Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#174) Teasüti válasza ERPY (#172) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na, ennek örülök.

Hangjelzés. Oké. És hogy is fognak engem megtalálni a szántásban, ha a telefon a tartóban riadózik (ami a kocsiban van nyilván, ha kocsiról van szó)?
Az accelero valóban kikapcsol a legtöbb telefonon (Android feature), ha a képernyő elsötétül.
De mivel ez egy főként közlekedési eszközhöz szánt művelet, ezért elég életszerű, hogy mondjuk megy egy navi, vagy egy fedélzeti kamera, ami ébren tartja a telefont. ÉS akkor már a töltő is szinte kötelező tartozék, mivel pillanatok alatt lemerülne nélküle. Megy a navi - gps és mobilnet -, és/vagy a fedélzeti kamera - videó rögzítés és accelero. Mondjuk ezt még nem próbáltam, hogy képes-e rá a telefon. Főleg az enyém a maga kis 800 Mhz egymagos ArmV6-osával. :)) Sztem helyből felszáll ha majd párhuzamosan akarok navigálni (online), meg mellette videót rögzíteni a háttérben és közben még Tasker is megy. Már csak Mariskának kéne még megszólalnia és téglásítottam a telefont. :C

Nem teljesen fölösleges, mivel a linkelt app tényleg csak annyit tud, h megkérdi jól vagy-e és utána sms-ezik két-három előre beállított kontaktnak. Ezt így kevésnek érzem.

Egyedüli probléma, h Tasker-ben jelenleg kicsit gáz a gyorsulásmérő használata.
Ugye a három tengely közül egyszerre csak az egyiken képes érzékelni egy oda-vissza fellépő erőhatást. Írtam itt a fejlesztőnek, de nincs tervbe véve, h változtatna rajta. Esetleg ha ti is beszállnátok, talán rá tudnánk venni.
Jelenlegi formájában nem igazán tudom elképzelni, h mire is lehet hatékonyan használni a shake context-et. Számomra olyan kézenfekvő, hogy bármilyen irányú erőhatásra gerjedjen az alkalmazás, de arra még nem jöttem rá milyen ötlettől vezérelten bontotta le 3 független tengelyre a fejlesztő. :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.