Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2101) Pelican válasza Tamás88 (#2100) üzenetére


Pelican
őstag

Én rátettem, ment.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2102) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Van rá mód, hogy szoftveresen kikapcsolódjam az eszközt?
A webes irányítópulton csak reboot opció van.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#2103) benzol


benzol
aktív tag

Hozzám került egy céges V2-es C5-ös. Ott AP ként használtuk (úgy hogy a DHCP ki volt kapcsolva). A legnagyobb baj az volt hogy a T-home-os IP TV-k akadoztak ha rá volt kötve a hálózatra, amint lehúztuk minden rendben volt. Most itthon próbáltam magamnak AP-ként beállítani, viszont ahogy visszaolvastam a fórumban, ahogy másoknál, nálam is jelentkezett a probléma a WiFi-vel, jó jelerősség mellett az 5Ghz hol van net hol nincs mint a mesében, illetve Xiaomi telón iszonyat lassú, a 2.4Ghz pedig elég hektikusan működik, laggol, belassul stb...

Gondolom ez egy tipikus probléma. Létezik erre megoldás, valami beállítás formájában vagy esetleg más típusú Firmware segíthet?

:R

///\oo/\\\

(#2104) LK válasza LK (#2081) üzenetére


LK
addikt

Kérem alássan semmi baja a Routernek. Nem dobálja a netet mióta modemet cserélt a szolgáltató. Egyszer sem szakadt napok óta. :C Szóval jó kis készülék ez, és ha valakinek problémája van vele a hálózati modem esetleges hibájára is gondoljon!

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#2105) slice14


slice14
veterán

Sziasztok!

Van egy C5 v4 AC1200-as routerem és szeretnék érdeklődni hogy milyen LTE modemet ajánlotok hozzá? Egyáltalán a gyári firmware-el müködnek az usb-s LTE modemek a routerrel?
Vagy ha nem, akkor milyen routert ajánlotok helyette, ami nem hordozható kategória és 1000-es WAN és LAN portjai vannak és tudja az LTE-t kezelni, SIM-es.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2106) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Ma vettem egy AC1200est, C5v1-et. AP mode-ot kerestem rajta, de nem találtam. Én vagyok ennyire béna? Illetve valamelyik másik firmware felmegy rá? OpenWRT, DDWRT, Tomato?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2107) kraftwerkfan


kraftwerkfan
tag

Sziasztok! Van egy v2.0-ás routerem... Valami lehetőség torrent futtatásra bírni egyszerű, földi halandóként?

 Apple

(#2108) kusza80


kusza80
tag

Szaiasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Leírom, hogy mit is szeretnék!
Ami lesz egyí T-com os előfizu optikai bábelen iptv 3 db és net 300 MB/S.
Ami eszközöket kinéztem és a véleményeteket szeretném benne kérni :
TP-LINK WIRELESS ROUTER DUAL BAND AC1200 [link] illetve TP-LINK TL-SG105E [link] ez nem reklám :) csak ezekre gondoltam! A kábelezés már meg van véve, de nincs kiépítve Cat 5e tömör rézvezető.
Abban kérném a segítségeteket, hogy ezek jók e illetve milyen beállításokat ajánlatok!
Köszi a válaszokat elöre is!

(#2109) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Van egy Archer C5 v4 routerem , hogy tudom a print servert bekapcsolni? Gyári szoftver van rajta...Itt nagyon nincs ilyen :W :

[ Szerkesztve ]

(#2110) suste válasza WhiteWalker (#2109) üzenetére


suste
veterán

Szerintem a Tplink szépen lassan minden olcsóbb eszközéből letiltotta, hogy fogyjon a külön printszerverük.
Egyébként amíg működött addig se volt sok köszönet benne, mert ha jól tudom kellett hozzá külön aplikáció a kliens oldalra is.....

(#2111) WhiteWalker válasza suste (#2110) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi!
Sejtettem , hogy ez van mögötte..
Ha van rá openwrt , lehet lecserélem ezt a gyári f@s szoftvert...

(#2112) mukisrác


mukisrác
aktív tag

Sziasztok, miből látszik,mik az első jelek, hogy egy ilyen router kezd elfáradni? Élettartama mennyi lehet? Esetleg egy ax10 megfelelő utódja lehet?
Köszi előre is, ha válaszoltok

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#2113) Dewo


Dewo
aktív tag

AC1750 Wireless Dual Band Gigabit Router-em van. IPV6 vesztésem van sokszor és nem tudom hogy miért lehet ez. :F

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#2114) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Sziasztok, sajnálattal tapasztaltam,hogy ez a nyüves c5 v4 verzió egyik dlink usb modemet sem támogatja, van valami alternatív megoldás vagy engedjem el?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2115) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Tp-Link Archer C5 v1.2 routerhez van valami stabil openwrt firmware, amire érdemes lenne lecserélni a gyári firmware-t? Digi-s 500 nethez kellene, mert szükségem lenne VPN csatlakozás lehetőségre.

Régebbe úgy olvastam, hogy a Wifi-vel gondok voltak, ez mára már megoldott?

Legyetek szívesek linkelni, hogy mit érdemes feltenni rá?

Itt találtam openwrt-t, de nem tudom melyik kellene letöltenem ar71xx vagy ath79 és érdemes-e egyáltalán?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#2116) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

az alap FW-vel megosztottam egy USB-s HDD-t, szeretném elérni okosTVről. Ez megoldható?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2117) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Az alábbi problémámmal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

UPC (Vodafone) net van itthon, a Connect Box router üzemmódban működik.
Ehhez csatlakozik egy TP-Link Archer C5 AC1200-as router (FW: 3.16.0 0.9.1 v600c.0 Build 191107 Rel.15316n Hardware Version:Archer C5 v4 00000004), ami eddig szintén router üzemmódban üzemelt. A net működött, minden rendben volt, leszámítva azt az apróságot, hogy x percenként pár mp-re dobta a TP-Link a kapcsolatot.

A router beállításai közt nézelődve az üzemmódoknál láttam, hogy routerként akkor kéne beállítani, ha közvetlenül a nethez kapcsolódik, az én esetemben, ha van előtte egy másik router, akkor az acces point/extender lenne a helyes beállítás.

Gondoltam hátha ezzel van probléma, átállítottam extender módba, de a szakadás nem szűnt meg.

A router system logjaiban nincs ezzel kapcsolatos bejegyzés.

Van valami ötletetek? Merre kéne vizgsálódnom?

Köszi előre is.

Üdv.

(#2118) gereke


gereke
tag

Sziasztok,

Egy Archer C5 v4 router próbálok üzembehelyezni AccessPoint módban egy másik router mögé.
Azonban ebben a módban csak egy szükített menü áll rendelkezésre. Nincs SECURITY menüpont és így nincs MAC address szűrési lehetőség sem :W , mivel ennél nem a WiFi beállításokban van.

Próbálok firmware-t cserelni, de itt meg állandóan ez fogad: :O

Mit lehet itt csinálni :F

Köszönettel :R

LYA-L29

(#2119) ANT


ANT
őstag

Üdv.
Archer C5 v4 routernél az USB-re csatlakoztatott HDD nevét meg lehet változtatni? Jelenleg volume(sda1)-nek hívják a vinyót, és ezt szeretném módosítani. Gyári fw van a routeren, ha ez számít valamit.
Szerk: ja és a HDD jelszavas védelmét hol lehet kikapcsolni? Ha lehet egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2120) tha_answer válasza gereke (#2118) üzenetére


tha_answer
őstag

nem kell acces point mod.
tiltsd le a dhcpt, ird at a router ip cimet es dugd bele a forouter barmelyik lan portjaba az egyik lan portjat.
elvileg ilyenkor barmit tudsz allitani.

(#2121) tha_answer válasza tPedro_ (#2117) üzenetére


tha_answer
őstag

ez igy hogy?meg minek?
router routerbe double nat. "csoda" hogy mukodott eddig.

vagy alitsd at a modem modba a a modemet, vagy a routeren tiltsd le a dhcpt, valtoztasd meg az ipjet es akkor mennie kell rendesen.

eddig hogy csatlakozott a router modemhez? dcpvel kapta az ipt a a wan portjaba a vodamodemtol?

[ Szerkesztve ]

(#2122) tha_answer válasza atti1848 (#2115) üzenetére


tha_answer
őstag

hello, nem a wifivel lesz gondja, hanem a natolassal.
"Please be aware that OpenWrt firmware does not support the hardware NAT capability of these routers. Hence, the throughput between WAN↔LAN will be slower than with stock firmware. This is only important for users with highspeed internet connections, e.g. a 1G fibre connection. If your internet connection is ⇐200-300 Mbps you don't need to worry about this. But if you need faster NAT throughput, consider buying faster hardware. "
https://openwrt.org/toh/tp-link/archer-c5-c7-wdr7500

[ Szerkesztve ]

(#2123) tha_answer válasza atti1848 (#2115) üzenetére


tha_answer
őstag

(#2125) dragonfire44


dragonfire44
tag

Sziasztok van egy Archer C1200 v2.0 routerem. Kérdés hogy CyberGhost vpn-t hogy tudom beállítani? Cyber honlapon nem találom az adatokat, letölteni tudom a router beállításokat,de a routeren nincs feltöltési lehetőség.

(#2126) mobiusz


mobiusz
újonc

Archer C5 v4. a legfrissebb gyári Firmware Versio-val tökéletesen kezeli a DIGINET AKTÍV 50-hez adott ZTE MF833U1 LTE USB modemet. Az Advanced > USB Sharing > 3G/4G Setting-ben engedélyezni kell 3G/4G as a backup solution for Internet access-t, majd csatlakoztatni kell a modemet az USB porton. A modem egy ideig pirosan villog. Ha a router felismerte a modemet és csatlakozott a szolgáltatóhoz, kék színű lesz a villogás.

(#2127) gban válasza gereke (#2118) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem ugyanez a gondom, jelenlegi fw is ugyanaz mint a megválaszolt hozzászólásban, ha próbálok frissíteni, nekem is ezt a hibát adja.
Nem tudom mit tudnék megpróbálni.
Amiért mindenképp frissítenék, az pedig elég idegesítő: ha belépek a router webfelületére, pár másodpercenként frissíti magát folyamatosan, semmit nem lehet csinálni ilyenkor.
Áramtalanítás megoldja de másnap ugyanez fogad.
Erre van ötlet hogy mi okozhatja?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#2128) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy Archer C5 V4 routert, amin egy Huawei e3372 LTE USB Stickkel szeretnék internetet varázsolni. Sajnos valmiért nem ismeri fel a modemet.
Tudtok segíteni, hogy mit kéne állítanom, hogy felismerje?
köszi

(#2129) xabolcs


xabolcs
őstag

Masik topikbol.

"Forditok neked luizluca fele DSA-sat, aztan ha mukodik, akokr visszajelezhetsz a pull requestben! :K"
Tehát ez alapján van valami amire tudnék frissíteni?

Igen, lehet kesziteni image-et, amit lehet, hogy fel tudsz telepiteni a routeredre.

Azert nem biztos, mert akik dolgoznak rajta, azok soros portra hivatkoznak, de a wiki emleget mindenfele mukodo es nem mukodo U-Boot verziokat.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2130) DAVID0000 válasza xabolcs (#2129) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Még azon gondolkodtam, hogy veszek olyan sticket amit támogat a router, de nem találtam róla semmi ilyen kompatibilitási listát. Ilyet nem tudsz véletlen?

(#2131) xabolcs válasza DAVID0000 (#2130) üzenetére


xabolcs
őstag

Most keresem a TFTP recovery-t tamogato U-Boot-okat a TP-Link oldalan, es a legfrisebb (2021-09-16) orosz firmware leirasaban epp egy Huawei modem tamogatasarol irnak:
7. Добавлена поддержка модема Huawei 3372h-320

Csak szerintem neked 3372h-153 van. Egy probat meger.

A TFTP recovery temaban pedig szerintem a legfrisebb magyar oldallon levo firmware (Archer C5 V4_191107) is tamogatja.
Szerencsere konnyu letesztelni: telepited, s beallitod a szokasos TP-Link TFTP parametereket.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2132) DAVID0000 válasza xabolcs (#2131) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Megpróbáltam de sajnos nem jött be.
Ennyit csinál:


Nem ismeri fel.

(#2133) xabolcs válasza DAVID0000 (#2132) üzenetére


xabolcs
őstag

Melyik FW-vel probaltad?

A TFTP recovery inditasat is probald ki legyszives:
- kikapcsolod
- nyomva tartod a WPS gombot
- bekapcsolod
- varsz
- bekapcsol a WPS led
- elengeded a WPS gombot

Ha tenyleg elindul a recovery, akkor van esely soros port nelkul is foltenni az OpenWrt-t.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2134) DAVID0000 válasza xabolcs (#2133) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Most próbálgatom a wps-t de eddig semmi.
Ezt raktam fel: Archer_C5(SP_CZWISP)v4_3.16.0_0.9.1_up_boot(191107)_2021-12-01_16.59.45

(#2135) DAVID0000 válasza xabolcs (#2133) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Így ahogy írtad, nem kezdett világítani a wps led, viszont elkezdtem nyomkodni a wps gombot és most villog a wps led. Így is ugyan úgy be tudok lépni a routerbe és ugyan azok a menüpontok vannak.

(#2136) xabolcs válasza DAVID0000 (#2135) üzenetére


xabolcs
őstag

Amikor mar fut a szoftver, akkor persze mas funkcioja van a WPS gombnak.

A korabban linkelt orosz firmware-t van merszed kiprobalni? ;]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2137) DAVID0000 válasza xabolcs (#2136) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Hát ez az orosz firmware-t ha felrakom akkor minden ciril betűs lesz? :D
Ha igen és nem is lehet majd állítani akkor becummantom... :D
Ha lehet állítani másra akkor bevállalom.

Illetve a linken van több firmware, melyiket rakjam fel?

Közben lefordítottam az oldalt amit küldtél, az első kettő firmwarenél van angol és orosz nyelv, a harmadiknál csak orosz.
Ez alapján az első kettőből kéne választanom.
Az egyik 7 mega a másik 15, melyik legyen?

[ Szerkesztve ]

(#2138) xabolcs válasza DAVID0000 (#2137) üzenetére


xabolcs
őstag

Gugli fordito segit! ;]

A legfrissebbett == 2021-09-16 == oldal tetejen levot == ahol emlegetik a Huawei 3372h-320 modemet == Archer_C5(RUS)v4_3.16.0_0.9.1_up_boot(210723) == Archer_C5(RUS)v4_3.16.0_0.9.1_up_boot(210723)_2021-07-23_14.01.20.rar

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2139) DAVID0000 válasza xabolcs (#2138) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Hát ez sajnos nem jött be. Hibát ír amikor fel akarom tölteni, orosz fórumon írták, hogy előtte fel kell rakni a 2020-as kiadást de annál is hibát ír sajnos :(

(#2140) xabolcs válasza DAVID0000 (#2139) üzenetére


xabolcs
őstag

Szomoru.

Most nezem a datasheet-jet a routernek, s ott a WPS/Wifi gomb mellett ott van a RESET is.
Probald ki legyszives a fenti (#2133) inditast csak WPS helyett RESET gombot nyomva!

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2141) DAVID0000 válasza xabolcs (#2140) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Így jó lett :D
Innen hogyan tovább?

(#2142) xabolcs válasza DAVID0000 (#2141) üzenetére


xabolcs
őstag

Jo kerdes. :))

Most meg csak felkesz verziok vannak, szoval lehet furcsan mukodnek. ;)
Fozok neked egy image-t, belerakok mindenfele finomsagot, mint Huawei modem kezeles meg siproxd meg nathelper-extras.
Megprobalod foltenni, aztan ha mukodik orulsz.
Ha meg nem, akkor TFTP recovery-vel visszarakod a gyarit. Vagy kersz egy masik fozetet! ;]

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2143) DAVID0000 válasza xabolcs (#2142) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Rendben köszönöm a sok segítséget :)
A TFTP programot felraktam már.

(#2144) xabolcs válasza DAVID0000 (#2143) üzenetére


xabolcs
őstag

luizluca kodja egyelore nem szeretne lefordulni, ugyanazokat a hibakat kapom, mint FMAranda a forumon.

Megprobalom ggbruno PR-jet.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2145) xabolcs válasza xabolcs (#2144) üzenetére


xabolcs
őstag

Telepakoltam. Eleg hamar megtelt a 8 MByte. :B

Modem, siproxd, nathelper-extras, LuCI: tp_recovery.bin-re nevezd at es mehet fel TFTP recovery-bel.

Par nap mulva torolni fogom.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2146) DAVID0000 válasza xabolcs (#2145) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Megpróbáltam ezt a tftp recoveryt de nem hiszem hogy jól csináltam.
Letöltöttem egy tftp programot.

Itt csak a kliens részbe tudok írni ide írtam be azokat amiket az openwrt oldalon írtak.
Viszont így megáll ahogy a képen is látszik amikor rábökök a put gombra.

(#2147) xabolcs válasza DAVID0000 (#2146) üzenetére


xabolcs
őstag

Megis csak ugy kellene csinalnod hogy a Tftp Server ful legyen kivalasztva!

Alabbi linkeken szepen le van irva a TFTP recovery folyamata, de roviden annyi, hogy statikus IP-t kell a gepednek adni (192.168.0.66), elinditani a TFTP szerver programott es a megfelelo nevvel a megfelelo tartalmu fajllal megkinalni a recovery-ben elinditott routert:
TFTP auto recovery
Újraélesztés TFTP-n keresztül

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2148) Sanyikaaa


Sanyikaaa
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy hónapja TP Link Archer C54 routert, és az a problémám vele hogy egyszerűen a PS5nek akartam portokat nyitni hogy a nat open legyen, és moderate on van. Előtte volt egy régebbi fajta szintén tp link router ott ugyanezeket a portok meg voltak nyitva és ott a nat is open volt. Mit tudnék ezzel kezdeni, állítani hogy open legyen a nat?

(#2149) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
egy barátnak szeretnék segíteni de
nem vagyok tplinkes ezért nekem kissé idegen a felülete.
küldenétek nekem egy képernyőfotót hol találom meg a router wan ip címét?
digis ppoe internet bridge ont után ennyit már kiderítettem
köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2150) xabolcs válasza Bacusuz (#2149) üzenetére


xabolcs
őstag

A TP-Linket feluletet tudod gyakorolni a TP-Link emulator / simulator oldalain! :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.