Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) martonx válasza Neil Watts (#3000) üzenetére


martonx
veterán

konkatenálod a stringeket mondjuk így:

Listbox1.Add = nevek[valami] + " " + pontok[valami] + " pont";

Én kérek elnézést!

(#3002) amargo


amargo
addikt

Jéé, ilyet használ valaki?
Named and Optional Arguments

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3003) bpx válasza amargo (#3002) üzenetére


bpx
őstag

PL/SQL-ben rengetegszer, C#-ban még nem is hallottam róla :)

(#3004) kingabo válasza amargo (#3002) üzenetére


kingabo
őstag

C# 4.0 óta elég sokszor, előtte meg nem volt (sajnos). :)

(#3005) amargo válasza kingabo (#3004) üzenetére


amargo
addikt

Mivel írtad, hogy sokszor használod, ezért kérdem még is miért? Elolvastam, jól ismerem, mire lehet használni, párszor már belefutottam ennek hiányába, de ennyi.

-Zeratul-: Máig én sem hallottam, hogy itt is van.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3006) WonderCSabo válasza amargo (#3005) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én arra használom, hogy fv-nek / konstruktornak default értéket adjak, így nem kell beirogatnom mindig az argumenteket. A named argumentet nem használtam még soha.

[ Szerkesztve ]

(#3007) ArchElf válasza amargo (#3002) üzenetére


ArchElf
addikt

VB6-ban, meg VBA-ban használtam, de saját kódban csak csínján. Néha jól jön, de ugye ott van helyette a (parameter) overloading... Persze ténylegesen opcoinális (defulat értékkel rendelkező) paraméterekre mindig egyszerűbb/rövidebb ez a megoldás.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3008) kingabo válasza amargo (#3005) üzenetére


kingabo
őstag

Pl a Com hívásoknál rengeteget segít, ugyanis a Comnál nem lehet túlterhelni a paramétereken, 1 fv van ami tartalmazza az összes paramétert. Viszont ha neked ebből csak 2-3 kell, attól még régen a maradékot is meg kellett adni. Így viszont mindnek van alapértéke (legtöbbször egy spec null) és csak azoknak a paramétereknek adsz értéket amit használsz úgy hogy a nevükre hivatkozol. Com pl: Office programokba írni, olvasni, pdfnyomtatót vezérelni, adobe reader...
Fentebb említették a konstruktort. Ami most sokszor előfordul, hogy sok fv ugyanazt csinálná, csak néha 3 néha 5 paramétere van. Tehát fixen vár mindig 3at, a maradék kettő meg alapból null, ha mégis kell csak akkor adom meg.

Remélem sikerült valamennyire érthetően leírni, kicsit k.o-s vagyok.

(#3009) ubid


ubid
őstag

Helló!
Valaki tudna segíteni abban hogy vajon az mitől lehet, hogy az ID db oldalon nem növekszik magától...

ezért minden PK ütközés van. :S

db-ben pedig be van állítva, hogy ő PK.

-.-

(#3010) bpx válasza ubid (#3009) üzenetére


bpx
őstag

milyen adatbázis, hogy van beállítva
önmagában az, hogy egy mező PK, nem jelenti azt, hogy az automatikusan növedekő ID lesz

(#3011) fatal` válasza ubid (#3009) üzenetére


fatal`
titán

És az AutoIncrementet is beállítottad? Attól, hogy valami Primary Key még nem feltétlen AutoIncrement, már csak azért sem, mert pl. string is lehetne PK.

(#3012) ubid válasza bpx (#3010) üzenetére


ubid
őstag

MSSQL DB silverlight + wcf ria-val használva.

Simán annyi, hogy van egy ID mező ami primary key. többet nem állítottam.

[ Szerkesztve ]

-.-

(#3013) ubid


ubid
őstag

Nem igazán találok ilyet se a Management studioban ( express 2012 )

Se a visual studioban az EDMX modell körül.

merre van akkor ?

-.-

(#3014) bpx válasza ubid (#3013) üzenetére


bpx
őstag

Management Studio-ban keresd, valami Identity column vagy ilyesmi a neve, már nem emlékszem pontosan

(#3015) ubid


ubid
őstag

Ilyesmik vannak benne... ebből kell kiválasztani hogy melyik legyen auto increment ? ? nem igazán értem a logikáját.

-.-

(#3016) bpx válasza ubid (#3015) üzenetére


bpx
őstag

ennyire (igazából semennyire) nem vagyok otthon MSSQL-ben, egyszer csináltam ilyet
igen kiválasztod az oszlopot, meg valahol azt is meg lehet adni, hogy honnan induljon a számozás, és mekkora lépésközzel

(#3017) Peter Kiss válasza ubid (#3013) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Márpedig a Management Studio-ban meg kell találnod. Vagy az oszlopot szerkesztve, vagy design nézetben megnyitva a táblát az oszlopra ráállva ott kell lennie, hogy "identity column" vagy hasonló. 2008-ban ezt a lent megjelenő ablakban tudtad megadni, szerintem most is ott tudod.

(#3018) drkbl válasza ubid (#3013) üzenetére


drkbl
őstag

Management Studio táblatervezőben alul Column Propertiesnél Identity Specification.

(#3019) ubid válasza bpx (#3016) üzenetére


ubid
őstag

Meg is oldotta a problémát ; ) köszönöm szépen !

-.-

(#3020) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Na megoldottam minden felmerülő problémát a programmal kapcsolatban. Már csak egy esztétikai gond van :D

Itt a kód, már csak azt nem értem, hogy amikor a minimumot és a maximumot keresem akkor hogy tudnám mellé a neveket is kiirni? :F

Üdv. core2

(#3021) ubid


ubid
őstag

Valaki tudna abba segíteni, hogy silverlight-ba ha van több combobox-om egy lapon, akkor azoknak hogyan tudok más-más datacontext-et beállítani ?

De úgy hogy az előzőek értéke se vesszen el .

Már vagy 4 órája ezzel szórakozok. de sehogy sem jön össze.

-.-

(#3022) WonderCSabo válasza Neil Watts (#3020) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért ez így miért nem jó? Attól eltekintve, hogy a max/min keresés ciklusában n-szer kiirod a még be nem fejezett max/min keresés eredményét...

(#3023) amargo válasza kingabo (#3008) üzenetére


amargo
addikt

Ok, igazából syntactic sugar.

ArchElf: Én is óvatosan kezelném mindenki helyében a jellegéből fakadóan lassabb is lesz a hívás.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3024) ArchElf válasza amargo (#3023) üzenetére


ArchElf
addikt

Persze - de ahogy írja alapvetően az Office Interop hívások miatt tették bele, mert a régi VBA-s hívások között volt olyan, ami millió argumentummal rendekezett és a nagy rész opcionális volt - na oda találták ki ezt az argumentum-megnevezgetős mókát.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3025) amargo válasza ArchElf (#3024) üzenetére


amargo
addikt

enum, helper, extension.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3026) kingabo válasza amargo (#3023) üzenetére


kingabo
őstag

Na itt egy pl (hirtelen nem találtam jobbat): [link]

(#3027) Neil Watts válasza WonderCSabo (#3022) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Az vele a nagy gondom, hogy a pont elé nem írja ki a hozzátartozó nevet. Ha az if-be írom az úgy nem jó, mert kettőt nem írhatok ki egymás alá (max + min), egy sorba kell.

Az if után nem írhatom, mert akkor nem ír neveket érthető módon.

Az egész cikluson kivülre meg nem írhatom, mert akkor meg hibás lesz.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#3028) kingabo válasza Neil Watts (#3027) üzenetére


kingabo
őstag

A ciklus után a maxKezdoertek és a minKezdoertek fogja tartalmazni az adott tömbindexeket. Rosszul nevezted el a változókat, ezért vagy gondban, sokkal jobb lenne pl a minErtekIndex, MaxErtekIndex, a tárolt értéknek meg minErtek, maxErtek (beszédesebb). ;)

[ Szerkesztve ]

(#3029) Neil Watts válasza kingabo (#3028) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Már rájöttem, hogy mit is rontottam el :(
No hát igen, az elnevezesekkel gondjaim vannak... (néha nem csak azokkal :( )

Köszi!

Üdv. core2

(#3030) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Egy WPF-es alkalmazásnál valahogy le lehet tiltani egyszerűen az átméretező gombot? A kis méret és a bezárás maradna, csak mivel egy kis ablakos alkalmazás lenne, ezért nem skálázódnának a control-ok (illetve WPF-en belül automatikusan nyilván igen), mármint nem lehetne nagyítani, így nincs értelme és csak megzavarná a felhasználót. Találtam mindenféle bonyolult kódsort, esetleg van egy egyszerű property erre?

Tehát a középső gombról van szó:

[ Szerkesztve ]

(#3031) Jhonny06 válasza Jhonny06 (#3030) üzenetére


Jhonny06
veterán

Közben megvan:

MaximizeBox/MinimizeBox property-k.

Szerk.: Viszont az egérrel még mindig át lehet méretezni az ablakot. :W

[ Szerkesztve ]

(#3032) j0k3r! válasza Jhonny06 (#3031) üzenetére


j0k3r!
senior tag

esetleg foablak tulajdonsagainal: ResizeMode: CanMinimize ?

some men just wanna watch the world burn...

(#3033) Jhonny06 válasza j0k3r! (#3032) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ezt hol találom meg? A Form tulajdonságainál nem látok ilyet. Most beállítottam a minimum és maximum értékeket az ablak méretére, így nem lehet egérrel se átméretezni, de attól még ott van az a kis nyíl, ha az ablak sarkára megyek. :F

(#3034) ArchElf


ArchElf
addikt

[link]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3035) ArchElf


ArchElf
addikt

MOBILNET SUX

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3036) Jhonny06 válasza ArchElf (#3034) üzenetére


Jhonny06
veterán

Közben találtam egy egyszerűt: FormBorderStyle property-t FixedSingle-re állítani.

(#3037) j0k3r! válasza Jhonny06 (#3033) üzenetére


j0k3r!
senior tag

xaml-ben a Window objectnek van egy ilyen property-je. default wpf projectnel igy fog kinezni a MainWindow.xaml:

<Window x:Class="WpfApplication1.MainWindow"
xmlns="http://schemas.microsoft.com/winfx/2006/xaml/presentation"
xmlns:x="http://schemas.microsoft.com/winfx/2006/xaml"
Title="MainWindow" Height="350" Width="525" ResizeMode="CanMinimize">
<Grid>

</Grid>
</Window>

ezzel a megoldassal megmarad mind a harom gomb, de a teljes meret gomb le lesz tiltva, es atmeretezni se engedi az ablakot.

ha komplexebb megoldas kell (a teljes meret gomb se jelenjen meg), akkor ArchElf megoldasa lehet a nyero.

(#3033) Jhonny06: en ilyet hirtelen most nem talaltam. wpf alkalmazasrol beszelunk?

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#3038) Jhonny06 válasza j0k3r! (#3037) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, WPF. Hülye kérdés, de a XAML forrást hogy tudom megjeleníteni?

(A gombokat nem akartam eltüntetni, tehát ez így tökéletes. Az egyiket szimplán letiltottam.)

[ Szerkesztve ]

(#3039) j0k3r! válasza Jhonny06 (#3038) üzenetére


j0k3r!
senior tag

[link] (vs 2010 ultimate)

some men just wanna watch the world burn...

(#3040) Jhonny06 válasza j0k3r! (#3039) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem ez egyáltalán nem látszik. Se XAML fül, se XAML fájl a Solution Explorer-be, pedig amikor feltelepítettem volt, csak akkor nem kellett. Lehet, hogy kilőttem valahogy. :U Ugyanúgy VS 2010 Ultimate.

[ Szerkesztve ]

(#3041) j0k3r! válasza Jhonny06 (#3040) üzenetére


j0k3r!
senior tag

nem vagyok egy wpf guru, de egy App.xaml mindenfelekepp kell, ha jol tudom (ez az entry point).
esetleg probalj meg letrehozni egy uj wpf projectet, mas most hirtelen nem jut eszembe. (vagyis igen, hozzaadhatnal Window itemeket a projecthez, de azon meg allitgatni kellene szerintem minimum egy BuildAction-t, meg egy StartupUri-t)

some men just wanna watch the world burn...

(#3042) amargo válasza Jhonny06 (#3040) üzenetére


amargo
addikt

Ilyenkor igazán belinkelhetnéd, hogy mi van a Solution Explorer. Egy képet csinálj róla.
De ebből kiderül az is, hogy nem nagyon követsz pattern-t.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3043) Jhonny06 válasza amargo (#3042) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mégis milyen pattern-t kéne követnem?

(#3044) petersonal


petersonal
tag

Hali srácok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy valaki tud arra egyszerű megoldást hogy egy képet valahogy átméretezzünk?

(#3045) ArchElf válasza petersonal (#3044) üzenetére


ArchElf
addikt

ugye C# alatt?

public Bitmap ResizeBitmap( Bitmap b, int nWidth, int nHeight )
{
Bitmap result = new Bitmap( nWidth, nHeight );
using( Graphics g = Graphics.FromImage( (Image) result ) )
g.DrawImage( b, 0, 0, nWidth, nHeight );
return result;
}

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3046) amargo válasza Jhonny06 (#3043) üzenetére


amargo
addikt

pl, MVVM.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3047) Jhonny06 válasza amargo (#3046) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hagyjál már, egy egyszerű házit kell összeraknom pár controllal. :U

[ Szerkesztve ]

(#3048) amargo válasza Jhonny06 (#3047) üzenetére


amargo
addikt

A házit is úgy kell megírni, hogy valamit tanuljál :)
XAML nélkül UI tervezni vicces lehet, igaz még nem próbáltam.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3049) petersonal válasza Jhonny06 (#3047) üzenetére


petersonal
tag

VEP féléves? XD

(#3050) Jhonny06 válasza amargo (#3048) üzenetére


Jhonny06
veterán

Vicces? Azt a pár controlt behúzod a toolbox-ból és oda helyezed, ahova akarod. Ebbe nem az UI a lényeg, hanem a logika (XAML-be kézzel írod be pl. az egyes button-ok koordinátáit és mindig nézed design nézetbe, hogy jó-e? :U ). Amúgy nem az én pályám a C# és WPF, csak azért foglalkozom vele most, mert muszáj. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.