Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) BonFire válasza philoxenia (#4000) üzenetére


BonFire
veterán

Én amikor lecövekeltem az Alreadernél, akkor nem volt nála jobb. Ennek a FB readernek az ingyenes változatát próbálgattam: akkor még fejletlen volt.

Az Alreadernek is van néhány nyűgje, váltanék is, de a linken inaktív a vásárlás. Pedig:

„This app is compatible with all of your devices.”

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4002) philoxenia válasza BonFire (#4001) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem is inaktív már a link... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4003) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! Szeretnék angolt elkezdeni ha nem is tanulni,de legalább valamennyire fejleszteni.
Érettségi angollal valamint az évek alatt rám ragadt ez az picit tudok gagyogni .
Problémám az idővel van (24 óra szolgálat tűzoltóként, plusz másod állás )
Ti mit ajánlanátok ? (Hangos könyvek, alkalmazás (Duolingo xeropan esetleg más?) Később természetesen szeretnék tanárhoz is menni mert szeretnék majd nyelv vizsgát,de a jövő év valószínűleg még nem erről szól,viszont legalább szolgálatban szeretném tudással tölteni a fejem.
Előre is köszönöm a megtisztelő választ! :R

(#4004) philoxenia válasza batai15 (#4003) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a Duo kezdetként segített. Utána persze érdemes továbblépni, de valamelyest rendet tett a rám ragadt dolgok között.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4005) batai15 válasza philoxenia (#4004) üzenetére


batai15
félisten

Én is azzal kezdtem, talán eddig az a legszimpatikusabb .
Aza baj hogy annyi ilyen app van hogy nincs kedvem mindent végig próbálni. :R

(#4006) philoxenia válasza batai15 (#4005) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olvass itt vissza kicsit, többféléről is volt már szó. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4007) batai15 válasza philoxenia (#4006) üzenetére


batai15
félisten

Rendben :R

(#4008) b0bcat válasza batai15 (#4005) üzenetére


b0bcat
addikt

Nem fogod megúszni, hogy több forrásból tanulj. Egyszerűen azért, mert nem létezik olyan app, amiből mindent meg tudnál tanulni. :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4009) batai15 válasza b0bcat (#4008) üzenetére


batai15
félisten

Szia ! Töltöttem le pdf formátumú könyvet mivel van ebook olvasónk ,valamit találtam valami hangos könyvet is. Van részedről valami ajánlás ? :R

(#4010) DamianB válasza LK (#3984) üzenetére


DamianB
őstag

Wow ha ennyit tanultam volna már meg lenne a középfokú.
Vissza jöttem a szégyen falra sajna nem kezdtem el a tanulást ugyan ott állok . Nem tettem vizsgát nyugodtan be lehet szólni. :O

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#4011) b0bcat válasza DamianB (#4010) üzenetére


b0bcat
addikt

Senki nem fog beszólni. :N Ne panaszkodj, hanem kezdj tanulni! ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4012) LK válasza DamianB (#4010) üzenetére


LK
addikt

Nem hiszem. Én csak az első évemben tanultam tanárral,és most már nem is cél a középfok,csak a használható angol. BBC Learning English rendszerét nyomom. Elég ütős,de megyeget azért, szórakozás gyanánt tanulok, ezért ráérek fejlődni.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#4013) DamianB válasza LK (#4012) üzenetére


DamianB
őstag

Ne haragudj nem kötözködni akartam :R ne így vedd inkább elismerem a szorgalmad . :R

Én egy év alatt hoztam fel magam kb A1-2 szintről nyelvizsgára alapfokra és utána külföldön angol nyelvű tolmáccsal dolgoztam aki a helyi nyelvről fordított mikor haza jöttem 58% írtam a középfokú teszteket hát most már nem vagyok azon a szinten .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#4014) BonFire válasza batai15 (#4003) üzenetére


BonFire
veterán

"Ti mit ajánlanátok ?"

Mindent.

De komolyan. Próbálj ki mindent, ami leköt, és "játszva" tanulsz belőle. Tökmindegy mit, egy idő után úgyis rájössz, hogy egymagában bármilyen könyv, app, hanganyag unalmassá, monotonná válik. A lényeg, hogy ha megunsz egy módszert, akkor válts valami másra, ami az újdonság erejéve újra le bír kötni.

A lényeg, hogy bármilyen angol anyag, foglakozás újra fel bírja kelteni az érdeklődésedet. Emellett a nyelvtan is fontos, de erre sem szabad rágörcsölni. Ismerd meg a szabályokat, de ne várd el magadtól, hogy azt másnap már alkalmazni is tudjad.

A legfontosabb, hogy a tanultaknak adj időt, hogy leülepedjenek. Pont mint vezetésnél. Ha két nap alatt lenyomsz 20 óra rutint, az nem olyan hatásos, mintha 20 nap alatt nyomnál le 1-1 órát. Az intenzív tanfolyamok (bármilyen) ezért nem eléggé hatékonyak.

És kitartást. Ez egy hosszú folyamat; ha sietteted magad, az frusztrálni fog. Hagyd, hogy átfolyjon rajtad. Szórakoztasson, amivel foglalkozol. Szépen kialakul minden, mint púpos gyerek a prés alatt.

Ja, és a nyelvvizsga ne legyen kezdőként cél. Hamis illúziókba ringat. Én sose akartam nyelvvizsgát tenni, mert a munkám során sosem volt szükség rá. Se nyolc évvel ezelőtt, se ma, pedig sokféle dolgot csináltam. Viszont azért előfordul, hogy külföldivel kerülök szembe a munkák során hébe-hóba, és olyankor nagyon jól jön, ha elő tudom húzni az angoltudásomat a farzsebből. Pénzt ugyan nem kapok érte, de esetleg elintézhetek egy nem várt feladatot. Tolmácsra szorulni nem jó.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4015) quex válasza LK (#3984) üzenetére


quex
tag

Ne aggódj, ha 4 év alatt B1-B2 közé eljutottál, akkor okosabb vagy nyelvekből mint én. 4 évig tanultam gimnáziumban magántanárokkal kiegészítve, majd 2 évet egyetemen. Aztán feladtam az egészet és csak 2011-ben kezdtem újra angolt tanulni. Onnantól napi átlag 4 óra angolozás mellett 2017-ben sikerült letennem a B2-t sokadik nekifutásra, hogy ne menjen a kukába a diplomám. Azóta is foglalkozom vele, de még legalább további 10 évre lehetek a felsőfoktól. :)
Nem kell a csodát várni, különböző sebességgel fejlődünk. Van, akiknél a nyelvtanulás ennyire lassú. Ki miben tehetséges... Nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

I have an RNA joke, but it might get lost in translation.

(#4016) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Grammarly-t ahányszor használok, mindig első dolga telepakolni a szöveget elmaradt névmásokkal (a, an, the, stb). Viszont élő szövegekben meg azt látom, hogy hanyagolni szeretik őket.

Mi az igazság róluk? Bloggerek lázadása a rend ellen, hogy nem írják ki őket? Vagy elmúlt idők "hivatalos" szokványa mindenhova pakolni őket a szövegben, ami élő nyelvben szorosabb, mint egy kényszerzubbony, és maximum ha az angol arisztokrácia beszéli úgy a nyelvet?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#4017) b0bcat válasza coco2 (#4016) üzenetére


b0bcat
addikt

Tudnál mutatni valami példát? Az amúgy tény, hogy az angol eltérően használja a névelőket: egyes esetekben kiteszi, amikor magyarul nem tennénk (pl. He is a dentist.), míg máskor nem teszi ki, amikor a magyarban muszáj (Children like toys.). :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4018) coco2 válasza b0bcat (#4017) üzenetére


coco2
őstag

Ami példát írtál, remekül meg is felel. Például bármi filmben, akármi élő környezetben elhangzik a mondat, 99%-ban így lesz: "he is dentist", és nem "he is a dentist".

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#4019) cigam válasza b0bcat (#4017) üzenetére


cigam
félisten

Tudom a tudás hiánya, de én likes-t írtam volna, hiszen a gyerekek többes szám. Miért?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4020) b0bcat válasza coco2 (#4018) üzenetére


b0bcat
addikt

Tévedés. Soha egy anyanyelvi nem mondana olyat, hogy "He's dentist". :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4021) b0bcat válasza cigam (#4019) üzenetére


b0bcat
addikt

Pont azért nem likes, ugyanis csak egyes számú alanynál lenne likes. ;)

My child likes toys.
My children like toys.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4022) cigam válasza b0bcat (#4021) üzenetére


cigam
félisten

Tudtam, hogy valami trükk van benne, csak elfelejtettem :(

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4023) b0bcat válasza cigam (#4022) üzenetére


b0bcat
addikt

Kicsit pontosítanám magam: csak egyes szám 3. személyű alany (he, she vagy it) esetén van -s személyrag, és csak egyszerű jelen időben. :K

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4024) cigam válasza b0bcat (#4023) üzenetére


cigam
félisten

Igen, amikor írtad hogy 3. személy, egyből beugrott hogy az nem a többes szám miatt lesz s végű. Hiába no, azt a keveset is elfelejtem, ha hónapokig nem használom/ismétlem/tanulom tovább...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4025) coco2 válasza b0bcat (#4020) üzenetére


coco2
őstag

És ha mégis, arról mit gondoljak majd?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#4026) b0bcat válasza coco2 (#4025) üzenetére


b0bcat
addikt

Ha anyanyelvi, akkor nagyon csodálkozz! :D Ha nem anyanyelvi, akkor tudni fogod, hogy nem tanulta meg a névelőkre vonatkozó szabályokat. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4027) coco2 válasza b0bcat (#4026) üzenetére


coco2
őstag

Tételezzük fel anyanyelvi, és olyat tesz. A kérdést pedig fordítsuk meg. _Ő_ mit gondol majd az esetről, ha a szemére vetem?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#4028) b0bcat válasza coco2 (#4027) üzenetére


b0bcat
addikt

Nem tudom. Próbáld ki! :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4029) coco2 válasza b0bcat (#4028) üzenetére


coco2
őstag

Eh, azt hittem ismersz natívokat megkérdezni őket :(((

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#4030) b0bcat válasza coco2 (#4029) üzenetére


b0bcat
addikt

Akiket én ismerek, azok úgy használják a névelőket, ahogy írtam. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4031) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Felvásárolják a Drops-t.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4032) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A "console" mint "vigasztal", mikor használatos? [link]
Olyasmi, mint magyarul a "tartja benne a lelket" ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4033) b0bcat válasza philoxenia (#4032) üzenetére


b0bcat
addikt

"To comfort (someone) in a time of grief, disappointment, etc."

Simán csak vigasztal (valakit, aki nagyon szomorú, pl. gyász miatt). ;)

Talán még "vigaszt nyújt." :U

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4034) philoxenia válasza b0bcat (#4033) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt én is megtaláltam, hogy nem használják általában, csak szóösszetételt, példamondatot nekem nehezebb keresni. :)
Itt ezt találtam.
Jobban megnézve olyan vigasztalás amikor testileg is támogatod (esetleg) a vigasztalandó egyént.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4035) b0bcat válasza philoxenia (#4034) üzenetére


b0bcat
addikt

Testileg? :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4036) philoxenia válasza b0bcat (#4035) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Átkarolod, támaszkodik rád stb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4037) b0bcat válasza philoxenia (#4036) üzenetére


b0bcat
addikt

Én erre nem láttam utalást. Nyilván erre is értendő, de átvitt értelemben is. Nyilván támogatsz valakit, illetve támaszkodik rád (lelkileg vagy akár testileg), amikor vigasztalod. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4038) philoxenia válasza b0bcat (#4037) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Túlnyomórészt olyan példamondatokat találtam . [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4039) Narxis


Narxis
nagyúr

Ez javít a szókincsen skacok? [link]

Lapozzon bele fülre kattintva belenézhettek. Én a német verziót vettem meg és csinálgatom, néha jól esik ilyen "offline" módon tanulni.

Thanos was right.

(#4040) b0bcat válasza Narxis (#4039) üzenetére


b0bcat
addikt

Semmi nem árt, ami angolul van. :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4041) Narxis válasza b0bcat (#4040) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mindig ezt mondod de akkor ennyi erővel rosetta stone-ozhatnék is mert az is gyakorlás csak ugye nem mindegy, hogy az ember milyen mértékben halad. :D Mondjuk én úgy érzem, hogy nem teljesen haszontalan de önmagában ez is csak egyfajta szókártya csak írkálni kell.Szóval kell mellette mást is csinálni aztán reménykedni, hogy ragadnak a szavak a hosszú távú memóriába. :(

Thanos was right.

(#4042) b0bcat válasza Narxis (#4041) üzenetére


b0bcat
addikt

Mindig ezt mondom, mert ez az igazság. :D De értem és elfogadom a kritikádat velem kapcsolatban! :B

A PONS nem rossz. :N Ha szeretsz offline tanulgatni, akkor ez egy jó kiadványnak tűnik, pláne ennyi pénzért. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4043) Narxis válasza b0bcat (#4042) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz amúgy nem volt kritika, de olyan jó lenne ha tudnék olyan gyorsan tanulni mint 1-2 polyglot youtube-on mert ők hihetetlenül gyorsan tanulnak ezért mindig bizonytalan vagyok, hogy jó úton haladok-e. :)

Thanos was right.

(#4044) b0bcat válasza Narxis (#4043) üzenetére


b0bcat
addikt

Ha te nem vagy olyan különleges képességű nyelvtanuló, mint ők, akkor szerintem felesleges (sőt, káros) magadat hozzájuk mérni. ;)

Amúgy azt érdemes ezekről a nyelvzsenikről, hogy (legalább) a többségük messze nem tökéletesen beszéli a sok-sok nyelvet, amit megtanult. :N (Ráadásul nem ritkán úgy beszélnek rengeteg nyelvet, hogy azok közül sok ugyanahhoz a nyelvcsaládhoz tartozik, pl. spanyol - portugál - olasz - francia.)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4045) philoxenia válasza Narxis (#4043) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4046) Di Natale válasza b0bcat (#4044) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Ezt valamikor már tárgyaltuk is itt a topicban, hogy a magukat Polyglot-nak nevező emberek nem véletlenül tartoznak a latin vagy a szláv ajkúakhoz. Sokkal könnyebb dolguk van.
A románok gyakorlatilag 6 hónap alatt perfektül megtanulják az olaszt.

Másik téma: Online nyelvtanár

Soha nem volt részem az online oktatásban. Gondoltam kipróbálom...Tegnap felkerestem egy orosz tanárt. Azt mondta vállal, majd Skype-on fog oktatni. Ma délután 15:00 órára volt megbeszélve. Délelőtt ráírtam, hogy vegyen fel Skype-on. 14:40-kor rám írt, hogy hagyjuk a Skype dolgot. Maradjon a Messenger. Viszont neki még órája van. Holnap délelött/délután megtarthatjuk az órát.

A helyemben mit tennétek? Én skippelném ezt a tanárt. Megbeszéli mára 15 órára az órát, de közli, hogy neki még órája van. Amit gondolom már tegnap lefixált..

(#4047) b0bcat válasza Di Natale (#4046) üzenetére


b0bcat
addikt

Velem is előfordult már, hogy valamit csúnyán benéztem a naptárban, amiből időpont ütközés lett, úgyhogy nem feltétlenül járt el rosszhiszeműen, bár elnézést kérhetett volna... :U Szerintem adhatsz neki még egy esélyt. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4048) Peti9005


Peti9005
újonc

Sziasztok!

Először is elnézést szeretnék kérni, hogy ilyen feladattal zaklatlak titeket, de nagyon érdekelne ez a dolog engem...

Én még csak fél éve tanulok angolul, viszont nagyon elbizonytalanodtam.

Ami gondot okoz nekem, az a médián keresztül sugárzott beszéd megértése, viszont nyáron külföldön nyaraltam 2 hetet, angol környezetben (mindenféle akcentus volt), és ugyanezt a problémát tapasztaltam, sőt gyakorlatilag élőben sokkal nehezebben ment az értés, mint például filmek nézése vagy zenék hallgatása esetén.

Igazából az a feladat, illetve ez a kérdés azokhoz szól, akik B2-es vagy C1-es szinten vannak: belinkelek most ide egy zenét, és ti értitek -e 100%-ban a szövegét, esetleg le tudnátok -e nekem írni? A gyűjteményemből választottam egyet, valószínűleg ezt senki sem fogja ismerni. És én ezt nagyon-nagyon nehéznek ítélem meg, gyakorlatilag tényleg csak pár szót sikerült elkapnom ebből, de abban sem vagyok biztos.

Tehát: arra lennék kíváncsi, hogyha elméletben eljutok a B2-es vagy C1-es szintre, akkor képes leszek -e ezeket simán megérteni, gond nélkül? Az biztos, hogy ez egy anyanyelvűnek nem okozhat gondot.
A GYIK Nyelvtanulós témájába is tettem fel egy ilyen kérdést, bár ott másik zenét linkeltem, az is hasonló nehézségű szerintem. Ott egy felsőfokú szinten lévő egyén és egy B2-es szinten lévő személy válaszolt, 100%-ban ők sem találták el a szöveget, talán ha 80%-ban ha sikerült nekik...

[link]

Ez egyfajta inspiráció lehet a számora...
Bár megcáfolom megamat, mert mintha valahol azt olvastam volna, hogy egy anyanyelvűnek is nehezek ezek, nem tudom... :F

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#4049) Narxis válasza philoxenia (#4045) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez jó ezeket, ezekről külön-külön olvastam vagy láttam már videót, de azért az az oroszul tanulás több emberrel csetelve egy kicsit hihetetlen.

#4044 ok, nyilván ezek jó érvek csak piszok idegesítő és inkább amiatt zavar mert elbizonytalanít a tanulási módszereimben, de nem nézem őket többet. :)

#4046 szerintem csak akkor felejtős ha rendszert csinál belőle, nem tudom mennyi jó orosz tanár van de gondolom nem sok.

#4048 kb. a felét ha értettem elsőre. :D Nem egyszerű ez biztos, de amúgy ne ez legyen szerintem a cél. Én 10 évvel ezelőtt a Doktor House-t se értettem felirat nélkül, sőt sokáig magyar felirat kellett. Most meg udemy-n egy skót csávó IT kurzusát nézem, felirat nélkül és értem minden szavát. Annyi történt, hogy töménytelen mennyiségű sorozatot, filmet néztem meg angol felirattal, aztán nélküle de természtesen lehet könyvet olvasni is csak ahhoz kell a hanganyag is, hogy halld és megszokja az agyad. Lényeg, hogy ezt máshogy nem lehet persze előtte meg kell egy bizonyos szintű szókincs, hogy értsél is valamit.

Thanos was right.

(#4050) b0bcat válasza Narxis (#4049) üzenetére


b0bcat
addikt

Ennyi. Gyakorlat. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.