Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba

Hozzászólások

(#851) Luperator


Luperator
tag

Sziasztok!

Van egy gtx 465 videokártya a gépemben. Nem mai darab, de teszi a dolgát, viszont mostanság nem mindig. Egyrészt a ventillátora olykor olyan hangot ad, mint egy kistraktor de ez a kisebbik gond. A nagyobb az, hogy totál random módon megesik, hogy nem ad képet. Hőmérséklethez nincs köze és a venti probléma ellenére szépen hűti továbbra is. A problémát egyedül a kényszerített leállítás és újraindítás szokta megoldani.

Drivert frissebbet nem találtam rá a mostaninál, táp probléma elméletben nem lehet. Mit gondoltok, menthető?

L.

(#852) Redneck válasza Teece (#849) üzenetére


Redneck
veterán

Teece: Reballozás lehet megmenti, kérdés árban mennyire éri meg. Már ha a GPU a gond, de lehet a VRAM is cserélhető, végülis modult lehet rendelni.

Ha a reball nagyon drága, egy sütést/hőlégfúvózást is be lehet vállalni kellő körültekintéssel. Ideig-óráig még működhet.

motoroskanál: Nem semmi. Alaplap kimenete ad képet? Ez már nem olyan egyszerű, ha valami ívet húz, azzal könnyen tönkre lehet vágni az ilyen finom elektronikát. Egy szervizben kéne ránézni, rámérni, de a helyedben a komplett gépet vinném, lehet a tápban/alaplapon is elszállt valami. Ipont ajánlom.

Luperator: Voltak mostanában driver gondok az nV-nél. Szerintem DDU eltávolítás után tolj fel valami régit, nekem 460-hoz azt hiszem a 344.65 volt utoljára frankó. Azóta nem tudom mi a helyzet, 2 éve eladtam. Ettől függetlenül a legújabbat is próbálhatod, de előtte mindenképp DDU-val törölj, és clean installt nyomj. Ventilátort pedig lehet cserélni, de akár csapágyat is. Bár inkább az új javasolt.

Ha a kártyák javíthatatlanok, légyszi ne dobjátok ki, gyűjtöm a régi és rossz VGA-kat. Szeretnék csinálni egy fali díszt, ahhoz kell.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#853) Luperator válasza Redneck (#852) üzenetére


Luperator
tag

Köszönöm, meg fogom próbálni. Még az az egy kérdésem lenne, hogy a gép jelenleg hdmi-n keresztül tv-re van kötve. Fentebbi probléma okozhat olyat ami ártana a tv-nek?

(#854) Redneck válasza Luperator (#853) üzenetére


Redneck
veterán

Ha csak az egész gépből nem érkezik a TV-be túlfeszültség, akkor nem. Nem valószínű, elméletleg egy minőségi tápnál nem fordulhat elő. Ha ventilátort cserélsz, érdemes újrapasztázni és alaposan kiporolni.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#855) motoroskanál válasza Redneck (#852) üzenetére


motoroskanál
tag

A cpu integrált vga működik. A 970 helyett beszerelt régi videokártyám is megy. Csak a 970 nem akar. Érdekes, egyetlen kimeneten sem ad képet, de a ventik forognak. A tápom masszív darab, pár éve villámcsapást is túlélt. :D

(#856) Teece válasza Redneck (#852) üzenetére


Teece
csendes tag

Nagyon nem akartam belefolyni a javításba, fél éve a dobozába pihent.
Gondoltam megsütöm (utána néztem a dolognak) nem veszíthetek vele semmit..
Sikeres lett a művelet, eddig hibátlanul megy minden. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#857) Redneck válasza Teece (#856) üzenetére


Redneck
veterán

Ha esetleg később újra feladná (ne legyen így) írd meg légyszíves, hogy tudjuk meddig bírta. Pontosan hogy csináltad? Hátha másnak is segít, akinek a reball nem éri meg. Tudom hogy van külön topik, de nem árt ha itt is szerepel.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#858) bardati válasza motoroskanál (#850) üzenetére


bardati
tag

Tuti javítható, ki ne dobd

Bardati

(#859) motoroskanál válasza bardati (#858) üzenetére


motoroskanál
tag

Holnap szervizben rápillantanak. Ha kuka, akkor 1060 vagy 1070 váltja, hogy pörögjön a gazdaság. :D

(#860) Redneck válasza motoroskanál (#859) üzenetére


Redneck
veterán

Ha kuka ne kukázd légyszíves! Döglött VGA-kat gyűjtök falidísznek.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#861) Teece válasza Redneck (#857) üzenetére


Teece
csendes tag

~196°C-ra felmelegítettem a légkeveréses sütőt, VGA-ról leszereltem a hűtőt, becsomagoltam alufóliába az "egyéb" részeket, 4 alufólia gombóc a sarkokra és GPU-val lefelé beraktam 7 percre sütni. Megvártam amíg kihűlt, összeraktam és sok reményt nem fűztem a dologhoz, de hibátlanul teszi a dolgát. BIOS-ban GPU-t 150mhz-el MEM orajelet 200mhz-el vettem lejjebb VDDC-t 0.7V-al.(képet már a művelet után csináltam)

(#862) bujdi19


bujdi19
tag

Ilyenkor mi lehet a gond???? :(

(#863) Redneck válasza bujdi19 (#862) üzenetére


Redneck
veterán

Üdv!

Mindkét driver fent van? Egyik sem béta?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#864) bardati válasza Teece (#861) üzenetére


bardati
tag

Nagy mázlid van hogy helyre jött :K

Bardati

(#865) bardati válasza bujdi19 (#862) üzenetére


bardati
tag

Vírus esetleg? Ennyire nem lehet tré a driver...

Bardati

(#866) Redneck válasza bardati (#864) üzenetére


Redneck
veterán

Nem mázli az. Korrektül csinálta. Az más kérdés hogy meddig működik, de nem véletlenül kérdeztem hogy sütött.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#867) bujdi19 válasza bardati (#865) üzenetére


bujdi19
tag

már megoldódott újra kellett rakni a drivereket

(#868) Redneck válasza bujdi19 (#867) üzenetére


Redneck
veterán

Ez lett volna a tipp. DDU után a jó driverek felpakolása. Ennyi! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#869) Teece válasza Redneck (#866) üzenetére


Teece
csendes tag

Mindenképp írok ha lesz vele valami. Ja és amúgy köszi a tippet, neked köszönhetem, hogy újra teszi a dolgát. :C :R

(#870) bardati válasza totyino77 (#802) üzenetére


bardati
tag

kontakt hiba lehet a VGA slotnál ha nincs rögzítve a kártya, vagy földelési gond a táppal. Nem kéne így viselkednie, az is lehet hogy a slot körüli portalanítás lesz a megoldás

Bardati

(#871) Arnol


Arnol
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémával kapcsolatban.
Elég nehéz mindent leírni pontosan mert már egy hete próbálkozom de kezdek kifogyni az ötletekből.
A hibaüzenet a következő: " A(z) nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt."
Illetve értesítésben megjelenik, hogy a "képernyőillesztő nem válaszolt majd helyreállt".
A hibajelenség érdekes módon windows alatt nem jelentkezik viszont ha elindítok egy játékot akkor random 10-20-30 perc elteltével egyszer bejön ez a hibaüzenet és utána egészen a gép ki majd újra bekapcsolásáig nem jelentkezik. Próbálkoztam vga driver újratelepítéssel, próbáltam dduninstaller használatával,régebbi driverrel, volt windows újratelepítés, találtam registry-s megoldásokat is de eddig sajnos semmi se oldotta meg a hibát.
Ezek után szerintem jogosan kezdtem el gyanakodni arra hogy valami hardver hibázik, így csináltam memtest-et, tudom nem életbiztosítás de az nem dobott hibát, melegedéssel nincs gond, szóval igazából már fingom sincs.... Ma fogom egy új táppal tesztelni, de addig is gondoltam megírom nektek tapasztalataim, hátha valaki már találkozott ilyen problémával.
Válaszaitok előre is köszönöm :R

(#872) Redneck válasza Arnol (#871) üzenetére


Redneck
veterán

Tápteszt, hőmérséklet monitorozás első körben. A továbbiakról ettől függően.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#873) Arnol válasza Redneck (#872) üzenetére


Arnol
csendes tag

A hőmérsékletekkel nincs semmi probléma, ezen már túl vagyok. Másik táppal ma fogom kipróbálni, de nem vagyok bizakodó, mivel a probléma csak egyszer jön elő a gép felállása után. Utána minden hibátlanul megy.
Ha táppal lenne a gond akkor nem kéne a hibának sűrűbben jelentkeznie ?

(#874) bardati válasza Arnol (#871) üzenetére


bardati
tag

A VGA mem hibája is olyan random mint a RAM-é. Apám gépében van egy Ati kártya ami random hibázik csak 3d-s alkalmazások alatt, Burning test kidobta hogy a VGA ram hibázik néha, esetleg próbáld meg vele, belinkeltem

Bardati

(#875) Arnol válasza bardati (#874) üzenetére


Arnol
csendes tag

Felírtam a listára, köszönöm. :)

(#876) Redneck válasza Arnol (#875) üzenetére


Redneck
veterán

Azt hittem ezen már túl vagy. Mindenképp rá kell engedni valami rendes stresszt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#877) xtro válasza Arnol (#871) üzenetére


xtro
aktív tag

Óhh barátom belenyúltál a mézescsuporba.

Mondom a megoldást:

1.

A manuális cuccot csináld meg. Restart. Ha nem megy akkor 2.lépés. (Elvileg ez a megoldás Win10-nél nem megy de egy próba mehet.)

2.

Töltsd le az MSI Ab-t majd egy 30mhz-val vidd lejjeb a a Core Clock -ot. (elvileg fel is lehet, de inkább le az a tuti,+ nem kell pont 30mhz-val lehet csak 10-el kell de lehet h 43-al én a 30-at javaslom, nyugi nem lesz FPS drop)

Ha nem megy,akkor kuka a kártya (vagy a zöldek elb*sztak vmt.)

(#878) Teece válasza Redneck (#866) üzenetére


Teece
csendes tag

Sajnos ma játék közben villant be szürke képernyő, aztán függőleges fekete-szürke csíkos képernyővel lefagyott a gép, újraindítás után fekete képernyő. Ennyi volt? Nagyon nem foglalkoztam vele, 7végén ránézek megint. :W :))

(#879) Redneck válasza Teece (#878) üzenetére


Redneck
veterán

Hát azért többet szoktak bírni, de lutri. :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#880) Petykemano


Petykemano
veterán

Gigabyte R7 360
Tegnap kB 1500as fordulat felett zörögni kezdett.(amúgy mindig is ilyen magas fordulatszámon ment)

Garanciában foglalkoznak ilyesmivel?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#881) Redneck válasza Petykemano (#880) üzenetére


Redneck
veterán

Ventilátor cserével? Nem tudom, ha genyó a kisker, nem hiszem. Ha jó fejek, lehet.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#882) Teece válasza Redneck (#879) üzenetére


Teece
csendes tag

Ma kicsit bátrabb voltam, 200°C és olyan 8 perc, megint megy hibátlanul...
Bios váltó gomb kicsit el is deformálódott.

(#883) xtro válasza Teece (#882) üzenetére


xtro
aktív tag

L.O.L. :DDD

(#884) Stewe7


Stewe7
csendes tag

Sziasztok,
van egy 6790-em. Nemrégiben elkezdte azt produkálni, hogy

ezt műveli a kártya, DE csak miután feltelepült a driver.
Valaki találkozott ezzel a problémával?
Kidobom, ha arról van szó, de egy próbát megér.

"Hol tudom letölteni az Internetet?"

(#885) Redneck válasza Stewe7 (#884) üzenetére


Redneck
veterán

Másik driverrel is csinálja? Elképzelhető hogy nálad is elengedett valami forrasztás. Ne dobd ki semmiképp, gyűjtöm a döglött kártyákat, dísznek.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#886) bardati válasza Arnol (#873) üzenetére


bardati
tag

ha a táppal van gond, ahogy mondod: sűrűbben jelentkezne a hiba, pl amikor kihajtod..

Bardati

(#887) marsu válasza Stewe7 (#884) üzenetére


marsu
addikt

Melegedés hatására jön elő a jelenség, vagy már bekapcsolást követően egyből?

Press any key to continue ...

(#888) fernando0526


fernando0526
csendes tag

Üdv Lenne egy vapor-X R7 250x Videókártyám Ami fan problémával küzd .
Az elmult hetekben telepitsre kerűlt Gépemre a Win 10 És az uj amd Driver énnek hatására a videűkártyán az egyik ventilátor valami oknál fogva megadta magát a gép bekapcsolásakor Megpördül és meg is áll eközben a másik ventilátor gond nélkűl végzi a dolgát .Illetve müködésre birom venni a a második ventillátort is ha Tri-x el felveszem a ventillátor fordulatszámot 90% ra . Ez nagyon bosszantó ! Már próbáltam másik Op endszeren meg másik gépben de ugyan ez a hibaa jeleneség .

A kártya már nem garis ,
Keresgettem sokat a neten de nem találtam megoldást sok ember küzd ezzel a problémával r7 R9 HD 7xxx videókártyák esetében
Kilehet küszöbölni eszt a hibát uj ventillátor vásárlása nélkül , ?
Válaszotokat előreis köszönöm .

Gép tulajdonságai :
Intel Xeon e5405 4x2.00 ghz
1x4gb DDr3 hyperx 1600mhz
Chifetec 600 W táp
WD 500 gb HDD
ASus P5qc REV 2 alaplap
Vapor-X R7 250X 1G D5

A Problémám Iyen [link]

(#889) asvald válasza Stewe7 (#884) üzenetére


asvald
senior tag

Régen jártam itt ,de amint látom ezt a topikot se kerülte el a sütögetés
Tehát a javaslatom: süsd meg te is! (persze csak saját felelősségre ) ;]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#890) Redneck válasza asvald (#889) üzenetére


Redneck
veterán

Most őszintén. Ha a reball a kártya árának háromszorosa (és sosem térül meg) akkor mit csináljon az ember?

fernando0526: Annak hogy épp OS cserénél szaródott el a venti, szerintem nem sok jelentősége van. Ventilátorcsere lesz ebből.

Régebbi driverrel is ilyen? Mondjuk ezt a VGA BIOS szokta intézni.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#891) fernando0526 válasza Redneck (#890) üzenetére


fernando0526
csendes tag

igen régi driveral is ilyen :/

(#892) fernando0526


fernando0526
csendes tag

esetleg ha valakinek lenne elfekvőben DUAL-X 85MM es ventilátora és megválna tőle Én igényt tartanék rá :) :R

(#893) blacksir válasza Teece (#861) üzenetére


blacksir
tag

szia. mikopr megsűtőted a kártyát nem deformálódót el a vga dvi hdmi kimenetek? mert azért 190 fokon a műanyag deformálódik? Amúgy egy gigabyte r9 280x oc kártyát készülök megsütni. :) a problémája csikózódás és egy idő után kikapcsol és újra újra indul a gép de magáig a Windowsig nem jut el. valakinek javaslat?

(#894) bardati válasza blacksir (#893) üzenetére


bardati
tag

lehet hogy csak újra kell pasztázni, addig meg ne süsd!

Bardati

(#895) bardati válasza Redneck (#890) üzenetére


bardati
tag

a reball nem drága, ha chipet cserélsz az már igen! -de legtöbbször elég ráhevíteni.. :K

Bardati

(#896) bardati válasza fernando0526 (#892) üzenetére


bardati
tag

az hogy néz ki pontosan? -nekem van vmi dual ventim elfekvőben, csak nem tudom milyen..

Bardati

(#897) bardati válasza fernando0526 (#888) üzenetére


bardati
tag

ez csak véletlen egybeesés, nem a driver miatt van..

Bardati

(#898) blacksir válasza bardati (#894) üzenetére


blacksir
tag

Megtörtént újra lett pasztázva de semmi . Szerviz és azt mondta hogy nem éri megcsinálni ezert gondoltam hogy jöhet a sütő.

(#899) geri0095


geri0095
csendes tag

Sziasztok!

Egy idősebb rokonom kért meg, hogy állítsak össze neki egy gépet, ami meg is történt, azonban a Win 8.1 telepítése után fekete képernyő fogadott. Éreztem, hogy megy a gép csak a kép nem jelenik meg. Integrált videokártyáról beszélünk (G4400), ezért visszaraktam egy kicsit a régi videokártyáját, ami egy nVidia (fogalmam sincs micsoda), de azzal már bejött a kép, igaz FULL HD monitoron 1400x900-as felbontásban egy jó vastag kerettel oldalt. Ekkor felraktam a legfrisebb CPU és Alaplapi drivereket de semmi. Ha kiveszem a régi GPU-t, akkor fekete kép. Megpróbáltam a BIOS-ban a grafikus megjelenítőnél PCiE-ről IGPU-ra váltani azóta fekete a kép mindenhogy.

A szerelés során egy dolog szúrt szemet: az alaplap 8pines csatlakozót igényel a processzorhoz, a tápegység viszont csak 4pinnel rendelkezik. Vettem egy adaptert, de még nem próbáltam ki, lehet ez a baj?

Köszi a válaszokat előre is!

(#900) xtro válasza geri0095 (#899) üzenetére


xtro
aktív tag

Valószínűleg az lesz a hiba az integráltnál.

A dedikált vga-nal gondolom ez lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.