Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba

Hozzászólások

(#401) Speed® válasza hardsongoku (#400) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

De legalább most már nyugodt lehetsz a gép egészére nézve, ne bánd :N

Ami a VGAt illeti, próbáld meg kicsit visszább venni a memória órajelét pl..
Driverből melyik van fent, WHQL vagy valami béta? Az is okozhat GSODt..

(#402) hardsongoku válasza Speed® (#401) üzenetére


hardsongoku
csendes tag

Az AMD oldaláról töltöttem le a 2014.12 havi drivert.

(#403) Speed® válasza hardsongoku (#402) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az Omega ugye. Nem az lesz a gond tippre, nekem semmi gondom nem volt vele. Mondom, MSI AB/Trixx, memória órajelér vissza vagy disable ULPS..talán megoldja.

(#404) zoenn


zoenn
csendes tag

Sziasztok! Adva van egy Gigabyte Geforce GTX 660-as VGA. A konfigom 2 éve ugyanaz (AMD Phenom X4 955, 4GB RAM) nem változott semmi. Játék indítása után 2-3 perccel elsötétül a kép, majd megjavul. Egy darabig jó, aztán ismét fekete képernyő 1-2 másodpercig. A játék megy alatta, van zene stb. A windowsba kilépve semmi gond, netezni lehet. Mi lehet a hiba oka?

(#405) hardsongoku válasza Speed® (#403) üzenetére


hardsongoku
csendes tag

Üdv megint. A gépen fentvolt egy Raptr nevü progi. Lényegében azért raktam fel, mert lehetett játékokból highlight-okat kimenteni és felrakni ennek a proginak a társoldalára. Na most páromban felmerült a lehetőség, hogy ez okozza a gsod-ot. És valóban. Mióta ki van kapcsolva, egyszer sem fagyott ki szürke képernyővel a gép.

(#406) Gergelyaa


Gergelyaa
újonc

Sziasztok!
Adott egy Acer Aspire 5920 G laptop párnapja azt produkálta hogy nem kapcsolt be a képernyő egy-kettő kinyomás után bekapcsolt. Aztán végleg fekete maradt. Párnapja ismét megpróbáltuk csodára várva,
de már fehér volt. Az érdekes dolog pedig az hogy próbáltam külső monitorral a monitor nem is reagált rá mintha be sem dugtam volna sehova,a másik dolog kivettem a VGA-t ugyan úgy fehér maradt a kártyával és nélküle is.Végül a legérdekesebb hogy a laptop teljesen bekapcsol bejelentkezik a windowsba rádugott pendrive-ról még zenét is tudok kapcsolni. Egy ATI HD **** MXM-II vga van benne.(egyébként a barátnőm laptopja.)
Elvittem szervizbe közölték hogy alaplap hibás,nos szerintem akkor nem kapcsolna be....2.verzió VGA hibás újragolyózzák 34800 FT-ért.
Köszönöm nem.
Valaki ha tud kérem segítsen.
Előre is köszönöm.! :(

(#407) juve600


juve600
nagyúr

Üdv

Powercolor Hd7970

Kb 1 éve a dobozában pihent ismerős ne l
Ma elhoztam hogy kipróbálom de nem ad képet,ventik pörögnek

Próbáltam mindkét slotban,cmos reset is volt,alaplap biosban minden rendben,de eddig semmi sem segitett

i5 3470
Asrock z77pro3
Fsp aurum 700w
Gtx 960

Az én kártyám tökéletesen működik a K Ön fog van

Ötlet ????

[ Szerkesztve ]

(#408) Johnnyy88


Johnnyy88
újonc

Sziasztok!

A következő a problémám: a vga m játék közben igencsak furcsa tüneteket produkál (Nvidia Geforce 9600GT)
szóval, először is a zajok. azt hittem hogy a ventije zümmög, pedig nem! valami más ciripel a vga-n, másodszor, szintén játék közben elkapta a Rózsaszín-fekete hangyaháború, illetve befagyott a kép kb. 10 mp-re. a napokban pedig arra is felfigyeltem, hogyha görgetek egy oldalt, videózok, akármilyen 3D tevékenységet folytatok a kártyával, akkor ciripel. nem tudom mi lehet a baja, mehet a kukába? vagy levélnehezéknek? :(
ötletek mi lehet ez?

(#409) akos86


akos86
aktív tag

Olyan kérdésem lenne ha pl szeretnék kondenzátort cserélni egy vga-n 16v 270uf helyére tehetek 16v 470uf-t ? Milyen következményekkel járhat ez?

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#410) shteer válasza Johnnyy88 (#408) üzenetére


shteer
titán

A ciripeles úgymond normális jelenség, annak közvetve nncs mellékhatása.
Nézd át a vga-t nincs-e púpos kondi rajta.

..szerintem jónak tűnik

(#411) shteer válasza akos86 (#409) üzenetére


shteer
titán

Nincs negatív következménye, lehet a csere!

..szerintem jónak tűnik

(#412) shteer válasza Gergelyaa (#406) üzenetére


shteer
titán

Vidd el KillHates-hez. Ha ő is azt mondja, hogy döglött akkor valóban az. Ha nem, akkor meg ad árajánlatot.

..szerintem jónak tűnik

(#413) akos86 válasza shteer (#411) üzenetére


akos86
aktív tag

köszönöm!

Továbbá! Egymás mellett 5db kondit kell cserélnem 3db 16V 470uf és kettő darab 16V680uf menne az 5 egyforma 16V 270uf helyére? Mehet így? vagy mindenképp egyforma legyen mind az 5db?

3dfx, gone but never forgotten...

(#414) adise


adise
őstag

üdv!
hiba

ilyen és ehhez hasonló grafikai hibák jöttek elő. néha van néha nincs alapon
játékok néha megállnak (fekete kép, csak reboot segít). sőt inkább sokszor egyből menüben.
nvidia kernel driver error is volt párszor. uj driver, win reinstall nem segített. Bár ez a hiba eltünt a játékok megállása megvan. a vga 60-65 fokos max.

furmark egyszer megy 10percig egyszer 2percig.

ez videókártya vagy a táp hibája lehet? hogyan tudnám kideríteni?
köszi

(#415) shteer válasza adise (#414) üzenetére


shteer
titán

VGA hiba

..szerintem jónak tűnik

(#416) Code: 47


Code: 47
tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy 9600GT-t a képen látható csíkozást produkálja. Ha a drivert feltelepítem, akkor viszont a windows el sem indul.
Valami tipp? Viszonylag könnyen orvosolható vagy inkább kuka?

Előre is köszi!

(#417) BlinkPeti66


BlinkPeti66
csendes tag

Sziasztok.
Nem olyan rég, ismerősömmel tetettem össze egy számítógépet.Mivel én nem vagyok jártas annyira a témában ezért rábíztam a dolgokat. Viszont a videókártyámmal lehetséges,hogy probléma van. A jelenség a következő: Belépek a World of Warcraft nevű játékba és a textúrák elég nagy sebességgel mozognak, berezonálnak úgymond a képbe.Ha a beállításokban a direct X-et 11-ről 9-re teszem át akkor nincs ez a probléma..pedig a kártyámnak vinnie kell a 11-et ugyebár. A kártya típusa : AMD Radeon R7 240. Érdekesség, hogy más játékokban ezt nem csinálta. pl:GTA V,Witcher 3.. amiknek ha jól tudom sokkal nagyobb az igényük videókártya szempontból is. Segítségeteket előre is köszönöm.

(#418) UFO1 válasza Code: 47 (#416) üzenetére


UFO1
senior tag

Csak golyóztatni kell a VGA procit (2. rész mellette), ez 4.000-10.000-ből meg lehet úszni ez végleges megoldás.
Esetleg megsütheted a VGA-t, vagy van egy egyszerűbb megoldás is rá.
Fogod a kártyát hűtő le, paszta letisztítás, szerzel egy hőlégfújót és 200 fokon elkezded melegíteni a procit körkörösen. Egy kb. 1 cm-es szűkítő mindenképp kell rá, mert különben szétégetheted a környező alkatrészeket. Le is takarhatod alufóliával úgy, hogy csak a proci látszódjon ki. Kb. 2-5 percig melegíted utána hagyod lehűlni. Ne nagyon mozgasd míg nem hűlt le, mert elmozdulhat a proci és akkor nem fog érintkezni és nehéz visszaigazítani. Alá nem árt valamit hőállót tenni, mert ha olyan valamin csinálod ami megéghet meg is fog. Így fél, 1 évig általában gond nélkül működik, igaz sokban függ attól mennyire van megterhelve a VGA.

(#419) Submarine


Submarine
senior tag

Sziasztok!

Beszereztem egy Gigabyte GTX 660 Ti-t, és az vele a probléma, hogy nem vált fel alap órajelről 3D-be.
W7 Sp1 64bit friss tiszta rendszer
Enermax 535W
B85-HD3
i5 4460
2x4 GB hyperx

Furmark akad, GPU 99%-on bármilyen felbontáson.
GPU-Z is a nem mocorgó órajeleket mutatja.
nVidia beállításokhz nem nyútam (v. 355.98)
Alaplapi beállításaimat néztem még, de semmi érdemlegesre nem jutottam.
Szerintem hibás a kártya.

Nincs több ötletem, hátha nektek van!

(#420) Submarine válasza Submarine (#419) üzenetére


Submarine
senior tag

Közben arra jutottunk, hogy túl lett terhelve, és be van állva egy pihentető frekire..

(#421) Norby021


Norby021
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne h van egy tök új 1hónapos Asus r9 270x 2gb-os vga-m,és a gta v-el olyan problémám van hogy visszavett graf.beállitás mellet normál,és levett monitor felbontáson is szaggat a játék,sőt néha teljesen le is fagy. szerintetek mitől lehet,van ötletetek?
Az elöző vga és táp-al semmi ilyesmi problémám nem volt!
Tápom az is uj thermaltake 530w-os.
Op.rendeszer: win10

Köszi előre is.

(#422) Code: 47 válasza UFO1 (#418) üzenetére


Code: 47
tag

Köszönöm az infót! Időközben inkább eladtam a kártyát!

(#423) benderguz


benderguz
csendes tag

Adott egy HP-G62 gép intel HD graphics és egy ATI Mobility Radeon HD 5470 van benne.Csak az egyik működik rendesen. "Kód: 52" dob ki a gép a két videó kártya végett van de ,hogy tudom kiküszöbölni a hibát?
Köszönöm válaszaitokat.

(#424) SigyaJani


SigyaJani
újonc

Hali!
Van egy VGA-m Ati Radeon HD 7770 problémám az hogy áll a venti
Csak kézi vezérléssel indul el de az is csak 80% terheléstől.
96fokig engedem felmenni de az is 70%os terhelést enged a ventinek, tehát még
áll a ventilátor, kézi vezérlésen baromi hangos a kari az a baj :)
Mit lehet tenni hogy 20% terheléssel is pörögjön alapjáraton?
A venti nem koszos könnyen pörög kézzel. :Y

(#425) Dungó


Dungó
csendes tag

Szervusztok!
Van egy videókártyám, ami igencsak elkezdett rendetlenkedni.
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ez a hiba javítható e valahogyan, akár ha fizetek érte valakinek, vagy esetleg más módszerrel.
Azt tudjátok, hogy a VGA melyik alkatrésze okozhatja a problémát?
Csak játékoknál és tesztprogiknál jelentkezik.
Íme:

[ Szerkesztve ]

(#426) zozo18


zozo18
csendes tag

Sziasztok. Egy kis problémával fordulnék hozzátok. Elkezdett szarakodni a gépem. Kezdetnek azt csinálta ,hogy ha elindítom csak 2-3 próbálkozásra adott képet (windows ment). Újraindítottam és jó volt.
Most újraettem a win7-et. Driver nélkül megy az internet nagyon alap játékok (néha töltésnél bejön 1-2 zöld csík de eltűnik, ha felteszek egy vga drivert egyből meghal a gép (nincsen kép) . Csökkentett módban elindítom, letörlöm a drivert megy tovább rendes módban is. Próbáltam már régebbi driver-el is 267.0 és
310.0-val is, semmi különbség. Remélem érthetően leírtam. Mi lehet a probléma?
konfig
Asus p8p67 alaplap
Intel i7 2600k proci
gigabyte gtx 580 1.5 gb videó
kingstone hyperx 2x4 gb ram
Idáig tökéletesen ment.
Előre is köszi Zoli!

(#427) NyusziMcFly


NyusziMcFly
újonc

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem.

Pár napja elkezdett olyat csinálni a pc-m, hogy játék közben kb 2-3 másodpercre lefagy a gép, elfeketedik a képernyő majd visszajön és megy minden tovább rendben, a tálcán alul meg a következő üzenetet írja ki:
"A képernyőillesztő nem válaszolt és utána helyreállt.
Az AMD driver képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt."

Azóta minden nap csinálja. Változó sűrűséggel, általában ha játszok 3 órát akkor az első felében nincs semmi gond, utána meg elkezdi ezeket a fagyásokat csinálni kb 10 percenként.

Mi lehet a gond? Megoldás?

Köszi előre is.

(#428) Laca25


Laca25
csendes tag

Sziasztok.
Segítséget kérnék ha tudja valaki,miért van.

Van egy XFX 7970 vga kártyám,ami kapott egy Alpenföhn Peter II. hűtést,és le szertném tesztelni Fur Mark programmal.
Elindítom és kb 3 másodperc után leáll és ujjraindul a gép.

Ebben ha valaki tudna segíteni miért van hálás lennék.!

További szép etét.Laci.

Kovács László

(#429) Dungó válasza Laca25 (#428) üzenetére


Dungó
csendes tag

Milyen tápegység van a gépedben?
Egyik felől a táp teljesítményének a hiánya okozhatja, ugyanis ez a kártya 100%-on akár több mint 250 Wattot eszik.
Másik részt lehet hardverhiba is.
Nekem olyan volt, hogy kiszámíthatatlan időközönként lekapcsolt a VGA a gépeimben. Egyiknél restart segített, az újabb gép meg le is állította magát. Bekapcsolás után ment tovább rendesen. Ez a hiba játékoknál és tesztprogiknál jött ki, de mint mondtam változó időközönként. Van hogy fél óra Furmark után is jó volt és volt hogy 10 perc játék után beszart. Tölts le egy BlueScreen View programot, telepítsd fel és nyisd meg, nézd meg, hogy keletkezik e dump (.dmp) fájl. És ha igen akkor hibakódokat ki kell írnod.
De én az első esetre gyanakodom.

(#430) Laca25 válasza Dungó (#429) üzenetére


Laca25
csendes tag

Szia,

Egy OCZ Mod X teram-pró 600W.

De a gyári hűtéssel semmi gond nem volt nem kapcsolt ki és rögtön vissza.

Kovács László

(#431) Dungó válasza Laca25 (#430) üzenetére


Dungó
csendes tag

A táp nem tűnik rossznak, hacsak nem meggyengült menet közben.
Hűtést nem említettem. De ki tudja. Hőfokok hogy állnak? Mondjuk 3 másodperc alatt nem hiszem hogy túlmelegedne.
Javaslom hogy a kártyád próbáld ki egy másik gépben, persze olyanban aminek a tápja szintén jó fajta. És ha ott is beszarik FurMark alatt, akkor mindenképpen a VGA lesz a hibás.

(#432) Laca25 válasza Dungó (#431) üzenetére


Laca25
csendes tag

Sajna másik gépben nem tudom kiprobálni csak táp cserével tudom tesztelni.

Kovács László

(#433) Laca25 válasza Laca25 (#432) üzenetére


Laca25
csendes tag

BlueScreen View progi semmit nem talált.

Kovács László

(#434) Dungó válasza Laca25 (#432) üzenetére


Dungó
csendes tag

Ha a táppal van baj akkor az kiderül úgy.
A probléma akkor van ha nem az a ludas.
Ezért azt javaslom vidd el valakihez a videókártyát és teszteljétek le. Mondjuk valami ismerősödnél vagy számtech szervízben/boltban.
Mert ha ott is szarakodik akkor a videókártya lesz a hunyó nagy eséllyel.

(#435) Laca25 válasza Dungó (#434) üzenetére


Laca25
csendes tag

oké köszi a segítséget! :R :R :R :R

Kovács László

(#436) simsoner


simsoner
tag

Üdv!

Játék közben, egyszer csak krix krax mindenféle szinek, lefagyás, újraindítás, kép van bootol, majd kékhalál:

GTX 560 , elfosta magát valszeg? Kivettem megpucoltam, nemjo, gép müxik nélküle, ugy nézem, hogy jó.

(#437) Dungó válasza simsoner (#436) üzenetére


Dungó
csendes tag

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/ff557263%28v=vs.85%29.aspx

Itt van egy link. A 0x000000116 valami videó hiba, legalábbis azt írja, de ezt most meg nem tudom fejteni, hogy konkrétan mi.

[ Szerkesztve ]

(#438) 286


286
tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni!

Lenne egy msi 3850 -em ami menet közben gondol egyet az ati driver összeomlik majd zöld kockás lesz a kép vagy helyre áll vissza asztal mehet tovább pl (counter strike 1.6 nem hajtom túl éppenséggel :) )
vagy nem újra inditom és már a bios is kockás ha lehúzom tápcsatit akkor még csatlakoztassam tápcsatit felírat is hiányos pihen egy órát kb utána megint minden jo van amikor egy nap 2x csinálja van amikor egy hétig megy hiba nélkül ! Ötletek?

Táp cserét próbáltam fsp 400W és Cheiftec 450W ugyan az

Előre is köszönöm!

3DFX Forever :) Abit R.I.P :,(

(#439) simsoner válasza Dungó (#437) üzenetére


simsoner
tag

Átraktam a másik gépembe, ugyanugy krix krax tehát halott, ha jól sejtem. :/

(#440) Dungó válasza simsoner (#439) üzenetére


Dungó
csendes tag

Akkor nagyon úgy fest.
Esetleg ha gondolod és már ha úgyis kidobnád, rakd be a sütőbe inkább a neten leírtak szerint. Vannak youtube videók is róla.
Ki tudja lehet bejön, én még nem próbáltam. Pusztán kíváncsi vagyok, hogy előttem megcsinálja e valaki. És bejön e neki.

(#441) simsoner válasza Dungó (#440) üzenetére


simsoner
tag

Utánanéztem, végülis, nem sütöttem, hanem hajszárítóztam jó közelről a gpu-t amin a hűtő van, és megjavult. TY!

(#442) Dungó válasza simsoner (#441) üzenetére


Dungó
csendes tag

Ez komoly.
Akkor lehet ez még jobb megoldás. Mondjuk nem tudom milyen teljesítményű hajszárítód van. De nem egy gyenge darab lehet az biztos. :D
Akkor ez valami kontakt (érintkezési) hiba lehetett.
Megnéznéd az én képemet amit feltettem. BF3 alatt készült, krix krax-os nekem is a kép. Neked is ilyen volt? Ezen az oldalon van, csak kicsit tekerd feljebb.

(#443) simsoner


simsoner
tag

Nekem olyan volt, hogy játék közben, elment teljesen a kép mindenféle színekkel, majd le is fagyott, többet be sem tudtam kapcsolni, akárhányszor inditottam kékhalál lett a vége.

(#444) simsoner válasza simsoner (#443) üzenetére


simsoner
tag

Kár volt mondanom, megadta magát... Hőlégfúvóval megpróbálom még, vagy elküldöm reballozni.

(#445) Dungó válasza simsoner (#444) üzenetére


Dungó
csendes tag

Ezért furcsállottam én is a hajszárítót. Az nem képes akkora hőt termelni ami minimálisan is, de "összeolvasztaná" a dolgokat.
A te döntésed hogy mit próbálsz meg.
De az fura hogy ennyi időre azért jó lett a kártya a hajszárítótól is. :C

(#446) olikan


olikan
újonc

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy van egy Gainward gtx660 ti phantomom és minap újra raktam a windows7-et és mikor felrakom rá a legújabb vga drivereket akkor az aero effektek leállnak és azt írja hogy a vga-m nem támogatja őket. Ha viszont felrakom a drivereket a telepítőlemezéről amin 2012-es a driver azokkal tökéletesen mennek az aero effektek is. Ezelött tökéletesen ment az újabb driverekkel is. Mi lehet a probléma?

(#447) Teclis1993


Teclis1993
tag

Halli

Én a minap újítottam egy MIS GTX960-at, és játék közben vannak textúra hibák, lentebb vannak videók ez lehet szoftveres gond ?

ez az egyik itt csíkokat csinál vízszintesen.
itt meg a másik itt négyzeteket

(#448) Terminator17


Terminator17
senior tag

ÜDV 2 napja vettem egy 780 ti karit nem ref hűtős.
mikor beraktama gépbe jó volt bár feltűnő volt hogy nem pörgött fel sosem és sokat kellet baszakodni hogy képet adjon végre, de adott. Driver fel ment is minden szépen. eltelt 1 nap kapcsolom be inditom a játékot és fagyás resetelnem kellet. Utána a gép nem ismerte fel a vga t, netezni tudok a fhd felbontást tudja a drivert feltudom telepiteni de ujrainditásnál letörli magától, mert nem ismeri fel a gép. Semmi adatot nem ad róla, csak úgy van, és létezik aztán ennyi. Ötlet? Jah és netezésen kívűl tényleg semmirese jó ez egy 780 ti phantom vga.

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#449) had423


had423
aktív tag

Hali,
új gépet raktam össze nemrég. Gigabyte hd7770et raktam bele egy 400W-os fsp táppal (nem hexa).
Kezdetben nem volt baja, de most utóbbi időben elkezdtem twitchen streameket nézni legmagasabb minőségben, és többször is volt hogy feketeképernyőt kaptam, beakadt a hang aztán pár másodpercre rá újraindult a gép. Máskor is fordult elő ilyesmi, hogy elment a kép pár másodpercre és ha jól emlékszem mindig fagyott vele együtt a böngésző is. Egyszer még ilyen üzenetet is kaptam a windowstól hogy megbolondult az amd catalyst, akkor újra is raktam a drivert, cséztem vele (low grafikán, kis felbontáson), és nem volt baj.
Hardver hiba, esetleg kevés a táp vagy valami más?
Köszi a válaszokat :R

(#450) kukamaka01


kukamaka01
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!
adott egy gigabyte radeon r7 250x 2gb ddr5 128bit vga
elinditok egy játékot (mindegy mit) kb 10 percet játszok vele és oltári módon el kezd akadni
kilépés után is a GPU 90-100% között mozog, hőfok 50-60 fok között....
újrainditás után természetesen visszaáll de 10 perc után megint ugyan ezt csinálja...
drivert újból telepítettem, de nem oldotta meg a problémám.. :(

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.