Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) anubys1984 válasza woci (#1599) üzenetére


anubys1984
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem, leginkább a vistorlások, sci-fi cuccok, amik érdekelnének. Esetleg repülőgépek. Viszont az összeszerelés örömén túl tényleg nem érdekel a dolog (egyelőre?), a festés része sem.
Akkor ezek szerint az lesz valószínűleg, hogy keresek a környezetben valakit, aki igényt tart rá, és odaajándékozom.
Így mondjuk extrán drága hobbi lesz. :DDD

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#1602) Remus389 válasza anubys1984 (#1601) üzenetére


Remus389
veterán

Mondjuk vitorlásokat olcsón tudsz venni Ali-ról [link]
Azok pont olyanok, hogy festés nélkül is jól nézhetnek ki.
Mondjuk megépíteni nem valami könnyű, kezdésnek valami kisebb\egyszerűbb hajóval kezdenék. Magam se építettem még vitorlást, más fával dolgozni mint műanyaggal.
De szerintem majd fogok a Ho-229 után.

Sci-Fi cuccok, főleg a Star Wars (a jogvédettség miatt) igen drágák tudtommal. Esetleg Star Trek :)

Repülőgépek: ezek tényleg igényik a festést, hogy jól nézzenek ki. Én a helyedben másodkézből, olcsón venném ezeket a belinkelt adok-veszek csoportokból.

Amúgy nem tudom miért tartasz a festéstől, nem az ördögtől való, kezdésnek nem valami bonyolult terepszínűt, de mondjuk egyszínűt simán lehet csinálni flakonnal. A gumijai meg persze feketék és máris jobban néz ki. :D Pl ezüstszínű Mig-21, vagy valami fehér utasszálító és akkor a matricákat is megkapja.

Tankból mondjuk egy T-34 ezerszer jobban néz ki ha lefújod zöld színre egy flakonnal és kap vörös csillagot, ahhoz képest mintha műanyag maradna.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1603) Alg válasza anubys1984 (#1601) üzenetére


Alg
veterán

Ha csak az összeszerelés érdekel, akkor műanyag helyett esetleg nézd meg a UGEARS meg a Metal Earth készleteket. Baromi jól néznek ki festés nélkül is, és el lehet molyolni velük annyit mint egy makettel. Plusz sokkal kevesebb eszközzel és tudással építhető. Én egy Ugears-t kaptam pár éve ajándékba, ház eltartott egy darabig az is mire megépült, igaz szépen meg/összecsiszoltam minden darabját.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1604) anubys1984 válasza Remus389 (#1602) üzenetére


anubys1984
aktív tag

Mindenképp egyszerűbben fogom kezdeni. Amit észrevettem, hogy máris kezd bekapcsolni a hörcsög-mód. :D Igyekszem nem mindent összerendelni, mikor még az sem biztos, hogy tetszeni fog-e egyáltalán a modellezés.
A festéssel nem az van, hogy tartanék tőle, hanem nem érdekel. Aztán lehet, hogy az lesz, hogy fékész érzetem lesz, ha meglátom a natúr műanyagszínt.

@Alg:
Köszönöm, ezekről egyáltalán nem hallottam még, utánanézek. :)

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#1605) Remus389 válasza anubys1984 (#1604) üzenetére


Remus389
veterán

Mindenképp egyszerűbben fogom kezdeni.
Egy olcsót válassz valami börzéről, akár rossz minőségűt, az első úgyse lesz olyan szép.
Amúgy lehet tankot kéne elsőre, kevésbé lehet elrontani még az összeragasztást is.

Amit észrevettem, hogy máris kezd bekapcsolni a hörcsög-mód. :D Igyekszem nem mindent összerendelni, mikor még az sem biztos, hogy tetszeni fog-e egyáltalán a modellezés.
Hát igen, a Facebook: Makettbörze-Adás-Vétel-Csere-ben néztem, hogy van akinek van vagy 10-20 eladó bontatlan régi makettje. Sose értettem ezt a gyűjtögetést és beraktározást, én mindig csak annyit vettem amennyit meg is csináltam rendesen. Ha elkészült, megvettem a következő nekem tetszőt. Most is csak egy várakozik, a Zoukei-Mura Ho-229 1/48, valószínűleg hamarosan belekezdek, talán a tél alatt el is készül. (Azután lehet Ali-s vitorlás lesz)
Ha pedig érdekel milyen egy adott makett, elmegyek egy makettboltba és általában megmutatják készséggel, meg tudom tanulmányozni vagy a youtube-on, nem kell nekem hogy ott porosodjanak a dobozok, a pénztárcámról nem is beszélve.

A festéssel nem az van, hogy tartanék tőle, hanem nem érdekel. Aztán lehet, hogy az lesz, hogy fékész érzetem lesz, ha meglátom a natúr műanyagszínt.
Az bizony félkész lesz, ha nincs lefestve.

De amit mutatott Alg, szerintem lehet neked az lehet jó.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1606) Submarine válasza anubys1984 (#1604) üzenetére


Submarine
senior tag

Van egy "rossz" hírem, Alin az Alg által említett fém és fa modelleket is lehet kapni, talán barátibb áron. De mostanában megint átvette a szállítást a királyi posta, csak óvatosan.
Valamint papírból is lehet kapni mindenfélét.
Bőség zavara...
:DD

[ Szerkesztve ]

(#1607) anubys1984 válasza Remus389 (#1605) üzenetére


anubys1984
aktív tag

Van itthon most három modell:
Egy Revell vadászgép starter kit, valamint egy egyszerűbb és egy összetettebb Gundam modell (ez utóbbiakat elvileg nem kell ragasztani).
Ahogy néztem, a UGearst hozzánk a Reflexshop hozta be, majd náluk nézek valami egyszerűbb darabot próbaként. Azt hiszem, ennyi elsőre bőven elég lesz. :DDD

@Submarine:
Alit inkább kihagyom, volt már csomagom, amit megfogott a posta, a hátam közepére sem kívánom többet azt a procedúrát. :(

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#1608) wetomi válasza anubys1984 (#1604) üzenetére


wetomi
aktív tag

Ha nem érdekel a festés, akkor a papírmakettezés jó és olcsó móka lehet. Tölthetsz le kész modelleket és nyomtathatod, de tervezhetsz saját magadnak is.

Pár éve amikor még több időm volt, én is csináltam papírmaketteket. Itt a két cikk hozzászólásai között talán találsz is még működő linkeket a letöltéshez: 1. és 2.

(#1609) vlevi válasza wetomi (#1608) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem már pár éve le van töltve néhány papír motormakett, csak ki kellene nyomtatni. De persze nem mindegy, milyen papírra nyomtatod, és lezerrel nem is tudok szineset nyomtatni.

Amúgy mindegy mivel kezd az ember, csak ne vasút makettet válasszon, mert érhetik meglepetések.
[kép]

(#1610) aradebil2 válasza Submarine (#1606) üzenetére


aradebil2
senior tag

Nekem most Alirol Express One hozta (postaládába, Bp) , teljesen oké volt.

(#1611) wetomi válasza vlevi (#1609) üzenetére


wetomi
aktív tag

Nekem nem is volt célom, hogy teljesen realisztikus legyen a papír makett, így sokat tudtam egyszerűsíteni az építés során. De kiállításon láttam többféle profi modellt is, jó papírra nyomtatott és festett verziót is. Brutál mit ki lehet hozni a papírból. De az elmúlt 3 és fél évben nem tudtam érdemben makettezni (gyerek, házfelújítás sajátkezűleg...) kezd hiányozni.

(#1612) Szabi® válasza anubys1984 (#1604) üzenetére


Szabi®
addikt

Sztem a legfontossabb a makettezésben maga a festés, mert egy nagyon jól megépített gépet is elképesztően elcsúfíthat, játékhatásúvá tehet a festés, de egy gyengén pontatlanul megépített makettett is elképesztően fel lehet dobni jó festési technikákkal.
Én a Revell-t kerülném, az nem való senkinek, nekem már 3 éve grandmaster győztesek megmondták hogy hagyjam a fenébe, régi részletszegény darabok lapulnak sokszor a nagyon dizájnos dobozban, az 60-as-70-es években fröcsentett keretekről nem is beszélve, a Revell a legalja, Hobbyboss, Zvezda, Italeri, Tamiya tökéletes kezdőknek is.

(#1613) aradebil2 válasza Szabi® (#1612) üzenetére


aradebil2
senior tag

Már bocsi de ez nem ennyire egyszerű. Minden gyártónak vannak régi és új szerszámos makettjei, a Revellnek meg a Tamiyának is. Az más kérdés hogy a Tamiya jobban vigyáz az öntőformáira és az 50 évesek is egész jó minőségűek mind a mai napig. Minden makettnél érdemes megnézni a scalemates.com-on hogy mikori a szerszám vagy éppen ki melyik gyártóét csomagolja éppen újra. Pl biztos nem jobb egy ezeréves Zvezda egy 2000 után készült Revellnél.

(#1614) Szabi® válasza aradebil2 (#1613) üzenetére


Szabi®
addikt

Nem, ez ettől még egyszerűbb, a revell a legalja, volt hozzá szerencsém, építettem 1960-as fröccsentésű hajót, és 2015-ös leopárdot is, nűansznyi volt a különbség. De Fokkert is, és az is egy rettenet volt. Fogalmam sincs hogy te hol tartasz a makettezésben, ha egyáltalán makettezel, de a makettezők java a revell-t egyáltalán nem ajánlja, a nagy külföldi fórumokon egyáltalán már nem is látni hogy építik a kit-jeiket.
Én semmiképp nem ajánlom kezdőknek a revell-t. Egy rahedlit kel csiszolni, tömíteni, faragni, és még csak nem is túl imponzánsak a konkurenciához képest a részletességi szintjeik.

[ Szerkesztve ]

(#1615) vlevi válasza Szabi® (#1614) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pedig vannak a revellnek is jó darabjai. Tény, hogy szivfajdalom nélkül újra csomagolják az ősi készleteket, de láttam már tamiya dobozban made in Italy feliratú fóliában otvar sztuyok makettet is.
Pl a Revell 1/72-es harckocsi sorozata, vagy tízen éve nagyon jól sikerült. Vagy a mostani 1/32 messzer, spitfire, Mustang se szar, és árban kb negyede a tamiya-nak.

(#1616) geriand76 válasza vlevi (#1615) üzenetére


geriand76
csendes tag

Legutóbbi Revell nekem egy F-18 volt, új dobozos és nagyon ott volt., szép darab, csak ajánlani tudom. De valóüban, nem egy Tamiya minőség. De ha valakinek kezdésnek kell nem hiszem, hogy tökéletes makett kell, csak élvezze, hogy a darabokból repülőgép, harcijármű, hajó, stb jön össze.

(#1617) Szabi® válasza vlevi (#1615) üzenetére


Szabi®
addikt

Nekem anno az Italery-t ajánlották a "nagyok" kezdőnek, és nagyon örülök hogy azzal kezdtem, még egy kicsi olcsó készletüket is öröm építeni. Nekem a revell csak olyan munkát adott, amit annyira nem élveztem. Az ilyen készletei mint a Harbour Tag boat meg egyenesen szégyen, szó szerint dobozból alig építhető . . .

(#1618) Remus389 válasza Szabi® (#1617) üzenetére


Remus389
veterán

Én is Italeri-vel kezdtem (F-117, majd Jagdpanzer IV, Ju-88), ezek megvannak még, de nem posztolom mert azért annyira szépen nem sikerültek, de a kitek maguk tisztességesek, láttam ugyanezeket profi szinten elkészítve, teljesen jól néztek ki.

Az Italeri általában elég jó ár/érték, de a Tamiya azért mindig is a minőséget képviselte, abból a Merkava I-et és a Lancaster-t csináltam meg.

Mondjuk szerintem manapság a feltörekvő, új gyártók mint a Zoukei-Mura, a Meng de az Eduard is, olyan kit-ekkel jelentkeznek, amelyek felülmúlják a hagyományos gyártókat, persze csúcsmodern számítógépes technikával meg lézeres letapogatással nem olyan nehéz szuper minőségű, hibátlan kit-eket csinálni. Szerintem a múzeumok is nyitottabbak lehetnek manapság hogy makettgyártók vizsgálják a régi repülőket.

A Tamiya Lancaster pl a 70-es évekből származik, ahhoz képest igen tisztességes. De kijött egy Border Model nevezetű cég, olyan Lancastert tudsz csinálni, hogy lehidalsz. Modern technikával meg lézeres letapogatással nem nehéz feülmúlni az 50 éves Tamiya kit-et.

Revell-t makettet valahogy mindig elkerültem, de biztos van pár olyan új fejlesztésű, modern kit-jük ami nagyon ott van, mint ahogy geriand76 is írta. Nem is annyira a gyártót kell nézni, hanem a makettet magát, főleg hogy az áttetsző alkatrészek legyenek szépek. Továbbá szerintem a makett árán túlságosan nem érdemes spórolni, a festékek, ecset meg minden egyéb szerintem több szokott lenni. Túl drágát sem érdemes venni persze, de a legaljára kár energiát pazarolni.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1619) Alg


Alg
veterán

Én azért vettem pár olcsó, kevés darabos, gyorsan összedobható makettet kimondottan festést, felület-előkészítést, stb. gyakorolni. ilyen 2000Ft-os baromi régi Revell 1:48 BF109, Horten stb...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1620) Remus389 válasza Alg (#1619) üzenetére


Remus389
veterán

A gagyi makett gyakorlásnak jó, de olyat is olvastam, hogy valaki direkt a gagyit\pontatlant csinálja meg, hogy aztán jól feljavítsa. :)

Amúgy ha az olcsó makettet ha szépen fested le, jobban nézhet ki mint a drága makett kevésbé jó festéssel, szóval a festésen több múlik mint a makett minőségén. Alapvetően a makettezőn több múlik mint a gyártón.

De vannak olyan makettek is amelyek mondjuk pontatlanok, aránytalanok, vagy a panelvonalak vannak rossz helyen. Ezeket szépen lefestve, jól fognak kinézni, de akkoris benned lesz hogy kevésbé valósághű, mint ha egy normális makettet vettél volna. Erre példa a Su-27, abból a Zvezda az amely teljesen eltalálta a formát, persze mert beszéltek a gyárral, oroszok. Én is azért vettem Zvezda SU-27-est, nem pedig Academy-t, azon szerintem szabad szemmel is látod nem teljesen jó a forma.

Van amikor tök jó a makett, de a matricák kicsit vastagok (ilyet tapasztaltam az Eduard Spifire-al), vagy az üveg homályos, torzít. Na most én pl nem nagyon tudom hogyan polírozzak üveget, nekem egyszerűbb ha szép makettet veszek jó üveggel. :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1623) Szabi® válasza Remus389 (#1622) üzenetére


Szabi®
addikt

Köszönöm, de messze vagyok még a profitól, 2,5-3 éve makettezem.
Csak kihagytad a legfontossabbat, hogy más gyártók mit adnak egy bizonyos ársávban a makett mellé, és a revell mit ad. Mert amíg más gyártótól olyan makettet kapsz 8-9 ezer forintért, hogy kap mellé 2-3 ív fotómaratást, addig a revellnél nincs semmi . . .
És a gyártót pont a7zért nézem amiért te, nem a gyártó neve a gond, hanem a termékeik milyensége. Egyébként reszelhetjük a fingot, nagy makettezők a revell semmilyen célcsoportnak nem ajánlják, pont azért, amit írtam is. A revell magasabb áron sem ad semmit a maketthez, nemhogy fotómaratást, de még gumiabroncsokat, láncot st. stb. sem. Csak egy-egy extrém ritka kitjéhez. Tehát teljesen mindegy az a két-három "makattező" mit véleményez a revellről itt, hogyha komolyabb berkekben meg a legutolsó versenyző. Egyébként a tamiya sajnos tonnányi hetvenes években fröccsöntött set-el rendelkezik, ezért nem túl naprakészek a set-jeik, a figuráik mindenképpen jók, de azok is árarányosan csak. :)

[ Szerkesztve ]

(#1624) Remus389 válasza Szabi® (#1623) üzenetére


Remus389
veterán

Jó hát akkor a Revell nem ajánlott, elfogadom.

Visszatérve hogy mi a minőségbeli különbség ha elkészül a kit, igazából nem olyan jelentős, ha egyforma képességű a makettező, Eduard és Tamiya: [link] [link]

Lefestve nincs túl nagy különbség, de pl ha megnézed a szárny felső részét, az Eduard-on kis szegecsek látszódnak. Össze kell vetni az eredetivel :) [link]

Úgy is fel lehet fogni, hogy cserébe a Tamiya letisztultabb hatást kelt, szebb lesz a végeredmény, a makett, ha kevésbé valósághű is.

Mindenesetre azért vettem az Eduard-ot, mert az ember jobban megbecsülve érzi magát mint vásárló a színes összeállítási útmutatóval és a lent taglalt extrákkal. Azért tényleg jártam már úgy hogy valami kis apró darabka elveszett és sehogy se találtam, az is számít azért.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1625) Alg válasza Remus389 (#1624) üzenetére


Alg
veterán

Az új szerszámos Revell-ekkel szerintem nincs gond, ár/értékben simán lehet találni használható darabokat (hirtelen az 1:32 ME262 nightfighter ugrik be mint egész jól sikerült kit, ráadásul abból nem nagyon van választék - de az 1:32-es He 162 Salamander vagy FW190 is hasonló kategória, nincs vele hatalmas probléma) - inkább azt kell először mit szeretne építeni az ember, aztán megnézni abból mi mennyiért van.

Persze lehet 100 eurós Tamiya kiteket is venni, kérdés megéri-e valakinek.

Az Eduard tényleg elég jól eltalálta az ár/érték arányt, azzal kb. nem lehet mellélőni középkategóriában... ráadásul tök jó hogy különböző felszereltségekkel árulja ugyanazt a kitet (weekend/profipack/big Ed)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1626) Remus389 válasza Alg (#1625) üzenetére


Remus389
veterán

Ja épp böngészem a fórumot, itt egy Revell: [link]
Azért nem annyira borzasztó, vagy igen? :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1627) vlevi válasza Szabi® (#1623) üzenetére


vlevi
nagyúr

Félreértés ne essék, nem akarom az összes Revell makettet védeni, mert van köztük sok vacak, sok máshonnan átvett (pl. sok Zevzda makett megvan Revell dobozban is, vagy, ami 1/76 méretarány, az valószínűleg 60-as évekbeli Matchbox :D
Én mondjuk pl. pont, hogy nem szeretem a sok rezet, amihez pedig gyanta van, ahhoz hozzá se nyúlok.

(#1628) Alg


Alg
veterán

Na erre fel pont most kaptam egy 35%-os kedvezménykupont a Revell webshopba :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1629) Szabi® válasza vlevi (#1627) üzenetére


Szabi®
addikt

Nem is kell védeni, mert nincs rajta mit, ez egyenlőre egy fantom beszélgetés, mert én állítok valamit, 15-18 makett építése után, és tudom is bizonyítani (mert raktam össze a tudásomnak megfelelően revell készletek is, amit tudtam kihoztam azokból is), ellenben tőletek semmi nem jött még, nemhogy az, hogy építettetek revell makettet és nagyon jó, és ezt bizonyításul linkelitek a kész kit fotóit.
Tehát ez megint a jó "magyar" módi fórumozás, hogy állítás van részetekről is, csak épp a bizonyítás marad el. Azt meg hagyjuk hogy a Józsinak az unokatestvérének a barátja mondta, hogy jó a revell. Azt is megnézném hogy mit tudtok hozni a revelltől 9-10 ezer forintért amihez több ív fotómaratás van, már csak azért is, mert a HobbyBoss ezen ársávjában már csak ilyenek vannak, 1:35-ben. :)
Nincs gond ha számotokra a revell a csúcs, de ha kezdőnek ajánljátok, ahogy fentebb történt akkor azért leírom a véleményem. És várom akkor az elégedett elkészült kit-ekrőla fotókat. :)

(#1630) aradebil2 válasza Szabi® (#1629) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ha már magyar módi, akkor azt inkább te mutatod be :D Mivel te összeraktál 15-18 makettet, én meg mondjuk csak ötöt, akkor automatikusan neked lesz igazad. De aranyos ahogy olyan szalmabábokkal harcolsz, amiket senki sem állított a csoportban. Az egész abból indult ki,hogy csupán a márka alapján ne írjunk le kiteket, mert pl. egy újabb Revell bármikor hazafog vágni egy ezeréves (első szériás) Edu makettet.

1. Senki sem állította hogy a Revell lenne a legjobb.
2. Senki sem állította hogy a Revell árulná a legjobb ár/értékű maketteket.

Mindössze annyit mertem leírni, hogy érdemes utána nézni mit vesz az ember. Főleg, hogy nagyon nem mindegy a méretarány és a téma. 1/72 repcsiben például a leghitványabbak között több Revell is van (P51-D - 1963! , TA-152H - 1970!). Ezek a legolcsóbb kitjeik, bőven 50 év feletti korral. És igen, a Tamiya ugyenebben a korban tudja hozni a normális minőséget, igaz nagyobb méretarányban. Itt az egyetlen hátrány hogy a részletesség nem éri el egy mai 1/72-es készletét se.
Tetszik vagy nem tetszik a Revell az egyik legjobban elérhető makett a magyar piacon (szerintem az egész EU-ban), a starter készletek és a drogériában árult készletek miatt. 1/72 repcsiben pl. nyugodtan építhetők az előbb említett kívételével az összes (Corsair, Fóka, Spit)

(#1631) Szabi® válasza aradebil2 (#1630) üzenetére


Szabi®
addikt

:D

"Tetszik vagy nem tetszik a Revell az egyik legjobban elérhető makett a magyar piacon (szerintem az egész EU-ban)"

Ez egy nettó hazugság . . . :N

Ez te sem gondolod komolyan ? Jártál te már valaha a super-hobby.hu-n ? És igen, le mertem írni, hogy mennyit építettem, hogy legyen valami, ami egy makett csoportban foganatosítja, hogy volt már vele dolgom, ellenben veled, aki itt még érdemit nem osztott meg . . . Ahogy most sem, kötöd az ebet a karóhoz, bornírt dolgokkal vagdalkozol, amiknek az égadta világon semmi igazság alapja nincs. Nem 94'-et írunk, hogy van egy Revell gyártó, és attól alél el mindenki. Szomorú hogy ebbe ragadtál bele . . . Arra már ki sem térek, hogy miért csak repülőkről írsz ? Nekem van saját épített Fokker-em is, Hajóm is, tankom is revell, és egyik sem az igazi. Vagy csináljuk úgy, hogy jó a revell, de egy zsákbamacska az egész ? Mert ilyen alapon, akkor 15 kitből ha egy tisztességes a revellből, de lehet sokat mondtam.
Mondjuk még tartom magam ahhoz, hogy várom a jól megépített revell termékekről a fotókat, legyen már valami alapja a te mondandódnak is.

(#1632) geriand76 válasza aradebil2 (#1630) üzenetére


geriand76
csendes tag

Nem lehet egyik gyártóra sem azt mondani, hogy a legjobb.
Ez nézőpont kérdése. Egy kezdőnek nem feltétlenül az lesz a lényeg, hogy a szegecsek száma pontos, vagy a panelvonalak jó helyen vannak-e, mennyire mélyek, a méretarány mm-e megegyezik-e az eredetivel, hanem milyen könnyen építhető, hogy beleszeressen ebbe a hobbiba. És azt is vegyük figyelembe, hogy mi elérhető és mi nem. Felénk nincsenek már makett boltok, ha meg akarom tapogatni a dobozt, akkor Müller és Revell. De én is inkább börzéken szoktam vásárolni.
És én úgy mondom, hogy raktam össze rosszabb és jobb Revell maketteket, hogy már nem tizenpár makett figyel a polcomon.
De valahogy tényleg ilyen a magyar mentalitás, vagy fekete vagy fehér. És neki kell esni annak, aki más véleményen van.

Legyünk egymással megértőbbek, minket összekapcsol az érdeklődési körünk.

(#1633) aradebil2 válasza Szabi® (#1631) üzenetére


aradebil2
senior tag

Miért, melyik makettet lehet megvásárolni egy random Tescoban, Müllerben, vagy egy pláza játékboltjában? Ott állnak a Rye Field Model termékei, több lánctalp szemmel mint ahány csillag van az égen, igaz? :D Az elérhető ezt jelenti. Egy kezdőnek, kisgyereknek meg főleg.
Azért írok repcsikről és 1/72-ről, mert azokat építek, azokat ismerem. És mivel tudom hogy speciel pont ebben a szegmensben mit tud a Revell, ezért írtam le ezt. Senkinek se ajánlanám a P51-et, annak a kukában a helye. Ha jól megépített Revell termékeket szeretnél nézegetni, akkor használd a keresődet, vagy a Youtubeot, Plasmo pl. épített egy rakat harckocsit 1/72-ben. Pl. Plasmo dícséri a Panzer 3-at 1/72ben, de mivel nem ismerem az alternatíváit 1/72ben, ezért nem tudom hogy az árához képest mit tud. De ebben a méretarányban rengeted német cuccot épített már.
Amire emlékszem hogy T90-t Nighshift például szétfikázta. Ez is csak azt támasztja alá amit mondtam: kitről kitre változik a minőség a régi nagy márkák esetében. HobbyBoss 1/35-ben nyilván kurvajó lesz mindig, mivel ha jól látom a legidősebb kit-je 2006-os (!).
Hála az internet csodálatos világának és a Scalemates-nek nincs zsákbamacska. Meg tudod nézni előre hogy mit veszel, és kitől. Mert pl. az hogy az Italeri vagy az Academy éppen mit csomagol át, az se fog kiderülni előre, hiába ott a márkanév.
Egyébként biztos voltál a Bolyain, akkor láthattad ezt a Revell Corsairt, ami mester kategóriában nyert díjat (sajnos nem találom a posztot hogy pontosan hanyadik lett és ki csinálta, ezért elnézést a készítőtől). Biztos provokálni akart a makettező a nagy Revell logóval, vagy lehet hogy szponzorált építés volt? :D

[ Szerkesztve ]

(#1634) Szabi® válasza geriand76 (#1632) üzenetére


Szabi®
addikt

Nálam az utolsó ami revell volt az egy Airbus A400M 'Grizzly volt, 1/72-es méretarányban, ami az impozáns méretei ellenére is sikerült a revellnek egy olyan kidolgozatlan interiorral, raktérrel ellátni, hogy szégyen és gyalázat. Borzalmasan is illeszkedett, farigcsálni kellett, még annak ellenére is szét-szét nyílt, hogy két napig össze volt csipszezve a gép egész teste . . . Ezért lettem volna én kíváncsi, hogy a fórumokon patrióta emberkék mit tudtak kihozni revell termékekből . . .
Marad a jó-jó-jó a revell, csak mutatni ne keljen semmit, mindezt egy olyan topikban, ahol rogynia kéne az alkotásokról készült képekkel. :N

#1633 aradebil2 Mert kötelező személyesen tescoba makettet venni ? Ezt ki írta ? Nem te ? ""Minden makettnél érdemes megnézni a scalemates.com-on hogy mikori a szerszám vagy éppen ki melyik gyártóét csomagolja éppen újra.""
Most akkor döntsd el, hogy járjunk utána online, vagy szaladjunk müllerbe 3 készlet közül választani. . . De ha már online nézünk utána, akkor onnan miért nem lehet rendelni is ? Csak kérdezem, ha már írtad az utánajárást . . . :N
Nem járok Bolyaira, versenyre, kiállításra semmi ilyesmire, mert a tudásom még nincs meg hozzá. De most komolyan a revell minőségét egy kiállítási darab után nézzük ? Ne inkább úgy hogy mi lapul a dobozban ? Mit kapsz ? Mennyit kell vele küszködni ? Mennyire sorjás a fröccsentés ? Plasmoval meg példálódzni ? :D Kezdőnek ajánlottátok a revell-t, nem egy európai grandmasternek, akinek mindegy mit raksz elé, egy kavicsból is tud tigris tankot faragni. Mutasd inkább a saját munkáidat , ne más kukijával verjük a csalánt. :)

[ Szerkesztve ]

(#1635) Remus389


Remus389
veterán

Szerintem is inkább rossz híre van a Revell-nek, sokszor a játékboltokban látok Revell-t, talán mert ott tudják csak eladni. De biztos vannak kivételek Revell-ből is.

Aminek még hasonlóan rossz híre van\volt az az Airfix, azzal is úgy voltam hogy inkább kihagyom. De aztán megláttam ezt: [link] Azért nem olyan gyenge.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1636) Szabi® válasza Remus389 (#1635) üzenetére


Szabi®
addikt

Igen, tényleg impozáns, ha jobban megnézzük, ez a makett 50 papír mezítlábasan, és akkor még hol vannak a maratások, amiket az ipse beleépített . . . Én egyébként nem mondtam hogy nincs kivétel a revellből, kivétel mindenből van, csak mennyisége a kivételeknek, nah az a kérdés. A harcjárműves, figura/dioráma építős makattezők revellhez nem nyúlnak, mert abban a leggyengébb versenyző, a festékei megint csak hátulról verik a sort, a legrosszabban terítődik, és a legnagyobb pigmentekkel rendelkezik+ saját higítójával sokszor olyan állagot ad, hogy használhatatlan. Azt kell megérteni (nyilván nem rád értve), amit itt pár megrögzött régi beszorult emberke nem akar, hogy az idő elment, és szinte kivétel nélkül csak jobb makett gyártók nőttek ki a földből, amik újabb eljárásokkal jobb, minőségibb, több kiegészítővel megpakolt set-et adnak sokszor olcsóbban. Mondjuk nekem ahhoz nem lenne képem, hogy úgy védjek egy gyártót, hogy egy saját építést nem tudok róla mutatni . . . De az egy másik sztori, és nem ide tartozik, csak áthallásban.
Egyébként igazad van hogy az Airfix is gyengébb minőséget képvisel. Csak bontottam belőlük pár dobozt hogy mégis mi fán terem, de már az öntökretek látványa elriasztott, pedig építettem már hitvány kit-eket. :)

[ Szerkesztve ]

(#1637) vlevi válasza Szabi® (#1631) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, én azt írtam, hogy a revell a legalja dolgot nem támasztom alá.
Vannak szar, és elfogadható kitjei.
Hobbybossnak is vannak irtózathitvány vacaknak minősíthető dolgai, ami easykit, az pl. túlnyomórészt a búcsúba való.

"Nem, ez ettől még egyszerűbb, a revell a legalja"
Nem láttál még Amodel, Mistercraft, ... soroljam??? készleteket :D

de asszem lezárom a témát, nem tudjuk meggyőzni egymást.

(#1638) aradebil2 válasza Szabi® (#1636) üzenetére


aradebil2
senior tag

Azon rúgóztál itt, hogy a grandmasterek neked már három éve megmondták, nem építenek Revellt. Aztán azon hogy mutassunk rendesen megépítette Revell maketteket. Egyébként az egészhez azért szóltam hozzá, mert a Zvezda és az Italeri pont annyira zsákbamacska mint a Revell: utánanézés nélkül nem fog kiderülni hogy egy friss gyönyörű kit-et kapsz vagy egy marék sorját.
Ismét olyan dolgokkal jösz amit senki sem állított: " Nem 94'-et írunk, hogy van egy Revell gyártó, és attól alél el mindenki." Ki és hol írt ilyet?
Mennyi "új" (most már 10 éves vagy fiatalabb) Airfix kitet nyitogattál mostanában? Mert az új szerszámos Airfixek (2010-), főleg az árkategóriájukban, verhetetlenek. Igen, 1/72 repülőgépekről van szó. Nagyon érdekelne melyik doboz tartalma riasztott el? Az új Spitek, Hurri, Messerek? Mert ezek kategóriájukban mind kiváló készletek. Úgy hogy az egyik legolcsóbbak a piacon. Az más kérdés, hogy a (szerintem) nagyon lágy műanyag kinek jön be és kinek nem. Vagy megint arról van szó, hogy bontogatod az újracsomagolt 60 éves kiteket? Egyébként ebben az Airfix is ludas, mert csak 5-6 éve különítik el a régi és új szerszámos kiteket, mostmár más a csomagolás (Vintage series). Harckocsiban ott is vannak még régi kitek, amiket a méretaránya árul el. Az újabb 1/72-es harckocsik nem tudom milyenek, még nem láttam őket, de se a 2021-es Tigrisről sem a Shermanről nem írnak rosszakat a neten (igen, utána lehet nézni előre). Utóbbi a Britmodelleren highly recommended példának okáért, és kifejezetten kezdőknek ajánlott az egyszerűsített lánctalpa miatt.
Nem akarom tovább habosítani a témát, én annyit szerettem volna átvinni hogy elutasítani 1-1 márkát azért mert rossz híre van nem feltétlenül jó hozzáállás, főleg ha árérzékeny az ember. Én sem veszek Revellt a Müllerben, ha ez megnyugtat.
Részemről a téma lezárva.
Bolyai-ra pedig menj, mert tök jó program, én se fogok soha olyan szintre elérni hogy versenyezzek, de szimpla látogatóként is megéri elmenni. Ha más nem a börze és az akciós makettek miatt. :R

(#1639) Szabi® válasza aradebil2 (#1638) üzenetére


Szabi®
addikt

Egy jó nagy adag belemagyarázás ez a részedről, pedig csupán annyi történt, hogy ti írtátok a revell-t egy kezdőnek, én meg nem ajánlottam, de elég szelektív a memóriád, mert ha jól rémlik, akkor pont te voltál aki élesen felszólalt, "na hát az nem úgy van" a hozzászólásomra, ami nem is neked szól, és én meg erre írtam, hogy de igen, sztem úgy van. A másik meg az, hogy én végtelen szépen, egyszerűen, magyarosan leírtam, hogy te hozd a saját magad által épített revell munkádat, ne a David Damekét, ha te ezt úgy értelmezted, hogy te linkeld ide be bárkiét, akkor teljesen felesleges fórumoznod, mert banálisan félreértesz mindent. Csak háromszor említettem, hogy ha szted annyira jó a revell, akkor dobjad már ide fel a SAJÁT MUNKÁDAT RÓLA, és inkább mellébeszélsz, meg hadoválsz, mintsem hogy vállald magad. Na látod ez a magyar módi, amikor jó hangosan bekiabálunk, azt sehol semmi . . . .

Úgyhogy igazából azért tartunk itt, mert nekem volt egy véleményem más user felé, amibe te úgy álltál bele, hogy a végén kiderült, hogy teljesen hiteltelen vagy. Kellemes fórumozást. :N

(#1640) Remus389


Remus389
veterán

Ez most valami trollkodás akar lenni?
Eldöntöd hogy mit akarsz megépíteni, mondjuk egy 1:48-as (magyar) MiG-29-es tetszene neked. (Ebay-en van magyar matrica is, ha máshol nem is.)

Utánanézel hogy 1:48-as MiG-29-esből ki gyártja most a legjobbat, ami nem orbitálisan drága, ha történetesen egy Revell vagy Airfix hozott ki 2 éve precíz új öntkerettel, kristálytiszta kabintetővel és szép matricákkal, elfogadható áron, akkor vedd azt. Még megnézed személyesen is biztos ami biztos és fizetsz, ennyi.

Kit érdekel hogy Airfix vagy Revell szerepel a dobozon. A lényeg a makett adott áron és nem pedig a gyártó.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1641) aradebil2 válasza Szabi® (#1639) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ne a személyemmel, hanem az állításaimmal, érveimmel vitatkozz kérlek. Amit leírtam az igaz marad attól függetlenül, hogy én is összeraktam-e a 60 éves csálé, sorjás Revell hajót, vagy sem, teljesen irreleváns. Egyébként nem raktam össze 60 éves makettet, az első gagyi makettem egy Heller F-15A volt (ami egy pozitiv panelvonalas 50 éves Airfix rebox volt), utána már a makettinfo-ról tanultam az ipart. Majd néhány éve ismét újra, de már a scalemates segítségével. És kihasználva a technika fejlődését, hogy bármikor megnézhetem és elolvashatom nem egy "grandmaster", hanem több 10-100 ember véleményét egy kitről, és az alapján el tudom dönteni hogy mi az ajánlott, és mi nem.
Most már tényleg befejeztem, mert habzik a topic.

[ Szerkesztve ]

(#1642) aradebil2


aradebil2
senior tag

Makettgyártók osztályzása SpruesNBrews szerint

(#1643) Szabi® válasza aradebil2 (#1641) üzenetére


Szabi®
addikt

Milyen érveid ? :D Hogy nem fogadod el, hogy valaki valamit nem dicsér ? Nézd már meg a topikokban a hozzászólásaidat . . .
Te marhára el vagy tájolva, ennek a topikban a kész makettekről, ötletekről, technikákról kellene szólnia, nem süketelésekről nehéz személyiségű emberekkel . . . Te már két éve is belém álltál, mert mertem kérdezni a figura festésről, "- merthogy az nem ide tartozik" . . Jött a nem túl értelmes válasz. Sztem el kellene döntened hogy mit szeretnél itt, mert én biztos nem azért írok egy ilyen szakmai* helyre, hogy tr@llokkal kínlódjak, azt megtarthatnád a környezetedben lévőknek.
Sztem hanyagoljuk egymást jó ? Egyébként sem vagy hiteles számomra, mert úgy osztod az észt, hogy lehet egy kinderfigurát nem raktál még össze, de viszont véleményed az nagyon van. . .

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#1646) Szabi® válasza Remus389 (#1645) üzenetére


Szabi®
addikt

Az egyik tankra már írtad 2 éve hogy alakul, csak akkor innen a kép valamiért lement. :)

Természetesen vannak a mostaniakról is képek, a Schwimmwagen amit felraktam 4-5 hónapos, azóta lett még 3 komplett dioráma, összesen 7-8 olyan szintű dioráma van, mint a Schwimmwagen, csakhogy azok közül lesz amivel akarok majd versenyre indulni.

Ezeket meg megsajnáltam, hogy csak így magukban sínylődnek félkészen. Én úgy csináltam 3 éve, hogy black friday-kor összevásároltam 8-10 kit-et és elkezdtem ezt az egészet, meg szaklapokból tanulgattam, mert sajnos a közelben nem volt mód, hogy másoktól élőben lássak technikákat.
Jelenleg egy Italeri 6524 LCVP with US Infantry 1:35-ön dolgozom, nah aki szeret figurázni, annak ebben a kitben van 25 gyalogsági , mindnen részlettel megáldva, mert egy nagyon jó kis szett. Ha értelmes formában lesz, erről rakok fel képeket. :)

(#1647) Remus389 válasza Szabi® (#1646) üzenetére


Remus389
veterán

Én jövök megint egy makettel, nem pedig tankkal, úgy értettem és az lett a Lancaster, de írtam is hogy megcsúsztam a dologgal.

Amúgy visszanézve a régi hozzászólásokat, úgy tűnik csak a google fotó ami kiállja az idő próbáját.

Képeket mindig szívesen látunk.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1648) Szabi® válasza Remus389 (#1647) üzenetére


Szabi®
addikt

Sajnos azért itt nincs nagy élet, csak ha vitázni kell. ;]
Jobb lenne ez a topik ha mindenki megosztaná min ügyködik, vagy mivel lett kész, de nincs nagy tolongás sajnos itt. Kár érte mert lehetne ez jó kis hely is. Én egyébként akik most vágnak ebbe az egészbe bele, azoknak ennek az úriembernek a munkásságát nagyon tudom ajánlani, elképesztően részletekbe menően magyaráz el mindent, folyamatokat, mit miután, mivel, mikor, és mennyi ideig. Elképesztően sok hasznos videója van, magyar megfelelője/alternatívája nincs is, sem követőkben, sem tartalmilag. Hátha valaki most jön, és ráakad így. :)

[ Szerkesztve ]

(#1649) Alg


Alg
veterán

Most már csak azért is nagyon elgondolkodtam azon a Revell 1:32-es FW190-n, 35% akcióban... elvagyok én egy ilyen sz@rral is egész télen ;] :P

Bár ott van a szekrényben az Eduard-féle Fw190A-8 is 1:48-ban, fotómaratással, maszkokkal, minden lópikulával (nem merek nekikezdeni, kevés vagyok hozzá)... meg az Airfix Meteor... meg a bagóért vett szarRevell 1:48 Mossie (megnéztem a címkét, 9EUR volt a Modelbau Messén, na ez pont az a tökéletes gyakorló makett kit). Meg a félkész Gabresky Jug (P-47D), amivel kicsit elakadtam évekkel ezelőtt és nem volt kedvem újra nekifutni :U

Még a végén nekiállok annak a Mossie-nak, meglátjuk mennyit kell majd szenvedni az illeszkedéssel. :P

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1650) Remus389 válasza Szabi® (#1648) üzenetére


Remus389
veterán

Kár érte mert lehetne ez jó kis hely is.

Pár napja regisztráltam a makettinfo-ra, de nagyon gagyi helynek tűnik, nem szeretem.
Olyan mintha legutóbb a 1999-ben fejlesztettek volna utoljára a weboldalon.
Nagyon gagyi, ez még attól is jobb, de csak az embereken múlik.

Magyar nyelvű makettező fórumról, ami elfogadható nem nagyon tudok.

Hát vagy regisztrálsz a Britmodeller-re, az jó hely, de akkor angolul kell tolni.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.