Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba

Hozzászólások

(#351) bakosszabolc


bakosszabolc
tag

Sziasztok
kérdésem lenne ... Van egy sapphire r9 280x karim egy ideje az egyik ventilator folyamatosan pörög max on..az lenne a kérdésem hogy ez milyen hiba?meg lehet oldani softveresen? Köszönöm

Simply Clever.:D > NOKIA E75, E52 / NOKIA Lumia800 / HTC One M7 / HTC 10 / Huawei P20Pro

(#352) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Ti, mivel kezdenétek a hibakeresést? :D
És persze milyen sorrendben haladnátok?
Erről a gépről írok, tehát működik, de néha előjön ilyen hiba is! :((

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#353) Tysonxq válasza Gergő0908 (#151) üzenetére


Tysonxq
csendes tag

Szerintem nézd meg a gépigényt. Ha stimmel akkor szedd le a legújabb catalystot és ha ez sem segít akkor ha win7 ed van keress win7 javítást a játékhoz. Win 8.1 alatt futnia kéne.

Oc nélkül is ki lehet bírni.

(#354) Tysonxq válasza üszök (#321) üzenetére


Tysonxq
csendes tag

Patch for win7
platform javítás

Oc nélkül is ki lehet bírni.

(#355) Tysonxq válasza asdasd00 (#323) üzenetére


Tysonxq
csendes tag

Állítsd be maxra a felbontást vistara íródott a legtöbb game ezért az akkori platform hibakódjai alapbeállításon jönnek elő ha nem javul a helyzet akkor a vga memória újragolyózásra szorul. Win 8.1 el minden szépen fut.

Oc nélkül is ki lehet bírni.

(#356) Tysonxq válasza bakosszabolc (#351) üzenetére


Tysonxq
csendes tag

catalyst beállításoknál nézd meg ha nem driver hiba akkor valameik kondi túlvezérli.

Oc nélkül is ki lehet bírni.

(#357) himi-humi


himi-humi
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám: van egy MSI hawk 6870 vga-m amin mindenféle előzetes jelzés nélkül elszállt a FAN controll. MSI afterburnerben nézve minden normális hőfok megy még a venti maxos fordulatszámát is mutatja de nem szabályozható. Raktam rá másik BIOS-t hátha, de nem segített,sőt azóta csak úgy használható a gép ha nincs fent ati illesztő a kártyához,mert amint betölti a drivert becsíkoz/vagy fekete lesz a kép. Régi BIOS-t visszarakva detto sőt az összes elérhető BIOS-szal ezt csinálja (igen mind hozzá való volt,nem fail BIOS-ok) a hűtést amúgy megoldottam alaplapról szabályozva és használható is a kártya filmezésre netezésre a windows által telepített driverrel. De semmiféle 3d alkalmazás vagy amihez kéne az atidriver nem megy! Vkinek bármiféle ötlet? Kukás?

(#358) nayro


nayro
csendes tag

Sziasztok
Abban bízom, hogy ti tudtok nekem segíteni.
Miért lehet az, hogy az Nvidia vga-m egy Furmark Full Hd teszten nem omlik össze hibával, maximális beállítások mellett sem. Mondjuk melegszik sépen 90Fok felett van.
Már úton van a nagyobb hűtés rá.'!!

Viszont játszani nem lehet vele :( Régebbi játékokat símán szépen full grafikán viszi.
Viszont az újabbakat vagy nem índítja el, PL : NFS Run nél kidob Direct x hibára,
PL: Crysys3 nem fagy le nem dob ki lehet játszani vele, a grafika az ha nem mozgok és a földet nézem akkor jó. :) HA viszont mozgok akkor szétesik, szétcsúszik olyan mintha 3szög alakú vitorlák lobognának elöttem. COD MW 3 ugyanez a jelenség látható. :D Szerintem melegedési gond nem lehet, mert idelye sincs felmelegedni, meg akkor Furmark alatt is szétesne.

Hozzá teszem ez egy Chinából érkezett CSÚCS technológiás NVIDIA GeForce GTX 760 2GB DDR5128 Bit :) legalább is ezt írja ki. :) GPU-z is.
Gyakorlatilag a GPU az szerintem egy GTX 450, 460, max650 ...lehet, biztosan nem 760. Ami biztos,az az, hogy Nvidia! A memóriák Samsungok rajta.

Ezt a drivert telepíti fel magának. Http://cn.download.nvidia.com/Windows/340.52/340.52-desktop-win8-win7-winvista-64bit-international-whql.exe

Display Devices
---------------
Card name: NVIDIA GeForce GTX 760
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce GTX 760
DAC type: Integrated RAMDAC
Device Type: Full Device
Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_1187&SUBSYS_82641043&REV_A1
Display Memory: 4012 MB
Dedicated Memory: 1994 MB
Shared Memory: 2017 MB
Current Mode: 1920 x 1080 (32 bit) (60Hz)
Monitor Name: Generic PnP Monitor
Monitor Model: 24M45
Monitor Id: GSM5A53
Native Mode: 1920 x 1080(p) (60.000Hz)
Output Type: HDMI
Driver Name: nvd3dumx.dll,nvwgf2umx.dll,nvwgf2umx.dll,nvd3dum,nvwgf2um,nvwgf2um
Driver File Version: 9.18.0013.4752 (English)
Driver Version: 9.18.13.4752
DDI Version: 11
Feature Levels: 11.0,10.1,10.0,9.3,9.2,9.1
Driver Model: WDDM 1.3
Graphics Preemption: DMA
Compute Preemption: DMA
Miracast: Not Supported
Hybrid Graphics GPU: Not Supported
Power P-states: Not Supported
Driver Attributes: Final Retail
Driver Date/Size: 2/20/2015 01:18:32, 17253848 bytes
WHQL Logo'd: Yes
WHQL Date Stamp:
Device Identifier: {D7B71E3E-52C7-11CF-6361-69A21CC2C435}
Vendor ID: 0x10DE
Device ID: 0x1187
SubSys ID: 0x82641043
Revision ID: 0x00A1
Driver Strong Name: oem2.inf:0f066de34a988f8e:Section037:9.18.13.4752:pci\ven_10de&dev_1187
Rank Of Driver: 00DA2001
Video Accel: ModeMPEG2_A ModeMPEG2_C ModeVC1_C ModeWMV9_C

(#359) nayro válasza nayro (#358) üzenetére


nayro
csendes tag

-Jahh ez még az előző levélhez tartozik...a gépigény
-----------------
System Information
------------------
Time of this report: 2/28/2015, 13:55:36
Machine name: NAYRO
Operating System: Windows 8.1 Pro 64-bit (6.3, Build 9600) (9600.winblue_gdr.130913-2141)
Language: Hungarian (Regional Setting: Hungarian)
System Manufacturer: To Be Filled By O.E.M.
System Model: To Be Filled By O.E.M.
BIOS: BIOS Date: 01/03/13 20:15:03 Ver: 04.06.05
Processor: Intel(R) Core(TM) i3-3240 CPU @ 3.40GHz (4 CPUs), ~3.4GHz
Memory: 4096MB RAM
Available OS Memory: 4036MB RAM
Page File: 1387MB used, 6744MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 11
DX Setup Parameters: Not found
User DPI Setting: Using System DPI
System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
DWM DPI Scaling: Disabled
DxDiag Version: 6.03.9600.16384 64bit Unicode

(#360) asderr válasza nayro (#359) üzenetére


asderr
aktív tag

Valószinűleg BGA hiba lessz...

Úgy válaszolj másnak,ahogy elvárnád,hogy válaszoljanak neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#361) nayro válasza asderr (#360) üzenetére


nayro
csendes tag

Bga hiba? Az mit is jelent ? Újra kellene golyózni?

(#362) asderr válasza nayro (#361) üzenetére


asderr
aktív tag

Újra lehet,de nagyon maximum 1-2 hónapot ha fog menni sajnos :(

Úgy válaszolj másnak,ahogy elvárnád,hogy válaszoljanak neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#363) nayro válasza asderr (#362) üzenetére


nayro
csendes tag

De ez egy új kártya.:)

(#364) nayro válasza nayro (#363) üzenetére


nayro
csendes tag

Bios frissítek rajta az segíthet?

(#365) zsoltttt


zsoltttt
csendes tag

Üdv

Nemrég vásároltam egy r7 250x (gigabyte) videokártyát ami egészen idáig tökéletesen működött.Tegnap óta viszont mintha meghülyült volna,mert rögtön a gép bekapcsolása után 95 zsázalékos aktivitásal dolgozik 55 fokon magas ventillátor fordulaton konkrétan mintha egy játékot futtatnék,de nem fut egyetlen program sem a gépen!!!mi a franc történt vele?

(#366) zsoltttt válasza zsoltttt (#365) üzenetére


zsoltttt
csendes tag

Csináltam a Kaspersky-vel egy teljes vizsgálatot ami talált valami nem oda illőt amit szépen ki is gyomlált.Csináltam egy újraindítást és a vga most már a nyugalmi állapothoz méltó értékeket mutatja.Egy vírus ami túlpörget a videókártyát?

(#367) zsoltttt


zsoltttt
csendes tag

Na,mégsem javult meg.Kíváncsiságból megnéztem mi van ha elindítok egy játélot és fura módon nem lett aktívabb a kari viszont akadozik.Mehet vissza a kártya ahonnan jött és visszakövetelem az árát!!!

(#368) asderr válasza zsoltttt (#367) üzenetére


asderr
aktív tag

Esetleg nézd meg másik gépben is :R

Úgy válaszolj másnak,ahogy elvárnád,hogy válaszoljanak neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#369) nanus válasza nayro (#358) üzenetére


nanus
senior tag

(#370) zsoltttt válasza asderr (#368) üzenetére


zsoltttt
csendes tag

Nincs másik gépem.

(#371) zsoltttt válasza zsoltttt (#370) üzenetére


zsoltttt
csendes tag

Jó lett a kari.Szoftveres gubanc volt.

(#372) wolf1511


wolf1511
csendes tag

Sziasztok.
Van egy Sappshire HD 7770 Vapor-X OC videókártyám.
Problémám az lenne, hogy az egyik ventilátor nem megy.
Gép inditásakor megmozdul és annyi. Ugy vettem észre hogy szokatlanul hangosabb volt a hűtés.
Segítségeket előre is köszi.

(#373) hardsongoku


hardsongoku
csendes tag

Sziasztok. Olyan Problémám lenne hogy van egy AMD radeon R9 270-es 2gb-os VGA-m LEgtöbbször játék közben csinál olyat a gép, hogy szürke háttérben nagy vékony fehér csikok megjelenésével a gép kifagy, vagy kikapcsolom a gépet és újra be bvagy a reset gombot nyomom meg és újra elindul. Néha egy nap csak egyszer, de van hogy 3-4x is eljátsza. Erősen a VGA-ra gyanakszok. Vagy tápra, esetleg a procin nincs elég paszta. Nem vagyok egy zseni, csak tippelgetek. Valami ötletetek esetleg van?

(#374) Speed® válasza hardsongoku (#373) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel semmit nem írtál konkrétan az alkatrészek típusát illetően, milyen választ vársz..? Egyébként a VGA lesz a ludas valószínűleg, ha tuningolsz pl. sok a VRAM órajele vagy anélkül egyszerűen döglődik. Procimelegedés nem vezet fagyáshoz, de persze a hőmérsékleteket te tudod ellenőrizni, senki más.

(#375) hardsongoku válasza Speed® (#374) üzenetére


hardsongoku
csendes tag

Az alaplap egy Gigabyte ga-880, a proci egy AMD phenom 2 x4 955, a táp pedig egy 5 éves nevenincs.

(#376) Speed® válasza hardsongoku (#375) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a nevenincs táp is bír típussal, írd már le :U
A géped ~250W körül kér 12Von, ha kevés, gáz.

(#377) hardsongoku válasza Speed® (#376) üzenetére


hardsongoku
csendes tag

Sajna nem vagyok otthon, ha párom hazaér ő megtudja mondani. Asszem 300-as a táp.

(#378) Speed® válasza hardsongoku (#377) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a nevenincs opcióval együtt simán okozhatja a problémát :U

(#379) hardsongoku válasza Speed® (#376) üzenetére


hardsongoku
csendes tag

De a táp is lehet a gond a kifagyás tekintetében? Nemnagyon akarok új VGA-t venni most.

(#380) hardsongoku válasza Speed® (#378) üzenetére


hardsongoku
csendes tag

Minden kb 5 éves a gépben kivéve a VGA-t az kb egy-másfél éves. Új prociventi is van(coolermaster) az a VGA-val egyidős kb.

(#381) Speed® válasza hardsongoku (#379) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, hogy lehet gond, ha nem szolgálja ki a kari tápigényét :U Pontosítsd a típust, minél többet tudunk a gépről, annál egyszerűbb behatárolni a hibát.

(#382) hardsongoku válasza Speed® (#381) üzenetére


hardsongoku
csendes tag

Irok amint megtudom.

(#383) hardsongoku válasza Speed® (#381) üzenetére


hardsongoku
csendes tag

Jah kb másfél-két hónapja kezdte el ezt az egész mizériát, addig semmi baja nem volt.

(#384) hardsongoku válasza Speed® (#381) üzenetére


hardsongoku
csendes tag

A táp egy codegen 350x 400w

[ Szerkesztve ]

(#385) Speed® válasza hardsongoku (#384) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csoda, hogy eddig nem volt gondod :U 16A/12V, amit újkorában is küszködve adhatott le, nemhogy ilyen idősen..arról nem beszélve, hogy a gép egészére nézve rizikós a használata, olyan minőségi. Azonnali csere javasolt! Ha olcsón meg akarod úszni, menj rá erre, ~féláron van kb. Meglepődnék, ha utána is gondod lenne..ha meg mégis, azt írhatod a kodegány számlájára nyugodtan..tanulópénz, táppal nem spórolunk!

(#386) hardsongoku válasza Speed® (#385) üzenetére


hardsongoku
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a tippet. Már azon voltam hogy VGA-t kell vennem.

(#387) hardsongoku válasza Speed® (#385) üzenetére


hardsongoku
csendes tag

Újonan milyet ajánlasz? kb 15k HUF-ig?

(#388) Speed® válasza hardsongoku (#386) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Majd akkor derül ki, mit kapott a rendszer eddig, ha rendes táp kerül mellé. Sajnos benne van a rizikó a hulladék tápokkal, hogy a feszültségek gázosak. Minimális elektronikai ismeret kell hozzá, hogy elképzeld, mi történik a túl alacsony/magas feszültség hatására..van itt egy másik táp, ami garis, ha ilyen téren nyugodtabb lennél, ez is elég a gépednek.
Újonnan FSP Raider 550et szoktak ajánlani, de inkább a tápajánló topikba menj.

A szerkesztés gombot pedig használd 5 percen belül, azért van a lehetőség ;)

[ Szerkesztve ]

(#389) maxika15


maxika15
tag

Sziasztok! Van egy Geforce 6700 XL a gépemben, és az a probléma, hogy alapjáraton 300mhz fut, amikor a hivatalos honlapokon is 525mhz-nek van feltüntetve. ez mitől lehet?

(#390) Speed® válasza maxika15 (#389) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Terhelve is annyi? Ha igen, Rivatunert neki ;p

(#391) maxika15 válasza Speed® (#390) üzenetére


maxika15
tag

Igen terhelve is, néha felugrál 525mhz-re, de után vissza is esik azonnal. Próbáltam már, de nem értek hozzá.. :D A többi tuner szoftver meg nem használ.

(#392) DshadoW


DshadoW
tag

Sziasztok, remélem jó helyen járok.

Adott egy HD 7770 vga. Kicsivel több mint két éves. Egy rossz szavam sem volt rá, teljes mértékben kielégítette az igényeimet (CS:GO, FIFA meg LoL). Ezelőtt kb 1 hónappal történt egy érdekes jelenség: netezés közben egyszer csak elszállt a kép. Fekete lett a képernyő és rengeteg piros csík cikázott a képernyőn. Mondom oké, lehet egyszeri jelenség volt és egy újraindítás meg is oldotta a problémát (igen, tudom hogy ez általában azt jelenti hogy a vga memóriája romlik el). Kb egy hónapig semmi probléma nem jelentkezett egészen tegnapig.

Ugyanaz a jelenség megint előjött megint. Újból restart, de se kép se hang. Először nagyon megijedtem mert az alaplapi hangszóró sem sípolt, de ezt azóta megoldottam (amit ilyenkor szoktak mindent elvégeztem, ram slot csere stb..). Eljutottam oda, hogy a monitor kábelt egyenesen az alaplapi (integrált) vga csatihoz dugtam be. Dedikált vga-t kivettem és láss csodát, megyen minden normálisan. Fontos megjegyeznem, hogy egy dvi-vga átalakítót használok, mert nincs vga (dsub) port a 7770-en. Lehetséges, hogy az átalakítóval van valami gebasz? Ötletek?

tl;dr: csak integrált vga-val indul el a gép, amint visszarakom a dedikáltat se kép se hang.

Mi 9T 6/128. A redmi note 3 még mindig nem akar elpusztulni

(#393) maross válasza DshadoW (#392) üzenetére


maross
veterán

Nagyon ugy tunik hogy vga kampec. Foleg ha beteszed a dedikaltat, es nem bootol a hatterben a windows. Billentyuzeten nezd meg hogy felvillannak e a ledek bekapcsolas utan, illetve hogy tudod e kapcsolgatni a capslockot. Ha mukodik a hatterben minden, "csak" kep nincs, akkor még lehet nemi eselyed, akar atalakito cserevel (bar en eletemben nem hallottam olyat hogy ha nem nyulsz hozza megmakkanjon), vagy muszajbol mas kimenetre kell csatlakoztatni a monitort.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#394) DshadoW válasza maross (#393) üzenetére


DshadoW
tag

Minden működik normálisan, csak kép nincs. USB-s az egerem is és a billem is (világít mindkettő tökéletesen).

Amúgy fogalmam sincs, hogy bootol-e vagy nem a háttérben a windows, mert addig nem jutok el. Egyszerűen fekete a képernyő. A monitor ledje sem vált át zöldre, olyan mintha ki lenne kapcsolva a gép. holott felpörög az összes venti, hdd-t olvassa stb...

Amúgy akkor sem indul, ha integráltba van bedugva a monitor, de a 6pines csati csatlakoztatva van a dedikáltra. Amint kihúzom a 6pines csatit (de a pci slotban még ott van a vga) akkor már elindul.

Mi 9T 6/128. A redmi note 3 még mindig nem akar elpusztulni

(#395) maross válasza DshadoW (#394) üzenetére


maross
veterán

Ha mukodik a capslock (ha nyomkodod), akkor jo esellyel mukodik a rendszer mogotte. Ha van hdd leded, azon lehet latni hogy bootol e a win (nem csak siman eg, hanem villog amikor eppen olvas), vagy siman hallani hogy zorog a hdd. Vegulis a taphiba se ordogtol valo gondolat, eselyesebb mint az atalakito. De sorban illik haladni, egyszer deritsd ki hogy bootol e a rendszer. Az ha be van teve a dedikalt, es integralton nem ad kepet, az nem csoda, bios beallitasod szerint valoszinuleg csak dedikalton probalja kinyomni a kepet a gep, amennyiben erzekel a slotban a kartyat. Es tapcsati nelkul lehet "nem erzekeli" kategoria, ezt nem tudom.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#396) DshadoW


DshadoW
tag

Kipróbáltam.. Nem működik a caps lock :( De a hdd-t olvassa mert hallom, és látom hogy pislog a hdd led. Attól tartok, hogy meghalt a vga. Az égvilágon semmi baja sincs a gépnek ha az intel hd 2000-t használom. Az létezhet, hogy meghal a pci vezérlő?

Mi 9T 6/128. A redmi note 3 még mindig nem akar elpusztulni

(#397) hardsongoku válasza maxika15 (#389) üzenetére


hardsongoku
csendes tag

Újra itt:) vettem egy fsp hexa+ 500-ast. Remélem jól fog teljesíteni. Bocsi nem neked ment

[ Szerkesztve ]

(#398) hardsongoku


hardsongoku
csendes tag

Újra itt:) vettem egy fsp hexa+ 500-as tápot. Remélem kiküszöböli a hibát

(#399) Mormota9


Mormota9
csendes tag

Helló mindenkinek!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Hozzájutottam egy MSI 7970 Lightning BE LE kártyához :))
De adott egy nagy probléma vele. Van rajta egy "bios" kapcsoló ami csak tömören kikacsolja a 220w-os fogysztási limitet meg miegymást. A kártya alap helyzetben teljesen hibátlan és szépen teszi a dolgát.
De amit átkapcsolom (a gép kikapcsolt állapotba van nem útközbe csak úgy :DD ) és bekapcsolom a gépet nem ad képet, világít az összes led rajta forog a venti és a gép közben be is boot-ol nem csipog nem áll meg. Egyszerűen a monitor lekapcsol készenlétbe. A Windows vígan megy de kép sehol. Kikapcsolom a gépet kapcsolót vissza alaphelyzetbe a vga-n és minden ok. Tehát "tuning" módban nem hajlandó működni.

Esetleg egy bios frissítés segítene rajta?

Ötleteket előre is köszönöm! :R

(#400) hardsongoku válasza Speed® (#388) üzenetére


hardsongoku
csendes tag

Nos az új táppal is ugyanaz a hiba. szürke képernyő halvány világosabb csíkokkal.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.