Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#14691) Varszegig


Varszegig
veterán

Nekünk a hálószobában van egy Sony Oled, lent a nappaliban a TCL. Mindkettő egy-egy Samsungot váltott (azok még nem 4K-sok voltak.) A hálószobai Samsunghoz volt egy Shield, és egy Samsung Q900 soundbar. A Samsung TV a Samsung bar-ral kb. 1 hétig tudott együttműködni CEC-en, aztán olyan szinten megbolondult, hogy elengedtem, és inkább betanítottam az infrátA Sony Oled-et beraktam, bedugram, és azóta is hibátlanul együttműködik a Q900-al. Mivel a Sonyn is android tv fut, mint a shielden, elgondolkodtam rajta, hogy a shieldet nyugdíjazom, de 1 hét alatt meggyőzött a Sony, hogy ne tegyem. Kb. 2-3 naponta olyan szinten belassult az egész rendszer, hogy csak a hard restart (áramból kihúzás) segített. Ezen sem görcsöltem, maradt a sheild, és minden jó. (Kivéve, hogy persze a shield is bugos, és néha bekapcsol éjszaka, az asszony meg bököd, hogy kapcosljam ki :) )
A TCL a lakásfelújítás után költözött a nappaliba, de mivel sok időm nem volt vele játszani, csak bedugtuk, és használtuk. Vettem hozzá egy Q930-as bart, nézzük a meccseket, netflix, hbo, kodi, prime, plex. Egyszerűen hibátlan. Nem tudom, milyen testreszabás hiányzik, nekem annyi elég volt, hogy fel tudtam rakni ami kell app, és sorba tudtam rendezni, hogy azok legyenek elöl, amiket használunk. A "számszing vent vrong" szövegen kívül más hibával eddig nem találkoztam. Nem érzem szükségét annak se, hogy vegyek hozzá shieldet, vagy bármit, mert ellentétben a Sonyval, még meg sem röccent a rendszer. Ennél még a shield is bugosabb.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.