Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5801) Chosen válasza lipi67 (#5799) üzenetére


Chosen
addikt

Kiszedtem egy csomó mindent , megnézem , mit tesz majd így. :R

(#5802) lipi67 válasza Chosen (#5801) üzenetére


lipi67
veterán

Rosszat tuti nem:)
majd mesélj...

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#5803) p.geri


p.geri
csendes tag

Sziasztok!
Biztos volt már, de sos kéne egy válasz a problémára.
Egy régi 3200+ 2.2-n ment eddig, és gondoltam kipróbálom, viszo-e a 2.5 öt, de most nem indul el, csak sípol. Hogy tudom elindítani a normál órajelen a gépet ismét?
Köszi a válaszokat előre is!

(#5804) D1Rect


D1Rect
félisten

Érdekes apróságba ütköztem:
A Coretemp(0.99.3), a TAT(v2.05), és az everest(4.50) is különböző hőmérsékleti értékeket hazudik a procimra.
Melyiknek van igaza? :U :F

(#5805) Hawk1979 válasza p.geri (#5803) üzenetére


Hawk1979
őstag

Alaplap kézikönyv elővesz,megkeresed a cmos clear jumpert,gép kikapcs,cmos jumpi áttesz,(esetleg elemet is kiveheted),pár másodperc múlva vissza a jumper (ha kivetted akkor az elem is visszarak) és gép bekapcs.
Én nem vagyok híve az elem kivételének,mert eddig jól megvoltam nélküle is,csak a cmos clear is mindig segített.

(#5806) Chosen válasza lipi67 (#5802) üzenetére


Chosen
addikt

Na tehát: Csak , hogy tuti legyen 1 óra és 35 perc prime hibátlan , indítási cuccok fele kikapcs , nemrég töredezettségmentesítés, sandisk , porszűrő kitakarítás , és még mindig ugyanez :(

(#5807) Pukkancs


Pukkancs
tag

Üdv, a cpu-z reális adatot ad meg a feszültségről? Mert 3,6 Ghz-re húztam a c2d e8200-asomat, elindítottam rajta egy cpu Burn-in-t, és a feszültség nem megy 1,2V fölé :Y .
Mod: ja és tudna valaki adni egy linket, hogy honnét tudnék letölteni tunning programot amivel vindózbol tudom állítgatni az órajeleket, mellesleg a hőmérsékletet is mutatja? mert már sok ideje vadászok ilyenre de még nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#5808) D1Rect válasza Chosen (#5806) üzenetére


D1Rect
félisten

Látom melyik topikban folyik a segítségnyújtás :DDD

(#5809) Pukkancs válasza Pukkancs (#5807) üzenetére


Pukkancs
tag

Hoppá, kék képernyő, és újraindulás, ez mitöl volt? Már régóta ment a cpu tesztelő progi, ráadásul túl sem melegedhetett, ugyanis egy scythe ninja van rajta egy szuper szellősre moddingolt házban.

[ Szerkesztve ]

(#5810) Chosen válasza D1Rect (#5804) üzenetére


Chosen
addikt

Itt megyeget , egyébként RealTemp :U

(#5811) Chosen válasza Hawk1979 (#5800) üzenetére


Chosen
addikt

a csak-ot , nem számbeli jelzőre értettem ,hanem kizáró-szó nak , hogy a valószínesíthető bezavaró programok közül nem szerepel semmi , sorry , hogy nem válaszoltam , csak a tiéd volt az utolsó a lapon :B

Legközeelebb modot nyomok, azt hittem , kicsúsztam

[ Szerkesztve ]

(#5812) p.geri válasza Hawk1979 (#5805) üzenetére


p.geri
csendes tag

Kösz a segítséget!
Megtaláltuk a megoldást mi is, de a segítő szándékot nagyon köszönöm!!!

(#5813) Devil Smile válasza Pukkancs (#5809) üzenetére


Devil Smile
őstag

az elozo konfigom hasonlo volt a tiedhez p35c ds3r e8200 4x1gb ram
Bios 1,15v al ment 8*450et mint ahogy most is
milyen biosbeallitasokat hasznalsz?
Tuningra ott a SetFSB es a MemSet monitorozasra meg Realtemp v HW monitor

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#5814) lipi67 válasza D1Rect (#5804) üzenetére


lipi67
veterán

Nem hazudnak azok!
A Tj.max értékeket állíts be 1formára ,s mind1ik,uazt fogja mutatni.Nem tudom,hogy 4300-nál mennyi,de a CT-az talán a valós Tj.Max értékhez viszonyít.Szerintem 85 vagy 90.2xxx 85 Wolf 100.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#5815) lipi67 válasza Pukkancs (#5807) üzenetére


lipi67
veterán

A kérdésed első felét nem értettem..felnyomod 3,6-ra ez ok.Feszemelés nélkül?S mi a baj a cpuZ-vel??
Bővebben írj!
-Gondolom a VID-ed magas,s cpuZ 1,2V-on az kb bios 1,245-1,265
Ez a feszültségesés(Vdroop)
Everest /érzékelők.Ha a beállításoknál a Tj.Max értéket 100-ra,és 1000-red pontosságra állítod,ez a legjobb.
SetFSB nagyon jó segítség,de..24/7-es tuningot BIOSBAN kell belőni,minden varázskütyüt tessék elfelejteni. ;) :K

MOD: Kevés a fesz a procinak,vagy nem bírja a ram,vegyél vissza(oszd máshogy vissza)vagy adj annak is plusz feszt meg az NB-nek is!

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#5816) Pörp válasza Chosen (#5811) üzenetére


Pörp
senior tag

Ha nincs olyan program ami bezavar, és próbáltad tuning nélkül is, illetve új windows telepítésével akkor nekem csak egy tippem marad, ami lehet hogy hülyeség. Nézd még meg hogy nem púposodtak-e fel az alaplapon azok a nagy kondenzátorok. Ez megtörténhet, és tudtommal okoz instabilitást, bár hála Istennek nekem még nem volt ilyen...

(#5817) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Szevasztok!!!
Nem nagyon megy ez a tuning. beállítok 240 fsb-t és 11x-ót és nem áll fel a rendszer. :O
Azt hiszem a lap a hibás. Szerintetek a gigabity p31-eslapok jók tuningra?
vagy mégis milyen lapiot ajánlotok kifejezetten tuningra és nem túé drágán.

[ Szerkesztve ]

(#5818) lipi67 válasza birozoli7800 (#5817) üzenetére


lipi67
veterán

A másikban vszoltam a kérdésed első felére(csak azt kérdezted ott).P31-es lap sem tuningbajnok,de valamivel jobb.Tudom,furán hangzik,de árulnak itt 965-ös Abit IB9-es lapot,azzal jobban járnál.Jobban mert biztos olcsón meg tudod venni,és megy benne a 2xxx.(Nálam 3,8GHz-ig ment a 2180-as)Később meg,ha kinövöd..A Wolfok szeretik a 965-ös deszkákat!

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#5819) D1Rect válasza lipi67 (#5814) üzenetére


D1Rect
félisten

Hát ez az. Nem nyilvános a Tj.max ezeknél a prociknál :O

(#5820) Lenist


Lenist
tag

Hali
Config: GA-P35C-DS3
C2D E6750
2GB KINGMAX 800MHZ RAM
Na abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy hogyan tudnám meghúzni egy picit a procimat.Az fsb-t állítottam fentebb a biosba 350-re sikerült max felrakni mert utána már nem bootol be az xp.
Most ugyebár a feszt kellene állítani,de ezt annyira nem mertem egyedül mert nem szeretném megsütni a procimat.A BIOS jelzi is hogy nem optimális a feszültség.
Mennyire állítsam? :)
Mutatok egy képet Kép

Kb 3.2 -re szeretném felcibálni hogy egy 4870-es VGA-hoz nagyjából elég legyen,mondták hogy kb. ennyi kell hozzá,de azért nem szeretnék új procit venni,meg ugyebár állítólag bűn nem tuningolni az ilyen procikat :U

[ Szerkesztve ]

(#5821) Chosen válasza Pörp (#5816) üzenetére


Chosen
addikt

Cmos resetttel még nem próbáltam, új winnel sem, de cmos reset hamarosan lesz , de ha én új wint teszek , akkor az már vista lesz :DD , kondikat kizártnak tartom, eredti japó szilárd kondik vannak a lapomon, ami még 3 hónapos sincs :) szal vagy cmos, de inkább win lesz a problem :R

(#5822) lipi67 válasza D1Rect (#5819) üzenetére


lipi67
veterán

Nem értem,h az Intel mi a f@szért csinálja.Sztem tuning..Paráztatják a jónépet,közbe meg..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#5823) pigatt


pigatt
őstag

Üdv.

Segítséget szeretnék kérni, konfigom az adatlapon, és ezekkel a beállításokkal, spontán fagy a gépem, mit állítsak rajta, hogy jó legyen. Prime blend 1 óra után, nem hibát dob hanem megfagy a gép. Egy stabil 24/7-es beállítás kellene 4GHz-n a ramok meg 1066-on

Cpu Vcore 1.232V
Cpu Vtt 1.28V
Cpu Pll 1.50V
NB 1.31V
SB 1.50V
Ram 2,1V

445*9
ram 1066Mhz (5-5-5-15) alap

Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#5824) lipi67 válasza pigatt (#5823) üzenetére


lipi67
veterán

Az NB-nek és a procinak adnék még..
Procinak 1,265V-körül,NB-nek meg 1,41V.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#5825) pigatt válasza lipi67 (#5824) üzenetére


pigatt
őstag

A proci az így stabil volt! Small FFT semmi gond! NB-nek 1,41V nem gáz 24/7-re?

i9 / 4080 / 32"

(#5826) lipi67 válasza pigatt (#5825) üzenetére


lipi67
veterán

Nálam a reaperek(2x1GB 1150-es)1200-on már 1,57-et kértek.Nem,nem gáz.Nézd h mennyire melegedik,s azt mennyi kell nekik.(Én 2,2V-on járatom a ramokat)Kben ezek a reaperek..kva jók de nagyon sokáig szívtam velük.Minden visszaosztásnál máshogy viselkedtek,s igen,kellett a plusz fesz nekik,meg az NB-nek is!

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#5827) pigatt válasza lipi67 (#5826) üzenetére


pigatt
őstag

Köszi!

Szerintem akkor fokozatosan elkezdem emelni az NB 1,41-ig, ha nem lesz stabil akkor adok a ramoknak még egy kicsit.

Ha akkor sem akkor belerugok. :DDD

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#5828) D1Rect válasza lipi67 (#5822) üzenetére


D1Rect
félisten

Én inkább 5 fokkal kevesebbet gondolok rá nehogy baj legyen, pár órán belül ideér a hűtőm és lesz örömködés :D Az Intel meg szíjjon gázt. az E7xxx sorozat Tj.maxa publikus ugye?

(#5829) pigatt válasza lipi67 (#5826) üzenetére


pigatt
őstag

1,34V-os NB-vel prime blend stabil 1,5 órán át. Hátha mostmár nem fagyna.

i9 / 4080 / 32"

(#5830) Chosen válasza D1Rect (#5828) üzenetére


Chosen
addikt

Realtemp , és nem kell tj maxolni, ami pedig vélhetően hibásan mér a tj maxtól lévő távolságot mutatja , de a realtemp kiírja a tj maxot is , és a rendes hőfokot is , no para ,
Baglyod megy ?

(#5831) birozoli7800 válasza Chosen (#5830) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Szevasztok!!!
Kinéztem magamnak 1 lapot és a vleményetekre lennék kiváncsi hogy jól meglenne e az én e2200-ammal főleg tuningra kellene. [link]
Vagy jobb a Gigabyte p35

[ Szerkesztve ]

(#5832) lovidani


lovidani
csendes tag

Sziasztok!

van egy gigabyte ep45ds3r alaplapom, e8400, kingmax 2gb 1066 ram. 8*450 be húztam és csak a dram voltage emeltem 1.8 ról 2.0. a system multiplier 2.50a -n van. 1066 os ram nál jobb lenne magasabbra rakni a multipliert? előre is thx

(#5833) D1Rect válasza Chosen (#5830) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem a Realtemp-el csak az a bajom hogy nem lehet teljesen letenni system tray-re... Vagy eddig még nem találtam meg.
Bagoly: Persze... Hívom 4-kor(amikor be kell futnia kb.) a barátom:'Jaj, neked elfelejtettem szólni hogy csak pénteken megyek haza!' :W Már nagyon unom a gyári hűtőt.
Neked bajod megoldódott?

(#5834) Chosen válasza D1Rect (#5833) üzenetére


Chosen
addikt

:(

(#5835) roli80


roli80
csendes tag

Sziasztok

Gigabyte Technology Co., Ltd.
M61PME-S2
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4800+, 2511 MHz
Volna egy olyan kérdésem hogy ilyen alaplapom és procim van és az everest azt irja hogy 3200 MHz is képes menni. Az volna a kérdesem hogy hol tudom én ezeket beállítani mert a biosban nem találtam semmit.
Előre is köszi a segítséget.
Üdv Roland

(#5836) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!Van nekem egy CSX 800 CL5-ös ramjaim.Érdemes húzni,hogy valami gyorsulást tapasztaljak?
Ha igen az időzítésre(kb mivel érdemes próbálkozni) vagy a fsb-re gyúrjak?

Egy Q6600 mellett van ez a memória és még annyi lenne,hogy többször írták:Ugyanazon az órajelen de nagyobb fsb-vel gyorsabb a gép.
Ha most 9*266 mhz van és én átállítom 7*342-re akkor az órajel ugyanannyi,de ilyenkor a proci jobban melegszik vagy van valami különbség az alapbeállításhoz képest?

(#5837) lipi67 válasza pigatt (#5829) üzenetére


lipi67
veterán

Bocs mindenkitől a kései reagálás miatt,de iccaka akartam,csak nem volt netem :W

pigatt: Jó lesz az!Az NB stabilizálja,s mi a fenét kínzod órákon át?Ha 1 órát megy,használd!!!S ha napokig ok,kit érdekel,hogy az orthos v prime 3 óra után hibázik?(senkit)Nem mérvadó.Sokszor az orthos indokolatlanul is dob hibát,nem mai progi..A Prime is tud furcsán viselkedni,arról nem is beszélve,hogy nem ezek a progik képezik géphasználatod repertoárjának nagy részét:)Játsz,s ha ok,a többire se rá fütty! ;)

D1Rect: Igen,100 a hivatalos érték!
TheChos3nOne:Tj.max-ból számol,ez ok.Csak szarhatod,ha a real nem jól tudja.Nézed -kivonod stb?(ok kva sok idő,van vagy 3mp :B )de..
EVEREST Beállítod a tj-t,meg 3 számjegyüre,s az a legpontosabb.5xxx7xxx-8xxx=100
2xxx=85
Ennyit tudok :B

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#5838) lipi67 válasza birozoli7800 (#5831) üzenetére


lipi67
veterán

-kifutottam az időből..-
Én nagy Abitpárti vagyok,de az igazsághoz tartozik,hogy ez a deszka nem is értem minek került forgaloma.Kb IP35-V.Hogy mit tudhat?2180-as asrock lap2,4GHz meghótt.Uaz minden csak a lap lett DS3L 3,GHz.Utána lapcsere Abit IP35-V és 3,2GHz.
Ha ez segített..-(Ha alulfeszelni akarod..azt nem tudják az Abit lapok,akkor giga!)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#5839) birozoli7800 válasza lipi67 (#5838) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Kössz. Hát szerintem akkor valahonnan megpróbálok beszerezni egy p35-ös Gigát. Azzal már csak meglesz a 3 ghz. remélem. :)

(#5840) Lenist válasza Lenist (#5820) üzenetére


Lenist
tag

Sracok ha autora rakom a system voltage controlt rendesen beállítja a lap magának,nem fog túl feszt adni?
Mennyire emelhetem a procinak a feszt ahol még nem teszem tönkre mennyi a biztonságos?HSZ

[ Szerkesztve ]

(#5841) lipi67 válasza lovidani (#5832) üzenetére


lipi67
veterán

Mivel adatlapod üres..nem tudni milyen ramok,de 1000-1100 közé kalibráld be őket.
birozoli7800: Asszem félreértettél!!!Abittal nevetve lesz meg a 3,2is:)
[2180@4060MHZ]
[8400@5067MHz]
és a két lap hasonló...(valamivel jobb az enyém,de giga szóba se jöhetne p35-ben csak a dq6)

roli80: A procid topikjába érdeklődj,hogy mi a gyakorlat,mit tudnak ezek a procik.Sajna AMD-t nem használok,párszáz MHz-es tuningok..nem.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#5842) lipi67 válasza Lenist (#5840) üzenetére


lipi67
veterán

Hm..Mennyi a VID?Nekem egy gagyi 6750-es(1,35V-vid-del)is vitte plusz fesz nélkül a 3,4GHz-et,igaz..a vége se volt sokkal több,3744MHz.Biosban 24/7-be nyugodtan adj 1,425V-ot.Ez lófing.Én 1,5V-on járattam 24/7-be,de másé..az más.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#5843) Lenist válasza lipi67 (#5842) üzenetére


Lenist
tag

Én annyira nem értek hozzá de jó lenne nekem is felhúzni 3.2 v. 3.4 -re ha megmondanád hogy mit állítsak megköszönném :)
Nem vagyok nagy tuningos :B
Egy képet linkeltem az elöző hsz-be..

[ Szerkesztve ]

(#5844) lipi67 válasza Lenist (#5843) üzenetére


lipi67
veterán

a 350-et nyomd fel 400-ra,s a pcie-t fixáld 100-ra.Mennie kell!!!
-a memóriát kell visszaosztanod,de pl 400-nál 1:2-be(nálatok az a szinkron asszem)pont 800-on mennek majd.

sajna most mennem kell lassan,itt a fél rokonság..temetős progik..

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#5845) pgeri válasza Lenist (#5843) üzenetére


pgeri
tag

Feszemelés nélkül simán megy 3,2 ghz-t tutira. kb. így megy tovább h 1,4 volt 3,4 ghz 1,45 volt 3,6 ghz 1,5 volt 3,8 ghz. Ezek persze csak támpontok. Nem szentírás csak ezzekel nagy valószínűséggel elmegy majd simán.

(#5846) birozoli7800 válasza lipi67 (#5841) üzenetére


birozoli7800
senior tag

OK! Azért kössz félreértettem. :D
Egyébként a VID-em 1,32.
Majd feszt nem nagyon szeretnék emelni. Szerinted akk így meglesz a 3 ghz?

[ Szerkesztve ]

(#5847) Lenist válasza pgeri (#5845) üzenetére


Lenist
tag

Hali
Az normális hogy everestbe megnéztem a CPU órajelét és ugrál? 2400 mhz röl 3200-ra
és a vid is ugrál 1.0625v -rol 1.3ra magától ide oda :S
KÉP
Ez miért van?
Sajtgép természetesen 3200-at ír de azért jobban hiszek az everestnek :)

(#5848) Lenist válasza Lenist (#5847) üzenetére


Lenist
tag

Most tényleg nem értem...
Felraktam az fsb-t 400-ra a memori multiplert 2.00-ra hogy 800-on legyen.
Így 3200MHZ-en megy a processzor,de a cpu-z meg az everest is 2400Mhz ir...
Ilyenkor mi van? :B
Cpu-z

[ Szerkesztve ]

(#5849) Pukkancs válasza lipi67 (#5815) üzenetére


Pukkancs
tag

Addig oké, hogy mi a probléma, de azután elvesztem a fonalat :O . Hogyan tudom a dram/fsb-t átállítani mondjuk 1/1-re? És melyik menüpontban lehet belőni az nb feszültségét? És ennél a tuningnál kb mennyit adjak neki? Vagy ez laponként változhat?

(#5850) lovidani válasza Lenist (#5848) üzenetére


lovidani
csendes tag

mert az alaplapod támogatja az energiagazdálkodást de amint terheled a cpu-t a normális értéket fogja mutatni.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.