Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Narxis válasza Apollo17hu (#2999) üzenetére


Narxis
nagyúr

Csomó ingyenes youtube letöltő van, van amelyik egyből mp3-ba is konvertál.

Thanos was right.

(#3002) axioma válasza b0bcat (#2998) üzenetére


axioma
veterán

A 4500 az nalam is volt, nyelviskolan keresztul, na ja mert ceg fizette es szamla kellett lekeresheto kiallitoval. Az a tanar is nyilvan kozvetlen olcsobb lett volna... Mondjuk igy is en szivtam vele, mert a nyelviskola megkerdezte mit akarok, kozolte hogy olyat nem lehet, betolta a nyelvtanarai koze az en igenyem helyett azt amit o mondott, de siman lehet hogy lett volna az eredetire is vallalkozo. Mind1, a lenyeg hogy - kornyezetem szerint akkoriban - javult a nyelvtudasom, es sajnos surgos volt mert szamlaleadasi hatarido elott le kellett zavarni, ha az orak at is nyultak, ez mondjuk az akkori fonokom sara (par napom lett ra, gondolom nem ehhez szokott, londoni...)
Ja es az ora maga csak beszelgetes volt, javitotta az ismetlodo hibaimat, ha kellett megbeszeltuk a hatteret elsosorban angolul de idonkent magyarul ha nagyon ismeretlen szakszo kerult bele, nem tudom mennyire jo vagy rossz, mert nagyon regen nem voltam mar egyeni oran (30+ev), csoportoson se nagyon sokat miota kinottem az iskolapadbol.

[ Szerkesztve ]

(#3003) b0bcat válasza axioma (#3002) üzenetére


b0bcat
addikt

Nyelviskolán keresztül nyilván drágább a dolog, mivel az iskola ráteszi a hasznát a tanár óradíjára. Speciális, egyedi magánóráknál viszont teljesen felesleges iskolát is bevonni.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3004) zharkanyi válasza b0bcat (#3000) üzenetére


zharkanyi
tag

Valami podcast playerben. Rengeteg van és majd mindegyik ingyenes. Onnan mókolás nélkül tudsz angol szöveget offline hallgatni.
Én is ezt csinálom, de mondjuk én még leginkább nyelvtanulóknak szánt podcasteket választok.

(#3005) BonFire válasza Apollo17hu (#2999) üzenetére


BonFire
veterán

Attól függ, milyen sportot űzöl. Országúti kerékpárosként a forgalmat kell figyelned, nem fogsz tudni a másikra figyelni. Ha meg ezdőterembe jársz, akkor a szetteket meg a pihenőidőket méred, számolod, valamelyik el fog bukni

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3006) Apollo17hu válasza BonFire (#3005) üzenetére


Apollo17hu
őstag

semmi komoly, csak a szigeten körözöm (futás). :) télen alapozás van; a hosszú lassú futások mellé zene helyett hasznosabbal tölteném az időt.

valószínűleg az lesz, amit a fórumtársak is javasoltak, hogy mp3-má alakítva töltögetem le a tartalmat, és azt másolom telóra.

(#3007) #90324992 válasza b0bcat (#2998) üzenetére


#90324992
törölt tag

Ajánlom neked ezt a cikket: [link]

Én azon ámultam el a napokban, hogy egy fordításért mennyit kérnek el!

Nézzük meg ezt a hosszabb történelmi cikket: [link]

Ez elvileg 80 240 karakter.
Ennek a szövegnek az angol nyelvi fordítása 282 823 Ft-ba kerül! De ha okleveles szakfordítót választunk, plusz elsőbbségi, illetve extra nyelvi rektort is, akkor ez csak 551 504 Ft-ba kerül!
Japán nyelv a legdrágább talán, arra 1 131 289 Ft egy sima fordítás, a prémium pedig 2 206 015 Ft!

Ha pedig 80240 karakterű japán szöveget szeretnénk lefordítani magyarra, az 4 444 354 Ft, prémium-elsőbbségivel pedig 8 666 489 Ft!

(A villamforditas.hu árait vettem alapul)

Most elgondolkodtam azon, hogyha megtanulnék kínaiul és japánul is (ezekért kérnek a legtöbbet), és mondjuk egy könyvet kéne lefordítanom magyarra, mennyi pénz üthetné a markomat?

[ Szerkesztve ]

(#3008) Mercutio_ válasza #90324992 (#3007) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez egész más téma, mint a nyelvoktatás, más elvárások, más előírások, az eredménytermékkel kapcsolatban konkrét követelmények, stb.

Könyveket szakfordítókra bíznak, akik általában úgy lesznek, hogy az elején pl. szépirodalomnál mindenféle ponyvát bevállalnak gombokért, hogy legyen referenciájuk, mert anélkül senki nem áll szóba velük.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3009) b0bcat válasza #90324992 (#3007) üzenetére


b0bcat
addikt

Köszönöm, tisztában vagyok az árakkal. :K Én magam is szoktam fordítani megbízásból. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3010) #90324992 válasza b0bcat (#3009) üzenetére


#90324992
törölt tag

És nálad is hasonló árak vannak?
Mert aki ilyen cégnél dolgozik (pl. villamforditas.hu) nyilván nem teszi zsebre azt a 4 millió forintot, bár jó lenne tudni hogy akkor ebből a fordító mennyit kap.

(#3011) b0bcat válasza #90324992 (#3010) üzenetére


b0bcat
addikt

Nem tudom, hány százalékot tesz el ez a konkrét cég. :N Az angolos árakat tudom, de én nem irodán keresztül szoktam fordítani.

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3012) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

A Speak nyelviskoláról mik a vélemények? Kedden megyek szintfelmérőre. A kommunikációs képességemet szeretném erősíteni.

(#3013) b0bcat válasza tibbike01 (#3012) üzenetére


b0bcat
addikt

Nekem egy diákom azt mesélte, hogy az a módszerük, hogy kommunikációs paneleket ismételtetnek órán rogyásig. Neki nagyon nem jött be, úgyhogy végül másik iskolát keresett.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3014) Di Natale válasza b0bcat (#3013) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Mint a Kreatív angol módszer?

(#3015) b0bcat válasza Di Natale (#3014) üzenetére


b0bcat
addikt

Egyáltalán nem. :N Az egész jó, mert az tényleg a nyelvi kreativitásra van kitalálva, de itt (a Speak-nél) csak "agyatlan" ismételgetés volt a diákom elmondása szerint. :U

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3016) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!
Szerintetek melyik a legjobb podcast egy középfokról újrakezdő számára? Én ezt találtam, egész jó, bár egy kicsit gyorsan beszélnek, legalábbis nekem az, de értem azért. [link]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#3017) BonFire válasza petymeg (#3016) üzenetére


BonFire
veterán

Nincs olyan, hogy "legjobb". Szokjatok le a szuperlatívuszokról, nem vagytok ti Dalai Lámák. Mindenkinek más a jó, valakinél ez, másnál amaz válik be. Részemről annyira utálom a rádiót, hogy nem bírok podcastokat hallgatni egyáltalán.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3018) b0bcat válasza BonFire (#3017) üzenetére


b0bcat
addikt

Így van. Nincs legjobb, nincs mindenkinek jó, és teljesen alkalmatlan sincs. :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#3019) #11448832


#11448832
törölt tag

Sziasztok!

A segítségeteket, tanácsotokat szeretném kérni az alábbival kapcsolatban:

Amit elszeretnék érni, hogy amikor meghallom az angol beszédet bárhol, akkor az úgy tűnjön, mintha az anyanyelvemen lenne, tehát ne tűnjön idegennek, ne kelljen gondolkodni, hogy ez mit is akar jelenteni, milyen szó lehet vajon... Melyek azok a módszerek, amik leginkább elősegítik ennek a képességeknek a mihamarabbi kialakulását?

(#3020) Di Natale válasza #11448832 (#3019) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Ez a kérdés most komoly?

Nagyon nehéz erre a szintre eljutni. Az a baj, hogy az angol szavakat a magyar jelentéséhez párosítjuk. Így mindig arra vagy kényszerülve, hogy magadban lefordítod az angolt, majd a válaszodat is magyarról angolra fordítod.
A legjobb az lenne, ha képekhez párosítanánk a kifejezéseket. A gyerekek is így tanulják az anyanyelvüket, csak 4 év mire megszólalnak...

(#3021) #11448832 válasza Di Natale (#3020) üzenetére


#11448832
törölt tag

Hát igen komoly. Tegnap is filmet néztem, de hát felirat nélkül a fenéért sem tudtam kivenni a szavakat, mindig csak pár szót sikerült elkapnom. Nagyon nem jó ez így.

(#3022) Mercutio_ válasza #11448832 (#3021) üzenetére


Mercutio_
félisten

Angol felirattal nézed akkor az agy (elvileg) összekapcsolja a hangalakot az írott formával.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3023) Di Natale válasza #11448832 (#3021) üzenetére


Di Natale
aktív tag

A Walking Dead 9. évadát most fejeztem be. (Angol szinkron, angol felirat) Az első 3 évad után megszoktam. ;)

(#3024) philoxenia válasza #11448832 (#3019) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyetlen biztos módszer van, szótár és minden ilyesmi nélkül tanulod a nyelvet. 7/24-ben lehetőleg.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3025) #11448832 válasza philoxenia (#3024) üzenetére


#11448832
törölt tag

Hogy lehet szótár nélkül tanulni egy nyelvet?

(#3026) philoxenia válasza #11448832 (#3025) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mint a gyerek. Hallgatod és nézed mi történik. Élőben persze könnyebb, de filmekkel is működhet, csak sokáig tart. Ellenben így angolul fogsz fogalmakat érteni, gondolkodni bizonyos idő után. Persze lehet, hogy tovább tart, mint egy hagyományos módszer, de nem fogod lefordítgatni a szavakat először, hanem rögtön azt érted, amire rájöttél hallgatva és nézve. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3027) BonFire válasza philoxenia (#3026) üzenetére


BonFire
veterán

Gyereknél ez azért működik, mert nincs más választása, ha meg akarja értetni magát, kénytelen elsajátítani a legbonyolultabb nyelvet is. Nyelvi környezetben, ahol csak ez van. No és kell hozzá vagy 16-18 év, plusz iskolai irodalom, nyelvtanórák, mire szépen, és választékosan kifejezi magát. Mert az tévedés, hogy egy hatéves gyerek "tud" beszélni. Tud, kérdés, milyen szinten. Mondjuk alapfokon, gyenge szókinccsel, igen behatárolt témában.

Felnőtteknél ez nem hatékony opció.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3028) philoxenia válasza BonFire (#3027) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem hatékony, de biztos módszer arra, hogy "native" legyen amennyire lehet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3029) Mercutio_ válasza BonFire (#3027) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez azért környezet függő is. Van olyan ismerős akinek a 6 éves gyereke választékosabban beszél és már most nagyobb a szókincse mint átlag jóskapistának a boltban.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3030) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Egyébként Nektek mi a célotok a nyelvtanulással? (Információ szerzés, kommunikáció, filmek megértése?)

(#3031) BonFire válasza Di Natale (#3030) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem speciel az információszerzés. No és hogy külföldön elboldoguljak. Közben pedig meg is szerettem a nyelvet. Szeretem eredeti nyelven nézni a filmeket/sorozatokat, főként mióta meg tudom különböztetni és élvezni brit és amerikai, és más akcentussal beszélt nyelvjárásokat. Magyar szinkronban sajnos ezeket az árnyalatokat nem lehet érzékeltetni. Például ahogy az indiai beszél, vagy egy német, egy orosz. A The Big Bang Theory-ban Raj magyar szinkronja például nulla.

Amerikai filmekben a gonosznak mindig angol akcentusa szokott lenni. Ez is muris.

Az interneten elérhető információ kábé 99-1%-ban aránylik az angol javára. 1% magyar. De lehet, hogy még durvább a szám. Ha bármilyen probléma lép fel, eleve angolul keresek. Nem kell szüttyögni a keresővel, hogy jól ragozd a szó végét, mert totál félrevisz, ha magyarul próbálkozol.

Ezt – én ma úgy érzem –, nem kerülhetjük meg. Közvetítő nyelvnek sem utolsó, ha olyan ritka és különleges nyelvet akarsz tanulni, amiért idehaza borsos árat kéne fizetni, vagy nem is elérhető egyáltalán. És még talán van hátra az életemből vagy 30 év, ha minden jól megy, és nem szeretnék elveszett analfabétaként tengődni ki tudja hol.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3032) BonFire válasza Mercutio_ (#3029) üzenetére


BonFire
veterán

Na jó. Vak tyúk is talál szemet, és lehet hogy ismersz 1-2 ilyen gyereket, de ez alapján nem általánosíthatsz. Inkább az alapján, hogy mennyi azoknak a száma, akik iskolában X évig tanulják a nyelvet, aztán soha nem tanulják meg használni, mindig abbahagyják, és mindig újrakezdik, és újra félbehagyják. Ez sokkal inkább jellemző.

Bár én tudnám magam olyan választékosan kifejezni angolul, mint magyarul. Bár a volt tanáraim esküsznek rá, hogy angolul is választékosan beszélek, de a magyarhoz képest ez bakfitty. Igazából tizenX év eltelte után kezdek rájönni az ízére, hogy rutint szerezzek benne, hogy elfelejtsem a magyar kacifántos kifejezéseket, és tömören és egyszerűen ki tudjam magam fejezni angolul. Nagyon nehezen kopott le rólam a magyar máz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3033) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nekem ami bevált az a képes módszer szótanuláshoz. Tehát látom a képet (nyilván tudom mi az már) a leírt idegennyelvű megfelelőjét, és ugye kell a kiejtés is. Egyes appok sokat tudnak ebben segíteni, iPad-emet például szoktam erre használni, noha szerintem csak a nagyon alapok és úgy 500-1000 vagy változó mennyiségű szó megtanulásához elegendőek. Ráadásul vigyázni kell, mert csőbe is vihetnek, ha nincs jól lefordítva.

A nyelvtanra viszont annyira nem kell izgulni, nyilván fontos, hiszen tudnom kell ragozni meg olyanok, hogy igeidők is kellenek, és hogy építek fel egy egyszerű, vagy összetett mondatot. Szerintem ezekre kell a legkevesebb időt fordítani, de gyakorolni kell. Legjobb ha van valósidejű kommunikáció. Mondjuk Skype, vagy Viber stb...

Filmes módszerért nem vonzódom annyira, mivel ott is akadhat félrefordítás, és rengeteg időt igényel, főleg ha nem hallom meg mit mondanak, mert tele van egyéb hangeffekttel.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3034) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok, tudtok ajanlani valami jobb audi book, vagy ilyen youtube sorozatot, amit letolthetek aztan autokazas kozben hallgathatom? Rengeteget utazom es igy egyszeru lenne tanulni...koszi elore is.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#3035) zharkanyi válasza mufi (#3034) üzenetére


zharkanyi
tag

Podcast-ok közt érdemes szétnézned. Végtelen van, ha vagy olyan szinten, hogy nem kifejezetten nyelvtanulóknak szánt hallgass.

Ha viszont a nyelvtanulásra szánt podcastek érdekelnek, akkor már csak pár tucat van, amiből én még kiemelek párat (ez szubjektív):
BBC learning english (több podcastjuk is van)
VOA learning english
Luke’s English Podcast

(#3036) mufi válasza zharkanyi (#3035) üzenetére


mufi
senior tag

Szia,

koszi a gyors valaszt. Kozepfoku, de ugy veszem eszre, hogy kezdem elfelejteni a szavakat, sok nyelvtani hibat ejtek... :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#3037) BonFire válasza mufi (#3036) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor javaslom, egyszer vedd fel egy beszélgetésedet magyarul, aztán húzzad a strigulákat, hogy az anyanyelveden mennyi nyelvtani hibát ejtesz. Meg fogsz lepődni, aztán meg nem fogsz annyira rágörcsölni erre.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3038) philoxenia válasza BonFire (#3037) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] :W :W :W :W

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3039) BonFire válasza philoxenia (#3038) üzenetére


BonFire
veterán

Ezzel mi a baj? :))
[link]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3040) mufi válasza BonFire (#3037) üzenetére


mufi
senior tag

Nem erted, sokkal jobb es magasabb szintu volt a nyelvtudasom es mivel mar "beallt" a munkam, nemhogy fejlodne a nyelvtudasom hanem inkabb meg gagyul :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#3041) #76027648


#76027648
törölt tag

Sziasztok!

Jövő évre vonatkozó célkitűzésem, hogy 2020. év végéig megtanulok angolul legalább B1-es szinten, de a cél a B2.
Teljesen a nulláról kezdem, annak idején németből érettségiztem.

Az azt követő évben pedig megtanulok angolul C2-es szinten, bár ez tudom elég merész vállalkozás.

Naponta legalább 1,5 órát fogok tudni belerakni a tanulásba, de ha nincs más dolgom, akkor ennek a dupláját is. Hétvégén például több időm van tanulni.

Mennyire reális ez a cél ennyi tanulási idővel?

Köszönöm a segítséget előre is.

(#3042) BonFire válasza #76027648 (#3041) üzenetére


BonFire
veterán

Nem kizárt elérni a B1-et egy év alatt, de nagyon fel kell kötni hozzá a bugyogót.

Lehet, még nem mondtam, de a rövid távú célokat (főleg, ha azok nem irreálisak) könnyebb betartani, mert jobban ellenőrizni tudod, hogy hol jársz. Egy év hosszú idő ahhoz, hogy minden egyes napját meg tudd tervezni. Mindig becsúszhat valami bibi. Én például ha tudtam volna, mennyi szopás történik velem 2019-ben, szerintem főbe lőttem volna magam.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3043) #76027648 válasza BonFire (#3042) üzenetére


#76027648
törölt tag

Kiszámoltam, hogy pontosan hány órát tudok belefektetni a tanulásba, viszont egy teljes hónapot kihagytam a számításból (ezek a "bibi-s" napok), és ezek alapján még így is bőven összejön annyi óra, ami a B1-es szinthez elvileg elég kell hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#3044) BonFire válasza #76027648 (#3043) üzenetére


BonFire
veterán

Ólrájt! Hiszek neked. Ettől még feloszthatod az éves nagy célt, kisebb, negyedéves célokra, azokat meg még kisebb havi célokra. Sőt, csinálhatsz egy naptárszerűséget magadnak "landmark"-okkal, amelyeken kipipálhatod a kis célokat, amelyeket sikeresen teljesítettél. Így rápillantva mindig motivált maradsz, mert látod, hogy már mennyit haladtál.

A kisebb célok lehetnek ilyenek: A1 teljesítése (január-április), A2 teljesítése (május-augusztus), B1 (szeptember-december)

Még kisebb célok: havi X szó megtanulása (szókincsfejlesztés), 12 igeidő feldolgozása (havonta 1).

Bármilyen szisztéma szerint csoportosíthatod az előtted álló feladatot, és minél jobban behatárolod a célokat, annál biztosabban fogsz eljutni a végére. Ez olyasmi, mint a filmkészítésnél a forgatókönyv-írás.

BÚÉK 2020! Sok sikert!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3045) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Boldog új évet kívánok mindenkinek! Kívánom, hogy idén érjük el a kívánt nyelvi szintet.

(#3046) #76027648 válasza BonFire (#3044) üzenetére


#76027648
törölt tag

Köszi! BÚÉK!

Ilyen felosztásban tényleg jobbnak tűnik.
A 2021-es év végi C2-es szint pedig elég irreális vállalkozás, már csak abból kiindulva, hogy mekkora szókincs is szükséges hozzá. De mindegy, felesleges ennyire előre gondolkodni.

(#3047) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Duolingoról mi a véleményetek?

Beregeltem, csináltam egy szintfelmérést, amivel az 50+ témakörből kb. 40 aktívvá vált. Két témakört teszttel kipipáltam. Nem tűnik nehéznek, pedig csak középszintű a tudásom.

Ha munka miatt (business English) fejleszteném a szókincsemet, akkor rossz helyen próbálkozom?

(#3048) BonFire válasza Apollo17hu (#3047) üzenetére


BonFire
veterán

Lehet ám keresni is a topikban, és nem kell feltenni fölöslegesen az ezerszer megválaszolt kérdéseket!

[Duolingo – véleményem]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3049) Apollo17hu válasza BonFire (#3048) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Köszi. Ha ezerszer megválaszolták, mehetne akár az összefoglalóba.

(#3050) BonFire válasza Apollo17hu (#3049) üzenetére


BonFire
veterán

Nem vagyok admin, de szerintem a vélemények nem kerülhetnek összefoglalóba, ez ugyanis nem egzakt tudományos módszertan, ami mindenkinek egyforma eredményt hoz. A nyelvtanulás két embernél nem feltétlenül ugyanúgy működik, bár vannak közös ajánlások, de hogy ezeket valaki hogy szervezi magának rendszerbe, az sokszor idő, logisztika, és pénz kérdése. Szerintem ezért nincs is efféle témában összefoglaló.

Kereső viszont szerencsére van, így pikk-pakk ki lehet listázni a véleményeket, ha beírjuk a kulcsszót, nem kell 3000 hsz-t végigolvasni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.