Hirdetés

2020. július 9., csütörtök

Gyorskeresés

(#301) pengwin válasza Sindare (#300) üzenetére

pengwin
(addikt)

Mondtam, hogy intuitív ;)
Innentől kezdődően igazából csak egyéni fogékonyság kérdése, hogy mennyi idő alatt szoksz hozzá.
Nekem is bent van a munkahelyen a vezetékmentes Elecom, a kék golyóval és a fekete-fehér mechanikus billentyűzettel az én asztalom a legfeltűnőbb.

(#299) Nagya21
Örülök, hogy végre hozzád is eljutott!

Üdv, pengwin

(#302) petike9115

petike9115
(csendes tag)

Sziasztok!

Egy Kensington Expert egeret szeretnék vásárolni. Csak még nem tudom, hogy vezetékes vagy vezeték nélküli legyen.
Közületek van valakinek tapasztalata erről a perifériáról vagy hallottatok róla valamit? Szerintetek zavaró késése lehet a használata során a vezeték nélküliségnek?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv,
petike

(#303) csakb válasza petike9115 (#302) üzenetére

csakb
(őstag)

Ha rákeresel, itt egy tag (core2) büszkélkedett bő egy éve egy ilyen jószággal, és nekem úgy tűnt, hogy nagyon boldog vele.
Lehet, hogy privátban kellene megkeresned.

(#304) Rimuru válasza csakb (#303) üzenetére

Rimuru
(veterán)

+F34R, akinek kopik a festés rajta.

Vigyázat, csalok!

(#305) petike9115 válasza csakb (#303) üzenetére

petike9115
(csendes tag)

Köszönöm a segítséget!

(#306) petike9115

petike9115
(csendes tag)

Sziasztok!

Használ valaki hanyattegeret Ubuntu alatt?

(#307) Kiss_R válasza petike9115 (#306) üzenetére

Kiss_R
(tag)

Mint 19 alatt használom, nem tudom, elég-e neked, talán van, aki pure Ubi alatt is használ trackballt.

(#308) pengwin válasza petike9115 (#306) üzenetére

pengwin
(addikt)

Az adatlapomon lévő vezetékes Elecomot Kubuntu 18.04-gyel használom.

Eléggé függ asztali környezettől az egér alapbeállítása, de pl. az előre-vissza gombok többnyire mennek. Az extra programozható gombbal még nem foglalkoztam mélyebben, kis szöszöléssel elvileg működésre lehetne bírni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#309) Rimuru válasza petike9115 (#306) üzenetére

Rimuru
(veterán)

Minden is megoldhato. ;]
Eddigiek alapjan topiclakok tobbsege Linuxot (is) hasznal.

pengwin: fugg a kornyezettol hogy mit raknak ki,de az X attol X marad (vagy lehet mondani hogy wayland, libinput, akarmi).

Vigyázat, csalok!

(#310) djbaloo válasza petike9115 (#306) üzenetére

djbaloo
(csendes tag)

Én Logitech M570 típusú hanyattegeret használok Ubuntu 16.04, és ArcoLinux Plasma alatt, mindkét rendszeren pöpecül működik, semmi gond nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#311) Crabface

Crabface
(aktív tag)

Sziasztok. Topicban lehet hirdetni? Vagy az full off? :R

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#312) pengwin válasza Crabface (#311) üzenetére

pengwin
(addikt)

Én tuti nem hívok rád modot.

Szerintem elég kis közösség ez ahhoz, hogy releváns legyen a hirdetés, akár úgy, hogy linkeled az aprós hirdetésed.

Üdv, pengwin

(#313) Crabface válasza pengwin (#312) üzenetére

Crabface
(aktív tag)

Akkor ha valakit édekelne, van két trackballom egy Logitech Trackman Marble FX (tükörtojás) és egy szintén Logitech Cordless Trackman FX (hód). Vagy megszabadulnék mindkettőtől vagy cserélném Logitech Trackman Marble-re (usb-s).

Privátban elérhető vagyok. :R

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#314) AiRLAC

AiRLAC
(őstag)

Úgy látom bekerült az Elecom XT3-XT4 az Amazon.de (és .com) kínálatába (~32€), most rendeltem egy tartalék XT3B-t. Azt nem tudom Magyarországra szállítják-e és mennyiért.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#315) macilacus válasza AiRLAC (#314) üzenetére

macilacus
(aktív tag)

Van ott több fajta is :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#316) AiRLAC válasza macilacus (#315) üzenetére

AiRLAC
(őstag)

Igen, még tartalék (de vörös, nem fekete) golyó is van ;)

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#317) AiRLAC válasza AiRLAC (#316) üzenetére

AiRLAC
(őstag)

Na vettem egy ilyen vörös golyót, könnyebben mozog érzésre, talán egy kicsit érzékenyebb is :)

(#318) Sindare

Sindare
(csendes tag)

Sziasztok,
Alzán 20 ezer forint a Logitech MX Ergo :) Ennyiért szerintem nagyon megérős. Az M570 mellé be is zsákoltam egyet.

(#319) pengwin válasza Sindare (#318) üzenetére

pengwin
(addikt)

Annyit valóban bőven megért!

Esetleg írnál róla egy véleményt másik hanyattegérrel összehasonlítva?

Üdv, pengwin

(#320) Sindare válasza pengwin (#319) üzenetére

Sindare
(csendes tag)

Bocsánat a megkésett válaszért.

A munkahelyemen továbbra is az M570-et nyüstölöm napi 8 órában egy 3D nyomtatóval készült 60 fokos támasszal, itthon pedig az MX Ergo. A következőkben igyekszem összevetni a két trackballt a saját tapasztaltaim alapján:

Kényelem:
-Az MXErgo érzetre egy hangyányival pontosabb, precízebb, szebb, minőségibb darab.
Viszont az M570 meg valahogy jobban a kezemhez illeszkedik illetve hiába kevésbé precízebb mégis valahogy magabiztosabbnak érzem a használatát.
Funkciók:
-Az MXErgo-t párhuzamosan használom a saját illetve a céges gépemhez kapcsolva (az egyikhez usb vevővel a másikhoz pedig bluetooth-al). Ez a funkció is remekül működik annyi talán, hogy az átváltás egy picit lassú (3 mp kb).
-A görgő lényegesen csendesebb és kellemesebb mint az M570-ben volt (főként ezért is használom ezt itthon).
Akkumulátor:
-MXErgo-nál beépített akksi van ami usb-ről tölthető, az M570-nél két darab elem. Kicsit féltem a beépített akksitól de szerintem egy töltéssel ez is el fog menni 1 évet is akár. Negatív pontja lehet, hogy ha valami történik az akksival akkor nem olyan egyszerűen javítható.

Végszó:
Amióta itthon és a munkahelyen is trackball-t használok megszűnt minden jellegű csukló fájdalmam szóval mindkettő nagyon megérte az árát.
Hogy a kettő közül melyiket javasolnám egy trackball-ra váltónak? Nagyon nehéz kérdés.
Az M570 ár-érték arányban egy nagyon jó választás szerintem (német amazonról 12 ezer körülbelül) viszont számomra gyári állapotában használhatatlan volt. Nagyon kellett a 3D nyomtatott utólagos 60 fokos támasz (amit egy kollégám pár ezer forintért megcsinált).

(#321) pengwin válasza Sindare (#320) üzenetére

pengwin
(addikt)

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Nem is baj, hogy később válaszoltál, így lényegesen hitelesebb véleményt lehet megfogalmazni minden kütyüről.
A 3mp váltás szerintem nagyon baráti, legalábbis én nem várnék el ennél gyorsabbat.

De ezek szerint az MX Ergo egy tényleg méltó utód, és ahogy nézem az ára is teljesen reális már. +30€ német amazonon az M570-hez képest, ha valaki ki tudja használni a kettős kapcsolódást, akkor nagyon megéri ezt a felárat.

Üdv, pengwin

(#322) nyunyu

nyunyu
(félisten)

Kensington Pro Fit Ergo-t próbálta már valaki?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#323) AiRLAC válasza nyunyu (#322) üzenetére

AiRLAC
(őstag)

Jól néz ki, kipróbálnám, de ahogy nézem még csak US-ben kapható. Na majd megkérdezek pár US kollégát, hátha jön valaki látogatóba a közeljövőben - bár lehet addigra megjelenik Európában is :)

(#324) Radeon_5

Radeon_5
(aktív tag)

Haliho, en is beleptem a klubba kezfajas miatt. Olcson meg tudtam szerezni egy Kensington Orbit scrollwheelt, mint elso probat. Eddig tok jo es igazabol nagyon hamar meg is szoktam ugy erzem, es eddig az ujjaim sem fajnak ugy mint barmelyik egernel, es pont a scroll volt az egyik legnagyobb faktor szerintem, az meg a vertikalis egeremmel is gond, itt sokkal jobb a ringgel. A Kensington progi is tok jo, egesz jol belottem vele a dolgokat es pontosabb vagyok mar most vele par nap utan, mint gondoltam.
Mik az altalanos tanacsok, tisztitasra, stb hogy mindig siman menjen, a golyo es a scroll ring is? Esetleg golyocsere jatszik? Lattam ilyesmit itt lentebb.
Koszi!

u.i.: Tok jo lenne egy hasonloan (nekem) kenyelmes hanyatteger, meg ergonomikusabb formaban, akar lefele dontheto, pont nem hatrafele, ahogy latom hogy a Kensington Expert all (wtf), es fokent egy Logitech-szeru szupersima es vegtelen porgo scroll ringgel :)
Gondolom nem leteszik ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Son of a Bit

(#325) geza844

geza844
(aktív tag)

Sziasztok!

Kb. 6-7 évig nyúztam az M570-et, előtte Cordless TrackMan Wheel-t, és ma megjött az MX Ergo :)
Jó súlya van, és milyen finoman jár a golyó benne... már most imádom :)

Kérdés: a görgő balra - jobbra billentésével tényleg csak oldalra tudok görgetni? Mert most hirtelen nem találtam olyan weboldalt, amin lehetne ilyet, és nem tudtam kipróbálni.

Amúgy linux-ot használok, szóval az a beállító progi, ami lenne az egérhez, az nekem sajnos nem elérhető.

(#326) F34R

F34R
(veterán)

Udv.

Van egy Kensington Expert Mouse trackballom, par honapig felre volt teve, mert kezdett kelyelmetlenne valni... Osszesegeben, nem voltam olyan produktiv es gyors mint egerrel.
Most megint elovettem, es ugyanugy kenyelmetlen a csuklomnak tobb ora hasznalat utan pedig fajdalmas.. Lehet annak idejen a Slimblade-t kellett volna venni.

[ Szerkesztve ]

(#327) pengwin válasza geza844 (#325) üzenetére

pengwin
(addikt)

Bármelyik oldalba belenagyíthatsz, és akkor lehet görgetni jobbra-balra.
PDF olvasó és képnézegető progikkal is ellenőrizheted, ott is működnie kell a 4-irányú tekerőgombnak.

Az én Elecomjaim Kubuntu 18.04.4-en működnek Gwenview-val, Firefoxszal, Okularral, stb..

Üdv, pengwin

(#328) beis-compo válasza F34R (#326) üzenetére

beis-compo
(tag)

Nem tartozéka annak egy csuklótámasz? Keresd meg, próbáld ki, hátha.

(#329) F34R válasza beis-compo (#328) üzenetére

F34R
(veterán)

Csuklotamasszal hasznalom, de meg akkor sem az igazi.

(#330) geza844 válasza pengwin (#327) üzenetére

geza844
(aktív tag)

Köszi szépen, szépen működik a 4 irányíú görgetés :)
Közben találtam is olyan programot / helyzetet, amikor nagy hasznát veszem ennek, úgyhogy tényleg király :)

(#331) Radeon_5 válasza F34R (#329) üzenetére

Radeon_5
(aktív tag)

Nekem Orbit van es a csuklotamasza ala raktam meg egy masikat, igy mar egesz jo, alapbol nekem sem eleg magas. A lenyeg hogy lefele nezzenek az ujjaim es ne felfele vagy egyenesen feszuljenek

[ Szerkesztve ]

Son of a Bit

(#333) F34R válasza Radeon_5 (#331) üzenetére

F34R
(veterán)

Mondom en.. :DDD megnezem, hogy javit-e valamit. :C Koszi.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.