Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba

Hozzászólások

(#901) hatnor


hatnor
tag

Sziasztok!

Adott egy Palit gtx770 2gb
Játék közben fehér képernyő kifagy a kártya, és a Thundermaster, illetve az Msi afterburner se ismeri fel utána, csak ha újraindítom a gépet.
Viszont a 3dmark11, illetve a furmark simán lefut :-/
Volt már javítva a kártya, mert ugyan ezt csinálta, de akkor a 3dmark11nél csíkozott a kép és nem futott le, illetve a hdmi, display port nem adott képet.

Mit lehetne vele kezdeni?

üdv, hatnor

(#902) karakpecze21 válasza Redneck (#866) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Nekem egy GTX580-am van.

Fél éve megadta magát, csíkozott, kockázott egyik pillanatról a másikra.

Szétszedtem, nedves papírzsebkendőkel meg pakoltam a kondikat és a megsütni nem kívánt területeket, majd betekertem alufóliával, szintén a védeni kívánt területeket.
Hőlégfúvóval max fokozaton, jó ideig melegítettem a gpu-t.....igazából olyannyira, hogy le is tudtam volna szedni a chipet ha akartam volna.
Sok videóban láttam, hogy épphogy csak megmelegítik, meg hajszárítóval stb....az semmit nem ér...rendes hőfok kell, hogy meg is tudjon olvadni az a BGA forrasztás.

A mai napig köszöni szépen remekül van. Pedig rengeteget megy a gép.
Eddig fél éve hibátlan, már ez is ajándék, de remélem még bírja egy darabig, mert amikkel én játszok bőven elég hozzá ez a vga.

[ Szerkesztve ]

(#903) Mochi


Mochi
csendes tag

Sziasztok :)

Remélem jó helyre írok. Nos mikor takaritottam a gépet, ezt a jelenséget vettem észre a videókártyámon.
Ez mégis micsoda rajta? Mert nem tűnik bíztatónak.
Nem lehet letörölni róla, kapargatni meg nem kapargattam, logikusan.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=443IMG_20161001_120705.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=258IMG_20161001_121005.jpg

VGA: Sapphire r7 260x 1gb

Köszönöm, ha valaki tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#904) Teece válasza blacksir (#893) üzenetére


Teece
csendes tag

Hi,
Azoknak nem lett semmi baja. Csak van egy kis kapcsoló rajta amivel uefi vagy legacy biost kapcsolod az deformálódott el, de az is működik.
Viszont tegnap játék közben megint lefagyott a gép, újra indítás után meg fekete kép, szal eddig bírta

(#905) #81556480


#81556480
törölt tag

Szerintetek ha egy GTX 660 nem ad képet, sli-ben előfordulhat hogy második kártyának még jó ?

(#906) Redneck válasza #81556480 (#905) üzenetére


Redneck
veterán

Hogy érted hogy második kártyának? Ha az egyik rossz, nem lesz működő SLI. Fejtsd ki bővebben légyszíves!

Szerk:
Nekem se, és nem oltanálak be. Akkor sem ha nagyon értenék a témához.
Ha csak az a baja hogy képet nem ad, mert rossz mondjuk a kimenete vagy az azért felelős részegység, elképzelhető hogy működne. Ezt csak józan paraszti ésszel gondolom, tényleg nem tudom mi a válasz.
Azonali VGA-s kérdések topikban lehet tudnak segíteni!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#907) #81556480 válasza Redneck (#906) üzenetére


#81556480
törölt tag

Nem volt még SLI-m, ha hülyeséget mondok nagyon ne olts be :DDD De régebben olvastam hogy ha egy vga nem tökéletes, még SLI-ben működhet. Ez nem igaz?

(#908) xtro válasza #81556480 (#907) üzenetére


xtro
aktív tag

Szerintem akkor csak a jót használja,legfeljebb ezt bírom elképzleni

[ Szerkesztve ]

(#909) kopygege


kopygege
tag

Sziasztok!

Előkerült egy ilyen kártya, kipróbáltam és elég furcsa jelenséget tapasztaltam.
Amikor netezek (főleg Firefox esetében) a menüsor alatti rész elfeketedik és néhány másodpercre megfagy a rendszer. Általában ilyenkor újra kell indítani a böngészőt, de aztán pár weblap megnyitása után sajnos ugyanez következik be. Van, hogy néha az ablak fölső részén elcsúsznak, elszíneződnek a betűk.
A furcsa az hogy ez kizárólag netezéskor jön elő.

Frissítettem az alaplapi és a videokártya BIOS-át is a legfrissebbre, de sajnos a helyzet nem változott.

Lefuttattam az általam ismert összes tesztet kedve az AIDA stabilitástesztjével, folytatva memteszttel, aztán jött a 3D Mark és az Unigine Heaven, de nem jött elő semmiféle probléma, rendben lefutott minden. Kicsit a FIFA 12-vel is próbálkoztam, de teljesen stabil maradt a rendszer, a tesztelőprogramok nem jeleztek semmilyen hibát.
Vajon mi lehet a probléma, lehet-e javítani, érdemes-e bajlódni vele?

Előre is köszönöm szépen!

(#910) fidor2


fidor2
tag

Sziasztok, a következő lenne a problémám vettem egy sapphire R7 250 de low profile kártyát a mini pc-be.Felraktam a drivert beállítottam a felbontást minden jól ment.Amikor el akartam indítani egy játékot amivel ezen a gépen gyengébb kártyával ment nem indult el.Valami fatal error hibát irt ki.A tápom mivel mini pc 240W mi lehet a gont?A játéknál több áram kell neki és nem bírja a táp?Ha valaki tudja a válszt ne tartsa magába.Köszi előre is.

(#911) Redneck válasza fidor2 (#910) üzenetére


Redneck
veterán

Esélyes, a tápos topikban segítenek ezügyben. :(((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#912) fidor2 válasza Redneck (#911) üzenetére


fidor2
tag

Értem, köszi a választ.

(#913) chakon28


chakon28
újonc

Sziasztok. Lenne egy kis problémám. Vásároltam kéz alól egy Zotac GTX660-as karit. Be raktam a gépbe , bekapcsolom , feláll a rendszer majd kb. 1 perc múlva vízszintes , rózsaszínes , zöldes szaggatott vonalak jelentek meg. Érdekesség , hogy a vidikarit az everest nevű program nem látja csak a monitort.
Azért nem Prt sc mert ott nem látható a jelenség .
Mit lehetne vele kezdeni ?

(#914) Redneck válasza chakon28 (#913) üzenetére


Redneck
veterán

Így ránézésre hibás kártyának néz ki. Kipróbáltad mikor vetted? Esetleg másik gépben ki tudod?

VRAM hibásnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#915) chakon28 válasza Redneck (#914) üzenetére


chakon28
újonc

Sajnos nem tudtam kipróbálni mert jófogás-posta.. :/ Másik gépben most nincs lehetőség kipróbálni....

(#916) Redneck


Redneck
veterán

Próbáld meg valahogy, mert úgy néz ki átvertek.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#917) chakon28 válasza Redneck (#916) üzenetére


chakon28
újonc

Sajnos nagyon úgy néz ki :/ Írtam 2 számtech szerviznek , hogy tudnak e kezdeni neki valamit mert jó lenne megmenteni... Nem rossz kis kari lenne.... nekem megérné... De egyenlőre semmi válasz :/ Azért köszi.

(#918) Elcan


Elcan
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről? Mi okozhatja? VRAM hiba?
Van, hogy hetekig semmit nem csinál és tökéletesen működik, máskor meg ezt csinálja, de nem azonnal.

/494780_shot_714.thumb.jpg]

[ Szerkesztve ]

(#919) Redneck válasza chakon28 (#917) üzenetére


Redneck
veterán

Ne nagyon reménykedj. Többe kerül a javítás mint amennyit megér a dolog.

Elcan: Csak a tankos játékban csinálja ezt?
Egyébként ez is elég gyanúsan GPU vagy VRAM probléma. Totál szétesett kép, valami forrasztás ott már nem frankó.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#920) Elcan válasza Redneck (#919) üzenetére


Elcan
tag

Redneck!
Csak ez van fönt meg a Skyrim, de ott nem csinálja. Illetve még volt pár játék, amik ezen futottak, de nem csinálta sehol. A Wotban is csak néha. Most egyelőre szervizben van, tesztelik. Kíváncsi vagyok mit mondanak majd a végén, mert még garis.
Egyébként köszi a választ.

(#921) Redneck válasza Elcan (#920) üzenetére


Redneck
veterán

Ha még garis akkor no para. Elképzelhető hogy melegedés miatt jelentkezik a dolog.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#922) Elcan válasza Redneck (#921) üzenetére


Elcan
tag

Nem tudom, hogy cserélik-e majd vagy javítják, de ezt már nem lehet kapni. Kifutott modell.

(#923) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok! Adott egy Gigabyte GTX 760, nincs húzva. Pár napja elkezdett pl videóknál olyan jelenséget produkálni mint amikor az ember vsync nélkül játszik, valamint pl cs go hiába fut mindig 150fps felett, a játék mégis elég darabosnak tűnik. Legfrissebb driver van fent, gyakran van pucolva a kártya hűtése, 70 fok alatt van mindig terhelés alatt is.

Ez a kártya hibája, vagy csak driver hiba vagy valami hasonló?
A kártya még kb 3 hétig garanciás, szóval ha olyan akkor inkább visszaküldöm...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#924) Redneck válasza AllTheBest (#923) üzenetére


Redneck
veterán

A CSGO-val mostanában előfordulhat, többen is írták, én is tapasztaltam. A v-sync nélküliség Win 7-en Aero nélkül jön elő, egyszerű nézetben. Screen tearing a neve, magyarul képtörés.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#925) AllTheBest válasza Redneck (#924) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Nálam win10en csinálja ezt, semmit nem piszkáltam a gépen ami megmagyarázná ezt a jelenséget, ritkán de can, hogy kisebb fekete téglalapok is megjelennek a videókban

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#926) Redneck válasza AllTheBest (#925) üzenetére


Redneck
veterán

Lehet a böngésző bűne, vagy driveres dolog. Automatikus frissítés van valamire bekapcsolva? Youtube melyik kodekkel megy?

Egyébként a legfrisebb driverrel megint van valami, már jött rá hotfix, a hírek között megtalálod.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#927) SmashPanda


SmashPanda
újonc

Sziasztok!

Van egy MSI GeForce GTX970 Gaming 4GB GDDR5 videokártyám amit tavaly vásároltam egy géphez amit összeraktam. Tavaly február - március környékén (a Divisionnel együtt) előjött az, hogy elmegy a kép játék közben random időközönként, csak a restart segít. Event viewerben látom, hogy az nvlddmkm modul okozta a problémát. Egy darabig szenvedtem vele, gondolkoztam a garanciás cserén, de egy Windows újratelepítés megoldotta a problémát ami tegnap újrakeződött.

Azóta már letöröltem a drivert (egyébként is clean installal szoktam őket felrakni) felraktam egy régebbit, de ugyanaz. Próbáltam Furmark-ot futtatni de 1 perc után elment a kép és itt jött a kellemetlen rész, mert már se a POST se a Windows boot alatt nem volt kép a monitoron, kikapcsolás után sem, majd néhány perc "pihentetés" után újra működött.

Hőfokok jónak tűnnek, hétvégén amikor először tapasztaltam ezt még futott a Furmark, amit hagytam menni egy órán keresztül, a legmagasabb hőmérséklet 68 fok volt. Amikor a Furmark ma crashelt és nem volt kép restart után sem a ventik felpörögtek a kártyán ettől függetlenül.

Van valami ötleteket mi lehet ez?

Előre is köszi! Sajna megkopott a tudásom már, valahol az nForce 2-nél leragadt :)

(#928) H.lacika


H.lacika
tag

Sziasztok

Radeon Rx460 2gb új videókártya, monitoron semmi gond
, amikor a Sony tv-el összekötöm Hdmi, kábel-ilyenkor a monitort lehúzom még csak 1 kábelem van- szóval bejön ott is minden, de kb 10percenként ugrik egyet és megy tovább a film, de kékes háttér, mintha a szinek nagyon durván erőteljesek lennének, pár perc múlva visszaugrik normálisra vagy ha kihúzom és újra be akkor is.
Valami beállítás lehet vagy mi fene?

köszi

(#929) papirzsepi93 válasza SmashPanda (#927) üzenetére


papirzsepi93
tag

Hasonló problémám volt egy 970essel annó. Valszeg VRAM hibás volt nem tudom pontosan, de gariba ment és cserélték is.

(#930) AllTheBest válasza Redneck (#926) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Újraraktam a gépet és most mágikus módon eltűnt a hiba... :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#931) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

Üdv:)

A következő lenne a problémám: egy 80 centis samsung full hd led tv-n csak hdmi csati van. Egy r7 360 vidikarim van, és 1920x1080-as felbontásnál valamiért nem szépek a szinek. Full hd alatt ez nem jön elő, csak full hd-n. Egy másik tv-n ugyanez volt: dvi-vel tökéletes viszond hdmi-vel ott is rossz. Sajnos az új tv-n csak hdmi van. Már több kábellel is próbáltuk szal szerintem nem itt van a hiba. És csak 1920x1080-nál van ez hogy a szinek vhogy fakóbbak.
Bármilyen tippet örömmel fogadok:)

(#932) 7om válasza szmörlock007 (#931) üzenetére


7om
tag

A game mód be van kapcsolva a tévén?
esetleg ez be van állítva?

RGB 4:4:4 képpont formátum pc szabvány teljes (RGB)-re kell.

Vagy a tv-be csatlakoztatott hdmi portot átállítod PC bemenetre.Ha samsung tud ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#933) gyulank


gyulank
addikt

Ez mitől lehet?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#934) milkabrams


milkabrams
őstag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám hogy amikor elindítom az Alien Isolationt vagy Far Cry 4-et, elsötétül a képernyő és nincs kép, de megy a játék hang is van meg minden csak kép nem. Azt írja ki, hogy Out of Range. Csak ennél a 2 játéknál fordul elő, most telepítettem őket,

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#935) envagyok


envagyok
veterán

Egy 4890-es kártyával kis gondom van csak, de ettől függetlenül működik rendesen.
Szóval a 975x-es lapon van 2 pcie 16-os foglalat, de a második csak 4-es módban működik.
Az ATI HD 4890-et berakva az első 16-os slotba (16*) nem indul el a gép, folyamatosan újraindulgat, még a biosig sem jutok el.
A másik *4-es slotban simán elindul, és működik is rendesen, de csak 4 pcie szálat használ.
A foglalat jó, mert másik vga-t behelyezve a *16-os fogllalatba működik (FIREGL V3350-el próbáltam)
Annyi van egyébként, hogy gép bekapcs, 4890-en felvillanak a vörös ledek, és már kapcsol is ki. Utána automatán bekapcsol, és le újra és újra.
És ezt csinálja végtelen bootloopban.
Nem lehet bios hiba?
A 4890-es vga kártyát kipróbáltam egy másik pc-ben is, 1151-es 110-es chipset, abban tökéletesen elindult a 16 szoros pcie foglalatban, játszottam is vele egyet.
Táppal is szórakoztam, hátha az a hiba, átraktam a 110-es lapból a tápot, de ua.
460-as 525-ös tápok vannak, mindegyikkel ugyanazt csinálja.

Tud valaki erre gyógyírt?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#936) Redneck válasza envagyok (#935) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem táp és BIOS fronton érdemes szétnézni. Egy ecsettel és sűrített levegővel javasolt a slot kitakarítása is.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#937) envagyok válasza Redneck (#936) üzenetére


envagyok
veterán

Ezeken túl vagyok.
Valószínűleg az a hiba hogy a pcie csatlakozósornál leesett egy alkatrész,így csak 8* módban megy a kártya, a régi lap azt meg nem akarja

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#938) Redneck válasza envagyok (#937) üzenetére


Redneck
veterán

Ezt nem említetted. Hát igen, fizikai sérülés esetén előfordulhat hogy nem megy valami. 😆

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#939) envagyok válasza Redneck (#938) üzenetére


envagyok
veterán

Mert én is csak most vettem észre :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#940) karpy


karpy
csendes tag

Sziasztok,

adott egy Sapphire R9 270X Toxic 2GB-os kártya.
Az utóbbi időben terheléstől függetlenül, véletlenszerűen elmegy a kép vagy épp becsíkozódik.
Úgy vettem észre, h csökkentett módban nem jön elő a hiba, csak a Windows normál indítását, a logót követően, a driver betöltése után.
Tudna vki segíteni?

Gábor

"Az életben van egy csodás dolog: a reakciódat, a viselkedésed mindig megválaszthatod!"

(#941) Redneck válasza karpy (#940) üzenetére


Redneck
veterán

Ha nem cseréltél drivert, és a monitor kábele is jó, esélyes hogy valami forrasztás engedett el.
Ez a Toxic nem a melegedős? Lehet hogy másik szériával keverem...

Ezt írta korábban valaki:
"Játék közbe lefagyott a gép, újraindítás után ment tökéletesen. Rá egy héttel megint lefagyott, resi után csak fekete kép volt. Bármit csináltam nem adott képet. Másik gépbe beraktam, ott elindult és két vastagabb zöldes csík volt a képernyőn. Felraktam a drivert és megint csak fekete kép. Szóval 1920x1080 ba fekete kép, ha meg nincs fent a driver, alacsonyabb felbontásba meg a két csík."

Ezt válaszoltam:
Reballozás lehet megmenti, kérdés árban mennyire éri meg. Már ha a GPU a gond, de lehet a VRAM is cserélhető, végülis modult lehet rendelni.

Ha a reball nagyon drága, egy sütést/hőlégfúvózást is be lehet vállalni kellő körültekintéssel. Ideig-óráig még működhet.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#942) karpy válasza Redneck (#941) üzenetére


karpy
csendes tag

Nem, a Toxic, az egyik legjobb hűtővel szerelt széria.
A sütést és hőlégfúvózást egyelőre mellőzném, szakembert keresek aki műszerekkel kimérné az egyes alkatrészeket, vagy ilyesmi!?
Azért köszi a választ!

"Az életben van egy csodás dolog: a reakciódat, a viselkedésed mindig megválaszthatod!"

(#943) Redneck válasza karpy (#942) üzenetére


Redneck
veterán

Akkor másik szériával volt gond, 380 vagy gyorsabb kártyáknál.
Első körben érdemes szakembert kérdezni, ha valóban hardveres hibáról van szó. Általában nem éri meg megcsináltatni, de az árajánlat függvényében eldöntöd majd.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#944) Vaskobak


Vaskobak
csendes tag

Szevasztok...

A nagy szakiakat kérdem,adott egy GIGABYTE GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming Water cooling VGA és a venti pörög a hűtőn a led ek világitalnak de képet nem ad mi lehet a baj?
Számomra rejtély míg az egyik nap ment a másik nap nem.
A lap egy Asus crosshair V formula z.

köszönöm... :R :R :R

Vaskobak

(#945) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok teszteltem egy asus gtx 560 ti kártyát ,FurMark teszt közben elment a kép ,a ventillátor pörög de a monitor nem kapcsol be ,mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#946) Redneck válasza Vadasz1 (#945) üzenetére


Redneck
veterán

Másik kimenetére dugva sem megy? Próbáld ki egy másik lapban, hogy kizárhasd a táp vagy lap hibát.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#947) Vadasz1 válasza Redneck (#946) üzenetére


Vadasz1
tag

Szia nem megy ,ki próbáltam másik gépben is a ventillátor megy de a monitor nem kapcsol be,

(#948) Redneck válasza Vadasz1 (#947) üzenetére


Redneck
veterán

Esélyes hogy elszállt a GPU forrasztás Furmark alatt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#949) Vadasz1 válasza Redneck (#948) üzenetére


Vadasz1
tag

Köszi azt tudom én javitani

(#950) DTom87


DTom87
csendes tag

Sziasztok!

Ma jött meg a Gigabyte GV-N105TOC-4GD NVIDIA GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 videokártyám!
Problémám vele a következö: felraktam először lemezéröl a drivert stb, fel is ment de élmény indexben 1 pontot kapott, utána olvasgatam kicsit és letöltötem nvidia oldalrol a legfrissebb drivert hozzá ugyan az fogadott... mérgembe felraktam ujbol egy friss win7et, de ez sem oldota meg a dolgot [ rendszer felismeri a kártyát és irja h a legujabb driver van fent neki de... se felbontást nem tudom 1440 fölé rakni sem elinditani semilyen játékot. valakinek valami tipp?

nem tudom megoldja e de jelenleg is töltöm/telepitem win7 updatét de elég lassu és ki tudja megoldja e a problémát.

Válaszokat Előre is köszönöm szépen!

Üdv.:
DTom

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.