Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4601) Gézengúz válasza Cyberslider (#4600) üzenetére


Gézengúz
addikt

Örülök... :)

(#4602) spyduck válasza mann (#4599) üzenetére


spyduck
nagyúr

Működik az csak nem jól csináltad. Csak a 965-t tedd bele és ne ISO-ba írd ki a végén hanem rögtön CD-re.

(#4603) pszaby


pszaby
csendes tag

Üdv!

Kíváncsi vagyok valamire, letöltöttem egy régebbi és egy újabb verziójú CPUz progit, és az újabb Intel GL960-as chipsetet ír, míg a régebbi pedig GM965!!
Most ez hogy is van, vagy ez a kettő ugyanaz a chipset??Vagy a programmal van baj?

Előre is kössz!

(#4604) ABE válasza pszaby (#4603) üzenetére


ABE
őstag

Egy chipset családhoz tartozik mindkettő, a 960-as elvileg a "butított" változat. Szerintem itt a mérvadó az újabb verzió adata, valószínűleg pontosabban azonosítja be a chipsetet.

(#4605) takacsim


takacsim
csendes tag

Sziasztok! Beszereztem egy A300-1NO notit. A problémám az, hogy a DVD-ről (1 rétegű) ISO filet csináltam a vincsire Nero-val, aztán Decrypterrel. Mindkét esetben az ISO elkészítése közel 1 óra volt. Tudtok nekem infót adni, hogy miért ilyen lassú a meghajtó? Egyébként a filmek is szaggatnak, ezért is gyanakszom a meghajtóra.

(#4606) Balinov


Balinov
félisten

L350 tulajoktol, de a tobbi Toshi tulajtol is kerdeznem, hogy tudnatok-e notebook huto es/vagy allvanyt ajanlani 17"-hoz?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4607) HartgeH3-2.8 válasza mocsylac (#4436) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Üdv

Nekem van egy pontosan ilyen gépem..ha gondolod szivesen leriom róla a tapasztalatokat..(ha még aktuális).
Toshiba A200-23O
(Aladár kettőszáz - huszonhárom Olga) azért irtam le igy mert sokan 230 nak gondolják pedig nem.
L.bye

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#4608) Balinov válasza takacsim (#4605) üzenetére


Balinov
félisten

probald meg IMGBurn-nel is, hatha csak a decrypter nem csipazza a notid uj driveret.

Vagy, ha meg tudod nezni, hogy UDMA vagy PIO modban van-e a drive a win eszkozkezeloje szerint. Ha PIO akkor probald meg atrakni a masikra, es vica-versa

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4609) Gézengúz válasza takacsim (#4605) üzenetére


Gézengúz
addikt

szinte 100% hogy pio módban üzemelnek a meghajtók...... kukkants be a biosba és nézd meg hogy ahci illetve compatible módban üzemel-e???

(#4610) ABE válasza takacsim (#4605) üzenetére


ABE
őstag

Chipset driver fent van a gépen? Csatlakozva az előttem szólókhoz: SATA driverrel lett telepítve az oprendszer, vagy anélkül?

(#4611) takacsim válasza Gézengúz (#4609) üzenetére


takacsim
csendes tag

Sziasztok!

A BIOS-ban compatible van.
Az eszközkezelőben:
Az átviteli mód: Ha rendelkezésre áll, DMA.
Jelenlegi átviteli mód. PIO.

Szóval igazatok van. A kérdés az lenne, hogy hogyan lehet átállítani az átviteli módot?
A Chipset driver fent van. A TOSHIBA honlapjáról töltöttem le.

A választ előre is köszönöm: Imi

(#4612) ABE válasza takacsim (#4611) üzenetére


ABE
őstag

Töltsd le a megfelelő SATA drivert, majd rendeld hozzá a merevlemez vezérlőhöz. Ezután indítsd újra a gépet, SATA módot azonnal állítsd át BIOS-ban, indítsd el megint a Windowst, és kész is. :)

Driver: [link]
Ezt ki kell csomagolni, és az i965 mappában lévő cuccot kell hozzárendelni a vezérlőhöz.

(#4613) takacsim válasza ABE (#4612) üzenetére


takacsim
csendes tag

Csao ABE!

Amikor hozzárendelném a merevlemezt a vezérlőhöz, akkor kiírja, hogy nem lehet folytatni a Hardver frissítése varázslót. A BIOS-ban az átállítás után kék halál. Valamit nem jól csinálok?

Imi

(#4614) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Létezik valami utólagos HDMI port? Arra gondolok, hogy jelen esetben nincs ilyen port a notebookomon, de a tv-vel összeszeretném kötni, és tudok valahogy kreálni? létezik valami eszköz, kütyü, vagy mittudomén?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4615) Gézengúz válasza takacsim (#4613) üzenetére


Gézengúz
addikt

szerintem nincs szerencséd nekem sem ment így csak így.......[link]

(#4616) Gézengúz válasza VANESSZA1 (#4614) üzenetére


Gézengúz
addikt

félve de mégis megkérdezem, nem vagy egy kicsit szőke? :) ha van s-videó csatid akkor azt bírod használni, ha van hdmi-d azt is bírod használni... ha nincs egyik se akkor komolyan gondolkodj el miért vettél olyan notit tévézésre amin nincs semmiféle képkimenet....

de úgy látom van a lapodon s-video akkor mi a baj szép királylány? :)

[ Szerkesztve ]

(#4617) VANESSZA1 válasza Gézengúz (#4616) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Köszi !

Tudod lehet a szőkeség teszi.... :R :DD

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4618) ABE válasza takacsim (#4613) üzenetére


ABE
őstag

Hali!

Az én gépemnél az eszközkezelőben pl. az IDE vezérlőknél 3 cucc van. Ezek közül csak az egyik inteles vezérlőhöz lehet hozzárendelni a drivert (most így fejből nem tudom, hogy nálad pontosan mi a neve). Ha hozzárendeled, akkor a pontos típust kell megadni, mert asszem' egy driveren belül is van több variáció. Elvileg nem szabadna problémát okozzon az utólagos driver hozzáadás, csak pontosan kell megadni (nálam működött).

BIOS-ban csak akkor szabad átállítani a SATA módot, ha már sikeresen hozzárendelted a drivert, mert egyébként tényleg kékhalált kapsz. Fontos, hogy közvetlenül a driver frissítése után indítsd újra a gépet, és azonnal állítsd át a BIOS-ban az opciót.

Ha mégsem jutsz dűlőre, akkor a legjobb megoldás tényleg az, ha a telepítőlemezbe integrálsz SATA drivert. Azzal már eleve úgy kell telepíteni a Windows-t, hogy a SATA engedélyezve van.

(#4619) Nemesys


Nemesys
tag

Sziasztok!

Van nálam egy Satellite L30M011 szét kellett szedni és találtam benne 2 "leszikszallagozott" kábelt név szerint: szürke és fekete... :DDD ami a gép aljából fel megy a monitorba de nincs bekötve... mik lehetnek ezek a kábelek? (együtt futnak) elméletileg wifinek kell lennie a gépben (nem tudom mert még nem üzemel) de így gondolom. Továbbá: lehet hogy sataII-es? és hány mhz-ig bírja a ddrII-t?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

TELEFONON ERDEKLODJ(ön)! "És mindennapi stratégiánkat add meg nekünk ma, de ne vigyél minket a ritmusjátékok közé, mint ahogy mi sem megyünk az XBOX közelébe, mert miénk az egér, a monitor, és a klaviatúra, mindörökké - ENTER."

(#4620) ABE válasza Nemesys (#4619) üzenetére


ABE
őstag

Azok a kábelek a WiFi vezetékei. Ha nincsenek bekötve, akkor vélhetően nincs WiFi kártya a gépben. Szerintem ez az az L30 széria, ami akciós volt anno, és kispórolták belőle ezt-azt. A gépben sima SATA vinyó van tudtommal, tapasztalatok szerint a gép az 533-as modulokkal tökéletesen működik, általában a 667-es darabokkal sincs gondja, de a 800-as már sok neki.

(#4621) iz0lda


iz0lda
csendes tag

Sziasztok!

Én is egy A300-1NO masinát szereztem be nemrég. XP-t telepítettem rá, és miután telepítettem a drivereket (toshiba honlaprol) az xp nagyon lassan indul (hibernáláskor nagyon lassan hibernálódik). Kérdésem, hogy ez azért van, mert inkább vistát szeretne a gép, vagy valamit elcsesztem volna? Segítsetek plíz!

Köszi, az újonc iz0lda!:)

(#4622) anri-ur


anri-ur
tag

Helló!

Toshiba A300 1G2-es notebook 1 havi használat után egyszer csak elszállt egy kék halállal és azután a wifi-t nem ismeri hiába telepítem újra a drivert.Az xp-t újra pakoltam,helyzet ugyanez. Szerviz, vagy más ötlete van valakinek?

(#4623) firewolf válasza anri-ur (#4622) üzenetére


firewolf
tag

Frissebb driver? xp-s bios van rajta?

(#4624) anri-ur válasza firewolf (#4623) üzenetére


anri-ur
tag

1.50-es bios, driver a Toshiba oldalról lett letöltve.A probléma az, hogy menet közben ment tönkre nem volt frissítve semmi rajta semmi! Egy oldal betöltése közben kék halál aztán vége!

(#4625) ABE válasza anri-ur (#4622) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem meghalt a WiFi kártya. Vidd el garanciális javításra a gépet, gyorsan megoldható probléma.

(#4626) anri-ur válasza ABE (#4625) üzenetére


anri-ur
tag

Sajnos én is erre gondoltam,ez lehet attól, hogy pl: túl erős jelet kap? Lehet hülye kérdés bocsi.

Köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#4627) Thusor


Thusor
őstag

Sziasztok!

Olyan jellegű problémám lenne, hogy az L40-es notebookom "SHIFT" billentyűje lenyomásakor furcsa, csikorgó hangot ad ki. Eddig ilyet nem csinált. Szerintetek ezzel az apróbb hibával a Technotrade-nál kicsrélik garanciába a billentyűzetet?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#4628) polonic válasza Thusor (#4627) üzenetére


polonic
félisten

Nekem aláment egy kis kosz akkor csinált ilyet :) kiszívtam onnan porszívóval és jó lett.

(#4629) Thusor válasza polonic (#4628) üzenetére


Thusor
őstag

Megpróbáltam Én is porszívóval, de sajna még mindig csikorgó hangot ad ki. Ebből szerintem garanciális javítás lesz. Megpróbálom még majd sűrített levegővel is.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#4630) ABE válasza Thusor (#4627) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem a garanciális csere szinte kizárt, hiszen a jelenség nem befolyásolja a működést, és ugye "kopó" alkatrészről van szó. Ha jófejek, akkor átveszik tisztításra, de inkább azt javaslom, hogy egy keményszőrű (festő)ecsettel nyúlj a billentyűk alá, és próbáld kitisztítani. Ha ez sem segít, akkor pattintsd ki a billentyűt, és úgy tisztítsd meg, majd rakd vissza. Az is elképzelhető, hogy a gomb egyik rögzítőfüle kipattant, és azért csikorog.

(#4631) alces


alces
tag

Egy kis tanácsot szeretnék kérni. Kinéztem egy kicsikét magamnak, igen kedvező áron.
X-200-208. Renew, és olaszból érkezik vszínűleg. Ezzel kapcs, ha lenne vkinek hozzáfűznivalója, esetleg már tapasztalata (netán probléma), akkor naon köszi.
cső

(#4632) Thusor válasza ABE (#4630) üzenetére


Thusor
őstag

Lepattíntásnál, mire kell figyelni? Mégis hogyan kell csinálni? Nem akarom letörni...

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#4633) ABE válasza Thusor (#4632) üzenetére


ABE
őstag

Alá kell nyúlni egy késsel vagy laposfejű csavarhúzóval az egyik oldalán, és kicsit meg kell nyomni felfelé, ezután kipattan az egyik oldala, és onnantól adja magát. Próbáld először a jobb oldalon, ha ott nem pattan ki könnyen, akkor a billentyű bal oldalán kell próbálkozni. Egyébként nehéz letörni, mert előbb pattan ki, mintsem megsérülne az anyag.

(#4634) Thusor válasza ABE (#4633) üzenetére


Thusor
őstag

És utána vissza, hogyan teszem? Csak rá kell nyomni?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#4635) ABE válasza Thusor (#4634) üzenetére


ABE
őstag

Egyik oldalán a pöcköket be kell akasztani két kis "kampó" alá, a másik oldalát meg ezután csak le kell nyomni. De ha már kipattintottad a billentyűt, akkor látni fogod, hogy van rögzítve. Ha van gyakorlatod benne, akkor 5 másodperc, ha először csinálod, akkor talán 1 perc is elmegy vele (nálam legalábbis ez volt). :)

(#4636) Thusor válasza ABE (#4635) üzenetére


Thusor
őstag

Nagyon köszi a segítséget. Most már nem adja ki azt a csikorgó hangot. Ki volt akasztva egy pöcök. Mégegyszer köszi a segítséget.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#4637) anri-ur válasza ABE (#4625) üzenetére


anri-ur
tag

Teljesen tanácstalan vagyok,ma reggelre megjavult a Wlan teljesen magától.Lehet ezeknél érintkezési hiba? :F

(#4638) ABE válasza anri-ur (#4637) üzenetére


ABE
őstag

Elvileg elképzelhető, hogy valahogy kicsit elmozdult, és kontakt probléma van. Barátnőm FuSi gépén pl. az egyik memóriarögzítő pöcök volt rossz, és nem maradt meg benne rendesen a modul. Elvileg egy fedél (2 csavar) eltávolítása után hozzá tudsz férni a WiFi kártyához, és meg tudod sasolni, hogy mi a helyzet odabent. :)

(#4639) iz0lda válasza iz0lda (#4621) üzenetére


iz0lda
csendes tag

Sziasztok!

Kis utánaolvasással és kérdezősködéssel rájöttem, hogy oldható meg fent említett problémám! yeah...
Csak az a baj, hogy nem tudom, milyen sata drivert tegyek fel a300-1no tipusú gépemre?

Köszi a segítséget!

(#4640) polonic válasza iz0lda (#4639) üzenetére


polonic
félisten

Intel sata driver. Ez a legújabb: [link]

(#4641) takacsim válasza Gézengúz (#4615) üzenetére


takacsim
csendes tag

Szia Gézengúz!

Megcsináltam a cd-t, beillesztettem a drivert, de továbbra sem sikerül a PIO módot megváltoztatni. Fogalmam sincs, hogy mit csinálok rosszúl.
Eljött az idő, hogy a Vista felé forduljak, ha ez a probléma Vista-nál nem jelentkezik.

Azért várnám a további megoldásokat.

Köszi: Imi

(#4642) polonic válasza takacsim (#4641) üzenetére


polonic
félisten

Ahci-re van állítva biosban a vezérlő?

(#4643) rrita


rrita
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem egy régi laptophoz kellenne alaplap telepítő cd, tudna valaki segíteni?
Toshiba Satellite 4090 CDS Modell NO. PAS409E-A

Előre is köszi!
R
rori84@freemail.hu

(#4644) takacsim válasza polonic (#4642) üzenetére


takacsim
csendes tag

Ha átállítom kék halál.

(#4645) ABE válasza takacsim (#4644) üzenetére


ABE
őstag

Még a Windows feltelepítése előtt kell beállítani, és nem utána. Azért kellett SATA drivert integrálni, hogy AHCI (SATA native) módban felmenjen az oprendszer.

rrita

Milyen oprendszert használsz? Netről tuti le lehet tölteni a szükséges drivereket. Gondolom chipset és VGA driverre lenne szükséged elsősorban. Egyébként a Toshiba honlapján a letöltések között van archívum rész, ott kerestél már drivert?

[ Szerkesztve ]

(#4646) rrita válasza ABE (#4645) üzenetére


rrita
csendes tag

Jelenleg 2000es Windows van rajta, de eléggé lassú, megnéztem a Toshiba honlapját, de ott nem találtam a pontos típust sem és a megfelelő drvivert. Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de lehet az, hogy nincs szükség alaplap telepítőre és simán újra tudnám telepíteni az op rendszert?

(#4647) ABE válasza rrita (#4646) üzenetére


ABE
őstag

Elképzelhető, hogy az operációs rendszer alapból tartalmazza a legtöbb szükséges drivert. Itt nézd a drivereket: [link]
Nem kell a pontos típust kiválasztani, csak annyit jelölj ki, hogy Archívum/Satellite/Satellite 40xx/Satellite 4090, majd jelöld ki, hogy a Windows 2000-hez való drivereket listázza. Ezeket kell felraknod elvileg, hogy minden funkció működjön rendesen. A géphez adott CD-t szerintem nem nagyon fogsz már találni. ;)

(#4648) takacsim válasza ABE (#4645) üzenetére


takacsim
csendes tag

Előtte is megpróbáltam átállítani, akkor is kék halál.

Imi

(#4649) iz0lda válasza polonic (#4640) üzenetére


iz0lda
csendes tag

Köszi!

Remélem menni fog!

takacsim:

Egyébként már én is azon gondolkodom, beadom a Vistának "a derekam"! :(

(#4650) rrita válasza ABE (#4647) üzenetére


rrita
csendes tag

Oké, köszönöm a segítséget!
üdv,R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.