Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) intensa_man


intensa_man
tag


Sziasztok!
Ezt a készletet szeretném megvenni. Össze lehet ezt úgy rakni, hogy a módosított légbeömlők (?) helyett a hagyományos kialakítása legyen? Jobban tetszik...
És egyébként milyen minőségű illesztéseket figyelembe véve?
Köszönöm a válaszokat. :)

(#902) #65675776 válasza intensa_man (#901) üzenetére


#65675776
törölt tag

A gázhűtők külön alkatrészek, opcionális a felszerelésük. Viszont ha nem rakod fel őket, akkor csak bizonyos verziókat tudsz megépíteni, amennyiben ragaszkodsz a pontossághoz. Persze átalakítással megoldható a többi is. Eleve nem lehet belőle D-t építeni dobozból, mert csak a Spiralok vannak a készletben, a Falagák nem. Persze utóbbi is beszerezhető más cégektől kiegészítőként.

Egyébjént nem rossz készlet, közepes minőség, elfogadható illeszkedéssel.

(#903) intensa_man válasza #65675776 (#902) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm az infót, és a pontos válaszokat is. Ezek neked is zsigerből jönnek, vagy már túl vagy a maketten? ☺

(#904) #65675776 válasza intensa_man (#903) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Mi-24P-t építettem meg még régebben. Az általad linkelt makett csak a csöves fegyverzetben tér el attól.

(#905) mefistofeles

Üdv a topiclakóknak!

Rég játszok a gondolattal, hogy kipróbálom a makettezést és most nekiálltam. Kezdésnek (tényleg csak kísérlet, hogy egyáltalán érdemes e csinálnom) vettem egy Revell 1:72 es Tiger II Ausf. B tankot. Rögtön kicsomagolás után rájöttem, vehettem volna nagyobbat... hihetetlen apró az egész az alkatrészekről nem is beszélve. Na mindegy, nekiálltam és (szigorúan a leírásban lévő sorrendben építem) pár óra alatt összeraktam a két, lánc tartó görgősort. Aztán rögtön el is akadtam..... Most jönne ugye a lánctalp. Hihetetlenül kicsi, merev elemekből áll és fingom nincs milyen módszerrel kéne összeraknom. Az elemek sorrendje megvan de nem tudom, hogy álljak neki. Előre összerakni nem lehet, mert nem hajlítható, a lánckerekeken pedig nem merem elkezdeni mert nincs pontos pozíció és így a hosszabb elemek biztos nem a megfelelő helyre jönnének ki.
Van valami tippetek, hogy álljon neki egy tényleg kezdő emberke?
Erről a makettről van szó:

előre is köszönöm.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#906) mefistofeles

Itt látni valamit abból, hogy ragasztja a srác de a lényeget pont nem. Amúgy amit ebben a videóban kihoz ebből az alap kis makettből, beszarás!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#907) Alg


Alg
veterán

Edigitalban ~féláron vannak a Dremelek, ha érdekel valakit... azt hiszem az alap verzió 5 fejjel 10ezer, az 55ös készlet 20.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#908) intensa_man válasza mefistofeles (#905) üzenetére


intensa_man
tag

Sziasztok!
Próbált már valaki panelvonalazni nagyon hígra kevert szürke, vagy fekete víz alapú festékkel?

(#909) #65675776 válasza intensa_man (#908) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen. De miért kellene feketét használni erre? Alapszín sötétítve ha utóárnyékolsz.

(#910) intensa_man válasza #65675776 (#909) üzenetére


intensa_man
tag

Nem tudom miért fekete. Csak agyalok, és ez kattant be. :)

(#911) #65675776 válasza intensa_man (#910) üzenetére


#65675776
törölt tag

Feketét előárnyékolás esetén érdemes használni. Utóárnyékolásnál nem. Bemosásra van még értelme a rommáhígított feketének, de azt nagyrészt úgyis visszamosod, törlöd.

Egyékbént tudom, hogy sokan izomfeketével eresztik be a panelvonalakat, de az egyrészt gusztustalan, másrészt teljesen irreális. Nekem is mondták már versenyen, hogy "jó lenne az a makett ha feketével rendesen ki lennének emelve a panelvonalak." Mikor megkértem őket, hogy akkor legyenek szívesek mutassanak egyetlen képet akár, ahol a panelvonalak oly látványosan az ember arcába ugranak, akkor meg csak hebegtek-habogtak.

Szóval utóárnyékolásnál az alapszín sötétebb változatát használd. A híg szürke is jó lehet. A feketét inkább hagyd.

(#912) intensa_man válasza #65675776 (#911) üzenetére


intensa_man
tag

köszönöm. :)

(#913) Alg válasza #65675776 (#911) üzenetére


Alg
veterán

Kinéztem PSMK kupára, ott volt egy pici Spitfire gyönyörűen megcsinálva sivatagi festéssel - és feketén panelezve... Borzasztóan oda nem illő volt. :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#914) moordavid


moordavid
aktív tag

Aki keres az talál és lőn, találtam egy makettes topicot, szóval engedtessetek meg nekem egy pár láma kérdést. Hosszabb kihagyás után állok neki újra makettezni, amire utoljára kiskamasz koromban volt példa. - Ez a jó a felnőtt létben, gyerekként azért korlátozottabbak voltak az anyagi és térbeni (Öcsi! Kell az asztal, menj ki a konyhából)lehetőségeim, most végre ott és annyit amennyit az időm engedi :-D - Na de. A régi régi makettjeimet elővéve azt veszem észre, hogy a ragasztó (Modell ragasztókat használtam persze.) több helyen elengedett. Itt egy szárny, ott egy kerék vált le az évek során. Ez természetes, és néha újra kell ragasztani? Vagy csak rossz ragasztót használtam (Revell)? Van olyan ragasztó márka kifejezetten makettezéshez ami nem enged el évek múlva?

"Like tears in rain."

(#915) #65675776 válasza moordavid (#914) üzenetére


#65675776
törölt tag

A makett ragasztók kohéziós ragasztók. Nem engednek el, mivel gyakorlatilag "összeolvasztják" a két felet. Amiatt fordulhat elő, hogy mégis elengenek, hogy túl sokat vár az ember a felkenés és a tényleges ragasztás között, így az oldószer teljesen kipárolog belőlük. Egy jól kivitelezett ragasztás ilyen ragasztóval nem oldható, nem enged el, lévén olyan, mint egy hegesztés: a két anyag eggyé válik.

(#916) Alg


Alg
veterán

Nekem is lenne kérdésem - Rádiókábelekhez (repülőre) mit használtok? Amit találtam az az Uschi van der Rosten cucc amit itthon nem kapni (?) meg a Mig-nek van valami 0.03mm-es rugalmas kábele talán ami meg 1800ft/2m.

Eszembe jutott még horgászzsinór, ebből van 0.08 ami a legvékonyabb talán, ez 1:48-ban 4mm-es kábelre jönne ki - nem tudom milyen vastagok voltak ezek a kábelek, de nekem hihetőnek tűnik... (ebből párezer ft lehet 100m).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#917) moordavid válasza #65675776 (#915) üzenetére


moordavid
aktív tag

Köszönöm! Akkor gyakorolni gyakorolni és gyakorolni :-)

"Like tears in rain."

(#918) #65675776 válasza Alg (#916) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vékony tekercshuzal, sodrott vezetékek kibontott szálai (mind a kettőből létezik többféle vastagságú). De extrém felhasználásra akár hajszál is jó, illetve nylonharisnyából kibontott szál. A környezeted tele van alapanyagokkal, sőt, igazából bármi (vagy inkább minden) lehet makettező alapanyag.

moordavid: Változatos egyébként, ragasztónként eltér, hogy mennyi a párolgási idő. A leginkább kényesek ebből a szempontból a tűs ragasztók. Azok nagyon hígak, gyorsan párolognak. De itt is van eltérés. A Revell Contacta pl az egyik leggyorsabban párolgó, ahogy a Humbrol Precision Poly is ilyen volt (nem tudom létezik-e még egyáltalán, és ha igen, akkor jelenleg milyen. Régen kb mindenhez azt használtam, de még a 2x éves makettjeim sem igazán akarnak szétesni, ha meg én akarok szétszedni valamit, úgy kell szétcibálni). Az Italeri Non-toxic Cement For Plastics (ezt sem tudom van-e még) viszont aránylag lassan párolog, ellenben a "tűje" miatt nem lehet olyan precízen adagolni, mint a fémtűseket. Ráadásul ez a ragasztó nagyon tartós. 17 év vettem egyet, utána nemsokkal pihenőre ment a makettezés. Most kezdtem újra, a ragasztó meg olyan, mintha új lenne, tökéletes ami napig. És illatosított, szóval nem lesz tőle vegyszerszag a lakásban.

Az ecsetes ragasztók nagyon vegyes képet mutatnak, márcsak azért is, mert sokféle van belőlük. Csak a Tamiya legalább 6 félét gyárt. Ezek sűrűségben, és kötési, párolgási sebességben is mind eltérnek.

Tubusos ragasztók párolognak a legkevésbé, viszont ezekkel nem igazán lehet precízen dolgozni.

Tehát a lényeg: ismerd azt a ragasztók, amelyet használsz. Pontosabban ismerd azokat a ragasztókat, amelyeket használsz. Egy fajta nem biztos, hogy elég lesz.

(#919) intensa_man válasza #65675776 (#918) üzenetére


intensa_man
tag

Ragasztóhoz kérdés. Jó magyar szokás szerint fillérb@szást készültem elkövetni. Én itthon Contacta Liquid ragasztóm, ezt használom többnyire. Most vettem Contacta Prof fém tűs ragasztót. Az volt a tervem, hogy ha elfogy a kicsi, a sima ecsetesből pótlom. De akkor ezek szerint ez nem is annyira jó ötlet, hiszen tök más a két anyag. Így van? :( :O

(#920) #65675776 válasza intensa_man (#919) üzenetére


#65675776
törölt tag

Alapvetően ugyanaz, csak az oldószer és egyéb összetevők aránya más. A probléma inkább az lesz, hogy az ecsetesben szinte biztosan sűrűbb az anyag, kérdés mennyire lesz hajlandó átmenni a csövön.

Revellnek a ragasztókínálata mondhatni egydimenziós, a hígítás tér el csak.

[ Szerkesztve ]

(#921) intensa_man válasza #65675776 (#920) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm!

(#922) #65675776 válasza intensa_man (#921) üzenetére


#65675776
törölt tag

Próbálhatod acetonnal és/vagy benzollal hígítani. A makettragasztók oldószere tipikusan ennek a kettőnek a keveréke.

(#923) intensa_man válasza #65675776 (#922) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm a tippet!

(#924) Alg válasza Alg (#907) üzenetére


Alg
veterán

Éljen a black friday, a 10ezres Dremelt leakciózták 13ezerre :DDD ;] :W

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#925) #65675776 válasza Alg (#924) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy 4-5k-s fúróval ugyan úgy tudsz dolgozni, mint egy 10-15ks, vagy még drágább Dremel-lel. Teljesen felesleges megvenni többszörös áron.

(#926) Alg válasza #65675776 (#925) üzenetére


Alg
veterán

Nem veszem, csak erre emlékeztem hogy néztem mennyi volt és most mennyi.

Egyelőre tökéletesen elvagyok a pinvise, meg kézifűrész kombóval, nem csinálok olyan átalakítást amihez gép kellene.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#927) kemszi


kemszi
csendes tag

Helo!
Autók beférnek? ;)

éppen aktívabb makettező közösségeket keresek, gondoltam rá keresek itt is és teszek egy próbát ;)

(#928) #65675776 válasza kemszi (#927) üzenetére


#65675776
törölt tag

Bármi belefér. Ezért is lett leegyszerűsítve a topic címe makettezésre.

Mondjuk túl aktívnak nem mondanám a közösséget.

(#929) kemszi


kemszi
csendes tag

akkor majd még azért próbálkozok hátha

(#930) wetomi válasza #65675776 (#928) üzenetére


wetomi
aktív tag

Az aktivitás és a fórumozás... Nekem 11 éve épül már egy papír űrhajóm, de fél éve megint nem nyúltam hozzá. Talán majd a télen a rossz időben a négy fal között. A műanyag kit makettekkel pedig már évek óta nincs kedvem foglalkozni, pedig van egy 1:72-es Revell HE 219-es UHU-m félkészen. Még volt barátnőmtől kaptam vagy 5 éve...
De azért a kedvencek között ott van a topic.

(#931) commanDOS


commanDOS
senior tag

Sziasztok!

Viszonylag régen maketteztem már, most újra belevágnék, mint Vágási Feri a zinternetbe.
Él a fejemben egy emlék miszerint a fémszínek felvitele előtt érdemes fényes fekete festékkel alapozni az alkatrészt. Na ezt így sehol nem találtam most meg. Mennyire igaz ez a fenti állítás, vagy ti mit javasolnátok pl egy motorblokk, vagy más alkatrész esetében, ami valamilyen fémszínt kap?

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#932) #65675776 válasza commanDOS (#931) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jól emlékszel. Fémek esetén a fényes fekete akril alapozás javasolt.

(#933) commanDOS válasza #65675776 (#932) üzenetére


commanDOS
senior tag

Köszönöm. Nos akrillal még nem dolgoztam. Ecset+enamel.
A másik, hogy végre szeretném elfelejteni a festék spray-t, mert csak sok szenvedés árán lehet vele épp hogy elfogadható eredményt elérni. Itt főleg az autók karosszériájára gondolok. Szóval vennék egy festékszórót. Mi az az abszolút alap cucc, amit megszabad venni? Főleg felsőtartályos kéne nekem szerintem. Kompresszor van (nagy, de olajleválasztó és nyomásszabályozó van rajta).

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#934) #65675776 válasza commanDOS (#933) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ecsettel fémet festeni eléggé kellemetlen... Szinte lehetetlen jó eredményt elérni vele.

Pisztolyból meg veszel egy ilyen készletet, és használod egészséggel. Annyi, hogy a tűket nem hátrány felpolírozni, meg esetleg egy pár apróság még. [link] Persze vehetsz 60-80k-ért is, de egy dekával sem leszel előrébb. Főleg, hogy ezekhez a kínai pisztolyokhoz fillérekért tudsz venni minden alkatrészt. (tű és dűzni például)

(#935) commanDOS válasza #65675776 (#934) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ez pont belefér még a keretbe, köszi a tanácsot. :R

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#936) commanDOS válasza #65675776 (#934) üzenetére


commanDOS
senior tag

Abban tudnál még segíteni, hogy általános alapozásra milyen festéket használhatok? Revell enamel festékkel festek, ez alá értettem. Tudom hogy van a revellnek alapozó spray, de annak elég horror ára van.Ráadásul ha meglesz az airbrush pisztoly, akkor felesleges a spray. Alapozzak sima matt/selyemmat szürkével esetleg?

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#937) #65675776 válasza commanDOS (#936) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, általánosságban egy középszürke tökéletes a célra. Persze ha mondjuk egy teljesen vörös színű festést akarsz, akkor nem, az alá sárgával kell alapozni. Fémek alá meg ugye feketével érdemes.

(#938) kemszi


kemszi
csendes tag

én személy szerint még mindig sprayvel festek.lehet azzal szépen dolgozni,csak több polírozást igényel. viszont kevesebb a nyűg vele.Pisztolynál cserpákolni a festékkel ,tisztítani,szétszedni stb. (ettől függetlenül már úton van nekem is egy "puska". Szerintem még sokáig fogom mind2-t használni egyhuzamban . Sok spray van már felhalmozva
Alapozóra én színtelen autósfestékboltban kapható sprayt használok.

(#939) kemszi


kemszi
csendes tag

közben pedig itt egy készülőfélben lévő EVO3

(#940) commanDOS válasza kemszi (#938) üzenetére


commanDOS
senior tag

Nekem a következő problémáim vannak a spray-vel:

1. Ha nem valami alap színről van szó, nehézkes a beszerzés. Legutóbb találtam egy terméket (Molotov artist), ami elég komoly színskálával dolgozik, de ez közel sem ad fényes felületet. Szállítással együtt már majd 3000 Ft egy dobozzal...

2. Bárhogy csinálom, kisebb-nagyobb mértékben narancsbőrös lesz a felület. Vízpapírral csiszolni kell.

3. Az 1.-ből következik, hogy lakkozni kell, ennek a felülete megint nem tükör. Az alkidgyantás lakk talán jó lenne, de az idővel sárgul és lehet az akril festékkel is összevesznek.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#941) kemszi válasza commanDOS (#940) üzenetére


kemszi
csendes tag

autósfestékboltban kapható festékeket használok/vagy tamiya spray-t/. színkódalapján kikevertetem spraybe, majd megy rá a 2k-s lakk, én a lakkozást amúgy sem hagyom ki soha, igaz pl hogy a tamiya sprayvel lehet nagyon szép felületet kapni (polír és egyébutómunka nélkül szép egyenletes, nem narancsbőrös), de a matricákat meg fixálni kell valahogy, főleg ha egy versenyautóról beszélünk

De nem meggyőzni akarlak ismerem a hátrányait is a sprayknek. Főleg azautós festékkel kell nagyon vigyázni mert nagyon könnyen megmarja a felületet. A másik nagy hátrány hogy a spray-vel vastag rétegeket lehet felvinni így egy több színű autónál a maszkolás helyénél ott szokott maradni egy perem ami nagyon szarul tud mutatni (az aláfolyásokról meg ne is beszéljünk)
Nekem pont ma jött az értesítő hogy átvehetem a csomagot amiben a pisztoly van, fogom azt is használni főleg mert van már betárazva több olyan rally autó is amin két színt kell fújni

(#942) commanDOS válasza kemszi (#941) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ezeket sajnos nem próbáltam, valószínűleg az áruk miatt. Ja és igen, ahogy mondod: vastag a felvitt réteg, mindegy, hogy hogyan csinálod. Sokszor ez elfedi a karosszéria aprólékosan kidolgozott részeit, ahol csiszolni/polírozni is jóval körülményesebb. Egy szóval nagyon rontja az összképet. Hosszabb távon mindenképp jobban megéri az airbrush. Én is most rendeltem egy kínai készletet, a kompresszoron még gondolkodom. Van egy nagy, de akkor vonulhatok a garázsba, vagy egy használt airbrush kompi...

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#943) kemszi válasza commanDOS (#942) üzenetére


kemszi
csendes tag

spraybe 2-3 ezer között van itt ahol szoktam venni, ez a mennyiséget tekintve és azt hogy gyakorlatilag bármelyik színt tudom választani nem sok. Persze ha kell aláfújó szín akkor duplázódik az összeg. De lehet venni sima pisztolyba való ként is csak gondolom nem fognak szarozni 10-20 milikkel :D

Kész lett az evo

(#944) commanDOS válasza kemszi (#943) üzenetére


commanDOS
senior tag

Jól néz ki. Tudsz nagyobb méretű képet feltölteni?

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#945) Remus389


Remus389
veterán

Inspirációnak ajánlom Plasmo csatornáját, marha profi munkái vannak, ezt a szintet nem ütöm meg, de ötleteket, trükköket lehet belőle meríteni [link]

embertelen.

Egy kicsit emberibb csatora: [link] Ezt a szintet talán földi haladó ember is elérheti. De még ő is átlagon felüli.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#946) kemszi válasza Remus389 (#945) üzenetére


kemszi
csendes tag

A Plasmo-ról már néztem videót a Gulf-os Porsche nagyon brutál :R
A másikat nem ismertem majd rákukkantok,bár engem csak az autók érdekelnek az meg úgy látom nincs túl sok neki

(#947) kemszi válasza commanDOS (#944) üzenetére


kemszi
csendes tag

ilyen kérést is régen hallottam már :D
Ha lesz egy kis napsütés akarok fényképezőgéppel képet csinálni róla, a szín is akkor mutatná meg magát igazán. Ennek a képnek már nincs meg az eredetije, ha lesz új kép berakom majd linkbe. Meg keresni kellene valami jó képfeltöltő oldalt is

Egyébként az autó színe egy gyári Ford Focus szín a 2. generációs ST-ről "loptam"

[ Szerkesztve ]

(#948) Remus389 válasza kemszi (#946) üzenetére


Remus389
veterán

A másik főleg tankos.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#949) #65675776 válasza kemszi (#943) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy hülye kérdést tennék fel, amit repülőgépek esetén sem értettem: miért kell ilyen durván kiemelni a lemezillesztéseket? Egyáltalán nem reális.

Móváron egyébként szoktak forgalmazni 20-25 ml-es kiszerelésben autófestékeket.

(#950) kemszi válasza #65675776 (#949) üzenetére


kemszi
csendes tag

ez autónként változó egyébként .Ezen azért ennyire durva(nekem is szúrja szemem) mert mélyek és szélesek a panel vonalak, és ott van még az autó színe is ami még jobban kiemeli. Enélkül meg nagyon egybe folynának az elemek. Tollat használok ehhez ,itt jobb lett volna valami nagyonhíg sötétszürkével befolyatni inkább

Ezen az Subarumon pl sokkal jobb szerintem( vagy amit először linkeltem bubut):

eleve ugye sötétebb a szín de a hézagok is sokkal reálisabbak mint a Fujimi készletén

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.