Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) b0bcat válasza Narxis (#3950) üzenetére


b0bcat
addikt

Túlzók ezek az árak a cikkben. Jellemzően 3-4 ezer forint egy 60 perces tanóra, nem a 45 perces. Több FB csoportban látom napi szinten a hirdetéseket, és a magukat legprofibbnak tartók sem hirdetnek 45 percenként négyezer-néhányszáz forintos díj felett.

Arról nem beszélve, hogy az ingyenes mobil appok és a méregdrága magánórák között még mindig ott vannak a mérsékelten drága csoportos nyelvórák, valamint a még lényegesen olcsóbb online termékek ill. tanfolyamok. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3952) Narxis válasza b0bcat (#3951) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ezek a csoportos órák is megérnének egy misét. Szerintem ablakon kidobott pénz egy jelentős része mert nagyon laza tempóban folyik az oktatás és a beszélgetés minimális vagy gyenge mert a csoporttársaddal kell beszélgetni. Megnéznék még egy katedra csoportos órát egyszer, hátha csak pont 2 rossz tapasztalatom volt... Nagyon kellene valamilyen minőségbiztosítás ebbe a nyelvoktató szakmába.

Thanos was right.

(#3953) axioma válasza Narxis (#3952) üzenetére


axioma
veterán

Anno Katedra altal szervezett taborban volt a gyerek, kevesebbet kapott mint elotte heten az uszastabor angol jatekdelutanban... azota nekem szitokszo, mert draganak viszont jo draga volt. En veluk soha tobbet.

(#3954) b0bcat válasza Narxis (#3952) üzenetére


b0bcat
addikt

Azok a csoportos órák, ahol nagyon sokan vannak, illetve ahol a diákoknak egymással kell elsősorban beszélgetniük, azok nem valami hatékonyak. (Cserébe legalább általában olcsók a nagy létszámú csoportos órák. :D)

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3955) Narxis válasza axioma (#3953) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hmm, hát ez durva. Azért a Katedra jutott eszembe mert volt munkahelyemen katedrás tanárok jöttek céghez órát tartani, általában magán óra volt vagy max ilyen 3-4 fős csoport.

(#3954) b0bcat
Igen ez tény de sokszor a tanár sincs ellenőrizve, inkább fontos neki, hogy legyen jó hangulat, elröhögcsélünk, laza tempóban csinálgatjuk a tankönyvi feladatokat aztán érezze magát jól a diák, hogy majd aztán jó értékelést adjon az iskolára miközben a heti 2x3 óra alatt alig tanulunk valamit, legalábbis én úgy éreztem, cserébe olcsó volt bár maga az iskola a városban a legjobbra értékelt. Mondjuk nehéz ügy, hogy hogyan lehet mondjuk 6-8 embert eleget beszéltetni minden órán.

Hogy lehet egyáltalán eleget beszélgetni? Kéne külföldiekkel pl. Hello Talk-on vagy Tandem-en beszélgetni de sajnos félek.

Thanos was right.

(#3956) b0bcat válasza Narxis (#3955) üzenetére


b0bcat
addikt

Leírtad a lényeget: a tanárnak fontos feladata, hogy élvezetessé, szórakoztatóvá tegye az órát, és közben még haladni is kellene az anyaggal... Ezek a dolgok néha ütik egymást. Sőt, ha belegondolsz, a legkeményebb, szigorú, sokat követelő tanárokat pont nem szokták kedvelni a diákok. :U Természetesen nem állítom, hogy nem lehet ezt jól is csinálni, de nagyon nem könnyű. :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3957) BonFire válasza Narxis (#3950) üzenetére


BonFire
veterán

Azért a drága magánórák pont annyival hatékonyabbak az ingyenes appnál, mint amennyivel egy ipari standard célszoftvert hasonlítunk össze egy közösség által tákolt ingyenes alternatívánál.

Az árcédula MINDIG kifejezi a különbséget, a színvonalat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3958) philoxenia válasza BonFire (#3957) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az árcédula MINDIG kifejezi a különbséget, a színvonalat.

Nem. Ami jó, az nemigen olcsó, de ami drága, az vagy jó, vagy nem. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3959) Narxis válasza BonFire (#3957) üzenetére


Narxis
nagyúr

Neked mindig bajod van az ilyen open source meg közösségi szoftverekkel. Tudtommal az Ankit használtad és az eléggé közösségi. :P

Thanos was right.

(#3960) cigam válasza BonFire (#3957) üzenetére


cigam
félisten

Ezért használ pl. a Netflix is BSD szervereket...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3961) BonFire válasza Narxis (#3959) üzenetére


BonFire
veterán

Az Ankit a mai napig használom, csak most szakmai ismereteket magolok vele. Az OS programokkal az az alapvető baj, hogy nincs gazdája. Nincs ügyfélszoli, és ha lukra futsz, gúglizhatsz akár hetekig, túrva a jellemzően angol nyelvű fórumokat, ahol vagy van rá válasz, vagy nincs. Ha valaki rendszeres frissítést, kiszámítható, készséges ügyfélszolgálatot vár el, mert az ideje drága, akkor azt meg kell fizetni.

Vak tyúk is talál szemet alapon előkerülhetnek OS appok, szoftverek, de az egész egy nagy rulett. Ki kell próbálnod ezret, mire megtalálod azt, ami találkozik az elvárásaiddal. Az Anki találkozott az enyéimmel, bár még mindig lenne mit fejleszteni rajta, például a mobilon a szöveg formázhatóságát ne HTML tag-ekkel kelljen megoldani. Száz éve elfelejtette mindenki.

De az Anki azért a legjobb, mert egyrészt első volt az SRS programok között, továbbá létezik átirata böngészőre, okostelefonra, asztali gépre, de lehet, hogy még kenyérpirítóra is. A felhőbe szinkronizál, soha nem vész el semmi. De rajta kívül létezik számtalan SRS program, például a Quizlet, ami közel sem olyan jó.

Ilyen cipőben járnak az ingyenes VST-i szoftverek is. Olyan katalógusokban kell keresgélned, amiben semmi rendszer nincs, letöltöd és telepíted, és ha sikerül túltenned magad a logikátlan és ronda GUI-n, még mindig ott van, hogy rosszul használja az erőforrásokat, nincs optimalizálva, és kritikán aluli hangzása van. Ilyenkor letörlöd, és próbálgatsz egy másikat vaktában. Ez rendkívül időrabló tevékenység.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3962) Narxis válasza BonFire (#3961) üzenetére


Narxis
nagyúr

A Quizlet miért nem jó?

Thanos was right.

(#3963) BonFire válasza Narxis (#3962) üzenetére


BonFire
veterán

Szubjektív okokból.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3964) b0bcat


b0bcat
addikt

Íme egy élő példa, hogy miért kell rendesen megtanulni angolul (jelen esetben leginkább a kiejtés tekintetében). :U

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3965) philoxenia válasza b0bcat (#3964) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kérd a feliratot hozzá, a beszédfelismerő érti.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3966) BonFire válasza b0bcat (#3964) üzenetére


BonFire
veterán

b0bcat: [link] :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3967) b0bcat válasza BonFire (#3966) üzenetére


b0bcat
addikt

Hibás a link. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3968) BonFire válasza b0bcat (#3967) üzenetére


BonFire
veterán

No, most talán: [link]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3969) b0bcat válasza BonFire (#3968) üzenetére


b0bcat
addikt

Most átjött. :K Borzasztó. :C

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3970) Narxis


Narxis
nagyúr

4 hetes, heti 5x5 órás csoportos nyelvtanulás milyen? Érdemes elvégezni? Elvileg 7-14 főt ír egy csoportban.

Thanos was right.

(#3971) b0bcat válasza Narxis (#3970) üzenetére


b0bcat
addikt

Szerintem pénzkidobás. Egyszerűen túl sok a napi 5 óra, pláne heti 5 alkalommal. Tartottam ilyen tanfolyamot, és tapasztalatból mondhatom, hogy az óraszámnak a töredéke hasznosul. Ugyanennyi pénzből sokkal hasznosabb mondjuk fél év alatt venni 100 órát.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3972) Narxis válasza b0bcat (#3971) üzenetére


Narxis
nagyúr

:R

Thanos was right.

(#3973) philoxenia válasza b0bcat (#3971) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Napi 2, heti 3?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3974) b0bcat válasza philoxenia (#3973) üzenetére


b0bcat
addikt

50 héttel számolva egy évet heti 2 óra mellett meg van egy év alatt a 100 óra. Akkor heti 4 óra kell a 100-hoz fél év alatt. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3975) philoxenia válasza b0bcat (#3974) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Angolból vagyok gyenge, nem matekból.... ;]

Az lett volna a kérdés, hogy úgy túl intenzív-e?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3976) b0bcat válasza philoxenia (#3975) üzenetére


b0bcat
addikt

A heti 3 x 2 óra már elég tempós, mégsem túlzás. Az a nagy kérdés, hogy a szükséges - az iskolai óraszám legalább duplájára rúgó - egyeni tanulási idő belefér-e mellé heti szinten. :U 6 iskolai óra mellé 12 óra egyéni készüléssel illik számolni. Minimum. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3977) Narxis válasza b0bcat (#3976) üzenetére


Narxis
nagyúr

12 óra egyéni készülés? :Y Az szép.

Thanos was right.

(#3978) b0bcat válasza Narxis (#3977) üzenetére


b0bcat
addikt

Ez a "hivatalos" szám. :K De nem kell megijedni tőle, ebben minden benne van: a házi feladat elkészítése, tananyag átolvasása, szótanulás, olvasás, filmnézés, stb... :)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3979) arcsin válasza b0bcat (#3978) üzenetére


arcsin
senior tag

Ez kb olyan szám, mint az egyetemen egy kurzus/ tárgy kreditértéke. Abba az értékbe beleszámít az elsajátításhoz szükséges órák száma is. Ez eléggé eltérő. Volt olyan tárgyam amire előző nap 4-5x átpörgettem a diasort, mintavizsgát 2x és meglett másnap a vizsga. Volt amire minden héten 2-3órát gyakoroltam itthon.
Nekem nagyon sokat segített megtalálni a helyes tanulásmódszertant a különböző tárgyakhoz/típusú témákhoz az egyetem. Az angol nyelvvizsgára is hasonlóan jól jött honnan fogjak neki, megtalálni a patternt a próbavizsgákban. Természetesen a sikeres vizsga volt a cél, nem a tökéletes beszéd.
De pld nem adnak el külföldön és azért a szakmai(pénzügyi, gazdasági) angolom is elfogadható, ha úgy alakulna, megpróbálkoznék külföldi bank/biztosítónál pozit szerezni.
Szerintem tök reális ez a 12óra félpasszív készülés. Csak angol cikkekből, youtubeból kiindulva is.

(#3980) DamianB válasza Narxis (#3977) üzenetére


DamianB
őstag

Amikor komolyan vettem az angol tanulást és felhoztam magam ennyit tanultam kb mint amit bobcat ír. :K

Sajnos most még nagyobb szükségem lenne az középfokú papírra mint tavaly de most nincs annyi szorgalmam :O

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#3981) Narxis válasza b0bcat (#3978) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ja úgy mondjuk úgy nem olyan durva, sorozatozással 3-4 óra is simán elmehet.

Amúgy valakinek van tapasztalata itt skype-os magánórákkal? Én valahogy idegenkedem tőle... természetesen látom az előnyeit de valahogy nem tudom... :F

Thanos was right.

(#3982) Mercutio_ válasza Narxis (#3981) üzenetére


Mercutio_
félisten

Próbáld ki, aztán meglátod jogos-e az idegenkedés :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3983) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Mit jelent a buzz instructor? Ebben a videóban hangzik el, 101 másodperctől.

They've got a mental image of success in a high-stress physical mental environment with people who look a lot like buzz instructors.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#3984) LK


LK
addikt

Sziasztok!
40 felett vagyok.Szakközépiskolában tanultam csak angolt kezdő szinten. 5 éve nekiálltam komolyan.
1.Végignyomtam egy munkahelyi nyelvtanfolyam keretében Headway beginner könyvét. 1év szünet volt családi betegeskedés miatt.
2.Utána 1 év alatt alaposan átvettem és megtanultam a Könnyen Gyorsan Angolul netes tanfolyamát, a Reported Speech kivételével. Eredmény=angol nyelvtani teszteken rendszeresen középfokra, vagy alá mérnek kicsit
3. 9 hónap alatt végigvettem a Headway pre inter könyvét munkafüzettel, önállóan, majd
4. az Inter-t is, kevesebb munkafüzettel. Eközben végigvettem két könyvet még, hanganyaggal, egy kezdő és egy alapfokú beszélgetési témákról szólót (50-50 beszélgetési táma). Eredmény= jól megértem az alapfokú írott szövegeket, hellyel-közzel megértem a középszintűeket. Élő beszédnél van amit jól megértek, főleg az egyszerűbbeket. YT videókkal és filmekkel hadilábon állok még. Leírtam nektek, hogy kb. képben legyetek a szintemmel kapcsolatban.

Problémáim: úgy érzem egyszerűen lassan gondolkodok angolul, eszméletlen lassan fejlődök. Bekapcsolok egy YT videót, filmet, elolvasok egy 5perc angolul középfokú olvasmányt, mintha kínai lenne. A szavakat egy részét ismerem, de nem tudom összerakni. A Juventus nyelviskola és Voxy.com felmérőin B1+-B2 szintet érek el. Néha egyszerűen sírni tudnék, hogy belefektettem 4+ évet, és rendszeresen tanultam 4-8 órát hetente, és élő angolnál az eredmény nulla. Már teljesen elment a kedvem az egésztől. Régi angoltanárommal beszéltem, és ezernyi tanárt és az általuk használt forradalmi módszert megnéztem. Tudom, hogy sok videót , filmet kéne néznem, de már tartok attól, hogy feleslegesen kidobott idő lesz megint. Teljesen tanácstalan vagyok. Nem cél a nyelvvizsga már, csak az önbecsülésem kéne visszaszerezni. A lányom Angol felsőnél,Francia középnél jár, és azt mondta, folyamatosan nézzek engem érdeklő videókat rengeteget, és rááll a fülem-agyam, de egyszerűen nem tudom átlépni azt a dolgot, hogy üres fejjel nézzek értelmezhetetlen videókat hónapokig, és egyszer csak beüt a csoda? Vagy szótárazzam ki a videókat? Mi a véleményetek? A reményt már teljesen elvesztettem. (Lányom egyetemre jár, nem ér rá foglalkozni velem.)

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#3985) b0bcat válasza LK (#3984) üzenetére


b0bcat
addikt

Érdekes, amit írsz. :U

Az az első gondolatom, hogy bármit is mutatnak a tesztek (amik a módszertanuknál fogva akár egészen megbízhatatlanul is tippelhetik a tudásszintedet), nem vagy még valójában a középfok közelében, ezért nem érted meg a (számodra még túl nehéz) szövegeket. Te magad is írod, hogy az alapfokú ill. egyszerűbb szövegeket jól illetve jobban megérted, ami szintén azt mutatja, hogy a szint nem megfelelő.

Talán a szókincsed kevés, talán a nyelvtanod nem/sem kellően erős. Mindenesetre furcsa, hogy már az olvasással ilyen komoly gondjaid vannak, mert az a legkönnyebb terület elvileg (a writing, reading, listening és speaking négyesfogatából). A YT már más tészta, ott bizony vannak érthetetlen angolságú videók, amikkel másoknak (nálad jobb angolosoknak) is komoly gondjuk akadna, tehát én nem gondolnám ezt feltétlenül jó viszonyítási alapnak.

Azt gondolom, hogy talán nem a számodra igazán megfelelő módszerrel tanultál hosszú évekig, és így a gyengeségeid felerősödtek, azért nem áll össze az egész. (Természetesen így sem számít az ebbe fektetett energia elvesztegetett időnek szerintem, de láthatóan elérted a határaidat.)

Ami biztos: ne várd, hogy hirtelen "beüt a csoda", mert olyan nem lesz. :N A nyelvtanulás egy folyamat, aminek már egészen az elején látnod kell az (akkor még csak rész-) eredményét, különben valamit nem jól csinálsz.

Ha gondolod, szívesen segítek neked. Például felmérhetem a tudásodat az én eszközeimmel, hogy megbizonyosodjunk arról, valóban olyan szinten állsz-e, mint amit az online szintfelmérések mutatnak neked. ;) Illetve megemlíthetnéd, hogy milyen módszerrel tanultál idáig. (Számomra a "Headway" sajnos már eleve rosszul cseng... :U)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3986) arcsin válasza LK (#3984) üzenetére


arcsin
senior tag

Szerintem az is fum, ha négha amgolul beszéltek otthon. Nem folyamatosan, de pár mondat erejéig. Én is elpazarolt idönek éreztem az ált suli+gimis angolórákat:DDD Aztán ráfeküdtem, külföldön is érteni akartam a dolgokat magam körül. Így ragadt rám egy halom német szó is. boltban. Jelenleg nem megoldható, de ha vége a járványnak egy Prága, Bécs angolul nem rossz tanulság. Ott az életbenmaradás a cél :P pld a szállláson, boltban, étteremben.
Szókincset nehéz felszedni, de lehet hogy inkább kifejezéseket, egyéb mondatkiegészítéseket lenne érdemes tanulj és azokkal puzzlezni a mondatokba. (Gondolok az as well_re pld). Én általában angolul fogyasztok tartalmakat, amik érdekelnek, könyv, video, cikk..Bár szerintem ez a filmezés , yt-os téma valami generációs dolog miatt a fiatalabbaknál jobban müködik.

(#3987) BonFire válasza LK (#3984) üzenetére


BonFire
veterán

Heti 4-8 óra nem sok eleve. Másfelől egyetlen könyvből nem lehet megtanulni a nyelvet. Persze kívülről lehet fújni a nyelvtani szabályokat, de az nem jelenti azt, hogy valóban érted is őket, és alkalmazni is tudod. Sok ember az anyanyelvén is megbukna egy írásbeli vizsgán.

Korábban ajánlottunk mindenféle tanuló appot, készségfejlesztő anyagokat, tippeket, technikákat, nyelvtanuló blogokat; érdemes ezeket végigolvasni.

Nekem az a módszer jött be, amikor egyetlen tananyagon átvezetett egy tanár egy egyéves kurzuson keresztül. Ebben az anyagban mindig voltak szituációs beszélgetések, új szókincs, új nyelvtan, sőt munkafüzet is volt, amit meg kellett oldani. Emellett minden lehetséges forrásból merítettem. Ankiztam, saját mondatokat írtam, dalszövegkeket és filmeket fordítottam, angolul olvastam, YouTube-oztam éjjel-nappal. És a mai napig minden alkalmat megragadok, hogy külföldiekkel beszélgessek. A múltkoriban egy nemzetközi szülinapi partin vettem részt, voltak ott finnek, argentinok, arabok, amerikaiak, olaszok, spanyolok, és magyarok is természetesen. Még a hajnali taxira sem sajnáltam a pénzt, és a fáradságot, amikor 3 órát csöveztem a Népligetben az első buszra várva.

Most a Facebookon kommunikálok inkább angolul, mégpedig olyan szakmai csoportokban, ahol van egy közös pont, egy téma, ami köré szerveződik az egész. És ebben a csoportban nem a nyelvgyakorlás a cél, az csak egy eszköz, amin kommunikálunk. Mindenkinek van valami hobbija, és minden hobbinak van egy Facebook csoportja. Érdemes ilyen csoportokba belépni, olvasgatni. Annak idején még egy ausztrál makettező srác videóiból is tanultam olyan szavakat, mint például a "fecskendő", ami semmilyen angol nyelvű anyagban nem fordult elő. Ott meg egy eszköz volt, amit elég sokszor emlegettek. Vagy a "fogó".

Az angol nyelvű olvasmány pedig egyfelől nagyon hatásosan bővíti a szókincsedet, másfelől komplett nyelvi szerkezeteket tanít azon keresztül, hogy sokszor olvasod őket. Nagy mennyiségű szövegről van szó. Mondjuk 20-30 regényt olvastam el 2 év alatt. Ezalatt a 2 év alatt magyarul semmit nem olvastam ezeken az internetes fórumokon kívül. A két év alatt végignéztem vagy 300 epziódnyi sorozatokat is. Szintén angolul.

Az meg, hogy letisztul és összeáll, az nagyon lassan és apránként, észrevehetetlenül történik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3988) LK


LK
addikt

Sziasztok! Köszönöm a segítséget! Jól megrágtam amiket mondtatok. Első lépésként megpróbálom lazábban venni a dolgot, hogy ne kötelességként éljem meg,és ne menjen el a kedvem. Találtam rengeteg híroldalt angolul tanulóknak. Ebből 2+1-et kiválasztottam. Kettőnél alap, közép, és felsőfokon vannak a hírek tálalva szövegesen és hozzátartozó videóval, szójegyzékkel (angol-angol magyarázattal). +1 a BBC Learning English Words in the News része, ami középfokú, angol-angol szójegyzékkel. Illetve már régebben elkezdtem (de közbejött valami) a BBC Learning English Course-t Abból is az alapfokút kezdésképpen. 30 unit-30 hét, kérdésekkel, szójegyzékkel videókkal a unitok végén felméréssel. Ezt találtam ki magamnak. Ha ez megvan, jön az Inter. Aztán jövök vissza ide :) Tudom, hogy a beszédkészségem kevéssé fog fejlődni, de az önálló tanulást preferálom.
A legfontosabb, hogy miért akarok angolul tanulni? A realitás az, hogy a munkahelyen írott szöveget kell megértenem, és Angol nyelvű tartalmat akarok magabiztosan fogyasztani. Kicsi az esély, hogy külföldiek útbaigazításán kívül, illetve külföldi utazáson kívül beszélnem kellene Angolul. Éppen ezért ezekre feküdnék inkább rá. Ha nagyon belejönnék, de csak akkor rászánnék egy kis pénzt egy beszédközpontú nyelvtanfolyamra, de csak miután átrágtam magam a BBC Interen is. Az már jó alap lenne.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#3989) BonFire válasza LK (#3988) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem elsősorban azt hallgasd/olvasd, ami TÉNYLEG érdekel. Mivel engem a hírek tök hidegen hagynak még magyarul is, ezeket az oldalakat nem kerestem fel sose. Érdekelt viszont a kulisszák mögötti filmforgatásos videók dokumentuma, ezért a Behind The Scenes videókat kerestem és hallgattam sokszor. Meg körülbelül mindent, ami a hobbimhoz kapcsolódik. Zenész vagyok, rengeteg zenei, hangszeres technikai tutorialt néztem, ezeken kívül videós, ezekből is a szakmai tutorialokat, hogyan oldjunk meg bizonyos dolgokat Photoshopban, Premiere-ben, After Effects-ben stb. Könyvekből meg azokat kezdtem, amit magyarul már ismertem, így nem kell szótárazni, elég jól nyomon tudod követni a cselekményt. Az első angol nyelvű regény a Pinokkió volt, természetsen az eredeti olaszról fordították angolra, és meglepően szöveghű volt az angol fordítás a magyarhoz képest. Aztán jobbára scifiket, kalandregényeket, fantasy-t. Tökmindegy, hogy mit, csak szórakoztasson. Olvasás közben nem törődtem afféle apróságokkal, mint szótárazgatás. Van egy könyvolvasó app, Alreader a neve, beépített egynyelvű szótár és Wiki integráció van benne, tudsz jegyzetelni az érdekes szerkezeteket, szófordulatokat, szóval nagyon hasznos.

Sorozatoknak könnyű sitcomokkal, Jóbarátokkal kezdtem, később már a Breaking Bad-et is végigdaráltam, aztán a The Big Bang Theory-t

A szépirodalmi vonal nem éppen könnyű, Asimovhoz kifejezetten fel kellett kötni az alsót, viszont az első két regény után megszoktam a stílusát, és a többi könyv ment könnyedén. Aztán kezdtem Allistair MacLain könyveit olvasni "The Way of Dusty Death" és a "Where The Eagles Dare", na, ezek nagyon nehezek voltak. De az I-e a pontot Wells Láthatatlan embere tette fel, attól majdnem befalcoltam. 120 éves regény, és vidéki (rural) szlengben beszélnek benne. De végigrágtam rajta magam. Gyerekkorom kedvenc könyve volt a Végtelen Történet, amit angolra is lefordítottak, azt is szerettem. Stephen Kingtől a Langoliers, Michael Chrihtontól az Andromeda Strain és a Jurassic Park is nagyon tetszett. Még Patrick Robinson Nimitz Class-könyvébe is beleolvastam, de roppant terjedelmessége miatt sosem fejeztem be.

Mondjuk legyen 2/3 szórakozás, 1/3 tanulás, gyakorlás. De ha valamit csak kötelességnek, muszájnak gondolsz, arra kár az időd pocsékolni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3990) philoxenia válasza BonFire (#3989) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az első angol nyelvű regény a Pinokkió volt, természetsen az eredeti olaszról fordították angolra, és meglepően szöveghű volt az angol fordítás a magyarhoz képest.
Hát aki már jól tud olaszul.... ;]
Nekem van egy kétnyelvű Wells kötetem, akkor ezek szerint nem velem van a baj, ha gyorsan letettem....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3991) lumpy92 válasza BonFire (#3989) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Szia! Az Alreader az telefonra való app? Ha valamelyik e-book olvasó tudna ilyet, akkor lehet beruhaznék rá. Köszi.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#3992) philoxenia válasza lumpy92 (#3991) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem az e-book olvasók nem igazán alkalmasak erre. Inkább tablet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3993) BonFire válasza philoxenia (#3990) üzenetére


BonFire
veterán

A magyar fordítás összevetve az angollal teljesen azonos. Ami ugye ritkaság. Mert ha először magyarra fordították volna, aztán arról angolra, akkor már lehet, hogy nem jött volna úgy össze.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3994) BonFire válasza lumpy92 (#3991) üzenetére


BonFire
veterán

Hogyne lenne alkalmas. Az egyik leghasználhatóbb e-book reader. Azon olvasok mindent évek óta. Van beleépített egynyelvű szótár is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3995) philoxenia válasza BonFire (#3994) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyelvtanuló app van rá, mint egy androidos eszközre? Beszéddel, hallgatással stb.?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3996) arcsin válasza philoxenia (#3995) üzenetére


arcsin
senior tag

Gondolom alapvetően androidos ebook olvasója van. Nekem is. (Likebook mars). Sokak szerint f.szság, de én imádom. Onyx-ok is pld azok.

(#3997) philoxenia válasza arcsin (#3996) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem volt Wayteq de nagyon gyengusz volt hardveresen...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3998) arcsin válasza philoxenia (#3997) üzenetére


arcsin
senior tag

Nekem is nook simple touchom volt 2es droiddal. Tavaly vettem a Likebook marsot 6os droiddal ( már 8-as van rajta) 57ezerért ebayről, francia raktárból. A wayteq gondolom még pearl-es kijelzővel volt :) A carta kijelzővel nagyot fejlődött az egész piac.
A marsban nekem alapból vannak szótanuló kártyáim pld.

(#3999) BonFire válasza philoxenia (#3995) üzenetére


BonFire
veterán

Az Alreadert mint könyvolvasó programot kérdezte. Az az, ami. Én olvasni szoktam rajta. Az egész könyvtáram rajta van, valami cirka 200 könyv.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4000) philoxenia válasza BonFire (#3999) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt hittem olyasmi mint a Duo.. :) Olvasni minden androidos eszközömön ezzel szoktam.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.