Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Évtizedekkel ezelőtt (még Amigán...) használtam trackballt, kíváncsi voltam milyen lenne most ismét.

Az ügyetlen hüvelykujjam miatt azokat rögtön elvetettem, a precíz mozgatás érdekében pedig mindenképpen nagy golyósat akartam, így (a még mindig drága, de megfizethető kategóriában) lényegében két Kensington maradt, az Expert és a Slimblade. Ha jó lenne előbbi görgető-gyűrűje, valszeg azt választom a tenyértámasz és különálló gombok miatt, de rengeteg panaszt olvasni rá, h nem simán jár és nem egyszerű az átalakítása, így inkább a Slimblade felé hajlottam. Van, aki ott is panaszkodik a golyóforgatásos görgetésre, másoknak azonban tetszik, így ezt választottam.

Persze az 50e-t nyaldosó hazai ára rossz vicc (Alzától még bontott példány is 44+szállítás, inkább nem kockáztattam ott milyen állapotút csomagolnak újra, akadnak rémtörténetek), végül a német Amazonon sikerült szállítással együtt 65.5 EUR-ért (mostani ratyi árfolyamon is 26.5e Ft) találni "új állapotú" (wie neue) címkével hirdetettet is találni. Nem csalódtam az Amazonban most sem: annyira új, h még a gyári leragasztás is rajta volt a dobozon... Arról már nem is beszélve, h a hétfő éjjel rendelt példányt ma reggel már ki is hozták a nemzetközi szállítás ellenére. Így nagyon friss még ahhoz, h tapasztalatokról írjak, de egyelőre tetszik (a golyóforgatásos görgetés is, mert nem kell fogást váltani hozzá)

Ha érdekelne mást is, úgy látom, még van belőle és él még a 20% kedvezmény az Amazon által forgalmazott cuccokra, amivel ennyire jön ki a végeredmény:
www.amazon.de/-/en/gp/product/B001MTE32Y

[ Szerkesztve ]

(#502) Radeon_5 válasza dudikpal (#498) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Jah nekem regrol elo is bukkant ket Japan Omron kapcsolom aminek nagyon megorultem.
Viszont nagy genyasag hogy ez a mikroszkopikus meretu 6 agu torx csavarhuzo kellene hozza, amibol nekem nincs. Ilyet lehet szerezni szerszam boltokban hozza?

[ Szerkesztve ]

Son of a Bit

(#503) Radeon_5 válasza macilacus (#500) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Te talaltal is ott kapcsolot az Orbit-ba?
En netes kereses alapjan azt lattam h a Panasonic EVQP0E07K az megfelelo tipus bele, vagy nyilvan masik hasonlo kialakitasu. Emaileztem a Lomex-szel es nem tudnak ilyesmit..
Ha valakinel van elfekvo kapcsolo az Orbitba akkor erdekelne, vagy kozos rendeles kulfoldi webshopbol ha mast is erdekel?

Son of a Bit

(#504) macilacus válasza Radeon_5 (#503) üzenetére


macilacus
senior tag

Hali, én kiforrasztottam a régit, bementem a boltba és az eladóval egyeztettem, aki a minta alapján ajánlott.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#505) niof


niof
addikt

Sziasztok!
Mostanság kezdek visszatérni a régi hobbimhoz, (főleg régi) audió hangfelvételek szerkesztése/masterelése (Reaper-ben), és mostanában feltűnt, hogy egyre fáradékonyabb a kezem/csuklóm a sok, precizitást igénylő mozdulat miatt. Ezért arra gondoltam, kipróbálnék egy hanyattegeret. Pontosabban próbálni már próbáltam, de az olyan rég volt, hogy csak a színére emlékszem. :B
Szóval a kérdés az, mik az ajánlott márkák/típusok. Úgy gondolom, talán egy teljesen lapos megoldás lehetne a legkényelmesebb, vagy egy kevésbé döntött. A két típus csak példa, ha van más javaslat hasonlókra, szívesen utána néznék.
Fontos lenne a tartósság és a megbízhatóság, a normál egereimtől is ezt vártam el mindig.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#506) Nagya21 válasza niof (#505) üzenetére


Nagya21
addikt

Vegyesen használok sima egeret, és hanyatt egeret.
Volt naondrága logitech ergo(megdöglött az adója) most trust márkáju van megszoktam már(aljáról a gumik leváltak, még nem sikerült tartósan visszaragasztani)
És most jött foxpostra alzátol egy eternico pro(ennyiért nem tudtam otthagyni.....)
link
Én szeretem használni őket, általános használatra, játékra van lézeres egerem (verbatime)
Majd este próba.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#507) niof válasza Nagya21 (#506) üzenetére


niof
addikt

Nekem mindenképp valami olyan megoldás kell, amin középen van a golyó, mert a hüvelykujjammal már elég régóta vannak gondok. Eddig normál egeret használva csak nagyon ritkán jött elő, de mivel melóban is napi 8 órát ülök gép előtt, meg hazaérve otthon folytatom 1-2-3 órát, ezt már nem bírja.
Amúgy úgy tervezem, hogy maradnék én is a vegyes használatnál, de a DAW-ban mindenképp szeretnék áttérni a trackball-ra.
Jók a Kensington-ok? Sok vegyes véleményt olvasni róluk (itt is), mint gyenge anyagminőség, mikrokapcsoló problémák (nem okoz gondot a cseréje, ha szükséges) és egyéb elektronikai gondok. Így az 50k-s árat nem érzem megalapozottnak, vagy erősen kérdőjelesen. Van más gyártó is hasonló termékkel a piacon, ami itt esetleg ismert?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#508) SaGa59 válasza niof (#507) üzenetére


SaGa59
őstag

Minél nagyobb a golyó, annál precízebb tud lenni a kurzor mozgatása. Illetve azt kell eldöntened, akarsz-e kettőnél több gombot és/vagy görgőt is.
Ha elég két gomb (három, mert a kettő egyszerre lenyomása szimulálja a harmadikat), és kell a görgő (mondjuk annak lehetne finomabb is a mozgása), akkor a Kensington Orbit Trackball with Scroll Ring jó lehet. Amiket belinkeltél, azok gyanítom még ennél is nagyobbak, pedig ez se kicsi. A hozzá adott „csuklótámasz” akkora, mint egy normál egér. Azt nem is használom. Nekem ennek a fehér változata van, eddig bevált (csak a forgatógyűrűn látszik már a használat nyoma). Van egy hüvelykujjas Logitech Ergo M575-öm is de nekem nem vált be még úgy sem, hogy készítettem hozzá egy „emelőt”, ami vagy harminc fokban megdönti, hogy kényelmesebb legyen a használata. Tudom használni, de a nap végére görcsöt kap a hüvelykujjam. Mondjuk az orbitnál is meg kellett találni azt a kéztartást, aminél nem görcsöl be a gyűrűsujjam a görgő tekergetésétől, amikor sokat kell forgatni.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#509) SaGa59 válasza SaGa59 (#508) üzenetére


SaGa59
őstag

Még annyit, hogy a teljesen lapos verziók lehet, hogy kényelmetlenek lennének. Az ember keze igazából kicsit oldalra döntve áll a legkényelmesebben. Az Orbiton, mivel kicsit domború, a csuklótámaszt nem ráakasztva meg lehet találni azt a kéztartást (letámasztott tenyérrel, alkarral), aminél a kézfej olyan harminc-negyven fokban áll, és minden ujj pont kényelmesen eléri a neki jutó gombot, gömböt, kereket.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#510) Radeon_5 válasza SaGa59 (#508) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

+1 az Orbitra, nekem is az jott be eddig. A kapcsolo az cserelheto kis szerelessel, de a forman nem tudsz valtoztatni. Egy gondom vele hogy a gorgo korben elegge lotyogos, neked is? Erre valami otlet hogy simabban jarjon?

[ Szerkesztve ]

Son of a Bit

(#511) SaGa59 válasza Radeon_5 (#510) üzenetére


SaGa59
őstag

Nekem simán jár, csak kicsit nagy ugrásokkal mozog a kép. Lehetne finomabb az osztása.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#512) Radeon_5 válasza SaGa59 (#511) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Hat akkor lehet az enyemet kene valahogy beolajozni.
Hogy mennyit gorgessen azt lehet allitani a Kensington app-ban is

Son of a Bit

(#513) macilacus válasza niof (#507) üzenetére


macilacus
senior tag

Esetleg ez a Kensington Orbit Fusion jó lehet.
A MediaMarkban és az Alzanál is szokott lenni lehetőség kipróbálásra ha bemész.

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#514) SaGa59 válasza Radeon_5 (#512) üzenetére


SaGa59
őstag

Lehet, de vannak programok, amiknél még a legalsó beállítás is sok néha, mert ők maguk akarják eldönteni, hány sort ugorjon a lap görgetés közben. Ami még nagyon tetszik, hogy beállítható egy „segéd gomb”, amit megnyomva nagyon lelassul a kurzor mozgása, így rendkívül pontosra lehet állítani. Ami nem annyira tetszik, hogy ez a funkció „fordítva” működik és nem lehet olyan „makrókat” definiálni benne, hogy a billentyűzet valamelyik gombjával együtt használva rendeljen másik funkciót mondjuk a jobb gombhoz. Ott van egy halom lehetséges funkció a programban, de nem lehet őket így váltogatni. Hozzárendelhetem valamelyiket a trackball gombjához, a többit meg felejtsem el. Pl hogy mondjuk a bal gomb a bal kattintás, ugyanaz a ctrl-lel együtt lenyomva a duplakatt. Vagy a jobb a shifttel vissza, önmagában jobb klikk. Ez nem akar összejönni.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#515) Neil Watts válasza Neil Watts (#237) üzenetére


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

A Expert Mouse Wired Trackball-om elt 1883 napot, kb. atlag 10+ oras igenybevetellel/nap. A golyot es csuklotamaszt megtartom. Rendelem a kovetkezot. :D

Jottem haza tegnapelott, erre a gombjai mukodnek, a gorgetogyuru is, kiveszem a golyot, vegigjatszottam vele a szokasos tisztitasi koroket, visszaraktam a golyot, semmi. O.o total halott, meg az egerkurzort sem adja ki, tobb gepen probaltam.

Udv.

(#516) pengwin válasza Neil Watts (#515) üzenetére


pengwin
addikt

Úgy tűnik a leírás alapján, hogy meghalt a szenzor.

Nem tudom azt mennyire macera cserélni rajta, meg ahhoz nyilván kell eszköz is.

Üdv, pengwin

(#517) pengwin


pengwin
addikt

Úgy néz ki a vezetékes Elecom M-XT3URBK trackballom elérte a tervezett élettartama végét.
Az előre gomb kapcsolója pár hónapja halt meg, most pedig a bal egérgomb alatti kihagy vagy dupláz egyre gyakrabban.

Tökéletes kifogás egy forrasztóállomás beszerzésére... :))

Üdv, pengwin

(#518) SaGa59


SaGa59
őstag

Akinek Kensington Orbitja van, az szokta valamivel kenni azokat a pici golyókat amiken a nagy golyó feltámaszkodik? Rendszeresen takarítom róluk az összegyűlő szöszt, de úgy tűnik, néha megszorulnak. Cseppentettem rájuk WD40-et, de annak meg olyan penetráns szaga van, hogy a nejem kizavar a házból az egérrel együtt, ha ezt rendszeressé teszem. Előtte próbáltam varrógépolajjal, de az csak néhány órára oldotta meg a "szorulás" kérdését. Igazából nem akadozik a nagy golyó olyankor sem amikor "szorul", csak nem lehet "szabadon megpörgetni", illetve mikor felfelé/előre forgatom, néha elemelkedik a hátsó kis golyóról és koppan ez elülső falon. Ha rendesen forognak a kis golyók (már ha forognak egyáltalán), akkor ez a "koppanás" nem jelentkezik.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#519) Radeon_5 válasza SaGa59 (#518) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Engem is erdekelne egy jo megoldas erre :D
Plusz egy kapcsolo csere a gombokra...nem sikerult talalni egyelore.
Plusz a scroll gorgot valahogy finomabb jarasuva tenni.
Amugy jo kis gep :D kb csak ez kenyelmes nekem

Son of a Bit

(#520) beis-compo válasza SaGa59 (#518) üzenetére


beis-compo
tag

A golyó megszorulása, ahogyan észre is vetted, a kosztól van amit összeszed a golyó. Tehát hiába is kennéd, a támasztó pöckök (amik nem mozdulnak, valami szintetikus rubin/zafír golyók lehetnek) körül kialakul egy "szöszkupac", és az csillapítja a forgást. Csak az segít ha ezt lepöckölöd a golyó kivétele után. A bőr (-kéz) zsírtartalma elég kéne hogy legyen a sima járáshoz (tehát felesleges bármilyen mesterséges anyag).
A gyűrű kenésére én fecskendô+tû, és kevés teflonos olaj (nálam konkrétan Remington fegyverolaj) körbe néhány helyen, és azzal kb. 3 évig el van. De szerintem bármilyen műszerész olaj jó lehet, vagy akár szilikon olaj is, lényeg hogy ne legyen "szaga".
Kapcsolóból nincs speciális benne, azaz (láb-)kompatibilis az egerek 99%-ában találhatóval, tehát aki fel van annyira készülve (szerszámokkal) hogy kicserélje, annak menni fog egy tetszőleges másik egérből "mentett" kapcsolóval.
Nekem a második ilyen egerem van (meg vettem tartalékba is még :DD ), az első drótos volt, mostaniak már nem. Az elem kimerülése a legfrusztrálóbb, mivel semmi előjele nincs, egyszer csak megáll mint a szög. Viszont ennek a verziónak már/még nincsenek kapcsoló gondjai, az első már ennyi idősen akadozott.

(#521) SaGa59 válasza beis-compo (#520) üzenetére


SaGa59
őstag

Szóval a támasztó kis bigyók maguk nem forognak? Akkor tényleg felesleges a kenegetés. A szöszöket le szoktam takarítani, időnként egy ecsettel is megsegítve, hogy tényleg teljesen eltünjenek, de utána is „megszorulva” mozog a nagy gömb néha, ezért gondolta, mogy esetleg a kis gömbök nem forgása okozza, és próbáltam kenni azokat is külön-külön.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#522) Protezis


Protezis
őstag

Kensington TB550-et próbálta már valaki? Sok-sok éve Logitech M570-et használok, így a forma/kialakítás nem lenne újszerű. Végre kapható az országban, tegnap vettem észre, hogy sok hazai boltban elérhető.

SaGa59: Ajánlom a szilikon sprayt. Én ilyet szoktam használni, néha ráfújok a golyóra és aztán áttörlöm. Azért óvatosan, meg ne nyalogasd az ujjad :)

[ Szerkesztve ]

(#523) AiRLAC válasza Protezis (#522) üzenetére


AiRLAC
addikt

Köszi, nem láttam még, pozitívnak tűnik hogy USB-C-n lehet tölteni (és hogy tud BT-ot is). Itt olyan 45€ körül van nálunk, lehet ránézek majd én is. Írd meg a tapasztalataidat ha esetleg közben beszerzed :)

Itt egy videó róla

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#524) Protezis válasza AiRLAC (#523) üzenetére


Protezis
őstag

Igen, ezt én is megtaláltam. A videó fele a SteerMouse-ról szól, teljesen irreleváns. :) Redditen írtak még róla.

MX Ergo-t a hámló gumibevonat miatt nem vettem, no meg a Logitechekre jellemző duplaklikkelő switch miatt. Utóbbit egy barátom orvosolta az M570 egeremben, kicserélte a mikrokapcsolókat japán Omron-ra, azóta nincs vele gond. De egy harmincezres egér duplaklikkel, meg ocsmány módon széthullik a borítása... ne már!

Szóval ezt a Kensingtont kinéztem úgy fél éve, de még német Amazonon se lehetett megrendelni. Most nagyon megörültem, és az imént be is húztam egyet. Remélem a héten megjön, beszámolok majd, hogy milyen.

(#525) SaGa59 válasza Protezis (#522) üzenetére


SaGa59
őstag

Köszi, ilyesmit a kezdetektől használok. Csak én valamiért azt hittem, a kis golyók is forognak a házukban és azokat próbáltam kenni valamivel. Van olyan trackball, aminél azok is forognak, sőt egy típusnál a közösség szerint az első feladat rögtön cserélni őket valami más típusra, külenben gondok lesznek vele.
De ezek szerint a Kensingtonoknál nem forognak, elég csak arra figyelni, hogy ne gyűljön fel körülöttük a szöszkupac.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#526) vgyuri


vgyuri
őstag

Sziasztok, ProtoArc EM01-es egeret várom AliExpress-ről, Logitech MX Ergo koppintás, világít a golyó körül (nem fogom használni), viszont csendesek a gombjai (ez a legfontosabb számomra) és 3 eszközhöz tud csatlakozni. Használt már valaki ilyet? Reddit-en találtam rá, 38.85 USD (14.251 Ft) volt, kb. 1.5 hét még mire megjön.

A szilikon spray ötletet köszönöm, kipróbálom majd.

(#527) Nagya21 válasza vgyuri (#526) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Köszi a tippet. Én is kipróbálom.....
Ergonomikus, függőleges, vezeték nélküli hanyattegér számítógépes laptophoz Irodai újratölthető RGB rollerball egerek 3 állítható DPI-vel - AliExpress
Itt kicsit olcsóbb 12652huf a fehér.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#528) Radeon_5 válasza Nagya21 (#527) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Szamoljatok majd be rola, milyen, gondolom tobbeket erdekelhet itt! Nekem mondjuk pont nem jok az ilyen huvelykujjasok ugy erzem

Son of a Bit

(#529) Protezis


Protezis
őstag

Megjött a Kensington TB550, kb. fél órája használom.

Egyelőre nagyon pozitív, nem számítottam ilyen jóra. Az összehasonlítási alap egy Logitech M570, amit 11 éve használok.

A felülete matt, számomra megnyerő. Nagyobb, mint a Logitech. Mivel jobban meg van döntve, kényelmesebb a kéztartás. Az USB dongle, valamint a 2 Bluetooth közötti egyszerű váltás szuper. A görgője sokkal jobb, nem gumis, hanem fém(es), a görgetés közbeni megállás/kattanás sokkal pontosabb, precízebb. A görgő bár dönthető, ellen kell tartani, különben az egér elmozdul az asztalon. A golyó nagyon jó, szépen siklik. A Logitechen a mutatóujjam ujjbegye pont a két extra gomb közé esett, a Kensingtonnál sajnos távolabb. Így ha a közelebbi gombot akarom megnyomni, akkor jobban be kell hajlítani az ujjam. A gombok kicsit hangosabbak, igaz a Logitechen sem gyári kapcsolókat használok már sok-sok éve, hanem japán Omront.

MacOS alatt vagyok BT-vel csatlakozva, majd lehet kipróbálom Windows/Linux alatt is. A BT egyáltalán nem laggol.
A gyári szoftvert még nem próbáltam, 30KB/s sebességgel töltődik, ez viszont szörnyű.:Y

[ Szerkesztve ]

(#530) Nagya21 válasza Radeon_5 (#528) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Most egy 8k eternico van a kezem alatt(alzás).
Működik, de a görgetője bizonytalan, mintha nem venné mindég a jelet.
A többi minden okés rajta.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#531) pengwin válasza Protezis (#524) üzenetére


pengwin
addikt

Az M575 is megy BT+mikro vevőn, és annak nincs hámló gumiborítása.

Szerintem a Logitechek formája nagyon kényelmes, de ez nyilván egyéni preferencia. Az Elecomjaimból kiindulva szerintem kellemesebb a nagyobb, laposabb hüvelykujjas trackball, mint a magasabb+kisebb.

Üdv, pengwin

(#532) Nagya21 válasza Nagya21 (#530) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Na Mőggyüttttt......
Elsőre teccik, jóóóó nagy Motkány, ergonómikusra billentve nem jött be, simán jobb.
Görgetője jó, usb+2 bututh on csatlakozik. Usb vevőnek nincs hely a motkányba.
1 leddel jelzi ha itatásra szorul, gyárilag93%on van(bututon jelzi a számítógépen).
Szép szinesen villog ha akarod, 3 Dpi fokozat van, 1-es bőven O.K.
Ja igen a gomjai nagyon érzékenyek, és télleg halkak.
A billenő telitalp csuszásgázlós, a motkány felsőrésze csúszós.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#533) Protezis válasza Protezis (#529) üzenetére


Protezis
őstag

Kb. 2-3 napja kezdte el, hogy néha nyikorog egy-egy tekerésnél a görgő. Elképesztően idegesítő. Egy kis olajozás biztos megoldaná, csakhát egy új, garanciális terméket ne kelljen már szétszedni olajozgatni... :O

pengwin: Igen, tudom, hogy az m575 is tudja a BT-t és nem gumis, de a Kensington nekem kényelmesebb, mint az m570 volt, illetve a Logitechek switchei ugye 1-2 év után elkezdenek duplaklikkelni. Legalábbis úgy olvastam, hogy az m570 utániaknál sem javították ezt ki.

(#534) Degeczi válasza beis-compo (#520) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Érdekes tapasztalat ezzel kapcsolatban: a bő egy éve használt Kensington Slimblade után kíváncsiságból vettem egy keveset használt Expert Mouset is. Mellbevágó volt a különbség, mennyivel simábban fut, pedig persze rendszeresen takarítom a Slimblade csapágygolyóit, és a nagy golyót is, szilikon spray-el, aztán ruhával áttörölgetve. Mégis kevésbé simán fordul a Slimblade golyója, így pozícionálni sem lehet olyan finoman (de már a hangján is rögtön hallani)

Azonban ez nem a két trackball, hanem pusztán a golyók felületének különbsége!

Ha ugyanis fölcserélem azokat, a keveset használt Expert golyóját teszem át a Slimblade-be, ott picit még simábban fut és teljesen hangtalanul... És persze fordítva, az Expert is bezajosodik, pontatlanodik az egy éve használt Slimblade golyótól...

Szóval a szilikon spray hosszú távon mégsem jó megoldás, bár a golyó felületén szemmel nem látható különbség, mégis sokkal rosszabban siklik, mint egy szilikont nem kapott, keveset használt példány. Külföldi fórumokon rákeresve PFTE (teflon) sprayt ajánlanak, szerzek majd olyat is, mert nem lehet egy űrtechnika, nagy varázslat egy egyszerű golyó-kenés, de ezek szerint rengeteg múlik rajta.

(#535) Protezis válasza Degeczi (#534) üzenetére


Protezis
őstag

A Kensington egerem manualjában az van, hogy a golyót vazelinezni kell. Tisztítás után borsónyi vazelint kell a tenyérben szétkenni, utána meg a golyót a két tenyered közé véve rámasszírozod.
Nekem működik, kezelés után kicsit ragadós, lehet túl sokat rakok rá.

(#536) Degeczi válasza Protezis (#535) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Köszi, ez jó tipp, kipróbálom!

(#537) Degeczi válasza Protezis (#535) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Picit valóban javított rajta, de még mindig közel nem olyan sima (és nem hangtalan), mint az újszerű golyóval. Ráadásul ha egy ideig magára hagyom, utána néha a legelső mozdulatra érezhetően kissé akadva reagál, talán a vazelin beáll a csapágygyolyóknál, azt kell áttörni először.
Fura, mert szemmel nem láthatóak karcok a régi golyón, de mikroszkóppal valszeg már kevésbé lenne sima a felülete, azért lehet rosszabb. Gondolom a kerámia csapágygyolyók nem mindig fordulnak a nagy golyóval, és az odakerült koszban lévő porszemcsék csiszolgatják, idővel fölérdesítik a golyót.
Rendelek teflon sprayt, az remélhetőleg többet és tartósan javít rajta.

(#538) Protezis válasza Degeczi (#537) üzenetére


Protezis
őstag

Igen, írtam is, hogy vazelinezés után kicsit ragadóssá válik. Azonban ez néhány óra után, de másnapra biztosan megszűnik.
Szilikon spray is hatásos amúgy. Persze, az új egér, kibontás után a legjobb, nem tudom, hogy lehet azt az állapotot reprodukálni. :(

[ Szerkesztve ]

(#539) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Szeretnék egy olcsó, rádiós hanyategeret, mert szeretném kipróbálni ezt a teknikát, hogy muzsikál hoszabb távon, úgymint 2-3 egész napos használat. (Boltban erre nincs lehetőség.) Tudtok javasolni valami elfogadható típust? Jó lenne EU-s raktárból.
Amúgy Logi-t szeretem, MX a billentyűm, meg az egerem is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#540) Protezis válasza tvamos (#539) üzenetére


Protezis
őstag

Logitech m575, feltéve, hogy hüvelykujjas kialakításban gondolkodsz.

(#541) Degeczi válasza tvamos (#539) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, szerintem is először azt kell eldöntened, melyik módszert kedveled. Nekem pl. ügyetlen a hüvelykujjam, így nem jön be olyan megoldás ami arra alapoz, csak a középső ujjak használatával. Ez viszont manapság sajnos nagyon leszűkíti a kínálatot, a Kensigtonon kívül alig akad más "nagy golyós" gyártó (még a CST jobb minőségben, és az Elecom olcsóbban)

(#542) Nagya21 válasza tvamos (#539) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Én ilyet vettem, immár a 2.-at.teljesen jó, olcsó.
[link]
Amit bevittem a céghez annak nem akarta a görgője a gördítést, de csak azért, mert a gumi elforgott a keréken.
Egy tisztítással meggyógyult.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#543) tvamos válasza Protezis (#540) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem ismerek mast. Milyen a nem huvelykujjas?

(#542) Nagya21
Van ez olyan jo, mint az M575? Mert arban azert nem olyan nagy a kulonbseg.

(#541) Degeczi
Nem tudom, hogy donthetnem el az nelkul, hogy hasznalom. :(

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#544) Protezis válasza tvamos (#543) üzenetére


Protezis
őstag

google: trackball :)
Középen lehet még a golyó, más elrendezésről én nem tudok.

(#545) tvamos válasza Protezis (#544) üzenetére


tvamos
nagyúr

Oke, latom mar, hogy neznek ezek ki. Nem tudom, hogy donthetnem el probalgatas nelkul.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#546) Nagya21 válasza tvamos (#543) üzenetére


Nagya21
addikt

Felbontottat vettem 8k volt, eddig beváltak.
Az elözö m575 hanyattegerem úgy megdeglett, hogy sekép sehang, ment kukába. (már bánom, hogy kib@cctam, mert a golyó-kapcsolók jók lettek volna belőle.....)
Údv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#547) tvamos válasza Nagya21 (#546) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vagy eladhattad volna nekem, olcson!

Ezekbol nincs valami tenyleg olcso Aliexpress cucc? Egeret lehet venni mar 2-3 ezresert is. Nem kell, hogy feltetlen szuperul mukodjon, csak probalgatni. Lehet vezetekes is. Ha bejon, es tetszik a hasznalat, szerintem megveszem a Logitech-tol az MX-et.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#548) Degeczi válasza tvamos (#547) üzenetére


Degeczi
nagyúr

$20-30 körül kezdődnek a trackballok, zsákbamacskának az túl sok

(#549) Nagya21 válasza tvamos (#547) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
[link]
Ilyet vettem, halk, de a görgetője nem olyan jó, mint az alzásnak.....
Találtam:
[link]
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#550) tvamos


tvamos
nagyúr

Ezt talaltam most: Logitech Ergo M575.
Szerintetek van ennel jobb ajanlat?

Illetve alternativ ajanlatkent meg ezt az amazonos cumot: Joselin Portable Finger Hand Holes 4D USB Mini Trackball.

Erdekes lehet ez a masodik?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#551) Radeon_5 válasza tvamos (#550) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

A konkret cuccokat nem probaltam, a Logitechet paran masok itt igen, majd valaszolnak. Az amazonos nem nez ki tul jol.
Viszont a mondandom lenyege, hogy ezek elegge mas dolgok. Egyik huvelykujj mozgatos, masik tenyeres. Ezt kell eloszor eldontened vagy kiprobalnod melyik kategoria neked az ergonomikus. Es melyik fajta scrollozas. Nekem pl attol fajt az ujjam normal egeren. Szoval en a Kensington Orbit scroll wheel iranyt tudom hasznalni, a tobbi nekem nem is jo, magadnak is meg kell talalni ami oke. Pl oldalra dontottseg foka is sokat szamit.

Son of a Bit

(#552) Degeczi válasza tvamos (#550) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vélemények nélküli nonamet biztosan nem, ráadásul ha nem hüvelykujjas, akkor minél nagyobb golyó célszerű, az meg egy mini vmi. De mint arról alább szó volt, nagygolyósban végképp szűk a választék.

(#553) AiRLAC válasza Protezis (#529) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kipróbáltam én is ezt a Kensington TB550-et, nem rossz de sajnos az én kezemnek túl nagy, visszatértem a (továbbra is szuper) Elecom EX-G (M-XT3DR) emhez. (piros golyós változat, az eredeti XT1 az szürke volt).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#554) tvamos válasza Radeon_5 (#551) üzenetére


tvamos
nagyúr

El sem tudom kepzelni, milyen lehet egy ilyen tenyereset hasznalni. :( Viszont kivancsi lennek ra.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#555) SaGa59 válasza tvamos (#554) üzenetére


SaGa59
őstag

Miután hozzászoktál, kényelmesebb, mint a hüvelykujjas verziók. Próbáltam mindkettőt.
A hüvelykujjas előbb-utóbb kikészíti a hüvelykujj inhüvelyt. Én már úgy két hét után érezni kezdtem, hogy nem jó. De ebben sem vagyunk egyformák, ki kell próbálni.
A középső és gyűrűs ujjal mozgathatóknál a megfelelő kéztartást kell megtalálnod, utána már egyszerű.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#556) Radeon_5 válasza SaGa59 (#555) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Igen, egyebkent en a huvelykujjasakat sosem gondoltam ergonomikus megoldasnak, inkabb csak egy alternativ vagy esetleg pontossag orientalt megoldasnak. Viszont logikusan, mivel csak az egyik ujjadat hasznalod, es az osszes tobbi is ugyanugy fixalt helyen van, mint egy nornal egernel, ugyanugy hamar fajdalmaid lehetnek tole.
Szoval ha az egeszsegedre vigyaznal, vagy mar faj a kezed, gyakorlatilag csak a tenyeres hanyatteger az ut, scrollal a golyo korul, esetleg valami nagyon elvont mas megoldas.

Son of a Bit

(#557) AiRLAC válasza Radeon_5 (#556) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem kb. 10 éve a hüvelykujjasra váltás szüntette meg az alkari fájdalmaimat, azóta sincsenek. Szóval ez egyénenként változó.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#558) Radeon_5 válasza AiRLAC (#557) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Ez mondjuk igen a legigazabb allitas mind kozul, hogy az egesz dolog egyenenkent valtozo. Es 10 ev alatt sem allt be a huvelyk vagy mas ujjad tole?

Son of a Bit

(#559) AiRLAC válasza Radeon_5 (#558) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem, nekem főleg alkari fájdalmaim voltak az egerészéstől, azóta nincsenek és a hüvelykujjam is rendben.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#560) Gomez86


Gomez86
őstag

Sziasztok, fura kérdés lesz talán, de van olyan aminek az alját van lehetőség felcsavarozni egy felületre? Szimulátorülsébe tennék ilyen egeret, és felrögzíteném valahogy valamire.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#561) AiRLAC válasza Gomez86 (#560) üzenetére


AiRLAC
addikt

kétoldalú ragasztóval és/vagy egy 3D nyomtatott peremes tálcával megoldható.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#562) Gomez86 válasza AiRLAC (#561) üzenetére


Gomez86
őstag

Köszönöm! :R

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#563) tvamos válasza tvamos (#550) üzenetére


tvamos
nagyúr

Probalgattam tobbszor is ezt a hanyategeret, (Logitech Ergo M575,) de ez nem jo. :( En legalabbis nem szeretem. :O

Most majd kellene egy kozepen gorgos, de nincs kedvem huszon-, harmincezret kiadni egy probaert. :F

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#564) Radeon_5 válasza tvamos (#563) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Most hogy raneztem, tenyleg nevetseges hogy milyen arak lettek. Az en Orbit Scrollwheelem konkretan 2x annyiba kerult mint 3 eve, tenyleg 26ezer meg ilyenek. Mi a fene.

Son of a Bit

(#565) tvamos


tvamos
nagyúr

Vegul vettem egy ilyet: [link]
Vicces egy szerkezet. Tegnap filmezes kozben tekergettem egy orat, igy mar bejarodott, es akadas nelkul megy. Kesobb szetszedtem, azt latom, hogy a tengelyek szarazon futnak, valamivel meg kene zsirozni. Mivel szoktak ezt?
Amit meg latok rajta, hogy zold LED-ek vannak benne. Szerintetek lesz valami gyikja, ha kicserelem oket mondjuk narancs szinure?
Majd kellenek hozza gombok is, nem tudom, milyet kene vennem. nincs valami otletetek jo nyomogombokra? Nekem csak sima tactile kapcsoloim vannak itthon, mint mondjuk ez: [link] De ezt nem tul jo nyomkodni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#566) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Tom's Hardware Trackball Test (Elecom)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.