Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) HellGreg válasza Alg (#1450) üzenetére


HellGreg
őstag

Igen, sok mindent rosszul csináltam, ami tapasztalatlanságból adódik, 20 év szünet után ez az első makettem (a Z-37 olyan amatőr lett, hogy azt inkább nem is számolom bele), a következőnél erre is figyelek, meg arra is, hogy az orrán a gyűrűt előre lefestve ragasszam be, akkor nem kellett volna festés után maszkolni, és nem szedte volna le a festéket :)
Nem is gondoltam volna régen, mennyi mindenre oda kell figyelni.

(#1452) Remus389 válasza HellGreg (#1449) üzenetére


Remus389
veterán

Nem kell terepszínre festeni, jó az ezüstben is

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1453) HellGreg válasza Remus389 (#1452) üzenetére


HellGreg
őstag

Ez szerintem F-13, nekem PF van, de az is volt ezüstben, a 409-es oldalszámút később festették le, addig ezüst volt az is. Nekem jobban is tetszenek az ezüstök, valahogy nem áll jól a Mig-21-nek a terepszín, szvsz.

(#1454) Remus389 válasza HellGreg (#1453) üzenetére


Remus389
veterán

Hát attól függ: [link]

De ezüstben is mutatós, magyar vörös csillagokkal :K

Ha nem biztos az ember keze még az airbrush-sal, jobb ha egyszerűen ezüstre fújja le, vagy akármilyen egyszínűre, biztos volt homoksárga is vagy egyszínű zöld.

Amúgy camouflage putty-val jó eredményt el lehet érni kezdőknek is:

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1455) HellGreg


HellGreg
őstag

Már ma is nagy akciók vannak a Replicában, mi lesz itt holnap!!! :Y
Behúztam egy Mig-21 MF 1/48 Trumpetert 6k-ért és egy 1/72 An-2 Trumpetert 2.5K-ért :D

(#1456) aradebil2 válasza HellGreg (#1455) üzenetére


aradebil2
senior tag

hogy találtad meg az akciós cuccokat? én még nem látok egy BF-es akciósat sem. Egyébként bf2021 lesz a netes kód a hétvégén mindenre ami nem akciós (-10%), boltban helyben minden -20%

(#1457) HellGreg válasza aradebil2 (#1456) üzenetére


HellGreg
őstag

Bementem a boltba szétnézni, holnap nem tudok menni, szombaton meg már gondolom üresek lesznek a polcok.

(#1458) aradebil2 válasza HellGreg (#1457) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ja azt hittem online :) Én majd most ugrok be délelőtt, a nyitási rohamot azért el akarom kerülni.

(#1459) Alg válasza aradebil2 (#1458) üzenetére


Alg
veterán

Ennyire vérengzős feketepéntekezés lenne egy makettboltban? Nehezem tudom elhinni :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1460) HellGreg válasza Alg (#1459) üzenetére


HellGreg
őstag

Pedig ja, láttam tavalyi videót, nyitáskor percekig csak áramlottak befelé az emberek a bolba :D
Az emag, alza stb komolytalan csaló banda tanulhatna a Replicától, hogy kell BF-t csinálni :)

(#1461) aradebil2 válasza Alg (#1459) üzenetére


aradebil2
senior tag

Van mindig egy 1 ft-os makett eldugva, és nem feltétlenül akarok egy ilyen kisebb üzlethelységben neckbeard-ök között lökdösődni amíg ők felforgatják a boltot :)

[ Szerkesztve ]

(#1462) HellGreg válasza aradebil2 (#1461) üzenetére


HellGreg
őstag

Én csak holnap tudok bemenni, remélem nem lesz teljesen kipucolva még a bolt.

(#1463) aradebil2


aradebil2
senior tag

Hát 72-es repcsiben szokás szerint semmi normális kínálat nem volt, pár easy assembly hobby bosst elhoztam festést gyakorolni :F

(#1464) HellGreg


HellGreg
őstag

Az idei BF termése:
:))

(#1465) Szabi® válasza HellGreg (#1464) üzenetére


Szabi®
addikt

:))

(#1466) HellGreg válasza Szabi® (#1465) üzenetére


HellGreg
őstag

Ennek viszont jobban örülök, mint az egész BF-es beszerzésnek :D
Az összerakási füzetke már olyan öreg, hogy foszlásnak indult, a matricákat meg nem kell koptatni, mert kopottak eleve :C

[ Szerkesztve ]

(#1467) Remus389 válasza HellGreg (#1466) üzenetére


Remus389
veterán

Ennek viszont jobban örülök, mint az egész BF-es beszerzésnek

Gondolom akkor ez lesz az első amit megcsinálsz.

a matricákat meg nem kell koptatni, mert kopottak eleve

Ebay-en meg máshol is lehet kapni pót matricákat, én mondjuk akkor már korabeli magyar felségjelzést vennék.

Amúgy gratula a sok beszerzéshez, én mondjuk mindig csak akkor vettem újat, ha az előző már elkészült. ;)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1468) vlevi válasza HellGreg (#1466) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért ezzel a makettel lesz kínlódás rendesen, mert nem sokkal fiatalabb, mint maga az eredeti gép :D
MiG-15 UTI, KP 13 (1979) (scalemates.com)

(#1469) HellGreg válasza Remus389 (#1467) üzenetére


HellGreg
őstag

Gyerekkoromban nálunk (Szlovákia) csak KP-t meg Smert lehetett kapni, úgyhogy ezen nevelkedtem, csak akkor még nem festettem :), de nem is festés a gond vele.

(#1470) Remus389 válasza HellGreg (#1469) üzenetére


Remus389
veterán

"de nem is festés a gond vele"

Mi a gond vele akkor?

[link] :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1471) Szabi® válasza HellGreg (#1466) üzenetére


Szabi®
addikt

Gratulálok hozzá, én ennyire kuriózum darabokat még nem próbálgatok, főleg repülőgép kategóriában. A legrégebbi makett amit összedobtam egy Tug Harbour volt, ott erősen észre lehetett venni, az 50-es évekbeli fröccsöntéseket. őrületesen sokat kínlódtam vele, hogy legalább a test olyan legyen, amilyen. :)

(#1472) pube111


pube111
senior tag

Üdv! Hol lehetne megszerezni az eaglemoss dacia makett újság 7, 8-as részét? Valakinek van ötlete?
https://hu-hu.eaglemoss.com/die-cast-club/automodellek/epitse-meg-legendas-dacia-1300-ast

[ Szerkesztve ]

(#1473) Remus389 válasza pube111 (#1472) üzenetére


Remus389
veterán

[link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1474) HellGreg válasza Remus389 (#1470) üzenetére


HellGreg
őstag

Az, hogy néha nehéz megkülönböztetni, mi alkatrész és mi műanyag megfolyás, az illeszkedésről nem is beszélve, az katasztrófa :D
Szabi®: én se holnap fogom összerakni, pár évet még gyakorolok előtte :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1475) pube111 válasza Remus389 (#1473) üzenetére


pube111
senior tag

Ott már nem árulják.

(#1476) Remus389 válasza pube111 (#1475) üzenetére


Remus389
veterán

Vatera kereső: Dacia 1300 eaglemoss

Ebay, jófogas és hasonlók amúgy

Tessék itt a 7-es szám: [link]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1477) Remus389 válasza Remus389 (#1476) üzenetére


Remus389
veterán

A 8-asban pedig ezek vannak: [link]

Talán részlegesen pótolható, vagy nem olyan feltűnő helyen vannak

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1478) Remus389


Remus389
veterán

Jó ez [link]

Mennyibe kerül míg elkészül egy ilyen?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1479) Cheesus


Cheesus
senior tag

Sziasztok :)

Totál naiv vagyok a témában, ezt nézzétek eél nekem kérlek.
Édesapámnak szeretnék venni összerakható tank makettet (60 éves úrról beszélünk), és kicsit meg vagyok lőve a dolgokat illetően. Első körben annyit sikerült kiderítenem, hogy egy 2vh-s Tigris és/vagy T34-es tankot szeretne. Ha jól tudom a maketteknél méretaránnyal dolgoznak, én cm-re átszámolva egy 25-30-as hosszúságnál feljebb nem mennék
(1:35 talán?).
Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

1) Ezeket a makettokat kell-e festeni, ragasztani? Műszaki beállítottságú az édesapám (hegesztő, autószerelő) csak nem tudom hogy ilyen ragasztós témához mennyire lenne türelme.

2) Budapesten tudnátok ajánalni olyan üzletet, ahova be tudok menni, és meg tudom nézegetni/venni ezeket a maketteket? Illetve hogy melyek számítanak "megbízható márkának".

Válaszotokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#1480) vlevi válasza Cheesus (#1479) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tamiya 1/35-ös tigris, T-34. Elég régi darabok, de még mindíg etalonnak számítanak.
pl. ez : [link] Érdemes a scalemates oldalt megnézni, melyik mikori kiadás, mert, ahogy látod, van ott 70-es évekbeli makett is.
Vagy a super hobby, nézelődni : [link]
Dragon se rossz, ha lehet még olyat kapni.

Az újabb makettgyártók esetben sokszor túl vannak bonyolítva, részletezve, pl. 4-5 darabból álló lánctalp, és hasonlók. És persze rohadt drágák.
Igen, festeni, ragasztani kell őket. Ez külön tudomány, hogy hogyan fested rozsdázod, koszolod. A harcjármű makettezésnek talán pont ez a lényegi része, mert ződre mindenki telibe tud fújni egy T-34-est :D
Pesten talán a Replica a Móricz Zsigmond körtéren, amit tudok, a legrégebbi, és még biztosan létező makettbolt. Biztos van több is, de nem pesti vagyok, nem ismerem a terepet.

(#1481) woci válasza Cheesus (#1479) üzenetére


woci
csendes tag

Szia,

Üzlet, ahova be tudsz menni, és készlet is van valamennyi nem csak webshop, az előbb említett Replica valamint a körúton a Király utcai villamosmegállónál a HO-KI modell. Esetleg a Blahán levő Europeum (vagy valami ilyesmi nevű) üzletházban lévő Müller játékrészlegén vannak Revell makettek. Ha gyalog vagy mindhárom bolt lezavarható a 6-os villamossal. Mindenképp 1:35 arányt keress. Szerencsére ez a legelterjedtebb, nagyjából ez áll a legközelebb a kívánt mérethez, valamint kezdő is jobban boldogul vele. Én pl. megvettem egy Zvezda T-90 et 1.72-ben, otthon belenéztem, és már raktam is fel a polcra "na ezt majd nyugdíjas koromban, ha lesz elég időm" csatakiáltással. Tehát kezdésnek nézd meg, mielőtt megveszed. A Replicában, és a HOKIban is tudnak segíteni, értenek hozzá. Ajánlott márkák: Tamiya, Zvezda, Revell. Ezek mind ragasztandóak, festendőek. Mondjuk, van ami anyagában színezett, tehát első makettnek akár úgy is jó lehet, hogy simán összeragasztjátok, az építés élménye így is megvan. Ha bejön a dolog, a következőt már lehet festeni is. A lehetőségek határtalanok.

üdv,
Péter

(#1482) aradebil2


aradebil2
senior tag

Budapesten hatalmas Tamiya készletet találhattok Újbudán a Modellzónában.
Ha még nem vagy benne biztos hogy tetszeni fog neki akkor érdemes lehet valamilyen starter kitet venni, amihez adva vannak a legszükségesebb eszközök (ragasztó és festék). Nem tudod harcjárművekben vannak-e ilyenek, repcsikben az Airfix starter kitjei nagyon jók kezdésnek.

(#1483) Alg válasza Cheesus (#1479) üzenetére


Alg
veterán

Műszaki szemmel szerintem sokkal érdekesebbek a UGears modellek - fából van, ragasztani nem kell, és működő, mozgó alkatrészek vannak benne. Én tavaly karácsonyra kaptam egy autót (U-9 GP), gumis felhúzós mechanika, mozgó dugattyúk, előre-, hátramenet, szerintem baromi jó. Valamelyik mozdonyt pl. bármikor elfogadnám :)

És a műanyaggal ellentétben ezekben nincsenek fél mm-es apró alkatrészek, idős embernek talán ez is számít. Egész nagyok is, összerakva tök jól néz ki vitrinben.

A másik lehetőség a metal earth, ha jobban szeret fémmel dolgozni :) Ezekhez sem kell ragasztó. És van belőle T-34 is. (igaz pici, szóval ez pepecselősebb azért, apró füleket kell egymásba hajtani)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1484) Szabi® válasza Alg (#1483) üzenetére


Szabi®
addikt

Csak a maketteknél ott van az, hogy ha még csak alapszínnel is van "csak" lefestve, sokkal-sokkal részletesebb bármilyen más "terméknél". Azért egy fából készült modell/makett kevésbé impozáns, mint egy Tigris/T34 tank. A Ugears egyszer nyilatkozta is, hogy a gyerekek logikai/motoros fejlődéséhez készültek ezek legfőképpen. Semmiféleképpen nem helyezhetőek egy makett mellé, teljesen más termékcsalád.

(#1485) Alg válasza Szabi® (#1484) üzenetére


Alg
veterán

Nyilván nem, de egy első próbálkozásra összerakott Ugears cucc sokkal jobban fog mutatni mint egy első/második/ötödik próbálkozásra összerakott (elrontott), negyedakkora műanyag makett. Van egy tök jó steampunk-hangulatuk és nem kell Plasmonak lenni ahhoz hogy igazán jól nézzen ki. Nem kell airbrush, festétkek, hígító, ragasztó, tömítőpaszta, stb.

Mond meg nekem, hányszor ülsz oda egy évben az összerakott makettjeid elé nézegetni pl. a pilótafülke részleteit vagy a tank kipufogóját? Na ugye.

Aki nem akar egy új hobbit, csak néhány órás kikapcsolódást, és utána egy szép végeredményt, annak nem jó a műanyag makett. Aki 5 év alatt, 10-15-20-50 makett után össze akarja hasonlítani mennyit fejlődött a technikája, miközben vett egy fél szekrénnyi szerszámot, festéket stb. - na annak való a műanyag.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1486) Szabi® válasza Alg (#1485) üzenetére


Szabi®
addikt

"Mond meg nekem, hányszor ülsz oda egy évben az összerakott makettjeid elé nézegetni pl. a pilótafülke részleteit vagy a tank kipufogóját? Na ugye."

Nem én szoktam odaülni, engem az elkészítése hoz örömöt, aztán majd más meg-meg csodálja. :)
Azért hidd el, aki csak annyira veszi a fáradtságot, hogy a gyártó ajánlásával vesz 2-3 színt tételenként 500-700 forintos áron meg egy 3-as ecsetet, az már össze tudja úgy rakni, hogy mutasson. Ezek a Ugears cuccok, ötletesek, de impozánsnak nem nevezhetőek, inkább fiatalok számára, ők is volt a cél csoport. :)

(#1487) Alg válasza Szabi® (#1486) üzenetére


Alg
veterán

Az a baj te egy makettező szemével nézed, neked nyilván nem érdekes a UGears ha te pepecselni szeretsz fél mm-es kis bigyókal, meg festegetni meg pasztázgatni meg stb.

De a kolléga nem egy makettezőnek keres ajándékot, hanem egy műszaki beállítottságú "laikusnak", aki lehet többre értékeli a Ugears fogaskerekes megoldásait mint azt hogy milyen árnyékot vet 10szeres nagyításban a T34 oldalára ragasztott Kalasnyikov, meg hogy a zöld árnyalat mennyire felel meg a valóságnak (talán ismeri eléggé az édesapját ahhoz hogy ezt el tudja dönteni). Én továbbra is, nem, egy kezdő által, szerszámok és megfelelő tudás/tapasztalat nélkül, csak doboz meg leírás alapján összerakott, ecsettel lekent makett nem fog jól kinézni a végén, ezt garantálom - köze nem lesz ahhoz ami a dobozon van lefényképezve.

Ellenben a UGears pont ebben jó, odaadod egy átlagosnál csak picit jobb kézügyességű embernek és kis odafigyeléssel elsőre, minden tapasztalat nélkül megépíti olyanra amilyennek a tervezőasztalon kitalálták.

De szerintem ebből amúgy elég ennyi, a kolléga ezek alapján talán már el tudja dönteni melyik lesz a megfelelő ajándék :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1488) Cheesus


Cheesus
senior tag

Mindenkinek köszönöm a tippeket :R
@Alg: az a Ugears illetve Metal Earth se rossz gondolat, pluszban azokra is rálesek majd :DD

Az ajánlott boltokat megpróbálom még a héten felkeresni, aztán ha nem felejtem el jelentkezem majd az eredményel :D

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#1489) HellGreg


HellGreg
őstag

Szereztem még egy ilyet karira, ez az 1989-es eredeti OEZ 1/48-as Su-7BKL, amit a mai napig dobozolgatnak újra nagyon sokan (Smer, KP, Revell, Eduard stb). Igényesnek néz ki, még létra is van hozzá.
Csak lenne időm építgetni is... az összerakási útmutatója viszont egy katasztrófa :D

[ Szerkesztve ]

(#1490) Zoltn


Zoltn
senior tag

Sziasztok!
Hát hogy ne lenne makett topik! :C
Bár ahogy nézem nem nagyon pereg. 2005 óta 1500hsz.

Valahogy a rég elfeledett gyermekkori makettezés valahogy most rámtalált. Még nem vettem semitt, de ahogy ismerem magam előbb utóbb úgyis nekimegyek ennek is.
Van itt valaki aki a személyautókat/versenyautókat preferálja?
Illetve valami tanács hogy honann érdemes beszerezni az eszközöket, készleteket jól jönne.
Köszi!
Z.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1491) Zoltn válasza Zoltn (#1490) üzenetére


Zoltn
senior tag

Szerk.:

a tanacsos reszt mar meg is valaszoltatok, koszi! :R

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1492) woci válasza Cheesus (#1488) üzenetére


woci
csendes tag

Mi lett a vége?

(#1493) Cheesus válasza woci (#1492) üzenetére


Cheesus
senior tag

Végül a HO-KI lett a nyertes, ahol sikerült kiválasztani egy T-34-es makettet. Sikere lett az ajándéknak, mert egy nap alatt sikerült kiraknia, és még a festés részét is élvezte 😄 Szóval most vennem kell egy Tigris tankot is mellé, és ha az is elkészült akkor egy diorámát(?) akar csinálni a két tankkal, katonákkal meg különböző tereptárgyakkal együtt. :DDD Ami ebben rafkos lesz, hogy o dragallja a különböző tereptalárgyak árát, így saját maga akarja a különböző tárgyakat is megcsinálni...

https://www.twitch.tv/csehla

(#1494) Remus389 válasza Cheesus (#1493) üzenetére


Remus389
veterán

o dragallja a különböző tereptalárgyak árát, így saját maga akarja a különböző tárgyakat is megcsinálni

Erről jutott eszembe, pár hete néztem ezt a videót: [link]

Van benne pár tipp, részben a kertjéből szerezte a növényzetet.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1495) vlevi válasza Cheesus (#1493) üzenetére


vlevi
nagyúr

(#1496) Cheesus


Cheesus
senior tag

Ki lett adva az ukáz, hogy szeretne még első körben egy szovjet anti-tank löveget, viszont Tamiya-ból nem találok sehol, illetve a HO-KI-ban is azt mondta az úr, hogy már nem is gyártanak/gyártottak ilyen készletet.
A kérdésem az lenne, hogy a Super-Hobby-n találtam jónak tűnő készleteket, viszont nem tudom, hogy márkák közül melyikkel járnék jobban :U (Trumpeter, MiniArt, Hobby Boss stb).
Esetleg tud valaki támpontot adni ezügyben? :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#1497) Alg válasza Cheesus (#1496) üzenetére


Alg
veterán

Ha itt rákeresel az adott szettre, meg tudod nézni hogy milyen idős szerszámmal öntötték ("new tool" felirat), illetve hogy ha valamelyik egy másiknak csak az átdobozolt változata, ez sokat tud segíteni a választásban. Illetve vannak linkelve alul review-k is, meg letölthető összerakási instrukciók.

A legelső trumpeter lapján pl látszik hogy 2009-es, az még nem túl régi, a review-ban pedig "Very highly recommended"

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1498) aradebil2 válasza Cheesus (#1496) üzenetére


aradebil2
senior tag

Replika külön kérésre szállít Super-Hobby-ról cuccokat ha érdekel, valszeg úgy megúszod a postaköltséget.

(#1499) HellGreg


HellGreg
őstag

20 év szünet után (nagyjából) elkészült az első makettem, rengeteg hibával, de remélem a legközelebbi már jobb lesz. :)
Mig-21R Eduard 1/48 Profipack

[ Szerkesztve ]

(#1500) Remus389 válasza HellGreg (#1499) üzenetére


Remus389
veterán

Szerintem full jó, egyedül az nem tetszik elől a századjelvénynél és hátul a felségjelzésnél túl feltűnő a koptatás, látszik nagyon hogy utólag ecsettel lett felhordva. Én higítóval átitatott fültisztítópálcikával finoman eltávolítanám, vagy legalábbis finomítanék rajta. :)

Nekem is készül makett, heteken belül posztolom :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.