Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) szöSsZI


szöSsZI
tag

Sziasztok!
Még csak pár napja ismerkedem az ASP.NET-el.. Nem tudom mit csinálhattam, aminek az lett a végeredménye, hogy Internet Explorerben nem tudom elérni a localhostot, internet megy.. Firefoxban viszont működik..
M.Visual Studio 8, Framework 2.0.

Hogyan tudnám helyre hozni a localhost működését?

(#952) amargo válasza SimS (#950) üzenetére


amargo
addikt

Szia,

Én csak azt nem értem, hogy leírtad az eljárást. Bár VSTO-t eddig nem igen használtam. De ha RTF-es szöveged van, akkor ezek mindegyikét megtudod csinálni.

Itt egy példa.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#953) SimS válasza amargo (#952) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Hű, ez a kód roppant hasznos. Probléma annyi volt, hogy nem csak RTF-el szerettem volna dolgozni, hanem pl doc-al is. Viszont nem jelentett gondot a formátumkorlát, mint az utóbb kiderült és így el is készültem vele, vagyis amennyire kellett.

köszi :R

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#954) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv!

Van valakinek ötlete arra, hogy egy Dynamic Data Entities Web Application-t hogy lehet (lehet-e) működésre bírni sql server compact adatbázissal? Sima sql serverről gyönyörűen megy, compacttal "SQL Server Compact is not intended for ASP.NET development" hibaüzenetet kapok.

Az "AppDomain.CurrentDomain.SetData( "SQLServerCompactEditionUnderWebHosting", true);"-n már túl vagyok, úgy se megy...

[ Szerkesztve ]

(#955) snow.man


snow.man
csendes tag

Nincs valakinek véletlen egy c# nyelven írt windows form-os programja, ami adatbázist is használ (abból megjelenít adatokat, bekér adatokat, stb.)? Ha lenne és meg is osztaná velem, hogy átfuthassam a kódot, akkor az a profilomban lévő mail címre elküldheti. Köszi.

(#956) Khelben válasza snow.man (#955) üzenetére


Khelben
nagyúr

milyen adatbázishoz kell?

(#957) snow.man válasza Khelben (#956) üzenetére


snow.man
csendes tag

MS SQL Server 2005-ön létrehozott adatbázishoz.
De akármilyen van, jöhet, csak a kód miatt kellene...

(#958) DelArco válasza snow.man (#957) üzenetére


DelArco
aktív tag

Csak c#-os jó? visual basic.net-es kódot tudok küldeni esetleg és végülis sok különbség nincs ugyanúgy kell mindegyikben ha jól emlékszem.

Youth hides the key to salvation

(#959) emvy válasza Miracle (#99) üzenetére


emvy
nagyúr

Mod: regi hsz-re valaszoltam

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#960) snow.man válasza DelArco (#958) üzenetére


snow.man
csendes tag

Közben szereztem egy csomó doksit hozzá, de azért köszi...

(#961) imbahayabusa


imbahayabusa
csendes tag

hello

egy kis segítséget kérnék, kezdő programozó vagyok, egy egyszerű kő papír olló játékot próbálok összehozni :D

A lényeg, hogy van két form, az elsőről egy gomb átvisz a másodikra, ahol ki lehet választani hogy mit mutatunk, az ellenfélé randomolva van. Eddig meg is van, de nem tudom hogy kell visszaadni a form 1-nek, hogy nyertem, döntetlen lett vagy vesztettem-e. :B
tudnátok segíteni?

(#962) Realradical


Realradical
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy csomó MS SQL Serveren tanyázó replikáció alatt álló táblám. Ezek a táblák adatbeöntést kapnak egy AS400-as szerverről minden nap.
Ennek az eddig meglévő eljárását szeretném leváltani egy általam írt alkalmazással.

A megoldása leírva egyszerű, az AS400-ason lévő táblát beleteszem egy datasetbe, majd a megfelelő SQL-es táblát is beleteszem egy másik datasetbe.

Csűröm csavarom egy kicsit, majd lesz nekem egy mychanges nevű táblám amiben az update/insert/deletere jelölt rekordok vannak.

Ezzel a kóddal pedig visszatenném a szükséges értékeket az MSSQL-es táblába.
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(selectString, mySqlConnection);

SqlCommandBuilder dummy = new SqlCommandBuilder(da);
da.Update(mychanges);

A problémám, hogy az ő és ű betűből o és u lesz. A commandbuilderig eljutnak helyesen az értékek, a mychanges táblában helyesen szerepelnek. (vagyis kalapos ő-ként, de ez valami AS400/DB2 CCSID beállítás hiba lesz, ha jól gondolom egyenlőre nem lényeges)

A kérdés , hogy hogy tudnám rábírni a commandbuildert, hogy ne egye meg az ékezeteimet?
Az MSSQL adatbázis alatta természetesen Hungarian_CI_AS.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#963) Realradical válasza Realradical (#962) üzenetére


Realradical
őstag

Súlyosat tévedtem, a kalapos ő a gond, nem tartalmazza a Hungarian_CI_AS. Feltételezem, hogy ,ha megoldom ezt akkor jó is lesz...

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#964) ArchElf válasza imbahayabusa (#961) üzenetére


ArchElf
addikt

Pontosan mit is szeretnél, mire kell a két form?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#965) Rodrighez válasza ArchElf (#964) üzenetére


Rodrighez
csendes tag

Üdv!

Bocs, hogy témát váltok, de van egy kis gondom a V C#-pal.

C# programom fölött szeretnék saját kurzort megjeleníteni. Addig eljutottam, hogy megjelenik a kurzor amit csináltam, de minden színt feketének jelenít meg (fehéret még nem próbáltam). Az átlátszóság működik.

Másik lehetőség, hogy nem .cur fájlt, hanem .bmp-t teszek bele. Ekkor működnek a színek, de ugye abban meg átlátszó nincs.

Mi lehet a gond és hogyan küszöbölhetném ki?

(#966) ArchElf válasza Rodrighez (#965) üzenetére


ArchElf
addikt

Mivel csináltad a kurzort? Hogy jeleníed meg? Milyen színmód van beállítva a monitorodon?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#967) Rodrighez válasza ArchElf (#966) üzenetére


Rodrighez
csendes tag

A .bmp-t azt Paint-tel a .cur fájlt azt vagy 5 különböző programmal, de vagy "Sérült fájl" hibát írt, vagy, mint írtam fekete színű volt minden szín.

Így jelenítem meg a .cur-t:
{
Cursor sajat = new Cursor(@"C:\...\kurzorom.cur");
this.Cursor = sajat;
}

A .bmp-t nem írom le, mert bár az sikerült, de abban nem lehet átlátszó színt csinálni, négyszög alakú kurzor meg nem kell.

A monitorom 32 bites :D Vagy mi érdekel?

[ Szerkesztve ]

(#968) ArchElf válasza Rodrighez (#967) üzenetére


ArchElf
addikt

Gyors válasz az MSDN-ről:
Note
The Cursor class does not support animated cursors (.ani files) or cursors with colors other than black and white.
Ez azt hiszem megválaszolja a felmerült kérdést (sajnálatos módon nem pozitívan), de találtam neked egy ilyet:
http://www.codeproject.com/KB/cs/ExtCursors.aspx

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#969) ArchElf válasza Rodrighez (#967) üzenetére


ArchElf
addikt

És itt egy hack:

public static void ChangeCursor(string path, Form Form)
{
Cursor cursor = new Cursor(LoadCursorFromFile(path));
Form.Cursor = cursor;
}


[DllImport("user32.dll", EntryPoint="LoadCursorFromFileW", CharSet=CharSet.Unicode)]
private static extern IntPtr LoadCursorFromFile(string str);

Itt viszont vigyázni kell, hogy a LoadCursorFromFile egy handle-t hoz létre, amit ezzel a módszerrel nem tudsz felszabadítani. Amenyiben csak egy ikon kell egyszerre, belerakhatod a LoadCursorFromFile() hívás eredményét egy statikus változóba (de több esetén is berakhatod mondjuk egy HashTable-be) és amikor kilépsz, vagy kurzort váltasz, akkor fel kell szabadítani a handle-t egy CloseHandle hívással:

[DllImport("kernel32.dll", SetLastError=true)]
private static extern bool CloseHandle(IntPtr hObject);
[DllImport("user32.dll", EntryPoint="LoadCursorFromFileW", CharSet=CharSet.Unicode)]
private static extern IntPtr LoadCursorFromFile(string str);
private static IntPtr iconHandle;

public static void ChangeCursor(string path, Form Form)
{
if (iconHandle != null) CloseHandle(iconHandle);
iconHandle = LoadCursorFromFile(path)
Cursor cursor = new Cursor(iconHandle);
Form.Cursor = cursor;
}

Persze ebből is hiányzik még a hibakezelés, mega form lezárásakor a handle felszabadítása.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#970) Kosztinho


Kosztinho
tag

Sziasztok!

Egy kicsit elakadtam, szeretnék segítséget kérni,hátha valaki tud valami megoldást :)

A gondom a következő:van egy DataGridview-m,amit manuálisan töltök fel.Egy gomb lenyomására szeretnék hozzáadni egy-egy új sort és oszlopot.Az oszloppal még nincs is gond,de a sort az utolsó előtti sorba szúrja be,ami nekem nem jó...Hogy lehetne elérni,hogy a végére tegye? Próbáltam Rows->Add()-al, és úgy is hogy a RowCount-ot növeltem,mind a kettőnél oda teszi...

(#971) Jester01 válasza Kosztinho (#970) üzenetére


Jester01
veterán

(#972) Kosztinho válasza Jester01 (#971) üzenetére


Kosztinho
tag

Köszi,ezzel sikerült megoldani.

De hogy ezt miért nem találtam meg magamtól... :W

(#973) dany27


dany27
őstag

hali

Suliban ez évtől tanulunk Visual Basic-et s hozzá a VS 2k5 progit használjuk fejlesztő környezetként.
Egy olyan hülye kérdésem lenne hogy akkor ittmost mi milyen nyelven is programozunk?
Mert neten is csak azt találtam róla hogy több nyelvet is tud.
.net c# stb....

Előre is köszi a válaszokat!

Jah meg még egy olyan kérdés hogy mennyire népszerű ez a dolog??

(#974) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

Adott két form-om, LoginScreen és MainScreen. Amikor LoginScreen "átenged" a MainScreen-re hogyan tudom azt megcsinálni, hogy az bezáródjon és csak a megnyitott MainScreen maradjon nyitva? ( MS.ShowDialog()-al nyitom a MainScreen-t.)

Előre is köszönöm

Üdv:
sutszi

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#975) ArchElf válasza dany27 (#973) üzenetére


ArchElf
addikt

Gondolom, ha Visual Basic-et tanultok, akkor VB.NET-ben programoztok a Visual Studio 2005-ben.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#976) ArchElf válasza sutszi (#974) üzenetére


ArchElf
addikt

Válasz: ne ShowDialoggal nyisd meg...
A Dialog (szépmagyarul dialógusablak) arra szolgál, hogy az azt megnyitó ablakról információt szolgáltass, vagy információt kérj be. Leggyakoribbak az About; általános üzenetablak, pl hibaüzenetek; Input ablakok.
Ami neked kell az a sima Show, és elötte/utána LoginScreen.Visible = false; al eltünteted a login ablakot. Ha fel is akarod szabadítani az általa foglalt erőforrásokat, akkor a Program.cs-ben is trükköznöd kell, hogy ne a LoginScreen ablak legyen az Application objektum alapja.
Amúgy meg sokkal ésszerűbb lenne, ha megjelenne a Main ablakod, abból pedig megnyitnád a Login-t dialógusablakként (ez pl. tipikus dialógusablak feladat).

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#977) sutszi válasza ArchElf (#976) üzenetére


sutszi
veterán

Üdv!
Ez tetszik. Erőlködtem a Show()-al rendesen, mert sejtettem, hogy azzal lesz jó. Csak makacsul erőltettem hozzá a Close()-t. Az ugye meg fabatka...zár mindent.

Valami nincs rendben nálam. A LoginScreen Form-nak nincs Visible tulajdonsága. Vagy valamit nagyon félreértettem?!

Azért oldottam meg így, mert a LoginScreen indulásakor ellenőrzi, hogy a szükséges fájlok megvannak e. Ha nincsenek akkor már be sem tölti a ComboBox-ba a névlistát. (Név szerinti azonosítás szükséges, de nincs jelszókérés mert arra viszont már nincs szükség.)
Szóval ha minden oké és "Belép" akkor egyrészt megnyílik a MainScreen másrészt egy delegate-el "átdobom" neki, hogy ki lépett be mert az indulással együtt személyhez kötött info-t kell számolnia fájlból a MainScreen-nek.

Ettől függetlenül átgondolom az általad javasolt működést.

Üdv:
sutszi

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#978) ArchElf válasza sutszi (#977) üzenetére


ArchElf
addikt

Szerintem egyszerűbb, ha csak két intenal property-ben tárolod a felhasználónevet, jelszót, amit bevisz a felhasználó.
Amúgy mondjuk én így csinálnám (session objektummal):
- Main megnyitása, OnLoad-ben legyártja a LoginScreen-t és megjeleníteni ShowDialog-gal
- Login ablak bekéri a szükséges adatokat, felépíti a session-t (objektumba)
- Az objektumot átadja delegate-ben, vagy berakja egy internal property-be, amit az ablak eltüntetése után a MainScreen tud olvasni, esetleg gyártasz egy intenal property-t a MainScreen-nek amibe belerakja a session objektumot, majd a loginablak eltünteti saját magát (az ablak látja a saját visible property-jét)
- MainScreen megszünteti a LoginScreen objektumot (Dispose)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#979) sutszi válasza ArchElf (#978) üzenetére


sutszi
veterán

Hát eddig tudtam követni a fonalat... :B :B :B :B
Sajnos ennyire még nem vagyok benne a témában...Ezért próbálok ilyen egyszerű és logikátlan megoldásokat használni.
Mindenesetre köszönöm a segítséget, utánanézek a témának.

üdv
sutszi

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#980) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Most ismerkedem először az Osztály Orientált nyelvvel, a C#-al. (alap C tudással). Egy ingyenes e-book segítségével és nehezen értek meg egy-két részt - vagy számomra nem átlátható -, ehhez kérnék magyarázatot.
Példa kód:

using System;

class Dog
{
private string name;
private int age;

public Dog(string n, int a)
{
this.name=n;
this.age=a;
}
}

class Program
{
static public void Main()
{
Dog d=new Dog("Rex", 2);
}
}

1. kérdés, itt hol van a konstruktor és mit csinál itt? Annyit tudok róla, hogy egy speiciális metódus ami példányosítás során jön létre... De jó lett volna egy magyarázat a kódban, hogy mit hol hogyan működik.
2. kérdés: public Dog(string n, int a) lenne az objektum?
3. kérdés a this. metódus itt mit csinál? Annyi magyarázat volt, hogy egy konstruktorból hívhatunk egy másikat...
Nagy segítség lenne, ha ezt valaki ezen a példán eltudná nekem magyarázni. :R

(#981) Lortech válasza Lakers (#980) üzenetére


Lortech
addikt

1. kérdés, itt hol van a konstruktor és mit csinál itt? Annyit tudok róla, hogy egy speiciális metódus ami példányosítás során jön létre... De jó lett volna egy magyarázat a kódban, hogy mit hol hogyan működik.

Így van, a konstruktor egy speciális metódus ami az objektum példányosításakor az obj. kezdőállapotát hivatott beállítani.
Ha nem adsz meg konstruktort, akkor implicit módon egy paramétert nélküli konstruktor jön létre.
A példában a konstruktor beállítja a két példány szintű változót a paraméterben kapott értékre.
Tehát a
Dog d=new Dog("Rex", 2);
sor után hivatkozhatsz d.name és d.age -re.

2. kérdés: public Dog(string n, int a) lenne az objektum?
Nem, ez konkrétan a konstruktor. Az objektum az osztályod egy példánya.
kieg: vegyük észre, hogy nincs visszatérési típusa, ez is a konstruktor ismérve.

3. kérdés a this. metódus itt mit csinál? Annyi magyarázat volt, hogy egy konstruktorból hívhatunk egy másikat...
A this kulcsszó (a Dog nevű osztály definíciójában vagyunk)
itt az objektumpéldány referenciájára mutat. Gyak. a példányt magát jelenti. Ezzel például más metódusnak adhatjuk át az aktuális példánynak vagy szokás azonos névvel ellátni a bemenő paraméterek nevét az osztály megfelelő mezőinek neveivel.
pl.

using System;

class Dog
{
private string name;
private int age;

public Dog(string name, int age)
{
this.name=name;
this.age=age;

}
}

class Program
{
static public void Main()
{
Dog d=new Dog("Rex", 2);
}
}

A példában name és age a bemenő paraméter, a this kulcsszóval azt mondod meg, hogy a this-en keresztül hivatkozott mezők az objektumpéldány példány szintű változói, nem pedig a bemenő paraméterek.

this()-szel hívhatsz másik konstruktort is egy konstruktorból, pl:

...
private String sex;
public Dog(string name, int age)
{
this(name,age,"ismeretlen");
}
}

public Dog(string name, int age, String sex)
{
this.name=name;
this.age=age;
this.sex = sex;
}
}

...

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#982) Lakers válasza Lortech (#981) üzenetére


Lakers
tag

Köszönöm.

Most már értem, mi ez a konstruktor.

class Animal
{
public Animal() { }
}

itt a public Animal az micsoda? (ez is konstruktor lenne?) ha nem konstruktor akkor miért így kell létrehozni?

(#983) Lortech válasza Lakers (#982) üzenetére


Lortech
addikt

Ez itt kérem szépen szintén egy konstruktor, paraméternélküli..
Ennek önmagában sok értelme nincs, mert ha nincs más konstruktorod megadva, akkor ez automatikusan elérhető (feltéve h. lehet példányosítani az osztályból stb.).
Viszont ha már írsz akár egy konstruktort is, aminek van paramétere, akkor ezt az alap paraméter nélküli konstruktort ( Animal() ) már csak úgy tudod meghívni, hogyha explicite definiálod.

Thank you to god for making me an atheist

(#984) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!
Lenne egy problémám VS 2008-ra rátelepítettem a VS 2010 BETA-t és most nem tudom eltávolítani. A telepítő megfagy ngen.exe meg 50%-on tekeri a procit, 1Gb-vel van benn a memóriában. Külföldi fórumokat olvasgattam de nem jutottam vele előrébb. Tudna valaki segíteni?
üdv, lakisoft

(#985) acélkemény


acélkemény
tag

Hogy lehet MP3-at beletárolni egy cellába? Én egy varbinary(MAX)-ra gondoltam mint tárolónak. Kezdo vagyok, elore kozlom :B Szóval, bele akarok egy mp3-at tolteni egy cellába, ezt hogy érdemes megcsinálni?

Masik kerdesem, probaltam vagolapra tenni egy MP3-at hex formában, de nem nagyon engedi paste-lni az Management Studio :B Azért ezt meg lehet oldani? És hogyan?

Ja, amúgy most nem igazán érdekelnek SDK megoldáok, mivel leginkább gyakorlásra tervezem. Csak ez most nekem így jó.

(#986) acélkemény válasza acélkemény (#985) üzenetére


acélkemény
tag

Ja, mielott mondanátok, tudom, hogy lehetne úgyis, hogy csak az mp3 linkjét tárolom le, csak ez azért nem jó, mert desktop alkalmazást írok és nem webes feluletre lesz az SQL DB.

(#987) ArchElf válasza acélkemény (#986) üzenetére


ArchElf
addikt

Én egyrészt nem tolnék be több megás binárisokat egy adatbázisba, másrészt főleg nem a VS felületén tenném. Egyszerűen írj rá egy kis konzolos programot, ami megteszi ezt neked.
Nagyjából ennyit kell csinálnod:
- File megnyitása (mondjuk argumentum alapján)
- file beleolvásása egy előre lefoglalt méretű byte[] tömbbe (fájlméret alapján).
- adatbázis megnyitása
- egy paraméterezett SQL-el a byte[] tömb feltöltése az adatbázisba
- fájl és adatbázis kapcsolat zárása.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#988) acélkemény válasza ArchElf (#987) üzenetére


acélkemény
tag

Éppen konzolos programmal próbálkozom, csak gondoltam, elobb tesztelem az alapokat és megcsinálom Management Studio alól (az nem VS hanem az SQL Server alapcsomagban van benne). A kérdésem nem az volt, hogy hogyan olvasom be a fájlt, bár ez késobb még jól johet. A kérdésem az, hogy "mibe" toltsem. Magyarul a DataType-t nem tudom, minek érdemes választani ilyen esetben.

- egy paraméterezett SQL-el a byte[] tömb feltöltése az adatbázisba

ezt kifejtenéd? van otletem, hogy mire gondolsz, de nem vagyok benne biztos, hogy arra gondolok, amire te szeretnéd!

[ Szerkesztve ]

(#989) ArchElf válasza acélkemény (#988) üzenetére


ArchElf
addikt

Remélem az angol nem probléma:
link
Úgy látom a paraméterezett megoldás helyett a bulk load még egyszerűbb. Pl így:

INSERT Production.Mp3 (
Mp3Data,
Mp3path
SELECT Mp3Data.*, N'c:\tricycle.mp3'
FROM OPENROWSET
(BULK 'c:\tricycle.mp3', SINGLE_BLOB) Mp3Data

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#990) acélkemény válasza ArchElf (#989) üzenetére


acélkemény
tag

Ez a bulk data egész jó otlet, csak megint az a gondom, hogy kulso fajlokban tarolodik az adat. Nekem pont az kellene, hogy egy szem "gigamgeabrutálnagy!" fájlban el tudjam tárolni az egész cumót, ez a bulk load meg megint adatbázison kivulre tapogat.

(#991) ArchElf válasza acélkemény (#990) üzenetére


ArchElf
addikt

A bulk load az adatbázisba való betöltésre kell, utána az adat ott csücsül egy varbinary mezőben. Egy (vagy több, ha az adatbázist szétparticionálod) baromi nagy sql adatbázis fájlban.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#992) acélkemény válasza ArchElf (#991) üzenetére


acélkemény
tag

Ah, akkor valamit félreolvastam... azt hittem, ez a kulso fájlokban arol valamit, és berántja adatmezo szimulációra szukseg esetén! Kosz. Na mindegy, a választ kozben megkaptam! varbinary :D

(#993) acélkemény


acélkemény
tag

Kolcson tudná adni valaki ezt a konyvet PDF-ben?:

http://adamnathan.net/wpf/

(#994) acélkemény válasza acélkemény (#993) üzenetére


acélkemény
tag

OK, nem téma, megvan, "megtaláltam a konyvespolcon!" :)

[ Szerkesztve ]

(#995) skybot


skybot
csendes tag

Üdv! Ebben a tanévben érettségiznék emelt szinten infoból. Átrágtam magam egy C#-os könyvön, de volnának még kérdéseim. Az a feladat, hogy egy txt fájlból olvassak ki adatokat.
Az adatok szóközzel vannak elválasztva, minden sorban az adatok egy blokkhoz tartoznak.
Tehát első szám egy napot második egy sorszám harmadik pedig az előadás hosszát adja meg. Később ezekkel kell dolgozni. Kérdésem az lenne, hogy miként tároljam őket és miként tegyem az adatokat be egy tárolóba. Én egy tömbre gondoltam. De hogy rakjam a adatokat bele? Tanár sajnos nincs aki tudna segíteni...

(#996) Jester01 válasza skybot (#995) üzenetére


Jester01
veterán

Például csinálsz egy struktúrát vagy egy osztályt nekik.
Aztán soronként olvasol a StreamReader.ReadLine segítségével, a sort széttöröd "szavakra" a String.Split használatával és a kapott string tömbből a megfelelő Parse metódussal konvertálva beledugod a cél mezőbe.

Jester

(#997) skybot


skybot
csendes tag

Kösz. De leírnád kérlek hogy működik a Split függvény?
Csináltam egy osztálysablont. Készítettem neki 3 tulajdonságot. Tehát ha sikerül kiolvasni teszem azt a Napot. Létrehozom egy példányát az osztálynak és beleteszem az egyik tulajdonságba. Am annyi osztályt kell létrehozni ahány elem van a txt-fájba (sor)?

(#998) Jester01 válasza skybot (#997) üzenetére


Jester01
veterán

A split a bemeneti string darabjait adja vissza egy tömbben.
És igen, annyi példányt kell csinálnod ahány sor van. Ezeket ArrayList-ben vagy tömbben tárolhatod.

Jester

(#999) skybot válasza Jester01 (#998) üzenetére


skybot
csendes tag

Akkor pl.: forrás.Split(amit teszek, tömb eleme amibe teszem) jó formátum neki? Ja és hogy mondom meg neki, hogy első szóközig menjen aztán tovább? Mert elsőig el tudok menni, de hogy onnan folytassa a keresést már nemt udom. Bocsi a sok bugyuta kérdésért.

(#1000) Jester01 válasza skybot (#999) üzenetére


Jester01
veterán

Gondolom csak van valami .NET referenciád, nézd meg benne a String.Split működését. Ha meg niincs, akkor ott az msdn. Mi itt szívesen segítünk, de mindenki jobban jár ha az ilyen lexikális kérdéseknek inkább magad nézel utána.

De hogy ne érhesse szó a ház elejét: string[] Words = Line.Split(null); szépen beteszi neked a Words tömbbe az összes szót a Line stringből.

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.