Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) vlevi válasza #65675776 (#1099) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, a huszonéves humbrolokkal nekem sincs bajom.
Leül az aljára a pigment, felül marad az olaj, össze kell keverni, és oke.
Az újabbak viszont nem ilyenek.
Revell enamel se sokkal jobb.

(#1102) Bluebess72


Bluebess72
csendes tag

Baaaaazzeeeee....
Ez igaz egy lelkendezős poszt lesz. Ami eddig volt... Alapozó nélkül, Lidl hobby akrill festék gányolás. Ami most kezdődött... Tamiya ragasztó, Plasto, Valejjo spray alapozó, Mig akrill festék... Zongorázni lehet a különbséget! Azt hiszem készül az első makett, amit talán meg merek mutatni hozzá értőknek is. Bódottá van... :-)
És hogy kérdezzek is. Mig akrill-t kell még hígítotani? Esethez.

[ Szerkesztve ]

(#1103) #65675776 válasza solena (#1100) üzenetére


#65675776
törölt tag

Majd mindenképpen kipróbálom. Nem tudom lesz-e Miskolcon, meg egyáltalán akarok-e addig várni vele...

IPA-val sokat nem lehet játszani. De eme országban nem is igazán könnyű beszerezni sem. Nekem VMD 89L van itthon, ezzel eddig semmi problémám nem akadt. (USA-ben meg bemész a kedvenc boltodba, és akár 2 gallonos ballonban is vehetsz belőle, anélkül, hogy bárki bármit kérdezne.)

Az ár egy érdekes dolog. Mára ez kb kiegyenlítődött. Szinte minden 10-15 ml közötti festéket 800 HUF-os áron vesztegetnek. Régen a Tamiya is azért volt úgymond drága, mert az akkoriban még csak 23 ml-es kiszerelésben létezett. Mára ugye abból is leginkább a mini, azaz 10 ml-es kiszerelést kapni szinte kizárólag.

vlevinek is: Humbrol egyetlen problémája tényleg a leülepedő pigment. Ez annyira nem is lenne baj igazából, ecsetelésnél nem számít, úgyis felkeveri az ember minden bemártásnál (mert ugye közvetlenül tégelyből nem festünk). Az igazi szívás fújni. Ugyanis a pisztolyban is leülepszik, ráadásul gyorsabban, mint keverőtálban. Szóval időnként fel kell kutymálni. Kellemetlen tud lenni, mert némi színvarianciát is okozhat ha nem figyel az ember. Ezen egyébként sokat javítottak vagy 20 éve, amikor megjelent a Super Enamel-jük. De azért messze nem volt olyan, mint egy jó enamel, mint pl a Modell Master. (Utóbbiból a Chrome Silver egy örök klasszikus, párját ritkítóan kitűnő fémfesték.)

A Revell enamel és email festékek egyébként jó minőségűek, csak nem valóak makettezésre.

(#1104) Lac-coo


Lac-coo
őstag

AT-ST készülőben ... Jobb oldalán kis baleset érte, feljött a lakk ...:(

[ Szerkesztve ]

(#1105) solena válasza #65675776 (#1103) üzenetére


solena
tag

Miskolc itt van a nyakunkon, jövőhét hétvége, ráadásul a dreamkitnél már lehet úgy is kérni a rendelést, hogy miskolci átvétel. Ilyenkor a webes rendelésen kívül csak maketteket szoktak hozni, kiegészítőt olyankor nem kapni náluk. (tényleg, össze kéne szedni, milyen festékre van szükség, és lerendelniXD) :)

Köszi az infót az IPÁról, megnézem még, hátha lehet errefelé is kapni (nem túl bizalomgerjesztő a webshopnál a "csak személyes átvételre!" kitétel) :R

Revell: ez jó szöveg, megjegyzem:D És nagyon igaz. Van itthon egy-két tégely revell, bár inkább a lakkot használom, ha rámjön az ötperc, és fával akarok szórakozni (nem makettezés, inkább "egyéb, kézműves jellegű tevékenység"). Másra nemigazán jó. Bár a revell színkeverési sémái is megérnek egy misét:DDD

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#1106) Lac-coo válasza solena (#1105) üzenetére


Lac-coo
őstag

EMAG-nál drágább ugyan az IPA , de simán kiszállítják futárral ...

(#1107) #65675776 válasza Bluebess72 (#1102) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés milyen méretű felületet festesz. Kisebb felületekhez, pontszerű dolgokhoz nem. Nagyobb felületeknél már érdekesebb a kérdés. Elméletileg ezek pisztolyhoz készre hígított festékek, szóval nem kellene. Persze ecsetes festésnek is van egy technikája, ami miatt esetleg szükséges lehet a hígítás. Itt is jön az alapszabály: ki kell próbálni valamin, amit nem sajnálsz.

(#1108) solena válasza Lac-coo (#1104) üzenetére


solena
tag

Cunci:) A Bandai az Bandai^^ Bár ne vedd zokon, de a Birodalomnál ilyen koszos AT-ST-ért már főbelövés járt:DDD :R

Ja, zuram küldi mutogatóba (under construction bőven, és ha el meri cseszni a festését, akkor nagyon durván kikap:DDD):


(A képminőségért szkúzi, Lumia530)

(#1106): köszi az infót, így nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés;) :R

[ Szerkesztve ]

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#1109) vlevi válasza #65675776 (#1103) üzenetére


vlevi
nagyúr

Modelmaster chromesilver. Na, az igen. Már csak egy kevés ragacsos trutyi van még belőle, de még mindig használom, azt amit nem tudom mikor, de biztos nem az elmúlt 15 évben, hanem korábban vettem. Lehet, 20-25???
Revell festék meg eléggé változó. Emiatt, hiába ott vannak, nem merem használni. Pedig pl a 34-es pirossal egy ducatit lefújtam, az jó volt, és az a festék meg megvan, mai napig használható. Vagy a Humbrol 222 metál kék. Szintén jó festék. Ezt sem ma vettem.
De volt olyan szín, ami nem működött, asszem valamelyik szürke, amivel magyar mig29-t akartam festeni, olyan volt, mintha kréta port szórnék a makettek. A másik meg 2-3 használat utan be bőrösödik, lehet kidobni.ami meg megvan, azt használhatók, de gyakori, dobom a kukába.
Marad az akril Tamiya, Gunze, és az AK Real Color. Ezek ráadásul követhetők is egymással.

(#1110) Bluebess72 válasza #65675776 (#1107) üzenetére


Bluebess72
csendes tag

Köszönöm! :-)
És egy saját tapasztalat, amit egy esetlegesen tőlem is kezdőbbel osztanék meg kéretlenül. A kézről rengeteg zsír tud a felületre tapadni. Szóval vagy gumi kesztyű, vagy mosás. Ahol fogom a repcsit, jól láthatóan kevésbé tapad a festék... :(

(#1111) solena válasza Bluebess72 (#1110) üzenetére


solena
tag

Ha megengedsz egy javaslatot: festést előtt letakarítod (tisztítókendő teljesen jó erre a célra), és utána (nem púderezett) gumikesztyűben fogod meg a gépet (az összerakást csinálja gumikesztyűben az, akinek három anyja van:P). Ha meg ráállsz az airbrushra, akkor meg nem fogdosod, hanem állványra teszed:)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#1112) #65675776 válasza solena (#1111) üzenetére


#65675776
törölt tag

A tisztítókendőkkel az a probléma, hogy hajlamosak szöszölődni.

Hk-k egyébként ebből a szempontból is előnyösebbek: a toronygyűrűnél foghatóak kockázat nélkül.

(#1113) solena válasza #65675776 (#1112) üzenetére


solena
tag

Penny sajátmárkás kendője annyira nem durva, vagy csak annyi a szálló por nálunk, hogy nekünk nem tűnt fel;)

Hk -> Harckocsi? Az olyan földhözragadt;) Csörömpös:) Najó, igazából azért nem vonz, mert nem jön be a formájuk:)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#1114) Remus389 válasza Lac-coo (#1089) üzenetére


Remus389
veterán

Tényleg nagy királyság ez a Whippet, nem is gondoltam volna hogy tetszeni fog egy első WH-s tank nekem.

Mennyiért adod el? :D Tudom, csináljak magamnak :D

Olyan stúdiófelvételnek tűnik, olyan profinak hat a fotó is, ezért nehéz elhinni hogy ezt te csináltad, és nem a gyártó reklámfotója.

Profi vagy! :R :Y

Ilyen felvételek jöhetnek még.

Ez a Whippet meg megérdemelne egy csinos kis diorámát.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1115) Lac-coo válasza Remus389 (#1114) üzenetére


Lac-coo
őstag

Kösz.
Diorámát nem igen csináltam de alap diorámát, figura festést meg kell majd tanulni ....
Profi nem vagyok .. :)

Sok fotó nincs, még egy éve se kezdtem, nem sok makettem van készen :D

[ Szerkesztve ]

(#1116) Remus389 válasza Lac-coo (#1115) üzenetére


Remus389
veterán

Az a véleményem hogy van tehetséged hozzá.

Ha még egy éve sem kezdted.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1117) Lac-coo válasza Remus389 (#1116) üzenetére


Lac-coo
őstag

Halad ez csak csinálni kell.. ! :)

Mindazonáltal koránt sem hibátlan munka a whippet, sőt ... ! ;)

(#1118) Remus389 válasza Lac-coo (#1117) üzenetére


Remus389
veterán

Én azért elfogadnám.

Eladhatod nekem ha gondolod, tetszik.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1119) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Ez van még, ez az első makettem, tavaly augusztus... Lánc nem ért össze azért van takargatva :D ( Meg még egy tiger2 , valahol van itt róla kép ....)

(#1120) Remus389 válasza Lac-coo (#1119) üzenetére


Remus389
veterán

Első makettnek nem rossz. De azért első makett.

De a Whippet a királyság! :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1121) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Ez pedig második, egy Tiger, what if ha úgy tetszik .. :)
Bár ez már volt itt tavaly valamikor....

(#1122) Remus389 válasza Lac-coo (#1121) üzenetére


Remus389
veterán

Igen ezt már láttam, ez is királyság! De a Whippet az igazi királyság! :C

Bevallom, én 34 éves vagyok, és kábé szerintem 12 éves koromban kezdtem, hát olyan lagymatag módon, csinálgattam. Azt mondom hogy az átlagtól talán picit jobb makettező lettem, jó a kézügyességem és festeni is szépen tudok. Visszakeresve a Macchi makettemre, kb az a szint, amit tudok. Szerk.: [link], igaz ez még félkész

De az a Whippet! Olyat szerintem nem tudnék! (meg persze ez a Királytigrist se)

De azt is belátom hogy emberek vagyunk, különböző tehetségi szintekkel, úgy tűnik neked ehhez tehetséged van. Nekem ezzel semmi problémám, rengeteg olyat makettet láttam, akár előben, akár fotón, amit én nem tudnék reprodukálni. Ha akarod megveszem a Whippetet, nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1123) Lac-coo válasza Remus389 (#1122) üzenetére


Lac-coo
őstag

Dehogynem tudnád, csak időráfordítás kérdése. :) Semmi extra sincs egyik makettemben sem ! :)

(#1124) TPimi válasza #65675776 (#1084) üzenetére


TPimi
csendes tag

Köszönöm a választ. :)
Ahogy utána néztem még a Beemax (Audi Quattro S1), valamint a Belkits (Opel Manta 400) termékeit találtam. Ezek nem tudom mennyire jó márkák, de ahogy utánanéztem jókat írtak róluk.
Kinéztem még pár autós makettet, amik tetszenek, és próbáltam utána járni hogy mik ezekkel kapcsolatban a vélemények és nagyon kíváncsi lennék a Ti tapasztalataitokra is (Tamiya, Fuji, Revell). Gondolom nem csak a gyártó, hanem az adott típust gyártó szerszám kora is befolyásolhatja a minőségét.
Még egy utolsó kérdésem lenne hogy a Tamiya akril festékeit ajánljátok? :)

(#1125) vlevi válasza TPimi (#1124) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tamiya, Gunze akrilokkal festekei jok. Automakett ről lévén szó, mindenképpen ajánlom a festékszóró pisztolyt, és a kompresszort.
Vagy, gyakorlás után a spray festéket, de ezzel is kell tudni bánni, hogy csak a tényleg szükséges vastagságban teritsd be a makettet.

(#1126) TPimi


TPimi
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos választ :R
Tervben van egy festékszóró és egy kompresszor beszerzése , de sajnos ez még odébb lesz. Addig muszáj lesz a spray-t gyakorolni.

(#1127) Lac-coo


Lac-coo
őstag

AT-ST. bandai , 1:48 ....

(#1128) TromF


TromF
tag

Hali.
Valakinek van tapasztalata az olcsó ebayes ecsetekkel kapcsolatban, van ajánlott vétel?
10 euro alatt vannak 000-7 közötti készletek, többféle szőrböl.
Többnyire zománccal festek, úgyhogy hígítót bírnia kell.

[ Szerkesztve ]

(#1129) Alg válasza TromF (#1128) üzenetére


Alg
veterán

Próbálkoztam velük, de nem jött igazán be. Főleg azzal volt baj hogy túl kemény és/vagy hullik a szőre. Talán 3 csomagból 1 volt ami elfogadható minőségű. Én inkább rászánnám azt a párezer ft-ot a rendes ecsetre akár a makettes márkáktól akár Művészellátóból (inkább az utóbbi, ott ha megmondod mire kell még segíteni is tudnak a választásban)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1130) #65675776 válasza TromF (#1128) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tamiya. PONT.

Olyan viszont nincs, hogy örökéletű ecset. Időnként cserélned kell ígyis-úgyis. Inkább azalatt az idő alatt legyen kiemelkedő minőségű, mint hosszútávon közepes.

[ Szerkesztve ]

(#1131) solena válasza TromF (#1128) üzenetére


solena
tag

A hígítót egyik ecset sem bírja túl sokáig. Evvan:)

A művészellátók jó ötlet, de érdemes megnézni még a műkörmösboltok ecset-kínálatát, meglepően jó cuccok vannak ott, és nem horror áron.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#1132) TromF válasza #65675776 (#1130) üzenetére


TromF
tag

Koszi a valaszokat.
"Rendes" makettezos (Tamiya, Hubrol, Revell) ecsetjeim vannak,igyekszem is megfeleloen banni veluk. A Tamiya bambusznyelu ecsetjeit en is szeretem, de mar kezdenek meghalni.
Winsor&Newton Kolinsky s7-re fenem a fogam, de az mar tenyleg rohadt draga, gondoltam helyette jo lenne par "eldobhatos", eleg sok kinai kijonne az arabol :)

(#1133) Alg válasza TromF (#1132) üzenetére


Alg
veterán

Megnéztem az árát, először mindom oké 9 euró nem a világ vége, aztán megnéztem a többi méretet is :Y ebayen láttam 12-est is potom 700 dollárért :DDD

Bár makettezéshez nem nagyon kell 2-esnél nagyobb...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1134) AKG


AKG
tag

Üdv mindenkinek!
Tudom nem illik hirdetni a fórumban,de lenne pár felesleges makettem.
Jó részük ingyen elvihető lenne.
Ha esetleg valamelyikőtöket érdekelné,jelezze privátban.

Köszönöm!

(#1135) juliensorel


juliensorel
senior tag

Hello!
Nem vagyok jártas a témában, ajándékba szeretnék venni egy JEEP Cherokee XJ -t.
Lehet kapni ilyet valahol manapság? Az arányszámokat se ismerem sajnos, kb.ilyen klasszikus távirányítós auto méretűre gondoltam, se nem nagy, se nem kicsi :D
Köszi ha segítetek.

(#1136) Djuree


Djuree
félisten

Miskolcon van makett bolt? Festekek kellenenek meg ecsetek.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1137) pikszel válasza Djuree (#1136) üzenetére


pikszel
őstag

A Tescoval szemben a Müllerben találsz Revell festékeket, talán ecsetet és maketteket, de tudomásom szerint ezzel ki is fújt a lehetőségek tárháza.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1138) Djuree válasza pikszel (#1137) üzenetére


Djuree
félisten

ja tenyleg, ott is van par dolog koszi, ez nem jutott eszembe.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1139) #65675776


#65675776
törölt tag

Komolyan, zseniális készlet ez az Academy 72-es Hellcat. Korábban már írtam, hogy semmi sem illeszkedett rajta. Hogy teljes legyen a kör, most ehhez csatlakozott a kabintető is. Nem lehet hátrahúzott helyzetben felrakni.

(#1140) pikszel válasza #65675776 (#1139) üzenetére


pikszel
őstag

Mármint nem fér el nyitott állapotban, mert túl vaskos a kabintető?

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1141) #65675776 válasza pikszel (#1140) üzenetére


#65675776
törölt tag

Olyasmi.

(#1142) pikszel válasza #65675776 (#1141) üzenetére


pikszel
őstag

Lehet, hogy fura, de engem pont az ilyen dolgok mozgatnak makketezés közben. Szeretem, ha van kihívás, azaz engem fáraszt, ha túl egyszerű és pontos egy makett.
Itt a jó idő, nyilván most van szabadidőm, így hozzáláttam egy X-szárnyúhoz (Revell, 1:112), amit a fiam kapott, de őt egyelőre nem igazán érdekli a dolog. Az orr alakhibás, így faragni kell, az összes forgástest kuka, és jópár hiányzó részlet vár megvalósításra. Jó lesz ez :DDD

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1143) NEXT LP


NEXT LP
tag

Sziasztok!

Tudnátok javasolni egy abszólút kezdőnek olyan "aerobatic" típusú (de legalábbis nem katonai) repülőgép modell készleteket, amik előfestettek és 1:48-as arányúak?
Létezik ilyen egyáltalán vagy csak olyan készletek vannak, amik egyből beledobnak a mélyvízbe? :)

(#1144) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Bandai AT-AT , 1/144...

(#1145) Remus389 válasza Lac-coo (#1144) üzenetére


Remus389
veterán

Jól néz ki, maga a makett biztos nem volt olcsó, hisz Star Wars-os.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1146) Lac-coo válasza Remus389 (#1145) üzenetére


Lac-coo
őstag

Hát nem, 15 körül van ha jól emlékszem.

(#1147) Alg válasza Lac-coo (#1144) üzenetére


Alg
veterán

Szép lett :K
Mennyi ideig tartott kb?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1148) Lac-coo válasza Alg (#1147) üzenetére


Lac-coo
őstag

Kösz. KB egy hónap. A végén már kapkodnom kellett, hogy kész legyen szolnokra ...

(#1149) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Nem igazán tudom,hogy jó helyre írok-e, de talán itt elég járatos ember van ahhoz, hogy valaki útba tudjon igazítani. :)

Kicsi gyerek koromban kaptam apámtól egy repülőgép modell/makett (nem igazán tudom mi a helyes megnevezés) készletet, amit együtt kezdtünk el összerakni.
Az érdekessége az volt a dolognak,hogy a kipattintós műanyag elemeket össze ragasztgatós készletekkel szemben ez teljes egészében fából volt, illetve a fa tartószerkezetet selyempapír szerű anyaggal kellett (volna) beburkolni. A fa elemeket saját kezűleg kellett kivágni, és összeragasztani.

És nagyjából ennyi az, amire emlékszem. :( Már egy jó ideje foglalkoztat a gondolat,hogy a nosztalgikus hangulat megélése céljából neki esnék egy hasonló projektnek, de egyszerűen hiába keresgélek a neten, még hasonlót sem találok. :((
Van esetleg ötlete valakinek, hogy merrefelé lenne érdemes keresgélni? Esetleg tudtok ajánlani Budapesten olyan készlettel rendelkező boltot, ahová érdemes benézni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#1150) Alg válasza Burki (#1149) üzenetére


Alg
veterán

Szia,

Kicsi gyerekkoromban én is építettem hasonlót helyi szakkörben, ilyesmik voltak:

[link]

Biztos van máshol is, esetleg kisebb-olcsóbb (pl amit én építettem "gólya" azt nem találom sehol már - szerk: de megavan [link])
De csináltunk olyat is ami a törzsön kívül full karton/hullámpapír(?) volt

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.