Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba

Hozzászólások

(#451) Redneck


Redneck
veterán

Nem konkrétan VGA-s kérdés mégis itt tenném fel. Barátnőm TV-jének egy NYÁK-ján van valami hibásan működő alkatrész, de az egész NYÁK-ot lehet csak cserélni horror áron. Ad képet, működnek a funkciók, de a panel alsó felétől felfelé irányuló vibráló szellemkép jelentkezik.

Érdemes megpróbálni az említett panel sütését vagy ipari hőlégfúvózását mértékkel? Az az érzésem hogy bejöhet.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#452) DjEszti


DjEszti
tag

Sziasztok!

Van egy Geforce gtx 680 -as kártyám. le tudom valami programmal tesztelni hogy van e valami baja?
:F

(#453) izomman1


izomman1
senior tag

Sziasztok!

Csíkoz az R9 290 es kártyám , de van még 2 hónap garanciám rá, viszont lentebbi képen látható két matricát a hátlap csavarján leszedtem. Tudna valaki nekem segíteni hol tudnék rá újra matricát venni?

[link]

Ha tud valaki csörgessen meg az alábbi telefonszámon és visszahívom : 06702115263
Köszönöm előre is annak aki tud rajtam segíteni!

(#454) Dungó válasza Dungó (#425) üzenetére


Dungó
csendes tag

A magam hibajelentésére válaszolva:
Találtam egy félig törött áramköri elemet a kártyámon. Ez (ASUS HD 7870 vga) az elem a C2227 számra hallgat és furcsa mód az egyik memórialapka van a nyomtatott áramkör ellenkező oldalán. Lehetséges, hogy ez okozza a hibát akkor?

(#455) cinikus


cinikus
csendes tag

Sziasztok! :D

Sajnos nem tudom miért, de ezt csinálja a játék.
[link]A konfig egy
Asrock G31M-S R2.0
2x2gb DDR2 667Mhz
Intel Q6600 2.4ghz
Asus HD7770 1gb GDDR5
Itt egy másik.
[link]
Itt a videokártyán kívül minden ugyan az.
A videokártya egy Sapphire HD6670 2gb ddr3 volt.
Talán ti tudtok segíteni!
Előre köszönöm! :(

[ Szerkesztve ]

(#456) Kowi19


Kowi19
újonc

Üdv!

Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy van egy ATi Radeon 5700 HD Series videókártyám. A videókártyához valamiért nem tudok feltelepíteni friss illesztőprogramot. Az AMD honlapjáról letöltött bármelyik, 2010 utáni drivert feltelepítve a telepítés vége felé 'kék halál' következik, újraindul a gép, majd kapom a hibaüzenetet, hogy nem található sem driver, sem videókártya. A hardverhez kapott CD-n lévő driverrel viszont remekül működik, csak az elavult már nagyon. Próbálkoztam már mindennel, letöröltem a régit és minden megmaradt mappáját és úgy telepítettem újabb drivert, újratelepítettem a gépet és rögtön a friss drivert próbáltam feltenni, mindig ugyanaz volt a végeredmény, valamiért nem akarja felismerni és nem működik az újabb driverekkel. Mit csinálok rosszul? Már nagyon rég óta küzdök ezzel a problémával, de nem sikerült megoldanom, ezért kérem most itt a segítségetek. A válaszokat előre is köszönöm!

(#457) Redneck válasza Kowi19 (#456) üzenetére


Redneck
veterán

Display Driver Uninstaller, csökkentett módban rendszergazdaként. Pucold le az AMD VGA drivereket.

Előzőnél ha eredeti játékok, PCI-E fixálás 100 Mhz-re, VGA driver lepucolása és újratelepítése. Ha nem segít, lehet táp vagy alaplap probléma.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#458) cinikus válasza Redneck (#457) üzenetére


cinikus
csendes tag

Köszönöm a választ! Megpróbálom! :)

(#459) norbi964


norbi964
csendes tag

Hali!

Lenne egy Dell 7537 típusú laptopom GT750M dedikált vga-val és a 344.60-as vga driver fut rajta stabilan. Az egyel újabb verziószámú driver vagy akár a legújabb is feltelepül ezzel nincs is semmi baj csak mikor következőnek kapcsolnám be a masinát akkor a windows 8.1-es töltőképernyő után és az üdvözöljük előtt egy fekete képernyő van a végtelenségig... a gép dolgozik maxon de hiába hagyom had dolgozzon nem történik semmi... Erre esetleg vkinek vmilyen ötlete?

(#460) nnnorman


nnnorman
csendes tag

Sziasztok,

Múlt héten vettem egy giga R9 380x-et viszont tanácstalan vagyok a kártyával kapcsolatban. Tünetek:
- Nem tudok végigfuttatni egy Furmark testet mert kékhalállal kidob. (GPU hőmérséklet 75-76)
- Rome Total War 2 alatt gyakran dob ki a játék szintén kékhalállal, esetleg full vörös háttér
- Netezés közben (Firefox) gyakran tapasztalok vibrációt.

Ötletek??? :O :O :O
Eléggé tanácstalan vagyok.

Konfig:
Asrock B150M PRO4
Intel Core i5-6500
FSP 500W Hyper M
Gigabyte R9 380X 4GB DDR5 GV-R938XG1 GAMING-4GD

Minden driverből a lehető legfrissebb verziót szedtem le (nem a CD/DVD-s verziót használtam).

Előre is köszönöm a segítséget

(#461) Kavandris


Kavandris
csendes tag

Sziasztok! Egyik napról a másikra nem jelent meg semmi a monitoron, de a számítógép elindult. Mindemellett 1 hosszú és 2 rövid sípszó hagyta el az alaplapot ami VGA-ra utal az alaplap kézikönyve szerint. Az 1. PCI-E slotból átraktam a 2.-ba, ott működött bár csökkent a videokártya teljesítménye. Ezután beraktam az 1. slotba és a 2.-ba is a testvérem videokártyáját, ami mindkettőben működött. Majd a testvérem gépébe helyeztem be az én videokártyámat (legyen ez 3. slot) és ott is adott képet. Ergo csak az én videokártyámmal nem működik az 1. slot.

Mi lehet a hiba? Az Alaplap vagy a VGA romolhatott el?

1: PCI-E 16x-16x 2.0
2: PCI-E 16x-4x 2.0
3: PCI-E 16x-16x 2.0

Videokártyám: Asus HD 7770
Alaplap: Gigabyte GA-970A-D3
Táp: Corsair CX500
Öcsém videokártyája: Asus Radeon HD 4850

Segítségeteket előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#462) asvald válasza had423 (#449) üzenetére


asvald
senior tag

Hardveres gyorsitast kapcsold ki bongeszoben,ha ez nem segit akkor mem+ gpu orajelbol vegyel le felvaltva 10 mhz- et

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#463) asvald válasza nnnorman (#460) üzenetére


asvald
senior tag

Ez hardverhiba azaz vga,ha van ra garancia kuld vissza

Kavandris: egy pcie slot takaritast megejtenek az alaplapodnal ha ez nem segit lehet alaplap hiba

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#464) asvald válasza norbi964 (#459) üzenetére


asvald
senior tag

Nekem ez softveres hibanak tunik, talalkoztam ilyennel es pont w8 on
bar en ezzel nem sokat szenvedtem mert ujra huztam a w8 at

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#465) Rossonero89


Rossonero89
tag

Üdv! Remélem jó helyre írok!

Olyan problémám van, hogy tegnap ki lett cserélve a videókártyám! Geforce gtx660-as volt benne, és most egy gtx 970 strix lett beletéve. Amikor elkezdek játszani, pár perc után (Black Ops 3 full grafikán, ennél tapasztaltam eddig) újraindul a gép és a biosba akar lépni!
A régi videókártyával nem csinált ilyet soha! A proci újra lett pasztázva tegnap.
A gépem paraméterei:

alaplap: Asus P8 Z77-V LX2
memória: Kingston 8Gb DDR3 Ram (2x4Gb Ram)
proccesszor: Intel core i5 3470 3,2 Ghz

Mi lehet a gond? Válaszokat előre is köszönöm!

(#466) asvald válasza Rossonero89 (#465) üzenetére


asvald
senior tag

Szia

hofok,tapegyseg milyen?
Lehet tulhevul valami

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#467) Rossonero89


Rossonero89
tag

Tápom egy 450 vagy 500W-os (pontosan nem tudom) Chieftec. A proci hőmérsékletét még nem monitoroztam.

(#468) Redneck válasza Rossonero89 (#467) üzenetére


Redneck
veterán

Nézd meg a CPU hőmérsékletet, de ha régebbi Chieftec, lehet azzal is gond. Két 500-as Chieftec tápot láttam az utóbbi időben kimúlni VGA csere miatt. Bírniuk kellett volna pedig.
Az új VGA-d simán bekajál akár 70 Wattal többet a réginél terhelésen.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#469) Rossonero89 válasza Redneck (#468) üzenetére


Rossonero89
tag

Este ha hazaérek melóból, akkor megnézem a proci hőfokot játék közben. Ezek szerint akkor sanszos, hogy tápot kell cserélnem vagy nagyobb proci hűtőt?
Ha tápegységet kell cserélni, akkor maradhat a chieftec? És hány wattos szükséges?
Köszönöm a válaszokat!

(#470) Redneck válasza Rossonero89 (#469) üzenetére


Redneck
veterán

CPU hűtő lefogatását és a pasztázást érdemes megnézni.
A tápos topikban segítenek vásárlás és egyéb ügyben! Sok sikert!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#471) Rossonero89 válasza Redneck (#470) üzenetére


Rossonero89
tag

Köszönöm!

(#472) apszi


apszi
őstag

SZiasztok!

Akad nekem egy 5 éves Gigabyte GTX580-as Nvidia kártyám. A képen egyik pillanatról a másikra csíkok jelentek meg teljesen random felosztásban egy játék indításánál, majd összeomlott a rendszer, és azóta el sem indul. Sőt már a kezdő Dos-os képernyő is csíkozódik, majd a Win7 kezdő logójánál összeomlik, és kék halál. Egy régebbi VGA-ra kicseréltem, azzal megy a gép gond nélkül. Gondolom egy VGA minuszba kerültem. Vajon mi purcant ki? Lehet valamilyen gyógymód? Előre is köszi!

És Kellemes Karácsonyt mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#473) asvald válasza apszi (#472) üzenetére


asvald
senior tag

Szia!

Egy mínusz vga ahogy mondod ...Ez memória hiba gyanús ,lehet javítani ,de vagy jó lesz vagy nem

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#474) apszi válasza asvald (#473) üzenetére


apszi
őstag

Köszi!
Közben még picit kutakodtam. Erre a sütögetős, hőlégfúvós, hajszárítós megoldásra gondolsz? Ha a hőlégfúvós megoldást választom, melyik oldaláról érdemes hevíteni a kártyát? Nagyon a jelek szerint nincs mit vesztenem :D

(#475) asvald válasza apszi (#474) üzenetére


asvald
senior tag

Hát én rendes reball vagy reflovra gondolok, nem sütögetésre :DDD
Ha ez a célod vele szerintem ne tedd akkor inkább adok egy hd 3650et érte :DD

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#476) apszi válasza asvald (#475) üzenetére


apszi
őstag

Amúgy sütni nem tudok, így maradna a hőlégfúvó :D . Igen, hallottam már a reballozásról, de úgy tudom nem olcsó buli, bár pontos infóim nincsenek. Tudsz esetleg tippet adni, hol csinálnak ilyesmit, és mennyiért? Amúgy vésztartalékban van HD4870-em...most is eképpen olvaslak :)

[ Szerkesztve ]

(#477) tthomasso válasza apszi (#476) üzenetére


tthomasso
tag

Tessék a lehetséges szerviz.

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#478) Robyka


Robyka
aktív tag

Hali,

Összeraktam egy új konfigot. Lap, proci és ramok lettek újítva A problémám az hogy rózsaszín csíkok jelennek meg pl ha böngészek. Fekete képeknél meg tele lesz zöld pixelekkel és vibrálnak. dGPU van csak.
BIOS-t és intel hd driver legújabbat feltettem de semmi változás.

Valaki help ha tudja mi baszakszik.
Képek: [link]

(#479) asvald válasza Robyka (#478) üzenetére


asvald
senior tag

Szia!

Sajnos ez vga memória hiba ,ezzel nincsen mit csinálni !
írhatnám , hogy takarítsd meg a pcie foglalatot ,tegyél új pasztát , ,tegyél be ventit a házba ,cseréljél biost a vga-n .stb mind fölösleges : (
esetleg MSI-AB val vegyél vissza a memória órajelén ,talán segít ideig óráig

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#480) apszi válasza tthomasso (#477) üzenetére


apszi
őstag

Köszönöm, utána fogok nézni! :R

(#481) Robyka válasza asvald (#479) üzenetére


Robyka
aktív tag

Külön VGA nincsen csak a cpu-ban ami van intel hd. Akkor a ramokat vigyem vissza vagy a procit vagy mind a kettőt?
Köszi.

(#482) asvald válasza Robyka (#481) üzenetére


asvald
senior tag

Akkor integrált a cucc nem dgpu..
Nos ebben az esetben tanácstalan vagyok ,de szerintem processzor lehet hibás.
Végül is van egy két ötletem :bios default, processzor illeszkedése , esetleg hardveres gyorsítás kikapcsolása böngészőben , vagy régebbi driver felrakása

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#483) Robyka válasza asvald (#482) üzenetére


Robyka
aktív tag

BIOS diafult megvolt, gyorsítást is kikapcsoltam, másik böngészőt is próbáltam de ugyan az.
Az viszont furcsa hogyha HDMI helyett a DVI-ba dugom a monitort akkor baszik kiküldeni a jelet és egyből no signalt ír. :F

(#484) ZoliBen


ZoliBen
tag

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte GTX 460 1GB, ami pár hónapja egy restart után feladta a szolgálatot. A gép már el sem indul, ha be van rakva. Ezzel mit lehet kezdeni? Érdemes elvinni szerelőhöz és megjavittatni?

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#485) asvald válasza ZoliBen (#484) üzenetére


asvald
senior tag

Szia!

Lehet zárlatos a vga , javítani se érdemes már az ára miatt (12-14k) használtan a javítás min 5-6 ezer +pk

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#486) ZoliBen válasza asvald (#485) üzenetére


ZoliBen
tag

Köszi a választ!

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#487) asvald válasza ZoliBen (#486) üzenetére


asvald
senior tag

Még azért kipróbálnám másik gépben hátha ott okés a dolog

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#488) _Sevi_


_Sevi_
tag

Sziasztok!

Utóbbi időben szórakozik a videokártyám. Ha elindítok egy játékot egy idő után(30 perc -2 óra),
mindig felugrik egy ablak hogy kevés a memóriám, zárjam be a futó programot.
Egy GTX 660 2GB kártyám van és 2x4 GB 1600Mhz memóriám.
Hiába állítom be a játéknál a gyengébb minőséget attól független kilép ezzel a hibával.
Van egy SSD-ém a gépbe amin a Win7 rendszer van rajta. Ezért a virtuális memóriát beállítottam 16-512 MB-re. Nem hiszem hogy itt lenne a baj. Nekem az a gyanúm ,hogy a videokártya zabája meg a véges számú memóriámat. Már csak azért is gondol így mert a videokártya Vezérlőpultjánál -> Rendszer-információnál azt írja hogy "Összes rendelkezésre álló grafikus memória 4096MB" ami csak úgy képzelhető ha eszi RAM-omat.
Próbáltam BIOS-ban kikapcsolni (AsRock B75M-DGS alaplap) de ott nem találtam olyan opciót ahol a videokártya, memória megosztás kikapcsolása.
Valaki tud segíteni?
Köszi.

(#489) asvald válasza _Sevi_ (#488) üzenetére


asvald
senior tag

Szia!

Pedig jól gondolod hogy a virtuális memória okozza a gondot vagy kapcsold ki vagy adjál neki bőven azaz 6gb-12gb-ig

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#490) _Sevi_ válasza asvald (#489) üzenetére


_Sevi_
tag

Ha kikapcsolom a virtuális memóriát azzal ,hogy segítem a videokártyát?
Nem akarom 512MB magasabbra vinni mert úgy tudom hogy felesleges SSD-nél.

(#491) asvald válasza _Sevi_ (#490) üzenetére


asvald
senior tag

Azzal hogy bekapcsoltad csak a vinyódat terheled többel mint kéne ,esetedben ssd-t, fölöslegesen!!
Hacsak kevés a ramod,de mint látom nem kevés !

"Amennyiben a kevés virtuális memóriára figyelmeztető hibaüzenet jelenik meg, akkor vagy a RAM memóriát, vagy a lapozófájl méretét kell növelni, amellyel lehetővé válik a számítógépen a programok megfelelő futtatás. A Windows rendszer általában automatikusan kezeli a virtuális memória méretét, de lehetőség van a virtuális memória méretének kézi módosítására is, ha az alapértelmezett méret nem elégíti ki az igényeket"

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#492) _Sevi_ válasza asvald (#491) üzenetére


_Sevi_
tag

Tehát akkor nincsen megoldás? :)
Az se jó ha sok a virtuális memória az se jó nincsen.

(#493) asvald válasza _Sevi_ (#492) üzenetére


asvald
senior tag

Fent van a megoldás , gondolom ez miatt is láthat a rendszered 4gb-ot a vga-nál

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#494) szlesspapa


szlesspapa
csendes tag

Üdv. Most jött meg az uj gigabyte r9 390 videókártya.
Kicseréltem és nem továbbitja a jelet hdmi kábelen se tvre se monitorra, átvittem haverhoz, ott se továbbította. ott még dvi kábellel is megpróbáltuk semmi.
700wattos táp -fps hyper m
alaplap: asrock 870 extreme 3 r2.0
8gb ram ddr3 1600mhz kingston
4magos proci- phenom 2 x4 970 3.5ghz
oprendszer: win7 fatality (ami: win7ultimate -64bites)
visszarakom a 3gbos régebbi kártyát akkor meg ad jelet.
csatlakozók be vannak dugva tápba is mind . ami egy 6 pines, meg egy 8 pines.
Lehet hogy hibás a kártya? Vagy valami beállitás?
Probáltam hogy a videokártya driverjeit töröltem, utána az illesztő programokat is, és utána cseréltem ki a kártyát az r9esre hátha ugy ad képet ,de semmi.
valaki tudna ebben segiteni ?

(#495) dumika


dumika
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap találkoztam egy érdekes esettel. Sapphire Radeon HD 7770-es kártyám van, gyönyörűen muzsikált. Tegnap játék közben előjött egy becsíkozott képernyő, fagyás kíséretében. Újraindítás után minden tökéletes, kicsivel később játék közben szintén előjött a függőleges csíkozás (csak más színekben), szintén fagyás kísérettel. Utána már a win7 be se töltött, hanem amikor a logó eltűnik, fekete képernyő, és ... ennyi.
Azóta már volt ugyan így a betöltésnél 2x kékhalál, valamint 3 újraindulás is.
3 különböző drvivert (köztük a gyárit, meg a legújabbat) felraktam, változatlan.
Új oprendszer, helyzet változatlan.
Csökkentett módban nincs látható probléma, illetve ha csökkentett módban letiltom a VGA driverjét, akkor a normál mód is betölt, csak nyilván kellemetlen így kezelni.

A VGA már 3 éve pörög, eddig hibamentesen.
Kérdés: lehet-e valamit vele még csinálni, vagy kuka...
Én a magam eszéből arra gondoltam, hogy hátha valamit ki lehet kapcsolni valahogy a kártyán, hogy legalább valamennyire működjön. (mittudomén gyárilag letiltani az élsimítást, vagy valami hasonló)
Köszönöm, hogy segítetek!

Üdv,
Misi

(#496) asvald válasza szlesspapa (#494) üzenetére


asvald
senior tag

Szia!

Bios rezetet próbáljátok meg , nálam is volt ilyen + a 6 pines ,8 pines csatlakozónál mozgassátok meg rendesen húzgáld le többször és dugd be , ha ez nem segít akkor lehet hibásat kaptál

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#497) asvald válasza dumika (#495) üzenetére


asvald
senior tag

Most jött el a halál ideje , sajnos gpu vagy mem hiba ez , reball megoldaná ,ami 5-6ezer ft ,de mérlegelésbe azt is számításba kell venni, hogy nem biztos a 100% os javítási esély!

Esetleg csökkentheted a gpu mem órajelét+ magasabb ventilátor fordulatot adni AB-ból Ez is max ideiglenesen segít

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#498) gyga


gyga
senior tag

Javítható e? [link]
ez egy hd6850 vga amiről ez a kis lakatrész kezd leesni....

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#499) asvald válasza gyga (#498) üzenetére


asvald
senior tag

Persze hogy javítható , sőt ajánlott !Mert nagyobb kárt is okozhat ha leesik ,mind az alaplapon mind a vgaban
Te is megtudod forrasztani ha van pákád és merészséged hozzá !

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#500) gyga válasza asvald (#499) üzenetére


gyga
senior tag

ez igen pici alkatrész ilyen finoman nem tudnám megforrasztani. (nincs ilyen vékony pákám)
a vga már nem ad képet talán pont ezért. a z alaplap is sípol 1 hosszú 3 rövid ami szintén vga hibát jelez. a vga-n a venti pörög ezerrel.
szóval keresek egy szervizest akinek vannak precíz szerszámai.

A kisebbség is számíít, teszkó.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.