Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27451) body007 válasza vibra (#27450) üzenetére


body007
addikt

Így nehéz lesz, szerintem fotózd le és linkeld ide :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#27452) vibra válasza body007 (#27451) üzenetére


vibra
tag

Szia!

Rendben, este tudom csak megoldani.
Annyit tudtam kihámozni a szövegből ,hogy a memoriára panaszkodik.
A biosban visszaállítottam minden tuningot,teljes auto beállításban van minden.

Még annyit , hogy a lemezt nem tudom jól csináltam-e:iso-ból kibont és rendszer indítóként írtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#27453) body007 válasza vibra (#27452) üzenetére


body007
addikt

Az se lesz olyan jó :)
Simán megnyitod egy író progiba mint iso, és írás. pl.: Iso képfile kiírása

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#27454) M.W.H


M.W.H
aktív tag

milyen böngészőt használjak? opera?

Mad W. Highflyer

(#27455) Sianis válasza M.W.H (#27454) üzenetére


Sianis
addikt

Az alap Firefox nem jó?

Sianis

(#27456) M.W.H válasza Sianis (#27455) üzenetére


M.W.H
aktív tag

de tökéletes csak sok oldalon akadnak a videok nemtudok vele mit kezdeni? mit frissitsek?

Mad W. Highflyer

(#27457) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Help! Mióta frissítettem 9.10-ről 10.04-re, a betöltőképernyő helyett egy összevissza kockázódott Ubuntu felirat látszik, kb. 16 színben összesen, valamint a Rendszerbetöltés-kezelő nem hajlandó elindulni. Semmi hibaüzenet, beírom a jelszót és semmi. Ötlet? Előre is köszi.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#27458) vibra válasza body007 (#27453) üzenetére


vibra
tag

Szia.

Tényleg nem jól írtam a lemezt.
Újra írtam és jó lett.
Semmi hiba üzenet.
Köszi.

(#27459) Sas madár válasza Kendek (#27443) üzenetére


Sas madár
őstag

Kell is valami hasonlóan jó dolog,habár olvasom van akit csak bosszant a TC. :)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#27460) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Megjelent a Maverick Meerkat Alpha 1, vállalkozó kedvűek figyelmébe ajánlom. :)

<-ƘƘ->

(#27461) M.W.H válasza Kendek (#27460) üzenetére


M.W.H
aktív tag

nem ismerem ez mire jó?

Mad W. Highflyer

(#27462) body007 válasza M.W.H (#27461) üzenetére


body007
addikt

Ez a következő ubi verzió (tesztelésre szánt) kiadása.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#27463) M.W.H válasza body007 (#27462) üzenetére


M.W.H
aktív tag

te se tudod mit kezdjek a flash akadással? :S:)

Mad W. Highflyer

(#27464) hemaka


hemaka
nagyúr

sziasztok.
felraktam a legújabb kubuntut, a splash képernyő után csak egy nagy feketeség fogad kurzorral és fél óra múlva is ugyanez a helyzet. :S mi lehet a problémája?

(#27465) M.W.H


M.W.H
aktív tag

mire jó az iBus?

Mad W. Highflyer

(#27466) Kendek válasza M.W.H (#27465) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az élet nagy kérdései: - vajon mire jó ez a gomb, megnyomjam? :DDD
Nem szükséges elindítani, ázsiai karakterbevitelhez kellhet.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#27467) M.W.H válasza Kendek (#27466) üzenetére


M.W.H
aktív tag

elinditottam nem igen jöttem rá csak hogy valami karakter bevitel de nem értettem mire jo:)
gugliba meg buszozással kapcsolatos dolgokat találtam mélyebbre meg lusta voltam ásni:)
szal vártam a választ:D:P:)

Mad W. Highflyer

(#27468) ntomka


ntomka
nagyúr

Valaki meg tudja magyarázni ezmiez?!

Ha ugyanaz a verzió van fent nekem is, akkor mit is frissít rajta? Már tegnap egyszer eljátszotta ezt, ma megint. Nem értem. :F

ツ Headphones on - World off

(#27469) Kendek válasza ntomka (#27468) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A kernel után van egy szám, ami a nevében is benne van, pl. itt a 2.6.32-22-generic-nél ugye a 22. A verziója viszont például 2.6.32-22.13, tehát van még egy szám a 22-es után. Amennyiben az a szám egyel nő, a csomag neve változatlan marad, de a verziószáma növekszik. Ilyenkor frissül a kernel az újabb verziójúra, de úgy, hogy a régi kernel helyébe lép az új. Csak akkor települ külön az újabb kernel, ha például a 23-as jön.

<-ƘƘ->

(#27470) ntomka válasza Kendek (#27469) üzenetére


ntomka
nagyúr

Valóban! :R Eddig csak a 22 tűnt fel, most megnéztem a részleteit, és 22.35-ről 22.36-ra akar frissíteni. Köszi! :R

De ez érdekes, hogy egy nap alatt két kernel frissítés is érkezik. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#27471) vibra


vibra
tag

Sziasztok!

A silverlight tartalommal rendelkező oldalakon hogyan lehet életre kelteni a videókat?

(#27472) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Kéne egy script, ami logolja, hogy mikor és milyen program végzett merevlemezen műveletet (meg esetleg azt, hogy smartctl szerint Load cycle count hogy változott), de ilyen dolgokban noob vagyok, a segítségeteket kérném. Egy "linux scripting for dummies" link is jó, valamikor úgyis meg kell tanulnom.

Tegnap ugyanis azt találtam valahol, hogy a noti ill. "zöld" winyók egyik fícsörje, a gyakoribb fej-parkoltatás, nem működik valami túl jól együtt linuxszal, meg úgy általában huzamos, normál használattal. Meg is néztem, nálam idle-ben óránként akár 100-szor végez load-unload (fejparkoltatási) ciklust, és ez a 300 000 ciklusra tervezett WD5000AACS winyómnál kb 4.5 hónap folyamatos használat mellett meg is lenne (arról nem is beszélve, hogy otthoni fájlszerverként már futott 622 napot ez a winyó, és már 164 000 ciklusnál tart).

Előre is kösz

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27473) Kendek válasza vibra (#27471) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Moonlightot kellene letölteni és kipróbálni, de a legújabb Silverlightos tartalmakkal még nem boldogul. Mondjuk most az előzetes verziót linkeltem, az az elérhető legfrissebb kiadás, ha azzal sem megy az amit szeretnél, akkor sajnos várni kell.

(#27472) .mf: szerintem egyszerűbb, ha kikapcsolod azt a szigorú energiatakarékoskodást. A merevlemezgyártó weboldaláról lelehet tölteni DOS-os alkalmazást amivel lehet állítani, de persze a hdparmal is megoldható a dolog Ubuntu alatt (főleg, hogy egy újraindítás után a beállítás gyakran resetelődik ilyen merevlemezeknél).
Az Advanced Power Managementet kikapcsolni a következő paranccsal lehet:

sudo hdparm -B 255 /dev/sda

Mást is lehet még állítani a program segítségével, ami még érdekes lehet sebesség szempontjából az az Acoustic Management. A legnagyobb sebességet a következő beállítás nyújtja:

sudo hdparm -M 254 /dev/sda

Egyébként nekem így 81,6 bekapcsolva töltött nap után a parkolózónába lépő ciklusok száma 654. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#27474) vibra válasza Kendek (#27473) üzenetére


vibra
tag

Köszönöm.

Próbáltam,de sajnos nem megy.

(#27475) .mf válasza Kendek (#27473) üzenetére


.mf
veterán

hdparm-mal már próbálkoztam, APM-et nem hagyta állítani, -B akármire hibaüzenetet dobott.

A gép majd ismét 24/7-ben, nagyrészt idle fog menni,ahol nem árt az energiamegtakarítás, spindown se lenne rossz -- tehát jobb lenne, ha inkább azt találom meg, hogy mi ébreszti fel folyamatosan, mint csak elodázom a problémát.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27476) Kendek válasza .mf (#27475) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, akkor csináld azt amit jómagam mondjuk. Rendszer menjen egy kisebb (pár GB-os) pendrive-ra, a merevlemez meg csak legyen felcsatolva a megfelelő helyre. Így a rendszer pisztergálhatja a pent, a merevlemez pedig csak szükség esetén ébred fel.

<-ƘƘ->

(#27477) .mf válasza Kendek (#27476) üzenetére


.mf
veterán

Hmm nem rossz ötlet; de így a pendrive nem halálozik túl gyorsan el? Ex-munkahelyen kvázi-beágyazott géphez CF-kártyára telepített debian volt, és sorra haltak be a cf-kártyák, mígnem majdhogynem read-only, speciálisan flash-meghajtókhoz átalakított linux-disztrót kapott.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27478) Kendek válasza .mf (#27477) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Múltkor olvastam egy tesztet, ahol fényt derítettek arra, hogy valamennyire azért védve vannak ezek a pendrive-ok is. Olyat próbáltak, hogy egy igen kis méretű partíciót hoztak létre és folyamatos írásnak tették ki a pendrive-ot annak írásával. Nem sikerült tönkretenni így még igen sok írásnak kitéve sem. Ebből sejthető, hogy még a legolcsóbb kínai vacak is rendelkezik valamiféle algoritmussal, hogy a terhelést eloszlassa a cellák között.
Mondjuk speciel olyan felhasználási módnál, mint amire Te is használnád, igazán nagy terhelésnek nem is lenne kitéve, hiszen egyszer belövöd aztán megy. Pár intézkedést lehet tenni, hogy a pendrive-ra történő írási műveletek száma a lehető legalacsonyabb legyen, aztán kész. Mondjuk én csak úgy futtatom pendrive-ról, hogy rá nem telepítettem, csak sima Live rendszer ami egy fájlba menti a beállításokat, de problémát még nem tapasztaltam. Mondjuk igazán nem drága egy pár GB-os cucc (max. 4 GB elég), úgyhogy sokat nem veszíthetsz. :)

<-ƘƘ->

(#27479) Vladi


Vladi
nagyúr

Ismertek valamilyen jó futási szint szerkesztőt? Nem baj, ha gui. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27480) Kendek válasza Vladi (#27479) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, beírtam a Synaptic keresőjébe, hogy runlevel és ki is adott egy olyan találatot, ami első blikkre megfelel az (igen magas) igényeidnek. :DDD
A neve bum, telepítése nagyon egyszerű:
sudo apt-get install bum

TUI(Text User Interface)-val van az rcconf is mondjuk, nagyon terminálos pedig a sysv-rc-conf.
Esetleg a chkconfig-nak is hasznát veheted, attól függ mit szeretnél pontosan.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#27481) PuMbA válasza vibra (#27474) üzenetére


PuMbA
titán

Őszre már biztos kész lesz a végleges Moonlight 3 és akkor menni fog minden Silverlight alkalmazás.

(#27482) .mf válasza Kendek (#27478) üzenetére


.mf
veterán

Live"cd" pendrive természetesen nálam is van :)
Na akkor majd keresek valami guide-ot, hogy milyen beállításokkal telepítsek pendrive-ra rendszert. Egy normál oprendszer azért szét tudja szedni folyamatos logolással. Static wear levelling szinte minden flash-meghajtóban (nem csak ssd, de pendrive, cf kártya is) van, viszont dynamic wear levelling nincsen, a logok pedig egyhelyben vannak újraírva, így sokkal veszélyesebbek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27483) Vladi válasza Kendek (#27480) üzenetére


Vladi
nagyúr

Köszi a tippeket. :R

Mondjuk egyik se vált be. :DDD Találtam viszont ilyet: sysv-rc-conf, ez király. Csak leírás nincs a folyamatokról. A bum viszont azt mondja, hogy van nvidia valami a rendszeren. Nem emlékszem, hogy telepítettem volna a drivert. :F Sumákol ez az ubuntu, tuti sumákol :DDD

De amúgy találtam ilyet:
system-config-printer. Kezem magam otthon érezni. :))

Raktam már fel lxde-t, nincs viszont hozzá lxmusic. Leforgatni sem tudom a legújabbat, mert régiek a libek. Ettől meg pláne otthon érzem magam, tiszta centos. :O :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27484) Kendek válasza Vladi (#27483) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A sysv-rc-conf-ot én is írtam, szal ellentmondásos vagy. :DDD

Az lxmusicra meg rákerestem és benne van a universe tárolóban, nem kell forgatni semmit, max. csak engedélyezni.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#27485) ntomka válasza Kendek (#27484) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ne vedd már el a szórakozását... ;] :DDD

ツ Headphones on - World off

(#27486) vibra válasza Kendek (#27473) üzenetére


vibra
tag

Szia.

Sikerült a moonlight-al csak elsőnek nem ajánlott fel codec keresést ill. telepítést.
Reggel igen.
A codec telepítése után máris nézhető a SL. tartalom.

(#27487) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Tudom, nem ide tartozik, de ti biztos tudjátok a választ. :B

Erre van valakinek 5lete? [link]

Szerk.: Mármint milyen csomagok kellenek, hogy a megosztás rendesen menjen?

Thx. Üdv.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#27488) Kendek válasza Kvazár (#27487) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az alábbi két csomagot telepítsed a szükséges függőségeikkel, utána engedélyezhető a nyilvános fájlok megosztása a hálózaton rész.
apache2.2-bin
libapache2-mod-dnssd

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#27489) Kvazár válasza Kvazár (#27487) üzenetére


Kvazár
őstag

És lenne még egy kérdésem: *.bundle kiterjesztésű csomagokat, hogyan tudok feltenni?
Thx.

Szerk.: Thx. Kendek , már csinálom is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#27490) Kendek válasza Kvazár (#27489) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Életemben nem hallottam róla, de ahogy elnézem az Mac OS X-re való cucc, szerintem Ubuntura nem telepíthető. De ha elmondod részleteiben is, hogy miről van szó, akkor talán többre megyünk. Ubuntura csak Debian csomagok telepíthetőek, mivel arra épül.

<-ƘƘ->

(#27491) Kvazár válasza Kendek (#27490) üzenetére


Kvazár
őstag

VMware-t akartam volna feltenni, és vmware lin mappámban ilyenek vannak, meg rpm-ek. :F

De ez a win hálózatos dolog nem akar össze jönni. A samba4-et leszedtem, de csak annyi a változás, hogy most már legalább hálózaton keresztül önmagát látja. Ha a Windows hálózat ikonra kilkkelek akkor: A megosztások listájának lekérdezése meghiúsult a kiszolgálóról.

Amíg a samba4 csomag fent volt, addig is ezt írta ki. :F

VMware oldalán körülnézek, hátha van deb-jük is.

Eladó cuccaim: -

(#27492) Kendek válasza Kvazár (#27491) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah értem. Mondjuk én Oracle VM VirtualBoxot használok, azzal nincsen gond. :)

Nálam is kiszokta gyakran írni ezt a meghiúsult dolgot, de túlteszem magam rajta és Krusaderbe beírom a gép nevét:
smb://gépneve
Ezt persze a Nautilusban is meglehet csinálni, csak nyomd meg a Ctrl+L gombkombinációt.

<-ƘƘ->

(#27493) Kvazár válasza Kendek (#27492) üzenetére


Kvazár
őstag

A vm-re találtam leírást az oldalukon, így az megoldódott. :B

De a hálózat valahogy csak nem akar össze jönni. Egy sima megosztást sem tudok bekapcsolni. :F [link]

Eladó cuccaim: -

(#27494) Kendek válasza Kvazár (#27493) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Alt+F2 -> gksu nautilus

Itt próbálkozz, akkor engedni fogja.

<-ƘƘ->

(#27495) Kvazár válasza Kendek (#27494) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát ez sem nyert. :( [link]

Ezért most kérdezek egy igazán szemtelent.
Leírnád az összes olyan csomagnevet ami kell a win-es hálózat létesítéséhez?
Esetleg leírással is. :B

Mert akkor azokat mind lefrissíteném/újra telepíteném.

Thx. :R

Eladó cuccaim: -

(#27496) vibra


vibra
tag

Valahol olvastam hogyan kell áthelyezni az ablakon bal felső sarokból a jobb oldalira a bezárást,... stb.
Most valahogy nem találom,kérlek segítsetek.

(#27497) Kendek válasza Kvazár (#27495) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Most akkor a Samba telepítve van vagy nem? Azt írja, hogy a /var/lib/samba könyvtár nem létezik, pediglen ha telepítve vagyon akkor léteznie kell.
Alapból, mikor az ember először akar megosztani, felajánlja, hogy telepíti a szükséges csomagokat, ezek lennének a samba és a libpam-smbpass elnevezésűek. Ezek nélkül is lehet tallózni a hálózaton, de megosztáshoz már kellenek.
Komplett leírást viszont nem tudok csinálni, mivel egy db Windowsos gépen sincsen, viszont mondjuk a munkahelyemen eddig nem tapasztaltam a jelszókéréses hibán kívül mást, szépen láttam mindent. Egyébként meg nem nagyon használom a hálózatot.

(#27496) vibra: A legegyszerűbb az Ubuntu Tweakkel, de persze egyéb módon is kivitelezhető a dolog.
Alt+F2 -> gconf-editor

Elnavigálsz az apps -> metacity -> general -> button_layout-hoz és átírod :minimize,maximize,close -ra.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#27498) vibra válasza Kendek (#27497) üzenetére


vibra
tag

Ezer köszönet.

(#27499) .mf válasza .mf (#27482) üzenetére


.mf
veterán

Találtam egy hasznosnak tűnő oldalt tippekkel Ubuntu USB pendrive-ra telepítéséről
telepítés pendrive-ra (csak néhány tipp, normál telepítés, skippelhető)
írások csökkentése -- ez a fontosabb rész, innen a noatime, RAM disk loggolás és cache-elés, Firefox cache-elés, synchelés (ékes magyar apanyelvünk :DDD) részek érdekesek számunkra, a többi a tanfolyamhoz kapcsolódik.

Gondolom tapasztalt usereknek semmi új, de hozzám hasonló kezdőknek jól jöhet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27500) Kendek válasza .mf (#27499) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Belenéztem és egy hibát máris találtam. Az fstabban a reatime az relatime akar lenni bizonyára. Bár ez mindegy mert azt kell átírni, de akkor is elírták.
Egyébként pedig, ha aggódsz az áramszünet miatt és nem akarod állandóan egy másik rendszeren ellenőrizgetni a fájlrendszert, akkor rakjad mégiscsak ext4-re a következő opciókkal:

noatime,nodiratime,data=writeback,errors=remount-ro

A tempfs az egyértelmű, már múltkor is ajánlottam valakinek. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.