Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba

Hozzászólások

(#101) Hubsz


Hubsz
csendes tag

Sziasztok!
Ez pontosan mit jelent?
"A képernyő illesztő nem válaszol és utána helyreállt,az nvidia windows kernel mode driver version 191.07"
Ha játszok akkor jön elő, próbáltam már alap drivert is.
( Windows 7 64 bit és gtx 275 )
Köszi!

(#102) kbalazsa válasza Hubsz (#101) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Azt, hogy a Win7 nem omlik össze egy ilyentől, hanem újratölti a drivert. Ha folyamatosan ismétlődő jelenségről van szó több driver verzióval is, akkor vagy oprendszer, vagy (inkább ez valószínű) hw eredetű problémád van...

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#103) Face8814


Face8814
őstag

Üdv!
A következő probléma jelentkezett nálam kb 2 napja.
Bizonyos időközönként beszemetel a kép. Olyan mintha memóriahibás lenne a VGA, apró színes pixelhiba szerű pöttyöződés jelenik meg az éppen futtatott alkalmazásban ( FireFox, KM player, ... stb ). Az adott program bezárása esetén a jelenség elmúlik.
Előfordul, hogy a "szemetelésen" kívül az adott szoftver felhasználói felülete is hibásan jelenik meg ( villódzó, hiányos fejléc ). Ezen hibák alkalmával néha még a tálca is produkál hasonló tüneteket.
Egy frissítés, esetleges gép újraindítás után ezek megszűnnek, és akár hosszabb ( több óra ) ideig tünetmentes marad a gép.
A VGA nincs húzva, a hőmérséklet megfelelő.
Én VGA memória hibára gyanakszom, de ahogy korábban is írtam a hibázás random szerűen - gyakran több órás hibamentes működést követően - jön csak elő.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#104) jfehervari


jfehervari
tag

Üdv!
A következő probléma jelentkezett nálam.
Bizonyos időközönként beszemetel a kép. Olyan mintha memóriahibás lenne a VGA, apró színes pixelhiba szerű pöttyöződés jelenik meg .És utána kákhalál,de vanmikor megy egy darabig. VGA: Gainward 8800 GTS 320Mb.Mi lehet a gond? Másik gépben is ugyan ezt teszi.

(#105) B.Junior


B.Junior
tag

Sziasztok!

Egy kis segítség, ötlet.... :R

Memóriát bővítettem, ezért a Windosw élményidexet újra indítottam....memória megnőtt...eddig OK... Videokártya HD4830 eddig 7.2 volt, most leesett 6.0-ra. :W

Ennek mi lehet az oka????

(#106) pottyantós


pottyantós
aktív tag

sziasztok! Egy kis segítség kellene!
kikapcsoltam a gépet, és amikor visszaakartam kapcsolni, a gép folyamatosan ment de nem volt kép! Az alaplapi vga led folyamatosan világít! a gép:
Core I5-750@4.1 GHz alapfeszen
asus p7p55d
2x2Gb ddr3-1333MHz Kingston
Sapphire HD 5850
Gigabyte Superb 550W
2db vinyó

előre is köszi

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#107) ktomek


ktomek
aktív tag

Üdv!

Sajna úgy tűnik, hogy elpusztult a Sapphire 4770 512Mb -om. Vettem egy új DVI kábelt az új monitoromhoz, mivel a régi monitorommal együtt eladtam az ahhoz tartozót. Pár napig d-sub átalakítóval használtam a kártyát. Rádugtam az új kábelt, és meglepve tapasztaltam, hogy az 1920*1080-as asztalból nem látszanak az ikonok, csak a háttérkép látható a képernyő közepén kicsiben, körben fekete "keret". Minden passzol, a single link DVI-D kábelnek tudnia kell ezt a felbontást 60Hz-en... (korábban kisebb volt a monitorom, azt DVI-D kábellel 1680*1050-ben használtam ezzel a kártyával). Kipróbáltam a kábelt haver gépében, és tökéletesen működött, majd az ő kábelével kipróbáltam a gépem, és ugyanaz a rossz eredmény született... No, de a probléma ez után jött elő:

Visszadugtam a D-sub kábelt (DVI átalakítóval) a kártyámba, majd játszani kezdtem...volna, ha nem állt volna meg minden. Fagyás, a kép kimerevedik, a billentyűzet led-jei kialszanak, num-lock, caps-lock stb-re nem gyulladnak fel. Legtöbbször a power gombbal sem tudom kikapcsolni a gépet, csak hátul a táp kapcsolójával. Ez csak a 3d játékoknál jelentkezett eddig, de tegnap már a win asztal is ilyen módon megfagyott. Az alaplapot kipróbáltam a rá integrált 3200-as kártyával, és hibátlanul működik.... szóval a videokártya ment tönkre, vélhetően a kábelek ki-be dugdosása közben... pedig nem vagyok egy vandál állat, a kurva életbe! Mindig igyekeztem óvatosan csinálni, amit csinálok. Ja, a ventilátor nem állt meg...még erre tippeltem volna, h túlmelegedhet a kártya valamitől, de sajna nem.

HELP MÍÍÍÍ PLÍÍÍÍÍZ!

(#108) Chiviko


Chiviko
csendes tag

Helló!

Remélem jó helyre fordulok segítségkérésemmel xd A problémám a következő: Van egy geforce 9800 gx2 es videókártyám ami ha akármilyen oprendszerrre felrakom a driverét az a rendszer valamilyen módon restart után (ugye amit a driver kér) Vagy fekete képernyőt kapok v Win7 esetében a logónál megáll és onnantól mindegyik rendszer teljesen lefagy. Nem tudom már próbáltam sokféle drivert, próbáltam sokféle oprendszert nem segítettek és tanácstalan vagyok kérem ha valaki tud segítsen : :W Előre is köszönöm^^

(#109) cszalien


cszalien
csendes tag

Sziasztok! Lett egy kis gondom a géppel, a videókártyára gyanakszom.
A kártya tökéletesen működik mindaddig, amíg nem akarok akármilyen 3D alkalmazást elindítani, tehát bebootol, lehet netezni, szövegszerkesztő működik...stb, de amint 3D játékot indítok, vagy bármilyen tesztprogramot (pl videocard stability test, 3dmark), újraindul a gép.
Teszteltem már memóriát, procit, sem az everest, sem más progi nem talált semmit, csak a videókártya csinál ilyet.Próbáltam Win7-en, XP-n, driver, dx újrarakással, portalanítás megvolt de ugyanaz.
A kártyahőmérséklet mindig 40-45 fok körüli, tehát nem melegedés sztem.

a konfig:
C2D E6400 2,13 gyári hűtés
4x1 GB kingston ddr2 800
gigabyte 8800 gts 640 mb
samsung syncmaster 223bw lcd monitor
gigabyte 965p ds3 alaplap
thermaltake purepower 420w táp
a házba beépítve 3 db gyári hűtőventi
semmi sincs húzva

Tudtok segíteni? Sajnos nem tudom máshol kipróbálni a részeket külön...
Nem szeretnék kidobni fölös pénzt, ha mégsem a videókártya a hibás!

Előre is köszi!

"A tiszteletet otthon tanulják. Ha a gyereked egy tiszteletlen kis s*ggfej, az a te hibád. Nem a társadalom, vagy a videójátékok hibája. A tiéd."

(#110) Alastair' válasza cszalien (#109) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Próbáld meg feltenni innen a legfrissebb biost. Ha azzal se lesz jó, akkor sajna meghibásodott a kártyád. Megpróbálhatod még kicsit visszább venni a GPU és a memória órajelét, 10-15%-al.

Alister from Hell

(#111) cszalien


cszalien
csendes tag

A legfrisebb BIOS van fent rajta, és a teljesítmény visszavétel sem segített :(
Azóta már kétszer újraindult netezés közben is, tehát a helyzet romlik :O

Tuti kártyacsere?

[ Szerkesztve ]

"A tiszteletet otthon tanulják. Ha a gyereked egy tiszteletlen kis s*ggfej, az a te hibád. Nem a társadalom, vagy a videójátékok hibája. A tiéd."

(#112) Alastair' válasza cszalien (#111) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Esélyes.

Alister from Hell

(#113) cszalien


cszalien
csendes tag

Gondolom érdemes szervízben ráméretni azért, nehogy mással legyen gond ugye?

Nem hiányzott :W

Köszi a segítséget!

"A tiszteletet otthon tanulják. Ha a gyereked egy tiszteletlen kis s*ggfej, az a te hibád. Nem a társadalom, vagy a videójátékok hibája. A tiéd."

(#114) Alastair' válasza cszalien (#113) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A kártya tápkebelét nézegetted, esetleg kicserélted egy másikra, a táp egy másik ágára? Vagy a tápnak van saját vga tápkábele? Ha igen átalakítóval próbáld, ilyenek. Más ötletem nincs.

Alister from Hell

(#115) XoZ válasza cszalien (#111) üzenetére


XoZ
aktív tag

Szerintem még táphiba is lehet, vagy egyéb instabilitás (pl. hibás RAM). Az eseménynaplóban van valamilyen hibabejegyzés? Ha kikapcsolod az automatikus újraindítást a Windowsban, és úgy is produkálja, akkor esélyes a táphiba.

(#116) cszalien válasza XoZ (#115) üzenetére


cszalien
csendes tag

Eseménynaplóban semmi, újraindítást kikapcsolva ugyanaz. :(
Próbáltam a táp másik szálját is rádugni a videókarira , de ua.
Én is hajlok már a táp hibája felé, mivel tényleg csak akkor csinálja amikor izmosabb 3d alkalmazások indulnának rajta, bár ehhez meg hozzá tartozik, hogy már vagy kétszer netezés közben is újraindult ma...semmi 3d, semmi extra és mégis restart :(((

Már nem tudom mi a túrót csináljak.
Tudom, szervíz... :W

[ Szerkesztve ]

"A tiszteletet otthon tanulják. Ha a gyereked egy tiszteletlen kis s*ggfej, az a te hibád. Nem a társadalom, vagy a videójátékok hibája. A tiéd."

(#117) cszalien


cszalien
csendes tag

Új fejlemény, tegnap egyre sűrűbb újraindulás, majd egy idő után már be sem kapcsol...
Táp.
Corsair vx450-re cserélem, remélem ez már bírni fogja!

"A tiszteletet otthon tanulják. Ha a gyereked egy tiszteletlen kis s*ggfej, az a te hibád. Nem a társadalom, vagy a videójátékok hibája. A tiéd."

(#118) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!
Ide is beírom hátha hamarabb kapok választ...
Egy 32 colos full hd Samsungon élvezem(ném) egy 5770 vga-t.
DE a videó jel nem igazán tökéletes...
Játékoknál tökéletes a kép nincs semmi csíkozódás totál tiszta a kép (dirt 2)
Viszont ha videót,filmet stb nézek a képernyő kétharmadánál szétcsúszik a kép vízszintesen.Mintha aegy vonalzóval csíkot húznának...
A monitoron nincs hiba ott tökéletes a kép.
Mi lehet a gond szerintetek?Kicsi a procim hogy kihajtsa a vga-t egy ekkora lcd tv-re? (athlon 6000+ dual core) bár akkor a játékok képét sem adná le tökéletesen.
Vagy csak valami beállításbeli probléma?
Nem tudom hova tegyem a hibát?
Ebben kérném a segítségeteket.
Köszke!

(#119) vargabéles


vargabéles
csendes tag

Sziasztok!

Eléggé idegesítő, és számomra érthetetlen probléma adódott a gépemmel. A történet nem pár napos, már lassan egy éve megy így a dolog a gépemmel, és mivel nem tudtam megoldást találni, így Hozzátok fordulnék nagy bizalommal.
Mikor megvettem az új videókártyát, egy Ati Radeon 4850-et (Palit kiadás, 1GB memória), lepucoltam a geforce drivert a gépről és persze a régi kártyát (Gefgorce 6600Gt, Gigabyte kiadás) is.
Azóta, többszörös driver felrakás és oprendszer újratelepítés után sem oldódott meg a probléma: gép bekapcs, töltés, oprendszer töltöképernyő, majd egyszerűen befagy az egész, és vagy magától újraindul, vagy bejön a kékhalál (ekkor egy bizonyos atikmdag.sys fájlal van problémája) vagy nekem kell újraindítanom. Tehát nem töltődik be az operációs rendszer (volt XP is, de most WIN7 van).
Csak ritkán fordul elő, hogy elsőre vagy másodszorra elindul a gép, volt, hogy 14 újraindítás után töltött be a rendszer. Innentől kezdve a rendszer stabilan megy, a játékok száguldanak, a konvertálás és a csomagolás is megy rendesen. A gép teljesítményével nincsen gond- feltéve, ha elindult, ugyebár.
Na már most sok mindent próbáltam már: átvittem ismerőshöz a kártyát, és félórás tesztelés után is kifogástalanul működött minden, nem volt a töltéssel gond. A tápegysége ugyanolyan az illetőnek, és hasonló konfigja van neki is. Most mindjárt rávághatnám, hogy a videókártya a ludas, de kérem, akkor mi lehet vele a probléma? Oprendszer betöltésig szar, utána meg tökéletesen megy? Ezért vegyek új kártyát? Mert a garancia már lejárt. Tanácstalan vagyok. :F

A gépem:
Alaplap: Gigabyte EP45-DS3P
Processzor: Core 2 Duo E8400
Memória: Corsair XMS2 2*1GB CL4
VGA: PALIT RADEON 4850 1GB
Tápegység: 450 W Chieftec (kb. 3 éves)
Winchester: Samsung 1 TB 32MB cache

Kérném segítségeteket!

Üdv, vargabéles

[ Szerkesztve ]

(#120) udi válasza vargabéles (#119) üzenetére


udi
őstag

Nehéz ügy.Sztem a táp is lehet ludas meg a driver is.Meg kell próbálni több drivert is.Amugy mennyi garit kaptál a kártyára,1évet?mert akkor tuodk segiteni neked. :)

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#121) McSpy


McSpy
őstag

sziasztok
tanácsot szeretnék kérni,eladtam itt a ph-n egy 4850-s gainward gs-t,az illetönek egy haverja vitte el,2 nap mulva szol h nem jo a vga,mert becsikoz a kártya és visszaküldte,de elötte fél éven keresztül hibátlan volt nálam,mikor visszakaptam,tényleg becsikozodik az oprendszer betöltése elött,majd mikor töltené be szétesik a kép és ujra indul,csak csökkentett modba indul el,akkor nincs csikozodás
ram hiba vagy bios hiba?
elöer is köszönöm a tanácsoka
üdv McSpy

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#122) Alastair' válasza McSpy (#121) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Lehet olyan peches vagy, hogy pont nála szállt el ramhibával.

Alister from Hell

(#123) blint63


blint63
tag

Sziasztok!

Most vettem egy videokártyát:
Vidi: Sapphire 4650 AGP 512mb
Alaplap: MSI K7N2-Delta-L (Nforce 2)
Proci: AthlonXP 2200+ 1.8 Ghz

Win7 alatt használom, minden hasít rajta, DXVA, 3D, semmi gond, viszont ha bekapcsolom az Aero-t időnként (első hiba után egyre gyakrabban) kifagy a kép pár másodpercre, szétesik fekete alapon, majd visszaáll a kép és kiírja az oprendszer, hogy "A képernyőillesztő nem válaszolt és utána helyreállt". Ez mitől lehet?
Próbáltam már mindent, 10.2, 10.1-es driver (AGP-s verzió) CCC nélkül, CCC-vel, csináltam clean win installt, alaplap BIOS frissítést is, semmi változás.

Hardveres lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#124) bishopx2


bishopx2
tag

Hali!

Kéne egy kis/nagy help
ha elkezd futni egy 3d-s játék, akkor annak bizonyos részeinél a monitor kikapcsol és csak az újraindítás segít. Filmeknél, netezésnél nincs vele semmi gond...

Kicsit idegesít..

mondjuk ha dirt 2-vel játszok nem kapcsol ki akár 3óra játék után se...
ha mondjuk az avatarral akkor mindig ugyan annál a pontnál kapcsol ki...
street fighter 4-nél megint kikapcsol...meg még van egy csomó játék

De nem mind1ik-nél....

Valami tipp valakinek ?

van ilyen..

(#126) WongFeiHong válasza bishopx2 (#124) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Sziasztok! Most lett egy gtx275 karim/elötte gtx260OC volt/ és az lenne a gondom hogy minden 3d játéknál kikapcsol a monitor viszont filmnézésnél egyebeknél semmi gond.Kari nem melegszik,tápnak meg birnia kell ha már az előzőt is birta.Csak a monitor kapcsol ki semmi más!!!Driver gond lehet???/amikor a win7 felismerte a kártyát és resi kellett utána is ugyanez volt a desktop betöltésénél,ezért felraktam egy új windowst/.Jelenleg csak játékoknál kapcsol ki.Lehet formatálni kéne teljesen?

(#127) WongFeiHong válasza WongFeiHong (#126) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Megvan a gond!Ez 20 wattal többet fogyaszt mint a gtx260 és már nem elég neki a tápom.bishopx2 szerintem nálad is valami ilyen gond van.

(#128) GarciaV


GarciaV
csendes tag

Üdvözletem!

Másfél éve vettem egy gépet (nvidia 8800 gt,intel dual core 8400,asus p5k pro,corsair dominator 1+1gb,tkm 550w).Nos, a problémám ,h egyszer csak egy játék közben fekete képernyő villant be, hang ment tovább.Ezek után minden ÚJABB játéknál ez következett, 3D Mark pedig kidob az alábbi hibaüzenettel (IDirect3DDevice9 :: Present failed: Device lost (D3DERR_DEVICELOST)változó időközönként...Ez kb 4 hónapja történt, azota 4-5x raktam újra az op rendszert, sőt felkerült a win7 is.Több helyre hurcoltam a gépem, érdekes módon mindenhol lefutott a 3D Mark és a játékok is fullon futottak , kivétel nálam, illetve a szüleimnél (egyébként ezen a két helyen volt már a gép huzamosabb ideig, és probléma nélkül működött).Tippem az volt ,hogy nem kaphat elegendő áramot a gép, vmi talán elszívhatja.Ezért hívattam villanyszerelőt aki bemérte a gépem, azonban elegendő áramot kap
Remélem van tippetek, mert én már remény vesztett vagyok!

Választ előre is köszönöm!
üdv.

ui.:Még ami fontos lehet, szervízben volt külön a vga és az egész gép is.Nem találtak semmi hibát.

[ Szerkesztve ]

(#129) BigStake


BigStake
csendes tag

Sziasztok
Van egy olyan problémám hogy összeraktam egy gépet és ahogy bekapcsol mosódott a kép nem lehet elolvasni semmit és nem tudom mi lehet a baj. Maga a gép működik be is jönne a windows a kártya egy 4870 glaciator asus . A tápom tuti elég hozzá meg annyi van hogy dvi--> d-sub alakítóval menne a gép, nem tudom hogy az-e a baj vagy memóriahiba. Meg van a kártya hátoldalán 4 dióda ami világít de csak 3 villan fel bekapcsoláskor. Ha valaki tud segíteni azt megköszönném.

(#130) Soldika30


Soldika30
tag

Szaisztok vettem egy totac 9600 gt-t szépen fut rajta minden új game. .de az cod1 uo kicsit hibádzik.. mikor kilőnek, elmosódik a kép. dobtam fel egy videót remélem látszik miről beszélek. . http://www.mommo.hu/media/help2 cseréltem már drivert game uninstal rendszer uninstal de semmi..

Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#131) vakond5 válasza Dravenstorm (#1) üzenetére


vakond5
őstag

"A gépemben egy softmoddolt..." Eleve ez a hiba forrása szerintem. Régi ATi-oknak ratyi a hűtője, és akármennyire is modolt, ha nem használsz progit, amivel húzd a hűtőjét, biztos melegedni fog. Lehet hogy nem TÚLmelegedni, de eléggé ahhoz hogy ártson neki.

Mindenesetre sok sikert hozzá...(még ha 2004-es totyik is xD)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#132) kriszbon válasza vakond5 (#131) üzenetére


kriszbon
őstag

Egy kicsit eltévedtél az időben, na nem sokat csak cirka 6 évet a válasszal. :DDD

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#133) JetiRulez válasza vakond5 (#131) üzenetére


JetiRulez
őstag

Az szép volt öregem. Hány feles van benned? ;]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#134) Ketrin84


Ketrin84
csendes tag

Sziasztok.
Az lenne a problémám, hogy a gépem rendszertelen időközönként egyszerűen újra indul.
A monitor kiírja, hogy no signal, és ennyi.
Újra indulás után egy darabig semmi gond, aztán ugyanaz.
A videókártyára gondoltam, hogy driver vagy vmi, de letöröltem és raktam fel másikat, de az se segített.
Tudja valaki mi lehet a gond?
Előre is köszönöm.

(#135) kekkec


kekkec
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Ha vkinek van ötlete, hogy mi lehet a baja a gépemnek plz help.
A vas:
alaplap: asus p5n32-e sli
cpu: E6600 2,4 ghz
ram: ddr2 kingston 2 gb kit 800 mhz (2x1gb)
hdd: samsung 500gb HD502HJ
vga: nx 7800 gtx 256mb
táp: chjeftec dt550a2 aktív pfc 12cm fan+c1
monitor: Samsung SyncMaster 940N (19")
(teszt monitor: BenQ G900HD 18.5")

A hibajelenségek
(jelenleg 32 bites windows7 és anno XP alatt is):

- NVIDIA Control Panel megnyílása előtt elsötétül a monitor, (mint felbontás átállításkor,de annál picit hosszabban, XP-n a Npanel menüpontjai közt lépkedve is) állítólag ez normális, én nem tapasztaltam más gépnél.
- A gép alapvető használata közben, (böngészés, cd írás, intéző használata vagy épp passzív működésnél) mintha kiesne pár frame, azaz szintén elsötétedik a másodperc töredékéig pislogás szerűen (átlag fél óra alatt 2-4 alkalommal, és a képernyő kímélő nincs bekapcsolva, érintkezési hiba sincs).

(anno 32 bites XP sp3-mal:)
- Ugyanezzel a konfigurációval mindig az aktuális friss nvidia driverrel, film nézés közben ezeket a kiszámíthatatlanul előforduló jelenségeket tapasztaltam:
*összehúzódott képernyő felső felének tartalma egy vékony sávba és az a képernyő felső harmadán látszott, alatta és felette feketeség,
*volt mikor a képernyő alsó negyede eltűnt (fekete lett),
*és volt olyan is mikor a tartalma(a "kép") elcsúszott picit vertikálisan és horizontálisan is, és az egér nem oda mutatott ahol volt(pl egy gomb mellé poziciónálva, a gombot kijelölte)
*és előfordult, hogy elsötétült a képernyő, de nem kapcsolt ki és azt írta, h "out of range".
- Film lejátszó, formátum ill egyéb film paraméterektől függetlenül (random) tapasztaltam a 4 *gal jelölt problémát, eddig Vistán és Win7en nem, bár keveset használtam utóbbi kettőt.

Mindegyik fenti jelenség két különböző típusú és natív felbontású(1280x1024,1366x768) monitorral tapasztalható.
Érintkezési hiba kizárva, másik konfigon teszteltem a monitorokat és kábeleiket.
Nemrég egy frissen telepített XP sp2-vel is jelentkeztek a fent felsorolt jelenségek. (legfrissebb driverekkel)
Két DVI/D-sub átalakítót is kipróbáltam, de ugyanazzal az eredménnyel.
Ezeket leszámítva rendesen működik a gép.

Eddig 3dmark5-öt(free ver) futtam és csak annyi volt furi, hogy a teszt második felénél nem látszott a képernyőn az fps-est mutató alsó rész, (le volt csúszva), és a felbontás se volt kóser. Amugy lefutott és 8 ezer vhány száz pontot adott (win7 alatt futattam).
Mivel tesztelhetném szerintetek még a gépem hogy kiderítsem a baj forrását?
Mi a bökkenő szerintetek, mi miatt csinálja az okosságait?

Elöre is kösz a tanácsokat.

(#136) mar1boroman


mar1boroman
tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám lenne,hogy a kártyámon a dvi-vga átalakítóval a dvi bemenet nem működik,lehet hogy azért,mert a kábelem eleve egy dvi-vga kábel?
Üdv

(#137) moe3ius


moe3ius
csendes tag

Sziasztok!
Remélem tudtok segíteni!
Múlt hét csütörtök óta "villog" a monitorom. Olyan, mintha 60Hz-nél alacsonyabb frissítéssel használnám. Először azt hittem, hogy monitor gond (BENQ 2200HDA), de kipróbáltam tegnap egy másik gépen is és ott rendben volt a kép.
Gondolom vga (8800 GT) gond lehet, de ha nem feltétlen muszáj akkor nem szeretnék most videókarit cserélni.
Tudtok esetleg valami megoldást?!

Előre is köszönöm!

(#138) Karesz000


Karesz000
csendes tag

Hali!
Inno3D 8800gts overclock karival lenne gond. Bootolás során fura karakterek, majd grafikus felületen csíkok. Kipróbáltam egy másik gépben is, ott is ugyanez. A lehető legfrissebb driverrel is ugyanez a helyzet.
Köszi a válaszokat!
üdv

[ Szerkesztve ]

(#139) kpal válasza Karesz000 (#138) üzenetére


kpal
veterán

Szia! Ez memóra hiba ,de talán javitható. Itt az apróban kérdezd meg aki javit vidkarit. :R

(#140) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok!
Gainward 8800GTX-em van, és arra gyanakszom, hogy halódik.
Minden hardver változás nélkül egyszer csak kifagyott úgy játék közben a gép, hogy még a hang is beakadt, meg a képenyőn furcsa színek jelentek meg.
Ezt már eljátszotta 3szor, plusz egyszer már rebootolás közben is furcsán becsíkozódott a képernyő, és nem is tudott rebootolni a gép.

Közben felraktam egy új drivert is, de nem segített.

Van ötletetek?

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#141) kpal válasza forguet (#140) üzenetére


kpal
veterán

Az lehet hogy az utolsókat rugja de nézzd meg másik gépben ha hasonlókat produkál ak fix a haldoklás.

(#142) Karesz000 válasza kpal (#139) üzenetére


Karesz000
csendes tag

Köszi. Én is memóriára tippeltem. Ahogy utána néztem, nem egyedi a gond a 8800asokkal.

(#143) shadow1901


shadow1901
aktív tag

Sziasztok!
ASUS EN6600 VGA-m színes csíkokat produkál már bekapcsolásnál a monitoron, néztem a 3ból 2 portot mind a kettőn előjött!
Tudtommal ez javíthatatlan egy mezei halandónak, cáfoljatok meg, sajnálom ezt a kártyát :D

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#144) kpal válasza shadow1901 (#143) üzenetére


kpal
veterán

Egyszerüen már a 6600-ot nem éri meg javitani mert az árán már veszel másikat.

(#145) shadow1901 válasza kpal (#144) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Rendben, köszi!

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#146) szabod


szabod
senior tag

Helló!

Kifagyott a gépem, majd miután újraindítottam, ez fogadott. Az eszközkezelő szerint a videókártya hibát jelentett. Újraraktam VGA drivert, majd mivel ez sem vált be, a winfost is, de csak ilyen maradt. Akkor msot nagy valószínűséggel hurk a a VGA-mnak?

(#147) szabod válasza szabod (#146) üzenetére


szabod
senior tag

A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)
Ezt írja ki az eszkőzkezelő, ja és GeForce 8800 GTS-em van (volt). Remélem létezik vmi megoldás, mert ez a 640x480-as idétlen grafika már fájdalmas.

(#148) zaequa


zaequa
csendes tag

Sziasztok!
Random el-eltűnik a zöld szín a monitorról, most már olyan szinten, h csak néha jön vissza egy rövid időre.
Monitort kizárom, mert a saját menüjében a színek beállításainál ott a zöld. Kábelt hiába mozgatom végig, semmi, egyébként is új. Szóval videokarira gyanaxom (geforce 7300 GT) de van-e vmi konkrét ötlet, javítható-e, ilyesmi.
A válszt előre is köszönöm

(#149) Pati23


Pati23
csendes tag

Hello!Szeretnék egy kis segítséget kérni,hogy egy pár napja elkezdte a gépem azt csinálni,hogy bekapcsolás után még az XP képe előtt az egész monitor becsíkozódik függőlegesen és pereg lefele utána elsötétül a monitor ez mitől lehet??A gép kb. 2 ujraindítás után tökéletesen üzemel.A videokarim egy régi Gainward 6600GT.Előre is kössz.

(#150) VIPowER válasza szabod (#146) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ilyet akkor szokott csinálni ha kimozdul kicsit a slotjából a kari.
Ki kell venni majd újra berakni. Lehet segít.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.