Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba

Hozzászólások

(#601) SP4C3 válasza molekula3 (#599) üzenetére


SP4C3
veterán

Kicsit megbolondultak a thermistor-ok/diódák.
Vedd ki a kártyát, takarítsd ki a gépet és a csatlakozót/foglalatot is. Bios-ban minden oké?

Driverekre is vethetsz egy pillantást, gyanítom, hogy driverhiba lesz a dologban. :D

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#602) molekula3 válasza SP4C3 (#601) üzenetére


molekula3
újonc

Talán meglett a probléma. A gép most lett kitakarítva és újratelepítve utána ütött be ez a csoda.
Szétszedtem a kártyát és meg lett óvatosan hőlégfúvózva, nem egy mai kártya, lehet hogy a forrasztások fáradtak meg.
Most minden ok eddig, de még le kell stresszelni kicsit valamivel.

Köszi mindenkinek. :)

(#603) SP4C3 válasza molekula3 (#602) üzenetére


SP4C3
veterán

Ezek szerint egyszer-kétszer már túlmelegedett. D:

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#604) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Adott egy Zotac GTX 770 AMP! vga, amire a win 10 64 bit 43-as hibát dob abba a konfigba ami az adatlapomon van, a kártya így került hozzám, nem tudok az előéletéről. Ventik felpörögnek, ad gépet is valami minimális felbontásban, mit kellene csinálnom vele?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#605) hardsongoku


hardsongoku
csendes tag

Üdv. Korábban már írtam, hogy az Asus R9270x-em rendetlenkedik. Azóta ki lett cserélve a gép nagyrésze, kivéve az ssd és ez a VGA. Sajnos megint előjött a Grey screen of death, azaz függőleges vékony becsíkozódással kifagy a gép, csak nagy igénybevétel esetén, SW battlefront, dying light, stb. Csak reset oldja meg. Utánaolvastam sok helyen, és a többség a meghibásodott vram-nak tulajdonítja. Próbáltam régi drivert felrakni, ugyanez a helyzet, csak más játékoknál csinálja. Sanszos a VGA csere? a táppal és a többi alkatrésszel nincs gond, ezek megléte előtt is ezt a tünetet produkálta a gép.

[ Szerkesztve ]

(#606) Ry0K3N


Ry0K3N
senior tag

Játék közben fogta magát és szétfagyott az egész gép furcsa glich-et képernyővel, volt hogy csíkos képet kaptam pár másodpercig. Reset után volt hogy kékhalál de most csak fekete képernyőt kapok win boot után.
Csökkentett módban elindul, ledaráltam AMD drivert külső programmal mert normál esetben nem tudtam uninstallálni sehogy sem. Driver nélkül indult normál módban, de ahogy bármilyen drivert visszarakok ugyanaz a windows boot utáni fekete képernyő probléma.
A másnál történő kipróbálás vissza van. De ahogy látom megdöglött a kártya.

HD78070 Gigabyte
Oprendszer Win7 64

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#607) darcrow9


darcrow9
csendes tag

Sziasztok!

Akad pár hibás 6 os szériás radeonom legtöbb esetben alapba működnek amig nem kapnak komolyabb terhelést
pl netezni lehet velük ,de néha egy HD video is képhalált eredményez,pláne egy Furmark teszt...:)
érdemes reballoztatni vagy inkább a táp feszültségekkel lehet a gond? (vga táp ic kör)

(#608) asvald válasza darcrow9 (#607) üzenetére


asvald
senior tag

Szia!

Én nem kínlódnék velük , nem érnek ár semmit se!

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#609) Ry0K3N válasza Ry0K3N (#606) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Kipróbáltam másnál ott is ugyanaz, úgy néz ki a KotOR 2 kinyírta a HD 7870-em :DDD

Mit lehet ezzel tenni azon kívül hogy kirakom falidísznek?

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#610) cytromayl


cytromayl
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A vga kártyám sapphire radeon hd 6870 és olyan problémám van vele ,hogy egyszer csak a ventilátor elkezdett maxon pörögni és marha zavaró a hangja olyan ,mint régebben a pc indításakor. Próbáltam visszább állítani a fordulatot ,de a catalyston belül az ATI Overdrive-ban a ventilátor sebessége 50%-on van és ha próbálom módosítani a program rögzíti a változást de a valós sebesség nem módosul. Nem vagyok pc-guru ezek a tapasztalataim ,ha esetleg valakinek lenne valami használható és számomra is megérthető ötlete azt előre is köszönöm :). A gép teljesítményében változást egyenlőre nem vettem észre. Üdv.: FB

(#611) Redneck válasza cytromayl (#610) üzenetére


Redneck
veterán

Raktál fel új drivert?

Ahogy látom az utóbbi időben a döglött/döglődő AMD kártyák topikba mentünk át.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#612) cytromayl válasza Redneck (#611) üzenetére


cytromayl
újonc

Nem próbáltam

(#613) Redneck válasza cytromayl (#612) üzenetére


Redneck
veterán

Nem frissített automatikusan újra? Mert elképzelhető hogy régi kártyákon az új nem megfelelően működik.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#614) cytromayl


cytromayl
újonc

Nem ,mert megkerestem a régi telepítő cd-t is és újra telepítettem a gyári 2012-es verzióval és úgy is ugyan az a probléma.

(#615) Redneck válasza cytromayl (#614) üzenetére


Redneck
veterán

Próbálj meg egy tiszta telepítést, hátha segít. Olvass vissza, leírtam párszor, DDU-val csináld.
Lehet a ventilátor vagy az azt szabályozó áramkör döglött meg. Mostanában sok 6xxx Radeon halódik.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#616) cytromayl válasza Redneck (#615) üzenetére


cytromayl
újonc

köszönöm a segítséget megpróbálom hátha... ha nem milyen videókártyát vegyek? max 60 70K-t szánok rá többet nem.

(#617) Redneck válasza cytromayl (#616) üzenetére


Redneck
veterán

Ez elmúlt évek kommentjeit, az ismerősök és saját tapasztalataimat figyelembe véve AMD-t semmiképp. Mert bármelyik AMD védő bármit mondhat, még mindig sok a driveres probléma ami miatt hiába van jó kártyád, sokszor nem tudod használni.
Mostanában itt a legtöbb megdöglő kártya is a 3 betűs cégtől került ki úgyhogy te tudod mit választasz.

Egy 4GB-os 960-as azért nem rossz, bár ár/érték arányban kell gondolkozni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#618) csurenzoo válasza Redneck (#617) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Sziasztok !
Segítségeteket szeretném kérni:
Tegnap este játék során a játék kifagyott, de feladatkezelőben be tudtam zárni. Utána 3 másodperc múlva egy Fehér háttér fekete csíkokkal kép fogadott, majd fekete képernyő. Utána többször újraindítottam a gépet, de nem kaptam képet. A kártyát is kivettem és visszaraktam a pci-e slotba, de nem történt változás. A ventik felpörögnek és ennyi, de nincs kép.
Ez a kártya kuka ?

(#619) Redneck válasza csurenzoo (#618) üzenetére


Redneck
veterán

Táppal minden oké? Kábelek? Másik gépben meg tudod nézni?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#620) babcehh

Sziasztok!
Egy olyan probémával fordulnék hozzátok, hogy adott egy Amd Sapphire 7950 OC kártya, és túlságosan is melegszik. 0%-n 60 fok körül van, 100%-n 90 fok körül... portalanítottam, újra pasztáztam, nem használt. A furcsaság az egészben az,hogy próbáltam driver frissítést is, aminél jó értékek voltak kb. 20-30 percig, akárhányszor is próbáltam. (0% 40 fok 100% 65 fok) De ezután mindig rossz volt.Jelenleg a legfrissebb driver van fenn.
A segítségeket előre is köszönöm!

(#621) csurenzoo válasza Redneck (#619) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Nem hinném, hogy táphiba, mert pörgeti a ventilátort. Cseréltem 6 pines csatlakozót nem változtatitt semmit. Monitor kábele jó, mert most az igp-t használom.

(#622) Redneck válasza csurenzoo (#621) üzenetére


Redneck
veterán

Attól még lehet táphiba vagy tápkábel probléma. Illetve az alaplap slot is el tud szállni. Ha tudod, próbáld ki egy másik gépben. Akkor okosabb leszel merre indulj.

Szerk:
Masik kimeneten próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#623) upc8823 válasza babcehh (#620) üzenetére


upc8823
tag

reball
:C

(#624) csurenzoo válasza Redneck (#622) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Egy régi 7300Gt-vel próbálkoztam,de azzal sem ad képet, utána beraktam egy másik pci-e slotba és ott se történt semmi. Nincs másik tápom, hogy azzal teszteljem. Így tanácstalan maradtam. Úgy néz ki szerelőt fog látni a gép. :((

(#625) KveZ


KveZ
tag

Helló!
Van egy HD 6870-es Ati vga-m. A kártyát egy gépbe teszteltem. 3x 1 óra furmark alatt stabilan ment. Átraktam egy másik gépbe, bekapcsolt, tökéletesen feltelepedett a driver.
Elindítottam a terhelést eltelt 20 másodperc (VGA 60 fok alatt volt) és a kép: szétesett, csikos, kockás foltos stb. Totálisan megmória hibás lett a kártya. A windows sem bootol be.
Valószínűleg az történhetett, hogy a márkátlan tápnak (ami nem volt alul méretezve) köszönhetően terhelésre megszaladt a feszültség és kinyírta a kártyát. Szerencsére, csak a kártya kapott. Szerintetek van jó ötlet erre a problémára. Tudom, hogy nem érdemes vesződni vele, igazából nem is számít, de érdekesség képen feltámasztanám.

(#626) asvald válasza KveZ (#625) üzenetére


asvald
senior tag

Szia!
falrakasztani , vagy eladni annak aki az aranyat kinyeri belőle , kb ennyi!

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#627) Redneck válasza asvald (#626) üzenetére


Redneck
veterán

Vagy nekem odaadni falidísznek! Már ha nem kell... GPU nélkül is elfogadom.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#628) KveZ válasza Redneck (#627) üzenetére


KveZ
tag

Rendben, ha nem kell a hűtője senkinek, akkor írok :)

(#629) Redneck válasza KveZ (#628) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm szépen! Akarok csinálni egy VGA-kat és CPU-kat felvonultató fali díszt. Már van pár illetve kaptam párat ami már nem jó semmire.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#630) tibcsi66


tibcsi66
csendes tag

Tisztelt tagok.
Lenne 1 problémám.Minap hoztam Németországból 1 Zotac geforce gtx 590-es kártyát.
450-es Chieftech tápom van csak.Rákötöttem a kártyát indítom a gépet,de az ASUS logo csak villog és nincs kép.
Olvastam hogy izmosabb táp kellene Neki,de nem kéne azért bejelentkeznie legalább?
Kérem segítségeteket.
Másik kártyám, Sapphire HD 7950 3 Gb.
A táprészen elfüstölt 1 alkatrész,ráírva ez van:

8510 766-04 U1149.
Nem tudom beazonosítani,nem találok leírást az alkatrészről.
6 darab ilyen chip van a tápáramkörön.Valaki meg tudná mondani milyen alkatrész ez?

Képet mellékeltem,painttal piros karikával jelöltem az égett alkatrészt.
Olvastam hogy rossz driverrel nincs védelem az áramkörön,valószínű ez okozhatta az égést.

[ Szerkesztve ]

(#631) asvald válasza tibcsi66 (#630) üzenetére


asvald
senior tag

Ha a "450 -es Chieftechnél sült el akkor lehet a táp okozta ...
Jó lenne tudni , hogy milyen a tápegység pontos típusa ...lehet 1 ágon , lehet 2, vagy akár 4 ágon tudja leadni azt a 390wattot vagy még kevesebbet (hatásfok miatt)

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#632) tibcsi66 válasza asvald (#631) üzenetére


tibcsi66
csendes tag

Szia.Így hoztam Németből nem nálam ment tönkre.
A GTX 590-es hibáját keresőbe beírtam arra nem találtam megoldást.
Remélem lesz ilyen kártya vagy hasonló,akkor azt az alkatrészt cserélem.(ATI).
Köszönöm.

(#633) Mákdaráló


Mákdaráló
tag

Heló!

Egy hete áramszünet volt a házban, közben ment a gép. Azóta valami nem stimmel. Időnként bootoláskor többekközt dollárjelek jelennek meg. Amikor rendesen bootol, idle módban minden oké, időnként zenét is tudok hallgatni, de már böngészés közben jön a fekete képernyő, középen egérjel.. vagy egymásra felugró színes - egyszínű téglalapok. Időnként visszaáll, jelzi, hogy a képernyőillesztő váratlanul leállt, majd újraindult.
Sapphire 4850-es kártya, GFX Chilla hűtéssel. A kártyával lehet a gond?

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#634) SP4C3 válasza Mákdaráló (#633) üzenetére


SP4C3
veterán

Driver-t telepítsd újra, a dollárjelek hol jelentkeznek?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#635) asvald válasza tibcsi66 (#632) üzenetére


asvald
senior tag

Az a VRM-mel van kapcsolatba , lehet ez is valami ellenállás ,de lehet hogy feszültségszabályzó

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#636) tibcsi66 válasza asvald (#635) üzenetére


tibcsi66
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget.
Szép napot kívánok.

(#637) tibcsi66 válasza SP4C3 (#634) üzenetére


tibcsi66
csendes tag

Szia a dollár jelek illetve karakterek BGA hibára utalnak,sajnos kapott 1 pofont a golyózás.
Golyózással minden esetben javíthatóak ezek a hiba jelenségek.
sajnos csak ez a megoldás.
Ha van otthon hőlégfúvó állomásod,nem ipari!hanem hőfokszabályzós,fluxozd meg a magot körbe és 3-4 percig fújasd meg 225 fokon max.
tudom itt ilyent nem illik ajánlani,de amint rendbe jön a kártyád,tudni fogod hogy BGA-s lett.
Példa Atten858D vagy AttenD858+-os állomás ajánlott.

(#638) torzonkoc


torzonkoc
csendes tag

Sziasztok!

Zárlatos VGA javítása lehetséges? Ha igen, tudnátok ajánlani valakit vagy egy szervizt, ahol foglalkoznak ilyennel? Egy MSI GTX970-ről lenne szó egyébként.

Köszi.

Üdv,
torzonkoc

(#639) asvald válasza torzonkoc (#638) üzenetére


asvald
senior tag

f27 talán megtudja szerelni ,bár a zárlat lehet a nyáklapok között is ..

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#640) torzonkoc válasza asvald (#639) üzenetére


torzonkoc
csendes tag

Köszi, de nekik írtam már, és nemleges választ kaptam :(

(#641) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Az alábbi gépen toltam a Battlefield 3-at multiban, amikor hirtelen csíkos lett a kép, majd kilépett a játékból. Ezt követően újraindult, de továbbra is csíkos-kockás maradt a megjelenített kép. VGA hiba lehet?

Ha igen, a cserén kívül gondolom nem nagyon van opció, mivel az alaplapon nincs videokimenet.

Asus s1155 P8P67 LE R3.0
Intel Core i5-2500K 3,30GHz
Cooler Master Hyper 212 Plus
KINGMAX 8GB DDR3 1333MHz
CRUCIAL 256 GB m4
ASUS ENGTX460 DC TOP/2DI/1GD5/V2
CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM
Cooler Master RC-335-KKN1-GP Elite

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#642) asvald válasza TigerCat (#641) üzenetére


asvald
senior tag

szegény 460 eddig bírta ,sajnos erre képes az összes DC hűtés

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#643) TigerCat válasza asvald (#642) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hát, köszi!
Helyette mit vegyek?
80% Photoshop, illetve esténként BF3.
Relatíve olcsón szeretném megúszni, 30-40 maximum.
GTX750Ti jó lehet?

Egyébként 2011-ben vettem, szóval egész jól bírta.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#644) Redneck válasza TigerCat (#643) üzenetére


Redneck
veterán

750Ti, vagy ha kicsit több van rá, 950.

A 460-assal mi lesz? Gyűjtöm a régi rossz kártyákat és procikat. Ha nem kell elfogadnám! Fali díszt fogok csinálni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#645) TigerCat válasza Redneck (#644) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Fali díszt?! VGA-ból? Dzsízösz...
:C

Nem tudom mi lesz a sorsa. Az árát bőségesen megszolgálta és még a BF3 is elszaladgált rajta. Sajnálom szegényt. Amúgy veszprémi vagyok, hogy miként kapnád meg, nem tudom. Futár 1.000 Ft-ért viszi minimum.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#646) asvald válasza TigerCat (#643) üzenetére


asvald
senior tag

Photoshophoz nem tudom mi az ideális , mert nem űzöm a témát !
De játékra nem vennék 750ti-t inkább az öregebb gtx680 ,r9 290x- r9 280/x-et néznék

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#647) TigerCat válasza asvald (#646) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Céges ofisz gépezet. Csak amit muszáj... A játék másodlagos.
:O

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#648) Redneck válasza asvald (#646) üzenetére


Redneck
veterán

Pedig elég jó. Highon szépen megy 1680x1050-ben a 3 és a 4. Hangtalanul, persze OC-val, 45-50 fok között. Mediumon pláne bőven 60 fölötti fps van. Szerintem korrekt. Használtan 30 kb egy Ti, Gigát ajánlom!

A generációkat szemléltetné, Pentium-tól/Voodoo-tól.
Kifizetem a postát természetesen!

Szerk:
Köszönöm! Nem erőszak, pár megpusztultat már kaptam, de pár jó is lesz köztük! 😄

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#649) TigerCat válasza Redneck (#648) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Oks, igyekszem észben tartani!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#650) TigerCat válasza Redneck (#648) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tűzoltásként kaptam két kártyát az üzletből ahol vásárolni szoktam egyelőre egyiket sem bontottam ki, de a 960 az esélyesebb. Ez a Manli kissé bénán hangzik. 20-25 lehet a különbség, annyival többet is tud a nagyobb, szóval asszem azt teszem bele.

Gigabyte GTX960 4GB
vs.
Manli GTX750Ti 2GB

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.