Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4051) zsoltke


zsoltke
tag

sziasztok, egy A200-1S9-es gépbe szeretnék egy másik procit beletenni,de nem találom sehol milyen "socket"-ű az alaplap, most egy T2330-as pentium dual core van benne, segítenétek esetleg egy linkkel a beletehető processzorok listájáról? :B köszi! :R

ASUS ZenBook Flip UX362FA-EL256C, Apple iPhone 11 Pro 64Gb

(#4052) ABE válasza zsoltke (#4051) üzenetére


ABE
őstag

Segítség lenne, ha a CPU-Z segítségével megmondanád, hogy pontosan milyen chipset van benne. A T2330-as egyébként Socket M foglalatba megy bele, de a chipsetnek is támogatnia kell a kiválasztott procit.

[ Szerkesztve ]

(#4053) zsoltke válasza ABE (#4052) üzenetére


zsoltke
tag

intel gm 965 (everestel néztem remélem az is jó:) )

ASUS ZenBook Flip UX362FA-EL256C, Apple iPhone 11 Pro 64Gb

(#4054) ABE válasza zsoltke (#4053) üzenetére


ABE
őstag

GM965-ös chipsettel rendelkező gépbe Core Duo procit (asszem' az összeset), illetve Core 2 Duo processzort rakhatsz, ha fejleszteni akarsz. Core 2 Duo-ból a Merom magos T5x00 és T7x00 sorozat jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#4055) aleksz


aleksz
csendes tag

Sziasztok!

Biztos nem akad ilyen ember, de ha véletlenül előfordult már egy idelátogatóval, hogy egy Toshiba Satellite S2410-303 hordozható gépecskében cserélt CD-DVD-meghajtót, akkor örülnék a segítségének. (Lehet, hogy a legtöbb Satellite típusban hasonlóan vannak elhelyezve az alkatrészek, nem tudom:) A winchester és a memória a gép alján lévő burkolatok leszedésével elég simán cserélhető, az optikai meghajtó nem. Sikerült kiszednem a gép billentyűzetét, így elég közel kerültem hozzá, de csak egy - a gép közepe felé eső csavart sikerült kihajtanom a dvd-mh. rögzítéséből. Valószínű, hogy az oldalán lévő furatokba is vannak rögzítőcsavarok, de egyelőre lehetetlennek tűnik a meghajtó oldalához férni. Talán a gép felső burkolatának leszedésével hozzáférnék, de nem látom, hogy az hogyan jönne le. Szóval eddig jutottam, ha vki tud segíteni, előre is köszönöm!

(#4056) aleksz


aleksz
csendes tag

Megoldódott :) Az előbb említett csavaron kívül még egy, a gép alja felől az optikai meghajtó aljába hajtott csavar tartotta, ha azt is kiszedi az ember, kijön könnyedén.

(#4057) ruadi


ruadi
csendes tag

Sziasztok! Laptop vásárlás előtt állok, 3 laptop között vacilálok: Toshiba satelite a300-1jh, HP dv6960 hu(fm455ea), és Msi gx600px-214, tudom h. az msi veri az első két laptopot viszont annak a kinézete nem tetszik annyira mint a másik kettőé. Véleményeteket szeretném kérni a laptopokról és a toshibának a videókarijáról: ati rad 3470xt.Az is érdekelne h. mennyire massziv a laptop ház mert sokat hurcolnám kocsiban és vonaton. valamint ha tudtok ajánllani mindenes használatra más laptopot kb 180e ért azt is szívesen fogadom.
Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#4058) szaszayanou válasza ruadi (#4057) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Én is most néztem egyetemre notit, és végül a toshi a300-1jh mellett döntöttem.
A 3 közül a hp és az a300 a minőségibb, msi notikra sokan panaszkodnak.
itt 1 lista a mobil vgakról, ahol a 3470 a 82ik. Ennél olcsóbb árat én nem találtam, szóval én is itt rendeltem meg pár hete

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#4059) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Hali!

Az nagy gáz hogyha a notim (a200-23j) firewire csatlakozója ráz? De a többi nem csatlakozó nem. És nemcsak az hogy felöltődik hanem folyamatosan.

(#4060) ruadi válasza szaszayanou (#4058) üzenetére


ruadi
csendes tag

Köszi szépen a választ. Valószinüleg én is azt fogom, bár most találtam egy Asust: F5SL-AP104 és egy másik HP-t is :HP dv5-1020eh.Még gondolkodom a dolgokon...Esetleg még valami tapasztalatot írhatnál a gépedről, pl: mi az ami nagyon tetszik a gépben vagy ha van valami ami nem tetszik akkor azt, mennyit bír az aksi, mennyire jó a wifi benne, mert mikor utánna olvastam ezeket mondták h. gyenge pontja a laptopnak.
Kösz még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#4061) Kbali válasza ruadi (#4060) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak általános tanács: HP-ből Paviliont ne vegyél, mert csak szívni fogsz vele, ugyanis hivatalosan nem forgalmazzák itthon, csak bolti garancia van rá.

(#4062) ABE válasza Kbali (#4061) üzenetére


ABE
őstag

Mostanában láttam a TV-ben Pavilion reklámot. Nem lehet, hogy hivatalosan is bevezetik?

(#4063) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Valakinek van tapasztalata egy Toshiba P3490-el kapcsolatban? Fajin ez a laptop csak nincs benne optikai meghajtó, az Xp teljesen meghalt és az adatokat le kéne menteni! :((( Nagyon úgy néz ki, hogy ki kell vennem a HDD-t és úgy kell valahogy okoskodnom! Vagy valakinek valamilyen más tippje van? :F

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#4064) ePPer


ePPer
csendes tag

Sziasztok!
Gyors segítség kéne haveromnak!!! Van egy Toshiba Satellite L30
típusú gépe és kérdezném hogy itt is érvényes e a pentium rendszereknél
bevált duál-csennel ram??? intel m 1,6 ghz es proci 533 fsb vel.
nemtudom laptopoknál hogy működik mer 1 gigáig bővíthető és két férőhelyes!
előre is thx!!!!

"Ha élsz táncolsz, ha táncolsz élsz!"

(#4065) ABE válasza ePPer (#4064) üzenetére


ABE
őstag

A Toshiba L30 chipsete (ATI Xpress 200m) nem támogatja a dual-channelt. Egyébként 2 db, egyenként max. 1 gigás modult lehet beletenni a gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#4066) Kbali válasza ABE (#4062) üzenetére


Kbali
nagyúr

Most megnéztem a HP honlapját, már tényleg otthoni felhasználásnál csak a Pav. sorozat jön ki.

(#4067) rohammokus válasza (Darkwood) (#4063) üzenetére


rohammokus
csendes tag

Egy crosslink-es UTP kábellel összekötöd LAN-on az asztali gépedet és a laptopot.
Minden laptopon van LAN csatlakozó, a beállítása nem nehéz.

Double posters deserve to die!

(#4068) (Darkwood) válasza rohammokus (#4067) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Tudom, hogy van egy ilyen lehetőség, de az a baj, hogy a Toshiba-ba nem tudok belépni, mert nem jó rajta az XP és ha újrarakom az XP-t el fog veszni minden! :(

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#4069) rohammokus válasza (Darkwood) (#4068) üzenetére


rohammokus
csendes tag

Akkor az asztali gépeden csinálj egy Boot Pendrive-ot.

Az ugyanolyan dolog mint egy bootcd csak pendrive-on.
A laptop bioszában pedig csak be kell állítani hogy usb-n is keressen boot információk után.

Berakod a pendrive-ot, és a rendszer ugyanúgy feláll róla mintha egy bootcd-t tettél volna a gépbe.

Double posters deserve to die!

(#4070) (Darkwood) válasza rohammokus (#4069) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ment pü!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#4071) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Következő lenne a gondom: Wifi-ről tökélesen tudok csatlakozni a netre, de ha modemról van szó, akkor a Toshiba l300 notebook nem akar csatlakozni. Minden driver tökéletesen fel van telepítve, próbáltam IP-címmel, anélkül, de semmi! :((( Folyamatosan a 691-es próblémára hivatkozik, miszerint felh. név, vagy a jelszó nem jó pedig 100%, hogy jó mind a kettő! Op.rendszer XP SP2.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#4072) PSasa


PSasa
tag

Sziasztok,

Most vettünk egy A300-1JH laptopot, de a érintő gombos multimédiás vezérlők nem hatnak a lejátszó progikra (media player, power dvd7). Szépen világítanak, ha "rányomok" akkor elalszik, majd újra felfénylik a háttér világítása, de semmi hatás. Mit kell ehhez telepíteni/ beállítani, hogy működjön. Jelenleg XP SP3 van rajta.
Ja és az eszközkezelőben van 4 sárga felkiáltójel - Ismeretlen alapvető eszköz- vagy vmi hasonló felírattal. Toshiba honlapon található driverek fent vannak.

Segítségeteket előre is kösz :))

(#4073) ABE válasza PSasa (#4072) üzenetére


ABE
őstag

Hotkey Utility fel van rakva, hogy működjenek a gombok? Ha igen, akkor nem kell beállítani a kezelőfelületen, hogy mire reagáljanak? Minden szükséges driver fel van rakva rendesen? Esetleg ha le tudnád írni, hogy miket raktál fel, vagy miket hagytál ki, az segítség lehetne. :B

(#4074) Thusor


Thusor
őstag

Van egy Toshiba Satellite L40 notebookom, ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy hány pixelhibától cserélik az LCD panelt, és kb. mennyi idő alatt szokták ezt megcsinálni?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#4075) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Na Toshiba A300as
a hiba olyan elképesztő hogy ABE kollega sem tudott vele mit kezdeni.

PXE-E61 Media Testing failure. Check cable
PXE-ROM Exiting PXE ROM.

Please insert a bootable disk. and press any key...

hát jó, holnap presselünk egy garit:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#4076) ABE válasza TexT-BoY (#4075) üzenetére


ABE
őstag

Azért nálam sokkal profibbak is vannak a témában! Én csak sokat firkálok a Toshiba topicba. :K :B

Rákerestem Guglin a hibára, és úgy tűnik, hogy jó eséllyel HDD hiba (vagy más). :DDD Szóval még mindig azt mondom, hogy első körben gari! :K

[ Szerkesztve ]

(#4077) PSasa válasza ABE (#4073) üzenetére


PSasa
tag

Hotkey-ben csak két opciót lehet pipálni FN+F3=készenléti állapot és FN+F4=alvó üzemmód.
Amiket eddig felraktam: Assist,CommonModul(ez mi??), ConfigFree, IntelChipsetDriver,PowerSave,SoundDriver,TouchpadDriver(ez tetszik, görgető mód a touchpad szélein, négy sarok külön gombként programozható),PCDiagnose,DisplayDriver.
Sajnos ezek a fránya médiagombok nem csinálnak semmit.

[ Szerkesztve ]

(#4078) ABE válasza PSasa (#4077) üzenetére


ABE
őstag

A Toshiba oldalán található cuccokhoz képest ez nekem kicsit soványnak tűnik. Minden drivert érdemes felrakni, inkább azt mondom, hogy mely programok nem szükségesek feltétlenül: Acoustic Silencer, Assist, Config Free, PC diagnostic tool, Utilities, Wireless Lan Client Manager, Zooming Utility. Kb. ezek a "sallangok". Azt ajánlom, hogy az összes többi cuccot rakd fel, és akkor nem szabad ismeretlen eszköznek maradnia. A Common Module a leírás szerint ahhoz kell, hogy a Toshiba programok rendesen működjenek.

A legjobb módszer szerintem az, ha minden cuccot felraksz, és megnézed, hogy mely szoftverekre van szükséged. :)

[ Szerkesztve ]

(#4079) Balinov válasza ABE (#4078) üzenetére


Balinov
félisten

Toshi VAP?Annemlehet? Marmint a hianya..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4080) kawaclipse


kawaclipse
csendes tag

Sziasztok.

Nagy gondom van.

Toshiba L40-18W -t vettem, XPt tettem fel, minden jól sikerült, de a hang hotkey, meg még egykettő nem megy.

Valaki?

(#4081) Nfol válasza kawaclipse (#4080) üzenetére


Nfol
csendes tag

A Windows XP-hez való BIOS-ra frissítettél? És feltelepítetted a Hotkey Utility nevű programot?

(#4082) Nfol válasza Thusor (#4074) üzenetére


Nfol
csendes tag

Az enyémen egy darab subpixel van beragadva, azt tudom, hogy ez még nem elég indok a cserére.

(#4083) Nfol


Nfol
csendes tag

Egyébként mai tapasztalásom, hogy az L40-em eddig fekete színűnek gondolt fedlapja valójában sötétkék. Vagy csak a szemem lenne rossz?

(#4084) Thusor válasza Nfol (#4082) üzenetére


Thusor
őstag

És azt honnan tudod, hogy subpixel? Az enyém fekete háttérnál nem látszik, de kék, zöld és pirosnál fényesen világít...ilyen hibából 4-et találtam. Akkor az enyém is csak subpixel hiba?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#4085) ABE válasza Balinov (#4079) üzenetére


ABE
őstag

A300-hoz nem láttam VAP-ot a letöltések között. :F

(#4086) ABE válasza kawaclipse (#4080) üzenetére


ABE
őstag

Ahogy Nfol is írja, valószínűleg BIOS gond, fel kell rakni hozzá az XP-s BIOS-t, illetve az összes drivert. Toshiba honlapján megtalálsz mindent (PSL4CE a te géped jelzése tudtommal). BIOS frissítést körültekintően végezd mindenesetre!

(#4087) Balinov válasza ABE (#4085) üzenetére


Balinov
félisten

en meg nem neztem meg,bevallom majsztro. :B azt hittem minden ujabb toshihoz van VAP..zekszerint nincs

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4088) ABE válasza Balinov (#4087) üzenetére


ABE
őstag

Bocsánat, pontosítok: van az A300-hoz is VAP, de az csak Vistához elérhető. Viszont XP alatt szerintem a Common Module nevezetű cucc helyettesíti, legalábbis a leírás alapján úgy tűnik. :K

(#4089) FerNandor


FerNandor
őstag

Halihó!
Nem tudom, ki emlékszik rá, múlt kedden elvileg írtam, hogy megjött az A300-15A és nagyon király! Na ez kb 20 percig tartott, amíg el nem kezdtem nyomkodni a gombokat ugyanis olyan gond volt, hogy lenyomtam, egy gombot pl. J és mozgott vele a bal oldal, hullámzott, de ez a jobb oldalon is így volt a pg down-nál pl. olyan volt, mintha kicsit a levegőben lógna..

Na ezután jött, hogy odatelefonáltam az USAnotebooknak a futár megérkezése után kb 1 órával. Felvettük a kapcsolatot, majd 2 nap múlva visszavitte a futár, bevizsgálták és azt mondta a fickó, hogy normális a bill. holtjátéka, nincs vele gond, de ha nem kívánom megtartani, visszafizetik az árát, így is lett. Electroworldben van kiállítva asszem már csak 2db A300-as és egyik sem mozog annyira, ha erősen benyomom a gombokat akkor enyhén látszik, h mozog, de ami nálam volt az szörnyű volt. Amúgy amiket nyomkodtam ott más típusú gépeket, mindegyik hasonló volt a "normális" A300-akhoz. Szóval a gond egyedi szerintem( és mások szerint is)

Amúgy a DHL volt a futárszolgálat és nem nagyon vagyok megelégedve, egész nap itthon ültem, ki sem mentem a lakásból mert őket vártam, egy telefont nem eresztettek meg, hogy mikor jönnek vagy hogy fapapucs. JA és mindkét nap, amikor hozták, meg amikor vitték, ráadásul úgy volt, hogy 8-16-ig szállítják( ez munkaidő) erre meg 17:00 előtt kicsivel ért ide...
A nyár elején rendeltem egy könyvet 3000Ft, szintén Bp-ről, reggel 6:45-kor hívott a futár, h hamarosan jön.. 1 órán belül itt is volt...

Most ott tartok, hogy ipontól meghrendeltem ma és hétfőn jön! :C
(Már kollégiumban megőrülök gép nélkül... van hogy 2 órás szünetek vannak stb... meg majd egy TV-tuner kártyát is veszek hozzá)

Amúgy nagyon jó kis gép ez a Toshiba, bár egy órát használtam, épphogy csak feltelepült a vista. NAGYON TETE :DD , bazi nagy csalódás volt amúgy, de már megszoktam az ilyet, minden másodszorra jön össze, amit veszünk(tft monitor, hűtő stb..) Így abban reménykedem, hogy az iponos géppel nem lesz semmi gond, legalábbis az eddigiek alapján így kell majd lennie.

Majd írok egy blogot, összefoglalom, hogy milyen, meg rakok be sok képet majd :K
Nekem még mindig tetszik, nem csalódtam a Toshibában. ;)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#4090) Nfol válasza Thusor (#4084) üzenetére


Nfol
csendes tag

Ha jól tudom, akkor az LCD-megjelenítőknél kétféle pixelhiba jelentkezhet.

Az egyik fajta az, amikor a pixel vagy mindig fehér, vagy mindig fekete, tehát a pixelt alkotó három subpixel mindegyike beragadt (fehér) vagy halott (fekete).

A másik pedig, amikor valamelyik subpixel vezérlése működik hibásan. Pl. beragad a piros, az adott képpont fekete háttéren pirosnak látszik (mert a kék és a zöld subpixel ilyenkor nem világít), más háttér előtt pedig bekapcsol a másik két subpixel is, de a világító piros miatt nem az a szín jelenik majd meg, aminek kellene. (Ha a piros nem a max intenzitású állapotában van megragadva, akkor pl. fehér helyett is egy sötétebb pontot fogsz látni.)

Bővebben ezekről a jelenségekről: Wikipédia szócikk (angolul).

Esetleg megpróbálkozhatsz azzal, hogy a neten megtalálható segédprogramokkal kimasszírozod a hibás pixeleket. Nem minden esetben segít, de egy próbát megér, lásd pl. a Kill dead pixel oldalát.

A te esetedben szerintem szintén subpixel hiba jelentkezett.

[ Szerkesztve ]

(#4091) (Darkwood) válasza (Darkwood) (#4071) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Probléma megoldva! :))

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#4092) Thusor válasza Nfol (#4090) üzenetére


Thusor
őstag

Köszi a segítséget....4-ből 3-at sikerült kimaszírozni. Már az se rossz arány.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#4093) VANESSZA1 válasza Thusor (#4092) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Csak azt a kockát kell a pixelhibára húzni? Vagy hogy működik?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4094) Thusor válasza VANESSZA1 (#4093) üzenetére


Thusor
őstag

Igen, a kockát kell a pixelhibára húzni...de több időbe telik mire kimaszírozza a pixelhibákat, nekem1 órába tellet. 1 pixel még mindig nem jó, de nem annyira feltünő szerencsére.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#4095) uhu20


uhu20
tag

Üdv,

Nézegetem a Toshiba gépeket és az lenne a kérdésem, hogy a "HD DVD-ROM-meghajtó" mit takar?
- Van-e érzékelhető különbség egy "sima" DVD meghajtóhoz képest?
- Jól gondolom, hogy ez nem képes írni?

(#4096) ABE válasza uhu20 (#4095) üzenetére


ABE
őstag

A HD DVD a Toshiba által kifejlesztett szabvány, ami nagyobb tárolókapacitást engedélyez a speciális lemezeken (15-60 Gb). Tudtommal a HD DVD visszafelé kompatibilis, tehát a szabvány CD/DVD lemezeket tudja írni és olvasni. Ha kinéztél egy konkrét modellt, akkor a Toshiba honlapján megtalálhatod, hogy milyen olvasási és írási sebességekre képes az adott gép. :)

[ Szerkesztve ]

(#4097) uhu20 válasza ABE (#4096) üzenetére


uhu20
tag

Nincs ott, mivel már "nem elérhető" modell a Toshiba szerint.

(#4098) ABE válasza uhu20 (#4097) üzenetére


ABE
őstag

Gugli lehet, hogy segít. Melyik modellről van szó pontosan?

(#4099) uhu20 válasza ABE (#4098) üzenetére


uhu20
tag

Még a toshiba angol lapján sem szerepel ez az "elavult", 2006-os modell...mindegy, sztem ez lesz.
P-200 - 1l8 egyébként

(#4100) ABE válasza uhu20 (#4099) üzenetére


ABE
őstag

Toshiba Satellite P200-1l8

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.