Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) ArchElf


ArchElf
addikt

Másrészt kifejezetten jók az interfészek Reflection típusú példányosításra:
Első értelmes Google találat

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#802) ArchElf válasza ArchElf (#801) üzenetére


ArchElf
addikt

Egy példa a lentire(kicsit meg lett vágva). Az példa egy dinamikusan betölthető adatszolgáltató interfésze + betöltő osztálya. Természetesen az adatszolgáltatókat külön meg kell(ett) írni hozzá :)

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Reflection;
using System.Text;


namespace MonitorUser.Connector
{
public static class ConnectorLoader
{
/// <summary>
/// Collection of all loaded IConnector objects
/// </summary>
public static List<IConnector> Connectors = new List<IConnector>();
/// <summary>
/// Initialize a new IConnector instance and start it
/// </summary>
/// <param name="location">IConnector dll location</param>
/// <param name="name">IConnector full class name</param>
/// <param name="connectionString">Connection string for starting the connector</param>
/// <param name="initData">Additional initialization data</param>
/// <returns>Initialized and started IConnector instance</returns>
public static IConnector Load(string location, string name, string connectionString, ConnectorInitData initData)
{
try
{
IConnector ic = null;
Assembly asm = Assembly.LoadFrom(location);
Type tp = asm.GetType(name);
object p = Activator.CreateInstance(tp);
ic = (IConnector)p;
ic.Connect(connectionString, initData);
Connectors.Add(ic);
return ic;
}
catch
{
throw;
}
}
}

public interface IConnector
{

event EventHandler NewItem;

bool Connect(string connectionString, ConnectorInitData initData);

bool Disconnect();

bool Check();

bool Check(params string[] indexer);

ConnectorData GetNextItem();

bool SetItem(ConnectorData item);

bool SetItem(string referrer);
}

public struct ConnectorInitData
{
public long Position;
public DateTime StartTime;
public string QueryString;
public ConnectorInitData(long Position, DateTime StartTime, string QueryString)
{
this.Position = Position;
this.StartTime = StartTime;
this.QueryString = QueryString;
}
}

public struct ConnectorData
{
public long Identifier;
public List<string> Headers;
public List<Type> Types;
public List<object> Values;

public ConnectorData(long id, List<string> headers, List<Type> types, List<object> values)
{
this.Identifier = id;
this.Headers = headers;
this.Types = types;
this.Values = values;
}
}
}

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#803) yash válasza ArchElf (#800) üzenetére


yash
senior tag

Sajnos nem értem még mindig, akkora homály, hogy szinte már fekete lyuk :( REfelction-nál még nem is járok, ez szintén fekete lyuk. Ez a példa meg túl bonyolult számomra, mivel nem értek belőle semmit...

nem lehetne egy olyan kérésem, hogy irsz vmi egyszerü kis magyar nyelvű kódrészletet ALMA, KORTE, GYUMOLCSFA tipusu nevekkel? hatha ugy megertem. esetleg, ha ugy gondolod, hogy metakód-dal jobban elmagyarázható, azt is megköszönném!

(#804) ArchElf válasza yash (#803) üzenetére


ArchElf
addikt

Kicsit magyarabbul :)
A meghívó osztály:

class Gyümölcsszedő
{
static void Main(string[] args)
{
Console.WriteLine(Leszed("Alma.dll"));
Console.WriteLine(Leszed("Körte.dll"));
Console.WriteLine(Leszed("Cseresznye.dll"));
Console.WriteLine(Leszed("Dió.dll"));
}

static string Leszed(string GyümölcsFa)
{
try
{
Assembly asm = Assembly.LoadFrom(GyümölcsFa);
IGyümölcs gyümölcs = (IGyümölcs)asm.CreateInstance(asm.GetTypes()[0].FullName);
return gyümölcs.Megkóstol();
}
catch
{
return string.Format("A [{0}] nem létező gyümölcsfa!", GyümölcsFa);
}
}

Az Interfész:

public interface IGyümölcs
{
string Megkóstol();
}

A dinamikusan linkelt dll-ek:
Alma.dll

public class Cseresznye : IGyümölcs
{
public string Megkóstol()
{
return "A Cseresznye kukacos volt... :(";
}
}

Körte.dll

public class Körte : IGyümölcs
{
public string Megkóstol()
{
return "A Körte éretlen volt... :(";
}
}

Cseresznye.dll

public class Cseresznye : IGyümölcs
{
public string Megkóstol()
{
return "A Cseresznye kukacos volt... :(";
}
}

A kimenet:

C:\temp\Developer\Gyümölcsszedő\Gyümölcsszedő\bin\Release>Példaprogram.exe
Az Alma finom érett volt! :)
A Körte éretlen volt... :(
A Cseresznye kukacos volt... :(
A [Dió.dll] nem létező gyümölcsfa!

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#805) yash válasza ArchElf (#804) üzenetére


yash
senior tag

Nah, ez már jobban tetszik :D Ebből meg fogom érteni asszem.. egy kérdés: miért kellenek a DLL-ek??? Úgy értem, ez a feladat tökre hasonlit a virtual-override tipusu metódusokra... alig látok különbséget az, és az interfész tipusú használatok között... mi a különbség amit nem veszek észre?? Ez miért jobb?

[ Szerkesztve ]

(#806) Gregorius válasza yash (#805) üzenetére


Gregorius
őstag

Virtual/abstract/override módszernél class-ból kell örökölnöd, viszont C#-ban csak egy ősosztály lehetséges. Interfészt viszont akárhányat örökölhetsz.

(#807) ArchElf válasza yash (#805) üzenetére


ArchElf
addikt

Elkészíted az interfészt és bárki gyárthat beépülő modult a programodhoz. Például.

Az interfészek, az öröklődés, az objektumorientált programozás alapvetően nem egyszemélyi fejlesztésre lettek kitalálva. Ezek főleg az egyszerű és hatékony kollaboráció eszközei.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#808) yash válasza ArchElf (#807) üzenetére


yash
senior tag

Értem. Amúgy asszem a kódod gyanús... az Alma.dll-ére gondolok... elirás, gondolom, mert mást mutat a kimenet! :B

Amúgy hogy lehet DLL-be classt gyártani? Mitől függ, hogy egy adott programkód hova és milyen típusú fájlba kompájlolódik le?

[ Szerkesztve ]

(#809) Lortech válasza yash (#808) üzenetére


Lortech
addikt

Project propertiesnél application / output type-tól függ, ha class library, akkor dll lesz belőle.

Thank you to god for making me an atheist

(#810) ArchElf válasza yash (#808) üzenetére


ArchElf
addikt

Copy paste issue :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#811) yash


yash
senior tag

Létezik ilyen, hogy prrogramozói vizsga? Úgy értem, ha papírt akarok arról, hogy tudok programozni, mit kell tennem? Milyen MS-os vizsgákat ajánlatok? Van itt vkinek ilyenje? Nehezek? :U Egy vagy több modulból épül fel egy vmire is használható CV-elem? :)

(#812) DarkByte


DarkByte
addikt

Húha, tök jó hogy van ilyen topik is; eltettem kedvencnek. :C
yash: Én úgy tudom hogy MPC vizsgák vannak, de hogy ezek pontosan hogyan és mint épülnek egymásra és mik a követelményeik azt én sem tudom; engem is érdekelnek az ezzel kapcsolatos tapasztalatok.

(#813) Lortech válasza yash (#811) üzenetére


Lortech
addikt

Létezik, főiskolákon egyetemeken. :)) El kell végezni egy programozói szakot.
Papír arra jó általában, hogy egyáltalán behívjanak interjúzni, de aztán egyből kiderül, hogy ér-e valamit a papírod.
MCTS vizsgák vannak programozás / .NET témakörében, pl. 070-536 a .NET 2.0 alapvizsga, aztán vannak modulok, pl. windows forms, web-, elosztott alkalmazások, amik az előzővel együtt MCTS képesítést adnak.
Ezen vizsgák elvégzése nem a programozói kvalitásodat vizsgálja, mert azt alapnak tekinti, nincsenek hagyományos programozással kapcsolatos kérdések, hanem az adott .NET frameworkos részekben szerzett tudásodat, tapasztalataidat vizsgálja.

A hivatalos tananyagos könyv 900 oldal körül van egy-egy modulhoz, és sokminden nincs is benne, mert igen specifikus kérdések is lehetnek. Viszonylag nehezek egyébként, vágni kell a témát, és elég pontosan, nem csak kb.

Thank you to god for making me an atheist

(#814) orbano válasza ArchElf (#807) üzenetére


orbano
félisten

nem teljesen. ezek az újrafelhasználhatóság eszközei. a virtuális metódusok mellett az interface is a polimorfizmus egyik eszköze, valamint egy szükségs nyelvi elem a C#-ban a töbszörös öröklődés hiányának a "pótlására".

A vér nem válik VAZZE!™

(#815) orbano válasza yash (#811) üzenetére


orbano
félisten

én egy esti tagozatos progmatot megejtenék a helyedben :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#816) yash válasza orbano (#815) üzenetére


yash
senior tag

létezik ilyen? :) amúgy tol sok idő lenne szerintem... inkább megyek vmi MS vizsgára majd belőle... sajnos nincs aki finanszírozná a progmat-ot nekem. :(

(#817) orbano válasza yash (#816) üzenetére


orbano
félisten

melózni kell mellette. azért esti ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#818) yash válasza orbano (#817) üzenetére


yash
senior tag

azt nem bírnám... túl gyenge vok :)

(#819) orbano válasza yash (#818) üzenetére


orbano
félisten

konditerem? :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#820) yash válasza orbano (#819) üzenetére


yash
senior tag

a három együtt meg pláne... :)

(#821) yash


yash
senior tag

Feltelepítettem a Visual Studio Professional-t, utána rátelepítettem az SP1-et, és most az Upgrade funkcióban nem tudom beírni a kulcsomat...weblap nyílik meg helyette, régen beírhattam. Ötlet?

(#822) yash válasza yash (#821) üzenetére


yash
senior tag

Megtaláltam a megoldást :) Én voltam a feledékeny, nem a Visual Studio About/Upgrade boxban kell a megoldást keresni, hanem a Cotnrol Panel / Uninstall/Modify program-ban... most már full verziós az SP1 :) Egyébként, letölthető már .iso-ban is, 800 mega kb.

(#823) Syrano


Syrano
tag

Sziasztok,

érdeklődnék, hogy van-e itt esetleg valaki aki próbált már C#-ban írt programmal Excel fájl-t generálni, úgy hogy az adott gépen nincs telepítve az Office.

Sajnos nekem nem sikerült, megpróbáltam úgy is, hogy belefordítom a szükséges dll-eket a programba, de így se ment a dolog.

A program szépen megcsinálja amit kell egy olyan gépen amin telepítve van az Office, de egy olyanon amin nincs ott elfekszik az

Excel.Application myExcel;
myExcel = new Excel.Application();

utasításnál és a hibaüzenetnek is ennyit ad:

Retrieving the COM Class factory for component with CLSID {...} failed due to the following error: 80040154

Utánanéztem ennek is de semmi kézzel fogható megoldást nem találtam csak annyit hogy telepíteni kell az Office-t, tényleg csak ez a megoldás létezik?

Köszi :R

(#824) Gregorius válasza Syrano (#823) üzenetére


Gregorius
őstag

Kérdés, hogy mennyire bonyolult excelt akarsz generálni. Ha elég egy sima, képletmentes, pucér táblázat, akkor a Microsoft.Jet.OLEDB.4.0 providerrel simán tudsz ilyet csinálni.
Kockázatok és mellékhatások: csak 32 bites programmal működik (vagyis explicit x86-ra kell fordítani, hogy x64-es rendszeren is x86 módban induljon el), ugyanis MDAC-ból nincs 64 bites.

[ Szerkesztve ]

(#825) orbano válasza Syrano (#823) üzenetére


orbano
félisten

Vagy amit gregorius ír, vagy venned kell egy xls kezelő libraryt. mi most vettük meg a gembox-félét. az a baj, hogy az office nélküli XLS generálás licenszes, ha jól olvastam anno.

A vér nem válik VAZZE!™

(#826) Gregorius válasza Syrano (#823) üzenetére


Gregorius
őstag

Jaigen, majd elfelejtettem. Szélsőséges esetben a ReportViewer-t is lehet használni xls exportra, viszont az eredmény hagy maga után némi kívánnivalót...

(#827) dferee


dferee
tag

Sziasztok!

Valószínűleg amatőr kérdés lesz de azért felteszem :)

Fel tudnátok nekem sorolni 3 negatívumot és 3 pozitívumot, hogy miért nem érdemes / érdemes weboldalt c#-ban megírni?

Előre is köszi a segítséget!

(#828) ArchElf válasza dferee (#827) üzenetére


ArchElf
addikt

Negatívum:
- dotNet
- dagályos kód (a legyártott)
- könnyű nehezen észrevehető (logikai) hibákat gyártani benne

Pozitívum:
- dotNet :)
- feljett fejlesztőkörnyezet (még valami wswyg szerű szerkesztője is van)
- moduláris felépítés

Egy egyszerűbb oldalra talán jobb a php, de egy portált azért nem programoznék le notepad++ -ban.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#829) cucka válasza dferee (#827) üzenetére


cucka
addikt

Előbb elhangzottakhoz plusz egy negatívum: ha valamilyen olcsó és egyszerű tárhelyben gondolkozol, az az esetek túlnyomó többségében linux alapú lesz.

(#830) dferee


dferee
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#831) DzsedalY


DzsedalY
tag

sziasztok!

arról szeretnék érdeklődni, hogy véletlenül nincs-e valakinek c# alatti excel kezelésről egy jó doksija? konkrétan létező excel táblából adatok kinyerése, azokkal számolás érdekelne

(#832) Sanyix


Sanyix
őstag

.net-es program, indítás:

"System.Security.SecurityException: Request for the permission of type 'System.Net.SocketPermission, System, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089' failed.
at System.Security.CodeAccessSecurityEngine.Check(Object demand, StackCrawlMark& stackMark, Boolean isPermSet)
at System.Security.CodeAccessPermission.Demand()
at System.Net.Sockets.Socket.Bind(EndPoint localEP)"

Azt mondja hogy nincsenek meg a jogosultságok, és hogy a .net configuration tool-al lehet adni.
1. ez net 2.0-ás program, és a 2.0 nem rakott fel ilyen toolt
2. Mióta kell ennek jogosultság? Eddig csak felraktam, és mentek a programok.

Mit kell ezzel csinálni hogy menjenek?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#833) Gregorius válasza Sanyix (#832) üzenetére


Gregorius
őstag

Hálózatról fut?

(#834) Relisys


Relisys
senior tag

Hello!

Lenne egy-két Console Application amit nem tudok megcsinálni. Tudna valaki segíteni?
Például: Olvasson be egy stringet, majd vizsgálja meg hogy palindrom-e!
Remélem tudtok segiteni. Köszi

(#835) DelArco válasza Relisys (#834) üzenetére


DelArco
aktív tag

hali!

sajnos nagyon időm nincs meg nemis értek hozzá de hátha kicsit segít.

Szóval én úgy gondolkozom hogy végülis valahogy ketté kell szedned a stringet és az egyes elemeket összehasonlítanod.
Mivel a string lehet egy olyan palindrom is ami egy mondat ezért a szóközöket meg felkiáltójeleket meg ilyesmiekt ki kell szedni belőle.
Ezt mondjuk egy for ciklussal megcsinálod. Vagy lehet hogy van valami string függvény direkt erre azt nem tudom. De ha végigmész rajta és kiszedegeted azzal se lehet baj. A string lenght tulajdonságát használhatod is.
Aztán miután ez megvan mondjuk tolower-el kisbetüssé teszed őket. Mondjuk azt nem tudom hogy ez feltétlen szükséges e de emlékeim szerint igen mivel pl egy A nem egyezik összehasonlításkor egy a-val. Nemtom hogy az AsCII kódot hasonlítja e.
Aztán mondjuk megteheted azt is hogy még a for ciklusban az ékezetes betük heléyre ékezet nélkülit raksz vagy eleve már csak angol abc szerinti betüket fogadsz el (bár akkor lehetne ár eleve kisbetüs csak) ez azért lehet lényeges mert lehetséges hogy a szó palindrom de ezeknél néha az ékezetes betüket nem szokták figyelembe venni. Vagy vmi iylesmit írt a wikipédia. No mind1 ez már csak egy ksi plussz.
No és a string lenght tulajdonságával megtudod miylen hossztú a string. Kétfelé veszed. Mondjuk két külön stringbe teszed a két felét. És elkezded hasonlítani talán egy for ciklusban az elmeket. Legelébb az első fél első elemét a második fél utolsó elemével.
Ha mindezt pl egy függvényben írod meg az visszaadhat boolean értéket és true-t ha mindegyik egyezik false-t ha vmelyik nem.
Hát bár megoldást nme adtam remélem kicsit segített.

Youth hides the key to salvation

(#836) Sanyix válasza Sanyix (#832) üzenetére


Sanyix
őstag

hoppá, ja egy hálózati meghajtóról.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#837) DelArco válasza DelArco (#835) üzenetére


DelArco
aktív tag

mint késöbb rájöttem ennél már csak az egyszerübb ha a két stringet hasonlítod össze. bár ehhez meg kell fordítanod a másodikat de az sem lehetetlen.

Youth hides the key to salvation

(#838) Orb1337


Orb1337
tag

Üdv,
a problémám a következő:
Visual Studio 05-ben többformos alkalmazást kellene készítenem.
Formakarmi változónév = new formakarmi();
Amikor a formnevet szeretném beírni, akkor nem jelenik meg a listában a többi létrehozott form.
Mi lehet a hiba?

(#839) Orb1337


Orb1337
tag

megnéztem ezt a hibát dobja:
Error 2 The type or namespace name 'form2' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?) C:\ORB\Suli\progi2\11.1\11.1\Form1.cs 20 29 11.1

(#840) DelArco válasza Orb1337 (#839) üzenetére


DelArco
aktív tag

szóval létrehoztál egy form1-et mondjuk és létrehoztál egy form2-őt.
a form2-őt nem tudod pédányosítani mert vmiért nem látja a rendszer.

nem lehet hogy amelyik formról nyitni akaro az ámsik névtérben van és ezért nem látja?
bár az alap projekten belül mindegyik formot ugyanoda teszi ha jól emlékszem.

nem tudnál egy kicsit bővebben írni arról hogy hogyan akarod felhívni a form2 példányát? vagy arról hogy hogyan írtad meg a form2-őt.

Youth hides the key to salvation

(#841) Orb1337


Orb1337
tag

Felraktam a VS2008-at ezzel most tökéletesen működik

(#842) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Van egy BackgroundWorker, aminek a DoWorkjében létrehozok egy új szálat, amin elindítok egy programot.
Hogy lehet azt tudni, hogy az új szálon futó program mikor véget ért-e?
Tehát pl van egy form, amin van egy progressbar. Progressbar addig menjen, amíg fut az új szálon a program.

Köszi szépen.

CsodaPOK.

(#843) DelArco válasza CsodaPOK (#842) üzenetére


DelArco
aktív tag

hali!

pl valahogy igy lehetne szerintem:

button click eseményében elindítod mondjuk a BackgroundWorkert.
beckroundworker.RunWorkerAsync();

aztán a bacgroungworker DoWork eseményében:
csinálsz valamit bármit amit akarsz a lnéyeg a bacgrundworker ReportProgress metódusa.
pl ha egy ciklusban vagy meghívod bacgroundworker.ReportProgress(i+1) tehát mindig növeled egyel.

azért fontos a ReportProgress mert ez váltja ki a ProgressChanged eseményt.
ez a folyamat állapotát kapja %-os formában.
a ProgressChanged eseménybe teszel egy ilyet pl: ++progressBar.Value;

A RunWorkerCompleted esemény pedig akkor következik be ha kész a backgroundworkered.
Tehát ide beteszel valami kódot ami akkor következik ha kész az munka.

remélem nagyjából érthető igy nagyon bő magyarázat nélkül is de ha valami van szólj megpróbálok segíteni. nem mondom hogy fogok is tudni segíteni mert én csak kezdő vagyok de megpróbálok :R

Youth hides the key to salvation

(#844) ArchElf válasza DelArco (#843) üzenetére


ArchElf
addikt

És a lekezelt eseménybe (a form kódjában) kell még egy Invoke is, hogy ne szálljon el néha hülye hibaüzenetekkel az ablak. :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#845) yash


yash
senior tag

Tudom, hogy ez egy gagyi kerdes lesz profik szamar, de hat en nem vok az :B

Szoval, a kerdes: van egy adatbazisom, legyen a neve eshop. eshop-ban van tabla, neve: customers. van benne minden jo, gondolom ki lehet talalni, hogy micsodak.

Feladat: jelenitsuk meg egy WPF formon a tablat (lehet mondjuk egy akarmilyen vezerlo, csak szep legyen, allithato oszlopszelessegek meg ilyesmik), az elso sor mutassa a headert, utana meg johetnek sorokban a rekordok.

Hogy csinaljam? Foleg az a resze erdekelne, ahol hozzakapcsolodok a szerverhez es lekerdezem (még sosem csinaltam ilyet, ezert elnezest kerek!). Egyelore mellozzuk a LINQ-t, ha lehet, ott plane nem tartok :)

Koszonom elore is, aki tud segiteni es nem farasztottam nagyon le :B

(#846) ArchElf válasza yash (#845) üzenetére


ArchElf
addikt

VS.NET 2008-at nem ismerem, de 2005-ben a DataGridView vezérlőt kell használni.
Ehhez kell még egy DataSet komponens is (de a használt varázsló legyártja majd neked). Ha felrakod a formra a DataGridView-t onnan varázslók segítségével már beállítható a megjelenítendő tábla:
DataGridView Tasks -> Choose Data source -> Add Data Source -> Database
Innen már szerintem elég egyértelmű. Kiválasztod az adatbázis szervert és az adatbázist (vagy megírod a connection string-et), kiválasztod a táblát és a megjelenítendő vezérlőket.
A DataGridView-n beállítod, hogy látszódjanak a mezők a fejlécek, az átrendezhetőség, a dokkolás a tartalmazó konténeren, stb.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#847) babyanigirl


babyanigirl
csendes tag

Én fél éve tanulok progrmaozást és most kaptam egy olyan házit amit nem nagyon tudok megoldani, és hát szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni abban hogy hogy is kezdjem el és hogy kellene megcsinálnom a feladatomat! Bármilyen ötletet, segítséget szívesen fogadok!
Feladat: Írjon programot ami meghatározza egy szöveges állományban szereplő betűk gyakoriságát! Az eredményt írja ki az OUT.txt nevű állományba!
Előre is köszi minden segítséget!
BabyAniGirl

(#848) Gregorius válasza ArchElf (#846) üzenetére


Gregorius
őstag

A dolog ennél sajnos súlyosabb. WPF-ben nincs olyan, hogy DataGridView, de még a szimpla DataGrid is csak készül (Silverlightban már van). Az adatkötés is teljesen máshogy működik.

Yash:
Én a helyedben inkább a LINQ-kel barátkoznék, mert habár a mögöttes tartalom sokkal bonyolultabb, az alapozás és az egyszerű feladatok jóval könnyebbek, mint a DataSeteknél.

(#849) Gregorius válasza babyanigirl (#847) üzenetére


Gregorius
őstag

És meddig jutottál?

(#850) yash válasza Gregorius (#848) üzenetére


yash
senior tag

csinalhatnal egy kis mintat nekem vhova! kosziii! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.