Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Vigneau válasza L_ajos (#587) üzenetére


Vigneau
félisten

Lennének még képek a MiG-15-ről, de gondjaim vannak velük. PÜ-t küldtem. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#602) L_ajos válasza Vigneau (#601) üzenetére


L_ajos
őstag

Gyönyörűek a képek :)

THX! :R

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#603) Vigneau válasza L_ajos (#602) üzenetére


Vigneau
félisten

Ennek örülök, de az érdem nem az enyém :B , hanem egy ügyes kezű kollégámé...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#604) L_ajos


L_ajos
őstag

Nehogy elvesszünk :)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#605) #65675776 válasza L_ajos (#604) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem fogunk! Szerintem jó néhány embernek ott van a kedvencei között, és rendszeresen visszanéz.

(#606) csigi válasza L_ajos (#604) üzenetére


csigi
addikt

Már én is követem, melóból napi egyszer minimum benézek...

nofene

(#607) Vigneau válasza #65675776 (#605) üzenetére


Vigneau
félisten

Pont, ahogy tetszik mondani. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#608) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Szasztok.
Utóbbi időben komolyabban elkezdett foglalkoztatni a II. világháborús haditechnika. Azon belül is a repülők. yerekkoromban már 1-2 modellt összeraktam, de az akkori fél-lelkesedés elhalt. Most viszont van egy kis tervem.
Szeretném összeállítani néhány német repülőgép ász repülőmodelljét. Elsőként mondjuk Hans-Joachim Marseille (Afrika csillaga) vmelyik Messerschmitt Me-109F gépe lenne a kiszemelt darab. Aztán ha nem hagy alá a lelkesedés jöhetne a többi (Gerhard Barkhorn Walter Nowotny, Erich Hartmann csak hogy párat említsek).

Először is melyik gyártó modelljét válasszam? Milyen méretarányban? Milyen adalékanyagok/ragasztók/festékek kellenek feltétlenül? Hol lehet a legkedvezőbben hozzájutni? Nyilván majd kellenek a pontos festés minták/rajzok.


A lényeg a lehető legnagyobb élethűség. A festésben is a lehető legjobban szeretném rekonstruálni kicsiben. (vezérsíkon levő győzelmi csíkokkal, saját egyedi (szerencse-)jelzésekkel/logókkal stb).

Későbbiekben még tankokat is akarok csinálni. pl Michael Wittmann híres 007-es normandiai Tigrisét is szeretném megcsinálni.

Angol és/vagy magyar nyelvű linkeket boltcímeket stb szívesen várok akár priviben is.
Köszi előre is
gege

(#609) Frakk válasza gege71.hu (#608) üzenetére


Frakk
tag

Hello!

Bár a konkrét elképzeléseidhez nem tudok mit hozzáfűzni, én azt tanácsolnám neked, hogy ne egyből ezeknek a komoly terveknek állj neki. Azért kéne így tenned, mert minél több makettet fogsz elkészíteni, annál ügyesebb leszel, annál több eszközöd lesz, és annál szebb munkát fogsz végezni, ezért az első munkáid később egyre kevésbé fognak tetszeni. Tehát szerintem számodra kevésbé fontos, meg kevesebb utánnajárást igénylő makettekhez láss hozzá, amiknek a hibáit később nem fogod annyira sajnálni. Aztán amikor úgy érzed, hogy már nagyon jól megy, akkor érdemes belecsapni a lecsóba. Hú, hát egy kicsit bonyolultan fogalmaztam, de remélem érthető, hogy mire gondolok :).

Majd valamikor megpróbálok konkrét tanácsokat adni, az anyagokkal és eszközökkel kapcsolatban, csak ma már erre nem lesz időm. Bár gondolom addigra a többiek úgyis segítenek.

(#610) #65675776 válasza gege71.hu (#608) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csatlakozva Frakk-hoz, azt mondom, hogy előszőr építs egy-két próbakitet. Mivel láthatóan a Messer-t nézted ki, akár azt is, de amolyan gyári matricásat.

Méretarány? Mennyi helyed van a célra? Ez dönti el alapvetően. Illetve az idegrendszered, mivel 1:72-ben elég brutál tud lenni egy ekkora gép megépítése. Készletet egyelőre nem tudok ajánlani, talán az Academy az, amelyik a legjobb ár-érték arányú. Ha legkedvezőbben akarsz hozzájutni, akkor át kell lépned északi határunkat, és Kassa vidékén kell szétnézned. Magyarországon nagyon elszálltak az árak! De itt egy link [link]

(#611) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Köszönöm a segítőkész válaszokat.:R
Sejtettem, hogy először érdemes lesz valami kisebbel kezdeni, kevésbé bonyolulttal.
Elsőre ezt néztem ki:
[link]
Mit gondoltok?

Tankból elsőre meg mondjuk mielőtt egy komolyabb tigrisnek nekiállnék erre gondoltam:
[link]

üdv
gege

(#612) #65675776 válasza gege71.hu (#611) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jó választás mind a kettő.

(#613) gege71.hu válasza #65675776 (#612) üzenetére


gege71.hu
addikt

Bár ezek tankok, de ehhez mit szólsz(szóltok) ?
1:35 tehát nagyobbak, de ezeket egy picivel nem könnyebb szerelni/ragasztani?
Nem tudom ez a márka (dragon) milyennek számít? Jó? Nekem minőségre jónak tűnik.

[link]
[link]
Juteszembe ezek mitől is ''3 in 1'' -ok?


[Szerkesztve]

(#614) #65675776 válasza gege71.hu (#613) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hát ha neked megér ennyit. A 3 in 1 ránézésre azt jelenti, hogy az alap készlet mellett van hozzá esztergált lövegcső, műgyanta alkatrészek, (részben) szemenkénti lánctalp, rézmaratás. Ha külön-külön veszed meg mindezt, akkor lehet többe kerülne.

(#615) gege71.hu válasza #65675776 (#614) üzenetére


gege71.hu
addikt

Megér hát...:D Szerintem minden idők egyik legjobban kinéző páncélosa.

(#616) ToRR3nt3 válasza gege71.hu (#615) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Melyik? A Panzer IV? Szerintem is jól néz ki, bár nálam a ''kocka'' Tigris a nyerő.
Még ifjabb koromban raktam össze egy Italery Pz-IVF2 tankot 1:35 arányban, az elég jó volt, csak normális lánctalp kellett volna hozzá, mert az eredetivel eléggé bénán nézett ki.

A régi modelljeim többsége a szülői házban maradt, aztán ahogy anyám porolgatott elkoptak. :) Hol egy futómű, hol egy géppuska esett le és tünt el...

Mostanában már nem modellezek, de egy Tigrist meg nagyobb Gusztit még össze fogok rakni. Meg egy hajó is érdekelne, a Bismarck, vagy a Tirpitz...

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#617) ToRR3nt3 válasza #65675776 (#610) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

A régi csehszlovák márkák élnek még? Volt egy modellgyártó amelyik a csehszlovák légierő összes géptipusát kiadta 1:72-ben. Életem első makettje egy ilyen gyártmány volt, egy Jak-23.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#618) #65675776 válasza ToRR3nt3 (#617) üzenetére


#65675776
törölt tag

A KP (Kovozávody Prostejov, ha jól írom) még létezik, vannak egész jó készleteik.

Aztán ott van az Eduard, akik inkább mindenféle feljavítókészleteket gyártanak, de vannak teljes készleteik is. Nem feltétlenül olcsóba.

(#619) Vigneau válasza #65675776 (#618) üzenetére


Vigneau
félisten

Van olyan KP, aminek a fröccsöntőjét átvette az Italeri is, csak kicsit kijavította.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#620) gege71.hu válasza ToRR3nt3 (#616) üzenetére


gege71.hu
addikt

Nem a IV hanem a VI. Más nevén Tiger I. a korai modell is szép(az a kocka sztem amire te gondolsz)
ez:
[kép]
na meg az újabb későbbi generációs tigris modellek, amelyikkel pl Wittman oly nagyot alakított Villers-bocage-nál '44 nyarán.
Nekem a legjobban az tetszik amelyik zimmerites páncélzatú. (Az a rücskös apró bordás felületű antimágneses bevonat a páncélon - 'Zimmerit' = anti-mine paste being applied to the turret and upper hull.)
Persze a PZ. Kpfw.IV-es is klassz :)

Michael Wittmanról amúgy itt egy nagyon jó oldal: [link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#621) #65675776 válasza gege71.hu (#620) üzenetére


#65675776
törölt tag

Részletkérdés igazából. A Pz III, IV és VI lényegében ugyan az a külső, csak a méretek változtak. Azt viszont a mai napig nem bírom ép ésszel felfogni, hogy miért kellett a III-t és a IV-et párhuzamosan gyártani (a kezdetektől fogva). :F Semmi értelme sem volt, csak a pénzt lehetett így sz@rul elkölteni.

A Zimmerit-ről emlékezetem szerint vagy itt vagy a III. Birodalmas topicban már linkeltem leírást.


Vigneau: A KP legjobb készlete egyértelműen a Mi-4. Az Italeri viszont inkább a Zvezda-tól szokott átvenni készleteket, ritkábban a Dragontól.

(#622) Vigneau válasza #65675776 (#621) üzenetére


Vigneau
félisten

Van benne valami. A Revell meg az Italeritől, mint pl. a Mi-24.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#623) gege71.hu válasza #65675776 (#621) üzenetére


gege71.hu
addikt

..Hát részletkérdés ide vagy oda azért a III-IV. meg a VI. nem ugyanaz a külső. Alapvonásokban legfeljebb, de A VI. ugyebár a TIGRIS azért rendesen odaver minden szempontból az elődeinek.
A III.-IV párhuzamos gyártása tényleg elég marhaság volt. Ehelyett pl ráfeküdhettek volna egy megbízhatóbb és kisebb fogyasztású motor kifejlesztésébe. Ha belegondolok, hogy egy Tigrishadosztály fele/harmada üzemanyaggal elketyeregtek volna akkor...na mind1 ez már fikció :D



[Szerkesztve]

(#624) #65675776 válasza gege71.hu (#623) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az alapkoncepció és a lemezek helyzete a testen szinte 100%-ban azonos volt, ami eltérés észrevehető, az többnyire technológiai okokra vezethető vissza. Van amit kicsiben nem olyan egyszerű megvalósítani. A torony az egyértelműen más. A hasonlóság azért elég komoly volt. Pl a Pz IVH/J-t nem nagyon lehetett megkülönböztetni a Tigertől egy bizonyos távolság felett.

A motorral nem volt gond. A problémát az okozta hogy túl volt terhelve a Tigerben, ezért fogyasztott sokat. Lényegében ugyan az a motor volt a Pantherben is, ott mégis jóval kevesebbet fogyasztott. A Tiger II-ben meg jóval többet. Szóval nem kisebb fogyasztású, hanem nagyobb teljesítményű motor kellett volna. Értelemszerűen dízelben, aminek létezett is prototípusa.

(#625) ToRR3nt3 válasza #65675776 (#618) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Jeje... Igen a KP, arra gondoltam. Voltak nagyon jó kis makettjeik, pl az S-199, a cseh Messzer amit más gyártótól nemigen lehet megszerezni.
Gyakran jártunk át ''cseszkóba'' mert közel van a határ és sűrűn kaptam ilyen maketteket, de azokat még eléggé primitív szinten raktam össze és jó részüket anyám már kidobta.
A lakásomban csak néhány makett van, egy Fóka F, egy Ju 88A4 egy Thunderbolt D meg egy Ferdinand, a Porsche gyártotta Tigris alvázra épített PanzerJaeger. Sajna nincs időm makettezni, pedig nagyon jó elfoglaltság.
A Top Gun újság létezik még? Az uccsót vagy 3-4 éve vettem, mert kifogytak a 2. vh-s témákból....

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#626) ToRR3nt3 válasza gege71.hu (#620) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

kkor félreértettelek, nekem is a kocka Tigris a numero uno.
A kedvenc oldalam: [link]. Itt sok info van a német hadsereg majd összes harcjárművéről.
Szép a Zimmerites Tigris, csak a makettre úgy tudom nehéz felhordani. Bár lehet, hogy létezik eleve ilyen felülettel öntött kit is...

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#627) ToRR3nt3 válasza #65675776 (#621) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Ez tényleg érdekes kérdés... Meg az is hogy miért csak 42-ben állt hadrendbe a ''hosszúcsövú'' Pz-IV. Vsz azért gyártották párhuzamosan a két modellt mert sok időbe került volna a PZ-III sorok átszerelése és a gyártás áttállása a IV-esre. Az orosz hadjárat idején meg minden perc számított.
A Tigris I azért a nagy kedvencem, mert a régi páncélos építési szisztémával tudtak egy akkor legyőzhetetlen gépet létrehozni.
A Párduc, a Tigris II. már ''újhullámos''.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#628) #65675776 válasza ToRR3nt3 (#627) üzenetére


#65675776
törölt tag

A TopGun már nem létezik. Volt némi nézeteltérés a kiadó és a szerkesztőség között, aminek következtében a szerkesztőség új lapot indított TopFlight címmel. Ez csak két számig volt így, azóta Aranysas néven jelenik meg, és mostanában meglehetősen magas a színvonala. Tulajdonképpen mindig is az volt, de most még ezt is überelik.

A kiadó próbálta továbbvinni a TopGun címet, de 5-6 szám alatt volt vagy 3 főszerkesztő, és láthatóan a névből akartak élni. Nem jött be, egyszerűen nem volt tartalma a lapnak.


A Pz III és IV gyártása majdhogynem egyszerre kezdődött! És igazából ez az ami teljes mértékben érthetetlen. Elméletileg azért volt mondjuk ez, merthogy a Pz III a páncélvadász, míg a Pz IV a gyalogsági támogató feladatkört kapta. Ezért kapott a III-as nagysebességű 50mm-es ágyút, a IV-es pedig egy féreg rövidcsövű 75-öst. Teljesen értelmetlen volt ez az egész. A Pz IV mindkét célra megfelelt volna, csak kétféle fegyverzettel kellett volna gyártani, amíg kész nem lett volna a KwK40 (ez úgy '41 közepe volt). Ezt beszívták a németek, mert a III-as nem volt alkalmas a hosszúcsövű 75-ösök befogadására. Viszont a IV-esbe simán be lehetett volna építeni bármelyik 50-est.


Azt azért el kellene már felejteni, hogy a Tiger legyőzhetetlen volt! Nem volt az, szerkezeti szempontból már a tervezés kezdetén is elavult volt.

[Szerkesztve]

(#629) gege71.hu válasza #65675776 (#628) üzenetére


gege71.hu
addikt

Persze, hogy nem volt legyőzhetetlen, de megjelenése után röviddel hatalmas nimbusza alakult ki még a szövetségesek körében is, még ha valójában nem is képviselt akkora ''KRAFT''-ot. Még ha jól emlékszem az afrikai fronton zsákmányoltak egyet tán a brittek és tesztelték.
Méretéhez képest a tigris tűzgyorsaságban, lövéshatótávolságban és pontosságban nagyon jónak számított és ezt a szövetséges teszterek is főt hajtva beismerték. Meg nem mondom hol olvastam, ha eszembe jut linkelek :)

Amúgy a Call Of Duty 2-ben lévő Tigrisek és egyéb (pl sdkfz-251 csapatszállító sőt rakétavetős is aminek az oldalán 3-3 db olyan rakétacuccos van) piszok szépen le vannak 3d-ben modellezve. És a patch után még a festésükön is javítottak.

(#630) #65675776 válasza gege71.hu (#629) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sokra mentek a tűzgyorsasággal, hogyha akár egy egész percbe is beletellett mire a célra fordították a tornyot!


Engem annyira nem szokott meghatni a szép 3D modell, hogyha maga a fegyver meg se közelíti hatásban, használatban a valóságot. Nem egy gammában elég csúnya dolgokat műveltek a fegyverekkel ebből a szempontból. Az etalon a mai napig is a Close Combat sorozat, bár az nem FPS.

(#631) ToRR3nt3 válasza gege71.hu (#629) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

A COD 2-ben tényleg jól sikerültek a járművek. Néha lövöldözök online. Kár hogy ebben már nem lehet a tankokkal nyomulni mint az UO-ban. Majd talán a folytatásban...

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#632) csigi válasza #65675776 (#628) üzenetére


csigi
addikt

A Top Gun sztori nagyon tanulságos volt... Minden tiszteletem a lap (Aranysas) munkatársainak, hogy volt erejük ezt végigvinni. És mi most olvashatjuk lényegében ugyanazt az újságot más néven. :C
Az újfajta Top Gun -ból olvastál? Én csak egyet vettem belőle.. Amolyan Blikk-esre vették a figurát, szörnyű volt. :Y

A Tigris lényegében saját magát győzte le, a motor, erőátvitel, futómű problémák után elszállítani, javítani sem volt egyszerű. Nem lennék meglepve, ha a fogyasztása és a hibák miatt nagyobb volt a veszteség, mint harcban.

szerk:
ToRR3nt3: A kóloftyuti2, az bizony jól sikerült.

[Szerkesztve]

nofene

(#633) #65675776 válasza csigi (#632) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van az ismeretségi körömben újságos, úgyhogy a váltás idején tesztelésre ideadta mindkét lap első számát. Nem volt vitás melyiket veszem meg.

(#634) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Van vhol olyan bolt ahol kesz tankok kaphatok? Oyasmire gondolok mint a Burago automodellek, csak nekem egy Tiger I. kéne.

(#635) #65675776 válasza gege71.hu (#634) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg vasútmodellező boltokban találsz ilyet 1:87-ben, a Roco gyárt ilyet.

A másik megoldás, hogy megépítteted valakivel. Arra viszont készülj fel, hogy a bérmunka esetén a készlet árának 5-10 szeresét szokás elkérni.

(#636) Vigneau válasza #65675776 (#635) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor már egyszerűbb egy szépen kidolgozott fröccsöntött makettet megvenni és megcsinálni, vagy megcsináltatni. Nem semmi, mi pénzeket elkérnek ilyen jó kis cumókért... :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#637) #65675776 válasza Vigneau (#636) üzenetére


#65675776
törölt tag

A munkát meg kell fizetni. Ezek jellemzően nem Snap-Tite készletek, amiket csak be kell rakni egy dobozba és összerázni, hogy készen legyenek. Itt bizony valóban meg kell építeni, ami idő, kreativitás, ideg...

(#638) Vigneau válasza #65675776 (#637) üzenetére


Vigneau
félisten

A legutóbbi pont az, ami a megfizethetetlen kategória... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#639) #65675776 válasza Vigneau (#638) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gondolj bele: bérmakettnél nem hibázhatsz! A saját célra építettnél azt mondod: ennyi még belefér.

(#640) Vigneau válasza #65675776 (#639) üzenetére


Vigneau
félisten

Van benne valami. De aki ügyes kezű, ritkán hibázik és nagyon szépen dolgozik... Legfeljebb újra kezdi. Bár azt nem kívánom senkinek.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#641) gege71.hu válasza #65675776 (#635) üzenetére


gege71.hu
addikt

Asszem akkor marad az eredeti terv...megépítem :)
Csak még idő kéne sok :)

(#642) #65675776 válasza gege71.hu (#641) üzenetére


#65675776
törölt tag

A lehető legjobb megoldást választottad!

(#643) nRu3


nRu3
addikt

Szokták a maketteket valamilyen lakkal a végén átfulyi? ha igen pontosan melyik gyártmány ajánlott?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#644) Frakk válasza nRu3 (#643) üzenetére


Frakk
tag

Igen szokták. Hogy melyik ajánlott azt nem tudom, én model masters-et használok festékből és lakkból is. Ha nem csak fényes festéket használtál, akkor matricázás előtt fényes lakkal kell lefújni, mert a matricák nem lesznek szépek, ha matt felületre rakod fel őket, utánna pedig a végső felület fényességének megfelő lakkot kell használni.

szerk: ja, és lehetőleg festékből és lakkból is csak annyi menjen fel, amennyi feltétlenül szükséges. A túl vastag festék, és lakk réteg eltünteti a részleteket.

[Szerkesztve]

(#645) Frakk válasza nRu3 (#643) üzenetére


Frakk
tag

És ami nem olyasféle felület, amit védeni kell (pl. fogdosástól a repcsi külsejét), meg nem is kerül rá matrica, meg a festék fényessége is olyan, amilyennek lennie kell, akkor nem kell rá lakk (pl. kabin, futóművek, futómű aknák stb.), és szerintem a fémes felületekre sem szabad.
Na remélem jól mondtam mindent, ha nem, a többi makettező úgyis biztos kijavít.

(#646) nRu3 válasza Frakk (#645) üzenetére


nRu3
addikt

Természetesen a gép törzs és szárnyakat akarom, mivel matt festéket fogok használni ezért szeretnék enyhe fényt vinni rá, de arra gondoltam hogy a matricát is lakkoznám igy kapna védőréteget kopás és lejövés ellen.
Már kb 5éve nem ''játszotam'' igy egy kicsit már lemaradtam a dolgokrol és formábol, de most megint kedvem támadt egy kiss makettetéhez :) Főleg van is választék és hozá lehet jutni ami nekem szimpatikus is, csak vannak köztük elég drágák :F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#647) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Tudom, hogy ez nem vadászrepülő, de szerintem lenyűgöző. Érdemes a honlapon nézelődni, mert döbbenetesek ezek a modellek... ha nyerek a lottón veszek egy A380-ast :)

[link]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#648) nRu3 válasza Brumi (#647) üzenetére


nRu3
addikt

ha ez esne bele a tömegbe akkor az már tömeg mészárlás lenne :U

tegnap néztem én is egy makettet egy oldalon ami 1:50 mérett volt és tkéletes prciz kidolgozásu volt, álitolag 1,5évig készitete egy baráti társaság.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#649) Frakk válasza nRu3 (#646) üzenetére


Frakk
tag

Igen, a matrica alá és fölé is kell lakk. Alatta mindenképpen fényes kell, fölé pedig a végső felületnek megfelelő. És nem csak a védelem miatt kell a matrica fölé is a lakk, hanem azért is, mert különben látszik majd rajta, hogy matrica (mert nyilván a matricának más a fényessége mint az alatta lévő felületnek). Amúgy én sem maketteztem már néhány éve :(.

szerk: Ja, és ebben nem vagyok teljesen biztos, de sztem az a legjobb, ha a matricázás után először egy fényes réteget fújsz, és csak utánna jön a végső felület mattságának megfelelő réteg.
Én úgy tapasztaltam, hogy matt lakkot nem jó egyből a matricára ráfújni (de mondom, már én is elég rég maketteztem).

[Szerkesztve]

(#650) nRu3 válasza Frakk (#649) üzenetére


nRu3
addikt

ma megvetem a hiányzó szinü festéket és a lakot, a boltos srác is azt tanácsolta matt festékre fényes lakkot szebb használni matricázás előőt és után is. most már csak szoropisztolyt.

Egy kiss nosztalgia[link] ezeken nevelkedtem, és most mi pénzt megérnek egyes darabok és én mi pénzt megadnék egyes makettekért :O

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.