Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) b0bcat válasza prozodus (#3549) üzenetére


b0bcat
addikt

Ez heti 4 óra, tehát 50 hétre jönne ki a tanfolyam gyakorlatilag. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3552) prozodus válasza b0bcat (#3550) üzenetére


prozodus
őstag

En mar uannyi otthonival is nagyon megelegszem :)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3553) b0bcat válasza prozodus (#3552) üzenetére


b0bcat
addikt

Tehát "kiegyezhetünk" kb. egy évben és összesen 400 órában? :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3554) prozodus válasza b0bcat (#3553) üzenetére


prozodus
őstag

Reszemrol igen, min 400-at szuksegesnek tartok, persze a 600 lenyegesen jobb; de hat neked ugyis majd BF velemenye szamit :P :P :P

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3555) prozodus


prozodus
őstag

Cikk appokrol.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3556) b0bcat válasza prozodus (#3554) üzenetére


b0bcat
addikt

Ne viccelj, mindenkié számít! ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3557) Narxis válasza b0bcat (#3546) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én ezt sose tudtam mert sose mértem, volt olyan nap amikor tanultam kb. 2 órát, volt olyan amikor semmit és volt amikor összejött 5-6 óra is, tök rendszertelen, de azért 1 év reálisnak tűnik ha munka/iskola mellett tanulja az ember.

Thanos was right.

(#3558) b0bcat válasza Narxis (#3557) üzenetére


b0bcat
addikt

1 év, de komoly, kitartó tanulás mellett. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3559) Narxis válasza b0bcat (#3558) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor legyen 2 év lazább tanulás mellett, B1-ről B2-re pedig újabb 1 év? :D

Thanos was right.

(#3560) b0bcat válasza Narxis (#3559) üzenetére


b0bcat
addikt

Engem kérdezel? :D Én szeretném a ti véleményeteket hallani! ;)

Na, elárulom, miről van szó... :) Egyfajta vitába keveredtem azzal kapcsolatosan, hogy az abszolút nulláról mennyi idő alatt lehet felkészülni a sikeres alapfokú (B1) nyelvvizsgára.

Én ismerem a "hivatalos" óraszámokat, és alaposan utánajártam már többször ennek a kérdésnek, így tudom, hogy elég eltérő számokkal számolnak a különböző források, de amikor valaki benyögte, hogy ez 2-3 hónap alatt "bőven" lehetséges, akkor azért felszaladt a szemöldököm... :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3561) Narxis válasza b0bcat (#3560) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ja nyelvvizsgára? Szerintem egyéntől függ de napi 2-3 órát foglalkozva vele lazán megvan 1 év alatt a B1. Nem tudom mennyi eltérés van manapság a nyelvvizsgák között de régen a TELC-et nyomatták mert az volt a legkönnyebb. Sokkal könnyebb nyelvvizsgára készülni mint amikor valaki általánosságban akarja az adott nyelvett erős középszinten vagy akár alap szinten megtanulni.

Thanos was right.

(#3562) b0bcat válasza Narxis (#3561) üzenetére


b0bcat
addikt

1 év alatt természetesen szerintem is lehetséges felkészülni rá, na de 2-3 hónap alatt... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3563) namenlos


namenlos
tag

Sziasztok, használja valaki a Quizlet-et? Azzal rémisztgettek, hogy a Long-Term Learning részét (ami az egész értelme) elsejétől lekapcsolják, de még a mai napig működik. Az egész angol előéletem ebben van és nincs kedvem Anki-ba átmigrálni a kártyákat, mivel nem arra lettek optimalizálva. :(

(#3564) Narxis válasza b0bcat (#3562) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jó hát az nem, az akkor már zseni.

(#3563) namenlos
Kamu, sehol nem olvastam erről. Honlapjukon sincs kiírva.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#3565) namenlos válasza Narxis (#3564) üzenetére


namenlos
tag

Csak a mappákban van kiírva. [kép]

(#3566) b0bcat válasza namenlos (#3563) üzenetére


b0bcat
addikt

Fizetőssé válik a Long-Term része? :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3567) namenlos válasza b0bcat (#3566) üzenetére


namenlos
tag

Én eddig is fizettem érte, ezért írtam is nekik panaszlevelet, hogy ha lekapcsolják, kérem vissza a pénzt. Sajnos közösségi felületeken nem nagyon aktívak, egyedül instan látni morgolódó felhasználókat. Aztán lehet emiatt nem lépték még meg.

[ Szerkesztve ]

(#3568) b0bcat válasza namenlos (#3567) üzenetére


b0bcat
addikt

Ezt most nem értem. Ha fizetős felhasználójuk van, akkor miért kapcsolnák ki ezt a funkciót? Azt hittem, azért, hogy vedd meg a fizetős verziót, de ezek szerint nem... :(

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3569) prozodus válasza b0bcat (#3562) üzenetére


prozodus
őstag

Lattam mar 2 honap alatt kozepfokut. A vizsga meglett, de a tudas...

Tudomasul kell venni, h egy vizsga mindig szerencse dolga -jo esetben csak is...

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3570) b0bcat válasza prozodus (#3569) üzenetére


b0bcat
addikt

2 hónap alatt középfokút tök nulláról? :Y Akkor vagy nyelvzseni volt az illető, vagy le volt "vajazva" a vizsga neki... :U (Ahogyan írod is, a tudása nem lett meg. Nyilván. Ennyi idő alatt gyakorlatilag lehetetlen megtanulni középfokon.)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3571) prozodus válasza b0bcat (#3570) üzenetére


prozodus
őstag

Se nem zseni, se nem vajas. Ejjel-nappal magolt, teszteket oldott.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3572) axioma válasza prozodus (#3571) üzenetére


axioma
veterán

Hanyadik tanult nyelve volt? Nem vizsgazott, hanem tanult. Egy ujfajta nyelvtant nem kell minden nyelvhez ujra megtanulni...

(#3573) Di Natale válasza prozodus (#3571) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Kamu. A románoknak is minimum 6 hónap kell az olasz középfokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#3574) BonFire válasza b0bcat (#3546) üzenetére


BonFire
veterán

Én ezt nem tudnám megmondani, mert az én tanulásom minden volt, csak nem rendszeres. Mondjuk tízplusz év alatt jutottam el arra a szintre, hogy már magabiztosan beszélek és viszonylag jól kommunikálok írásban is, de voltak holt periódusok, amikor éveken keresztül nem foglalkoztam vele tudatosan.

Ami mindennap megvan, az a YouTube. Ott megnézek mindent, ami érdekel angolul. Kedvenc sorozataimat angolul, angol felirattal nézem. Ilyen például a Breaking Bad, a Dirk Gently-t is nagyon élveztem, de egy House elég nehéz, még magyarul sem mindig tudom követni.

Az olvasással is úgy voltam, hogy vagy két éven át kizárólag angol irodalmat olvastam. Egy idő után egyre kevesebb idő jut olvasásra is. Szóval nem tudnám megmondani, mennyi időt töltöttem az angollal, de elég sokat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3575) prozodus válasza Di Natale (#3573) üzenetére


prozodus
őstag

Te meg paranoias... Meg szerencse, h a VALOSAG nem toled fugg...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3576) b0bcat válasza BonFire (#3574) üzenetére


b0bcat
addikt

Ezért is címeztem neked a hozzászólásomat, hogy te, aki ugyancsak rutinos vagy az angol nyelv tanulásában, valamint rengeteg módszert kipróbáltál, vajon mennyire tartod életszerűen azt, hogy valaki 2-3 hónap alatt "bőven" fel tud készülni az alapofokú (B1) nyelvvizsgára. Mármint nulláról.

Azért hangsúlyozom ennyire a B1-et, mert indulásból belém kötöttek, hogy az alapfok A2, ráadásul ezt egy állítólagos nyelvtanár tette. :W Mondjuk a 2-3 hónapos felkészülési időt is egy másik állítólagos nyelvtanár írta... :U Még én lettem lehurrogva, hogy valamit rosszul csinálok, ha az én diákjaimnak akár 1 év kell az alapfokig. :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3577) prozodus válasza b0bcat (#3576) üzenetére


prozodus
őstag

Egyebkent le vagy maradva... Egyes mai hirdetesek szt mar 40h alatt meg lehet tanulni alapfokon... (sot akar egy ejszaka alatt is...) Es meg olyat is ismerek, aki komolyan elhitte a 40h-t... De aztan rajott o is :))

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3578) b0bcat válasza prozodus (#3577) üzenetére


b0bcat
addikt

Igen, tudom, én nem vagyok elég modern... :DD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3579) Narxis válasza b0bcat (#3576) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hoppá, összevesztél nyelvtanárokkal? :D Amúgy álláshirdetéseknél is össze-vissza használják, láttam úgy írva, hogy B1(társalgási) meg A2(alapfok), mondjuk ott rá lehet fogni arra, hogy a HR-es nem ismeri a dolgokat de nyelvtanárnál durva.

Thanos was right.

(#3580) b0bcat válasza Narxis (#3579) üzenetére


b0bcat
addikt

Nem vesztem össze velük. :N Csak vitába keveredtem.

Egy (leendő) tanuló kérdezte, hogy mire számítson, ha most nekiállna nulláról tanulni, ha ugyanis megszerzi az alapfokú nyelvvizsgát, akkor ingyen részt vehet egy 260 ezer forint értékű informatikai képzésen.

Én erre azt válaszoltam neki, hogy 1000+ órás tanulásra (és akár 1 millió Ft feletti magántanári óradíjra) készüljön fel összességében (tanári/iskolai órák, otthoni tanulás, angol nyelvű filmnézés, stb.), mire egy "kollégám" közölte, hogy butaságot írtam, mert A2 szintre sokkal gyorsabban fel lehet készülni, hiszen 100-130 óra "hivatalosan" egy szintlépés. :U

Ez az érvelés ugyebár már ott elbukott valójában, hogy az "alapfok" a magyar rendszerben a B1 (hiába hívják ezt a világ egyes részein "(lower) intermediate" szintnek), ráadásul a "hivatalos" 100-130 órás szintlépési ütem a tanári/iskolai órák számára vonatkozik, ami mellé dupla ennyi egyéni felkészülésre van szükség, tehát a B1-re eljutni valójában 100-130 x 3 x 3 óra, azaz 900-1170 óra tanulást jelent. (Ráadásul az okos "kolléga" még egy Cambridge oldalt is linkelt, ahol ugyanez volt levezetve... :D)

Aztán jött egy másik, és közölte, hogy ő 2-3 hónap alatt "bőven" fel tudja készíteni a kérdezőt a B1 vizsgára. :W

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3581) Narxis válasza b0bcat (#3580) üzenetére


Narxis
nagyúr

1000+ órás tanulás és 1 millió Ft feletti magántanári óradíjra? :Y

Hát én is szeretnék hinni a gyorsabb és könnyebb útban... mert ez kiábrándító. :D De hát gondolom ezért van értéke a nyelvtudásnak.

Thanos was right.

(#3582) b0bcat válasza Narxis (#3581) üzenetére


b0bcat
addikt

Ezt nem én mondom, hanem ezek a hivatalos számai az Európai Keretrendszernek. ;) 350-400 óra "guided lessons", és mellé még dupla ennyi önálló tanulás. Persze ez utóbbiban minden olyan tevékenység is benne van, ami részben szórakozás, pl. olvasás, filmnézés, stb. (Ráadásul ezek nagyon nem időhatékonyak a tanári/iskolai órákhoz képest.)

A tanári órákból meg 200 db 60 perces foglalkozás mai átlagáron 800 ezer Ft környéke. :U És ezek még nem is nagyon elszállt árak...

Nyilván így kimondva durvának tűnik az 1000(+) óra, de ha leosztogatjuk, akkor rögtön kiderül, hogy ez annyira nem is brutális, ugyanis kb. heti 20 óra. Ez napi 4 óra angolozást jelent heti 5 napra vetítve. Ha azt vesszük, hogy ennek a fele tanóra illetve "komoly" tanulás, a többi lehet olvasgatás-sorinézés, akkor már nem is tűnik annyira irreálisnak, vagy mégis? :D

Persze nem állítom, hogy mindenkinek ennyi időbe telik eljutni B1 szintre. Ideális esetben lehet ennél jóval kevesebb, de akár több is (gondoljunk itt a közoktatásban tanulókra, akik 1000 óra alatt képtelenek eljutni erre a szintre :U).

A 2-3 hónappal amúgy az a legnagyobb gondom, hogy egyszerűen nem fér bele mindaz, ami elengedhetetlen a B1 szinthez: megtanulni kb. 2000 szót, megtanulni kb. 100 nyelvtani témakört, elvégezni ezekhez több ezer gyakorlatot, gyakorolni mellé a hallott és olvasott szövegértést, stb... Egyszerűen nem fér bele 2-3 hónapba. Dupla ennyibe is csak bajosan. :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3583) Di Natale válasza prozodus (#3575) üzenetére


Di Natale
aktív tag

?

(#3584) #91720448 válasza b0bcat (#3582) üzenetére


#91720448
törölt tag

És C1-es szintre eljutni nulláról mennyi időbe telhet véleményed szerint? És C2-es szintre?

Ami nekem nagyon nem megy, az az hogy válaszoljak a hozzám intézett kérdésekre.
Csak szavakban tudok válaszolni, és ez iszonyatosan bosszant.
Ha nagyon megerőltetem magam akkor tudok mondatokban is válaszolni, de ahhoz legalább pár percre szükségem van mire végiggondolom illetve összerakom a mondatot. Nagyon lassan megy ez nekem.
Ezért a külföldi kollégákkal sem beszélgetek mostanában már, mert annyira elveszi a kedvemet ez az egész.
Amikor olyat kérdeztek tőlem, amire volt kész válaszom, akkor az tök jó volt, meg is örültem, mert egyből gondolkodás nélkül rávágtam a választ nekik. Ilyen kérdés volt az például, hogy "Készülök -e a jövőben külföldön munkát vállalni"? És ezt itthon már előtte kidolgoztam, és csak el kellett mondanom neki. De ennek sincs sok értelme, mert nem sablon válaszokat akarok ismételgetni, hanem saját mondatokat fogalmazni rögtön... Nem tudom mi segítene nekem ebben.

[ Szerkesztve ]

(#3585) b0bcat válasza #91720448 (#3584) üzenetére


b0bcat
addikt

A Cambridge oldala szerint

• C1 szinthez 700-800 tanóra kell
• C1 szinthez 1000-1200 tanóra kell

Plusz minden tanóra mellé dupla annyi önálló felkészülés órában. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3586) zharkanyi válasza #91720448 (#3584) üzenetére


zharkanyi
tag

Szerintem ne add fel, próbálj csak beszélni a külföldi kollégákkal.

Mikor először voltam magyar kollégák nélkül kiküldetésben külföldön 3 nap után már azt hittem inkább felmondok, csak ne kelljen még egy napot végigszenvednem. Nekem kellett (részben csak volna) egy csomó infót átadni a külföldi (nem anyanyelvi angol) kollégáknak és bár nagyon felkészültem, előre kidolgozott anyagaim voltak, de iszonyú szenvedés volt. Ők sem igazán élvezték, hogy vagy felolvasom az előre készített anyagot, amit ők is megtehetnének, vagy úgy húzzák ki belőlem az infókat. Munka után meg szenvedtem, hogy másnapra valami puskát, mankót készítsek magamnak csak az angol miatt.
A hét utolsó két napján szerencsére jött a gyakorlatias rész, ahol már megmutatni kellett a dolgokat és hozzá kiegészítésképp magyarázni. Ott már nem volt gond és azzal, hogy túl voltam a nehezén és már tudtam, hogy kínosabb sem lehet már, lekerült rólam a teher. Sokkal könnyebb lett, pedig nem tudtam jobban angolul. Szóval kb. 20-30 óra kommunikáció a külföldi kollégákkal nagyon-nagyon sokat lendített a szóbeli képességeimen.

Persze nem ettől lesz valaki C1 szintű, mert ők soha nem fogják kijavítani a nyelvtani hibáidat és amit közben tőlük lesel el sem biztos, hogy hibátlan. Ugyanakkor amikor elakadtam és ők keresték meg nekem azt az egy-egy szót, amit kerestem (és próbáltam valahogy körülírni) azt érdekes módon jobban megjegyeztem, mint ha 1 hétig magoltam volna.

Aztán már jöttek a vicces szituk a kötetlen beszélgetésben. Pl. a nyelvi nehézségeimről magyaráztam és viccesen megjegyeztem, hogy nem jutott eszembe a "batch number" kifejezés és 3 nap után észrevettem, hogy a magyarul Sarzs szám náluk Sarza vagy milyen néven fut. A nő erre elröhögi magát és mondja, hogy hetek óta hallja mindenkitől a batch numbert, de most miattam esett csak le neki, hogy az a Sarzs szám. :)

(#3587) #91720448 válasza zharkanyi (#3586) üzenetére


#91720448
törölt tag

Rendben, megfogadom a tanácsodat!

Nekem az a problémám az angollal, hogy nagyon nem megy a kiejtés.
Ugyebár én az iskolában nem tanultam angolt, és ezért nekem nagyon nehéz a kiejtés, illetve szerintem ezért van kevés önbizalmam, amikor beszélni kell.

Egyébként jót röhögtem, mert ugyanezt a zavart láttam a kollégáimon, amikor németül szóltam hozzájuk (ugye ők angolt tanultak, én pedig németet).

(#3588) BonFire válasza b0bcat (#3576) üzenetére


BonFire
veterán

Hát, ha nagyon a hasamra ütök, akkor azt mondanám, hogy az ezer órának a tripláját töltöttem már el az angoltanulással (bármilyen formában) egy cirka évtized alatt.

A szókincsem 9500-ra becsülhető, de ezek nagy része passzív. Azaz beszédben nem használom, mert egyszerűsítek. Épp elég bajom volt azzal, hogy magyarul választékosan, bő szókinccsel, bővített alárendelt, mellérendelt meg mindenféle egyéb módon fejezem ki magam, és angolul meg totál le kell egyszerűsítsem a gondolkodásom. Most végre kezdem kapisgálni a dolgot, eszem ágában sincs belemenni rizikós kifejezésekbe. Ennek ellenére kicsúszik a számon egy-egy irodalmibb kifejezés (ajar, emerge), amire sokan rácsodálkoznak, hogy honnan veszek én ilyen szavakat. :) Hát, olvasgattam én Poe-t is meg H. G. Wellst is angolul, meg Allistair MacLeant, és ezekből megragadt egy-egy ilyen cifra kifejezés.

De látom az értetlen pislogást (főleg a nem anyanyelvi angolok) szemében, amikor mondok valami olyasmit, hogy "I left the door ajar.", ahelyett, hogy "I left the door open.".

Egyszer egy svéd filmet néztem angol felirattal, és annyira tetszett, hogy elhatároztam, én megtanulok svédül. Bogarásztam egy egyszerű kezdőszettet, köszönés napszaknak megfelelően, bemutatkozás, honnan jöttem, ki vagyok, mi a foglalkozásom stb.

Kábé egy hétig tartott a lelkesedésem, és ezen a tizen-pár mondaton nem is jutottam túl. Egyszerűen elképzelhetetlennek tartottam, hogy én a nulláról kezdjek egy új nyelvet tanulni, aminek nem is veszem itthon sok hasznát. Az angol az más. Az körbevesz, ki se lehet kerülni. Lépten-nyomon belebotlik az ember, és akarva-akaratlan felszed egy rakás dolgot belőle.

Pont ugyanezért nem tanultam meg oroszul se, pedig azt öt éven át nyomatták a fejembe. Mindig csak arra törekedtünk, hogy meglegyen a kettes. Gyerekként se értettem, mi a fenének olyan hülye mondatokat megtanulni, hogy aszondja: Krokogyil igrájet na garmoske. Vagy Kot pjot szok. Hát miféle macska iszik szörpöt? :O Persze a Minyá závut XY megvolt, meg a Szkolká sztojit bilet? De nyolcadikban még mindig ennyi volt a követelmény: Já zsivú v goragye Nyírbátor na úlice Krúdy, v dome nomer agyinnaccaty.

Aki ezt el tudta mondani, azt nem buktatták meg. Pedig negyedikben is ezzel kezdtük a nyelvtanulást. :C

Az angolnak praktikus okai vannak. Azt úgy érzem, muszáj tudnom. A többi meg leves... A B1 szintet is nehéz megugrani.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3589) BonFire


BonFire
veterán

Én például ettől a mesétől kaptam frászt gyerekkoromban, mert egy zenei albumon volt, és egy árva kukkot se értettem belőle, ezért mindig át kellett tekerni…

[Manowar – The "Warriors Prayer"]
[Szöveg]

De mostmár értem! Lehet belőle hasznos és szép szavakat tanulni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3590) b0bcat válasza BonFire (#3588) üzenetére


b0bcat
addikt

"...azt mondanám, hogy az ezer órának a tripláját töltöttem már el az angoltanulással (bármilyen formában) egy cirka évtized alatt."

De nem is B1 szinten vagy. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3591) Di Natale válasza BonFire (#3588) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Egy másik nyelv tanulása a nulláról indulva engem is sokszor elriaszt. Semmi kedvem meséket nézni csak azért, hogy nyelvet tanuljak.

Nekem van egy olyan vágyam, hogy szeretném egyszer az agyamat teljesen átbillenteni egy idegen nyelvre.
Utoljára 14 évesen éltem át ezt a "csodát", hogy az akkori német szókincsemmel már azon kaptam magam, hogy németül gondolkodok és álmodok. Voltak olyan szavak amik németül hamarabb eszembe jutottak mint magyarul.

Az angollal sajnos úgy állok, hogy információ szerzésre használom. 10 év után se tudok ráállni. :(

(#3592) Narxis válasza Di Natale (#3591) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én pont fordítva állok ezzel a 2 nyelvvel. :D

Thanos was right.

(#3593) Di Natale válasza Narxis (#3592) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Nem kell nagy dologra gondolni. 14 évesen az alapfokú vizsgáért mentem. Gyerekként így be volt határolva a szókincsem. Viszont élveztem, hogy magamba németül gondolkodtam. Azóta hiányzik ez az érzés.

(#3594) namenlos


namenlos
tag

Quizlet - Long-Term Learning kilőve :(

(#3595) Narxis válasza namenlos (#3594) üzenetére


Narxis
nagyúr

Na neeeee :Y :W

Thanos was right.

(#3596) namenlos válasza Narxis (#3595) üzenetére


namenlos
tag

Nem értem, miért jó ez nekik. Legalább szó nélkül visszaadták a Plus árát.

(#3597) BonFire válasza Di Natale (#3593) üzenetére


BonFire
veterán

Én angolul gondolkodom, illetve fogalmazok beszédben. De leginkább akkor, ha megszólalok fennhangon. Tehát amikor kavarognak a fejemben a gondolatok, az természetesen magyarul megy. Amikor beszélgetünk külföldiekkel, akkor automatikusan átbillen a fejben a kapcsoló.

A "mesélj egy érdekes sztorit, ami veled történt meg" fázisban vagyok. Körülbelül mindent el tudok mondani. Nem gyorsan persze, de az én beszédtempóm magyarul sem túl gyors. Néha nem bukkan fel egy-egy ritkábban használt kifejezés, erre rákérdezek, és mindig kisegít a beszélgetőpartnerem, és utána megy tovább a csevej. És a közbevetett kérdésekre is válaszolok – amennyiben ismerem a választ.

Ez mondjuk ezzel az évtizedes tapasztalattal elvárható szint, nekem azért mégis igen sokat kellett tenni érte. Hosszú hosszú ideig tartott, míg a tanultak leülepedtek, és többé-kevésbé minden a helyére került.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3598) b0bcat válasza BonFire (#3588) üzenetére


b0bcat
addikt

Reméltem amúgy, hogy kicsit bővebben ki fogod fejteni, hogy miért lehetetlen 2-3 hónap alatt nulláról B1 szintre eljutni (a diákok 99%-a számára)... :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3599) prozodus válasza b0bcat (#3598) üzenetére


prozodus
őstag

Nem tanultad matekbol, h az axiomak nem szorulnak bizonyitasra? :P :P :P

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3600) philoxenia válasza prozodus (#3599) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.