Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) amargo válasza fLeSs (#1284) üzenetére


amargo
addikt

Egy közel 80megás projekt lefordítása esetén is - amit külön build server végez -, inkább a source control-ból való kiolvasás ami lassú. Maga a projekt lefordításához nem kell 1 perc. Ezek a mai wincseszterek pillanatok alatt felolvasnak ennyi adatot. Olyan projektet találni, ahol több száz megabyte-nyi forrást kell befordítani szerintem open source részen lehet. De mint többen is írták ez inkább CPU függő.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1302) varsam


varsam
őstag

Üdv, nem nagyon vagyok jártas programozásban, ezért remélem tudtok segíteni.

MS SQL Serverhez szeretnék egy úgymond kiegészítőt feltenni, aminek a segítéségvel a Business Intelligence Development Studio-ban tudok reguláris kifejezéseket használni. De nem is ez a lényeg.
A lényeg, hogy a kieg innen tölthető le Az msi fájlt letöltve és telepítve ezeket a fájlokat kapom:

Az itt leírtak alapján, ezeket valahogy futtatni kéne, hogy megkapjam a kívánt DLL fájlt.
Az lenne a kérdésem, hogy ezt hogy tudom megcsinálni? Elég fontos lenne, nem találok más megoldást és lövésem sincs hozzá. :O

(#1303) Jester01 válasza varsam (#1302) üzenetére


Jester01
veterán

Ez kérlek szépen forráskód. Visual studio-ba betöltöd a csproj projekt fájlt és jól lefordítod ... keresd meg a menüben, nekem nincs VS. Attól lesz neked dll. :K

Jester

(#1304) varsam válasza Jester01 (#1303) üzenetére


varsam
őstag

Megvolt a gond. Amit sql server feltesz VS-t, az kevés, feltettem az új 2010es VS-t, de ezzel meg csak 8 errort és 12 warningot kapok fordításután, ahogy olvasom olyan fájlokat nem talál, amik pedig ott vannak ahol keresi :(

(#1305) Nowa


Nowa
csendes tag

Üdv! bár nem illik 100%-ban a topik címéhez a kérdésem/kérésem, de talán a témák közül mégis ide passzol a leginkább.
Írtam még régebben egy programot Visual Studio 2005-ben, mégpedig C# ill. V. Basic nyelven. Azóta sajnos a laptopom meghalt, de a programokat sikerült megmentenem. Most suliból vagy otthonról netezek, ahová nem rakhatok fel VS-t. A kérdésem az volna, hogy van-e valakinél fenn VS2005, és ha igen, a kérésem csak annyi, hogy elküldeném neki a progit és megnézné-e, hogy működik-e. Annak idején működött, de biztosra akrok menni mert köv. héten kéne bemutatni vizsgán.
előre is kösz a segítséget.

(#1306) RexpecT


RexpecT
addikt

Sziasztok!
Ha valaki esetleg ráér és van kedve lenne egy számomra nem egészen könnyű feladat.

Van 5 ló ami a versenyez, illetve ebből kell az egyikre fogadni.Ezek a lovak random lépnek 1-3 mezőt, a nyertes ló pedig az amelyik először éri el a 70. mezőt.

Erre kellene egy program :R .

(#1307) Briganti válasza RexpecT (#1306) üzenetére


Briganti
tag

Nekem van egy ehez hasonlo, csak autokkal, es nem lehet fogadni :) lehet kisse amator programozas, valami sulis projekt amit hamar osszecsaptam. Ha ugy erzed hogy ez segitene kuldj privatba egy email cimet

If debugging is a process of removing bug, then programming is a process of putting them in ...

(#1308) RexpecT válasza Briganti (#1307) üzenetére


RexpecT
addikt

Ment Pü :R .

(#1309) RexpecT


RexpecT
addikt

Ha esetleg valaki tud egy olyan oldalt, ahol egyszerűbb programok forráskódját lehet megnézni akkor megköszönném ha linkelné.

(#1310) ArchElf válasza RexpecT (#1309) üzenetére


ArchElf
addikt

Egyszerűtől haladóbbig, tematikusan:
http://www.codeproject.com/
Persze van még vagy egy tucat, de én általában ezt használom.
Ez jutott eszembe másodszorra:
http://www.c-sharpcorner.com/

Még:
http://bytes.com/
http://stackoverflow.com/
http://msmvps.com/blogs/

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1311) kovsol válasza ArchElf (#1310) üzenetére


kovsol
titán

köszi! az első linket néztem eddig még csak meg, de már most találtam segítséget rajt

May the Force be with you!

(#1312) RexpecT válasza ArchElf (#1310) üzenetére


RexpecT
addikt

:R Köszi átbogarászom :).

(#1313) CséZé


CséZé
őstag

(#1314) kovsol válasza CséZé (#1313) üzenetére


kovsol
titán

régi szép idők mikor még foglalkoztam beadandókkal :DDD nálunk assembly volt a mumus sok embernek, én akkoriban regiszterekkel álmodtam már :U

May the Force be with you!

(#1315) bpx válasza CséZé (#1313) üzenetére


bpx
őstag

nem a legszebb, de legalább rövid

// 1. feladat
int tav;
Console.Write("Tavolsag mm-ben: ");
int.TryParse(Console.ReadLine(), out tav);
Console.WriteLine("{0} m, {1} cm, {2} mm", tav/100.0, tav/10.0, tav);

// 2. feladat
string mgh = "aáeéiíoóöőuúüű";
Console.Write("Gyumolcs: ");
string gyum = Console.ReadLine();
Console.WriteLine(mgh.Contains(gyum[0].ToString().ToLower()) ? "maganhangzo" : "massalhangzo");

// 3. feladat
for (int i = 12; i < 256; i++)
Console.Write("{0}: {1}\t", i, (char)i);
Console.WriteLine();

(#1316) CséZé válasza bpx (#1315) üzenetére


CséZé
őstag

köszönöm szépen :R

(#1317) [sultan]


[sultan]
tag

Sziasztok!

Windows Formoknál a menüpontok előtti üres területet hogy lehetne kiszedni?
Erről lenne szó: kép
Google nem segített :(

(#1318) Adams007 válasza [sultan] (#1317) üzenetére


Adams007
tag

Helló!

Ezen az oldalon található a megoldás: [link]

(#1319) [sultan] válasza Adams007 (#1318) üzenetére


[sultan]
tag

Működik, köszi:R

(#1320) CséZé válasza bpx (#1315) üzenetére


CséZé
őstag

már csak azt kéne tudni h a Form-ra milyen komponenseket kellene pakolnom :B

(#1321) bpx válasza CséZé (#1320) üzenetére


bpx
őstag

amit én írtam az egy sima konzol alkalmazás
ha formot akarsz akkor nyilván textfield, label, button és társai

(#1322) CséZé válasza bpx (#1321) üzenetére


CséZé
őstag

úgy csináltuk, hogy a formon elsőnek a koponenseket létrehoztuk, majd aztán írtuk a programot.
az a helyzet h 6 óra volt ebből a tárgyból és nem igazán lehet megtanulni gyakorlatilag semmit ennyi idő alatt. a szakomhoz nem sok köze van a tárgynak így örülök, ha meg lesz valahogy.
a továbbiakban úgysem kívánok a programozással foglalkozni.

(#1323) bpx válasza CséZé (#1322) üzenetére


bpx
őstag

igen, nyilván úgy kell :)

pl. 1. feladathoz 1 textbox amibe majd a 'mm' értéket lehet írni, mellé egy gomb, alá meg 2 másik textbox-
gomb eseménykezelőjébe (dupla klikk a gombon a szerkesztéshez) pedig:

textBox2.Text = (Int32.Parse(textBox1.Text) / 1000.0).ToString();
textBox3.Text = (Int32.Parse(textBox1.Text) / 10.0).ToString();

2. feladat

megint egy textbox + gomb, ennek az eseménykezelőjébe:

string mgh = "aáeéiíoóöőuúüű";
string gyum = textBox4.Text;
MessageBox.Show(mgh.Contains(gyum[0].ToString().ToLower()) ? "maganhangzo" : "massalhangzo");

(messageboxban dobja fel a választ)

3. feladat

leraksz mondjuk egy listbox-ot, és a form Load eseményébe (duplaklikk a formon a szerkesztéshez):

for (int i = 12; i < 256; i++)
listBox1.Items.Add(i + ":\t" + (char)i);

aztán lehet ezt még kozmetikázni, pl. a texboxok mellé label, hogy mit kell beírni/mi lesz ott, gombok szövegének átírása, 1. feladatban a 2 "kimeneti" textbox szerkesztésének letiltása, stb...

(#1324) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Most került hozzám egy 2. monitor és úgy szeretnék dolgozni, hogy az egyik fájl az egyik monitoron legyen megnyitva (meg az egész VS úgy, ahogy szokott), a másikra pedig áthúznék egy másik fájlt, akár teljes képernyős nézetben, de ezt így elvileg nem lehet. Ha kétszer nyitom meg a VS-t, akkor ugye ott vannak a hozzáférési hibák, ez tehát kizárva. Nem akarom összevonni a két monitort, tehát az sem játszik, hogy az egyik tabra jobb egérgombbal kattintva vertikális nézetbe állítom őket.

Valami ötlet?

(#1325) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Úgy kell elképzelni, mint amikor egy beállításokkal kapcsolatos tabot bárhova húzhatsz, támogatva van a több monitoros megoldás, simán átmegy, ezt kóddal miért nem lehet megcsinálni?

Magyarul azt szeretném, hogy dockable legyen.

[ Szerkesztve ]

(#1326) CséZé válasza bpx (#1323) üzenetére


CséZé
őstag

köszönöm szépen, mostmár menni fog

(#1327) Jester01 válasza Jhonny06 (#1325) üzenetére


Jester01
veterán

Kémeim jelentése szerint a VS 2010 az tudja.

Jester

(#1328) Jhonny06 válasza Jester01 (#1327) üzenetére


Jhonny06
veterán

Oh, pont ki akartam próbálni a napokban, jelentek, ha megnéztem. Köszönöm a tippet. :R

(#1329) Jhonny06 válasza Jester01 (#1327) üzenetére


Jhonny06
veterán

VS 2010-ben tökéletes. :R

(#1330) #95561216


#95561216
törölt tag

Visual c#-ba lehet c++ kódot rakni? Mondjuk adott egy meglévő c++ parancssori program, amihez c#-ban írnék gui-t. Visual c++-t inkább nem használnék. Megoldható?

(#1331) Jhonny06 válasza #95561216 (#1330) üzenetére


Jhonny06
veterán

(#1332) #95561216 válasza Jhonny06 (#1331) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ez ha jól értem félig-meddig portolás, én nem erre gondoltam. A c++ kód nem változhat, kb úgy működne, mintha a c# gui meghívná a program kis részleteit mintha külön kis programok lennének, anélkül, hogy valójában azok lennének.

Ahogy leírtam máris hülyén hangzik, lehet inkább mégis csak visual c++ kellene ehhez. Csak arról meg nem hallottam túl sok jót, és időpocsékolás lenne belemélyedni c# helyett, nem?

(#1333) bpx válasza #95561216 (#1332) üzenetére


bpx
őstag

és az nem jó, hogy a C++-ból csinálsz egy library-t és C#-ból hivatkozod, és tudod az osztályokat + taggfüggvényeket használni?

[ Szerkesztve ]

(#1334) Jhonny06 válasza #95561216 (#1332) üzenetére


Jhonny06
veterán

Semmi sem időpocsékolás, alapvetően két különböző felhasználású programnyelv és nem árt, ha tudod. Egyébként biztos megoldható valahogy könnyen is, szerintem cplusplus.com-on érdeklődj, vagy msdn fórumokon, ami erre van kihegyezve, biztos tudnak segíteni.

(#1335) #95561216 válasza bpx (#1333) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ez egy jó kérdés, fogalmam sincs :) Az a baj, hogy nem informatikusnak tanulok, hanem fizikusnak, és nálunk csak minimális programozás volt, szóval ami az alapszint felett van, azt könyvekből próbálom összeszedni.

A c++ kód fizikai jelenségeket modellezne, fontos a gyors (optimalizált) futás, és elsődlegesen linuxon menjen. A gui mutiba készülne, ha prezentálni kellene a művet. Nem tudom mennyivel lassabb egy c# kód, de gyanítom feláldoztak némi sebességet a gyors fejlesztés oltárán. Szóval ha ehhez jó lenne a c++ library, akkor szívesen veszek mellé könyvajánlót is :DD Amúgy azért c#-ra gondoltam, mert ez jobb befektetésnek tűnik a jövőbe, a managed c++-ra sok rosszat hallottam, valamint ehhez van könyvem :)

(#1336) Jhonny06 válasza #95561216 (#1335) üzenetére


Jhonny06
veterán

Esetleg az eddig megírt C++ kódot C#-ba átírni? :) Kis program esetén nem egy nagy kaland.

(#1337) Gregorius válasza #95561216 (#1335) üzenetére


Gregorius
őstag

Nem tudom mennyivel lassabb egy c# kód, de gyanítom feláldoztak némi sebességet a gyors fejlesztés oltárán
Ez teljesen esetfüggő. Adott szituációban gyorsabb, adott szituációban lassabb. Ronggyá optimalizált intenzív számítási feladatnál valószínűleg lassabb.

Amúgy azért c#-ra gondoltam, mert ez jobb befektetésnek tűnik a jövőbe, a managed c++-ra sok rosszat hallottam, valamint ehhez van könyvem
A managed C++-t részben pont arra találták ki, hogy ha az ember hibrid rendszert akar fejleszteni (sok a legacy c++ kód), akkor könnyebb dolga legyen. Tök új szűz projektnek érdemesebb C#-ban nekikezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#1338) #95561216 válasza Jhonny06 (#1336) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nincs még megírt kód :) Egyelőre a hogyan és mivel fázisban vagyok. A c++ viszont tuti biztos pont. Azt hiszem akkor a c#-ot nem keverem bele, majd belekóstolok külön. Némileg off, de c++ gui-hoz mit ajánlanátok? Visual c++, vagy mondjuk qt? Előbbihez jó könyv?

(#1339) amargo válasza #95561216 (#1338) üzenetére


amargo
addikt

De miért nem jó, hogy csinált egy könyvtárat a c++ kódnak, amit meghívsz?
Qt is rengeteg mindent támogat gui terén, ha több platformon szeretnéd futtatni, akkor érdemesebb is ezt választanod. Könyveket pedig itt találsz.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1340) Jester01 válasza amargo (#1339) üzenetére


Jester01
veterán

Viszont gtk megy c#-ban, monoval :K Persze lehet, hogy a Qt is, de azt nem tudom.

Jester

(#1341) SPQR


SPQR
tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség! C#-ban készítettem egy kis programot.
Hogy tudom azt megoldani hogy ha üresen hagyom a TextBox-okat és rákattintok a gombra aminek hatására kiszámol valamit akkor ne lépjen ki hibával ha nem mondjuk írja ki, hogy töltsd ki a táblázatot.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#1342) Cyno válasza SPQR (#1341) üzenetére


Cyno
tag

Gyártasz hozzá kivételt vagy feltételt és ebbe egy messagebox.

(#1343) #95561216 válasza amargo (#1339) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ennek a könyvtár dolognak utána kell néznem, de lehet ez lesz belőle :)

(#1344) SPQR válasza Cyno (#1342) üzenetére


SPQR
tag

Köszi. Igen ezt tudom én is de nekem a parancsra lenne szükségem.
Feltétel: if ...

(#1345) SPQR


SPQR
tag

Azt hiszem megvilágosodtam! :D

(#1346) Cyno válasza SPQR (#1345) üzenetére


Cyno
tag

Jah. :) Eddig főleg konzol "alkalmazásokat" írogattam, erre nem is gondoltam.

If(!String.IsNullOrEmpty(textbox.text))
{

}

(#1347) SPQR válasza Cyno (#1346) üzenetére


SPQR
tag

Köszi :K

(#1348) peacetoy


peacetoy
csendes tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség WPF-en belül is DOM-hoz.

A problémám az ( az egyik ) pl. hogy egy webBrowser control által betöltött oldal szélességét és magasságát szeretném egy változóba eltárolni.

Amire eddig jutottam:

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Windows;
using System.Windows.Controls;
using System.Windows.Data;
using System.Windows.Documents;
using System.Windows.Input;
using System.Windows.Media;
using System.Windows.Media.Imaging;
using System.Windows.Navigation;
using System.Windows.Shapes;
using mshtml;

namespace WpfApplication4
{
public partial class MainWindow : Window
{
public HTMLDocument dom = new HTMLDocument();

public MainWindow()
{
InitializeComponent();

webBrowser1.Source = new Uri("http://www.valamilyen_oldal.hu/");
}

private void webBrowser1_Loaded(object sender, RoutedEventArgs e)
{
dom = (HTMLDocument)webBrowser1.Document;
MessageBox.Show(dom.documentElement.offsetWidth.ToString());
}
}
}

Erre a kódra NullReferenceException hibával elszáll... Ha segítenétek megköszönném...

[ Szerkesztve ]

(#1349) x007 válasza peacetoy (#1348) üzenetére


x007
tag

Használd a Navigated event-et.

(#1350) peacetoy válasza x007 (#1349) üzenetére


peacetoy
csendes tag

És akkor mi lenne a teetndő, ha a dom.documentElement propety-khez akarok hozzáférni? Mert onnan is ki kellene szednem a betöltött weboldal méreteit ?
De köszi, az előző hozzászólás segített :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.