- sziku69: Szólánc.
- M0ng00se: Hardvert áruhitelre?
- droidic: EA GAMES – élő emberrel a supportban 2025 ben
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- eBay-es kütyük kis pénzért
- bambano: Bambanő háza tája
-
LOGOUT
Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:
Új hozzászólás Aktív témák
-
tornas
őstag
"Ha melege volt, akkor miért nem kapcsolt feljebb a venti?"
Mert egy adott hőfokhoz egy adott feszt kapcsol a ventire. Maga a táp nem érzékeli, hogy mennyivel megy a venti...
Az eredeti YL venti x%-al magasabb fordulatú mint a Coolink venti. Az adott terhelésnél (pl. amit mértél/leírtál) a YL azzal az x%-al magasabban pörgött volna a tápban. A 20 perc Aida rendszerstabilitás teszt futtatása után a Coolink 969 RPM-el pörgöt. A YL meg 1250 RPM körül pörgött volna (félterhelésen).
Mivel a tápokban legtöbbször termisztorral (10 kohm-os, ami a hőfok függvényében változtatja az ellenállását) szabályozott (tranzisztorral) a ventifordulat, ezért a szekunder borda hőfokához (feltéve, hogy a bordához van rögzítve a termisztor) igazodik a fordulatszám. Ez egyébként is egy külön kör, ami a 12 V-ra csatlakozik, így gyakorlatilag a táp nem is szabályoz közvetlenül semmit sem. A táp észre sem venné, ha kiiktatnám a kört és/ vagy a ventit, csak teszi a dolgát, amíg meg nem sül.
Bekapcsoláskor 568 RPM, meg 20 perc üresjárat után 644 RPM után az a 969 RPM emelkedettnek számít, nem!? Végül is feljebb vette a fordulatot a bordahőfokoknak megfelelően.
"Tényleg érdekel, hogy a langyos-meleg miért rossz a tápnak, illetve akkor miért nem kapcsolta feljebb a ventit. "
Minél melegebb van a táp belsejében, annál előbb száradnak ki a kondijai. Ezért sem célszerű gyengébbre cserélni a tápventit.
"Én úgy gondolom, hogy még van tartalék benne, ha teljes terhelésen csak 75-80%-on hajtotta a ventit."
Ha a PC-d a konnektorból 350-360 W-ot (feltéve, hogy pontos a fogyimérőd) vett fel, az a tápodnak nem teljes terhelés, hanem inkább csak félterhelés (280 leadott W). A legtöbb tápnál a félterhelés alatt normális jelenség, hogy a venti 70-80 %-on pörög.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Lian Li UNI FAN SL-INF 120 mm fekete ventilátor szettek
- Lian Li uni fan tl wireless lcd 120 (garanciális)
- Ventillátorok 120/140mm és tápkábel modding kitűnő árakon! Most extra 10% kedvezmény!
- Kolink Observatory MX/HF ventilátor szettek - 4x 120 mm
- EKL 92mm ventilátorok a 80 mm-es venti csavarméretével (!) - rendkívül halk - nagy mennyiségben is!
- Bomba ár! HP Elitebook 8560W - i7-2GEN I 8GB I 500GB I 15,6" FHD I Nvidia I W10 I Garancia
- Xiaomi Redmi 13128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 6, Samsung Galaxy Watch 7, Samsung Galaxy Watch Ultra
- Napi 700 ft tól elvihető RÉSZLETRE BANKMENTES HP 840 G11 Ultra 5
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 8700K 6 mag 12 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged