Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Szabi® válasza Alg (#1649) üzenetére


Szabi®
addikt

Pedig te szarRevellel is kezdted . . . 6 éve ;] Én a helyedben egyébként nekilátnék a fotómaratásos kit-nek, mert az életben nem tanulod meg a photo etch hengerelését,hajlítását, gördítését, derékszögezését stb. stb. ezekkel a gyenge készletekkel. És ha nem is sikerül, de már látni fogod mi nem ment, és nem milliókat buksz rajta, viszont legközelebb jobban fog menni, mindig jobban fog menni. :)

#1650 Remus389 igen, az tényleg szörnyű és elavult is, a technikákról nem is beszélve, 700-szor átmosnak-visszamosnak valamit, pedig elég lenne kétszer is . . , , én reditten, és pár külföldi csoportban vagyok benne, azokban jobb az élet, meg nagyobb a tudásmegosztás is.

(#1652) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Sikerült befejeznem az első makettemet.
Kezdésnek ideálisnak találtam, sem ragasztani, sem festeni nem kellett, az összepattintgatás mellett csak minimális matricázás volt vele. Jó érzés volt összerakni, elképesztően precíz a cucc, viszont kissé túl hamar ért véget az élmény, tényleg alig pár óra alatt össze lehetett dobni.
A következő lépés majd ez lesz:
https://www.modellfutar.hu/Revell-Model-Set-Black-Pearl-Pirate-Ship-makett

Ha már úgyis annyit volt mostanában emlegetve a Revell. :DDD

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#1653) pamesz


pamesz
tag

Sziasztok! Karácsonyi ajándéknak Gundam makettet szeretnék venni ismerősömnek. Láttam tavaly thevr videóját, onnan az ötlet. Magyarországon honnan érdemes rendelni? Illetve melyik az ami nem pár órás, mint az előző hozzászólóé, hanem elvesz az ember idejéből egy két napot?

(#1654) Szabi® válasza pamesz (#1653) üzenetére


Szabi®
addikt

Itt nézz szét sztem, ár szerint tudod szűrni, nagyjából az árral egynesen arányos a kit részletessége, mérete. Nyilván a legolcsóbb készlet nem sok elemből áll, és nem is túl nagy. Ez az összes makettre igaz.

(#1655) pamesz válasza Szabi® (#1654) üzenetére


pamesz
tag

Köszönöm a gyors választ! Szétnézek, majd rendelek egyet, aztán lehet magamnak is :)

(#1656) Szabi® válasza pamesz (#1655) üzenetére


Szabi®
addikt

:R

Magadnak is Gundam lesz ?

(#1657) pamesz válasza Szabi® (#1656) üzenetére


pamesz
tag

Régóta szemezgetek vele, itt az alkalom, hogy összerakjak egyet:) Igen, azt nézek magamnak is.

(#1658) Remus389


Remus389
veterán

A téli hónapokra remek elfoglaltság lesz, örülök hogy megvettem: [link]

Remélem mire ismét jó idő lesz addigra elkészül.

A makett minősége első osztályúnak tűnik, tetszik hogy kompakt a doboz, bár kicsit fanyalgok az összeállítási útmutató minőségén ennyi pénzért, az Eduard szebbet adott.

Szerintem a magam módján fogok haladni, pl. először teljesen elkészítem ecsettel a futóműveket, meg a pilótafülkét, azokban már van gyakorlatom. Utána jöhetnek a (számomra) nehezebb részek, mint például a hajtómű festése vagy a szárnyak.

Nekem nem tűnik amúgy annyira borzasztóan nehéznek, szerintem meg fogom tudni csinálni jól.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1659) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Elkészült az első makett. Olyan is lett, mint, amilyennek az elsőnek lenni kell :D

Karácsonyi ajándék volt. (az egyik)
Nekem nagyon tetszik, örülök, hogy meg tudtam csinálni.
Lakkozni nem tudom, mert egyelőre nincs mivel. :))

(#1660) Submarine válasza sith7 (#1659) üzenetére


Submarine
senior tag

Gartula az elsőhöz!
Hát na, még van min finomítani.
:R

(#1661) sith7 válasza Submarine (#1660) üzenetére


sith7
nagyúr

:R

Tudom :K

(#1662) woci válasza sith7 (#1661) üzenetére


woci
csendes tag

Ne törődj Submarine véleményével :)
Ez elsőnek tökéletes. Ha nem az a célod, hogy Októberben Te vidd el a Bólyain a különdíjat, és ráérzel a makettépítés ízére, akkor úgy is bekövetkezik egy fokozatos fejlődés.
Az egyik alapszabály: "Ha fél méter távolságból nézve jól néz ki, és élveztem az összeépítését, akkor minden kritizáló bekaphatja az összes f@szomat"

További jó makettezést mindenkinek!

(#1663) Submarine válasza woci (#1662) üzenetére


Submarine
senior tag

:C

(#1664) sith7 válasza woci (#1662) üzenetére


sith7
nagyúr

oké :C :DD :DD :DD :DD :DD

Nem az a célom :N

(#1665) sith7


sith7
nagyúr

Pár kérdés:

Ki milyen festéket használ ? (zománc/akril)

Használtok - e ilyet ? : [link]
Egy kezdőnek , mint én érdemes - e ilyennel foglalkozni ?
Egyelőre akril festékem, meg ecsetem van, illetve olyan festék amilyen festéket adtak a modellhez.

Vagy esetleg ez jobb/költséghatékonyabb megoldás ? [link]

(#1666) vlevi válasza sith7 (#1665) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én pl egy ilyet használok.
[link]
Ehhez pedig leginkább bevált a Tamiya, ill. Gunze Hobby akril festék.
Néha Vallejo akril is szóba jöhet, de az kényesebb a higitasra, nem szeretem annyira. Inkább ecsethez jó.
És van még egy csomó régi humbrol, Revell enamel festékem is, amit már szinte nem is használok.

A spray nem igazán jó a kisebb felületre. autó makettet meg elmtudom képzelni, de mást nem nagyon. Nehéz vele kis területre egyenletes festék réteget kifujni.

[ Szerkesztve ]

(#1667) sith7 válasza vlevi (#1666) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm a választ :R

Tudom, hogy csak egyszer kell megvenni, de egyelőre ennyit nem tudok rászánni.

Ha erre a fajta festésre is igaz, hogy a minőséget meg kell fizetni, akkor egyelőre inkább maradok az ecsetnél. :))

(#1668) vlevi válasza sith7 (#1667) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az olcsóbb, pl. Fine-Art pisztolyokat nem ismerem, de valószínűleg azok is használhatóak.
Szinte mindegyik kínai pisztoly egy kaptafára (talán kettőre) készül, a különbség csak a kidolgozás minőségében van. Ami, jelen esetben nagyon fontos,mert pl. a dűzni-tű illesztésnél, a tömítéseknél nagyon nem mindegy, hogy mennyire passzolnak egymáshoz.
Persze, ezekhez van egy másik, nagyobb kiadás is, mégpedig a kompresszor. Abból is a tartályos.

(#1669) Submarine válasza sith7 (#1667) üzenetére


Submarine
senior tag

Az az igazság, hogy szép felületet csak fújva tudsz csinálni.
Még ha csak spry-vel lefújod, akkor is sokkal szebb lesz.
Maszkolás is türelemjáték, de sokat nyerhetsz vele, még ecsetelés mellett is.
Az apróságokat talán fültisztítóval lehet bepacsmagolni könnyebben.
Olyasmit még kis ecsettel is lehetetlenség sokszor.
Vagy pl. kinek milyen technikája lenne a kabin ablakhoz?
Erre én is kíváncsi lennék!

(#1670) sith7


sith7
nagyúr

Köszi a válaszokat :R
Ja, hogy még kompresszor is kell .... :D

Igen, azt látom, videókon, hogy a festés, és a fújás az teljesen más végeredményt ad.

Időközben elkészült a 2. makett, erről inkább nem teszek fel képet ...

A tanulság, a ragasztó nagyon marja, roncsolja a műanyagot, kívülre még pöttyinteni sem lehet, mert megöli a műanyagot.

Egy kérdés:

Pár oldalt visszaolvasva látom volt jó/rossz a Rewell makett eszmecsere, én nem tudom, nekem csak Rewell makettjeim vannak /ilyeneket kaptam :D /

Szóval az normális egy makett ragasztásánál, hogy ha pl.: van apa - anya csatlakozás, akkor azt meg kell faragni/vágni, hogy össze lehessen rakni ?

(#1671) aradebil2 válasza sith7 (#1659) üzenetére


aradebil2
senior tag

Szuper lett grat! Sajnos ezek a tie-fighterek leírásában a Revell nem festeti az alap szürke műanyagot, érdemes lehet azt is lekenni a szürke 50 árnyalatával:C

(#1672) sith7 válasza aradebil2 (#1671) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszi, de a szupertől messze van :R

Főleg mióta elkezdtem ezt olvasni .... [link]

Nem is olyan egyszerű ez a makettezés :B

(#1673) Remus389 válasza sith7 (#1670) üzenetére


Remus389
veterán

Pár oldalt visszaolvasva látom volt jó/rossz a Rewell makett eszmecsere, én nem tudom, nekem csak Rewell makettjeim vannak

Revell-ből is lehet lenyűgöző akár díjnyertes is makettet varázsolni, ha ügyes az ember [link] Amúgy inkább egy így elkészített Revell makett, mint egy csúcsmodern gyártótól egy Me-410, de közepesen elkészítve. Az emberen több múlik. :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1674) vlevi válasza Remus389 (#1673) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Revell-ből is lehet"
Sőt, akár Hellerből is :D
Láttam kiállításon a Heller Citroen Traction Avant-ot úgy elkészítve, hogy az állam leesett, miközben nálam valamelyik dobozban hever darabokban, mert nem állnak össze az alkatrészek... :(

(#1675) sith7 válasza Remus389 (#1673) üzenetére


sith7
nagyúr

okay :))

(#1676) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Sziasztok!
Valaki rendelt már innen?
https://www.super-hobby.hu/
Elég jó áraik vannak, de bizonytalan vagyok...

[ Szerkesztve ]

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#1677) Alg válasza anubys1984 (#1676) üzenetére


Alg
veterán

Simán, többször is, minden megjött gond nélkül.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1678) sith7 válasza anubys1984 (#1676) üzenetére


sith7
nagyúr

Szia

Nekem a modellfutárt ajánlották, csak egy összehasonlítás:

[link] vs [link]

3600 Ft különbség :))

(#1679) Alg válasza sith7 (#1678) üzenetére


Alg
veterán

Super-hobbynál a mindenféle alapanyagok,kiegészítők, apró szir-szarok hatalmas választéka az ami igazán jó.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1680) sith7 válasza Alg (#1679) üzenetére


sith7
nagyúr

Azok is kellenek, akkor majd körülnézek ott is :K

Tamiya modellekről mi a vélemény ?

(#1681) anubys1984 válasza sith7 (#1678) üzenetére


anubys1984
aktív tag

Gondolom, esete válogatja, hol mi olcsóbb. A modellfutárt szoktam nézegetni, de akad, ami nincs náluk.
A válaszokat köszönöm. :)

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#1682) sith7 válasza anubys1984 (#1681) üzenetére


sith7
nagyúr

Hát, ami maketteket én néztem, ha nem is sokkal, de mindig olcsóbb volt a modellfutár :K

(#1683) aradebil2 válasza sith7 (#1680) üzenetére


aradebil2
senior tag

Tamiyával nem lőhetsz mellé, még az 50 éves szerszámos modelljeik is teljesen vállalhatók.

(#1684) vlevi válasza aradebil2 (#1683) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kivéve, ha egy általuk nem gyártott makettet átvesznek pl. az Italeritől... Mert van ilyen.
De abban teljesen igazad adok neked, hogy még a 80-as években készült készleteik is megállják a helyüket. pl. Pink

[link]

[link]

pl. a Rózsaszínpárduc nem egy mai darab.
[link]
scalemates szerint 1976-os kiadás :D De nem egy Smer, Frog, ... minőség, szerencsére.
[link]

(#1685) sith7 válasza aradebil2 (#1683) üzenetére


sith7
nagyúr

Szuper :R

(#1686) sith7


sith7
nagyúr

Próbálkozom festéssel, maszkolással, sérülésekkel, rozsdával, és még mindig ecsettel, akril festékkel.
/airbrush - ról lebeszéltek, max festékszóró spray lesz/

Harcjármű nyári álcafestést próbáltam, sérülésekkel, de még nem a tankon, hanem egy Csillagrombolón.

Amit látok, hogy sokkal vékonyabban, kevesebb festékkel , több rétegben kellene festeni, csak ha nagyon felhigítottam, nem fogott be szinte semmit. :F

A maszkolás se lett az igazi, pedig a maszkoló szalagot lenyomkodtam fogpiszkálóval is, talán az űrhajó egyenetlen felülete lehetett a hiba egyik oka. :((



De azért, hogy jót is mondjak, szerintem ez már jobb lett, mint az első makett :-) :D

Romok :D

[ Szerkesztve ]

(#1687) Submarine válasza sith7 (#1686) üzenetére


Submarine
senior tag

:C
Pontosan ezt kell csinálni! Próbálgassad csak.
Vagy két hónapja egy darab fémdörzsit tettem ecetbe ázni.
Állítólag fát lehet vele antikolni.
Már nem látok fémdarabokat benne, lassan ki is próbálom.

(#1688) sith7 válasza Submarine (#1687) üzenetére


sith7
nagyúr

:R :R :R

(#1689) woci válasza Submarine (#1687) üzenetére


woci
csendes tag

"Vagy két hónapja egy darab fémdörzsit tettem ecetbe ázni."
Ez micsoda csoda?

(#1690) woci válasza sith7 (#1686) üzenetére


woci
csendes tag

Az airbrush-ról ne hagyd magad lebeszélni. Én is még csak tanulom, tehát sok tanácsot még nem tudok adni, de ahogy ránézek a spray-k árára, a beruházás elég hamar megtérül.
Sokkal vékonyabb festékrétegeket lehet elérni vele, tehát nem tűnnek el az apró részletek.
Megveszel egy kompresszort, egy kötépkategóriás pisztolyt (semmiképpen se makettgyártók márkáiból, azok túlárazott cuccok), veszel plusz egy tégely festéket (Gunze, Tamiya, AK ajánlott), Revell, Humbrol, Testors enamel festék alkalmatlan fújásra. Pincéből, padlásról, havertól, lomiból keresel pár db. műanyag CD tokot, és azokon elkezdesz gyakorolni. Ahogy mondtam, én is még csak tanulgatom, de ég és föld a különbség. A Csillagromboló fújva sokkal szebben mutatna pl.

(#1691) sith7 válasza woci (#1690) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm a választ.

Látom ,hogy ég és föld, mert nézek Youtube videókat, és ott látok festett, meg fújt maketteket is.

Szerinted ? [link]

(#1692) Alg válasza sith7 (#1691) üzenetére


Alg
veterán

1. Temu, wish-ről alapból semmit, csak ha van valahonnan tuti tipped hogy biztos jó
2. Ilyen berregős játékpisztolyt meg pláne semmiképpen.

A minimum a tartályos dugattyús kompresszor, legutóbb mikor néztem 30ezer körül volt... most inkább 40ért látok már. Tartály nélkülit sem szabad! Kompresszor+tartály+nyomásállító kell, így néznek ki, márka tökmindegy, veheted a legolcsóbbat, úgyis mind ugyanaz.

Pisztolyból is a minimum egy valami nevesebb kínai cucc (fengda, chromax...) de az ideális minimum pl. egy H&S Ultra lenne amivel már "bármit" meg lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1693) sith7 válasza Alg (#1692) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem, köszi a választ

(#1694) Alg


Alg
veterán

Csak érdekességképp, hogy ne csak a profi, ezer makett gyakorlás után készült eredményeket lásd:
Ez az egyik első airbrush-os próbálkozásom, és mindenképpen az első szabadkezes (azelőtt csak maszkoltam és telibefújtam). Ha jól emlékszem ez már a H&S Ultrával ment, de bármilyen jobb generic kínaival is elérhető - ecsettel ilyen nem fogsz csinálni.

Igen, beleszállt egy csomó mocsok a levegőből, meg nyilván ilyen közelről tele van hibával, de karnyújtásról már tök jól néz ki.

A makett amúgy nem fontos, direkt festés-próbára lett véve, valami ezer éves 1:48 Revell cucc, volt vagy 1500Ft, és alig pár darabból áll -> egyszerű és gyors összerakni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1695) sith7 válasza Alg (#1694) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszi a képet, szerintem nagyon jó lett :B :K

ecsettel ilyen nem fogsz csinálni.

Tisztában vagyok vele, csak tudod a rongyos anyagiak ... :))

(#1696) sith7


sith7
nagyúr

Próbálgatás folytatódik :)

Van egy konténer szállító hajó makett is, most festem a konténereket, de nem akrillal, mint eddig, hanem vízbázisú Rewell - lel, amit a makettek mellé adtak.
Ez három vékony réteg.

Kell még rá réteg szerintetek ? :F



(#1697) Alg válasza sith7 (#1696) üzenetére


Alg
veterán

Ezek szerintem rendben vannak, és akartam is írni, hogy ha már Revell, akkor a vízbázisú ezerszer jobb festék mint az ősrégi enamel, csak ki kell hígítani a világból mert alapból némelyik olyan mint a fogkrém :D

Tipp: ne legyenek egyformák a konténerek, keverj 4-5-6 fajta színárnyalatot és random fesd valamelyiket csak egy icipici árnyalattal sötétebbre, világosabbra, esetleg barnásabbra vagy szürkésebbre - sokat fog rajta dobni. (meg persze jól össze is lehet koszolni őket). Sőt, konténernél talán hogy nem is kell azonos alapszínűnek lenni mindnek, hiszen a valóságban is totál random színűek.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1698) sith7 válasza Alg (#1697) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm a választ, és a tippeket :R

Persze , igazad van, egy konténer szállítón ezerféle színű konténer van :K

Te hogyan szoktál koszolni ? :B

Agyonhigított fekete/barna festék szivaccsal éppen csak hozzá érintve ?

(#1699) aradebil2 válasza sith7 (#1696) üzenetére


aradebil2
senior tag

Jól fed, szépek lesznek :C Az a vízbázisú Revell lesz az akril :B Koszolni próbálhatod wash-sal (olajfestek/enamel higitva, vagy akril higitva egy kis mosogatószerrel), vagy rozsda színnel esetleg a szivacsos módszer.

(#1700) sith7 válasza aradebil2 (#1699) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm :R

Az a vízbázisú Revell lesz az akril

Lehet nem jól fogalmaztam, szóval eddig ehhez hasonlóval [link] próbálkoztam, mert hogy ez is jó, meg ebből sokféle szín van itthon, lásd feljebb Csillagromboló

Most azzal festek, amit a makettekhez mellékelnek [link]

Erre a wash - ra gondoltál ? [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.