Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) return.value válasza razor81 (#48) üzenetére


return.value
tag

WinForm vagy ASP.NET?
Mert nem mindegy :)

Ha egy stringben van a neve egy gombnak, akkor attól, hogy castolod, még nem lesz a stringből nyomógomb objektum. Ez kb olyan, minhta azt mondanád, hogy van egy kutyád és arra akarod rávenni, hogy macska legyen ;) Nem fog menni.

Viszont név alapján már rá lehet találni a keresett objektumra WinForm és ASP.NET esetén is. Mindkét esetben van egy ''Controls'' nevű collection, amin végig kell enumerálni, és nézni az objektumok neveit. :Y

Sok sikert!




[Szerkesztve]

(#52) OddMan


OddMan
őstag

Azt hogyan lehet megcsinálni VS2003 .NET-ben, hogy egy TextBox-ba csak számokat lehessen beírni. Csak azért, hogy ne keljen külön vacakolni a kivételkezeléssel. :U
Köszke!


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#53) stevve válasza OddMan (#52) üzenetére


stevve
nagyúr

A kódban kikötöd, hogy csak számok lehetnek. Ha más karaktert üt le, egyszerűen törlöd vagy ilyesmi.

(#54) return.value válasza OddMan (#52) üzenetére


return.value
tag

2 féle képpen lehet:

1. Megírod
2. Letöltöd

Az első felesleges, ha működik a másik. :)

Hogyaszondja például: http://www.codeproject.com/cs/miscctrl/maskedcsedit.asp

:Y

(#55) corm


corm
senior tag

Hi! van egy olyan gondom amire egy ideje nemtok rájönni h miért van így. A probléma az hogy szeretnék egy transparent hátterű képet mozgatni egy formon úgy hogy tényleg transparent is legyn. Namost szépen meglehet mondani ugye a PictureBoxnak h legyen transparent és midaddíg amíg a form felett van közvetlenül szépen működik is. Csakhogy amint a form és a pictbox közé kerül egy harmadik ojjektum(pl. egy gomb) és annak a színe nem egyezik a forméval, akkor nemfog felette lyukadni a kép, hanem hátérszínként a form színe jelenik meg. Ez végülis nem bug mert a kép a formon átlátszó, de elég idegesítő hogy nem lehet normálisan használni. Az lenne a lényeg hogy a formr rakok egy nagy képet, ami az egész formot kitölti, és a kis képet ezen mozgatva az legyen transparent. No erre kéne megoldás :)

Y N W A

(#56) stevve válasza return.value (#54) üzenetére


stevve
nagyúr

ez jó és működik!
Pedig már gondolkodtam, hogyan is csinálnám meg... nem így írtam volna, hanem valószínűleg bonyolultabban.

Kösz a linket!:C

(#57) return.value válasza stevve (#56) üzenetére


return.value
tag

Csak hogy ne kelljen feleslegesen törni a kobakodat:
Bővebben: link

Lásd Example rész alul. :C

(#58) return.value válasza corm (#55) üzenetére


return.value
tag

Nem lehet, hogy a z-orderrel van probléma?
Tehát az objektumok egymás feletti elhelyezési sorrendje nem jó?
Sajnos én nem teljesen értem a problémád...

[Szerkesztve]

(#59) corm válasza return.value (#58) üzenetére


corm
senior tag

Ezt már többen is mondták, hogy elsőre így nem érthető... :) A legegyszerűbb ha megcsinálod: alap form, felraksz egy képet, beállítasz neki egy átlátszó hátterű gif-et és megmondod neki backcolornál h legyen transparent. Ezután felraksz egy gombot vagy akármit és backcolorba beállítasz neki vmi. színt. Majd szépen a kép objektumot a gomb fölé viszed. Amikor pedig elindítod látni fogod h a színes gomb felett a transparent képnek szürke a háttere...

Y N W A

(#60) corm válasza corm (#55) üzenetére


corm
senior tag

úpp

Y N W A

(#61) BlackWoOd


BlackWoOd
aktív tag

Egy kis olvasnivaló angolul tudóknak .NET ügyben. Csak érdekességképpen.
Bővebben: link

Meg egy UP corm-nak. :)

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#62) return.value válasza corm (#59) üzenetére


return.value
tag

Úgy gondolom, hogy amit leírtál, az teljesen normális működés.
Ha jól sejtem, te azt akarod, hogy az egész alkalmazás formod legyen átlátszó?

Erre Win2k óta van lehetőség, természetesen XP alatt is működik.
Google: Bővebben: link

CodeProject: Bővebben: link

Remélem ez segít, :F ha pedig nem, akkor le kellene írnod, hogy mi a végcél, amit meg akarsz valósítani, nem magát a jelenséget, és akkor tudok tovább segíteni.

(#63) corm válasza return.value (#62) üzenetére


corm
senior tag

Csak most vettem észre h ez a hsz nekem szól :)
Átnézem amit írtál, addigis az a problem, h strat. játékot kell csinlnunk és annak ugye kell egy háttér a dizájn miatt, ezen a hátteren pedig pl. a váropsok szintén képek lennének. Csak ugye a város képét nem pont téglalapalakban képzelem el. Viszont ha beállítok neki lyukadást akkor ha a form pl. szürke akkor szépen a város képének háttere is szürke lesz, ez pedig a térképen nem mutatna túl jól. Ám a címszavakból amiket mutattál arra következtetek h megvan a megoldás. :)

Y N W A

(#64) Miracle válasza corm (#63) üzenetére


Miracle
senior tag

Progtech2?

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#65) corm válasza Miracle (#64) üzenetére


corm
senior tag

Mimás? :)

Y N W A

(#66) Miracle válasza corm (#65) üzenetére


Miracle
senior tag

c#ban vagy managed c++ban nyomjatok?

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#67) corm válasza Miracle (#66) üzenetére


corm
senior tag

b válasz a helyes

Y N W A

(#68) Miracle válasza corm (#67) üzenetére


Miracle
senior tag

mi QTzunk :P
a .NETrol azert beszeltem le a csapatomat, mert senki nem akart elmelyedni a managedC++ban es a .NET managed C++ -wrapperosztalyaiban, ugy meg szar programozni, hogy a fordito warningjaibol talalgatunk, hol csinalhattunk memory-leaket :) nomeg QT rlz :P:P

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#69) corm válasza Miracle (#68) üzenetére


corm
senior tag

Ezt már hallottam ircen :) Csak én egyelőre a fáradtságot sem vettem h qt-t tegyek fel... :)

Y N W A

(#70) return.value válasza Miracle (#68) üzenetére


return.value
tag

ugy meg szar programozni, hogy a fordito warningjaibol talalgatunk, hol csinalhattunk memory-leaket

Ezért azt megnézném Mester, hogy hogy csinálod.... :Y Mármint .NET-ben leak-et.....

(#71) Miracle válasza return.value (#70) üzenetére


Miracle
senior tag

hmm managedC++ nem CILre fordit, hanem egy eleg erdekes megoldassal CILre es nativ X86ra is egyszerre. es ha .NET framework komponenseket szeretnek boviteni (az ontartalmazo widgetek hive vagyok) akkor egy csomo olyan problemaval talalom szembe magam, amire a fordito dob nekem warningot(tobbet nem tehet), es nekem kellene figyelmesnek lennem.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#72) return.value válasza Miracle (#71) üzenetére


return.value
tag

A fordító feltételezem a ''nem managelt'' kódrészletekért szól.
Azokért pedig neked kell tartani a hátad :)))


...de az is biztos, hogy a kevert kóddal készült alkalmazás nem is megy át az MS .NET platform teszt-jén.



(#73) Miracle válasza return.value (#72) üzenetére


Miracle
senior tag

igen, ha nem soronkent valtozna, hogy managelt kod, nem managelt kod akkor teljesen semmi bajom nem lenne, de sajnos ugy valtozik. elojohetnek olyan problemak, amikknek utana kellene olvasni, hogy mi mindent kell nekem torolni, hogy hogyan kell a GCt vezerelni, hogy mit lehet a heapra pakolni manualisan, hogy mi kerul a .NET heapre, es mi a win32 heapre, hogy .NET esemenykezelobol inditott .NET thread mennyire szeret a win32 hepjen turkalni, tud-e deallokalni, meg ilyesmi. na ez az amire most nem ertem ra megtanulni :)

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#74) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Ha nem lenne probléma ide is feltenném a kérdésemet :

Sziasztok .

Teljesen kezdő vagyok , és szeretném megtanulni a c# nyelvet. Van egy '' C# mesteri szinten 21 nap alatt '' könyvem , ebből probálkozok , de eléggé nehézkesen haldok .
Az alap kérdésem : mire is jó pontosan ez a könyv álltal leirt c# nyelv ?
Alapból én weboldalt szeretnék szerkeszteni , valamint grafikus felületeket , ha jól hallottam a c# egy jó alapozása a dolgoknak .. De biztos hogy ezt így kapásból meg lehet tanulni ?? Eléggé hablatynak néz ki így első tanulgatásra

Ja és akkor valaki leírná nekem ha megkérném , hogy mit is lehet vele csinálni pontosan ? ( láttam a könyvbe ablakkezelést és létrehozást , meg ilyen számolási műveleteket , de valami komolyabat is lehet vele írni pl: kissebb játékok , meg szövegszerkesztő progi meg hasonlókat , vagy ahoz már ugymond specifikus programnyelvek kellenek ??



[Szerkesztve]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#75) orbano válasza corm (#67) üzenetére


orbano
félisten

fujj nekünk bezzeg hülye könyvtárprogit kellet írnunk :O vagyis nekem. én írtam az egészet PHPban... :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#76) orbano válasza AlyArkhon (#74) üzenetére


orbano
félisten

Ide is leírom: tanuld meg mi az a programozás, aztán találd ki pontosan hogy mivel szeretnél foglalkozni, és gyere vissza. amúgy ha az a könyv számodra érthetetlen, akkor valóban sokat kell még tanulnod. én 4 napja olvasom azt a könyvet és a 17-ik napnál tartok :) nem valami profi könyv, egy csomó mindent kihagy és félretanít.... de amúgy jó nagyon, megérte azt a 6500ft-ot

A vér nem válik VAZZE!™

(#77) AlyArkhon válasza orbano (#76) üzenetére


AlyArkhon
őstag

nem azt mondom hogy érthetetlen , de lévén hogy ez idő előtt soha nem volt ilyen könyv a kezemben , és soha nem is foglalkoztam még ilyesmivel , egy kiscit nehézkes az indulás ... :P

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#78) orbano válasza AlyArkhon (#77) üzenetére


orbano
félisten

Jó persze, senki sem szívja magába az anyatejjel a programozás mikéntjét. Ha valami help kell, írj a topikomba, szívesen segítek bármiben...

A vér nem válik VAZZE!™

(#79) AlyArkhon válasza orbano (#78) üzenetére


AlyArkhon
őstag

köszönöm , ez jól esett , most hoz haverom egy matek könyvet , aztán még azt is tanulmányozom ( függvények ezerrel ) :P:P:P

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#80) Miracle válasza AlyArkhon (#79) üzenetére


Miracle
senior tag

a fuggvenyeknel szerintem fontosabb a diszkret matek, csoportelmeletek, stb, illetve a logika. de ez csak IMHO :)

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#81) orbano válasza Miracle (#80) üzenetére


orbano
félisten

attol fugg mire. ha el akarod riasztani szegenyt a matektol es a programozastol akkor csoportelm. de pl jatekokhoz linearis algebra es analizis kell, no more. ha meg titkositani, akkor johet a csoport- es szamelmelet. fujj. utalom. hulye bevmat...

A vér nem válik VAZZE!™

(#82) Miracle válasza orbano (#81) üzenetére


Miracle
senior tag

igaz, linalg mindennel fontosabb alairom. de arra meg nem jottem ra, hogy analizist mire lehetne hasznalni ;)
(habar meglett a szigorlatom KOPP KOPP ;];];] )

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#83) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

nem, baj ha kell ujra tanulom az egész matekot is , bár egyenlőre nemigen vanni vele még gondom , csak ha lene akkor !! :P

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#84) Miracle válasza Miracle (#82) üzenetére


Miracle
senior tag

azota eszembe jutott, hogy pl. jpg kodolashoz, hangfeldolgozashoz, es altalaban minosegveszteses tomoriteshez fuggvenyanalizisre van szukseg
(dejo magammal beszelgetni)

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#85) orbano válasza Miracle (#82) üzenetére


orbano
félisten

anal: kezdj el fizikai szimulációt írni. az egész nagy büdős (numerikus) analízis + linalg. ha igazán analízist akarsz, akkor meg deformálható testek dinamikáját számítod kompjúterrel...

A vér nem válik VAZZE!™

(#86) RAM


RAM
őstag

A program (dc) elszáll: C:\pr files\visual .NET 2003 -mal, lol, nincs a gépen ilyen.

[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#87) orbano válasza RAM (#86) üzenetére


orbano
félisten

ezt kifejtenéd érthetően is? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#88) RAM válasza orbano (#87) üzenetére


RAM
őstag

Code: c0000005
Version: 1.00 RC9f2 Matrix
Major: 5
Minor: 1
Build: 2600
SP: 2
Type: 1
Time: 2005-07-23 16:53:40
TTH: 5IGO5I4BIFLQ24BU2GG3NTUWPDXXMAZINANDGGA

d:\src\matrixfix\windows\transferview.cpp(992): TransferView::on
c:\program files\microsoft visual studio .net 2003\vc7\include\stlport\stl\_vector.c(108): _STL::vector<ClientListener *=0x015DA988,_STL::allocator<ClientListener *> >::operator=
c:\program files\microsoft visual studio .net 2003\vc7\include\stlport\stl\_algobase.h(150): _STL::__copy_trivial
c:\program files\microsoft visual studio .net 2003\vc7\include\stlport\stl\_vector.c(108): _STL::vector<ClientListener *=0x016B8B00,_STL::allocator<ClientListener *> >::operator=

Csak tisztán

(#89) orbano válasza RAM (#88) üzenetére


orbano
félisten

hmm.. ilyen debug infók bennemaradtak a progiban?

az a _vector.c a programozó gépén van aki a strongDC-t írja

A vér nem válik VAZZE!™

(#90) Meta


Meta
tag

Hali

Nemrég kezdtem neki a talafonomra programot írni VS NET et használva. Sajnos mivel eddig nemigen foglalkoztam objektum orientált nyelvekkel, csak pascal, php meg alapszinten delphi, ezért egy kicsit gondban vagyok a használatával..
Szóval olyan kérdésem lenne, hogy valami alap szintű dolgokat leíró, lehetőleg magyar( de angol sem akadály) könyvet, linket etc tudnátok mondani?

pl egy kérdés: hogyan lehet a 2 funkciógombon kívül másik (numerikus, navigációs) gombokat használni? /persze okostelefonról beszélek)

(#91) Gregorius válasza Meta (#90) üzenetére


Gregorius
őstag

Nehéz kérdés, lévén sohasem foglalkoztam néhány óránál tovább PC-nél kisebb platformok programozásával, de amit te keresel, az a .NET Compact Framework. Ennek dedikált magyar nyelvű könyvről nem nagyon tudok, legfeljebb tanfolyamokat lehet találni, de azok többnyire fizetősek.

A funkciógombokat hogyan tudod használni?

(#92) Meta válasza Gregorius (#91) üzenetére


Meta
tag

egy sdk-t kell felrakni a VS .NET mellé, és akkor lehet választani hogy windows smartphone platformra írj.


csak szimplán leraksz egy menüt, és beírkálod a szöveget rá

(#93) Gregorius válasza Meta (#92) üzenetére


Gregorius
őstag

Öööö kódban gondoltam, hogy hogyan használod. Akár a designer írta a kódot, kár te.

(#94) e-biza


e-biza
őstag

c# probléma:
van egy combobox dropdownlistem, 2 változoval. azt szeretném hogy amikor xmlböl megkapja az adatokat, akkor a dropdownlistben az adott részt jelenitse meg. mutatom inkább
a combobboxdorpdownja igy néz ki:


this.cbbStatusz.DropDownStyle = System.Windows.Forms.ComboBoxStyle.DropDownList;
this.cbbStatusz.Items.AddRange(new object[] {
''RENDBEN'',
''HIANYOS'',});
this.cbbStatusz.Location = new System.Drawing.Point(120, 152);
this.cbbStatusz.Name = ''cbbStatusz'';
this.cbbStatusz.Size = new System.Drawing.Size(144, 21);
this.cbbStatusz.TabIndex = 6;
this.cbbStatusz.SelectedIndexChanged += new System.EventHandler(this.cbbStatusz_SelectedIndexChanged);



utána az esemény, aminek meg kellene változtatnia másra a DDL-t.:


if (a[x].InnerText.Equals(''HIANYOS''))
this.cbbStatusz.SelectedIndex = 1;
Console.WriteLine(a[x].InnerText);




természetesen csak kódrészletek a programbol, nem az egész, az XML jol hivodik be, a consoleban látom hogy RENDBEN vagy HIANYOS, azonban csakazért sem vált át.
Vlaszokat elöre is köszi.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#95) Gregorius válasza e-biza (#94) üzenetére


Gregorius
őstag

Esetleg így:

this.cbbStatusz.SelectedIndex =
this.cbbStatusz.FindStringExact(''HIANYOS'');

Az egy dolog, hogy kiválasztod az 1. indexet, de ott tényleg a ''HIANYOS'' van? A ComboBox lehet rendezett is.
Az Items.AddRange-nél meg szerintem nem kell az utolsó vessző.

[Szerkesztve]

(#96) spr


spr
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésm, hogy Visual .NET-ben írt proginak a futtatásához midenképpen kell lennie .NET Frameworknek a célgépen, vagy csak bizonyos DLL-ek kellenek neki? Ha tudtok, lécci segítsetek, mert már kezdek megőszülni:O

(#97) Miracle válasza spr (#96) üzenetére


Miracle
senior tag

igen, kell a teljes .NET framework es annak a megfelelo verzioja raadasul! tehat 1.0-assal az 1.1es programok nem fognak futni (mas verzio meg nincs ;) )

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#98) Gregorius válasza Miracle (#97) üzenetére


Gregorius
őstag

Defaultban nem fognak futni. Átlag júzer átlag programja úgy kerül lefordításra, hogy azt a framework-öt használja, amelyikkel fordítva lett (vagyis VS2002->FW1.0, VS2003->FW1.1, VS2005->FW2.0). Ha van ilyen a rendszeren, akkor ezzel fog futni a program. Továbbá meg lehet jelölni AssemblyInfo-ban, hogy melyik FW-vel kompatibilis a progi, tehát egy jól összeszerelt (és esetleg CLS-compliant) programra rá bírod írni, hogy fut az 1.0-val, és az 1.1-gyel is. (asszem a 2.0 eltérő assembly szerkezetet használ, ezért az csak felülről kompatibilis, a 2.0-s progikat az 1.1 nem tudja futtatni, de fordítva igen)

(#99) Miracle válasza Gregorius (#98) üzenetére


Miracle
senior tag

hat igazabol nem ertem ez miben kulonbozik attol amit en leirtam :) mondjuk meg annyi, hogy a m$ a .NET frameworkjeben bennehagyja a regebbi frameworkoket is, hogy regi appokat is futtatni lehessen. amugy en nem tudok olyan okot kitalalni ami miatt (meg ha elvileg mennie is keni) atirom az assemblyben a required versiont 1.1rol 1.0ra :)

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#100) Gregorius válasza Miracle (#99) üzenetére


Gregorius
őstag

Nem required, hanem supported és nem át- hanem hozzá-. Bár valóban, épelméjű embernél mindig a legújabb FW van fent, de azért előfordulhat, hogy mégsem...

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.