Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28651) #16820480 válasza upszilon (#28650) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezeket kell beállítgatni:
Software configuration
General
SIP port : 5060
Registrar : sip.VoipCheap.com
Proxy server : sip.VoipCheap.com
Outbound proxy server : leave empty
Account name : your VoipCheap username
Password : your VoipCheap password
Display name/number : your VoipCheap username or voipnumber
Stunserver (option) : stun.VoipCheap.com

[link]

én PCMU-t használok elsődlegesnek, ha telefont hívsz, akkor ez elég jó minőséget ad (persze nem éri utól a skype-os hívásokat, az volt eddig nekem a legjobb minőségben), de a PCMA is hasonló. a Speex is jó lehet, de az több sávszélességet visz, és egy vonalas telefonnál nem érzed a különbséget szerintem (de amúgy ki kell próbálni, hogy neked melyik jön be).

(#28652) predator24 válasza Atapi (#28645) üzenetére


predator24
tag

A btrfs már van annyira stabil, hogy éles környezetben használnád? Ha majd a szerveren is azt futtathatod, akkor lehet róla beszélni :)

PEACE

(#28653) upszilon válasza #16820480 (#28651) üzenetére


upszilon
őstag

Köszi, de most összekevertél kicsit. PCEMU-t ajánlod inkább mint az EKIGA-t? nekem mindegy, csak jól működjön és jó legyen a hangja. Sávszélességem van bőven, attól nem tartok. Viszont úgytudom egyik sem fogja mutatni a VopCheap telefonszámaimat, hogy hol tartok a negyedéves ingyenességben és hogy mennyin áll az Euróm. Szóval csak beszélni lehet velük. Akkor meg perszehogy mindegy nekem. Szóval akkor melyiket használjam?

(#28654) upszilon válasza upszilon (#28653) üzenetére


upszilon
őstag

Jó, már rájöttem. :B

(#28655) #16820480 válasza upszilon (#28653) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, egyik 3rd party kliens sem fogja mutatni a névjegyzéked vagy az egyenleged, ezekhez be kell lépjél az online felületre. a voipcheap oldalán ajánlanak linuxra valami x-lite nevű programot, de ez csak forráskód asszem, nincs belőle deb csomag, úgy meg nagyságrendekkel macerásabb feltenni, mint az ekigát.
amúgy meg igen, a pcmu az egy hangkódolási eljárás, nem program :)

(#28656) upszilon válasza upszilon (#28653) üzenetére


upszilon
őstag

:B OK, köszi mindent!

(#28657) kovaax válasza #16820480 (#28655) üzenetére


kovaax
őstag

Mintha már a Linphone-t ajánlanák a VoipCheap faq-ban, ebből van deb is.

Mi ez amúgy? Lehet olcsón telefonálni rajta?

-=- There's no place like /home -=-

(#28658) #16820480 válasza kovaax (#28657) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem néztem a faq-ot, csak a letöltéseket, és ott a linuxra és mac-re az írja, hogy xlite.
mondjuk én próbáltam a linphone-t, és (elnézést, de) egy kalap kaka az ekigához képest. nem tudtam vele egy hívás felépüléséig eljutni, annyira instabil volt.

amúgy igen, ez egy a sok voipszolgáltató közül. az áraik nagjyából egyformák ezeknek. ha regisztrálsz, akkor tudsz bankkártyával például pénzt tölteni az egyenlegedre, és arról hívni. egyes szolgáltatók adnak ingyenes perceket bizonyos irányokba (pl. általában magyar vezetékes irányba), ha töltesz fel pénzt. én voipbuster-t használok, náluk 120 napig ingyen telefonálsz a "free"-nek megjelölt helyekre, de sok más irányba is jó olcsó. főleg nemzetközi hívásoknál éri meg (nekem).

(#28659) kovaax válasza #16820480 (#28658) üzenetére


kovaax
őstag

Lehet rossz a progi, nem ismerem. Csak beleolvastam, hogy miről szól ez az egész, és úgy találtam ezt a faq-ban. Közben megtaláltam az xlite-ot is, az valami tar.gz-ben jön, csak itt nem tudom letölteni.

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#28660) upszilon válasza kovaax (#28657) üzenetére


upszilon
őstag

Én azért használom évek óta, mert ez a legolcsóbb, a minősége viszont nagyon is jó. Ha teszel rá 10 Euró plusz ÁFA-t (12,50), akkor egy negyedévig teljesen ingyen van a vezetékes telefonokra történő hívásod ezen a bolygón. Ha kifogy az ingyen negyedév, 0,015 Euró + ÁFA egy perc áron telefonálok vele. Szóval amikor kifogy az ingyen negyedév, egyszerűen letelefonálom az összeget. Az is eltart vagy két hónapig. Más szavakkal kb 5 hónapot telefonálok kb 3500 Ft-ért. És tegyük hozzá, hogy sokat és hosszan telefonálok. Semmi más meg sem közelíti ezt az árszintet. Csak elég nyűgös, hogy Windowsra van az egész kihegyezve. Linuxban nem látom a telefonszámaimat, a lejárati időt és az egyenlegemet sem. Linuxban csak beszélni tudok. Tulajdonképpen már csak ez az egyetlen program, ami akadályoz, a teljes linuxra-váltásomban...

(#28661) #16820480 válasza upszilon (#28660) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha nem magyar címmel regisztrálsz, akkor nincs áfa :P én amikor regisztráltam, akkor kínai címet adtam meg (magyar bankkártyával), és csak a 10 eurót vonták le :)

linuxon is van amúgy címjegyzék (ekigában), oda is beteheted a kontaktjaidat, és akkor kényelmesebben tudod hívni. tudom, hogy munkás, de megoldható.

(#28662) upszilon válasza #16820480 (#28661) üzenetére


upszilon
őstag

Húúú, ez jó ötlet. Az Áfa is pénz. :C

A telefonszámokkal félreértesz. Ebben pont az volt a jó, hogy nem a gépemen vannak. Például egy idegen helyről is egyből használni tudtam őket.

(#28663) #16820480 válasza upszilon (#28662) üzenetére


#16820480
törölt tag

de nem értem a problémád, ha bárhol máshol vagy, akkor ugyanúgy használhatod az ő programjukat, vagy az online telefon funkciót, és akkor ott vannak a nevek. ha meg más megoldá kell, akkor feltesze valahova a névjegyzékedet (gmail, yahoo, vagy akármelyik ilyen cucc megfelelő), illetve ha nagyon nem bízol ezekben a cégekben, akkor a saját tárhelyed lejelszavazott részébe egy plain text fájlként, és bármikor bárhonnan netkapcsolattal copy-paste. vagy akár a tleefonodról beírod a számot, az is megoldás. még nem is nevezném annyira elképesztően kényelmetlennek, ény gyakran így csinálom.

(#28664) upszilon válasza #16820480 (#28663) üzenetére


upszilon
őstag

Igen, igazad van, ezt mind megtehetem. Köszi!

Más: Közben működésre tudtam bírni az EKIGA-t. Újra ellett indítani a gépet és máris működik. Senki sem mondta, hogy a linux is csak windows. :DDD

(#28665) body007 válasza upszilon (#28664) üzenetére


body007
addikt

Valószínű csak egy relog (ki-be jelentkezés) is megoldotta volna ;)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#28666) V.Stryker válasza Atapi (#28645) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát nálam abszolút nem működik. Nem is igen tudom , hogy hol kéne beállítanom a vágólapot. :B Egy kis közelebbi info.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28667) totyax válasza V.Stryker (#28666) üzenetére


totyax
aktív tag

Nálam is működik. Először azt hittem azzal lesz gond hogy MS doc és xls fájlokkal operálsz, és valami inkompatibilitás van, de írták hogy próbáld ki két doksit létrehozva üresen is OO-ból, és úgy próbáld, és hát neked így sem ment. Milyen verziójú OO-t használsz? Bár kétlem hogy ilyen alapfunkció a verziószámtól függene. Nálam elég friss verzió van, 3.2.1-es. Megpróbálhatod újratelepíteni (a linuxot elnézve a sok egymástól függés miatt ez indokolt lehet), ha nincs túl sok egyedi beállításod, akkor teljes OO&OO konfiguráció törlést javaslok, tehát teljes uninstall + a beállítások törlése, ami uninstall után a home könyvtárban a .openoffice.org könyvtár törlését jelenti (nautilusban ctrl-h a rejtett fájlok megjelenítése). Tiszta lappal sok minden megváltozhat.

Kérésre leírhatom az OO uninstall/install menetét... de nem hiszem hogy szükség lesz rá.

(#28668) 2o


2o
csendes tag

Sziasztok!
Ezzel az alaplappal rendesen működik a 10.04?
http://www.gigabyte.us/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ProductID=3022

Illetve milyen 775ös alaplapokkal nincs gond?

(#28669) Atapi válasza 2o (#28668) üzenetére


Atapi
senior tag

ennek mennie kéne rendesen, nem annyira mai darab már, elég rég kijött. nekem egy p35ös lapom van, az megy teljesen jol, igaz a hangkártyája lehetőségeit nem nagyon próbáltam kiaknázni, füles és hangszóró megy róla, mikrofon rendben, többet nem próbáltam.

(#28670) totyax


totyax
aktív tag

A napi használatot is agyoncsapja ez a csak utf-8-at kezelek mert linux vagyok stílus. Most is kaptam egy levelet, csatolva egy zip tömörítvény, amiben egy pdf fájl volt. Thunderbird behívja a gnome file roller-t, az meg közli hogy nem tudja kicsomagolni a fájlt. Ennek oka egyszerű: 2010-ben ékezettel van gondja. Egészen pontosan egy kis "á" betűvel. Ó. Nosza wine, total commander, kicsomagol... működik...

(#28671) ntomka válasza totyax (#28670) üzenetére


ntomka
nagyúr

Gyanús, nekem ilyen problémáim eddig nem voltak. A unicode nagyszerű találmány, inkább azzal van baj, hogy a windows miatt nem tud rendesen elterjedni. Arra meg van millió kódlap tök feleslegesen, mikor egy is elég lenne.

ツ Headphones on - World off

(#28672) #16820480 válasza ntomka (#28671) üzenetére


#16820480
törölt tag

tökéletesen egyetértek. win alatt gyűlölöm a csillió kódlapot, és hogy soha nem lehet tudni, hogy egy másik gépre melyik van talapítve. volt olyan, hogy egy sima txt-t ne mtudtam megnyitni rendesen win alatt, mert egyszerűen nem volt olyan kódlap azon a gépen. még jó, hogy vittem pdf-ben is.
sőt, olyan is simán volt, hogy angol win alatt képtelenség volt törölni az olyan könyvtárakat, amiben í vagy ű betű volt, be kellett tenni egy olyangépbe a lemezt, amin magyar win volt, és onnan...

(#28673) ntomka válasza #16820480 (#28672) üzenetére


ntomka
nagyúr

"sőt, olyan is simán volt, hogy angol win alatt képtelenség volt törölni az olyan könyvtárakat, amiben í vagy ű betű volt, be kellett tenni egy olyangépbe a lemezt, amin magyar win volt, és onnan..."

Ilyennel én is találkoztam a saját gépemen. Szánalom ez a sok kódlap. A microsoft észrevehetné már, hogy nem országonkénti/régiónkénti kódlapokban van a megoldás, hanem a unicodeban. És már az sem lehet indok, mint régen, hogy több helyet foglal, ez ma már max szöveges állományoknál számít.

ツ Headphones on - World off

(#28674) kovaax válasza ntomka (#28673) üzenetére


kovaax
őstag

Ne flémeljetek itt, úgyis tudja mindenki, hogy a linux a szar! :K

-=- There's no place like /home -=-

(#28675) #16820480 válasza ntomka (#28673) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát igen. de amúgy az újabb rendszerekben már úgy vettem észre, hogy megy az unicode, de például a notepad még mindig ascii-ban akarja menteni az állományokat alapból :F
illetve kompatibilitási okokból a régebbi verziók felé, nem vágják el a kódlapok támogatását. egyébként én azt utálom, hogy van egy olyan, hogy az "unicode-ot nem támogató programok nyelve", és itt ki lehet választani, hogy az ilyen legacy cuccok mit hazsnálnak, de csak egy nyelvet lehet megadni. ez az ami gáz. tehát például windows alatt nem működnek egyszerre a magyar ékezetek és mondjuk a kínai írásjegyek egy-egy programon belül. ami a nagyon durva, hogy még a winamp is ilyen, nem képes unicode-ban menteni az id3 tag-eket... és az meg a másik szánalom, hogy egy rakás programból cska olyan verzió van, ami még a w98-as időkre emlékeztet. persze ez a fajlesztők hibája főként, de részben a rendszeré, mert lehetőséget ad rá.

kovaax: jajjmár, kell néha egy kis retró linux flém. manapság úgy kiment a divatból :)

(#28676) totyax


totyax
aktív tag

Ettől függetlenül egy darab válasz arra nem jött, hogy egy saját hazám nyelvén feladott levél mellékletét hogy tudnám megnézni :) Én írd és mond szarok rá hogy hányféle nyelvet támogat egy egy OS, ha az enyém nincs közte. Amíg a linux ennyire kicsi felhasználói réteggel rendelkezik (itt írtátok hogy 1 és 5 % között) addig nem ártana kicsit jobban odafigyelni arra, hogy egészen triviális dolgokkal felhasználói ne szívjanak. Itt is a pampogás ment ahelyett hogy tényleges megoldási javaslat érkezett volna. Ettől viszont a probléma megoldódni nem fog. Kínaiul soha a büdös életben nem fogok se olvasni se írni, tehát engem annyira nem vonz az UTF. :)

(#28677) body007


body007
addikt

Na ilyet is rég láttunk: Új Midnight Commander :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#28678) ntomka válasza totyax (#28676) üzenetére


ntomka
nagyúr

A unicode nem Linux only megoldás, nem is a kínaiaknak lett kitalálva, hanem a karakterproblémák nagyon is hatékony és rugalmas megoldása, így a te problémádnak is a megoldása lehetne, ha egyes programfejlesztők és cégek nem ignorálnák.

ツ Headphones on - World off

(#28679) KAMELOT


KAMELOT
titán

hellosztok!
egy olyan kérdésem lenne hogy....
a package managerban lehúztam a compiz-configot, de valahogy a menuben nem jelenik meg a compiz config beállitások menupont
ez hogy lehet?
esetleg a terminálban is valamilyen parancsot kell beirni???

Előre is köszönöm a válaszokat!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28680) #16820480 válasza KAMELOT (#28679) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha a compizconfig-settings-manager nevű csomagra gondolsz, akkor az a system/preferences-ben kell megjelenjen.

(#28681) KAMELOT válasza #16820480 (#28680) üzenetére


KAMELOT
titán

igen arra gondoltam én is de nincs ott!
már 2x is ujrainstaláltam ugyan igy és nem tudom mi a gond!
valami ötlet?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28682) Kendek válasza KAMELOT (#28681) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Érdekes. Próbáld meg akkor a paranccsal:
Alt+F2 -> ccsm

<-ƘƘ->

(#28683) KAMELOT válasza Kendek (#28682) üzenetére


KAMELOT
titán

ok...megpróbálom! aztán irok hogy sikerült e
köszi a segitséget! :R :R ja képet is berakok ide hogy lássátok!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28684) #16820480


#16820480
törölt tag

az elmúlt 2-3 napban néha meghal tlejesen a rendszerem. nem igazán tudom mitől sajna. a legutóbb gimp-ben egy képrészlet kijelölése után a ctrl+c megnyomásakor hasalt el. ilyenkor visszadob az F1-es tty-re, ahol általában nincs semmi információ, viszont teljesen befagy a rendszer, csak a power gomb hosszú nyomása segít.
a naplóban találtam egy ilyet, szerintem ez lehet a vonatkozó rész, de ha mondtok jobb tippet, hogy merre keressek hibaüzenetet, akkor megnézem:
7 22:35:26 frozendawn kernel: [46980.162464] SysRq : HELP : loglevel(0-9) reBoot Crash terminate-all-tasks(E) memory-full-oom-kill(F) kill-all-tasks(I) thaw-filesystems(J) saK show-backtrace-all-active-cpus(L) show-memory-usage(M) nice-all-RT-tasks(N) powerOff show-registers(P) show-all-timers(Q) unRaw Sync show-task-states(T) Unmount force-fb(V) show-blocked-tasks(W) dump-ftrace-buffer(Z)

először amikor csinálta, akkor azt hittem, hogy a .35-6.9-es kernel (vagy melyik a legújabb a xorg-edgers tárolóban) miatt van, ezért visszatettem az eggyel régebbit (.35-5.6), de azzal is csinálja. az xserver is eleinte 1.8.1 volt fent, de most visszatettem az 1.7.6-ost, és még mindig fennáll a jelenség. egyáltalán nem terhelés mellett, szinte idle a gép. mi lehet az oka?

(#28685) #40553216 válasza totyax (#28676) üzenetére


#40553216
törölt tag

ha már ennyi bajod van vele, akkor minek használod?
amúgy a nyomorult TB-ben pl. lehet állítgatni, hogy milyen kódlapot használjon. rendszeresen jönnek fekete négyzettel teleszórt levelek. átállítom, és el lehet olvasni. és ezt érdeks módon a TB-ben a beállításoknál lehet megtenni. gondolom, abban a programban is, amit te használsz.

"Amíg a linux ennyire kicsi felhasználói réteggel rendelkezik (itt írtátok hogy 1 és 5 % között) addig nem ártana kicsit jobban odafigyelni arra, hogy egészen triviális dolgokkal felhasználói ne szívjanak.">te a magyarításhoz mennyit tettél hozzá? vagy az egyébként ingyen letölthető és használható rendszer létrehozásához mivel járultál hozzá? hogy gondolod a nem szívást ilyen triviális dolgokkal? kéne egy-egy komplett külön hivatalos telepítő minden nyelvhez? mert miért a te nyelved lenne kivételezett? érdekes módon az utf-8 elégjól működik, általában mindenhol, csak az ms-sel kapcsolatban nem.

ááááhh, a többit inkább nem írom...

(#28684) sheratan
és egy "gyári", éppen aktuális kernellel (2.6.32-23)? ha van még... :DDD és persze ha Lynxet használsz.

(#28683) KAMELOT
menüknél jobbklikk>menük szerkesztése>rendszer>beállítások>compizconfig-hoz pipa?

[ Szerkesztve ]

(#28686) totyax válasza #40553216 (#28685) üzenetére


totyax
aktív tag

ha már ennyi bajod van vele, akkor minek használod?

Értem. Szerinted csupa jót és dicsérőt lehet írni. Visszamehetnénk a kommunizmusba is ilyen alapon. Az állandó seggnyalás nem vezet sehova, a rendszer előbb-utóbb összeroppan :)

amúgy a nyomorult TB-ben pl. lehet állítgatni, hogy milyen kódlapot használjon. rendszeresen jönnek fekete négyzettel...

Meg kéne tanulj olvasni. Azt írtam hogy a csatolt zip fájlban található fájlt nem tudtam megnyitni, ennek a TB-hez semmi köze, ő átadja az archívumkezelőnek aki aztán nem tud vele mit kezdeni. Egyébként egyik legelső cselekedetem volt hogy TB-ben átállítottam a kódlapot a Magyarországon kompatibilis közép-európai kódlapra. Nekem van egy hazám, és annyit tudok itt mi a legelterjedtebb kódolás.

te a magyarításhoz mennyit tettél hozzá? vagy az egyébként ingyen letölthető és használható rendszer létrehozásához mivel járultál hozzá?

Nem én hirdetem úton útfélen hogy a linux az oprendszerek csúcsa és csodája, sőt egyenesen hülye az aki windowst használ linfos helyett. Pár évente megnézem hol tart a linux, talán most először mondom azt hogy szinte használható is lenne, de mindig belefutok valami baromságba. Jól olvasom hogy te sem tudtál megoldási javaslatot arra az egyszerű problémára ami felmerült? Így viszont beálltál a flémelők sorába, köszönjük Emese :)

(#28687) totyax válasza ntomka (#28678) üzenetére


totyax
aktív tag

A unicode nem Linux only megoldás, nem is a kínaiaknak lett kitalálva, hanem a karakterproblémák nagyon is hatékony és rugalmas megoldása

Magyarországon sosem volt gond a karakterkódolással, max akkor történnek furcsaságok, ha valaki más országokból érkező fájlokat kap az ő karakterkódolásuk szerint. Ez azért nem túl gyakori. Gyakoribb az hogy az ember a saját hazája által használt kódolással találkozik.
A unicode általános bevezetése és ráerőszakolása a felhasználókra tulajdonképp lustaság, hiszen így nem kell kódlapokkal foglalkozni. Csakhogy ebből aztán gondok keletkezhetnek, egy egyszerű csatolást az ember nem bír megnyitni, vagy egy audiolejátszó nem bír fájlokat lejátszani csak azért mert ékezetes karakterek vannak a fájlnévben. Mindez 2010-ben.
A lustaságnak (egyszerűsítésnek) tehát ára van, és még egyszer mondom ezt nem egy olyan oprendszernek kéne eljátszania, ami szinte mérési küszöb alatti felhasználói táborral bír. Ha már elterjedt, akkor alakítsa a szabványt, konvertáltasson át mindent unicode-ra (mondjuk a megírt optikai lemezekkel és mágnesszalagos archívumokkal nem biztos hogy sokat tud kezdeni...) és mindenki boldog lesz...

(#28688) #40553216 válasza totyax (#28686) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Szerinted csupa jót és dicsérőt lehet írni.">nem. de idézek tőled: "itt is a pampogás ment ahelyett hogy tényleges megoldási javaslat érkezett volna." amúgy tudod, mi volt az oka?
egy példa pont az előző, hozzád írd hsz: hiába jó a Linux, ha a windowst a szokásos trehány módon zárja be a delikvens (és a megoldásod alapján te is ezt tetted, és ezek szerint ahhoz semmi köze nem is volt, hogy titkosított-e, vagy ez nem derült ki), akkor nem tudja csatolni annak fájlrendszerét. persze, még így is tudja erőltetni, csak az nem feltétlenül tesz jót. visszabootol windowsra, az meg simán bebootol, hiba nélkül. ezt akármennyi alkalommal eljátssza a illető, mindig így lesz. meg ettől még nem a Linux szar. mert amit elmondtál, az kb. ennyi volt: "szaralinugz!", ráadásul egyből "pampogtál", hogy így meg úgy 2010-ben ezt meg azt már kéne tudni, stb, stb. akárcsak az előzőleg említett windows csatolós hsz-ednél. ott is fikáztad, ahelyett, hogy megköszönted volna, hogy kiírta a hibát, a megoldási javasatot (többet is). a szaros windows xp (tudom, idejétmúlt) egy pendrive-on lévő 2. partícióval nem tud mit kezdeni, meg sem mutatja, van-e rajta.

ezzel együtt lehet bug is. viszont alig hiszem, hogy az ékezettel lenne baja, vagy legalábbis nem így. rengeteg egyértlműen windowson becsomagolt zip és rar fájl csomagoltam ki az utóbbi pár hétben, még mindet kicsomagolta, amelyiknek a címével meg baja volt (pont ékezetesek, kis kickákkal, vagy egyéb karakterekkel), azok címe mögé pedig odaírta, hogy "érvénytelen kódolás", vagy valami ilyesmi.

de te meg a "pampogás" helyett küldtél pl. hibajelentést? mert - és itt visszakanyarodnék az ingyenességhez, stb. - ha már nem fizetsz, viszont elvárásaid vanna, sőt, fikázol, akkor ez lenne a minimum elvárható, hogy segítsd azokat, akik viszont neked és érted dolgoznak, számodra ingyen.

"kommunizmus">elég rossz példálózás. akkor legfeljebb abban volt szabadságod, hogy eldöntsd, trabantot, wartburgot, daciat, ladat vagy p. fiatot akarsz majd 6 év múlva venni, ahhoz képest, hogy holnap beadod az igénylést. a színét már nem választhatod meg.
akkor "szabad ember szabad országban azt tette, amit szabad".

ezzel szemben a fikázott Linuxot szabad döntésed után szabadon letöltheted, terjesztheted, telepítheted, módosíthatod. ha utóbbihoz nem értesz, szabadon jelentheted a hibákat, ezzel hozzájárulva, hogy jobb legyen. ha ez kommunizmus, akkor ez messze előrlépés az általad negatív példaként felhozott létezett kommunizmushoz képest. senki nem kényszerített semmire.

(#28689) kovaax válasza #16820480 (#28684) üzenetére


kovaax
őstag

Ha legközelebb "teljesen befagy a rendszer", próbáld már meg a System/Recovery részben leírt reisub módszert, az nekem mindig szokott működni Ubuntu alatt.

-=- There's no place like /home -=-

(#28690) #40553216 válasza totyax (#28687) üzenetére


#40553216
törölt tag

"A unicode általános bevezetése és ráerőszakolása a felhasználókra tulajdonképp lustaság, hiszen így nem kell kódlapokkal foglalkozni.">tehát a feladat egyszerűsítésére való törekvés hiba? és az a jó, ha ilyen szarokkal kell foglalkozni, mikor mondjuk "ha valaki más országokból érkező fájlokat kap az ő karakterkódolásuk szerint. Ez azért nem túl gyakori." de igenis, manapság ez már elég gyakori. mondhatnám, mindennapos. tudod, kitalálták az internetet, és ez biztosítja ezt a lehetőséget is.ezeket a béna kódlapokat az ms nyilván azért alkalmazza, mert lusta elérhetővé tenni minden felhasználónak egyszerre az összes nyelvi támogatást, mert nem kell az neki. 2010-ben nevetséges, hogy a beállítások mélyén kell túrkálni, ha egy orosz vagy éppen kínai kollega emailt küld, és nem tudom elolvasni windowson. ja, ilyen nincs, mert nem használok windowst.
és tudod, az unicodenak az lenne a lényege, hogy minden nyelven külön kártyaparti nélkül használható minden egyből. szemben ezzel az M$ hozzáállása: vedd meg a másik nyelvűt is, hogy képzeled, hogy más nyelveken is akarsz kommunikálni a világgal? ingyen?

ezek szerint számodra már az is baj, hogy a Linuxokat egyszerre az összes elérhető nyelven használhatod, egy katintással.

még egyszer: "egy egyszerű csatolást az ember nem bír megnyitni, vagy egy audiolejátszó nem bír fájlokat lejátszani csak azért mert ékezetes karakterek vannak a fájlnévben">ilyen nálam nem volt, audió téren sem.

de utána olvashatsz:
http://en.wikipedia.org/wiki/Unicode
http://hu.wikipedia.org/wiki/NTFS
[ennél elgondolkozhatsz, az M$ miért utf-16-ot használ az ntfs-ben a fájlnevekhez. gondolom, ott (is) szar lenne (az amúgy általad istenített módon) kódlapokkal varázsolni.]
http://hu.wikipedia.org/wiki/UTF-16

[ Szerkesztve ]

(#28691) #40553216 válasza #40553216 (#28690) üzenetére


#40553216
törölt tag

kiegészítő, nem ma készült, 6-7 éve:
http://www.w3c.hu/cikkek/intern_tips.html

viccesebb formában:
http://logout.hu/cikk/unicode_a_varazslatos/teljes.html

[ Szerkesztve ]

(#28692) #16820480 válasza #40553216 (#28685) üzenetére


#16820480
törölt tag

az a kernel egyáltalán nem jó, azzal még a vga-m sem megy rendesen (kb. 5 percenként kifagy). a legkorábbi kernel talán a .34-es, amivel megy normálisan, de eddig azzal sem volt baj, amit most használok.

totyax: teljesen rosszul látod. az unicode jó lenne, ha minden rendszer ezt használná. vedd úgy, mint egy szabványt a karakterkódolásra. mint mondjuk a html4 szabványt, vagy css szabványt. de nem működik megfelelően mindig, mert van egy meglehetősen makacs cég, aki erőlteti a területenkénti kódlapot. ezzel van a baj. az unicode-ban benne van az összes karakter, a hinditől kezdve a magyaron át az ógörögig, tehát bármilyen nyelven érkezett állományokat képes lenne kezelni (legfeljebb nem tudná megjeleníteni a képernyőn, mert nincs megfelelő fontkészlet). ezzel szemben ha helyi kódlapkat használsz, akkor lépnek fel tényleges inkompatibilitások. ráadául ha módosítod az állományt, akkor a saját kódlapodban kerül elmentésre (kérdés nélkül!!), és ezután már sehol nem fog megjelenni helyesen az eredeti. na, ez a baj 2010-ben. és szerintem nincs (nem lenne) helyénvaló, hogy a kis részesedés miatt a linux idomuljon valami totális ökörséghez (amikor az MS a saját böngészőmegoldásait erőltette, jó nagy káosz lett belőle, talán manapság a html5-tel sikerül kicsit rendbeszedni, és így tovább). éppenhogy 2010-ben az nem elfogadható szerintem, hogy próbálják beszűkíteni a számítástechnikát régiókra, amikor ponthogy egyre több nemzetközi kapcsolat van, és ezek egyre nagyobb része interneten/számítógépen zajlik. lehet, hogy neked személy szerint nincs rá szükséged, mert nem beszélsz XY nyelven, de mondjuk annak a tolmácsnak, aki leküzdn imajd ezt a korlátot, lesz rá szüksége, és neki is ugyanlyen gépekkel kell majd szopódnia, mert nincs olyan hogy "windows tolmács edition", amiben minden nyelv jól jelenik meg.

kovaax: köszi :) bár ez így leírva még talán lassabbnak túnik, mintha 3 másodpercig nyomom a power gombot. bár biztos kíméletesebb.

(#28693) #40553216 válasza #16820480 (#28692) üzenetére


#40553216
törölt tag

:(
lehet, mire nem rc-lesz, vagy a 10.10-ben már menni fog.

(#28694) #40553216 válasza #40553216 (#28691) üzenetére


#40553216
törölt tag

és kiemelnék egy mondatot.
"A fent említett problémákra megoldás végül 1991-ben született az Unicode 1.0 szabvány megszületésével."
és az egész utolsó bekezdést, "Gyakorlatban" címmel.

lehet fura, hogy egy évben született a Linuxszal. biztos ez akadályozza az M$-t, ez homályosítja el a látását.

[ Szerkesztve ]

(#28695) toldy


toldy
őstag

Ubuntu alatt van módja megnézni hogy milyen hardver van a gépben? Proci,ram,vga,hdd stb.

Az élet nem habostorta.

(#28696) PuMbA válasza toldy (#28695) üzenetére


PuMbA
titán

sudo lshw

(#28697) toldy válasza PuMbA (#28696) üzenetére


toldy
őstag

Köszi, gondolom ezt kernelbe?
Tényleg, nem is gondoltam let see hardware.

Az élet nem habostorta.

(#28698) PuMbA válasza toldy (#28697) üzenetére


PuMbA
titán

Terminálba kell beírni.

[ Szerkesztve ]

(#28699) upszilon válasza toldy (#28695) üzenetére


upszilon
őstag

Felinstallálhatod még a Hardinfo nevű programot is. Benne van a tárolóban. Vagyis: Alkalmazások -> Ubuntu szoftverközpont , majd a nagyító-jelű ablakba írd be hogy hardinfo és máris felteszi neked. Részletes. Majdnem olyan jó mint a Windows alatt a sisoft sandra.

(#28700) harry válasza toldy (#28695) üzenetére


harry
veterán

Esetleg sysinfo.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.