Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) L_ajos


L_ajos
őstag

Messerschmitt Bf 109 G-10 1:72

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link


Csodálatosan szép :) Ilyenem van nekemis csak téli festést kapott :)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#52) L_ajos


L_ajos
őstag

Egy MIG-29-es referenciamunka (Academy 1:72)

Bővebben: link


Hát nem szép? ;)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#53) etilin válasza L_ajos (#52) üzenetére


etilin
aktív tag

Idézet a lapról ''ám megbízható két motorjával és könnyű karbantartásával felül is múlta nyugati vetélytársát'' Hüha ez nagyon komoly szöveg ilyet komolyan gondolni, pláne leírni, enyhén elfogultság.:DD

Mod: Nem írtam a vetélytárs az F-16 lenne. Amit tényleg felülmulhat a Fulcrum de csak a közel légi harcban, de a többiben mind esélytelen (sajna). Amúgy gyönyörű gép.

[Szerkesztve]

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#54) ponti_ak válasza L_ajos (#46) üzenetére


ponti_ak
addikt

Igen, a Revell volt a másik, amit ismerek én is....
Hihetetlen ára volt már akkor is, a minőségét emiatt nem is nagyon volt szerencsénk megtapasztalni a bátyámmal... ;) (csak egy kis 1:124-es, vagy hasonló, a lényeg hogy KICSI méretarányú 2. világháborús gépünk volt tőlük..)

A Humbrol tényleg sűrűbb (volt) a többi márkánál, de mivel mi mindig is ecsettel nyomtuk, nem nagyon zavart, sőt!, pont jó volt, mert nem folyt meg olyan könnyen a festék..

(#55) ponti_ak válasza L_ajos (#49) üzenetére


ponti_ak
addikt

Jee, kezdek belelkesülni,
lehet hogy 7végén beszerzek egy F-14-est, repcsik közül mindig is kedvenc volt! :C
(..persze csak 1 modellt, nem kell megijedni.. :DDD)

A MIG-29-est csak és kizárólag a származása miatt nem kedveltük, de ma már tudom, hogy alaptalanul.. :)


A Messerschmidt képek nagyon ütősek, profi munka! :R



MOD: most látom, hogy ezt konkrétan nem Te csináltad, de akkor is gyönyörű!

A MIG-29-est nem toom megnyitni, nem engedi a tűzfal.. :O ..feltennéd esetleg képfeltöltés.hu-ra?


[Szerkesztve]

(#56) _az


_az
senior tag

váh, visszahozzátok a makettmániámat :))
amúgy én még az első világháborús, régi gépeket nagyon szeretem, van is egy vörös báróm 1:32-es :)

amitől meg becsokizok
Bővebben: link

az

(#57) _az válasza L_ajos (#33) üzenetére


_az
senior tag

egy ilyenem nekem is van, csak az enyém sokkal kevésbé béna ;]
asszem japán makett és nagyon jó minőség

az

(#58) L_ajos válasza etilin (#53) üzenetére


L_ajos
őstag

AZt vedd figyelembe hogy nem a 90-es ill 2000-es évekről beszéltek. Igenis felülmulta a Fulcrum az F-16-ost közelharcban ami a sárkánykialakításból és egyébb aerodinamikai tulajdonságaiból fakad. Ám az évek múlásával elavultá vált a MIG-29-es és ez az ami miatt kevesebb a mai vadászgépeknél. Bár ha figyelembe vesszük hogy elkészült a MIG-29M (igencsak modernizált változat) amivel egy bemutató, légicsataszimuláción a Bloct 20-25-ös F-16-ot rongyá alázta közelharcban nemis kell annyira eltemetni :D Sajnos megintcsak a pénz és a politika az ami egy reményteljes vadászgépet eltemethet :(

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#59) L_ajos válasza _az (#57) üzenetére


L_ajos
őstag

Muti képet róla ;]

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#60) ponti_ak


ponti_ak
addikt

A legelső... Bővebben: link

...barna-sárga terepszínű lett, imádtam... (sajnos nincs fotóm, egyébként is otthon vannak a drágák..:U)

MOD: Delta-szárny powa'! :R

[Szerkesztve]

(#61) L_ajos válasza ponti_ak (#55) üzenetére


L_ajos
őstag

Parancsolj :)

MIG-29A 1:72-es méretben :)

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#62) ponti_ak válasza L_ajos (#61) üzenetére


ponti_ak
addikt

:R

Thx! Kicsit aprók, de jól látszik, hogy nagyon igényes munka!
Az a hajtóműves beállítású fotó nagyon tetszett (fotózás szempontjából is).

(#63) _az válasza L_ajos (#59) üzenetére


_az
senior tag

majd csinálok róla, oszt belinkelem :)

az

(#64) L_ajos válasza ponti_ak (#60) üzenetére


L_ajos
őstag

Régen eztis mindenáron megszerettem volna csinálni...volt is a közelben egy elérhető Revell 1:72-es csak akkor még csóró voltam de nagyon igy maradt egy F-16-os :D

De ez a Kfir (Izrael) szép gép bár a hatékonyságáról már nagyis megoszlanak a vélemények. Ami talán nagyobb ütőerőt képviselhet e gépen az az Amerikai integritás mint fegyverzet mint fedélzeti müszerezetség. Ha jól olvastam annó 2010re lesz az összes modernizálva. Addig maradnak a Sidewinder, maverik, Sparrow rendszerek (mondanom sem kell nagy hatékonysággal :D )

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#65) L_ajos


L_ajos
őstag

Egykis érdekesség a Magyar repülőgépbeszerzésről :

A magyaroknak kínált F-16-osok: Az imént leírt technikai berendezésekből semmit sem tartalmaznak. Valójában A '80-as évek eleje óta az arizonai sivatagban lezsírozva állt, feleslegessé vált alaptípusokat kínáltak nekünk, amelyek technikai színvonala nem jobb a mi MiG-29-eseinkénél. Korszerűsítése rendkívül sokba kerülne. Viszont levegőben utántölthető, ezért a magyar pilóták mehetnének vele éleslövészetre a Balti-tenger helyett az Egyesült Államokba, sőt akár bevethetnék őket Irakban, vagy Afganisztánban, amit bizonyára elvárnának tőlünk szövetségeseink.

Műszaki adatok

Gyártó: Lockheed-Martin
Hosszúság: 14,8 m
Fesztáv: 9,8 m
Magasság: 4,8 m
Üres tömeg:
Tankolható üzemanyag:
Maximális fegyverterhelés:
Maximális felszállótömeg: 16 875 kg
Hajtómű típusa: F-16C/D: Pratt and Whitney F100-PW-200/220/229 vagy General Electric F110-GE-100/129
Hajtóművek száma: 1
Hajtómű teljesítménye: 130 kN
Maximális sebesség: 2 Mach
Szolgálati magassági határ: 15 km felett
Átrepülési távolság: több mint 3200 km
Elviselhető terhelés: +9 g
Fegyverfelfüggesztési pontok: 9
Személyzet: A/C: 1 fő, B/D: 2 fő
Hadrendbe állították: 1979
Bevetették: Öböl-háború, Szerbia, Afganisztán
Üzemeltető országok: USA, Kanada, Törökország, Norvégia, Dánia, Hollandia, Belgium, Portugália, Izrael, Jordánia, Japán, Pakisztán, Új-Zéland...
Ára: A/B: 30 millió USD, C/D: 34,3 millió USD !! :)
Ismert változatok: A (alap), B (kétüléses), C (Nigh Falcon), D (kétüléses Night Falcon), XL (kísérleti)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#66) L_ajos


L_ajos
őstag

MIG-29:

Elektronikája: lefelé néző/tüzelő pulzus-Doppler radar, lézertávmérő, infravörös kereső-befogó rendszer, sisakba épített célkijelölő rendszer, HUD.

Fegyverzet: egy beépített 30 mm-es gépágyú 150 lőszerrel; légiharc rakéták: maximum 6 R-60 (AA-8) és R-73 (AA-11) rövid hatótávolságú, maximum 2 R-27 (AA-10) közepes hatótávolságú, AA-12; gravitációs bombák, S-5, S-8, S-24 nem irányított rakéta-konténerek. M: TV-, lézerirányítású bombák, póttartályok: 800 kg-os ledobható és 1500 kg-os rögzített (átrepüléshez).

Az alapváltozat legnagyobb hátránya a kis hatótávolság. A későbbi verziókban ezt különféle módokon próbálták növelni.



Főbb típusváltozatok: MiG-29 (Fulcrum-A): alapváltozat; MiG-29UB (Fulcrum-B): kétüléses oktató-gyakorló változat; MiG-29S (Fulcrum-C): továbbfejlesztett változat nagyobb törzzsel, új avionikával, nagyobb hatótávolsággal;
MiG-29K: hajófedélzeti üzemeltetéshez fejlesztett változat megnövelt felületű, felhajtható szárnnyal, megerősített futóművekkel, fékezőhoroggal, korróziómentes törzzsel, távirányítási lehetőséggel, új, multifunkciós radarral, kilenc fegyverfelfüggesztési ponttal, hajók elleni és radarellenes rakétákkal. A programot különös lelkesedéssel folytatták, amikor India jelezte, hogy szeretné megvenni az Admirál Kuznyecov (korábban Tbiliszi) repülőgép-hordozót. 12 MiG-29K-t rendszeresítettek volna a fedélzeten. Nem került sorozatgyártásra, a haditengerészet a Szu-33-ast választotta. Az okokat csak találgatni lehet, de tudomásunk van arról, hogy az első MiG-29K az első hajófedélzeti leszállásakor kettétört és megsemmisült...

MiG-29UBT: kétüléses vadászbombázó változat speciális feladatokhoz; MiG-29SM: légi utántöltésre alkalmassá tett változat, nagyobb fegyverterheléssel és fejlettebb légiharc rakétákkal;

MiG-29M / MiG-33 (Improved Fulcrum): jelentősen fejlesztett elektronikájú változat, 1989-ben repült először. Fly-by-wire vezérléssel, új, fejlettebb hajtóművel látták el, módosították a szárny- és farokszerkezetét, megszüntették a másodlagos levegőbeömlő nyílást, hogy a helyére is üzemanyag-tartályt építhessenek, átalakították a pilótafülke-buborékot, alkalmassá tették földi célok elleni precíziós fegyverek használatára is, nyolc fegyverfelfüggesztési pontja van.

MiG-29 Fulcrum Plus: tolóerővektor-eltérítéssel felszerelt hajtómű, anyagi okok miatt nem készült el, sohasem repült; MiG-29N: exportverzió Malajzia számára.

A korábbi gépek is több országban fejlesztésen mentek át. Az orosz légierő 150 MiG-29-esét felújítja SMT jelzéssel, a programban megnövelik a ha tótávolságot és a fegyverterhelést, új pilótafülkeüveget kapnak, új elektronikát, fejlesztett radart, alkalmassá teszik őket légi utántöltésre. Az új Fazotron Zsuk radar egyszerre 10 célpontot tud követni 245 km távolságig. Már bemutattak egy klétüléses MiG-29M2 verziót is, és egy háromdimenziós tolóerővektor-eltérítővel felszerelt, különösen nagy manőverezőképességű modellt, a MiG-29OVT-t. Németország is felújíttatta az EADS (korábban Chrysler-Daimler Aerospace) céggel a kelet-német légierőtől örökölt MiG-29-eseit (a MiG-21-eseket és 23-asokat azonnal leselejtezték). a cég a lengyel légierő MiG-29-eseit is felújítja, hogy a gépek alkalmasak legyenek egy NATO-légierőben való használatra. Romániával és Bulgáriával is aláírtak egy szerződést a felújításra. A magyar MiG-29-esek is felújításra várnak, de nálunk a politikai huzavona és anyagi problémák egyelőre túl komoly akadályt jelentenek, pedig a magyar MiG-29-esek használt alaptípusok.

Az Egyesült Államoknak is van 21 MiG-29-ese. Ezeket Moldovától vásárolták 1997-ben, hogy a nukleáris fegyvereket is hordozni képes repülőgépek ne kerülhessenek „rablóállamok” kezébe, ugyanis Irán is nagyon szerette volna megvenni ezeket a gépeket, különösen 14 Fulcrum-C-t, amelyek aktív radarzavaró rendszerrel is fel vannak szerelve, mivel Iránnak csak alapváltozatai vannak. Talán ismert tény, hogy Iránnak vannak F-14-esei is, igaz nem tudja használni őket, mert az USA nem ad hozzá alkatrészeket. A gépeket a Nemzeti Légifelderítési Központba (NAIC) szállították, itt amerikai pilóták tanulmányozzák őket, hogy hogyan működnek, illetve hogyan lehet legyőzni őket.


Műszaki adatok

Gyártó: Mikoján-Gurjevics Tervezőiroda
Hosszúság: 17,32 m
Fesztáv: 11,36 m
Magasság: 4,73 m
Üres tömeg:
Tankolható üzemanyag: 4300 kg
Maximális fegyverterhelés: 3000 kg
Maximális felszállótömeg: 17 720 kg
Hajtómű típusa: Klimov/Szarkiszov RD-33
Hajtóművek száma: 2
Hajtómű teljesítménye: 83 kN
Maximális sebesség: 2400 km/h, 1500 km/h földközelben
Szolgálati magassági határ: 18 000 m
Szolgálati hatósugár: utazómagasságban: 1500 km, földközelben 700 km
Fegyverfelfüggesztési pontok: A: 6; K: 9; M: 8
Személyzet: 1; UB, UBT: 2
Hadrendbe állították: 1983; M: 1989
Bevetették: Öböl-háború, Csecsenföld (1994-), Bosznia (1995), Koszovó (a NATO-akciók idején - 1999), etióp-eritreai háború
Üzemeltető országok: Oroszország, Ukrajna, Belorusszia, Türkmenisztán, Üzbegisztán, Kazahsztán, Moldova, Bulgária, Horvátország, Csehország, Szlovákia, Magyarország, Lengyelország, Románia, Jugoszlávia, Németország (az NDK-tól örökölte), Kuba, India, Észak-Korea, Irak, Irán, Szíria, Jemen, Algéria, Angola, Peru, Eritrea.
Ára: nem ismert


PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#67) zLegolas


zLegolas
őstag


Akkor (up!-ként) ide is belinkelem 3 ''művemet'':

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#68) L_ajos válasza zLegolas (#67) üzenetére


L_ajos
őstag

Nagyonjók. Bár egy valamit hiányolok. Az pedig a koszolás ill. koromolás hiánya :) Bár az a legnehezebb :D

A MIG-21-es most nagyon megdobogtatta a szívem :) Nem adodo el? :DDD

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#69) NoLF


NoLF
addikt

akit esetleg érdekel nem kevés top gun c újság, az írjon emailt, van pár db otthon, nekem nem kellenek, jutányosan átadnám vkinek őket, megkímélt, poszteres számok asszem, még meg kell néznem otthon.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#70) L_ajos


L_ajos
őstag

No itt egykis csemege a világ légierejéről számokban.

ELkeserítő a magyar technika főleg a bevethető/alkatrész arány :(

Bővebben: link

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#71) L_ajos válasza NoLF (#69) üzenetére


L_ajos
őstag

A számokról tudnál bővebben infót? :F Évfolyam meg ilyenek. Nekemis nagyon sok van de a foghíjakat betömném :)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#72) ponti_ak válasza zLegolas (#67) üzenetére


ponti_ak
addikt

X-Wing rulla! :C

(#73) NoLF válasza L_ajos (#71) üzenetére


NoLF
addikt

küldj mailt plz sandor(pont)lorant(kukac)fibermail(pont)hu címre, és majd otthon megnézem!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#74) ponti_ak válasza L_ajos (#70) üzenetére


ponti_ak
addikt

:Y ..és: :O

(#75) zLegolas válasza L_ajos (#68) üzenetére


zLegolas
őstag

Ott van az biza, csak a képeken nem látszik... na majd csinálok közelieket.

Szal sáros a lánctalp, égett a kipufogó, megolvadt és égett a hajtómű + szárny + a lézerágyú...:P

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#76) L_ajos válasza _seth_ (#34) üzenetére


L_ajos
őstag

Itt a HE-111-es makett összerakási útmutató :)

Nagyon igényes :)

Bővebben: link

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#77) L_ajos válasza NoLF (#73) üzenetére


L_ajos
őstag

Oksika :)

Nagyon érdekel :D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#78) zLegolas válasza ponti_ak (#72) üzenetére


zLegolas
őstag

Még nem teljesen kész állapotban készült a kép, a kabin kissé ki van dolgozva azóta... iagzán az tudná értékelni, aki ismeri az eredeti gyalázatos makettet... hajtóművek újraépítve, ágyúk és kabinbelső szintén, tető felnyitva...stb...

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#79) L_ajos válasza zLegolas (#75) üzenetére


L_ajos
őstag

Oksika..sajna ezekűn a képen nem látszik pedig azt nagyon megnézném :)

nekem igen sokáig tartott mire sikerült a maszkolást majd a piszkolást/kormolást/fémes felületet ugy ahogy megoldani :( :)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#80) L_ajos válasza zLegolas (#78) üzenetére


L_ajos
őstag

Ismerős. Én egy F-15-el jártam ugy hogy a fröccsöntés igen gáz volt és akkora rések voltak az összeillesztés után hogy azon gondolkoztam hogy inkább kidobom a kukába. De megembereltem magam és 3hét alatt megis csináltam. Az alaphoz képest ég és föld lett...

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#81) L_ajos


L_ajos
őstag

A szégyen és a fájdalom napja: 1998. Kecskemét

Bővebben: link :(

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#82) L_ajos


L_ajos
őstag

Egy érdekes cikk alapján feltett kérdés:

India 126 db új vadászgép beszerzését tervezi.
Pályáznak: F-16C Block 50, MiG-29M2, Mirage-2000-5 és a JAS-39 Gripen.
Ki lesz a befutó szerintetek?

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#83) ponti_ak válasza L_ajos (#82) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hmm, lássuk csak ... ....talán a 16-os?

Bár szvsz nem ez a legjobb (hangsúlyozom: NEM! értek hozzá, csak van némi homályos fogalmam arról, mikori évjáratúak a felsorolt gépek, és hogy kb mit tudnak), de sajnos lehet hogy (megint) az USA fog jól járni a bulin...

(#84) DaSilva válasza L_ajos (#82) üzenetére


DaSilva
senior tag

egyértelműen f-16.
különben véletlenül az összes multi áttelepíti onnan a call-centerét Afrikába.

huss, fohászom száll feléd

(#85) ponti_ak válasza DaSilva (#84) üzenetére


ponti_ak
addikt

:D
Ott a pont..

(#86) NoLF


NoLF
addikt

na már megint repülnek itt a 29esek :)
jó hangjuk van, de azért szinte minden nap hallgatni egy idő után tré tud lenni :)

/kecskemét/

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#87) L_ajos


L_ajos
őstag

Bár arra figyeljetek hogy a magyaroknál is az erős politikai hatás ill. logisztika, törlesztés döntötte el a Grippen beszerzését és nem a harci tudás :(

Szal elég nyiltsisakos. Bár a Block 50-es széria az egyik legjobb :D Amit az ára is mutat: 35-40millió USD :D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#88) L_ajos válasza NoLF (#86) üzenetére


L_ajos
őstag

Keress a reptétől nem messze egy jó dombot és csinálj nekünk screenshotokat :D :DDD

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#89) NoLF válasza L_ajos (#88) üzenetére


NoLF
addikt

ahh dolgozok vazz... újságokat a hétvégén megcsekkolom és írok majd hogy mi van meg!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#90) L_ajos válasza NoLF (#89) üzenetére


L_ajos
őstag

Oksika :D Esetleg szabadidődbe osonyj be és fényképezd tövig magad :D ;)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#91) Kain


Kain
senior tag

Ha Nolf Kolega nem tud segiteni betömni a lyukakat a Top Gun szériáidban,akkor szólj,nekem is van vagy 5-6 évfolyamom,és nem hiszem h még1xer nekiülnék ilyet olvasgatni.

(#92) Vigneau válasza L_ajos (#81) üzenetére


Vigneau
félisten

2000 nyarán Pápa sem volt sokkal jobb. Láttam Cápetit is szétszedve... Nem volt valami szívmelengető látvány. :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#93) gézu válasza L_ajos (#82) üzenetére


gézu
őstag

Az orosz kapcsolat túl jó,lehet,hogy a többi tipus csak lebegtetés az áralkuhoz.
Ha nem, akkor is csak az F-16 jöhet még szóba,főleg a pakisztáni F-16-osok miatt.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#94) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Na itt vagyok, mingyár jönnek a képek.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#95) L_ajos válasza gézu (#93) üzenetére


L_ajos
őstag

Pontosan. Az oroszok ugyis kialakítanak egy olyan árpolitikát amivel megnyerhetik a tendert :)

És az is fontos hogy az igencsak dúrván modernizált tipusokat szán eladásra ami elégjó ellenfél. És az olcsó üzemeltetés, karbantartás, logisztika is könnyen megoldott :)

No meg az oroszok egy kis pézé mindent :D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#96) L_ajos válasza sharpapa (#94) üzenetére


L_ajos
őstag

Jöhetnek :D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#97) sharpapa válasza sharpapa (#94) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Ez az eggy van sajna:Bővebben: link
(a Tomcatet meg a Mitchell-t Franciao.-ból hoztam:D)

[Szerkesztve]

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#98) _az válasza L_ajos (#70) üzenetére


_az
senior tag

ha jól látom, a legkedveltebbek európában a tornado, mirage, eurofighter typhoon és f16...
amúgymeg nem vagyunk ám annyira hátul...

az

(#99) L_ajos válasza _az (#98) üzenetére


L_ajos
őstag

dehogynem :(

Sajna..csak add össze gondolj egy konfliktusra meg nézd át a statisztikákat és akkor nyilvánvaló lesz :(

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#100) L_ajos válasza sharpapa (#97) üzenetére


L_ajos
őstag

nagyonjók :D Gratula..de esetleg közelebbi? :D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.