Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6051) róland válasza ballington (#6045) üzenetére


róland
veterán

Most már érdemes megvárni a 8.04-est.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#6052) róland válasza ballington (#6045) üzenetére


róland
veterán

Arra a pár napra dobj fel egy Virual Box-ot a gépedre és az Ubuntu 8.04 RC-vel ismerkedhetsz. (Bár vannak korlátai.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#6053) Blue@X válasza ngabor2 (#6049) üzenetére


Blue@X
senior tag

Hy,
beírtam a parancsokat terminálba, ezt írja:
kép

(#6054) ngabor2 válasza Blue@X (#6053) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az lspci is fontos lenne, hogy lássuk, kivel is van dolgunk.

ezek alapján nem talált semmilyen wlan-eszközt.

(#6055) Blue@X válasza ngabor2 (#6054) üzenetére


Blue@X
senior tag

hy
beírtam az lspci | grep Network -t is, de arra nem írt semmit.
kép

[ Szerkesztve ]

(#6056) ballington


ballington
addikt

egye fene megvárom, de csak azért mert rengeteg a meló és nem lesz rá időm.

rtom: nem lesz teljesen új, volt már fennt kb. 2 hónapig ubuntu, aztán valamiért leszedtem, de most megint fel akarom tenni. persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy linux zseni lettem, sőt, elég sokat felejtettem, amikre akkor rájöttem vagy tudtam.

anno találtam egy kb. 10-12 cikkes sorozatot, amelyben ubuntu 5.10-est mutatnak be, de csak nem találom azt a linket.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#6057) Blue@X válasza ngabor2 (#6054) üzenetére


Blue@X
senior tag

Sorry, véletlen egyszerre írtam be.
De lspci ezt írja:
kép
a vége

(#6058) ngabor2 válasza Blue@X (#6055) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az utolsó sorban levő cuccról van szó, mindjárt utánajárok.

mod: gúgli 1. találat: [link]. egy próbát megér, mindent leír. userként csináld, ne root-ként!

[ Szerkesztve ]

(#6059) Blue@X válasza ngabor2 (#6058) üzenetére


Blue@X
senior tag

Sajnos az nem megy, mert most XP alól írok, és úgy váltok át a wubi-val telepített ubuntu-ra.
De 6057 hsz-ben benyomtam lspci-t, ott az eredménye

[ Szerkesztve ]

(#6060) Blue@X válasza ngabor2 (#6058) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ok, megnézem, aztán majd közlöm milyen eredményt ad.

(#6061) Blue@X válasza ngabor2 (#6058) üzenetére


Blue@X
senior tag

Hy
Megprobáltam de nem megy.
Volt pár error is.

(#6062) vamzi válasza dekoninck (#6043) üzenetére


vamzi
őstag

köszi az ötletet, de nem ezzel van bajom.mielőtt teljesen lecsukom a fedelét, már lekapcsolja a kijelzőt, ezt szépen belehet állítani az energiagazdálkodásoknál. nekem zárolni kéne, hogy csak jelszóval lehessen visszahozni a gépet.

(#6063) GD válasza Blue@X (#6061) üzenetére


GD
őstag

konkrétan milyen error? mivel itt fordításról van szó, gondolom a fordításhoz szükséges csomagok már fent vannak?! ;)
továbbá madwifi általában szereti ha van kernel source meg headers is a futó kernelhez

(#6064) ngabor2 válasza Blue@X (#6061) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a linux általában akkor panaszkodik, ha tényleg hiba van, és el is mondja, hogy mi a hasfájása. ha dobsz róla képeket, akkor nagyobb az esély, hogy tudunk segíteni.

(#6065) zabu


zabu
tag

Hello!
Melyik a legfrissebb ubuntu? 8.04?vagy annál már van újabb?
A közeljövőben tervben van új gép beszerzése, lehet hogy ott újra megpróbálkozom ubival.

(#6066) ngabor2 válasza zabu (#6065) üzenetére


ngabor2
nagyúr

3 nap, és a 8.04 kijön.

(#6067) vamzi


vamzi
őstag

hogyan lehet ubuntuban letiltani egy weboldalt, hogy ne jelenítse meg egyáltalán? a foxban nem találtam semmi ilyen opciót. iptablest meg nem ismerem. Egyébként a myvip-t akarom letiltani ;] zavar, hogy betud jönni :D

(#6068) dr_strange válasza vamzi (#6067) üzenetére


dr_strange
senior tag

Adblock extension firefoxhoz?

Vagy írd be az /etc/hosts fájlba így:

127.0.0.1 www.myvip.hu
(már ha ez az URLje)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#6069) vamzi válasza dr_strange (#6068) üzenetére


vamzi
őstag

köszi szépen, az adblock extensionnal megcsináltam.mostmár hál istennek nem jön be :D
a hosts fájlt már tegnap is akartam szerkeztgetni, de mivel nem tudtam, hogy mit hova inkább hagytam :D

(#6070) GD


GD
őstag

hardy-ban milyen x86-os verzióra kiadott gyári kernel fogja látni a 4giga ramot?
debianban van bigmem-es, azzal működött jól..
az integrált vga 256-ot eszik, hiányzik 7xx mem.. csak 3gigát lát
generic kernel legújabb hardy-hoz kiadott
fordítással nem nagyon szeretnék macergálódni..

(#6071) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Van Ubuntu alatt 3270-es terminál emuláció?

https://www.coreinfinity.tech

(#6072) Vladi válasza GD (#6070) üzenetére


Vladi
nagyúr

Régebbi kiadásokhoz volt 2.6.xx-server kernel. Az?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6073) valóságépítő


valóságépítő
tag

ajjajj
eltűntek a ttyűim
ctrl alt f1-f6 ra nem reagál
merre keressem őket? :U

valóságépítő technikum

(#6074) GD válasza Vladi (#6072) üzenetére


GD
őstag

hm, megprószálom majd rövidesen és jelentek,tnx

(#6075) GD


GD
őstag

már csak 1 nap.. :))

(#6076) ngabor2 válasza GD (#6075) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ja... én is tűkön ülök :D bár leszedtem az rc-t, de már nem telepítem, azt a napot még kivárom. aztán torrenttel letépem, és osztom vissza, mert az jóóó. a bétát is valami 10-es arányig osztottam, akkor lelőttem... és nem telepítettem, mert nem volt rá időm.

vajon az rc-t dist-upgrade-del véglegesre lehet hozni? valszeg igen.

(#6077) Vladi válasza ngabor2 (#6076) üzenetére


Vladi
nagyúr

Sima updatettel is. Legalább is a régebbieket. 704-et biztos, én is kiadás előtt telepítettem és valami 1-2 megával frissítette magát a véglegesre.
Holnap ilyenkor a mirrorok tuti tömve lesznek. Mindegy, megvárom azt a 20 napot. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6078) rtom válasza ngabor2 (#6076) üzenetére


rtom
senior tag

Azért kíváncsi vagyok, mennyivel sikerül tépni. :DDD

A 7.10-et tovább tartott torrenten leszedni, mint várni egy kicsit és valamelyik tükörről lekapni. 10 KB/s -el jött...

(#6079) bsh


bsh
őstag

egy "vad" ötletem támadt, gondoltam, körbeszaglászok kicsit itt...
szóval két gépem van, egy winxp és egy ubi szerver, gigabit hálón. arra gondoltam, hogy kipróbálnám a win gépen a 64 bites ubit, de viszont abban van egy pár vinyó, ráadásul még raid0 is akad, és jócskán tele is vannak, és nincsen semmi kedvem átpartícionálni semmit az ubuntu miatt.
szóval arra gondoltam, mi lenne, ha a win-es gépet hálózatról bootoltatnám?
hogy működik ez? lehetséges?
a gép nforce4ultra, azt nem tudom, van-e benne boot rom (asszem ez kell lan boothoz, nem?), de az tuti, hogy a bios boot menü felajánlja a network boot lehetőséget.
szóval mi kell ehhez? valami speckó boot image-et raknék a meglévő ubi szerverre, hogy arról bootoljon?

(#6080) Vladi válasza bsh (#6079) üzenetére


Vladi
nagyúr

Live cd nem egyszerűbb? nemtom csak kérdem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6081) bsh válasza Vladi (#6080) üzenetére


bsh
őstag

de az lassú is, meg mindig elveszteném a beállításokat, stb.
nekem egy komplett oprendszer kell, csak éppen nem a helyi vinyón lenne tárolva, hanem a szerveren, és onnan bootolna.

(#6082) rtom válasza bsh (#6081) üzenetére


rtom
senior tag

(#6083) GD válasza ngabor2 (#6076) üzenetére


GD
őstag

én felraktam az rc-t, sztem nem kell neki dist upgrade, valószínűleg már a tényleges repo-kat használja és onnan teszi magát véglegesre.., viszont vmware-ra nem tudtam feltenni az rc-t, a 6.5ös bétára próbáltam..

(#6084) GD válasza Vladi (#6077) üzenetére


GD
őstag

te a fedora9-re számolsz vissza?

(#6085) Vladi válasza GD (#6084) üzenetére


Vladi
nagyúr

:K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6086) GD válasza Vladi (#6085) üzenetére


GD
őstag

ext4-re mered dobni a rendszert? (elvileg benne lesz már)

(#6087) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Tegnap elhatároztam, h felfrissítem az Ubuntumat (7.10) az új 8.04-re. El is kezdtem így:

gksu "update.manager -d"

Minden faszán ment, csak hogy volt egy áramszünet úgy féltávon, már késő volt gondoltam ciki de majd holnap megcsinálom. Megnyitottam a frissítéskezelőt ami hibát jelzet, akkor azt megcsináltam. De a disztró frissítések feketék és nem lehet rájuk kattintani. Ha újra kiadom az update-manager-es parancsot, akkor elindul, de kiírja, h "nem minden frissítés telepíthető, Indítsak egy részleges frissítést" Ha arra nyomok, h mégse, akkor vissza térek a frissítéskezelőbe és semmi, ha a részleges frissítés gombra nyomok:

"Nem lehet frissíteni!
A upgrade from "Hardy" to "Gutsy" is not supported with this tool."

Na valakinek van valami ötletel, hogy mit lehetne tenni?

(#6088) GD válasza n00n (#6087) üzenetére


GD
őstag

konzolból:
apt-get update
hibákra meg írni fogja, hogy mit kellene tenned az összezavarodások miatt..

(#6089) ngabor2 válasza rtom (#6078) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a cápa megy elől, a reményhal meg utolsónak... a torrent szerkezetét ismerve lehet, hogy az elején ott is begyorsul keményen. majd holnap, vagy holnapután megmondom.

(#6090) GD válasza ngabor2 (#6089) üzenetére


GD
őstag

nekem az rc 100megabiten kb 5-10perc alatt lent volt torrent-el :D

(#6091) bsh válasza rtom (#6082) üzenetére


bsh
őstag

köszi :)

(#6092) Vladi válasza GD (#6086) üzenetére


Vladi
nagyúr

Benne lesz. De nem. Lényegében el lesz dugva, egy opció által, hogy "csak béta" tesztereknek. Majd a 10-ben. ;)

./rosszindulat
ami a fedoraban meg béta az inkább alfa, vagy béta alá.
De azért kíváncsi vagyok, hogy fognak boldogulni az ubisok a selinuxszal. ;]

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6093) Vladi


Vladi
nagyúr

(#6087) n00n:

Próbálkozz meg egy nem hivatalos diszt updéttel. Suorce listát átírod az újra - ha még nincs - aztán mindent frissíts. Ha sikerül akkor jó. Ha nem akkor tiszta telepítés.
Egy ilyen áramszünet szívás elég durva tud lenni dist update közben. :(

(#6089) ngabor2:

a cápa megy elől, a reményhal meg utolsónak...

Asszem ezt lenyúlom... :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6094) GD válasza Vladi (#6093) üzenetére


GD
őstag

azért a "türelem, torna-terem" se gyenge.. :DDD

(#6095) GD válasza Vladi (#6093) üzenetére


GD
őstag

selinux=off :B

(#6096) Cathfaern válasza ngabor2 (#6076) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én Kubuntu-ból felraktam a rc-t, igazából KDE-s próbaként is (kde-t utoljára cirka 4-5 éve láttam élesben).
Kinézetre jobban tetszik a KDE, viszont van pár furcsasága a Gnome-os ubuntuhoz képest. Nem tudom ezek mennyire adódnak az rc-ből, de azért rc már elég működőképes szokott lenni, szóval gyanítom nem amiatt. Az egyik ilyen dolog, hogy a partíciókat nem sda1, sda2, stb-vel nevezi el, hanem disk, disk-1, stb, ami nekem elég furcsa volt. Ugyancsak az volt, hogy (a linux külső usb-s hdd-n van) a laptopomban lévő hdd-re azt mondta, hogy külső hdd, ezért csak rootként lehet felcsatolni (s nem is csatolja fel automatikusan, mint a gnome). Ebben az egyetlen poén volt, hogy kilépéskor is kiírta, hogy csak root csatolhatja le, azonban hiába jött fel az ablak, graf rendszer közben már félig leállt, így be se tudtam írni a root jelszót :F
Illetve a Ubuntus dolgokat is jobban rendszerhez-integráltnak érzem Gnome alatt.

(#6097) valóságépítő


valóságépítő
tag

[erre] senki többet?
mi kutyulhat be a tty termináloknak?

[ Szerkesztve ]

valóságépítő technikum

(#6098) Vladi válasza GD (#6095) üzenetére


Vladi
nagyúr

selinux=force :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6099) GD válasza Vladi (#6072) üzenetére


GD
őstag

igen, nyertél, van és jó is, látja a ramot fullba, köszi

(#6100) GD


GD
őstag

6.5ös béta vmware letölthető egy sima mailcímes regisztrációval még most..
egyik meglepő újdonsága, hogy nem kell patch-el tökölni, felmegy forrásból ubuntu-ra,
(7.10 alatt a 6-os nem ment fel könnyen..)
továbbá ha kernel verzió váltás van, egy frontend auto megcsinálja a modulfrissítéseket amiket a vmware használ.. :))
ez egyéb újdonságokról meg írnak a honlapon, pl vmi dx-es 3D is van.. ezt még nem nyálaztam át

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.