Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Gregorius


Gregorius
őstag

Az ultimate mitírki
class _
{
enum ___{_,___,_____,_______,________,______,____,__}
static ___ __(___ _,___ __)
{
return (___)(_|___.___|__);
}
static void Main()
{
___ _ = _.__(___._____|__(___.___,___._____),___._____);
Console.WriteLine(_);
}
}

Teljesen legális C# kód, ki lehet próbálni. Épp a nyelv specifikációját böngésztem, úgy tűnik, a srácok úgy gondolták, hogy jó ha ilyet is lehet csinálni :D

[Szerkesztve]

(#152) Gregorius válasza Gregorius (#151) üzenetére


Gregorius
őstag

Áááh, tudtam, hogy elszúrom a végét.
Helyesen:
___ ____ = ...
Console.WriteLine(____);


[Szerkesztve]

(#153) Miracle válasza Gregorius (#151) üzenetére


Miracle
senior tag

ahah hat ez nagyon beteg ;);)

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#154) Gregorius válasza Miracle (#153) üzenetére


Gregorius
őstag

Van még :))
bool @while( bool @bool )
{
return !@bool ^ @bool;
}
void Valami()
{
int @if = 0;
bool @bool;

if( @bool = @while(@if > 0) )
{
C\u006Fns\u006Fl\u0065.Wr\u0069t\u0065L\u0069n\u0065(@bool);
}
}

(#155) andriscs válasza andriscs (#150) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Alakul a dolog, most már több sorba írja, viszont azt még mindig nem értem el, hogy letörje a string végét, mikor elére a margót. Van ilyen lehetőség a drawString esetében?

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#156) paramparya


paramparya
őstag

Ért valamelyikőtök a midi programozáshoz c#-ban?
Az is elég lenne, ha tudnátok valami angol v. magyar nyelvű leírást/segítséget hozzá...

Thx.

(#157) Gregorius válasza paramparya (#156) üzenetére


Gregorius
őstag

Mármint midi port, vagy zenélni akarsz?
Előbbi esetben max interop jöhet szóba a win32 API-val, utóbbi esetben Managed DirectX, azon belül DirectMusic alapos tanulmányozása. (egyébként meg egyáltalán nem értek hozzá ;) )

(#158) paramparya válasza Gregorius (#157) üzenetére


paramparya
őstag

Hát, zenélni is akarok, de arra ott a basszusgitár :)
Pl. akarok olyan programocskát csinálni, ami skálákat játszik le nekem (azokat én megadom neki, hogy hogy kéne). Szóval az lenne a lényeg, hogy midi hangsorokat játszak le.

(#159) andriscs


andriscs
aktív tag

Hi!

A problémám a következő: WinForms-ot hazsnálok, és az egyik form alsó részére raktam egy toolstripStatus cuccost. Erre raktam StatusLabel-eket. A gondom az, hogy ezeket nem lehet áthelyezni, hanem csak egymás mellett vannak, és a felirattól függően méreteződnek át. Hogyan lehet azt megoldani, hogy pl az egyik a bal oldalon legyen, a másik a jobb oldalon?

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#160) Gregorius válasza andriscs (#159) üzenetére


Gregorius
őstag

A StatusLabel.AutoSize-t állítsd false-ra.

(#161) andriscs válasza Gregorius (#160) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, mert nem az átméreteződéssel van bajom, hanem a pozicionálással. Valami olyasmire gondoltam, hogy Align left, vagy dokkolásra vagy valami. De ezek nem használhatóak a StatusLabel-re.

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#162) qestion


qestion
aktív tag

C# -t ogy ejtik ki (angolul - magyarul)? ;]

a pálya

(#163) Jester01 válasza qestion (#162) üzenetére


Jester01
veterán

szí sárp :C

Jester

(#164) Gregorius válasza andriscs (#161) üzenetére


Gregorius
őstag

Van egy olyan property, hogy ''Spring'', ha ezt true-ra állítod, akkor kinyúlik az adott egység az egész toolbar-on. Vagyis ha 3 label-t raksz fel, ebből a középsőn Spring=true, akkor a két szélső a kívánt pozícióba kerül.

(#165) Gregorius válasza qestion (#162) üzenetére


Gregorius
őstag

Magyarul szokták ''csé''-nek is hívni (lévén a forrásfájlok kiterjesztése ''.cs''). :))

(#166) andriscs válasza Gregorius (#164) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Tökéletes, ilyesmire gondoltam. :)

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#167) Miracle válasza Jester01 (#163) üzenetére


Miracle
senior tag

-Why do java programmers wear glasses?
-Because they don't c#

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#168) Tele von Zsinór válasza Miracle (#167) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

#c#.hu@IRCnet topicja, meg msn-be a személyes üzenetem :D

(#169) Gregorius


Gregorius
őstag

Ez kész :((( :
[link]
Röviden: három sor programkóddal hanyatt lehet vágni a Visual Studio refactoringját.

Hasonló C#-ban: [link]

(#170) Miracle válasza Gregorius (#169) üzenetére


Miracle
senior tag

lattunk mar BUGot, van ilyen :(
es igazan nem akarom itt az opensource flamet kelteni, de ilyenkor egy nyilt szoftverben orak kerdese egy workaround, es napok kerdese egy rendes bugfix. igazan elvarnek valami hasonlot egy kereskedelmi szoftvertol is, azaz nem nagyon latom, hogy akarmelyik kereskedelmi IDE hasonlo utemben tudna bugfixeket kozzetenni, mint egy opensource project. vajon miert nem? de most komolyan mondom, nem ertem mi keszteti a microsoftot arra h a bugfixeket service-packokba gyujtse azonnali relase helyett. van ennek valami oka is a tradicion kivul?

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#171) Gregorius válasza Miracle (#170) üzenetére


Gregorius
őstag

Ha írtál már valaha önerőből on-demand lexikai- és szintaxiselemzőt, ez sajna nem a tíz soros ''Hello World'' kategória (ráadásul atomra ki van optimalizálva), és őszintén szólva kétlem, hogy bárki bármilyen tapasztalattal képes lenne két napnál hamarabb megoldani (még ha tökéletes a dokumentáció, akkor sem), kivéve ha az illető az azon a kódrészen dolgozó csapatban van.
Ez idáig rendben van, csak azt nem értem, hogy melyik balf*** tolta hónapokkal egy stabil változat előtt piacra a VS-t?!

a bugfixeket service-packokba gyujtse azonnali relase helyett. van ennek valami oka is a tradicion kivul?
Kevesebb verzióval kell foglalkozni, ha összeakad valamivel az egyik javítás.

nem nagyon latom, hogy akarmelyik kereskedelmi IDE hasonlo utemben tudna bugfixeket kozzetenni, mint egy opensource project.
Ezt majd akkor fogadom el érvnek, ha mondjuk a NetBeans vagy az Eclipse sebességben és memória-hatékonyságban utoléri a Visual Studio-t. Akár a 2005-öst, pedig az nagyságrenddel lassabb, mint a 2003 (szintén ''bug'').

(#172) Miracle válasza Gregorius (#171) üzenetére


Miracle
senior tag

Ha írtál már valaha önerőből on-demand lexikai- és szintaxiselemzőt, ez sajna nem a tíz soros ''Hello World'' kategória
irtam is, es ismerek mukodo valtozatokat is, es tudom, h nem 10 sor, de az ilyen elemzok algoritmusai jol ismertek, ha nehany nap alatt nem lehet egy ilyen hibat normalisan kijavitani akkor alapjaiban van elcseszve (ez, azaz hogy szar a kod egyebkent fel sem merul bennem, mint valos lehetoseg)

Ez idáig rendben van, csak azt nem értem, hogy melyik balf*** tolta hónapokkal egy stabil változat előtt piacra a VS-t?!
most erre mit mondjak? cebiten az avalonos microsoftos ember sajnalkozott, hogy a visual studio es a standard XAML design tool (aminek nem jut eszembe a neve) kulonbozo, egymassal nem kompatibilis XAML verziot hasznal a publikus >>BETA<< valtozatban. tehat ami UIt legeneralsz azzal kitorolheted a s****d, hab a tortan, hogy a 3Ds designer(szinten nem jut eszembe a neve) egy 3. verziot hasznal. tehat a kiadott 3 SW (VS2K5, 2d, 3d design tool) 2 teljesen hasznalhatatlan, es igy lett belole beta verzio. ez mar a nocomment kategoria nalam, annak ellenere, hogy az avalon (khm.. wpf vagy valami ilyesmi a relase nev) nagyon utos cucc.

Kevesebb verzióval kell foglalkozni, ha összeakad valamivel az egyik javítás.
ezt el tudnam fogadni, ha nem lenne egy halom visual studioval osszemerheto osszetettsegu opensource project, amelyek kifogastalanul buildelhetok current CVS snapshotbol, de mivel van, es nem hiszem hogy a CVS vagy a clearcase ilyen brutalis feature-folenyben lenne a ms verziokezelo rendszerevel (amit egyebkent nem ismerek) ezt az ervet nem tudom elfogadni, marad a hagyomany.

Ezt majd akkor fogadom el érvnek, ha mondjuk a NetBeans vagy az Eclipse sebességben és memória-hatékonyságban utoléri a Visual Studio-t. Akár a 2005-öst, pedig az nagyságrenddel lassabb, mint a 2003 (szintén ''bug'').
igazabol nem kell engem gyozkodni a kereskedelmi IDEk elonyeirol :)
a netbeans egyebkent azert lassu, mert a java swing az 1.5osig nagyjabol pure java, raadasul messze osszetettebb mint a win.forms, de ha igazak a pletykak az 1.6os nativ implementaciot kap windows, es X11 feluletre is.
Eclipse-el meg nem ertem mi a problema, nalam az remek gyors.
Es a kerdesem nem az volt, hogy miben jobb a VS mint az opensource IDEek, hanem az, hogy ha mar fizetek erte akkor miert nem kapok olyan szolgaltatasokat, amelyek ha nem is feltetlenul elozik meg, de legalabb nem maradnak el ilyen messze az opensource megoldasoktol.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#173) ar


ar
tag

Sziasztok!

Azt szeretnem megtudni, hogy szerintetek meg lehet e oldani a kovetkezot: Adott egy futo .Net (csharp-ban irt) alkalmazas. Ennek a futo alkalmazasnak kellene az egyik osztaly instance-enek (tehat a mar letrejott futo instance-rol van szo) egy metodusat egy masik programbol (ugyanazon a gepen) meghivni. A program obfuscatorral kezelve. A szukseges class nem Remoteable.

A valaszokat, elmeleti fejtegeteseket elore is koszonom! :)

(#174) BüBü


BüBü
csendes tag

Sziasztok

Tudnatok nekem segiteni egy tcp ip alapon mukodo egyszeru chat programmal
minnel egyszerubb annal jobb :)

illetve van valakinek tippje, hogy hogy lehet hangot fel venni, es tomoriteni, vagy rogziteni
csharp alatt.

elore is Thx

BüBü

(#175) Jester01 válasza ar (#173) üzenetére


Jester01
veterán

elmeleti fejtegeteseket

Elvileg lehet olyan progit írni ami debuggerként hozzákapcsolódik a célprocesszhez és jól meghívja az ominózus metódust.

Jester

(#176) tildy


tildy
nagyúr

Kezdő vagyok még c#-ban, és olyan gondom lenne, hogy azt szeretném megvalósítani, hogy egy textboxban az enter leütése után ugorjon át a következő elemre (úgy , mintha tabot nyomtam volna). Emlékeim szerintdelphiben és egyéb hasonló progikban ezt az onenter methódussal elhetett megtenni, de itt nem sikerül:(
Hogy kell? Üdv: Tildy

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#177) shev7 válasza tildy (#176) üzenetére


shev7
veterán

hirtelen nem talaltam jobbat, igy csinalnam:

private void textBox1_KeyPress(object sender, KeyPressEventArgs e)
{
if (e.KeyChar == 13)
textBox2.Focus();
}

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#178) tildy válasza shev7 (#177) üzenetére


tildy
nagyúr

És ha a következő elem nem egy textbox, hanem valami más, ami indexelve van (tabbal jól is lehet benne lépkedni...)

Nem értem, erre miért nem reagál jól.
private void textBox1_KeyPress(object sender, KeyPressEventArgs e)
{
if (e.KeyChar == 13)
SendKeys.Send(''{Tab}'');
}


Microsoft visual c# express 2005-t használok, de mitn modntam, még csak msot tanulgatoma dolgokat, és rögtön egy ilyennél elakadtam:(

pff, na msot meg jó. Én voltam hülye :U :Y

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#179) shev7 válasza tildy (#178) üzenetére


shev7
veterán

orulok :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#180) Gregorius válasza tildy (#178) üzenetére


Gregorius
őstag

Szerintem jobban jársz, ha globálisan csinálod meg, nem egyenként minden control-ra.
Ehhez először el kell kapni a billentyűleütéseket a Form-on:
this.KeyPreview=true;
Aztán lereagálni a KeyDown/KeyPress események valamelyikét. A KeyDown finomabban hangolható: az alábbi működik Enter-re, de pl. Shift-Enter-re már nem reagál.
private void Form1_KeyDown( object sender, KeyEventArgs e )
{
if( e.KeyData == Keys.Enter )
{
e.SuppressKeyPress = true;
this.SelectNextControl(this.ActiveControl, true, true, true, true); //A SendKeys-t nem szeressük
}
}

Egy apró pici részletet még nem szabad elfelejteni: ha a Form-on van AcceptButton (Form.AcceptButton=...), akkor az mindenképpen ellopja az Enter-t bármelyik Control-ról, akármit is csinálsz.

(#181) tildy válasza Gregorius (#180) üzenetére


tildy
nagyúr

Hú köszönöm, nagyon sokat segítettél:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#182) Shape


Shape
aktív tag

üdv minden c# fejlesztönek
én csak most kezdtem el tanulni a nyelevet, és reménykedek hogy tudtok segiteni:D
az lenne a problémám hogy eegy viszonylag egyszerü programot (söt nagyon egyszerü, nem viszonylag:D) kellene párhuzamos szálak segitségével megvalósitanom.
ha valakinekk van példa progija akkor nagyon megköszönném, mert nem nagyon találok semmit se

a szálaknak egy tömbön kellene müveletet végrehajtaniuk
kösz

(#183) Gregorius válasza Shape (#182) üzenetére


Gregorius
őstag

Kicsit bővebben ha kifejtenéd...
Mert most éppen kétféle megoldás kering a fejemben, a részletek függvényében.
Egyszerű konzolos progi, vagy valamilyen ablakod van hozzá, amiben mondjuk pörögnek a számok? Minden szál ugyanazon a tömbön machinál, vagy mindegyik a sajátján?

(#184) Shape válasza Gregorius (#183) üzenetére


Shape
aktív tag

végre egy szaki:D
egy tömböt machinál az összes szál, és elég konzolosan

a program lényege amugy az hogy 1-1000 ig megkeresi a prim számokat egy algoritmussal. és az algoritmust én egvalósitottam egy tömbel ill. több for ciklussal. szerintem ezeket a for cikluskat kell külön külön szálakba rakni
reméelem tudsz segiteni, mert a vizuális programozás gyakjegyem mulik rajta:DDD

(#185) Dale válasza Shape (#184) üzenetére


Dale
aktív tag

Most csak tömören tudok írni. A .NET Thread kezelés nem egy nagy ördöngősség, nézd meg ez a példát az MSDN Library-ben!

[link]

https://enginedesigns.net

(#186) Gregorius válasza Shape (#184) üzenetére


Gregorius
őstag


static int steps = 20;
static Thread[] workers = new Thread[10];
static void Main( string[] args )
{
   for( int i = 0; i < workers.Length; i++ )
   {
      workers = new Thread(new ParameterizedThreadStart(Worker));
      workers
.Start(i);
   }
   for( int i = 0; i < workers.Length; i++ )
   {
   workers.Join();
   }
   Console.WriteLine(''--Készen van--'');
}
static void Worker( object arg )
{
   int id = (int)arg;
   for( int i = 0; i < steps; i++ )
   {
      Console.WriteLine(''Dógozom #{0}: {1}'', id, i);
   }
}

Ha arra az egymásbaágyazott for ciklusos megoldásra gondolsz, ami különböző lépésközzel végigmegy az egész tömbön egymás után, akkor sajna az a tényállás: az egyszálú esetben jobban optimalizálható az előző pass-ok eredményeinek felhasználásával.


[Szerkesztve]

(#187) Shape válasza Gregorius (#186) üzenetére


Shape
aktív tag

tyü ha, ez egy kicsit kemény volt igy nekem:D
nagyábol értem hogy mit csinál ez a progi de nem teljesen.
emailodra el küldhetem neked azt a progit, ami azt csinálja ami a feladat csak szálak nélkül??
és akkor nem kell itt magyaráznom (ami nem is megy nagyon jol nekem:DDD) hogy mit akarok csinálni.

amugy lényegében az hogy lépésközökkel kell menni egy tömbön, csak nem azonos lépésközökkel hanem, mindig más lépésközzel.

ha tudnál emailban segiteni akkor azt nagyon megköszönném.

üdv Shape

(#188) Gregorius válasza Shape (#187) üzenetére


Gregorius
őstag

Megírhatod e-mailben, de a fenti progit átalakítani prímkeresőre az durván 5 sor hozzá/átírása, és ebben benne van a (fentebb hiányzó) eredménykiíró ciklus is.

(#189) mitore


mitore
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy nagyon fontos kérdésem, amire addig még sehol nem kaptam választ, hétha Ti tudtok Nekem segíteni.

C#-ban fejlesztek, már 2 éve, és most a VS2005-el beleütköztem egy olyan problémába amit nem tudok megoldani.
Ez a következő:
Van egy webszolgáltatásom, ami adatbázist használ. Típusos DataSet-ben tárolja az adatokat, több táblát is és TableAdapter-t is. A webmetódusok ilyen típusos DataSet-et adnak vissza. Nos ez eddig szépen működik is, mert WinForms alól megy rendesen a függvényhívás, meg minden. De ha ASP oldalon GridView-ban szeretném megjeleníteni, és webreferenciaként átadom neki a webszolgáltatást, akkor az ObjectDataSource csak a legelső úgynevezett DefaultView, azaz a legalső tblát jeleníti meg. Ha viszont manuálisan adom meg neki, hogy melyik DataMember-t, és a DataSource-t, akkor meg kiakad az egész.

Tud valaki valami jó megoldást erre?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#190) tomazin válasza stevve (#34) üzenetére


tomazin
veterán

Sziasztok!

Tudom,h lami kérdés,de nekem ez az unsafe téma... :F
Egy pointerekkel készített láncot szeretnék csinálni.Úgy hogy minden eleme struktúra tipusú legyen.Meg lehet ezt itt csinálni,és ha igen akkor hogyan?
Mivel egy gráfbejárást kellene csinálnom,amihez kell 3vector,de szeretném,h egybe legyen..előre is köci :R

(#191) Gregorius válasza tomazin (#190) üzenetére


Gregorius
őstag

Egyszerű láncolt listát akarsz csinálni?
Arra már van kész komponens: LinkedList<T>. Mondjuk ez duplán láncolt, és pár tíz bájttal nagyobb az állapota, mint szükséges volna.

Esetleg jó lehet a List<T> is, ezzel csak az a baj, hogy ha a közepére/ből szúrsz be/veszel ki egy-egy elemet, akkor az egész listát lemásolja (a berakott/kivett elemmel/nélkül), és ez kellemesen lassú tud lenni.
Feladattól függően esetleg a Queue<T> és a Stack<T> is hasznos lehet.

Amúgy meg nem kell hozzá unsafe, mert referenciákkal is ugyanolyan láncolt listát lehet csinálni, mint C-ben.

class LáncoltLista<T>
{
   public LáncElem<T> Első = null;
   public void Eléfűz(T érték)
   {
      LáncElem<T> le = new LáncElem<T>(érték);
      le.Következő = this.Első;
      this.Első = le;
   }
}

class LáncElem<T>
{
   public T Érték;
   public LáncElem<T> Következő;
   public LáncElem(T érték)
   {
      this.Érték = Érték;
      this.Következő = null;
   }
}

A T helyére meg olyan típust írsz, amilyen tetszik. Például
LáncoltLista<Point> pontLista = new LáncoltLista<Point>();
pontLista.Eléfűz(new Point(12,25));
...

(#192) Gregorius válasza mitore (#189) üzenetére


Gregorius
őstag

(Pszeudo-)forrást vagy hibaüzenetet tudsz mutatni?

[Szerkesztve]

(#193) mitore válasza Gregorius (#192) üzenetére


mitore
csendes tag

Nos, tehát van akkor egy ASP oldalam, amin van egy GridView, és egy ObjectDataSource, ennek be van állítva a webszolgáltatásom forrásként, és hogy SelectMetodként a megadott függvényemet használja. A GridView-nak pedig, hogy melyik DataTable a DataSource, és hogy mi a DataMember-ja. Ekkor ha ki akaro próbálni, akkor azt írja ki:

''The data source 'ObjectDataSource1' only supports a single view named 'DefaultView'. You may also leave the view name (also called a data member) empty for the default view to be chosen.
Parameter name: viewName
''

(#194) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

Tudnátok nekem mondani valami jó forrást (netes, vagy jó akár könyv is, sőt), amiből meg lehet tanulni jól az ASP.NET-et? Lehetőleg minél magasabb szintű kéne. MSDN-ből elég macera mindent kihámozni :S

Előre is köszi!

A vér nem válik VAZZE!™

(#195) Gregorius válasza mitore (#193) üzenetére


Gregorius
őstag

Ha jól érzékelem, azt akarnád csinálni, hogy egy WebService összerak neked egy DataSet-et és azt akarod egy oldalon többrendbelileg megmutatni. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy az ObjectDataSource nem támogatja. Helyette ezt lehet írni a Page_Load-ba:

TesztDS ds = new WebService().GetMyData();
this.GridView1.DataSource = ds;
this.GridView1.DataMember = ''TesztTable1'';
this.GridView1.DataBind();
this.GridView2.DataSource = ds;
this.GridView2.DataMember = ''TesztTable2'';
this.GridView2.DataBind();

(#196) mitore válasza Gregorius (#195) üzenetére


mitore
csendes tag

Igen nekem is működik így, de ebben az esetben nem tudom lekérni az oszlopok indexét. Nem tudok kijelölni sort, és értéket, valamint le sem tudom őket kérni. Ezzel csak annyi baj van. Ha van valami ötleted, hogy lehet ezt ezzel megcsinálni akkor kérlek írd meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.