Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9151) Vini011 válasza kezo0 (#9144) üzenetére


Vini011
csendes tag

Szia!
Nekem lejárt az Apple tv+ elofizetésem, de az 1. évad nyitó részeket ingyen is engedi vissza nézni, így megnéztem, de nálam nem pcm 2.0, hanem akár dolby atmos is, ahol elérhető, pl az alapítváy sorozat, illetve optikai kimeneten régi
5.1 erositore kötve 5.1 hangsavot jelez.

(#9152) kezo0 válasza Vini011 (#9151) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem egy 2017-es OLED modell (TX-55EZ950) van, tehát már nem mai darab… Lehet, hogy ezen valamiért le van korlátozva az Apple TV+ app, és nem tud kettőnél több csatornás hangot kiadni?
A HDMI csak 2.0, de ez nem jelenthet korlátot, mivel az ARC (Audio Return Channel) így is képes az alap DD 5.1-es hangot visszaküldeni a tévéből az erősítőnek, és ezt meg is teszi, amikor 5.1-es hangú tévéműsorokat nézek (pl. egyes HBO-s filmek vagy M4 Sportról felvett Forma-1 közvetítések ilyenek).
Tettem egy próbát úgy is az appal, hogy kiiktattam a HDMI-t, és optikai kábellel küldtem a tévé hangját az erősítőre – de sajnos így is csak 2.0-ás hang érkezett az erősítőre (többek között az Alapítvány sorozattal is tesztelve). :(
Az appban nálam ezek a névjegy-adatok láthatók:

Nálad milyen tévén fut az app, és milyen adatok vannak a névjegyében?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9153) sunavlys


sunavlys
senior tag

LX600 az android rendszerű?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#9154) Vini011 válasza kezo0 (#9152) üzenetére


Vini011
csendes tag

Szia!
Nekem 2 panasonic tv van.
Az egyik az lcd a másik oled.
Az LCD egy 2021 49jx940e.
Az oled tavalyi 55lz1000.
A névjegy adatok szerint mindkettő 13.5.1.5..
Csatolok képet.

(#9155) Vini011 válasza kezo0 (#9152) üzenetére


Vini011
csendes tag

[kép] A két tv app nevjegye

[ Szerkesztve ]

(#9156) Vini011 válasza kezo0 (#9152) üzenetére


Vini011
csendes tag

(#9157) kezo0 válasza Vini011 (#9155) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi. Hát sajnos ebből nem sok derül ki. Ami látható különbség, az a Médiamotor sorban a PlayReady 4, ami nálam csak PlayReady 3. De hogy ettől van-e, hogy nálam csak kétcsatornás a hang, azt nem lehet tudni…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9158) Vini011 válasza sunavlys (#9153) üzenetére


Vini011
csendes tag

Szia!
Én úgy tudom, hogy nem android tv rendszerű az lx600 széria, de nem is a panasonic saját maga fejlesztésu my home screen, mert az már csak az oled és a prémium lcd lx940 típuson van.
A tavalyi android tv rendszerű az lx800, illetve ha jól olvastam valahol hogy az lx650 is android tv.
A lx600 az vmi egyszerűbb okos tv rendszerű, és 2022-ben vezettek be, belépő arszintű tv-re, miután az európai lcd gyártás Csehországban leallt és Törökországi bergyartas van, így született egy egyszerűbb okos tv rendszerű lx600.

(#9159) Vini011 válasza kezo0 (#9157) üzenetére


Vini011
csendes tag

Igen én is láttam, de nem hiszem hogy ez okozna pcm 2.0 hangot.
Nem bosszantás képpen, de most is megnéztem, de van tobbcsatornás hang az erősítőn.

(#9160) Vini011 válasza sunavlys (#9153) üzenetére


Vini011
csendes tag

Szia!
Az előző válaszom kiegészítve azt írja egy fórum, hogy a török gyártó vestel Linux alapra épülő operációs rendszert használja a lx600.
European Vestel produced models which use Vestel's Linux based OS...
Ebből is hiányzik némely stream szolgáltato appja...

[ Szerkesztve ]

(#9161) Vini011 válasza kezo0 (#9157) üzenetére


Vini011
csendes tag

Szia!
Kicsit böngésztem a netet és az avforums - on egy a tiedhez hasonló hibára azt írták többen hogy a Panasonicra amikor a 2021-ben a Disney és az Apple elérhetővé tették a 2017 - 2021 tv-re, akkor többen tapasztalták, hogy a 2017 - 18 modellek mind a Disney mind a Apple appok 2.0 küldenek ki, míg az amazon prime és a netflix appok ezeken a tv-ken is támogatott több csatornás hangot pl 5.1.
Azt nem találtam a 2021 fórumokon kívül, hogy ez javítottak e, vagy jelenleg mi a helyzet, de esetleg egy e-mail megérne küldeni a Panasonic képviselet részére, hogy hátha javasolnak vmit, vagy jelzik a szoftver fejlesztés felé, bár sztem lehet hogy azokat maga a szolgáltato pl Disney Apple fejleszti...,de egy email próbát megér.

(#9162) kezo0 válasza Vini011 (#9161) üzenetére


kezo0
addikt

Gyanítom, hogy mire ebben az ügyben bármilyen érdemi előrelépés lenne (ha egyáltalán lenne), addigra én már amúgy is ott tartanék, hogy időközben lecseréltem a tévét egy újabbra, de legalábbis már nagyon erősen gondolkodnék a cserén, hiszen ez ugye már most is egy hatéves modell.
Sajnos nagyon rossz tapasztalatom van az ún. „képviselettel”, ami igazából nincs is Magyarországon. Van a Videopart, mint központi márkaszerviz, a k-európai központ pedig Lengyelországban van, így pl. azt is a lengyelek engedélyezik, ha itthon a szerviz nem tud megjavítani egy garanciális készüléket, ezért cserélniük kell. Ez a folyamat több hónapot is igénybe vehet, mivel a lengyelek magasról tojnak a magyar piacra. Mindezt saját tapasztalatból írom: egy ilyen, felháborítóan hosszadalmas és kiábrándító folyamat végén jutottam ehhez a jelenlegi OLED tévéhez, amit a korábbi AX800-asom többszöri sikertelen javítási kísérlete után kaptam végül nagy nehezen, cserekészülékként küldve Lengyelországból…
Szóval egy ilyen ügyben inkább nem kezdeményeznék ezekkel semmilyen levelezést, mert valószínűleg simán lepattintanának, amilyen a hozzáállásuk az ügyfelekhez.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9163) sunavlys válasza Vini011 (#9158) üzenetére


sunavlys
senior tag

Kösz

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#9164) Flashget


Flashget
félisten

Sziasztok.
Erről a tipusról vélemény? Lehet más képátló csak a tipus ugyanez legyen. Köszi.
TX-43LX940E

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#9165) Vini011 válasza Flashget (#9164) üzenetére


Vini011
csendes tag

Szia!
Az lx940 az a kvázi prémium lcd je a Panasonicnak, és az egyedüli széria ami az oledek mellett a my home screen tv rendszert használja.
A Panasonic nem használ direkt led világítást még 'prémium' szinten sem, így ez is él led világítást kapott.
Nekem a Panasonic oled mellett van egy 1 évvel korábbi TX-49JX940, ami 2021 széria, szemben a lx940 az 2022.
Én meg vagyok elégedve a jx940 - nel, az el led miatt, nyilván nem oled szintű fekete, de én nem tapasztaltam felhosodest, így a képe sztem kielégítő.
Tartalmaz dolby vision és atmos illetve sima hdr mellett a hdr10+, is.
A két beepitett hangszóróval a háztartásban lévő 1 Sony és 2 panasonic tv egyiken se éreztem soha azt a szuper terhangzast akár dolby atmos, akár se...
Egyenként a tv hangja is megfelelő tv vagy stream esetén is, de ha igazán filmezés kell akkor sztem kell ehhez is külső hangrendszer.
A my home screen használata, ha ismered akkor nincs sok újdonság, ha nem akkor az én tapasztalatom pozitív a gyorsasag, csatorna váltás, applikacio betoltes stb téren...
Annyi azonban fennáll, hogy bizonyos kisebb stream szolgáltato appja nem áll rendelkezésre, mivel úgy tudom a Pana tv az USA-ban nincsenek már így a szolgáltatok nem mindig fejlesztenek.
Ha ez a része is érdekes, akkor a netflix az elejétől elérhető, illetve a amazon prime videó is, és 2021 óta van Disney + és Apple tv + támogatás is, illetve online magyar tv közül a direct one van appja.
Az hbo max applikacio nincs, illetve a Skyshowtime sincs bár az igen új szereplő.
Én tv ként kábeles dvbc szolgáltatás használom és kiváló, optikai csatlakozoval is mindegyik csatorna ami dolby 5.1 vagy stream kikuldi a terhangzast az erositonek, illetve az earc funkció miatt a hdmi is képes akár dolby atmos is továbbítani persze ha a hangrendszer és a forrás alkalmas rá.
Én a dolby atmos és vision a netflix és a Disney + próbáltam és támogatott, illetve a hdr10 + az amazon prime illetve a Apple tv régebbi tartalmain, mert az újabbak ott is d visionra váltottak... Szubjektív de nekem a hdr10+ jobban bejon világosabb 🔆 élénkebb színekkel a vision tartalmak "sötétebbek"...
A távirányító kinézetre "klasszikus" típusú, bár csak 2 éve újította a Pana a korábbiak helyett, ez már tartalmaz mikrofon hangkeresesre, szolgáltató fugho6, illetve az infra mellett Bluetooth kommunikál a tv-vel a bekapcsolast kivéve nem kell a tv re irányítani utanna Bluetooth használ.
Összegezve sztem nem olcsó a prémium lx940 tv, de az elődjét ismerve sztem jó választás, persze az előnyei és a hátrányai (él led, hbo, skyshowtime) együtt is, de nyilvan ha van előfizetve hbo akkor kell külön eszköz pl android tv box v stick a hiányzó appokra...

(#9166) Flashget válasza Vini011 (#9165) üzenetére


Flashget
félisten

Köszönöm a limerítő választ.
Samsung lcd tévéim voltak/van amiknél ragaszkodtam a valós 100Hz-hez filmek (BD lejátszó)sport miatt. Ez nem változott csak most 120Hz néven írják és emiat néztem ki ezt a modelt. Sajna 43"-nál nagyobb nem fér el ahhoz szekrénysort. kellene cserélni.
Netflix meg a többire nincs igény így ezek nélkül elvahyunk.

Realme GT Master Edition

(#9167) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Panasonic TX-49EX600e Smart tv. A kérdésem az lenne, hogy ennél a tv-nél megoldható lenne valahogyan, hogy hanggal tudjam utasítani pl. youtube-nál a keresést és ne úgy kelljen a távirányítóval bepötyögnöm a keresett címet? Úgy tudom, hogy ebben a tv-ben nincsen bluetooth, így hiába keresnél Alin hangvezérléses távirányítot. Van valami tipp, hogy mivel tudnám ezt megoldani?

(#9168) simico válasza SPeti1984 (#9167) üzenetére


simico
aktív tag

A legegyszerűbb ha a telefonodon futó Youtube app-ban összekötöd a telefont a tévével. Akkor a telefonon kényelmesen kereshetsz, a tévé meg lejátsza.

(#9169) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

A TX-43LX650E 110-ért jó áron lehet?
A pana oldalán azt írják, play storeból lehet telepíteni rá appokat. Pl a horizon go, vagy a telekom streamje felmegy rá? Nincsen se koax se utp a közelben ahol a tv lenne (úgy tudom telekom a szolgáltató). Bocsi ha hülye kérdés, de én egyáltalán nem nézek/használok tvt és nekem kéne ajánlani valamit.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#9170) Bdanyy válasza Bdanyy (#9169) üzenetére


Bdanyy
addikt

Nem, nem mennek fel rá, sőt szinte alig van app, amig igen. De pl a tv brot fel lehet rá telepíteni, aztán ha a user agent egy chrome, akkor beenged a tv go és működik is, igaz a ui nem erre van kitalálva, de végülis amíg nem érkezik a set top box, addig használható.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#9171) KaqXar19


KaqXar19
tag

hello!
nem tudja valaki hol talalok 58EX780-hez eredeti N2QAYB001115 taviranyitot?
koszi

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#9172) rothfb válasza KaqXar19 (#9171) üzenetére


rothfb
veterán

link
Vagy külföldről az Amazonon találni több helyen is. Német Amazonon 6 helyen is találtam.

(#9173) KaqXar19 válasza rothfb (#9172) üzenetére


KaqXar19
tag

Ezt megtalaltam, de az utangyarott kategoriaban van .
Amazon.de-n is csak replacement remote controlokat latok.
Eredetit szeretnek.

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#9174) AL válasza KaqXar19 (#9173) üzenetére


AL
addikt

Szia. Próbálkozzál a Panasonic márkaszervíznél, Kalotaszeg utca. Az Emag is árul sokféle Panasonic távirányítót, érdemes ott is megnézni. Üdv.

(#9175) kecsu10


kecsu10
aktív tag

Sziasztok!
Elromlott a Samsung tv-m, és ha nem muszáj, nem erőltetném a koreai vonalat. Néztem, hogy árul még a Sony és a Panasonic is tv-ket. 200 ezer körül már vannak náluk alap készülékek, amelyek számomra eleget tudnak. Kérdés: olyanok ezek a régi japán márkák mint régen? Minőségibb gyártmányok mint a koreaiak? Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, illetve a segítséget!

(#9176) junior11 válasza kecsu10 (#9175) üzenetére


junior11
veterán

Szia, sajnos manapság már semmi sem olyan tartós és minőségi, mint régebben, persze akadhatnak kivételek, a Panasonic, Sony márkanév sem garancia ma már arra, hogy hosszú évekig gond nélkül fog üzemelni a készülék (mondjuk nálunk a Sony 12 éves múlt, a Samsung 14 éves, még mindig semmi bajuk, kopp-kopp).
Azt, hogy meddig fog működni a következő tévéd, függetlenül attól, melyik gyártótól veszed, senki sem tudja megmondani, érdemes, ha van rá lehetőség, minél hosszabb garanciaidővel vásárolni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9177) kecsu10 válasza junior11 (#9176) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Köszönöm szépen a választ!
Szomorúan olvasom, hogy már mindenhol ez van.🙁 Szinte sehol és semmiből nincs már minőség...

(#9178) csabsz13


csabsz13
aktív tag

szerk.: sziasztok! egy nagyon régi modellhez (TX-P42G20E) eredetihez hasonló távirányítót hol érdemes venni, rendelni? köszi előre is a válaszokat!

bocsánat, közben rátaláltam a korábbi válaszokra! megnézem az amazont és az emagot.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#9179) bolic


bolic
őstag

Figyelem!

Ne vegyenek meg a Panasonic LSW504 termék családot, mert ennek nagyon gyenge a fényereje, jó a sötét szobába való! :Y :( Megtudtam a német tesztelő weboldaltól.

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#9180) BTom1970


BTom1970
tag

CX--750 -es Panasonic 2015-ös TV-m van. Sokat nézek YouTube élő stream-eket rajta. Egy ideje eltűnt a chat.
Másnál is így van? Talán a frissítések miatt lehet? Az újabb YouTube app. már nem teljesen támogatja ezt a TV-t?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#9181) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Sziasztok,

Tudni lehet, hogy a Panasoic TV-kre lesz e a közeljövőben SkyShowtime app? Vagy ahogy az HBO, ez sem lesz elérhető, csak böngészön keresztül?

Köszi!

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#9182) rothfb válasza Forestgreen (#9181) üzenetére


rothfb
veterán

Ha eddig nem volt, 99%, hogy ezután sem lesz.

(#9183) mc.g


mc.g
tag

Sziasztok.
Tudtok mondani olyan 75"-os (65"...85" között még érdekelhet), Panasonic LCD TV-(ke)t ami ADS-IPS paneles ?
Közeljövőben várható modellek is érdekelnek.
Érdekel normál IPS is 90% vagy jobb DCI-P3 színtér lefedettséggel ,főleg local-dimming mellett.

Alacsony fogyasztás előny.

(VA-panelt kerülném, OLED-et jelenleg nem szeretnék tartósság, fogyasztás, ár miatt)

(#9184) mc.g válasza Forestgreen (#9181) üzenetére


mc.g
tag

A TV-kbe épített "smart" platformokat elengedném.
A TV-t képi (esetleg hang) megjelenítő végeszközként érdemes használni szerintem, ezért kellenek hozzá műsorszolgáltató eszközök, mint pl. Android-box, HDD-felvevő, BD-lejátszó, X-BOX, PC, stb......

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.