Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) #65675776 válasza kemszi (#950) üzenetére


#65675776
törölt tag

Feketét ilyesmire soha sem szabad használni. Mindig az alapszín sötétített változatát. Feketét maximum nagyon sötét szürkék (pl egy F-15E) vagy zöldek (pl UH-60) esetén.

(#952) kemszi válasza commanDOS (#944) üzenetére


kemszi
csendes tag

bár nem fényképezőgépes de lőttem pár napfényes képet az evoról:

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#953) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok! Hogyan szokták csinálni vadászgépnél a nyitott kabint? Még sosem próbáltam, de ez a Tomcat hozzám mérten az eddigi legjobban sikerülő munkám, és szeretném ennyivel customizálni... Ha van valami videó, vagy tutorial, annak nagyon örülnék...
Köszönöm!

(#954) intensa_man válasza intensa_man (#953) üzenetére


intensa_man
tag

Ilyesmire gondoltam:

/a fotó az iho.hu egyik cikkéből van. /
Köszönöm!

(#955) schumi


schumi
aktív tag

hali,
tamiya festékkel elkezdtem ecsettel lefesteni egy celica makettet, de közelsem vagyok megelégedve, még nincs összerakva, csak a kasztniról van szó, és 1 rétegről...

kérdésem hogy milyen higítóval vagy mivel tudom totálisan leszedni a festéket róla , inkább szerzek egy tamiyas sprayt a kasztnihoz

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#956) kemszi válasza schumi (#955) üzenetére


kemszi
csendes tag

hígítót ne használj.
Szi-Ti lefolyó tisztítóba áztatás vagy fék olajba áztatás.
Esetleg aceton mentes körömlakk lemosó,de ezzel óvatosan mert megmarhatja a felületet,és festéskor is lehet vele gond

(#957) #65675776 válasza schumi (#955) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés mivel hígítottad. Mert lehet hogy simán (szappanos) vízzel is le tudod mosni. Egyébként meg denaturált szesz.

(#958) schumi válasza #65675776 (#957) üzenetére


schumi
aktív tag

csak vizzel higitottam, akkor esélyes a szappanos víz, elsőnek azt próbálom, köszi mindkettőtöknek !

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#959) Késes


Késes
csendes tag

Sziasztok!
Mi-24-est szeretnék én is építeni 1:72-ben, amihez találtam magyar NATO-s matricázást, de arról nem találtam infót, hogy milyen kódú festéket használjak. Revell-t tudok könnyen beszerezni.
Esetleg valaki tudna színkódokat írni?
A kép szerinti festésről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

Regisztrált 22 éve (újonc)

(#960) Alg válasza Késes (#959) üzenetére


Alg
veterán

Nem vagyok benne biztos, de nekem Sand+Bronzegrün/Dunkelgrün-nek tűnik ránézésre.

Ez a cobra van ilyenekkel festve.

Szerk: jobban megnézve inkább Dunkelgrün mint Bronzegrün...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#961) Alg válasza Késes (#959) üzenetére


Alg
veterán

Közben megtaláltam, elvileg Humbrol 63 és 149 - mondjuk ez sokat nem segít, a 63 elvileg kb. a revell okker (88), a másikra nem találtam konverziót (azaz amit találtam annak köze nincs a képen láthatóhoz).

Itt pedig az látszik, hogy a sárga az sand, a zöld rész az 20% dunkelgrün + 20% yellow, igaz az német és lengyel festés, már csak azt kell kitudni ugyanaz-e a magyar :)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#962) Alg válasza Alg (#961) üzenetére


Alg
veterán

*80% dunkelgrün + 20% yellow, lejárt a szerk.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#963) Késes válasza Alg (#961) üzenetére


Késes
csendes tag

Köszönöm a segítséget, a Cobra-ra tényleg nagyon hasonlít.
Most - ennek alapján - a Revell 48 és 88-re tippelek.

Közben látom még többet írtál, nagyon köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Regisztrált 22 éve (újonc)

(#964) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Makett házak koszolásához szeretnék kérni tippeket, tanácsokat. Terepasztalhoz rakom őket össze, szeretnem ha egy kicsit élethűebbek lennének.
Minden tanácsot szívesen fogadok!

Köszönöm!

(#965) G@ben


G@ben
addikt

Nem tudom, mennyire off, de tudtok olyan online boltot mondani, ahol nagy a választék autómodellekből? Be szeretnék szerezni egy sorozatot (Mini különböző karosszériaváltozatai), de jó lenne mindegyikből a Cooper S, vagy akár a Works verzió. 1/43 arányban jó lenne, akár Bburago, akár más gyártó, de legyen sok színváltozat. Vagy elérhető mondjuk a Bburago, vagy a többi gyártó összes eddig gyártott darabja összeszedve valahol?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#966) Alg válasza G@ben (#965) üzenetére


Alg
veterán

[link]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#967) G@ben válasza Alg (#966) üzenetére


G@ben
addikt

Nem igazán erre gondoltam. Hanem pl Bburago modellekből keresem a Mini Cooper-t, a Countryman-t, a Paceman-t, a Coupe-t, mindet vagy Cooper S, vagy Works változatban. Lehet Maisto is, vagy más gyártó, de mindet ugyanattól szerezném be.
Erre keresnék beszerzési forrást. Lehet külföldi oldal is, nem muszáj itthoni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#968) Alg válasza G@ben (#967) üzenetére


Alg
veterán

Bocsi, akkor félreértettem. Ebben az esetben talán a gyártó(k)nak írnék egy email-t, ők talán tudnak ajánlani viszonteladót.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#969) G@ben válasza Alg (#968) üzenetére


G@ben
addikt

Először kérek tőlük katalógust, hogy miből lehet választani. :D
Megpróbálom, de tapasztalatom szerint ritkán szoktak válaszolni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#970) Alg


Alg
veterán

Kábelmenedzsment :Y :C

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#971) Remus389 válasza Alg (#970) üzenetére


Remus389
veterán

Ja hát Plasmo, teljesen más szinten van ez a figura.

Érdemes nézni a videóit, utánacsinálni, hát :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#972) Alg válasza Remus389 (#971) üzenetére


Alg
veterán

Ez azért még az ő mércéjével mérten is elborult projekt lett (pedig van pár meredek, pl. mikor megépíti a B-17 teljes berendezését olvasólámpától a rádión keresztül a túzoltópalackig műgyantából, pedig ez mind csak akkor látszik ha endoszkóppal nézel bele - vagy az 1:400 vagy milyen méretezésű kétfedeles gép).

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#973) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Itt unatkozom egy német kisvárosban, és ahelyett, hogy hoztam volna egy készletet, most nézem a falat. Nem tudjátok, hogy hogyan nevezi a makett boltokat a német? Ha csak valami 3€ szutykot pacsmagolok egy hétig, aztán kidobom, az is jobb, mint ez az unalom... :(

(#974) #65675776 válasza dodopek (#973) üzenetére


#65675776
törölt tag

Bemész egy Müllerbe, vagy bármilyen áruházba, és ott kb biztosan fogsz találni.

(#975) dodopek válasza #65675776 (#974) üzenetére


dodopek
addikt

Ez igaz, csak ott nem szokott akkora leárazás lenni, mint pl itt. Ezért keresnék tematikus boltot...
A linkelt bolt persze vagy 300km-re van... :(

(#976) Skon26


Skon26
csendes tag

Sziasztok!

A napokban végeztem egy makettem festésével. Végső lépésként lekentem Humbrol matt lakkal de a képen látható eredmény lett száradás után. Ötletek hogy mi lehetett a baj?

A függőleges vezérsík enamel festék a szárny az akril festékkel lett lefestve de mind a kettőt elrontotta.
A lakkot nem higítottam mielött felkentem volna. (Lehet ez okozta a bajt?)

[ Szerkesztve ]

(#977) AggressiveGT válasza Skon26 (#976) üzenetére


AggressiveGT
csendes tag

Hígítani kellett volna a lakott, és vékonyan, akár több rétegben felkenni. Sajnos ez történik ha a lakkot vastagon hordod fel a felületre.

(#978) Skon26 válasza AggressiveGT (#977) üzenetére


Skon26
csendes tag

Köszi a gyors választ! Próbáltam utána nézni a dolognak és nekem is ez lett volna a következő tippem. Köszi még 1x! :R

(#979) #65675776 válasza Skon26 (#978) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hát nem tudom, attól, hogy a lakk tömény még nem kellene így kinéznie. De eleve nem kellene a puci festékre egyből mattlakkot kenni. Első körben minden esetben fényes lakk. Márcsak azért is, mert a matricák máskülönben opálosak lesznek. Szóval három réteg hígított fényes lakkal kell kezdeni, hogy tükörfényes legyen a felület a matricák alatt. Majd ha a matricák fent vannak, akkor még egy vékony réteg fényes lakk rögzíteni a matricákat, és csak utána a fényes lakk. És ha mindezt ecsettel csinálod, akkor szigorían megvárni a rétegek közötti egy nap száradási időt!

Ami még nagyon fontos, az a hígító. Ha enamel lakk, akkor vagy a sajátját használd, ami jó drága, vagy csakis a legjobb minőségű lakkbenzinek egyikét. Pl Supralux-ot. Az olcsó lakkbenzinek tele vannak szennyező anyagokkal, sokkal agresszívebbek, képesek visszaoldani a korábbi rétegeket. Akril lakk esetén lehet kell egy kicsit tesztelgetni. Ha szerencséd van, akkor simán denaturált szesszel is tudod hígítani, ha nincs, akkor jöhet a házi kevergetés (1/3 IPA, 2/3 víz, pár csepp glicerin). Utóbbi a legtöbb akrilfestékkel és hígítóval gyönyörűen működik (leszámítva pl a Gunze Mr Hobby-t, ahhoz észterhígító kell, ami elég agresszív. Vagy a sajátja, az meg irreálisan drága. Fel is számoltam a Mr Hobby készletem, mert nem éri meg). Persze ha nem akarsz ezzel szórakozni, akkor olcsó pótléknak még mindig ott van a szélvédőmosó, lehetőleg a téli verzió. Denszeszt egyébként nem érdemes töményeh használni, mert akkor nagyon gyorsan szárad a festék. Nyugodtan lehet hígítani vízzel. Jó akár a csapvíz is, de az ioncserélt víz filléres tétel, szóval inkább azt használd.

És fontos az ecset is. Nem tudom milyet használsz, de nagyon sokat számít. A legjobbak a Tamiya laposecsetei nagy felületekhez. Nem rosszak az AK ecsetek sem, de a Tamiya-nak semmi sem ér a nyomába. Sajnos nem sok helyen lehet kapni ebben az országban. Aránylag drága, de a minősége indokolja is, nagyon kiemelkednek a mezőnyből. Szerencsére idén Móváron volt egy börzésnél, 2500-ért vettem is gyorsba egy 3-as készletet és még egy nagyobb laposecsetet külön. Egy jó ecset lehet a különbség a csíkos és a sima felület között. A keményszőrű ecsetek nem érnek sokat ha finom munkáról van szó.

Ez a készlet: [link] és ez az ecset: [link] Ahogy látom azóta a lapos olcsóbb is lett. Ezzel a négy ecsettel el lehet lenni szinte bármire. A No.3 persze cserélhető akár a nagyobb No.5-re.

Humbrol lakkját régebben próbáltam, de akkor hamarjában letettem róla, mert még 5-6 hónap után sem száradt meg rendesen, ragadt a felülete.Mondjuk ez akkor volt, amikor még új termék volt, kb 20 éve. Lehet azóta javították. Vannak persze esetek, amikor ez jó tulajdonság, de a végső felület kialakítása nem ez az eset.

Mondjuk belegondolva, a felület amiatt is lehet ilyen, mert felhabosodott a lakk. Ez megintcsak egy baja volt anno a Humbrolnak. De akár a nem igazán kitakarított ecset is okozhatja. Az utolsó szürkét kissé visszaoldotta a lakk az ecsetből.

[ Szerkesztve ]

(#980) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Most először vágtam bele makett telibe festésének. Van viszont pár problémám, amiben segítséget kérnék.
Ecsettel festek, nem makett bolti akril festéket használva. Kaptam egy olyan tippet, hogy hígítsam hülyére, mert akkor nem lesz csíkos. Az eredmény jobb, de még mindig nem elég jó. Van valami trükk, hogy ne legyen csíkos a végeredmény? Próbáltam több féle ecsetet, de eddig nem találtam megoldást.
Ugyanezzel kapcsolatos a másik kérdésem is. Ecsettel hogy lehet elmosott felületet csinálni? F-16 sötét szürkéből világosabb szürke átmenetetet szeretnék a pilótafülke körül, de nem tudom hogy lehetne szépen...

Köszönöm!

(#981) #65675776 válasza intensa_man (#980) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hello!

A csíkosodást több minden okozhatja. Nem csak a hígítatlanság, de akár a túlhígítottság is. Szóval az a tanácsma hogy hígítsd hülyére rossz volt. Meg kell találni az optimális hígítást, ami minden egyes festéknél eltérő. Általában akkor szokott jó lenni a hígítás, hogyha a festéket lassan keverve az ecsettel az gyöngyözni kezd.

Ha nem hígítod eléggé, akkor nem tud elterülni rendesen, megfolyik, a változó vastagság miatt nem szárad egyenletesen. Ha túlhígítod, akkor nem lesz meg a pigmentek közötti kapcsolat (mivel a kötöanyagot túlzottan híggá tetted), emiatt a fedés nem lesz homogén.

Szintén okozhat csíkozódást a nem megfelelő felületelőkészítés. Minden esetben zsírtalanítani kell a felületet, erre egy alkoholos átmosás megfelel általában.

Hígítani soha sem szabad tisztán vízzel, de igazából tisztán alkohollal sem. A kettő keverékét kell alkalmazni, ecsettel festéshez kb fele-fele arányban. Ha tisztán vízzel hígítod, akkor a száradás túl lassú is lesz, tovább rontva a terülési jellemzőket, egyszerűen szétfolyik a festék, ráadásul az ívek miatt eltérő mértékben. Tiszta alkoholos hígítás a másik véglet, az meg túlzottan gyors száradást eredményezhet, ezáltal nem lesz ideje terülni a festéknek.

Ami még okozhatja a csíkozódást, az a túl magas felületi feszültség. Ez tisztán vizes hígításnál a legnagyobb probléma, az alkohol ebben is segít valamennyit. De nem árt némi felületi feszültséget csökkentő anyagot használni. Ha nem akarsz erre külön költeni, akkor keverja festékbe valamilyen konyhai mosogatószert. Ezek minden esetben tartalmaznak ilyen anyagokat, mert ez elengedhetetlen a tisztító hatásukhoz. Vagy elmész egy patikába és veszel glicerint (kb ezt tartalmazzák oldott formában a mosogatószerek is). Emellett a glicerinnek van némi retarder hatása is, azaz lassítja a száradást. Lehet vele szabályozni a száradási időt, a hozzáadott mennyiséggel. Túl sok azért nem kell bele. Fél liter bekevert hígítóhoz kell kb 1-4 ml (ízlés szerint).

Persze ha nem akarsz mindezel tökölni, akkor bemész egy boltba, veszel egy legolcsóbb ablaktisztítót, és hígítod azzal. A legtöbb akrilfestékhez tökéletesen megfelelnek, megvan bennük minden szükséges összetevő. Plusz pár egyéb, de azok nem zavarják az eredményt. Másik lehetőség a téli szélvédőmosó.

A másik fontos dolog, hogy soha sem szabad egy rétegben festeni. Felkened az elsőt, és hagyod megszáradni. Még akkor is ha nem homogén, foltos, csíkos. Utána rámész még egy réteggel, lehetőség szerint az előző réteg festési irányára merőlegesen. Ezt is hagyod megszáradni. És tipikusan kell egy harmadik réteg is. Csak ekkor várhatsz kellően homogén eredményt. A száradási időt mindenképpen meg kell várni, különben az újabb réteg visszaoldhatja a korábbiakat. Ez pisztoly esetén annyira nem probléma, ecsetnél viszont szigorú, áthághatatlan szabály!

Ecsettel festéshez egyébként az enamel festékek klasszisokal jobbak az akriloknál. Azoknál is oda kell figyelni persze több dologra is (főleg a hígító minőségére), de messze könnyebben kezelhetőek.

Milyen méretarány? Mert 1/72-ben akár figyelmen kívül is hagyhatod az átszóródást, kb 0,1-0,15 mm szélesnek kellene lennie. 48-ban már esetleg érdemes lehet foglalkozni vele. Lehet próbálkozni szivaccsal elmosni az éleket vagy ritkított szőrű ecsettel. De akár a rétegek festésénél is tudsz játszani. Az újabb rétegekkel nem szabad teljesen a korábbi réteg széléig menni. Aztán lehetőségként ott van, hogy a készre festett makettnél az élek mentén tényleg huggyá hígított világosabb színnel húzol csíkot, majd a száradás után visszamosod. Itt viszont alapszabály, hogy másfajta festékkel kell csinálni! Máskülönben visszamoshatoid az alapszínt is. Szóval ha akrillal festettél, akkor lehetőség szerint enamellel. Vagy legalábbis az alapszín és az árnyékoló réteg közé kell kenned egy vékony lakkréteget.

Persze mindezeket lehetőleg nem egy komolyan gondolt maketten kell kipróbálni, hanem valami máson.

(#982) intensa_man válasza #65675776 (#981) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm szépen! Nagyon hálás vagyok a rendkívül részletes leírásért! :)
72ben építek, ami ugye 3 lépésről már nem is látszik csíkosnak sem, de engem azért zavar. :)

[ Szerkesztve ]

(#983) csp01


csp01
tag

Sziasztok. Nem tudjátok, hogy Dragon 1:72 méretarányú tankokat be lehet-e szerezni valahonnan. Ahogy böngészem a makett véleményeket, arra a megállapításra jutottam, hogy a pár évvel ezelőtti dolgaikat dicsérik leginkább, mostanában elkezdték lebutítani a makettjeiket. Szóval engem ezek érdekelnének, de itthon, úgy látom, még a legújabbak sem kaphatóak, a régebbiekre meg sajnos még a google se dob semmit. Ha esetleg valaki mégis tud valamit, nagyon jó hír lenne. :)

(#984) #65675776 válasza csp01 (#983) üzenetére


#65675776
törölt tag

Leginkább versenyeken a börzén találkozni velük itthon.

(#985) Alg válasza csp01 (#983) üzenetére


Alg
veterán

Itt és itt találtam párat, egyébként meg a Makettinfo.hu adok-veszek fórumába lehet érdemes benézni

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#986) solena válasza csp01 (#983) üzenetére


solena
tag

Szia!

Az a hír járja, hogy mostanában inkább újradobozolja a Dragon a cuccait, úgyhogy legfeljebb börzén találsz. A következő nagyobb hazai verseny a gödöllői Pelikán Kupa, november 17-18, elég jó szokott lenni a börze, bár én repülő- és sci-fi szemszögből szoktam nézni:)

Ami talán érdekes lehet, az a Meng (bár nem rémlik, hogy lenne 1/72es tankjuk, vagy csak elvétve?), meg a Zvezda, nekik van 1/72 tankjuk, és repülőben nem rosszak, talán csörömpösben is odateszik magukat. Pár darabot itt azért fel lehet lelni (és az előbbi honlapon van kemény három darab Dragon is, bár nem 1/72).

Itt is még érdemes szétnézni.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#987) csp01


csp01
tag

Köszönöm szépen mindenkinek. Mutatok egy példát arra a "korszakra" a Dragon történetéből, ami érdekelne, de hát ez is utoljára 2010-ben volt elérhető.

[link]

Makettinfóra regisztráltam, de még mindig várom, hogy elfogadják. :)

[ Szerkesztve ]

(#988) Alg válasza csp01 (#987) üzenetére


Alg
veterán

Ez alapján 2017-ben váltottak új szerszámra, szóval a 2004-2013 közötti verziók hasonló minőséget képviselnek (csak az alkatrész-felhozatal más hogy különböző variánsokat tudjanak kiadni).

A fenti honlapon érdemes utánanézni a kiszemelt maketteknek, elég szépen lehet követni hogy mikor volt csak rebox, vagy melyik másik gyártónál található meg ugyanaz stb...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#989) #65675776 válasza Alg (#988) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sok esetben scalemates-en sem kapsz meg minden infot egyébként. Nemrégiben vettem egy HobbyBoss F-5E Tiger II-t (nevetségesen olcsó, 1700 HUF körüli áron, bár azóta drágult kicsit. Az Italeri, amikor éppen kapható kb 2x ennyibe kerül). Mikor kibontottam és megvizsgáltam, elég erős deja vu érzésem támadt. Ugyanis pár módosítással egy az egyben az Italeri, amiből szintén van itthon egy példányom régről. A full history-ban nem mutatja a kettő közötti kapcsolatot. Pedig egymás mellé téve eléggé egyértelmű. A főbb változtatások:

-szárnyak külön alkatrészek
-fegyverzet
-panelvonalak karcoltak.

De ami nagyon árulkodik:

-a kabintető "nyitómechanikája"
-a vízszintesek
-a kabin (a 82-es Italeri szerszám műszerfala mondjuk jobb és részletesebb, ehhez kár volt hozzányúlniuk)
-a futóműaknák
-az orr alatti fényszórók

A többi eredeti gyártó mind máshogy oldotta meg ezeket. És láthatóan nem csak nekem tűnt fel a hasonlóság. [link]

A super-hobby egyébként ugye nem magyar, de van egy nagyon nagy előnye a többiekhez képest: keret- és útmutatófotók!

A Dragon egyébként addig volt igazán elérhető Európában, amíg partneri viszonyban voltak az Italerivel. Ahogy ez megszünt, a Dragon úgy tünt el szinte teljesen erről a kontinensről. Hogy kár-e vagy sem, az nézőpont kérdése. Azért annyira nem egyértelmű a minőség náluk. Sok az elhanyagolt szerszámuk. Pl a 72-es AAVP7A1-ük is ilyen. Kb az összes él mentén egy kifelé hajló sorja van, ami sok esetben durván akadályozza az egyébként is csapnivaló illesztést. Az alsó homloklemezen meg van keresztbe egy perem, ami őntőforma elcsúszásra utal. Az eredeti járművön nincs ott. És ezt ugye el kell távolítani. Csak van ott pár hegesztési varrat... Pár hét után félretettem.

Mondjuk 72-es hk alapkészletért 3-4k-nál többet biztos nem adnék. Mondjuk olyan best buy esetem nem sok lesz, mint pár éve az Italeri webshopjából a 72-es B-58A Hustler, postával 4500-ért.

Ehh, kissé elkalandoztam...

[ Szerkesztve ]

(#990) csp01


csp01
tag

Teljesen kezdő vagyok, nincs tapasztalatom a Dragon-nal, de pont a scalemates és több hasonló oldal leírásai alapján nekem nagyon megtetszettek. Igazából az olyan apróságok, hogy járt hozzá PE, meg fém vontatókötél voltak azok, amik szimpatikussá tették, aztán lehet, hogy csalódnék, ha kézbe venném.

(#991) Alg válasza #65675776 (#989) üzenetére


Alg
veterán

Én most egyelőre nem vásárolok semmit, alig van időm és van pár kit a készletben... pont azon gondolkodom mit kellene elkezdeni...

Revell B-17 1:72
Academy P-47D 1:48 (valószínű ez lesz)
ICM Spitfire IX 1:48
Eduard FW190 1:48 rengeteg maratással
Airfix meteor 1:48

Asszem csak ennyi... ez is eltartana vagy 2-3 évig amilyen sebességgel építek. De még a Messén jövő hét végén ha látok valami jót lehet veszek. Egy 1:48-as seafire-t szeretnék még (ebből kb csak az airfix játszik mert késői verziót szeretnék, csak sehol nem kapni), meg valami kétfedeles dolgot...

Meg jó lenne egy szép corsair, meg seafury, meg wyvern, meg TA154, meg ME262, meg Mossie... :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#992) #65675776 válasza Alg (#991) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak 5 készlet van tartalékban? Az semmiség. Nálam több, mint 40. És még én is kispályás vagyok pár ismerősömhöz képest.

A Hellcat-tel kicsit leálltam, mert volt némi faljavítás nyár végén. A por meg nem lett volna egészséges neki. Ezzel állok legközelebb a kész állapothoz. De van itt egy egészen készközeli Bradley, T-62A és Merkava II is. Szépen lassan nekiállok befejezni őket.

(#993) Alg válasza #65675776 (#992) üzenetére


Alg
veterán

Igyekszem visszafogni magam, mert egyészt nem nagy a lakás, nincs sok hely másrészt nem akarok úgy járni hogy itt van több tucat készlet amit sosem fogok megépíteni mert mindig valami új tetszik meg.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#994) #65675776 válasza Alg (#993) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nálam pár régi készlet átminősült gyakorló, próbálkozós készletté. Az Italeri F-5E pl karcolási tesztekre. Az A-4M-en mindenféle kormányfelületeket vagdaltam ki. Volt itt egy 48-as Mirage III is, azokon a szép nagy szárnyfelületeken jól lehetett festési technikákat gyakorolni. Mostanában erre mindenféle táblákat és CD tokokat használok. Utóbbi egy nagyon hasznos építőanyag is egyébként.

Igazából a T-62A is amolyan kísérletezős project. Mert szenved a 70-80-as évek Tamiya betegségeitől. Mondjuk a torony öntésmintáit egészen jól sikerült elkészítenem rajta. A Tamiya ugye akkoriban ilyen marhaságokkal, hogy felületi textúra nem foglalkozott.

Már csak a képeket kellene mindezekről előásni, hogy be is tudjam őket linkelni.

[ Szerkesztve ]

(#995) Alg válasza #65675776 (#994) üzenetére


Alg
veterán

Óóóó, nekem még minden készlet gyakorló készlet :D

Eddig pl. maratással nem próbálkoztam még sosem. Összeraktam kb. 8-10 makettet eddig, abból talán 3-al vagyok elégedett (a többit most költözésnél ki is dobtam) - érdekes módon ezekből az egyik a 30 éves szerszámmal öntött Revell BF109G, aminek a törzsén próbáltam először a szabadkézi airbrushos festést.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#996) NEXT LP


NEXT LP
tag

Sziasztok!
Szeretnék autó maketteket építeni, de még teljesen új vagyok a témában.
Kinéztem egy Aoshima - Lamborghini Aventador Lp700-4 Roadster -t.
Kezdőként arra lennék kíváncsi, hogy milyen eszközökre, ragasztóra lenne szükségem ennek a megépítéséhez, szükséges e festeni, és ha igen, milyen festéket javasolnátok?
Esetleg tudnátok ajánlani oldalakat vagy videókat, ahol hasonló makettek építésével foglalkoznak, adnak tanácsokat?

(#997) pikszel válasza NEXT LP (#996) üzenetére


pikszel
őstag

Szia!

Első körben azt mondanám, hogy mindenképp festeném, mert egyébként bizonyos fényviszonyok között áttetsző lehet, ami eléggé illúzióromboló, és mindenképpen alapoznám, mert a fehér festék sem fog annyira fedni, hogy az említett jelenség ne érvényesüljön. Ehhez a Tamiya sparay festékeket ajánlanám (gondolom festéskszóród, kompresszorod nincs, az ecsettel való festést pedig autóknál szerintem el is lehet felejteni), amelyek nem olcsóak, viszont hibátlan minőségűek. Ragasztóból a Revell Contacta Professional a kedvencem, mivel ez kvázi összeforrasztja az elemeket, így az alkatrészek között nem jön létre felesleges plusz réteg, ami illeszkedési problémákhoz vezethet, ráadásul a tűje segítségével precízen lehet felvinni a ragasztót. Esetleg a Tamiya Extra Thin, ami ecsetes, és szintén professzionális cucc.

Szükséged lesz még oldalcsípőre (esetleg egy kisebb olló, de az a ridegebb műanyagokat repesztheti), reszelőkre, csiszoló- és polírpapírokra, polírpasztára (vagy fogkrémre :DDD ), adott esetben hígítóra és némi türelemre ;)
Első körben ennyi lenne a tanácsom.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#998) vlevi válasza NEXT LP (#996) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csatlakozom Pixel-hez.
Revell Contacta Professional, vagy Revell Liquid cement, mindkettő jó ragasztó, de a Tamiya Extra Thin az igazi. Annyira híg, és folyékony, hogy az összeillesztett műanyagdarabok közé befolyik, és ott megolvasztva a műanyagot, szinte azonnal össze is fogja.
Revell ragasztót kapsz a Müllerben, Tamiyát pedig a makettboltokban.
Ablaküveg beragasztásához pedig kell valami átlátszó ragasztó, pl. Revell Contatca Clear.
Festésre, ha nincs szórópisztoly, valóban csak a spray a megoldás, mert ecsettel nem lehet olyan jót festeni, ami egy autóra megfelelne. Csak ezt is tudni kell kezelni, szerintem spray-al nehezebb, mint pisztollyal.
Itt egy példa rá, hogyan érdemes. Első körben csak vékonyan fújd le a felületet, és a második, harmadik réteg legyen az, ami már fedőréteg.
[link]
Az is fontos, hogy a fújást ne a makettre kezd el, hanem már előtte, és húzd el a flakont előtte, és csak utána hagyd abba. Az elején ugyanis szinte biztos, hogy köp egyet a flakon.
A többi alkatrész festése már más tészta belső tér, futóműalkatrészek, kipufogó, indexbúrák, mind-mind külön színt igényelnek, van, amelyik nagyobb felület (pl. alváz, beltér), de van, ami csak pár miliméternyi apróság, mint pl. indexbúra, lengéscsillapító, esetleg a műszerfalon lévő gombok. De ezekhez is kell festék.
Ezeket az apróságokat talán meg lehet úszni egy festékboltban, egyéb helyen kapható festékkészlettel, mert ezekben van 12-24 szín, kb annyiért, mint 1 tégely makettfesték.
De az index sárgája, a féklámpa piros színe az átlátszó sárga, és piros, ezekre azthiszem nincs alternatíva, ebből makettfesték kell.

Ja, és festés előtt sorjátlanítás.
Egyébként az előbbi linkben lévő scale modelling chanell nagyon sok autómakettet bemutat. Érdemes némelyikbe belenézni, hogy pl. hogyan érdemes egy Mazda Mx5-ösön az apróságokat megcsinálni. [link]

(#999) vlevi válasza NEXT LP (#996) üzenetére


vlevi
nagyúr

És persze minden fogást érdemes előtte valamin kipróbálni. Főként a spray-el alapozást, festést, mert, ha azt elsőre a maketten akarnád megcsinálni, biztos nem fog sikerülni.

(#1000) NEXT LP


NEXT LP
tag

Köszönöm a sok jótanácsot és segítséget!
Tájékozódni fogok a javasolt eszközök ügyében és megnézem a linkelt oldalakat, bár azt hiszem a kellékek beszerzése is egy darabig eltart majd. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.