Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) arty válasza suste (#3100) üzenetére


arty
veterán

4 eresből csak keresztkábelem van ... :(
egyelőre nem lesz teszt.

de egyébként is: gyári FW-vel nincs gond a 8 eres kábellel se ..............

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3102) vargalex válasza arty (#3101) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Hol olvastál arról, hogy OpenWrt alatt valami inkompatibilitási gond van az XBOX360-nal? Gyorsan rákeresve nem találtam semmit.

Alex

(#3103) Szabesz válasza ubid (#3096) üzenetére


Szabesz
őstag

Oprendszer melyik? Windows 8 hivatalosan nem támogatja a WOL-t hibrid kikapcsolás és klasszikus kikapcsolás esetén Link
Azonban egyes hálókártya gyártók mégis megoldották, legfrissebb kifejezetten W8-as driverrel sikerülhet.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#3104) arty válasza vargalex (#3102) üzenetére


arty
veterán

- tapasztaltam
- itt a topikban is többeknél felmerült
- [link]
- ddwrt-re is jönnek a találatok guglin - bár gondolom az most nem releváns

vagy a vezetékesre érted? arra nem is gugliztam, hiszen ott nincs igazi állítási lehetőség :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3105) cimp válasza vargalex (#3102) üzenetére


cimp
senior tag

Szia Alex!

A Seagate Goflex Net -ed meg van még? Bevált? Gyári helyett milyen fw-t használsz rajta?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#3106) vargalex válasza arty (#3104) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, a vezetékesre gondoltam. Azt a problémát csak nálad láttam. Esetleg megnézheted, hogy a gyárin a wifi milyen beállításokkal megy (csatorna, titkosítás, stb.) és ugyan ezt megpróbálhatod OpenWrt alatt is.

Alex

(#3107) vargalex válasza cimp (#3105) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, teljesen bevált. Azóta vettem itthon egy másodikat tartaléknak. Illetve lehet, hogy néhány szolgáltatás azon fog futni.

Jelenleg 2 db 500 GB-os 2,5" HDD van rajta RAID0-ban (software). Így a következők a sebességek:

Samba olvasás: 48-52 MB/s
Ftp olvasás: 65-70 MB/s

Alex

(#3108) cimp válasza vargalex (#3107) üzenetére


cimp
senior tag

Ne fájdítsd a szívem!
Szeretnék egyet én is. Hol vetted? Mennyiért?
Ez lett volna a következő kérdésem, hogy rá lehet-e venni arra, hogy ezen fusson pár szolgáltatás?!
Elsősorban transmission, Open VPN, ....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#3109) joe007


joe007
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne 2 router bridge módba való kapcsolásával kapcsolatban, hogy tudom elérni kívülről a R2-es routert, illetve hogy érem el az ftp-t(ami az R2-re van kötve - USB Storage)?

Lentebb a részletes leírás:
Router1(R1) TL-542G (WPA2-vel a Wifi engedélyezve, Bridge mód disable)
külső láb: 81.x.x.x
belső láb: 192.168.1.1

Router2(R2) TL-WDR3500 (WDS bridge enable, DHCP off)
külső láb:192.168.1.1 (a status fülön a csatlakozásnál Pppoe van és minden ip 0.0.0.0.!) (Megj.:Én szerintem itt lesz az 1ik gond)
belső láb:192.168.1.2
A 2,4-es SSID ha különböző az R1 és R2-nél vagy egyezik akkor se érem el!
Az R2-re kötött T-home Media box müködik, kap IP-t.
Természetesen próbálkoztam egy Port Forwarding-al az R1-nél Forwarding\Virtual Servers mappában az alábbi kép alapján.

Van még Port Triggering, amit nem használok.
DMZ-be is beállítottam a 192.168.1.2-t és semmi megoldás.
uPnP enabled.

Köszi a helpet előre is.

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

(#3110) ubid válasza Szabesz (#3103) üzenetére


ubid
őstag

Igen, Win 8 -am van a laptopon.

Ott valahogy máshogy kéne ?

-.-

(#3111) joe007 válasza joe007 (#3109) üzenetére


joe007
tag

Természetesen az R1-et a 81-esen, míg az R2-t a 82-es porton szeretném elérni és így is van beállítva

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

(#3112) vargalex válasza cimp (#3108) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A Bluechip-nél, és nem is drága (pont ezért vettem tartaléknak).

Amit elfelejtettem írni: ezen egy ArchLinux ARM-et futtatok, az összes szolgáltatásom ezen megy (samba, nfs, ftp, transmission, lighttpd, stb.), így a routerem csak route-ol (illetve a nyomtató és scanner megosztás azon van, mert nálam a GoFlex-en maga a rendszer egy pendrive-on található, így nincs is rajta szabad USB foglalat).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#3113) joe007


joe007
tag

link a beállított képhez

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

(#3114) cimp válasza vargalex (#3112) üzenetére


cimp
senior tag

A Bluechip -et néztem ki én is.

A ArchLinux -ot mennyire nehéz felrakni téglásítás nélkül?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#3115) Szabesz válasza ubid (#3110) üzenetére


Szabesz
őstag

Keresd meg a lan kártya legfrissebb driverét, hátha.

¯\_(ツ)_/¯

(#3116) joe007 válasza joe007 (#3109) üzenetére


joe007
tag

Sziasztok senki se tudja akkor a választ a kérdésemre?

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

(#3117) suste


suste
veterán

találtam egy BUG-ot
kérném, hogy aki tudja ellenőrizze le, ha lehet akkor 1.1.5-ön és 1.1.7-en is
a pontos helyzet nálam:
vendég interfész, vendég wifi, vendég qos=200/1000 (le/fel ami ugye valósan fel/le), és a luci/hálózat/wifi résznél le van tiltva a vendég wifi
és ilyenkor a teljes WAN letöltést lekorlátozza a "letöltés"-nél beállítottra (200)
mindez vargalex 1.1.5 alatt

[ Szerkesztve ]

(#3118) SteveBeard válasza suste (#3117) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Akárhogy kapcsolgatom nincs változás...

Steve

(#3119) suste válasza SteveBeard (#3118) üzenetére


suste
veterán

külön interfész és csak a vendég wifi van rajta?
ha egy interfészen csak 1db wifi van, és azt letiltod, akkor az interfész is megáll (legalábbis 1.1.5 alatt), és lehet ez kavar be
nálam lekorlátozta a 200-ra a letöltést, már azt hittem a szolgáltató ahibás,csak az volt afurcsa, hogy felfelé meg jó volt (persze mert ott 1000 volt a beállítás)
kivettem a pipát a vendég engedélyezéstől a qos-nél, és egyből minden helyre állt...
majd este megint letesztelem, mi van ha visszakapcsolom...

(#3120) SteveBeard válasza suste (#3119) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Nekem több interfész is van, a wifihez három. Az alapon kívül egy guest és egy guest _free. Bármilyen variációban kapcsolgatom ki-be a le-feltöltés nem változik. Asztali gépen speedtesten mérve...
Az alap wifi-t nem kapcsoltam ki....
Én a qos beállításoknál a WAN-t nem töröltem, csak nem kapcsoltam be...

Steve

(#3121) suste válasza SteveBeard (#3120) üzenetére


suste
veterán

az gondoltam, hogy nálad is több interfész van, csak azt hittem egy interfészen több wifit is csináltál....
ok, én a WAN-t töröltem még régen a qos-ből, akkorez is különbség
majd este felveszem újra, hátha ez kavar be -de ez akkor is rendellenes működés lenne

[ Szerkesztve ]

(#3122) arty válasza vargalex (#3106) üzenetére


arty
veterán

vezetékesnek már nem is kerestem utána, az volt az i-re a pont :)

wifin, a gyárin is ugyan azokat a beállításokat használom, mint előtte a vargalex 1.1.7-en :)
majd ha lesz uj builded, azt megpróbálom.

köszi!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3123) suste válasza suste (#3121) üzenetére


suste
veterán

hiába vettem fel a WAN-t, ha bekapcsolom a vendég QOS szabályozást, úgy, hogy a hozzátartozó wifi nincsen engedélyezve, akkor leszabályozza a teljes (WAN) le/feltöltést:(

(#3124) sutszi


sutszi
veterán

Na szóval, feltettem a vargalex 1.1.7-et.
Úgy mint előttem már sokan én is köszönöm vargalex-nek. Szép munka! :R

Az elején kicsit megijedtem mert a wifi interfészek alapból tiltott állapotban voltak és még ismeretlen környezetben kicsit nehezen találtam meg...de végül sikerült...

Már most látom, hogy lesz egy raklapnyi kérdésem... :DDD
A lényeg, hogy eddig nagyon pozitívak az élmények.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3125) Heffi


Heffi
őstag

Üdv!

A multkor felvetettem a hálózatos topikban, hogy a vezetéknélküli hálózatom egy részét szeretném visszavezetékesíteni. Azt a tanácsot kaptam, hogy vegyek mégegy 3600-as routert és open wrt mellett kivitelezhető a dolog. Valóban így van?

A körülményekről bővebben: Adott két, egymással szemben lévő házikó. Az "A" házban van a net, 3 pc,+ médialejátszó, TV a vezetékes hálózatra építve egy gigabites switch segítségével. "B" házban van még 2 PC és egy TV, ami wifin kapcsolódik a hálózatra a 2,4 GHz-n. A számítógépekhez van nagyobb antenna pakolva, így 15-20 Mbit/s-t tudok mérni a speedtest-el az amúgy 40-es netből. A televízió wifije sajnos gyenge, élvezhetetlen a hálózatos lejátszás., és ezen kellene a legfőképpen javítani.

Szóval arra gondoltam, hogy visszavezetékesítem a hálózatot a "B" házikóban. A 2 router között légvonalban kb 7 m távolság lenne, illetve egy cserépsor az egyik oldalon, a másikon meg egy 30 cm-es szigetelt tűzfal.

Mielőtt kiadok 15ezerpárszáz Forintot újabb routerre, kérdezném, hogy szerintetek is kivitelezhető így a dolog?

(#3126) suste válasza Heffi (#3125) üzenetére


suste
veterán

kivitelezhető, de hogy mekkora lesz a kapcsolati sebesség a 2 router között, azt senki nem tudja megmondani neked, hiszen ez teljesen egyedi dolog (mint minden wifi)
ha csak a kliens mód miatt kell egyébként, akkor bármelyik openwrt-vel okosítható router jó neked, de az árához képest ez a legjobb választás

(#3127) Heffi válasza suste (#3126) üzenetére


Heffi
őstag

Gondoltam 5 GHz-n kapcsolnám össze a két házat. Esetleg nagyobb antennával lehet csalni felfele az erőségen, szávszélességen? Ugyebár az elméleti sebesség 300, ha a harmada összejönne, az már bőven elég lenne.

(#3128) suste válasza Heffi (#3127) üzenetére


suste
veterán

pont az 5Ghz-nek gyengébb a hatótávja, szóval szerintem 2,4Ghz-ben gondolkodj
nincsen ismerősöd akinek lenne kölcsön routere próbára?
vagy a mostani kliensek mekkora sebességgel kapcsolódnak ott ahova tennéd a tplinket?

szerk:
újraolvasva olyan, mintha azt hinnéd, hogy ezért kell az 5Ghz, pedig egy wifivel is megoldható (csak 2,4Ghz)

[ Szerkesztve ]

(#3129) Heffi válasza suste (#3128) üzenetére


Heffi
őstag

Igen, ezt tudtam, csakhogy az 5 GHz-et nem tudom használni, mert csak a tv-k kompatibilisek vele, a 2,4-t meg notebook, wii, telefonok használják. Nyilván, ha nem megy az 5, akkor marad a 2,4. Majd a kitapasztalás után nyilatkozom.

szerk: Értem, hogy nem szükséges az 5 GHz, de ha már egyszer olyan (ilyen) routerem van, akkor a párja is legyen képes rá.

[ Szerkesztve ]

(#3130) suste válasza Heffi (#3129) üzenetére


suste
veterán

ok, ebben igazad van, hiszen így próbálkozhatsz több variációval
vagy 5Ghz, rosszabb hatótávval, de kevésbé zavart (de meddig?:) )
vagy 2,4Ghz, jobb hatótávval, viszont több zavaró hálózattal (már ha olyan helyen laksz)
kiderül melyik adja a jobb kapcsolatot nálad....

(#3131) arty válasza Heffi (#3129) üzenetére


arty
veterán

5ghz-en már egy belső, közfal másik oldalán is jelentőset esik a jelerősség ... 2.4ghz szinte meg se érzi.

Szerintem nem lesz jó az 5ghz, de majd nyilván meglátod :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3132) Heffi válasza suste (#3130) üzenetére


Heffi
őstag

Egyébként hogy van ez a 3600-nál, az egyik antenna a 2,4 a másik az 5 GHz-t felelős? Szerencsére nem nagy a wifi tumultus a környékemen, az első kettő az enyém. Amúgy ez az Open Wrt-s dolog mennyire bonyolult? Felrakni, beállítani? Még nincs tapasztalatom vele.

arty: Jelenleg a Pana GT60 tévé és a router között légvonalban 8 m távolság van és köztük van egy födém több réteg betonnal és 40-50% körül van a jelerősség, pedig a tévének nincs külső antennája. Ezért bízakodom.

(#3133) Intruder2k5 válasza Heffi (#3132) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! Mindkét antenna mindkét frekvencián működik...

(#3134) Heffi válasza Intruder2k5 (#3133) üzenetére


Heffi
őstag

Akkor ha erősebbet akarok tenni rá, akkor mindkettőt cserélni kellene?

(#3135) Intruder2k5 válasza Heffi (#3134) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de arra is figyelni kell, hogy két sávos antenna legyen, tehát mind 2.4, mind pedig 5GHz-en működjön!

(#3136) Heffi válasza Intruder2k5 (#3135) üzenetére


Heffi
őstag

Köszi! Első körben bízok a sajátjában.

(#3137) PNP válasza Heffi (#3136) üzenetére


PNP
őstag

Olyat tudok csinálni, hogy a routerre kötött IP kamera képe akár az USB-s vinyóra, jobb esetben házon kívülre mentődjön? PC-t nem szeretnék folyamatosan futtatni emiatt.

(#3138) suste válasza Heffi (#3132) üzenetére


suste
veterán

azért a linkelt képeden is látszik, mennyivel gyengébben teljesít az 5Ghz ugyan abban a távolságban
openwrt elsőre nagyon furcsa, meg kell érteni az elrendezésését a LUCI-nak, mert teljesen más, mint a gyári felületek
de aztán ha megérted, akkor rájösz mennyire is logikus
felrakása a lehető legegyszerűbb, mert simán a gyári felületről kell frissíteni
ráadásul itt mindenre megtalálod a választ, csak a keresőt kell használni, vagy végső esetben kérdezni....

(#3139) suste válasza PNP (#3137) üzenetére


suste
veterán

ez egyértelműen az IP kamera szoftverétől függ, de általában tudják az ftp-t használni
de ha vásárlás elött vagy, akkor azért nézd meg a kamera leírását

ha esetleg USB-re kötött webkamerára gondoltál, akkor az is működik ftp-re

(#3140) PNP válasza suste (#3139) üzenetére


PNP
őstag

Még nem vettem semmit, csak elmélkedek.
USB-s webkamerára nem is gondoltam, érdemesebb ilyet venni, mondjuk ár/képminőség szempontjából? (van még egy szabad port a routeren)

[ Szerkesztve ]

(#3141) suste válasza PNP (#3140) üzenetére


suste
veterán

webkamera ugye marha olcsó, de ez csak okosított fw-vel fog menni gyárival nem (pl vargalex, ebben már webes felület van a kamera kezelésre), viszont csak akkor megy, ha van linux támogatása, ezt vásárlás elött mindenképpen meg kell nézni (vagy inkább körül kell nézni otthon, hátha van egy a szekrényben:) )
viszont az USB miatt elég behatárolt a router-kamera távolság
IP kameránál oda rakod ahova akarod (wifi hatótáv szabja meg), és minden fw-vel működik, hiszen sima kliensként csatlakozik, és mindent maga intéz, ráadásul ebből vehetsz motorosan forgathatót.....
neked kell dönteni, hogy nálad melyik kell/fér bele

[ Szerkesztve ]

(#3142) VeryByte válasza suste (#3141) üzenetére


VeryByte
őstag

Ha már IP kamera...
Van valami javasolt típus átlap felhasználásra (nem kell rögzítés, inkább csak megfigyelés)? Olyan, ami bevált.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#3143) hati válasza VeryByte (#3142) üzenetére


hati
addikt

Nekem ilyen van. Megfigyelésre megteszi.

(#3144) suste válasza VeryByte (#3142) üzenetére


suste
veterán

nekem ez van, és nagyon bevált: [link]
ez mindent tud amit kell (wifi, ftp, infra, forgatható, mozgásérzékelés, időzítés, 2 utas hang,stb), és ahhoz képest korrekt az ára szerintem

ahogy nézem hasonló árkategória, mint hati -é, de ez forgatható is:)

[ Szerkesztve ]

(#3145) Heffi válasza suste (#3138) üzenetére


Heffi
őstag

Ok, majd olvasok, ha meg megakadok, kérdezek.

(#3146) Heffi


Heffi
őstag

A fene sem gondolta, hogy hiánycikk, legalábbis az olcsóbb helyeken.

(#3147) vadászcsiga válasza Heffi (#3146) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A drágabb helyeken is. Az enyém holnap érkezik a helyi pcboltba, legalábbis nagyon remelem

[ Szerkesztve ]

(#3148) Heffi válasza vadászcsiga (#3147) üzenetére


Heffi
őstag

Mázlista!
Több boltal is beszéltem, állítólag a héten érkezik valami szállítmány a TP-Link beszállítójától, de nem biztos, hogy lefedi az eddig várakozó vásárlók igényeit.

(#3149) vadászcsiga válasza Heffi (#3148) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem kizárt hogy igazad lesz, van bennem egy kis kétkedés mert "csak" egy eladóval egyeztettem le bár azt mondta pénteken is eladtak 3 db-ot, ha hamarabb szólok nekem is jutott volna mert szerdán en már érdeklődtem csak hezitáltam

(#3150) chab7 válasza vadászcsiga (#3149) üzenetére


chab7
addikt

Most is ilyen hiánycikk? Valamikor a tavasz folyamán vettem, és akkor is várni kellett rá.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.