a C-t, C++-t, Java-t és PHP-t 20-20 óra alatt. Nem semmi teljesítmény.
:D
AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#771) r0by válasza ArchElf (#768) üzenetére


r0by
addikt

Igazság szerint egy ilyet szeretnék létrehozni (egy példán keresztül):
Van felül a menüsorom, Fájl, Szerkesztés... Beállítás.
A Beállításon belül mondjuk legyen Input és Output.
Az Inputnál csak 1-2 combobox lenne, így azt csak egy panelra tenném.
Az Outputnál már lényegesen több beviteli adat lenne, ráadásul több csoportra tagolhatóan, itt jól jön a tab.
És ami a kérdésem lett volna itt jön be. Ha a beállítás menüpontban az Inputot választom, akkor megjelenítem a panelom. Ha az Outputra, akkor pedig a tabot (de ugye a többi konténert nem akarjuk látni).
Na de ezt hogyan kell? Erre irányult a kérdésem, hogy most statikusan tároljam el az összes előforduló tab, panel, stb objektumok neveit és ha csak mondjuk az adott panelt akarom látni, akkor az összes többi Visible tulajdonsgát állítsam false-ra és csak az adottat true-ra? És ezt minden egyes klikkelésnél a menüsoron el kell játszanom? (Tehát írjak erre egy saját metódust?)
Vagy létezik már esetleg alapban erre orvosság?

(#772) ArchElf válasza r0by (#771) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha mind a panel, mind a tabcontrol eltakarja az egész formot (vagy egy formon levő panelen vannak - Dock - Fill-el kitöltve), akkor a ZOrderrel is lehet játszani (BringToFront()).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#773) r0by


r0by
addikt

Szépen halad a dolog, de valószínűleg sok konténer lesz, és elég macerás mindig beírogatni, hogy rejtse el azt amelyiket éppen nem akarom látni.
Ezért írnék egy saját metódust, ahol egy tömbben eltárolom a konténerek neveit, s végig haladva a tömbön elrejtem azokat. Kivéve a metódus paraméterében megadott konténert, mert azt előre hozom.
A dolog amit nem tudok, hogy a tomb elemeinek értékét hogyan tudom behelyettesíteni az objektum neve helyére.
mondjuk array[0] = "beallitasok_kontener";
Nyílván az array[0].Hide(); nem lesz jó.
Hogyan kell ezt megoldani?

(#774) Lortech válasza r0by (#773) üzenetére


Lortech
addikt

Ez nem egy leíró vagy scriptnyelv. Nem a nevét kell tömbbe rakni, hanem az objektum referenciáját, de azt is inkább egy listába (List) vagy ArrayList-be érdemes, ha nem tudod előre a méretet vagy nem akarod állandóan módosítgatni.

Thank you to god for making me an atheist

(#775) yash


yash
senior tag

Van olyan függvény, ami egy adott változóról (integernek kéne lennie a stringben) megmondja, hogy érvényes szám-e? vmi ilyesmire gondoltam:

string r = ...
...

if (isNumber(r))
{
...
}

vagy le kell gyártanom? :U

közben asszem megvan a megoldás... int.TryParse ha jól sejtem a gyerek neve...

[ Szerkesztve ]

(#776) yash


yash
senior tag

if (!int.TryParse(eq, out result))

ezzel lerendeztem...

(#777) r0by válasza Lortech (#774) üzenetére


r0by
addikt

Ki tudnál segíteni ezzel kapcsolatban egy rövid kóddal?

(#778) Lortech válasza r0by (#777) üzenetére


Lortech
addikt

Arraylist al = new ArrayList();
al.add(groupbox1);
al.add(groupbox2);
al.add(panel1);
//stb.

//mindet eltüntetni
foreach (Control c in al)
c.Hide();

//gb1-et eltüntetni
al[0].Hide();

Ezt itt csak gyorsan kézzel írtam, lehet hogy van benne hiba.

Thank you to god for making me an atheist

(#779) r0by válasza Lortech (#778) üzenetére


r0by
addikt

Köszi szépen, remekül működik! :C

(#780) yash


yash
senior tag

Valaki magyarázza el nekem légyszíves, hogy az alábbi projektben található két kód miért nem ad azonos eredményt?? :F

[link]

Elvileg mind a kettőnek 1640.6 körül kéne szolgáltatnia, de nem.. az enyém (objektumszámlálás nélküli) nem azt adja ki amit kéne...

(#781) Lortech válasza yash (#780) üzenetére


Lortech
addikt

Más a képlet:
1,
int xDiff = this.x - other.y;
int yDiff = this.x - other.y;
2,
int xDiff = this.x - other.x;
int yDiff = this.y - other.y;

Thank you to god for making me an atheist

(#782) yash válasza Lortech (#781) üzenetére


yash
senior tag

:W neked meg :R

de akkor most melyik a helyes szemantikailag? két pont távolságát határozom meg a
feladatban...

elvileg az x-x y-y páros nem?

:W úristen, nem csak egy helyen csesztem el a kódot... 6 óra alvás azért befigyel... most már müxik minden.. nem a matek a hülye :)

[ Szerkesztve ]

(#783) yash


yash
senior tag

Na, már majdnem egyharmadánál járok a könyvnek... jó sokat tanultam.. boxing, unsafe, class töviről hegyire, stb... nagyon ott van ez a könyv, kezdő-haladók bibliája!

(#784) c*


c*
aktív tag

Sziasztok

feltettem a VS2k8 at a 3.5 os frameworkel majd le is szedtem mert 1tul keves memoiram van hozza igy maradok az express-nél
a problemam az volna hogy az e particiora ahova vegulis csal letoltottem a cuccokat valami csinalt egy 13c612f53f06e9e3c5f13706 konyvtarat abban egy wcu abban egy dotNetFramework , abben pedig dotNetFX20 es tele msp meg msi fileokkal leszedtem az egesz frameworkot mindent es ezt a 13c612f53f06e9e3c5f13706 konyvtarat a win nem engedi torolni .. nem ertem miert ?!

(#785) yash válasza c* (#784) üzenetére


yash
senior tag

újraindítás után engedi majd :) azért nem, mert vmi szál fogta a könyvtárat... pl az MS Installer Service...

(#786) c* válasza yash (#785) üzenetére


c*
aktív tag

hát sajnos nem meg csokkentett modben sem engedi :(

(#787) Gregorius válasza c* (#786) üzenetére


Gregorius
őstag

Véletlenül nem raktad fel az SP1 Beta1-et? Mert annak a telepítőjében van valamilyen hülye nevű fájl, amit csak kínkeservesen lehet törölni.

(#788) yash válasza c* (#786) üzenetére


yash
senior tag

akkor jobb klikk, properties, security settings... vedd le a SYSTEM jogosultságait, pusztits ki mindenkit, csak magadat hagyd, restart,aztán mehet a gyalu... kiváncsi leszek, hogy goja meg a rendszer, ha nincsen rajta kapaszkodó ;] de kérem, ez itt developer topic ;)

(#789) yash


yash
senior tag

érdemes használni névtelen osztályokat? tudtok példát mondani, mikor van értelme?

(#790) Lortech válasza yash (#789) üzenetére


Lortech
addikt

Érdemes, ahova való. LINQ -ig eljutottál már? Ott kezd érdekes lenni. A hagyományos kódoknál sokszor nincs értelme vagy akár ellenjavalt.

Thank you to god for making me an atheist

(#791) yash


yash
senior tag

Nem, most járok a collection-öknél, tanulom a típusokat és használatukat. Az alap C#-on már túl vagyok, most jönnek az extrák. LINQ még odébb van (bár nem tudom, nem nézem a tartalomjegyzéket soha). Meg közben mennek a példafeladatok. Persze ettől érzem, hogy nem leszek C# programozó... gyakorlat teszi a mestert, és ezt érzem is keményen! Ez nem gyerekjáték, már csak a típusokat, metódusokat, definíciókat tekintve sem... kétlem, hogy könyvből meg lehet tanulni programozni elsőre, bár arra mindenképpen hasznosnak tartom, hogy emlékezni fogok rá mit hol keressek, és milyen lehetőségek vannak, ha vmi különleges feladattípusba fogok ütkközni. Jól gondolom?

(#792) yash


yash
senior tag

Na, utánajártam... azt nem tudom, időben milyen messze van a LINQ, de oldalban 168 :D

(#793) yash


yash
senior tag

Esti mese kockáknak: PC-mese

(#794) yash


yash
senior tag

Túljutottam a gyűjteményeken és paramétertömbökön... most járok az inheritance-nél... (252 of 673 pages).

(#795) nyunyu


nyunyu
félisten

Adott egy alkalmazas, ami az adatait eleg oldschool modon, Paradox tablakban tarolja, ehhez kene irnom valami kis utilityt, ami neha ranez, aztan kuld egy figyelmeztetest, ha valami parameter eler egy megadott erteket.

Olvasgatom a Visual C# lepesrol lepesre konyv adatbazisok fejezetet, de mar az elejen elakadtam, hogyan kell megnyitni a *.db fajlokat.

Data Source Wizardban odaig eljutottam, hogy new connection, Microsoft ODBC Data Source, ott use connection/build, Microsoft Paradox Driver, next, next, aztan a vegen beszol egy "selecting objects of type "procedure" not supported" hibat.

Generalt ConnectionString igy nez ki:
Driver={Microsoft Paradox Driver (*.db )};collatingsequence=ASCII;defaultdir=D:\DATABASE;driverid=538;fil=Paradox 5.X;filedsn=C:\Program Files\Common Files\ODBC\Data Sources\Paradox.dsn;maxbuffersize=2048;maxscanrows=8;pagetimeout=5;paradoxnetpath=C:\WINDOWS\system32;paradoxnetstyle=4.x;paradoxusername=admin;safetransactions=0;threads=3;uid=admin;usercommitsync=Yes

Mi lehet a hiba?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#796) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Sziasztok.

Lenne egy extrém kérdésem...

Adot egy VS2008, szeretnék a Post-build event command line-ban elindítani egy copy vagy akármilyen más parancsot, de az istennek sem megy. Egyszerűen semmit nem fogad el, bűrmit is írok oda.

Benn a céges gépen uez gond nélkül megy. Jó lenne, ha reinstall nélkül megoldható volna a kérdés. Valakinek vmi ötlet esetleg?

Egy kis adalék: A múlt hétig Kaspersky volt a gépemen és amikor a VS2008-al fordítottam a porjektet és odaért, hogy végrehajtaná a PBE vommand lina-ba írt parancsot, akor kb. 2 percre fullra lefgyott a gépem, semmire nem reagált. Azán magához ért és ment minden gond nélkül egészen addig, míg újra nem buildeltem volna. Aztán leszedtem a KAS-t, onnantól a lefagyás megszünt, és azonnal visszadobja a hibát, hogy nem sikerült neki a művelet.

ilyet ír:

A megadott nevet (C:\Documents) a rendszer nem ismeri fel
belső vagy külső parancsként, futtatható programként vagy kötegfájlként.
C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Microsoft.Common.targets(3314,13): error MSB3073: The command "c:\Sources\onix1.1\onixCopy\onixCopy\bin\Debug\onixcopy" exited with code 1.
Done building project "onix.Nyilvantartas.csproj" -- FAILED.

[ Szerkesztve ]

(#797) orbano válasza (ex)Cat (#796) üzenetére


orbano
félisten

mi maga a parancs?

A vér nem válik VAZZE!™

(#798) (ex)Cat válasza orbano (#797) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Időközen kiderült a probléma okozója.

Mégpedig a nick nevemben levő zárójel!! :-)

Ugynis a VS csinálni akart egy batch filet az indítandó exe-hez a Docu../usernév alatt, ezt pedig vmiért a zárójel miatt nem tudta létrehozni. Ahogy csináltam egy másik usert () nélkül, gond nélkül ment.

Nem egyszerű... :W :Y

ui. Egyébként egy síma copy parancsról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#799) yash


yash
senior tag

képtelen vagyok megérteni, hogy lehet használni egy interfészt :S nem tudná leirni vki, mire jó azon kivül, hogy metódusok fejét adom meg vele? nagyon hülye példa van a könyvben, és igazából 3-szori olvasás után is ott vok, mintha el sem olvastam volna :S vki irja már le légyszi egy móricka példában, hogy mire vannak kitalálva!! hálás köszönet érte! nagyon elakadtam :F

(#800) ArchElf válasza yash (#799) üzenetére


ArchElf
addikt

Főleg akkor látod a hasznát, amikor egy viszonylag kiterjedt objektum öröklési fád van, és egy-egy függvénynek a fában levő osztályok (mármint a példányosított osztályok) közül csak bizonyos tulajdonságokkal rendelkezőket kell feldolgozniuk.
Mivel egy osztály több interfészt is örökölhet, így az interfészek kifejezetten alkalmasak az osztály alapvető feladatain kivül álló működés definiálására.
Huhh... átolvasva nem tűnik túl érthetőnek, de remélem átmegy belőle valami...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.