Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5601) Gyufaaa válasza tomargus (#5599) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Feszemelés nélkül, emelgesd az FSB-t a Biosodban. A Ramoknak alapból adj 0.2v-ot a PCI-E frekijét állítsd 100Hz-re fixen. Kezdésnek megteszi. Az FSB-det állítsd feljebb kapásból 220-ra tesztelj Orthos alatt 9-es prioritáson 1 órát minimum. Ha nincs hiba akkor állítsd 235-re az FSB-t és ismét teszt. 1 óra teszt után ha nincs hiba veheted stabilnak a rendszeredet. Ha hibát jelez teszt közben STOP és vedd visszább az FSB-t vagy emelj feszt. Egyenlőre ennyi. ;)

(#5602) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Sziasztok!Egy kis segítségre lenne szükségem.Az alábbi konfigom van,amit nem akarok lecserélni,csak kihozni belőle a maximumot.

1.Asus P5B-Plus alaplap
2.E6420 proci+HyperTX2 hűtő
3.Corsair TwinX 2X1GB 800Mhz DDR2 RAM
4.Gainward 8800 GTS Golden Sample 320MB

Azt szeretném kérdezni,hogy kb mit lehet kihajtani a prociból (gondolom a gyárilag tuningolt Gainward-ot már nem érdemes piszkálgatni)?Elsősorban COD4,COD5,Red Alert2-zni akarok neten,esténként 5-6 órát folyamatosan.Gépfacsaró gámák,mint pl Crysis,mellőzve.
Szóval mit bírhat a rendszer ennyi játékidő mellett,biztonságosan? thx a válaszokért előre is

(#5603) Stirbi válasza Skyhunter (#5602) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv
a procid sztem kb alapfeszen ugy 3ghz ig birni fogja(teszteld prime 95-el),a ramok ha nemnbirják a tuningot adj nekik +0.1v ot ha nem elég a ramoknak a +0.2 öt is adhatsz , de többet ne,

(#5604) Gyufaaa válasza Skyhunter (#5602) üzenetére


Gyufaaa
veterán

0.2v adj a ramoknak. Az nem sok! A PCI-e frekit told 100-ra. 3Ghz-et birni fogja a procc. Előbb feszemelés nélkül emeld az fsb-d. Teszteld ORthos alatt 9. prioritáson egy órát minimum.

(#5605) szilva01 válasza Gyufaaa (#5604) üzenetére


szilva01
őstag

mi váltizik meg a teszt közben, ha a priorítást emeljük? ez már olyan régen érdekel :B

(#5606) kulerr válasza szilva01 (#5605) üzenetére


kulerr
őstag

jobban terheli a procit a magasobb priorítás...nagyjából ennyi, de ha konkrétan érdekel Google bácsi megmondja :C

Szilva de te akkor most miért nem tesztelsz? Nyomás tesztelni!!Aztán gyere vissza mire mentél :K

[ Szerkesztve ]

(#5607) szilva01 válasza kulerr (#5606) üzenetére


szilva01
őstag

Nem frankó a hűtésem (sztem a paszta miatt) 1.5 volton 98-99 fokos :O
de legalább elindul 4.2Ghz-en :DD

[ Szerkesztve ]

(#5608) kulerr válasza szilva01 (#5607) üzenetére


kulerr
őstag

miii? az nagyon magas IDLE-ben.. :( mit csinálsz h ennyire magas?

[ Szerkesztve ]

(#5609) szilva01 válasza kulerr (#5608) üzenetére


szilva01
őstag

másfél voltot adok neki :(

(#5610) kulerr válasza szilva01 (#5609) üzenetére


kulerr
őstag

Az ok de nem szabadna majdnem 100 fokra felfutnia terheletlenül :(

[ Szerkesztve ]

(#5611) szilva01 válasza kulerr (#5610) üzenetére


szilva01
őstag

szerintem a paszta(zás) a baj

(#5612) Stirbi válasza kulerr (#5610) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv
pasztát uyg kell hogy nagyon vékony fedöréteget a cpura és a cpu hütöre szépen arányosan szétkenni, mert ezek a hőfokok kegyetlenek :W

(#5613) KMT válasza kulerr (#5606) üzenetére


KMT
addikt

Dehogy terheli jobban. Arról van szó, hogy melyik program (folyamat) milyen prioritással (előnnyel) kapja a proci számítási kapacitását. Ha 1-es-en, van, akkor minden más folyamat kapja először, és az orthos utoljára. Így nem lassítja a gépet, de nem is olyan hatékony. 9-es prioritáson már szinte teljesen övé az elsőbbség, 10es meg a valós idejűnek felel meg, ha jól tudom. Ezen használva nem kell meglepődni, hogy kezelhetetlenné válik a gép.

szilva01:
Ne használd szegényt azon a feszen, és akkor (talán) nem lesz gondod a hőmérsékletével sem.

[ Szerkesztve ]

(#5614) szilva01 válasza KMT (#5613) üzenetére


szilva01
őstag

nem használni szeretnép csak képet készíteni a cpu-z-ről legalább 5Ghz-en :DDD

(#5615) KMT válasza szilva01 (#5614) üzenetére


KMT
addikt

Akkor bizony szerezned kell folyékony nitrogént, és reménykedni, hogy nem degradálódik a kicsike 1,8 V-on. :))

(#5616) szilva01 válasza KMT (#5615) üzenetére


szilva01
őstag

majd berakom a hűtőládába amíg tuningolom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5617) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

Leírná valaki, hogy mit jelent a HT? Köszönöm!

Géza

(#5618) kulerr válasza KMT (#5613) üzenetére


kulerr
őstag

Na és akkor szerinted nem kap nagyobb terhelést a proci????? :( :(Hiszen pont most írtad le!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#5619) KMT válasza kulerr (#5618) üzenetére


KMT
addikt

Ha csak az orthos fut, akkor elhanyagolható a különbség.

"jobban terheli a procit a magasobb priorítás"
Mert ebből azt gondolhatná valaki, hogy a program csinál valamit másképp, de erről szó sincs.

Szóval én csak megmagyaráztam, még ha úgy is tűnt, hogy magam ellen beszélek.

(#5617) Geza26:
Első hsz.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5620) kulerr válasza KMT (#5619) üzenetére


kulerr
őstag

A program "csak" tesztel ebben igazad van az viszont nem mindegy mekkora prion csinálja mert a magasabb priorítás igenis nagyobb terhelést ad. Csak tényleg, magadtól csinálj egy próbát orthossal nézd meg 1-esen állandó feszzel hol a hibamentes határ és amikor megvan engedd rá a 9-est vagy a 10-est meg fogsz lepődni!
Persze procitól is függ a dolog, meg az más kérdés már h normál használatnál nagyon nehéz olyan körülményt elérni mint a tesztelő progival elért terhelés.... :R
,
Talán ha konvertálgatsz használat közben közelítí meg legjobban..

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#5621) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Üdv.

Nem vagyok mai csirke a tuningolásban, de ma egy elég érdekes dolgot véltem felfedezni.
C2D procim, ha alapon van, akkor minden rendben megy. CPU tesztek, GPU tesztek. Bármit futtatok akkor akár órákig is nyomhatom semmi hiba.
Ha felhúzom a procit 3.5ghz-re (PCIe Fixálom 100mhz--re) akkor utána 6-7 órát is futtathatom a CPU terhelést, nem lesz semmi gondja, DE ha a GPU-ra ráeresztek bármit (akár csak egy LEGO Batmant) akkor 2-3 perc után az egész vagy fagy, vagy megáll-beszaggat és extrém esetben még el is kezd csíkozódni az egész képernyő, mintha a VRAM tönkrement volna.
A VGA-n AC S1 virít már kb 2 hónapja, eddig semmi baja nem is volt, húzva is csak tesztekhez szoktam, mindennapi használatra egyáltalán nem.
Ha viszont megint alapra rakom a CPU-t, akkor megy minden tökéletesen.

Valaki tudja, hogy mi lehet a gond? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5622) KMT válasza kulerr (#5620) üzenetére


KMT
addikt

Elhiszem, hogy hatékonyabb, nem is mondtam, hogy nem az.

(#5621) PowerBuldog:
Biztos, hogy nem melegszik túl a vga?

[ Szerkesztve ]

(#5623) PowerBuldog válasza KMT (#5622) üzenetére


PowerBuldog
veterán

3 perc FUR rendering (Szőrös fánk) után is csak 49°C a GPU, amit már stabilan start :U

Most is azt csinálja, miután a PCIe frekit Autora tettem. kb 3 perc után a képernyő elfeketedik, majd visszajön. Ekkor már nincs renderelt képe a GPU Caps view FUR-nak, és ha űjra el akarom indítani, akkor ezt a hibauzenetet kapom. [link]
A vicces, hogy ha nem tuningolom a gépet,akkor tökéletesen fut.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5624) djdave128


djdave128
csendes tag

sziasztok lenne egy kis problémám, van egy e7300-om egy msi 45 neo3r lapban és 2x1gb kingston hyperx 1066-os memo van benne. mi lenne e legoptimlisabb tuningbeállítás a procihoz? egy hyp tx2 van rajta. nem vagyok nagy tuning guru, és nem akarok a feszekkel meg a szorzókkal játszani. és még az a kérdésem h a proci alapon megy meg az összes fesz is, de ha az fsb/dram arányt átállítom 1:2-re hogy a ram 1066-on fusson a gép ugy behal mint a szar. miért csinálja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#5625) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Na, és ilyen képi hibát csinált 30mp-es Lego Batman után. [link]

Visszavettem a CPU-t teljesen alapra. Most már több mint 5 perce fut a Fur render minden gond nélkül.... :Y Szóval ha valaki tud erre valamit mondani, akkor szívesen meghallgatom, mert nekem lövésem sincs, hogy mi a franc baja lehet. :(

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5626) PowerBuldog válasza djdave128 (#5624) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nézd meg, hogy a ram megkapja-e a gyártó által előírt feszt, és hogy milyen időzítéseken menne 1066-on.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5627) djdave128 válasza PowerBuldog (#5626) üzenetére


djdave128
csendes tag

cl-5ös a ram, a fesz meg auton-van, azzal lesz a gond szinted? az időzítés is auto akkor állítsám át 5-5-5-15-re? ja és az normális hogy az e7300 10x300-as fsb-n 60fok terhelés alatt?

[ Szerkesztve ]

(#5628) PowerBuldog válasza djdave128 (#5627) üzenetére


PowerBuldog
veterán

nálam pl a P35-Dq6 Auto-n 1.8V-ot ad a ramnak, ami elég is 800-on , de pl 1066-on már 2.0-2.1v-ot kér(gyárilag). vagyis +0.15-0.20v-ot kell neki adni pluszba.
időzítést meg szerintem nyugodtan hagyhatod auto-n

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5629) djdave128 válasza PowerBuldog (#5628) üzenetére


djdave128
csendes tag

köszi, és a procit hogy állítsam be? mekkora legyen a szorzo és az fsb, fesz mert azt mondták simán mennie kell 3,2-3,5-t. de nálam kifagy 3 felett

[ Szerkesztve ]

(#5630) PowerBuldog válasza djdave128 (#5629) üzenetére


PowerBuldog
veterán

adsz a procinak 1.2V-ot, aztán megnézed, hogy megy-e. Ha megy, akkor kis lépésekben elkezded lejebb venni, és megnézed, hogy hol stabil még. (Nekem pl 3.2Ghz 1.1V is stabil.)

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5631) djdave128 válasza PowerBuldog (#5630) üzenetére


djdave128
csendes tag

köszi, még a rammal lenne gondom, belőtem 2,2v-ra gyártó annyit ír neki 1066-on, időzítésekkel megnéztem auton, meg ugy hogy bállítottaam neki, de sehogy se indult el. ezek a kurva ramok nem mennek 900-ná többet. mi lehet a gond? előre is köszi a segítséget

(#5632) szilva01 válasza djdave128 (#5627) üzenetére


szilva01
őstag

a feszeket ne hagyd auto-n

(#5633) djdave128 válasza szilva01 (#5632) üzenetére


djdave128
csendes tag

a fesz 2,2-n volt, az időzítések voltak auton

(#5634) PowerBuldog válasza djdave128 (#5631) üzenetére


PowerBuldog
veterán

időzítést nézd meg. ha ilyen 4-4-4-12-ket ad meg a lapod auto-n akkor nem is csoda, hogy nem indul

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5635) djdave128 válasza PowerBuldog (#5634) üzenetére


djdave128
csendes tag

de adtam neki én is 5-5-5-15-t de ugy se ment

(#5636) PowerBuldog válasza djdave128 (#5635) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nézd meg, hogy mi a CPU-d gyári fesze, aztán azt állítsd be fixen és úgy nézd meg, hogy megye 3ghz-et

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5637) djdave128 válasza PowerBuldog (#5636) üzenetére


djdave128
csendes tag

és a ramokkal most mit csináljak? de a lapna vinnie kéne szal nem tom mi lehet a gond

(#5638) szilva01 válasza djdave128 (#5637) üzenetére


szilva01
őstag

próbáld ki 5-5-5-18-on

(#5639) djdave128 válasza szilva01 (#5638) üzenetére


djdave128
csendes tag

nem megy, de amugy is 5-5-5-15 a gyárija, mi lehet a gond?

(#5640) Ruckus


Ruckus
tag

Sziasztok! Kicsit kínlódtam magamban a húzogatással :), próbálkoztam. Több kevesebb sikerrel.
(P5KC,E8400 proci, 2 giga kingmax 800, hyper TX2)
3825Mhz a stabil rekord(9*425, 5-5-5-18, cpu:1,35V, ram:2.0V, NB:1,25V
12 perc orthos teszt után(prio:9)
link:http://kepfeltoltes.hu/view/081019/Orthos_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

próbáltam a 9*450-es variációt, 55515 és 55518-as időzítéssel is instabil volt. cpu:1,4v, ram:2,1 v, nb:1,4 v
intel burn test kék halál, orthos 2p40mp kék halál

Remélem itt már tud valaki érdemleges hozzászolással segíteni.

THX Ruckus

Ruckus

(#5641) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Nekem meg valami ilyesmi a hiba, ha húzom a CPU-t [link]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5642) Ruckus válasza PowerBuldog (#5641) üzenetére


Ruckus
tag

Megnéztem a videót, elég érdekes. Az orthoson kívül benyomtál még pár dolgot, és a végén elment a kép :)
Milyen prioritással futott az orthos, hogy simán indultak mellette a progik?
Csak kíváncsiságból.

Ruckus

(#5643) PowerBuldog válasza Ruckus (#5642) üzenetére


PowerBuldog
veterán

minden megy simán, csak ha a GPU-t kezdem el terhelni, akkor vége a világnak. (szó szerint és átvitt értelemben is)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5644) KMT válasza PowerBuldog (#5643) üzenetére


KMT
addikt

Ha tudod, próbáld ki egy másik vga-val is, és akkor már közelebb leszel a megoldáshoz.

(#5645) PowerBuldog válasza KMT (#5644) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Majd próbálkozok valamivel. Köszi a segítséget.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5646) Raven18


Raven18
csendes tag

Hy

Hátha tud nekem erre valaki valami magyarázatot mondani. vettem egy uj alaplapot , msi k9a2-cf. beleraktam procimat minden szép és jo , és elkezdtem huzni , ahogyan az elözövel. elöször nem állitottam semmit , csak a szorzót és fsb-t. 10szeres és 230fsb. bekapcsol a gép , megnézem everestbe , vagy bármi másba , és 990mhz (!) nek látta a procit. minél feljebb vettem annál kevesebbnek. ez sztem nem teljesen normális dolog. akárhova viszem a szorzót az fsb-t , ha feljebb veszem akkor csökken az órajel. . és még csak 230nál tartottam. 600on akkor mivan? (mert az a max). lehet be kell állitani még valamit amire nem figyeltem??? :U :F

(#5647) KMT válasza Raven18 (#5646) üzenetére


KMT
addikt

Ne everest-tel nézd. Próbáld meg cpu-z-vel. És arra is figyelj, hogy idle-ben visszaveszi 6-osra a szorzót az EIST / C1E, ha be vannak kapcsolva.

(#5648) Raven18


Raven18
csendes tag

azzal is néztem. utobbit csak azzal. és az irta ki ezt az érdekességet

(#5649) kulerr válasza Raven18 (#5648) üzenetére


kulerr
őstag

Ilyet még nem is hallottam.....Sztem csinálj e reset-et vagy elemkivét a legjobb, és ne állíts semmit előszőr nézd meg úgy az értékeket. Ha utána is ilyeneket csinál erős a gyanúm h a deszka szórakozik veled :( , ha van lehetőséged rá próbáld ki másik procival is...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#5650) Raven18


Raven18
csendes tag

hát én se láttam ilyet , elözövel semmi baj nem volt pedig nem volt egy nagy állat lap ( gigabyte m61sem-s2es) de ez betett mikor megláttam. most léptem be biosba elöször , tegnap raktam be a lapot.. teljes windóz ujratelepités..értetlenül állok minden elött. vagyis baj ezzel sincs mert gyorsabbak a dolgok. csak ez a bios húzás nem oks. alapon ( 200fsb 11es szorzó) 2200mhznek látja.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.