Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Gregorius válasza amarci (#450) üzenetére


Gregorius
őstag

private Szemely _szemely;
public Szemely Szemely
{
   get { return _szemely; }
   set { _szemely=value; }
}

aztán
this.Szemely = new Szemely(textBoxNev.Text, ...);
aztán
listBoxRegiszt.Items.Add(sza.Szemely);

[Szerkesztve]

(#452) gurgo


gurgo
tag

Sziasztok! :)

Én is kezdő C# tanuló vagyok. ;]

A probléma, amit most nem tudom hogyan kell megoldani - és ebben kérném szépen a tapasztaltabbak segítségét - így hangzik: Xml-t kezelő programot írok. Egyszerűt, ami egyszerrre csak 1 db megnyitott Xml-t használ. Ehhez írtam is egy osztályt. Amire nem jövök rá az az, hogy hol kell példányosítanom ezt az osztályt ahhoz, hogy az általa kezelt Xml--hez hozzáférhessek a program egészében?? :F

Előre köszönöm a segítséget! :R :R

(#453) Lortech válasza gurgo (#452) üzenetére


Lortech
addikt

Mondjuk a main függvény belsejében. De mondhattam volna akármit. Erre a marha egyszerű kérdésre nehéz válaszolni, mert érthetetlen, mit akarsz, mit nem tudsz. :)
Egyébként nem a példányosításon van a hangsúly, hanem a deklaráció helyén.
Anélkül hogy kened vágod a láthatóságot, elég nehéz magadtól összedobni valami értelmeset.
Szóval pontosíts, konkretizálj, esetleg lássuk a kódot, aztán lehet filózni rajta.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#454) gurgo válasza Lortech (#453) üzenetére


gurgo
tag

Igyekszem másként fogalmazni: egy objektumot akarok létrehozni, ami kezel egy fájlt. Grafikus felhasználói felületről. Tehát az ablak eseményeihez az objektum tagfügvényeit rendelem. A cél, hogy az objektumom a program futása alatt végig létezzen és csak 1 példányban. Ehhez nem találom a megfelelő helyet a deklarálásra. Vagyis most rájöttem egy működő megoldásra, csak nem tudom mennyire elegáns ez így a main előtt:
namespace XML_Builder
{
static class Program
{

public static XmlFile MyXml = new XmlFile();

/// <summary>
/// The main entry point for the application.
/// </summary>
[STAThread]
static void Main()
{ ...

(#455) Lortech válasza gurgo (#454) üzenetére


Lortech
addikt

Osztály. Objektumnak onnantól hívod, hogy létrejött az osztályod egy példánya. Még mindig nem látom át pontosan a helyzetet.
Hogy hova és hogyan kéne elhelyezni a deklarációt és példányosítást, az attól függ, hogy honnan kell tudnod elérni, és mi az osztály feladata. Hú, hát erről oldalakat lehetne írni kapásból általánosan, ha meg konkrétan látjuk a kódot, akkor fél perc alatt el lehetne dönteni.
Szóval van egy windows alkalmazásod, egy form-ot megvalósító cs fájl (form1.cs), és egy program.cs, te utóbbinak egy részletét adtad meg. Ha úgy deklarálod ahogy írtad, akkor valóban elérhető lesz a program.MyXml-en keresztül az összes osztályszintű mezője és tagfüggvénye az osztálynak a formból is, de csak azok (a static deklaráció miatt ugye), a példányszintűek nem! Ha ez kielégíti az igényeid, az osztályod csak osztályszintű dolgokat valósít meg, akkor akár ez a megoldás is jó lehet(ne), innentől kezdve már csak filozófia kérdése, hogy a vezérléshez tartozik-e az xml-es osztályod, vagy a gui-hoz, előbbinél esetén a form osztályod (form1.cs) mezőjeként kell deklarálnod és példányosítanod, utóbbinál úgy, ahogy csináltad. A feltételes módot azért raktam oda az előbb a ''lehet'' szóhoz, mert ennek így nem biztos, hogy van értelme, mert ha csak statikus metódusokból áll az egész osztályod, akkor nem is kell példányosítanod, egyszerűen csak hivatkozol az osztályneve.fv() formában rájuk (nem változónév, osztálynév), ezt pedig megteheted bárhonnan ( azonos namespaceben ).

Thank you to god for making me an atheist

(#456) b14


b14
senior tag

C#-ban jártas emberek!
A C#, mint nyelv, alkalmas lehet 1 MMORPG játék elkészítéséhez? (kisebb grafika, mint wow, kevesebb ember is)

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#457) Lortech válasza b14 (#456) üzenetére


Lortech
addikt

Igen. Kifejezetten alkalmas lehet.

Thank you to god for making me an atheist

(#458) b14 válasza Lortech (#457) üzenetére


b14
senior tag

Bár, ha már itt tartunk, tudsz alkalmasabbat?

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#459) Lortech válasza b14 (#458) üzenetére


Lortech
addikt

Attól függ mit jelent neked, hogy alkalmasabb. Könnyebb, kényelmesebb, biztonságosabb? Gyorsabb?
Ha nagyon penge vagy C++-ból, akkor az alkalmasabb lehet. Ha nem vágod se a c#-ot, sem a c++-t, akkor előbbit melegen ajánlom MDX környezettel.

Thank you to god for making me an atheist

(#460) orbano válasza b14 (#456) üzenetére


orbano
félisten

Ha nem rendelkezel akkora programozói tapasztalattal, hogy erre a célra eldöntsd magadtól, hogy melyik a legmegfelelőbb nyelv a számodra, akkor nem fogsz tudni mmorpg játékot készíteni.
Ezt nem kötözködésnek szánom, de így van.

Mellesleg a C# tökéletesen megfelel. Egy MMORPG is leginkább egy komoly programtervezési feladat, mintsem kódolási. A teljesítmény sem gond egy ilyen programnál, így jobban jársz, mert cserébe egy nagyon kényelmes és rugalmas környezetet kapsz amiben gyorsabban lehet programozni, ráadásul az absztrakciós lehetőségek is igen magas szintűek.

A vér nem válik VAZZE!™

(#461) orbano válasza Lortech (#459) üzenetére


orbano
félisten

Mint kezdő programozó, mit nyer a C++-szal egy olyan projectben ahol gyors és egyben robosztus algoritmusok és adatszerkezetek kódolására nincs szükség?

A vér nem válik VAZZE!™

(#462) sghc_toma válasza Lortech (#459) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Ha nem vágod se a c#-ot, sem a c++-t, akkor előbbit melegen ajánlom MDX környezettel.

Sőt, ha már játék, C#, meg MDX, akkor talán az XNA framework-öt is melegen lehet ajánlani.

in asm we trust

(#463) Lortech válasza orbano (#461) üzenetére


Lortech
addikt

Ilyen bonyolultan fogalmaztam volna? :F
Azt írtam, hogyha nagyon penge c++-ból. Hol van ettől a ''mint kezdő programozó''. Hadd ne válaszoljam meg azt, amit egyáltalán nem mondtam, csak a számba adtál.
egy olyan projectben ahol gyors és egyben robosztus algoritmusok és adatszerkezetek kódolására nincs szükség?
Az orbano féle MMORPG-kben? :) Bár relatív, hogy mit tekintesz annak, bizonyára nem egyet értünk ezalatt.

Thank you to god for making me an atheist

(#464) b14 válasza sghc_toma (#462) üzenetére


b14
senior tag

Én nem ajánlanám magamnak az xna-t semmiképp.
Ha az ok érdekel, akkor olvasd el a licenszét.

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#465) b14


b14
senior tag

A Microsoft a DirectX-be tartozó DirectPlay-t elavultnak nyilvánította.
Mit használhatnék helyette, mit ajánlotok?

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#466) Lortech válasza b14 (#465) üzenetére


Lortech
addikt

Ha nem directplay akkor sok lehetőséged nincsen szerintem. Winsock vagy .NET környezetben a System.Net.Socket. Nem annyira lényeges kérdés szerintem amúgyse, kb mintha azt kérdeznéd, hogy autoversenyző szeretnél lenni, és milyen kocsit válassz.
Vagy túl vagy már a teljes absztrakt programtervezési szakaszon, és már csak az alacsony szintű implementáció kell? :))

Thank you to god for making me an atheist

(#467) orbano válasza Lortech (#463) üzenetére


orbano
félisten

közben rájöttem, hogy a C++ C# C++ sorozatban az ''előbbi''-t a C#-ra értetted, szóval kár járatnod magad :)

egyébként pedig persze, meg lehet írni c++-ban, sokaknak sikerült is már jó C++-ban íródott játékot írni :)
aki pedig mondjuk penge ADA95-ből, az abban is tud mmorpg-t írni, szóval... :P

ja amugy szerintem egyetértünk abban, hogy baromira mindegy miben írja a srác ha nem ért még semmihez.

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#468) b14 válasza orbano (#467) üzenetére


b14
senior tag

Semmihez?

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#469) orbano válasza b14 (#468) üzenetére


orbano
félisten

sorry, most visszaolvastam és valamit nagyon félreértelmeztem eddig :B :R

amúgy elmondhatnád eddigi programozói tapasztalataidat, úgy talán könnyebb. hol tanulsz/végeztél?

szerk: bár az is tény, hogy ilyen kérdést csak kezdők tesznek föl, hogy milyen nyelvet válasszanak :U de félre ne értsd, nem fikázni akarlak, csak nem mindegy milyen szinten állsz

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#470) b14 válasza orbano (#469) üzenetére


b14
senior tag

Fikázz nyugodtan, te sem azok közé tartozol, akitől felveszek akármilyen sértést.

Pascal, C, PHP, mysql, Delphi ismeretek.

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#471) orbano válasza b14 (#470) üzenetére


orbano
félisten

hidd el, csak építő jelleggel próbálok itt is és máshol is hozzászólni, max a szavaim kifejező ereje nem a legmegfelelőbb :)
Ahogy elnézem a nyelveket, nem feltétlenül vagy/lehetsz jártas a modernebb szoftvertechnológiákban, valóban javasolt a C# és a hozzá tartozó magasabb szintű látásmód (nem nívóban, hanem absztrakciós szintben magasabb) elsajátítása.
Milyen fejlesztői környezeteket használtál eleddig?

A vér nem válik VAZZE!™

(#472) b14


b14
senior tag

MySQLDriverCS-vel próbálok meg Mysql adatbázisból adatot selectelni.
Insert tökéletesen megy, tehát a ExecuteReaderEx()-nél van valami baj.

ArgumentException
The structure must not be a value class.
Parameter name: structure

Aki tud, kérem segítsen.

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#473) Lortech válasza b14 (#472) üzenetére


Lortech
addikt

Az érintett kódrészlet nélkül én nem tudok segíteni.
A hibaüzenetből valami olyasmi jön le, hogy érték típus paraméter lett megadva olyan helyen, ahol referenciát várt volna. (Nem feltétlenül a te programodban, lehet, hogy a MySQLDriverCS hülyül)

Thank you to god for making me an atheist

(#474) gurgo


gurgo
tag

Heló!

Olyan problémába ütköztem, amiben google sem tudott segíteni.
(Sajnos szakszavakkal nem igazán tudom elmondani mi a helyzet...)
Szóval ugye beépített lehetőség a VS-ben (project properties/settings), hogy a user\local settings\application data\ mappába belementsük a programunk beállításait . Xml fájlba a registry helyett. Ez egyszerű adattípusoknál jól is működik, mint bool, string, font, vagy color. Hashtable viszont nem akar belementődni. Futásidő alatt megjegyzi az újonnan bekerült adatokat, de a Properties.Settings.Default.Save() ezt sehogy sem akarja kiírni a user.config-ba....Megnéztem direkt, az xml-ben üres az érték: <value />
Mi lehet a probléma? Vagy egyszerűen ilyen collection dolgokat nem is lehet így kimenteni?

(#475) b14 válasza Lortech (#473) üzenetére


b14
senior tag

Ha talán nem tiltottál volna le :(

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#476) Lortech válasza gurgo (#474) üzenetére


Lortech
addikt

Használhatók összetett típusok is, annyi a megkötés, hogy sorosíthatóak legyenek xml-lé. A hashtable implementációja pedig nem ilyen. De használhatsz helyette pl arraylistet. Ha mindenképp hashtable kell, akkor elindulhatsz itt: [link]

b14: Nem erőszak...

Thank you to god for making me an atheist

(#477) b14 válasza Lortech (#476) üzenetére


b14
senior tag

string queryString = ''SELECT COUNT(*) FROM users WHERE username = ''' + username + ''' AND password = ''' + password + ''''';

queryString = ''SELECT username FROM users'';

MySQLCommand command = new MySQLCommand(queryString,connection);

MySQLDataReader datareader = command.ExecuteReaderEx();
//command.ExecuteScalar();


datareader.Read();
if (Convert.ToInt16(datareader[0].ToString()) == 1) return true; else return false;

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#478) gurgo válasza Lortech (#476) üzenetére


gurgo
tag

Köszönöm szépen a választ, sikerült ArrayList-tel megoldani a problémát! :)
(még később lehet utánanézek ennek a serializable dolognak :R )

(#479) Lortech válasza b14 (#477) üzenetére


Lortech
addikt

Ez lenne a kódrészlet, ami az említett hibát dobja? :F
Azonkívül, hogy kétszer definiálod a querystringet, nem látok benne semmi problémát, futott nálam. Szóval valami olyasmi problémád lehet, ami a többivel (amit nem másoltál be) függ össze.

Ez a kódrészlet gondolom egy fgv része, mivel visszatérési értéke van. A hibaüzenet paramétert említett, ezért jó lenne látni a paraméterlistát. Meg a kapcsolat létrehozását, pl hogy a függvényen belül hozod-e létre a kapcsolatot, vagy csak átadod ( aztán esetleg nem bontod le ), a readert lezárod-e stbstb.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#480) b14 válasza b14 (#477) üzenetére


b14
senior tag

Elfelejtettem beírni, hogy azóta a problémám megoldódott, csak le kellett cserélnem a MySQL drivert.

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#481) Gyusz


Gyusz
őstag

Megpróbálom érthetően megfogalmazni a problémám. Van két form. Mondjuk az első formon van textbox1, és a második formon textbox2. Azt szeretném, hogy textbox2 szövege a textbox1-ével megegyező legyen, amit sikerül is megoldani, de ha futásidőben kerül be valami textbox1-be, akkor a textbox1 eredeti tartalma töltődik be textbox2-be.

Gondolom pofonegyszerű a megoldás, de nekem nem jön össze. Próbáltam tulajdonságokkal és metódussal is megoldani a dolgot, de nem megy.

(#482) b14 válasza Gyusz (#481) üzenetére


b14
senior tag

Most hirtelen nem tudom használni az IDE-t, de Delphiben az OnChange eventet kellett használni, affelé kutakodj, ha értem problémád

MOD: csak ötlet, nem hiszem, hogy menne, de textbox2.Text=ref textbox1.Text;

[Szerkesztve]

MOD MOD: a szerk.-ben csak 1 alternatíva van, az eventes a tuti

[Szerkesztve]

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#483) b14


b14
senior tag

Kliens-szerver kommunikációt ki csinált itt eddig?

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#484) Jester01 válasza b14 (#483) üzenetére


Jester01
veterán

Remotingot, SOAP webservicet és sima http post szervert csináltam már.

Jester

(#485) b14 válasza Jester01 (#484) üzenetére


b14
senior tag

Messengeren felvettelek

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#486) andriscs


andriscs
aktív tag

Hi!

Egy progim Label-t használ, aminek a BorderStyle-ja be van állítva FixedSingle-re. A form alatta átlátszó, csak a Label látszik, az egész TopMost-ra van állítva. Néhány esetben a Label border-je 30-40%-ban eltűnik, mintha leradirozták volna. Ez mitől lehet? A rajzolás DoubleBuffered-re van állítva, és a Label szövege időről időre változik.

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#487) orbano válasza andriscs (#486) üzenetére


orbano
félisten

autosize? a szöveg hossza is változik? mert más esetben nekem hibátlan, ezt pedig még nem tudtam kipróbálni. miylen gyakran fsrissítődik?

A vér nem válik VAZZE!™

(#488) orbano válasza Gyusz (#481) üzenetére


orbano
félisten

form2 referenciája legyen benne form1-ben

form1.textbox1.textchanged-re:

form2.textbox2.text = textbox1.text.

ennyi

A vér nem válik VAZZE!™

(#489) andriscs válasza orbano (#487) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Az Autosize true, a label mérete nem változik, legalábbis a rajta lévő szöveg mindig fix hosszú, csak az értéke változik. 1,5-2 mp-ként frissül.

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#490) b14


b14
senior tag

Melyik az a kliens-szerver megoldás, amihez se socket-használat-ismeret nem kell, se IIS?

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#491) Gregorius válasza b14 (#490) üzenetére


Gregorius
őstag

Leginkább a remoting. Újabb időkben pedig a WCF.

(#492) _seth_


_seth_
veterán

Egy kérdésem lenne:

VScrollBar és HScrollbar értékét hogyan tudom berakni egy változóba ami pl int a; vagy bármi más?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#493) Lortech válasza _seth_ (#492) üzenetére


Lortech
addikt

HScrollBarnak (és VScrollBarnak) van egy Value propertyje, tehát:
pl.
int a = vScrollBar1.Value; // ahol vScrollBar1 a VScrollBar példányod neve.

Ha mindig az aktuális értéket szeretnéd tárolni a-ban, akkor a VScrollBar ValueChanged eseménykezelőjébe kell beírni a fenti sort.

Thank you to god for making me an atheist

(#494) _seth_ válasza Lortech (#493) üzenetére


_seth_
veterán

Köszi!

Este ki fogom próbálni :)

A fél csoport házi dolgozatát már megcsináltam csak ez a scrollbar fogott ki rajtam mivel régebben c++-ban programoztam ott pedig ilyesmivel nem foglalkoztunk :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#495) orbano válasza andriscs (#489) üzenetére


orbano
félisten

akkor az vga driver gond lehet mert nálam hibátlanul megy így másodpercenként frissülő óra :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#496) _seth_ válasza Lortech (#493) üzenetére


_seth_
veterán

Beírtam oda amit írtál, próbáltam utána hivatkozni rá de nem ismerte fel a változót :(

Vmi ötlet?

A cél az lenne, hogy a scrollbar 0-100-as skálján ki lehet választani egy számot amit egy label-be vagy textboxba berak + egy változóba, van v és h scrollbar és ezekhez 1-1 textbox, a scrollbaron megadott számokat pedig össze kellene szorozni persze nem ez a nehéz része :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#497) shev7 válasza _seth_ (#496) üzenetére


shev7
veterán

lehet, hogy felreertelek, de ha a valuechanged fvbe ezt irtad:

int a = vScrollBar1.Value;

akkor persze, hogy nem ismeri fel, mert ugye az a valtozo ebben az esetben csak a fv-en belul el...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#498) _seth_ válasza shev7 (#497) üzenetére


_seth_
veterán

Jól érted, a kérdés már csak az, hogy a változót, hogyan tudnám használni a leírt feladatra :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#499) shev7 válasza _seth_ (#498) üzenetére


shev7
veterán

hat en ugy csinalnam, hogy a valuechanged fv-ben meghivnek egy fv-t ami szepen beallitja label-t meg elmenti az erteket oda, ahova akarod.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#500) _seth_ válasza shev7 (#499) üzenetére


_seth_
veterán

Juhuuu :D

''a = hScrollBar1.Value;
txtSzam1.Text = a.ToString();''

Value részbe ezt beírtam és amint állítok a scrollbaron a textboxban a szám is realtime változik :)

Köszi a helpet :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.