Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) aradebil2 válasza Szabi® (#1400) üzenetére


aradebil2
senior tag

Válaszoltam.

(#1402) Remus389 válasza Szabi® (#1398) üzenetére


Remus389
veterán

Ha itt nem kapsz választ mert szerinted gagyi akkor keress más fórumot, vagy menj el egy makettboltba és ott segítenek. Ne feledd ez egy teljesen ingyenes "szolgáltatás", ne várd el a tökéletes választ azonnal, egy filléredbe nem került.

A 3d-s fa puzzle-ök szakmaiak egy makett topikban

Amúgy műanyagmakettek is vannak itt bőven.

#1399: +1

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1403) Remus389 válasza Szabi® (#1389) üzenetére


Remus389
veterán

Amúgy én eddig úgy csináltam, hogy először a ruha, aztán a bőr (arc, kéz), cipő (bakancs), aztán az apró részletek. Mindet tűecsettel, minél vékonyabb annál jobb. Egymás mellé, nem egymásra festettem főbb színeket, nehogy túl vastag legyen a réteg.

Érdemes levágott öntőkeretet ideiglenesen ráragasztani pl a talpára (ülő figura esetén a fenekére), így könnyebb megfogni és nem ujjlenyomatozod össze a lefestendő részeket.

Basic színt sosem használtam, úgy gondolom az csak vastagítja a festékréteget, vagy ha fújod, akkor a felület érdessé válhat esetleg. De mindenki másképp csinálja.

Amúgy google: makett figura festés

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1404) Szabi® válasza Remus389 (#1403) üzenetére


Szabi®
addikt

"Amúgy google: makett figura festés"

Kellene egy összefoglalót nyitni, ha már van ilyen topik, különböző lexikális tudásokat/tapasztalatokat megosztani.Mert abban igazad van, hogy én elmehetek a boltba megkérdezni, de akkor ennek itt fent semmi értelme nincs, jah és a "makett" címet is át lehet akkor ennyi erőből "modellek" "easy kit-ekre" írni :)
Tudod a makett festést, ragasztást igényel és ez mellett élethű, részletgazdag kidolgozású. :K

[ Szerkesztve ]

(#1405) Remus389 válasza Szabi® (#1404) üzenetére


Remus389
veterán

Akkor nyiss egy összefoglalót, senki se tiltja meg neked.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1406) bercsi válasza Szabi® (#1404) üzenetére


bercsi
aktív tag

Mondjuk youtube [link]
Vagy ha megy az olvasás [link]

(#1407) Szabi® válasza bercsi (#1406) üzenetére


Szabi®
addikt

Komoly vagy :D Első hsz-ed beböfögted ide, hogy irány a youtube ? Ennyire szakmaiak ne legyünk..... :C :R

(#1408) Remus389 válasza Szabi® (#1407) üzenetére


Remus389
veterán

Trollkodás helyett, például megoszthatnád velünk az elkészített makettjeidet.

Trailer: amúgy hamarosan, kb. 1 hét és érkezik a következő munkám, amit itt megosztok.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1409) Szabi® válasza Remus389 (#1408) üzenetére


Szabi®
addikt

A kész maketjeim otthon vannak "magyarba" itt jelenleg kint németbe 2 makettel küszködtem, egy Leopard 1-el , és egy Bmw R12-vel, igazából egyik sincs még rózsás állapotban, a tank olyan 70%, a Bmw meg 10%-on áll :D
Még rengeteg munka van mind a kettővel :)


[ Szerkesztve ]

(#1410) Remus389 válasza Szabi® (#1409) üzenetére


Remus389
veterán

A tank nem lett rossz.

Majd bő 1 hét és én jövök (megint :D ).

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1411) Szabi® válasza Remus389 (#1410) üzenetére


Szabi®
addikt

Igazából nem "kezdő" kezdő vagyok, ha a tank kész lesz, az lesz a harmadik makettem :D

(#1412) Remus389


Remus389
veterán

Ígértem a következő munkám, kicsit megcsúsztam vele, de íme: [Lancaster]

A kisebb-nagyobb festési hibák javítva lettek, a fényképeken nem jön át de sok kis apró hiba volt. Kapott új matricákat, félfényes lakkréteget (hogy ne porosodjon annyira), az átlátszó részek AK Gauzy-t, a futóművek egy kis olajos wash-t. :R

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1413) Predator2 válasza Remus389 (#1412) üzenetére


Predator2
addikt

:C Gratulálok, szép lett.

Szívesen maketteznék, ha lenne kivel, vagy lenne egy szakkor, ahol megtanulja az ember az alapokat, nem akarom elb@szni.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1414) Remus389 válasza Predator2 (#1413) üzenetére


Remus389
veterán

Véletlenül sikerült kitörölnöm az albumot, ilyen lett végül: [link] :R

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1416) Predator2 válasza Szabi® (#1415) üzenetére


Predator2
addikt

Hát finoman szólva sem szimpatikus ez a módszer. Házat sem tudnék úgy építeni, hogy megnézem a szomszédét, és szerintem más sem. Elb@szni meg nem akarom, ahhoz elég drága hobbi.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1417) Szabi® válasza Predator2 (#1416) üzenetére


Szabi®
addikt

A ház építés nem biztos, hogy jó példa, ugyanis annak vannak tétje, nem is kicsi. Ha 2-3 ezer forintos makettekkel elkezded fejleszteni magad annak nincs tétje, cserébe mindig jobb leszel. Képzeld el ezt a hobbit a 90-es években, amikor negyedennyi termék/eszköz/technika volt elérhető, és már akkor is nagyon szép dolgokat csináltak emberek. Akik elkezdték valahol/valamikor.
Nyílván jobb lenne mesteretktől közuvetlen látni technikákat, de azért a youtbenak hála sok mester direkt csak technikákat rak fel (pl. ő) és azért ezek már elég érthetőek még idegen nyelven is.
De persze ha nem vágsz bele, nem is lesz "semmi". Cserébe soha nem tudod meg milyen is ez. Én már építeni is szeretem őket. Most is vettem két tank kit-et :)

(#1418) aradebil2 válasza Szabi® (#1415) üzenetére


aradebil2
senior tag

DJ-t had védjem meg, bár nem hiszem hogy szüksége van rá, mert a legtöbbet követett magyar makettező/tartalomgyártó a neten. Rengeteg szuper jó írásos anyaga található meg a blogján, és nagyon segítőkész az oktató streamjei alatt is. Az oldalán összeszedett anyagok vetekszenek a makettinfo két évtized alatt felépített tudástárával. És sokkal fogyaszthatóbb ((azt is már rég át kellett volna rakni egy joomla/drupal/wordpress sablonra már rég))
Az meg hogy milyen makketteket csinál...arra azért elég jókat (sci-fi a fő területe) hogy a Bandai figyelmét is felkeltse a fotópályázatukon.

[ Szerkesztve ]

(#1420) inteltunder


inteltunder
tag

hellóóóó mindenki, lenne egy hülye kérdésem, full kezdő vagyok :) tyúval alapozás előtt állok, egy kocsi lesz majd (csiszicsuszi meg karcolás megvolt) és olvasgattam hogy alkohollal le kéne törölgetni előtte zsírt meg dzsuvát, keresgéltem itthon de semmi :( elmennék boltba alkoholért de itt tanyán van egy kis bolt azt csá :( szóval, le lehet mosni szappanos vízzel vagy feloldja ragasztót? :) köty

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#1421) aradebil2 válasza inteltunder (#1420) üzenetére


aradebil2
senior tag

Teljesen jó a szappanos víz, csak szárítsd ki rendesen!

(#1422) inteltunder válasza aradebil2 (#1421) üzenetére


inteltunder
tag

oki, köszi :DD

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#1423) Remus389


Remus389
veterán

SU-27

Feljavítottam kicsit , kevésbé tűnik műanyagnak. Talán mondhatjuk most lett kész. [link]

1. Kapott wash-t, PLW Dark Sea Blue-t választottam, ebből a cikkből vettem az ötletet: [link]
Odáig mondjuk nem mentem el hogy alulra más színű wash-t válasszak, jó volt ez nekem mindenhová. Azért jó ötlet, mert nem üt el annyira az alapszínektől, mint ha fekete lenne.
Igyekeztem nem túlzásba vinni, összehasonlítottam az eredetikről készült fotókkal (gépenként vannak eltérések ebből a szempontból), és élethűvé megcsinálni amennyire tudtam. Az infracsapdakilövőknek is adtam washt (hátul a farokrésznél kis ezüst színű téglalapok), így kevésbé tűnnek matricának.

2. Korrigálva lett a kabintető, a gyártó küldött pótlást. Először kapott AK Gauzy-s kezelést ezáltal ez is inkább üveg hatású lett mint plexi. Nehéz volt így is ráragasztani meg reszelni is kellett, még rá kellett mennem utána is itt-ott kiállt, de szerintem elfogahatóra sikerült a felragasztás. Persze újra kellett festeni, mert a nyomkodástól elszíneződött és részben lejött a festék.

3. Kapott egy fém pitot csövet, ami nem volt olcsó, postával együtt több mint ötezer volt, de sokat javít optikailag a maketten. Ez is csökkenti a műanyag hatását a makettnek.

+1 Itt-ott előforduló apró festési hibákat kijavítotgattam.

Előzmények: [link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1424) Predator2 válasza Remus389 (#1423) üzenetére


Predator2
addikt

Nagyon szép gratulálok.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1425) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. Szórópisztolyt és kompresszort szeretnék vásárolni, ha beleférne mondjuk 40-50 ezerbe összesen, jó lenne. Először is, mi a különbség a tartályos és tartálymentes között? Elsősorban 1:72-es, később majd 1:48-as repülőgépeket építenék. Még sose volt szórópisztolyom, tehát abszolút nem értek hozzá, illetve videókat néztem, hogy kell használni, de attól még nem értek hozzá. Szóval valami kezdőnek alkalmas felszerelés kellene. Próbáltam tamiya festéksprayt, de az nem igazán tűnik járható útnak hosszú távon.
Amiket láttam az Strauss, Fine art ebben a kategóriában, van olyan is, ami csomagban van kompresszor + pisztoly.

(#1426) Alg válasza HellGreg (#1425) üzenetére


Alg
veterán

A kínai pisztolyokat hanyagolnám, lehet velük dolgozni de kezdőként egy H&S Ultra sokkal-sokal jobb lesz. Hidd el, próbáltam, a Chromax meg a random noname dzsunka után hatalmas előrelépés volt a H&S.

Kompresszorból mindenképp tartályosat, márka tökmindegy úgyis ugyanaz mind átcímkézve.

Ez a kettő együtt picivel 50k felett áll meg, de egy jó ideig nem kell fejlesztésen gondolkodni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1427) HellGreg válasza Alg (#1426) üzenetére


HellGreg
őstag

Köszi. Ez még végülis belefér. Ez csak pisztoly? nincs hozzá vezeték meg egyebek?

(#1428) Alg válasza HellGreg (#1427) üzenetére


Alg
veterán

Csak pisztoly + gyorscsatlakozó. Kelleni fog minimum egy cső illetve egy tisztító szett.
Ez utóbbi biztos van valahol olcsóban is, most elsőre ezt dobta a gúgli.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1429) Remus389


Remus389
veterán

Amúgy, látva az itteni aktivitást, a britmodeller.com-ot ajánlom

Oda is regisztráltam [link]

Meg újabban szemezgetek a Facebook Makettezzünk! csoporttal is :))

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1430) HellGreg


HellGreg
őstag

Mit lehet használni alternatívaként szórópisztoly tisztításához? Jelenleg Mr. Color thinnert használok hígításhoz és átmosáshoz is (Mr Hobby H-s festékekkel festek), de elég gyorsan fogy, a maga 4000ft-os árával elég borsosra jön ki. Van valami barkácsboltos megoldás esetleg?

(#1431) vlevi válasza HellGreg (#1430) üzenetére


vlevi
nagyúr

Főleg akril festékeket használok, azok tisztítására a denaturált szesz elég szokott lenni.
Komolyabb esetekre acetonmentes körömlakk lemosó, az szinte mindent felold.
Kivéve az AK 3. gen. festéket, mert azt összerántja egy darab trutmyós tömbbe.
A körömlakk lemosóhoz csak ritkán folyamodok,mert nem tudom, hogy a tömítések mennyire szeretik.

(#1432) Alg válasza HellGreg (#1430) üzenetére


Alg
veterán

Márkánál maradva van a Mr. tool cleaner, az valami 5000Ft körül van 4 deci.
Az Iwata/Medeanak van airbrush cleanere az valami 8000Ft/9 deci

Én akrilokat használok (Revell, Tamiya) és sima izopropil alkohollal tisztítom, szerintem ez működik a H-s MR hobbyhoz is (az az Aqueos ugye? Az víz alapú) - Covid előtt fillérekért volt, most ennek is 3-4000Ft litere :(

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1433) HellGreg válasza Alg (#1432) üzenetére


HellGreg
őstag

Az ember azt hinné, filléres tétel, oszt egy vagyon :O
Vígan vásárolgattam a replicában a 4dcl-s kiszerelést, azt hittem, ilyen 600 ft körül lehet. Árakat ott nem szeretnek kiírni, és annyi mindent vettem, hogy fel sem tűnt. Erre egyszer csak szembejött a neten reklámként, hogy most csak 3999. Hát dobtam egy hátast :D

[ Szerkesztve ]

(#1434) Alg válasza HellGreg (#1433) üzenetére


Alg
veterán

Mikor BP-en laktam én ide jártam makettekért és fogyóeszközökért:
[link]
Jó nagy bolt, el lehet nézelődni egy darabig :) Főleg Revell, Italeri meg Zvezda van náluk.
Ritkább/drágább cuccokat vagy nagyobb bevásárlást meg általában rendeltem, nagyrészt innen.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1435) HellGreg válasza Alg (#1434) üzenetére


HellGreg
őstag

Igen, ismerem, én is járok ide, csak egy baj van vele: Revell, Zvezda, Italeri :D
A múltkor ott szomorkodott egy darab Dragon egyedül, biztos eltévedt.

[ Szerkesztve ]

(#1436) Remus389 válasza HellGreg (#1430) üzenetére


Remus389
veterán

Nitro higítóval lehet mosni airbrush-t

Akril festéket sima csapvízzel is lehet higítani

Olajfestéket, H-100-zal

Ezek az olcsó barkácsboltos megoldások :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1437) Alg válasza Remus389 (#1436) üzenetére


Alg
veterán

Nitro higítóval lehet mosni airbrush-t

Csak legyen nálad tartalék tömítés ;] Bár teflon elvileg bírja, az Ultrában az van.

Csapvizet nem használnék hígításhoz pláne a budapestit, minimum RO vagy desztillált inkább. Bár amilyen mennyiségben makettre használjuk, rengeteg ideig elég a drága makettmárkás hígító is, azon szvsz felesleges spórolni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1438) Remus389 válasza Alg (#1437) üzenetére


Remus389
veterán

Előfordul velem már, hogy festés közben kifogytam az akril higítóból és kényszerűségből csapvízzel higítottam, meglepően egyenletes lesz a felület, talán még jobb is mint higítóval. Ki kell próbálni. :K

Nálam picit talán megmarta a szélét, de nem tette tönkre a gumitömítést a nitro higító.

De nekem mindegy, meg lehet venni drágán a makettboltokban is a speciális vegyszereket sokkal többért.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1439) vlevi válasza Remus389 (#1438) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez a szó, hogy akril, nagyon megtévesztő, mert nem csak egyféle festéket takar.
Teljesen más az összetétele egy AK Interactive, AK Real color (azon belül is van kétféle!), és pl. az AK 3rd gen, csak, hogy egyazon gyártónál maradjunk.
Az AK Real hígítója pl. teljesen tönkreteszi a 3. gen. festéket.
Az AK Real nem hígítható vízzel.
A Vallejo Model color viszont leginkább azzal használható, ecsettel, és akár fújva is, de kipucolható alkohollal.
Az AK 3. gen. festék is hígítható vízzel, de alkohollal nem lehet rendesen kimosni a stukkerből.

(#1440) Remus389 válasza vlevi (#1439) üzenetére


Remus389
veterán

Ez lehet, én az Ammo of MIG festékkel próbáltam és az meglepően jó volt vízzel.

De talán a Tamiya és Gunze is jó, azt hiszem azokat is próbáltam vízzel, kényszerből.

De elhiszem hogy más akrilokkal nem az igazi vízzel.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1441) HellGreg


HellGreg
őstag

Tisztítás céljából sikerült úgy szétszednem a szórópisztolyomat (fine art FA-180A), hogy nem bírom összerakni :O
Kiesett belőle egy "lever guide", és fogalmam sincs, milyen pozícióban és hova kellene visszatenni. Videót persze nem találtam. Valaki please help! :W
Erről van szó

[ Szerkesztve ]

(#1442) Alg válasza HellGreg (#1441) üzenetére


Alg
veterán

Itt látszik, oda a ravasz mögé kell beügyeskedni:

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1443) vlevi válasza HellGreg (#1441) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem itt van, 2:30 körül
[link]

(#1444) HellGreg válasza vlevi (#1443) üzenetére


HellGreg
őstag

Sikerült visszatenni, holnap kiderül, jó-e. :D
Köszi nektek!

(#1445) HellGreg


HellGreg
őstag

Hallgatnom kellett volna Alg kollégára és nem kínai pisztolyt venni. Tűcserénél a "nozzle" menete beletört a pisztolyba, úgyhogy ennyi volt. Pedig nem is erőltettem. :W
Akkor jöhet a H&S. Gondolom csak pisztoly elég, a levegővezeték egyencsatlakozós minden pisztolyhoz?
Ezen felül a Mig-21-et még sikerült szépen lefújni, első próbálkozáshoz képest szerintem nagyon jó lett (fekete alapra super fine silver 2, majd matt lakk), aztán a revell maszkolószalag szépen letépett belőle egy darabot. Összegezve: Ez a hét egy katasztrófa volt. :O
Tudtok valami olyan maszkolót, ami nem ragad ennyire erősen, mint a Revell?

[ Szerkesztve ]

(#1446) vlevi válasza HellGreg (#1445) üzenetére


vlevi
nagyúr

A beletort duznit meg lehet pótolni.

Maszkolo szalagbol pedig a Tamiya ami szinte mindig beválik, abból én a 18mm-est használom. A szélesebbnek már más az anyaga, az nem olyan jó.
Vagy, barkács boltból a Tésa rózsaszín maszkolo szalag, amit sensitive néven árulnak. Az szinte alig tapad.
Harmadreszt pedig sajnos a fém festékek nagyon érzékenyek, nem igazán bírják a maszkolast, bármelyik gyártó csuda fém festekerol van szó.

(#1447) HellGreg válasza vlevi (#1446) üzenetére


HellGreg
őstag

Azt lehet, csak a beletört menetdarabot nem lehet kiszedni :(((

(#1448) Remus389 válasza HellGreg (#1445) üzenetére


Remus389
veterán

Jól alakul a MiG-21

Magyar felségjelzésű lesz?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1449) HellGreg válasza Remus389 (#1448) üzenetére


HellGreg
őstag

Csehnek indult, de lehet hogy magyar lesz, terepszínre festés előtti állapot (terepszínhez még kevésnek érzem magam :) ).

(#1450) Alg válasza HellGreg (#1449) üzenetére


Alg
veterán

Pedig nem nehéz

Arra majd legközelebb figyelj, hogy a törzs két fele pontosan illeszkedjen, illetve az illesztés vonalát szépen dolgozd el (glett/putty és csiszolás) - most elég jól észrevehető a pilótafülke mögött az illesztés.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.