Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) Fecdzo válasza Fecdzo (#60) üzenetére


Fecdzo
senior tag

És íme egy újabb metódus: Pivot Point.

Ez nem más mint a támaszok és ellenállások kiszámolása az adott napra!

A technikai elemzők világkonferenciája szerint rengetegen használják!! Miért is ne használnánk mi is?

Én is így teszek...;)

És a link: [link]

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#62) amargo


amargo
addikt

Hi!

Nyitott egy Demo számlát ezen a OANDA FXGame-n, kb 10 perce, előbb már volt 0,25 eur nyereségem, amint látom itt eléggé figyelni kell az árfolyamokat, de tettszik eléggé, csak meg kell tanulni kezelni és érteni a szöveg mögötti fogalmat, mert még rengeteg minden nem tiszta, viszont az ajánlott könyveket majd megnézem/keresem, ha kicsit több időm lesz :)

Jó kis topic ez, valahogy a deviza kereskedés jobban tetszik nekem, mint a többi.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#63) Fecdzo válasza amargo (#62) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Örülök, hogy tetszik a topik!

Ha nem csinálsz semmit csak bent van a pénz a számládon akkor a pénznemedre vonatkozó betéti kamat szerint kapsz kamatot minden nap 22.00kor! ;)

Nem kell semmivel jobban figyelni az árfolyamokat mint más instrumentum esetén. Csak az időtávot kell megállapítanod amin kereskedni szeretnél és annak megfelelően figyelni/kereskedni.

Érdekel még az adózása a deviza ügyleteknek?

fulekitrading.wordpress.com

(#64) amargo válasza Fecdzo (#63) üzenetére


amargo
addikt

Szia igen érdekelne az adózása, előbb kerestem 11,xx eur-t 5perc alatt.. ez azért elég durva (igaz csak virtuálisan). Elég sokat lehet ezzel tanulni, szal nagyon köszönöm ezt az oldalt elég király is ez a Virtuális pénz kereskedés.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#65) Fecdzo válasza amargo (#64) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nincs mit, ezer örömmel. Az lenne a célja ennek a topiknak, hogy eltörölje azt a negatív képet a tőzsdékről amit sokan ráhúznak anélkül, hogy tanulmányozták volna mélyrehatóan.

Hidd el, sokkal több pénzt is fogsz tudni keresni még kevesebb idő alatt!! ;)

A devizapiac adózása

* A bankközi devizapiac nem nevesített tőzsde, OTC, tőzsdén kívüli kategóriába tartozik, ezért a magánszemélyek esetében a devizapiaci árfolyamnyereség egyéb jövedelem kategóriába tartozik, és SZJA-t kell utána fizetni.
* A 2007. év végéig az alábbi adózási rend volt érvényben:
o A bankközi devizapiacon elért üzleti nyereség adókötelezettsége (APEH)
o Az Szja törvény 2003-ban hatályos 28. §-ának (7) bekezdése alapján egyéb jövedelem a jog gyakorlása által megszerzett bevételnek a jog megszerzésére fordított értéket meghaladó része, kivéve, ha a jog alapítása, megszerzése bárki számára azonos feltételek mellett megvalósuló ügyletben történt, vagy az Szja törvény szerinti adókötelezettsége egyébként megállapítható. A jog gyakorlása által megszerzett bevételnek a jog gyakorlása révén szerzett vagyoni értékből a szerzés időpontjára megállapított szokásos piaci értéket meghaladó érték „tudható be”, tekintettel arra, hogy a jog éppen az adott ügyletben a szokásos piaci ártól való eltérést, mint lehetőséget biztosítja. A 28. § (7) bekezdésében szereplő első kivétel (kivéve, ha a jog alapítása, megszerzése bárki számára azonos feltételek mellett megvalósuló ügyletben történt) abban az esetben bírna relevanciával, ha a bárki számára azonos feltételek mellett megvalósuló ügyleteket az Szja törvény pl. nem bevételként nevesítené (hasonlóan a 77/B. §-ban az értékpapírra vonatkozó jog révén megszerzett vagyoni érték adókötelezettsége szabályozásánál a jog gyakorlása révén megszerzett vagyoni értékhez), vagy a megszerzett vagyoni érték adókötelezettségére különös szabály vonatkozna.
o Minthogy a Szja törvény nem tartalmaz kifejezett rendelkezést a bárki számára azonos feltételekkel megvalósuló bankközi devizaügyletek adózására, a 28. § (1) bekezdésének első mondata az irányadó. A 28. § (7) bekezdésének második kivétele (kivéve, ha az Szja törvény szerinti adókötelezettség megállapítható) azért nem alkalmazható, mert az adott ügylet adókötelezettségére az Szja törvényben egyéb jogcím nem található. A 2004. január 1-jétől hatályos 28. § (7) bekezdés szerint a jog gyakorlásából származó jövedelem ugyancsak egyéb jövedelemnek minősül, kivéve ha adókötelezettségének jogcíme egyébként megállapítható. Ilyen jogcímet azonban a Szja törvény továbbra sem tartalmaz.Az előzőeket figyelembe véve a bankközi devizapiacon elért ügyleti nyereség az Szja törvény 28. §-ának (1) bekezdése alapján egyéb jövedelemként adóköteles.
o (APEH Adójogi főosztály 1226997868/2004.) Forrás: www.apeh.hu
* 2008. évi változás
o Az új különadózó jövedelemként szabályozza a deviza-, tőke- és kamatcsere (swap) ügyletből származó jövedelmet. A korábbi javaslathoz képest a nem tartalmaz differenciált adómértéket, azaz a csereügylet típusától függetlenül 25 százalék adómérték irányadó. A külföldön is adóztatható kamat és árfolyamnyereség esetén az adót csökkenti a külföldön fizetett adó.
o A külföldi pénznemben megszerzett osztalék, árfolyamnyereség, tőzsdei ügyletből és csereügyletből származó jövedelem esetén a jövedelmet a jövedelemszerzés időpontjában irányadó MNB árfolyam figyelembevételével kell forintra átszámítani.

^^^^
# Adócsökkentési lehetőségek legális módon

1. Társaság alapítása Magyarországon (Bt., Kft.)
* A magyar társaságok az esetek többségében kedvezőbben adóznak, mint a magánszemélyek. Társaságalapítás (Bt.) már kb. 120.000 Ft teljes költségtől lehetséges.
2. Társaság alapítása külföldön
* Bizonyos külföldi országok társasági és járulék adózása kedvezőbb lehet a magyar jogszabályokénál (pl.: Szlovákia). Érdemes megfontolni a külföldi cégalapítást is.
3. Társaság alapítása adóparadicsomban
* Offshore cégbejegyzés esetén a vállalat rendszerint nagyon kevés adót és közterhet fizet. Az alapítás költségei itt magasabbak, így csak relatíve nagyobb tőke esetében érdemes offshore megoldásban gondolkodni.

;)

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#66) Josh válasza amargo (#64) üzenetére


Josh
tag

Üdv sorstárs. Én is néhány napja nyitottam demo-t az Oanda-nál, nekem ez jobban tetszik, mint az értéktőzsde, ez valahogy jobban pörög.

Már elég jól be tudom húzni a támasz, és ellenállásvonalakat. Támaszvonalak ott vannak általában, ahol én sell pozit nyitok, ellenállás pedig ott, ahol buy pozim van. Hát nem érdekes? :F :U Tudom, tudom, gyakrolni, elemezni, gondolkodni...

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#67) Fecdzo válasza Josh (#66) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez teljesen logikus. Egy jó kis stratégia, hogy támaszok ellenállások közelében kitörésre játszik az ember.

Viszont a támasz és ellenállások helyességét úgy tudod jól meghatározni, ha meglátod a jövőben milyen gyakorisággal pattant visssza róla az árfolyam. Anál jelentősebb támasz/ellenállásról van szó. És a kitörés is jelentősebb lesz.

Kereskeded is a jelzéseket?Remlélem... ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#68) amargo válasza Fecdzo (#65) üzenetére


amargo
addikt

Mennyire más a valós, mint ez a Demo? Mert eddig nekem ez a kis nyereség is, amit utána 20perc ~ 46 eur elértem is jó :)
Köszönöm a beírást is!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#69) Josh válasza Fecdzo (#67) üzenetére


Josh
tag

Már van egy-két ilyen pici "saját szabályom", amiket nem árt ha betartok. Nos az egyik ilyen, hogy amikor egy helyben "topog" az árfolyam (én így hívom, azt amikor az 1 perces frissítésnél kb. akkorát mozdul csak az árfolyam, mint egy gyufa feje), na akkor nem szabad venni, mert olyankor mindig történik valami nagy durranás.

A másik ha már akkorák a kilengések, mint egy rendes gyufaszál, és ezt több percig csinálja, akkor megint érdemes várni, mert nem tudni, hogy mi fog történni. Vagyis nekem még nem sikerült rájönnöm. :-)

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#70) amargo válasza Josh (#69) üzenetére


amargo
addikt

Én még a durr bele, na mi lesz most stratégiánál vagyok, persze nekem is alakulnak a szabályaim éppen most várom, hogy nagyot bukok vagy mégsem.
Tényleg, ha veszek, akkor az meddig marad meg? Remélem 22:00 nem törlik a vásárlásomat :D

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71) Fecdzo válasza amargo (#68) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Mennyire? Nos, nagyon!!! Vagyis az a lényeges különbség, hogy amikor a saját pénzed a tét akkor bizony eleinte nagyon másként cselekszik az ember. Szóval saját magadat kell legyőznöd. Amúgy technikailag semmiben nem különbőzik a demo és a vslós. A valóson is ugyanolyan gyorsan meglehet kötni a nagy ügyletet mint demoban.

A szabályokat meg már most szigorúan be kell tartani. Pláne amiket az első hszben leírtam!

fulekitrading.wordpress.com

(#72) Fecdzo válasza Josh (#69) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos, ez lehet korlátozó ténywező, de majd meglátod, hogy nem fog számítani.Igen kis gyertyáknál kitörés lesz!Bár ez 5 percesen már inkább jelentősebb!

Hírek alkalmával nem szabad kereskedni!

fulekitrading.wordpress.com

(#73) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Szerezzétek be mind a ketten Kecskeméti István: Tőzsdei kereskedés a technikai elemzés segítségével!

És hamar összeáll bennetek egy jól használható stratégia!

fulekitrading.wordpress.com

(#74) Josh válasza Fecdzo (#73) üzenetére


Josh
tag

Én szerintem be fogom szerezni, mert azért nem így kéne hűbele-Balázs módjára csinálni, hanem valami koncepciónak kéne beletenni.

Nomeg, még ha nem is kezdem el a saját pénzemmel, akkor is jó így "eljátszadozni" rajta, izgalmasabb, mint a Counter Strike.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#75) Josh válasza amargo (#68) üzenetére


Josh
tag

Mekkora összegekkel szoktál nyitni?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#76) Fecdzo válasza Josh (#75) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nyitottam már be 1,2 millo unitot is ;) Persze skalpolásnál. Viszont az úgy nagyon necces.

Mindíg az chart felbontása és a stoppom mondja meg. Nagyon változó.

fulekitrading.wordpress.com

(#77) Fecdzo válasza Josh (#74) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Amint olvasgattál kicsit, adok tippet mit lehet érdemes csinálni.

Pláne, ha már benne vagy akkor jöhetnek a szoftverek amik segítségével lehet tesztelni a stratégiái eredményességét és esetleg automatizálni a stratégiákat!!!

fulekitrading.wordpress.com

(#78) Josh válasza Fecdzo (#77) üzenetére


Josh
tag

Uh, megnéztem a könyvet. :( 8400 HUF. :O

Mondjuk biztosan visszahozná az árát, dehát már a cipőmre sincs pénzem. Na majd kitalálok valamit.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#79) Fecdzo válasza Josh (#78) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Tudásba fektetni a legjobb dolog. Azzal a könnyvel ráadásul egyszer milliókat kereshetsz, túlzás nélkül. Én már a könyvvel többszörösen jól jártam. Nem csak a benne lévő tudás segített, hanem még a könyvön értéke és növekedett. Én még 6500Ft-ért vettem ;]

fulekitrading.wordpress.com

(#80) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Akinek nem tetszene az Oanda által nyújtott technikai indikátorok, lehetőségek annak ajánlom figyelmémbe az FXPro oldaláról letölthető MetaTrader 4-et. Lehet programozni stratégiát vele és indikátorokat is. FXPro ráadásul ingyen adja a demo számlát hozzá realtime forex adatokkal. Így egy egyedi indikátor-kombi alkalmazhatóvá válik Oandan is.

Egy jó rendszer, a legolcsóbb devizabrókernél? Hát nem főnyeremény?
Letöltés és demo számla: [link]
Ha jól tudom akkor ez kifejezetten forex platform.

Viszont ha egy kiváló platform kell, szintén ingyen, de részvény, deviza, határidő is kell akkor NinjaTrader...még rímelt is :DD
[link]

fulekitrading.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.