Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) b0bcat válasza #91720448 (#3499) üzenetére


b0bcat
addikt

3-4 hónap alatt az emberek kb. 99%-a esetében teljes képtelenség eljutni A1-ről B2 szintre. Ha mégis hasonló történik, akkor

- vagy nem A1-ről indult
- vagy nem B2 szintre jutott
- vagy az illető zselvzseni :D

Csak a szókincs tekintetében ez az ugrás kb. napi 25-30 szó megtanulását jelenti, minden egyes nap, 120 napon keresztül... :U Ez nem igazán életszerű.

És akkor nem beszéltünk a többiről. Több száz órányi tanulás, mire az ember a magasabb szintű nyelvtani szerkezeteket "elsajátítja". Ez egy elég időigényes folyamat, különösen azért, mert rengeteg gyakorlást igényel.

A sorozat- vagy filmnézés meg ugyan kétségtelenül hasznos, ám nagyon időigényes, cserébe a hatásfoka rendkívül alacsony gyakorlatilag mindenféle más típusú nyelvtanulási módszernél.

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3502) philoxenia válasza b0bcat (#3501) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A sorozat- vagy filmnézés meg ugyan kétségtelenül hasznos, ám nagyon időigényes, cserébe a hatásfoka rendkívül alacsony gyakorlatilag mindenféle más típusú nyelvtanulási módszernél.
Nyelvtanulás szempontjából kétségtelen, de míg egy órát tudok nyelvtanozni folyamatos ellenérzések közepette, addig egy napot is tudok filmezni élvezve azt. V.ö. Pokémon Go vs. futópad..... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3503) prozodus válasza philoxenia (#3502) üzenetére


prozodus
őstag

Egesz nap futopadon??? Nem smi...

B0bcat: Ismertem vkit, aki 2 honap alatt letette a kozepfokut a 0rol. Na, ugy is beszelt... De a memoriaja jolt, azt meg kell hagyni...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3504) prozodus válasza #91720448 (#3499) üzenetére


prozodus
őstag

Egyreszt jo, amit csinalsz, mert vmit tanulsz vele. Masreszt meg katasztrofa, amit csinalsz, mert szinte tutira egy csomo hibat tanulsz meg vele, egy csomo mindent rosszul gyakorolsz be, de ami a lenyeg, ami a legfontosabb, h nem beszelni tanulsz meg igy. Mert ha nem azt kerdi, nem azt valaszolja, maris nem tudsz vele mit kezdeni. A kommunikacio lenyege, h az adott pillanatban reagalunk az adott pillanatra, es nem sablonokat hajtogatunk, mint a hajmereszto trekomos Vanda...
Akarmit csinalsz, ha valodi nyelvtudasrol beszelunk, akkor az nagyon sok tanulast jelent, es siettetni nem lehet, mert ebben a folyamatban nem csak tanulni kell, hanem a tanultaknak leulepednie, megkotnie. Nem eleg az, h ma megtanulod, es holnapig emlekszel ra, be kell epulnie, nem tudsz folyton ujat tanulni. Ill. tudsz, de annak az erddmenye olyan is...
Egy pelda: most probalok kikupalni vkit, aki ugyan tanfolyamon tanult, de az eredmeny... A kozepfoku szobelit mar letette, de az irasbelin elcsuszott, mert mint tapasztalom, osszekeveri pl a come/go , tell/say, stb. jelenteset, 2 egymas utani past simple-bol osszekeveri, h melyik volt elobb, de a continous lenyeget se ertette, es fogalma sem volt, h melyik "jovo ido" mire jo, es meg sorolhatnam... Es ez nemcsak a vizsga miatt erdekes, termeszetesen a beszelgetes is inkabb a metakommunikacio reven ment neki, mint az angollal magaval...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3505) #91720448 válasza prozodus (#3504) üzenetére


#91720448
törölt tag

Köszönöm a válaszokat!

(#3506) Narxis


Narxis
nagyúr

Jó lenne megtalálni a nyelvtanulás szent grálját, mondjuk mint a Limitless [link] című filmben. Egy tabletta és szuper okos lenne az ember még ha csak ideiglenesen is, az alatt az idő alatt megtanulni a nyelvet aztán kész. Bocs, csak tanulás után gőzt eresztek le itt a gondolataimmal. :D

Thanos was right.

(#3507) philoxenia válasza Narxis (#3506) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem kellett volna Bábelben tornyot építeni..... :P

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3508) Narxis válasza philoxenia (#3507) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jaja... :D

Thanos was right.

(#3509) prozodus válasza Narxis (#3506) üzenetére


prozodus
őstag

Ha megmarad a tudás... De ld. pl. Algernont... :((

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3510) #91720448


#91720448
törölt tag

Egy kis segítségre van szükségem, akinek van egy kicsi ideje, kérem nézze meg.

Van egy oldal, ahol többféle [link] akcentussal fellehet olvastatni angol szöveget.

Sokszor használom mostanában, mivel nem minden szöveghez van hanganyag, és a Google felolvasójánál mindenképpen jobb. De szerintetek melyiknek a legjobb a kiejtése ezek közül? Az Amerikában használt kiejtés/akcentus érdekel természetesen. Én a Brenda nevű hölgyet találtam a legjobbnak eddig. Bár én nem igazán hallom a különbségeket.

Köszönöm.

(#3511) prozodus válasza #91720448 (#3510) üzenetére


prozodus
őstag

Nekem a firefox alatt nem is működik.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3512) b0bcat válasza prozodus (#3511) üzenetére


b0bcat
addikt

Nálam működik FF alatt. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3513) #91720448 válasza b0bcat (#3512) üzenetére


#91720448
törölt tag

Érdekes, mert nem mindig működik. Valamikor kicsit várni kell vele.

Érdemes kipróbálni a magyar nyelvet is, az Eszter nevű hölgyet, mert eszméletlen jó!

[ Szerkesztve ]

(#3514) Di Natale válasza #91720448 (#3513) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Ha tényleg olyan jó mint mondod, akkor én is kipróbálom Esztert. :U

(#3515) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Egy felmérés.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3516) #91720448 válasza Di Natale (#3514) üzenetére


#91720448
törölt tag

Szerintem Eszterben mindenképp jó partnerre találnak maguknak azok a nem-magyar anyanyelvű emberek, akik magyarul tanulnak, és szeretnék a magyar kiejtést elsajátítani.

(#3517) prozodus válasza philoxenia (#3515) üzenetére


prozodus
őstag

Hm... Érdekes részletek, tanulhatunk a horvátoktól, főleg mert megint csak az derült ki, h baj van a magyar nyelvoktatással...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3518) Narxis válasza prozodus (#3517) üzenetére


Narxis
nagyúr

A magyar nyelvoktatással sajnos csak a baj van. Nagyon nyelvtan központú, akadémikus, régi beidegződések vannak.

Thanos was right.

(#3519) b0bcat válasza Narxis (#3518) üzenetére


b0bcat
addikt

Ha még nyelvtanközpontú lenne... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3520) Narxis válasza b0bcat (#3519) üzenetére


Narxis
nagyúr

Miért? Milyen ma egy iskolai nyelvóra?

Thanos was right.

(#3521) zharkanyi válasza Narxis (#3520) üzenetére


zharkanyi
tag

Fiaméknál alsóban a tanítónéni tartja az angolórát, tehát nem is nyelvtanár.

Ha az adott osztálynak olyan tanítónéni jut, akkor akár A1-A2-es nyelvtudással is taníthatja őket valaki, aki mellesleg 20-30-40 éve nem is tanult a tanítóképzőben egy szót sem az idegen nyelvek oktatásáról.

(#3522) Narxis válasza zharkanyi (#3521) üzenetére


Narxis
nagyúr

Uhh az kemény. Mondjuk hallottam ilyen horror sztorikat, hogy sok órát manapság nem is szakos tanár tart de nem tudom mennyire súlyos a helyzet.

Thanos was right.

(#3523) zharkanyi válasza Narxis (#3522) üzenetére


zharkanyi
tag

Náluk arról van szó, hogy a 2 tanítónéni tart minden órát alsóban az osztálynak. Lehet jutna szakos tanár, de alsóban fix a 2 tanítónéni minden órára. Tesire épp úgy (egyik se egy sportos típus), mint angolra.

(#3524) Di Natale válasza zharkanyi (#3523) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Ez mindig is így volt, hogy alsóban 1-2 tanár tartja az órákat. Kivéve az idegen nyelvet.

(#3525) b0bcat válasza Narxis (#3520) üzenetére


b0bcat
addikt

Kurzuskönyv-centrikus. :W

Ha nyelvtan-centrikus lenne, akkor arra lenne panasz, hogy a gyerekek nem tudnak beszélni, de az a szomorú helyzet, hogy semmit nem tud a többség: sem a szókincset, sem a nyelvtant, sem beszélni... :(

És hogy ez kinek a hibája? Mindenkié. Az alulfizetett tanároké, a motiválatlan diákoké, a csapnivaló kurzuskönyveké, a nagy csoportlétszámoké, az évente cserélődő nyelvtanároké, meg a nem szakos helyettesítéseké, stb.

És nem kis mértékben annak is a hibája, hogy nagyon divatos lett a nyelvtancentrikusságot okolni mindenért, cserébe most már az sem megy, viszont az egész nyelvoktatás egy nagy katyvasz lett, köszönhetően a kurzuskönyvekre épülő oktatásnak, ahol a legalapvetőbb összefüggéseket sem próbálják meg megértetni a diákokkal. Így fordulhat elő, hogy évek óta tanuló diákok az abszolút minimummal (névmások, létige ragozás, mondatszerkezet-típusok, stb.) sincsenek tisztában, függetlenül az iskolai jegyeiktől. :O

Ráadásul a mindenféle innovációk (pl. okostábla vagy micsoda) sem tudnak érdemi változást hozni, csak "okosabb" lett az írásvetítő. :((

Lehetne ezeken változtatni, de nem könnyű. Igény lenne rá elméletileg, ám tele van ellenállással a rendszer. A tanárok minden valódi innovációban (pl. ITK eszközök használata) potenciális veszélyt látnak a munkájukra, a diákok lusták és érdektelenek, az iskolák nem tudnak kisebb csoportokat működtetni, stb. Így marad az, hogy a tehetségesebbek valami tudást magukra szednek, és külső segítséggel (pl. magántanár) önállóan fejlesztik a tudásukat. A többiek meg mintha nem is tanulták volna a nyelvet... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3526) Narxis válasza b0bcat (#3525) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez durva! :Y Nem gondoltam volna, hogy ilyen sokrétű a probléma. Akkor viszont ha belegondolsz hasznos a külföldi kirándulás mert szembesülhetnek azzal, hogy milyen keveset tudnak az adott nyelven vagy rosszul gondolom? Igaz, hogy jó drága szembesülés lesz... :D

Thanos was right.

(#3527) b0bcat válasza Narxis (#3526) üzenetére


b0bcat
addikt

Meglátásom szerint abból a nem kevés pénzből, amiből ezeket a külföldi utazásokat fogják bonyolítani (amelyeknek tényleg az lesz a legnagyobb hasznuk, hogy rá fognak döbbenni sokan, hogy mennyire nem vágják az idegen nyelveket), már olyan lépéseket is lehetne tenni, ami valóban enyhítene az említett problémákon. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3528) axioma válasza b0bcat (#3525) üzenetére


axioma
veterán

Nem egy "futottak me'g" besorolasu bp-i gimik mellett kell a magantanar a _fejlodeshez_. Mi lehet akkor kevesbe frekventalt helyeken?
Az egyikrol mar beszeltem itt hogy mivel szivattak, a masiknal meg pont ez van, hogy betu szerint megy vegig a tankonyvon, semmit nem hagy ki, es semmi pluszt nem tesz hozza. Es az nem a nyelvvizsgahoz, az erettsegihez is keves lenne, pedig 6 osztalyosrol van szo, 4-re me'g nehezebb lehet.
Ja a kulfoldi utban erintett az egyik gyerkoc, de o direkte az egyeni utazast valasztotta. Ahol csoportban lesznek, ott rogton nem lesz kihasznalva a nyelvi kornyezet, azert a 20 tanoraert meg csak annak erdemes kiutazni (de csak az itthoni magantanar helyett), akinek szar a sajat tanarjanak a kiejtese is.

[ Szerkesztve ]

(#3529) b0bcat válasza axioma (#3528) üzenetére


b0bcat
addikt

És 20 óra alatt nyilván nem fogja tudni elsajátítani a helyes kiejtést örökre. :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3530) axioma válasza b0bcat (#3529) üzenetére


axioma
veterán

Nyilvan, csak arra utaltam hogy ez valamennyire ingyen es az iskolai tanaranal autentikusabb lesz. Bar attol fugg... En a mai napig van amit rosszul mondok, mert gyerekkoromban nemeteskent olvastam fel az angolt is (programok uzenetei). Pedig majdnem 2 eve hetente sulyos orakban merhetoen beszelek nativokkal is - de ha nem javit ki akkor megmarad rosszul. Legutobb pl. a binary volt meglepetes pedig biztos hallottam "báj"-jal, de rosszul mondtam, hiaba szakmai szo. Ha a kinti oran pont nem a kiejtes javitasaval foglalkoznak, marpedig lehet hogy mar csak azert sem mert megerteni nem fogja a nativot, akkor nehez.

(#3531) Mercutio_ válasza b0bcat (#3529) üzenetére


Mercutio_
félisten

Rokon gyerek is érintett, ők Máltára mennek:Y az a jó benne, hogy még a boltos néninek is BBC angolja van:D ugyanakkor sokszor voltunk ott és én reggel 10 előtt nyelvsulis diákot csak akkor láttam, ha lebotorkált vízért/reggeliért az előző esti buli után;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3532) BonFire válasza #91720448 (#3499) üzenetére


BonFire
veterán

Azért ez a "folyékonyság" nem egy egzaktul kifejezett valami. Amit te folyékonynak vélsz, azzal lehet, hogy a beszélő ugyanúgy megküzd, mint te a saját szinteden a saját beszédeddel.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3533) b0bcat válasza BonFire (#3532) üzenetére


b0bcat
addikt

Én egyszer a praxisom során találkoztam valakivel, aki tökéletesen folyékonyan - ráadásul egész jó kiejtéssel - beszélt angolul, de számomra is döbbenetes módon olyan rossz nyelvhelyességgel, hogy gyakorlatilag egy tőmondatot nem tudott hibátlanul elmondani... :Y

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3534) #91720448 válasza b0bcat (#3533) üzenetére


#91720448
törölt tag

Én akivel most beszélgetek teljesen ugyanez!!!!

Olyan folyékonyan és olyan jó kiejtéssel beszél angolul, hogy csak lesek... Először azt hittem anyanyelvi beszélő. Az állítása szerint B2-es szinten van.

Na, és tegnap ilyet kérdezett tőlem: "Do you tired?" Ez mennyire helyes? Az én jelenlegi tudásommal ez a kérdés teljesen értelmetlen, de kérlek javítsatok ki!

A másik hülyeség, amit mondott és megmaradt, hogy "many times", és biztos vagyok benne hogy azt akarta mondani, hogy "sok idő", viszont ugye ez azt jelenti hogy "sokszor".

[ Szerkesztve ]

(#3535) philoxenia válasza b0bcat (#3533) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az én fiam folyékonyan fordította magyarra a német tankönyvi szöveget. Miután gyanús volt nekem, megnéztem szótárral és köze nem volt a német eredetinek a fordításhoz...

Dominik235: [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3536) BonFire válasza #91720448 (#3534) üzenetére


BonFire
veterán

"Do you tired?" – ez arra utal, hogy egyáltalán nincs neki rendesen megalapozva, mert A1 után már nem illik ilyeneket mondani. A fáradtság állapot, létigével kérdezünk rá: Are you tired?

Many times
– sokszor

Más kérdés, hogy megértik ugye, mi is értjük, mit akar mondani, mégis egy idő után rendkívül pongyolának fog tűnni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3537) #91720448 válasza BonFire (#3536) üzenetére


#91720448
törölt tag

Igen, köszönöm, én is erre gondoltam rögtön, hogy azért ha B2-es szinten van valaki, akkor eléggé furcsa egy ilyet eltéveszteni, mert egy ilyen egyszerű kérdést gondolkodás nélkül összelehet rakni, ezt még az is tudja, aki soha nem tanult angolt szerintem.

Azt hiszem akkor, hogy mégsem én vagyok a hülye. Mert ő rengeteget beszél, és egyszerűen fogalmam sincs sokszor, hogy miről, mert rohadtul nem illik oda. Amikor kiszótárazom itthon, még akkor sem áll össze a kép, hogy miről is volt szó, hogy a fenébe illet oda ez a mondat akkor abba a szituációba...

(#3538) Di Natale válasza #91720448 (#3537) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Szerintem itt arról van szó amit BonFire anno írt, hogy attól hogy Passzív nyelvtudásban elérem a B2 szintet, ez nem jelenti azt, hogy tényleg ott lehetek. Hiszen angolul csak makogni tudok.

(#3539) BonFire válasza #91720448 (#3537) üzenetére


BonFire
veterán

Csak hallgass egy kis indiai diszpécsert! :DDD Olyan folyékonyan beszélnek, ha nem jut eszükbe egy szó, akkor simán hindiül mondják.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3540) b0bcat válasza #91720448 (#3537) üzenetére


b0bcat
addikt

Aki ilyet kiejt a száján, az garantáltan nincs B2 szinten tudásban. :N Ugyanakkor ahhoz, hogy valaki folyékonyan tudjon beszélni, nagyon sok gyakorlás kell, ez esetben viszont szomorú, hogy kontroll nélküli környezetben sikerült (némi) nyelvtudást magára szednie. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3541) Mercutio_ válasza #91720448 (#3537) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez valami vendéglátós/melós "angol". Román/Lengyel és egyéb ex-szoci országokból jött arcoknál simán előfordul, hogy önbizalommal pótolják az alapokat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3542) b0bcat válasza Mercutio_ (#3541) üzenetére


b0bcat
addikt

A laikus hallgató meg többnyire (más kapaszkodó híján) a folyékonysággal azonosítja a beszélő nyelvtudásának szintjét, tehát ha valaki elég meggyőzően tudja előadni magát, akkor az úgy tűnhet annak, aki nem nagyon vágja az adott idegen nyelvet, mintha a folyékonyan (valójában akár összevissza) beszélő illető nagyon magas szinten beszélné azt. :K

Állítólag a Lost c. sorozatban volt az, hogy a két koreai szereplő közül a férfi (aki azt hiszem, nem is koreai valójában, hanem valami más távol keleti nációból származik eredetileg) nem tudott koreaiul, ezért végig halandzsázta az egészet, ami persze a nem koreai nézőknek nem tűnt fel, miután ők nem beszélik azt a nyelvet... :C

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3543) philoxenia válasza b0bcat (#3542) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mi egyszer csináltunk diákkorunkban egy jelenetet, ahol adott halandzsa szöveget kellett betanulnom. Na az rohadt nehéz. (már persze konkrét szöveg esetén...)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3544) b0bcat válasza philoxenia (#3543) üzenetére


b0bcat
addikt

Betanulni biztosan az. De a profik freestyle-ban nyomják. :C

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3545) philoxenia válasza b0bcat (#3544) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nektek ez biztosan viccesebb, mint nekem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3546) b0bcat


b0bcat
addikt

Kollégák! Különösen BonFire úr! :)

Szerintetek reálisan hány óra tanulással (a tanári/iskolai órákat és az önálló felkészülést is beleértve) lehet eljutni totál nulláról az alapfokú (B1) nyelvvizsgáig? Illetve mennyi idő alatt? Lenne egy sztorim ezzel kapcsolatban, csak előtte érdekelne, hogy ti hogyan látjátok ezt... ;)

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3547) prozodus válasza b0bcat (#3546) üzenetére


prozodus
őstag

A Cz-H szt 200h az akkori alapfok.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3548) b0bcat válasza prozodus (#3547) üzenetére


b0bcat
addikt

Ezt hol írták? (Nekem nem rémlik, pedig elég jól ismerem a könyvet.) És ez most milyen óraszám? A teljes, amibe minden bele van számolva, az otthoni felkészülés is? :U

Amúgy meg a tapasztalatok érdekelnének leginkább. :K Akár 0>B2 is, legfeljebb arányosítunk. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3549) prozodus válasza b0bcat (#3548) üzenetére


prozodus
őstag

A konyvben vhol. Tanora. Heti 2x2 tempoval szamolva. Tapasztalataim alapjan atlagtanuloknal nagyjabol stimmel is.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3550) b0bcat válasza prozodus (#3549) üzenetére


b0bcat
addikt

Tehát akkor - elfogadva azt az általános szakmai vélekedést, miszerint 1 tanórához 2 óra önálló felkészülés szükséges - összesen 600 óra?

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.